Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.08.04. 21:28:48

pont az időzítéssel van a gond, máskülönben a fejem se fájna.
a zárómodulom vizsgája 10-én lenne, és 15-től már dolgozni kell németben, ez meg gondolom azt jelenti, hogy előtte ki kell menni.
az is lehet, hogy az utolsó modult nem bírnám befejezni, és hát elég nagy flop lenne akkor feladni a tanfolyamot.

egyébként a német meló tényleg fix-nek tűnik, alá is írtunk, csak hát még júniusban.
jó nagy marhaságnak tartom egyébként, hogy 3-4 hónappal előre le kell fixálni a dolgokat, csak hát úgy voltam vele, hogy jó lenne bebiztosítani magam, hogy ha addig nem lesz semmi fix melóhely, akkor ne legyen gáz.
elvileg a nő szerint, akivel beszéltem, nem lesz gond abból, ha mégsem megyek a munkaszerződés ellenére, csak max annyi, hogy ez a cég nem hív többet.
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1320
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2014.08.04. 19:36:14

Shutter,
ez a kettő nem is alternatívája egymásnak, ill. csak az időbeli ütközés miatt az.

A biztonsági őrösdi egy képzettséget adó tanfolyam, utána jó eséllyel rögtön munkalehetőséggel, de ha ez helyben nem is realizálódik, még mindig tudsz országszerte pályázni bármelyik ilyen cégnél.

A németországi meg egy egyszeri lehetőség, amiből így, h a szállás (ennyiért nyilván vmi munkásszállóban) biztosítva van, tudsz félrerakni, amennyiben nem úgy állsz hozzá, ahogy. Persze attól függően, h az ország melyik részén, de a kaja lényegében olyan árban van, mint otthon, a szolgáltatások viszont kb 3-szor drágábbak. Minek mennél pl étterembe, amikor annyiból kis túlzással egy hétig elkajálsz?!
Szóval ha ilyen igényeid vannak, akkor bár jól elvagy és kicsit világot látsz 3 és fél hónapig, de utána ugyanott leszel, mint most. Szóval ez jó, ha megvan azutánra is a terved. Kinti életet meg ennyiből nem tudod megalapozni.

Egyébként meg egyáltalán mennyire biztos ez a német cucc? Én is jelentkeztem egyszer egy ilyenre, a dingolfingi BMW-gyárba mentem volna csavarokat húzogatni 2 hónapig, a közvetítővel meg is volt a rövid interjú (nyelvtudást ellenőrizték), továbbküldték a jelentkezésemet, aztán nem történt semmi, a kinti közvetítő partner nem választott ki.
Szóval ez is többlépcsős, nem csak annyi, h jelentkezel azt kész.
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.04. 18:31:00

nekem van olyan ismerősöm, aki cirka 10 éve kiment angliába egy nyárra, mert itthon nem tudta a diákhitelt törleszteni. elkezdett kórházban takarítani, aztán kint ragadt és 10 éve ugyanott van, 9 hónap meló látástól vakulásig, 3 hónapig meg nyaranta itthon van és ugy él mint a kiskirály. de amugy együtt lakik hol lengyelekkel, hol albánokkal, hol oroszokkal, magánélete, egzisztenciája semmi. ennek sincs sok értelme.

de van olyan is aki kiment - ugyszint angliába - egy arab milliárdos épülgető kastélyát őrizgetni, meg kertészkedni, aztán később is ott ragadt mint ilyen mindenes, ott alázták szerencsétlent ahol tudták, viszont cserébe pár év alatt félretett annyit, hogy itthon vett belőle egy kis lakás+autó kombót, meg csinált egy kis vállalkozást.

sok érdekes történetem van kintről :lol: van olyan is, aki itthon nem tudott mit kezdeni magával, egyszer hót részegen belebotlott pesten vmi szórólapba h jelentkezzél repülőgép szerelő tanfolyamra, aztán mivel egy elég mókás pali, pénze is volt, ugy gondolta miért ne. ma németországban tolja a lufthansánál és annyi pénzte keres, hogy nem tudja hova költeni :D

daffy,

amit írsz az megint más. külföldön a legtöbb diákmunka, ilyen tesco, obi féle multicégeknél van, ahol igenis rabszolga vagy csak közben azt hiszed milyen király, mert milyen sokat keresel.

shutter,

te ott abból a pénzből bundesliga meccsre, meg étterembe nem fogsz járni. persze kilehet számítani, hogy 1000euró a fizu, abból lejön 200 lakásra, 100 utazási bérletre, meg x euró y dologra, de ez a valóságban nem így működik. amit itthon eltervezel, kint nem fog működni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.08.04. 18:08:02

Ha te kint azért szeretnél vásárolgatni, meg étterembe menni, meg bundesliga meccsre járni a 3,5hónap alatt, akkor hogy akarsz spórolni? Most nem kötekedésből, de ha mondjuk 1évre mennél, akkor azt mondom oké, hogy ilyeneket is akarsz, de te tudod.

És mi van ha a kinti melóval 0-ra jössz ki? Semmivel sem jársz rosszabbul, mint itthon a 100e fizuval. Csak még mondjuk van lehetőséged embereket megismerni, nyelvtudást magadra szedni, stb. Meg talán még találnál más munkát is.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2014.08.04. 18:03:37

visca el barca írta:persze, rajta mulik h mennyit tesz félre, de engem pl nem vonz az, hogy havi 300at keressek, közben meg együtt lakjak egy lakásba 5 vadidegennel, mert ebből a pénzből, egy ótvar lyukat tudsz max bérelni. ha valakinek ez megéri, szíve joga. én biztos nem mennék ki egy 3 hónapos munkára, mert azon kívül h buli, meg király sok értelme nincs. 3 hónap alatt nyelvet tanulni nem tudsz, pénzt félrerakni meg annyit, h utána itthon egy nyaralás alatt elverd, vagy veszel belőle egy használt ájfónt.

itthon amugy még mindig divat azt hinni, hogy milyen jó külföldön dolgozni. igen. van barátom a mercedesnel (mérnök, brutális fizetés, céges autó, olyan juttatásai vannak h sírok mikor mesél), van orvos barátom, aki normalis körülmények között, heti 40 órát dolgozva keres cirka 2 milliot, nekik megéri. de még megérheti annak is, aki kimegy csirkeüzembe ganéjt tolni, és minden forintot hazaküld, mert különben elviszik a házát, vagy éhen halnak a gyerekei.

persze ez csak az én véleményem, de láttam már ennek a "külföldön minden 5x jobb" dolognak az árnyoldalát is, mesélhetnék napestig (pl. eü ára, ott a kis tb-d sok mindent nem fedez stb stb), de a lényeg h ott sincs kolbászból a kerítés.
Nekem ismerőseim,barátaim,rokonaim dolgoznak kint. Egyikük sem diplomás munkát végez,sokuk a legalját mezőgazdaságban. Gazdasága válogatja,de (ha nem magyar a főnököd,akkor) nem jellemző a szolgasor(nem vicc). Tisztes fizetés,a lehetőségekhez mérten tisztes körülmények. Éves szinten 3000 euró családi pótlék,1400nettó fizetés. Mezőgazdaságban. Napi 2x45 perc autónyira. Itthon mérnökként teperhetek a 200.000-ért. Ez a szomorú. Ott nevetve teszik elém a 3000+ eurós szerződést. Lakás drága,autó drága. Minden más mint itthon(persze ha nem vagy rest 3-4 boltba járni vásárolni). Viszont egyikük sem lakik kint. Egy lakás kb 300.000ft,így természetesen sok. De mondom,ez az alja a munkának és a fizetésnek is.
a német élettel kapcsolatban vannak kételyeim, nincsen megbízható forrásom arról, hogy a szállás levonása után maradó 900-1000 euróból a 3 és fél hónap alatt egy normális életszínvonal mellett (1-1 bundesliga meccs, néha étterem, vásárolgatás) de nem kidobálva a pénzt, és kicsit haza is segítve tudok e értékelhető mennyiséget félretenni,
Erre viszont nemet mondok. Aki kint él,kint lakik és aljamunkát végez,annak nem marad tetemes pénzmag.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.08.04. 17:57:31

de még megérheti annak is, aki kimegy csirkeüzembe ganéjt tolni, és minden forintot hazaküld, mert különben elviszik a házát, vagy éhen halnak a gyerekei.
ezzel picit rávilágítottál arra, amiben én is gondolkoztam mindig.
hogy a külföld tényleg egy jó alternatíva lehet, és sokaknak ajánlottam már én is, ha volt lehetőségük, hogy próbálják meg, de személy szerint akkor szeretném elhagyni az országot, ha muszáj.

egyébként a szállás korrekt lenne annyiból, hogy ha tudna velem jönni barátnőm (na ez sem egyszerű, az egyeteme miatt...) akkor nekünk közös szobánk lenne ketten, csak hát itt is vannak bennem kérdőjelek.
tehát elvileg nem 5 török kebabárús terroristával lennék egy szobában, hanem ha nem is jönne barátnőm, akkor is a leírtak szerint nagyrészt magyarokkal, meg minden.

a német élettel kapcsolatban vannak kételyeim, nincsen megbízható forrásom arról, hogy a szállás levonása után maradó 900-1000 euróból a 3 és fél hónap alatt egy normális életszínvonal mellett (1-1 bundesliga meccs, néha étterem, vásárolgatás) de nem kidobálva a pénzt, és kicsit haza is segítve tudok e értékelhető mennyiséget félretenni, hogy ne üres kézzel jöjjek haza.

titkon azért is írtam be az egészet, mert remélem, hogy akad valaki, akinek erről a részéről reális képe van.

nem akarok rosszul dönteni...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.04. 17:43:39

persze, rajta mulik h mennyit tesz félre, de engem pl nem vonz az, hogy havi 300at keressek, közben meg együtt lakjak egy lakásba 5 vadidegennel, mert ebből a pénzből, egy ótvar lyukat tudsz max bérelni. ha valakinek ez megéri, szíve joga. én biztos nem mennék ki egy 3 hónapos munkára, mert azon kívül h buli, meg király sok értelme nincs. 3 hónap alatt nyelvet tanulni nem tudsz, pénzt félrerakni meg annyit, h utána itthon egy nyaralás alatt elverd, vagy veszel belőle egy használt ájfónt.

itthon amugy még mindig divat azt hinni, hogy milyen jó külföldön dolgozni. igen. van barátom a mercedesnel (mérnök, brutális fizetés, céges autó, olyan juttatásai vannak h sírok mikor mesél), van orvos barátom, aki normalis körülmények között, heti 40 órát dolgozva keres cirka 2 milliot, nekik megéri. de még megérheti annak is, aki kimegy csirkeüzembe ganéjt tolni, és minden forintot hazaküld, mert különben elviszik a házát, vagy éhen halnak a gyerekei.

persze ez csak az én véleményem, de láttam már ennek a "külföldön minden 5x jobb" dolognak az árnyoldalát is, mesélhetnék napestig (pl. eü ára, ott a kis tb-d sok mindent nem fedez stb stb), de a lényeg h ott sincs kolbászból a kerítés.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.08.04. 17:38:32

Abba a kérdésbe, hogy hova menj dolgozni shutter nem szeretnék belefolyni mert ilyen téren nincs semmi tapasztalatom.
daffy írta:
visca el barca írta: kint ez a pénz 0.
Nem
ráadásul usem spórolnál pénzt (mint arról sokan álmodoznak), simán el is vered amit keresel.
Ez rajta múlik.
a német meg gondolom vmi közvetítőn hirdetett baromság, amit leirnak szépnek és jónak, aztán az első napon kiderül, hogy a havi 300.000 ft-ért cserébe 10 albánnal kell megosztanod a szobádat és a fizetésed sem annyi amennyi
Ez pedig lehet.

Osztrákokhoz járunk vásárolni,mert
1. nem drágább az élelmiszerbolt
2. minőségibbek a termékek
3. nem rohad a banán a pulton,mint a tescoban
Az emberek abban a tévhitben élnek , hogy oké , hogy Németországban sokkal nagyobb a fizetés de az élet is sokkal drágább, és ez nem igaz az árak kb megegyeznek a magyar árakkal egyedül a nagy kontraszt a lakásnál van , mivel németben egy lakás baromi sokba kerül , ami nálad asszem ha jól értelmeztem az írásodat már adva van . És mielőtt úgy tűnne , hogy én is a német állásra szavaznék elmondanám , hogy nagyon sok sztorit lehet hallani arról , hogy valaki közvetítő cégeken keresztül talált egy jó állást aztán kiderült , hogy nagy átverés az egész.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2014.08.04. 17:11:43

visca el barca írta: kint ez a pénz 0.
Nem
szerk: Illetve ahogy érted... Ha arra gondolsz,hogy a német jobban keres,akkor igen. De 1067 euró a minimálbér és nem 30 óráért. Arra valóban kevés,hogy egyedül bérelj egy lakást és éldegélj,de ahogy nézem,erről szó sincs. Amit írt,arra meg bőven sok is.
ráadásul usem spórolnál pénzt (mint arról sokan álmodoznak), simán el is vered amit keresel.
Ez rajta múlik.
a német meg gondolom vmi közvetítőn hirdetett baromság, amit leirnak szépnek és jónak, aztán az első napon kiderül, hogy a havi 300.000 ft-ért cserébe 10 albánnal kell megosztanod a szobádat és a fizetésed sem annyi amennyi
Ez pedig lehet.

Osztrákokhoz járunk vásárolni,mert
1. nem drágább az élelmiszerbolt
2. minőségibbek a termékek
3. nem rohad a banán a pulton,mint a tescoban
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.08.04. 17:00:59

azért nem egy sertéstelepen lennék éjjeli őr.
a békés megyei rendőr-főkapitányság alatt működik az őrzött szállás, a fizetés nem csúszik, mert állami téma, és fix munkahely is, ha nincs veled gond, nem szokás onnan csak úgy elzavarni valakit.
persze, unalmas, de a 12 óra is úgy áll össze, hogy ülsz, állsz, egyedül is vagy, társaságban is vagy, kinn is vagy, benn is vagy, szóval próbálják változatossá tenni.
a másik meg az, hogy azért mindig van valami, elég sok náció van a "lakók" között.
a 115 ezer forintnyi juttatást + ingyen utazást a megyén belül pedig nem tartom rossznak, biztos nem 300 forintos órabér, 500 felett van simán.

a német melón nem agyalnék, ha legalább fél év lenne, attól félek, hogy 3 és fél hónap alatt semmit nem tudnék félretenni, mert a ki- és visszautazás, szülőknek besegítés és az ottani élet rengeteget elvinne belőle.
ismerős pedig, amit veb említett, nincsen, annyi, hogy keresztanyám barátnője szervezné nekünk, de hát őt még látásból sem ismerem.
elvileg korrekten, rendesek, fizetnek meg minden...
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.08.04. 16:55:24

visca el barca írta:
hank1ee írta:Van egy étterem a házunktól 50 méterre, az egyik pincér srác folyamatosan kap állást németben, és amikor teheti, lécel, mert brutálisan sokat keres az ittenihez képest, és így ezerszer jobb neki.
igen, csak amit shutter írt az vmi ganéj diákmunka, ahol ugyanugy lehuzzák az embert mint itthon. az, hogy a haverod elmegy pincérnek, vagy a sógorod kőművesnek ismerős mellé, az teljesen más világ.
Ezzel együtt biztos vagyok benne, hogy ott kint tiszteletben tartják a munkavállalót. Németország gazdasága a 3. legjobban működő a világon, ott mindenkinek van lehetősége, és meg is fogja kapni a pénzét, meg amit ígértek, én úgy gondolom. Ők korrekten kezelik ezt a kérdést, de ha nem is érvelünk emellett a lehetőség mellett, a másik melóra még mindig van annyi ellenérv, hogy ne azt válassza. Szerintem.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.04. 16:49:24

hank1ee írta:Van egy étterem a házunktól 50 méterre, az egyik pincér srác folyamatosan kap állást németben, és amikor teheti, lécel, mert brutálisan sokat keres az ittenihez képest, és így ezerszer jobb neki.
igen, csak amit shutter írt az vmi ganéj diákmunka, ahol ugyanugy lehuzzák az embert mint itthon. az, hogy a haverod elmegy pincérnek, vagy a sógorod kőművesnek ismerős mellé, az teljesen más világ.

ha kint nem tudsz tartós, normalis (szakmadnak megfelelő) munkát, ugyanaz a posvány vár mint itthon, csak közben tudod magadat ámítani, hogy milyen király, mert külföldön dolgozom, meg milyen rohadt sokat keresek.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.08.04. 16:35:23

Mivel rálátásom van a magyar személy-, és vagyonvédelemre, legyen szó fegyveres, fegyver nélküli szolgálatról, annyit el tudok mondani, hogy ez a szakma borzalmas itt Magyarországon. Ezek a cégek a végletekig kizsákmányolják a munkavállalót egyrészt. A havi teljesítés rengeteg, a nyomás folyamatosan jön felülről, abszolút nem tartanak tiszteletben, ha a személyes problémáidról lenne szó, teszem azt, ha netán lebetegednél (ne adj Isten), kiröhögnek a főnökeid a táppénzes papírral, és korántsem biztos, hogy ez fix munkahely, ne hidd azt, ide-oda rángathatnak, mint egy rongybabát, ha éppen máshova kell ember, aztán léphetsz, ha nem tetszik valami. Másrészt a fizetés nevetséges, a vagyonőrök 300-400 forintokat tesznek zsebre óránként, ami horribilisen kevés, a többi egyszerű zsákmány a vezetőknek. Kiszámolták, hogy törvényesen a vagyonőröknek ezer ft. felett kellene keresniük óránként, körülbelül 3x annyit, amennyit ebben a rendszerben kapnak.

Németországban dolgozott már fater, csomó ismerős, csak jót mondtak, persze teljesíteni kell becsületesen, mert basztatnak ám, hogy dolgozzál. De amennyit ott megkeresel, amennyi tapasztalattal gazdagodsz, látatlanban is ezt választanám. Van egy étterem a házunktól 50 méterre, az egyik pincér srác folyamatosan kap állást németben, és amikor teheti, lécel, mert brutálisan sokat keres az ittenihez képest, és így ezerszer jobb neki. Hidd el, itt ez számít igazán, meg az, hogy világot látsz, nyelvet tanulsz, a másik helyen meg gubbaszthatsz egy helyben folyamatosan, míg meg nem pusztulsz a tehetetlenségben, nem beszélve a felvázolt hátrányoktól.

Remélem, tudtam segíteni. :D
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.04. 15:57:35

én már öreg vagyok, kikalandoztam magam, a kettest választanám, biztosabbnak tűnik. tudom h havi 100ért 12 órázni gáz, de legalább van biztos munkád.

a német meg gondolom vmi közvetítőn hirdetett baromság, amit leirnak szépnek és jónak, aztán az első napon kiderül, hogy a havi 300.000 ft-ért cserébe 10 albánnal kell megosztanod a szobádat és a fizetésed sem annyi amennyi... ráadásul usem spórolnál pénzt (mint arról sokan álmodoznak), simán el is vered amit keresel. kint ez a pénz 0.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.08.04. 15:53:12

en a nemet melot valasztanam. tobbet fizet, vilagot latsz, es meg ha hasznosan toltod el az idodet, es odafigyelsz ra, a nyelvet is tanulod, amit aztan itthon vagy akarhol kamatoztatni lehet.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.08.04. 15:29:30

Szerintem, ha elkezdted a tanfolyamot, vidd végig. Ahogy te is gondolkodtál, ha ez megvan, még mindig kimehetsz Németországba, ha nem jönne be ez. Németországban sem az az egy állás lesz, ha kimész, találsz majd munkát. A külföldi munka mindig rizikósabb, mert ki tudja, átbaszás-e. Főleg, ha egyedül mész egy ismeretlen szllásra. Sok olyan van a hírekben is, hogy többet vontak, [auto_cenzúra] volt a szállás, stb. Így, ha nem rokonhoz vagy baráthoz mész ki, a külföldi melo sokkal nehezebb.

Szóval szerintem, amit itthon elkezdtél, fejezd be, s attól függetlenül, hogy lenne állás, akkor is kimehetsz külföldre, mert az nem kérdés, hogy az 1000 EUR és a 100.000 HUF közül melyik a több :mrgreen:
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.08.04. 15:27:17

Kérésre, ezenfelül segédkeztem a szerkesztésben: https://www.youtube.com/watch?v=qioC0AZ ... viLwbgImZw



Shutter, szerintem a német kaland kifizetődőbb lehet, és kevésbé kell megszakadni, mint biztonsági őrként. Van biztonsági őr ismerősöm, nagyon nem szereti, fárasztó egész nap semmit sem csinálni. Kint jobb az életminőség, ha szerencséd van a "meló lejárta" után találsz egy jobb, jövedelmezőbb munkát, melyre a kinti tapasztalataid miatt több esélyed lesz. Ha van valamekkora alaptőkéd akkor szerintem mindenképpen menj ki.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2014.08.04. 15:24:34

shutterisland írta:véleményekre lennék kíváncsi.
Nálam nincs kétség. Az egyik 3-4szeres pénzt fizet és a másiknál sem bankár lennél,hogy ne lehessen elszalasztani. Egyértelmű német. Komoly nyelvi hasznot is húzhatsz belőle,megkeresnéd 3,5 hónap alatt azt,amit az őrködéssel 1 év alatt. Ha visszajöttél,ráérsz akkor is tanfolyamra járni(nem jönnék vissza). Világot látsz,lehetőségeket látsz,teljesen egyértelmű a történet. Határ menti városból jövök,az ismeretségi köröm minimum 50%-a kint dolgozik(igaz osztrákiában,de az mindegy),megéri.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.08.04. 15:08:15

véleményekre lennék kíváncsi.

két, számomra potenciális munkalehetőségről lenne szó.
hátha valaki tud nekem látatlanban is hasznos, fontos dolgokat hozzáfűzni, mert esetleg van tapasztalata bármelyik téren, stb.

1.

hely : németország
munkavégzés helye : változó, különböző cégek, áruházak
munkakör : leltározási feladatok
munkaidő : hetente kb. 30 óra munka, plusz utazgatás
időtartam : 3 és fél hónapos szezonális munka.
fizetés : pótlékoktól és a munka mennyiségétől, adózástól függően 1000-1200 euró, amelyből 200 eurót levonnak a szállásra.

2.

hely : a lakóhelyemhez közel
munkavégzés helye : őrzött szállás
munkakör : fegyveres biztonsági őr
munkaidő : két műszakban 12 órás munkaidőben, azt hiszem 12-24-12-48-as rendszerben.
időtartam : (később kifejtem, ezzel van a gond.)
fizetés : pótlékoktól, ünnepektől, stb. is függ, havi nettó 95-100 ezer, azon felül 12 ezer értékben utalványok, szép kártya, illetőleg az igazolvány okán ingyenes tömegközlekedés a megyén belül, ez nagyjából 20 ezer forint megtakarítás pluszban.


igazság szerint a probléma "csak" az, hogy a kettő üti egymást.

a fegyveres biztonsági őr tanfolyam (melyet a rendőrség biztosít egyébként) pont akkoriban ér majd véget, mikor már valószínűleg kinn kellene lenni.
a képzés már elkezdődött, az egészségügyi és pszichológiai szűrőn túl vagyok, most jön majd 5 modul (3 elméleti, 1 lövészet és 1 önvédelem) aztán a vizsgák meg minden.

a probléma azzal van, hogy nem kaptam/kaptunk egyértelmű ígéretet arra, hogy a sikeres vizsgát követően munkába is állhatunk.
habár folyosópletykák és ott dolgozó ismerősök szerint kelleni fognak az emberek, mert egyrészt bővítés lesz, másrészt pedig mindig ebből a csoportból töltik fel a távozókat, viszont ugye erre garancia nincsen.
lehet, hogy kapásból felvesznek, lehet, hogy 1 hónap múlva, lehet, hogy 3 hónap után, ezt nem lehet tudni.

konkrétan szinte biztosan nem tudom azt megtenni, hogy ha végzem a tanfolyammal, és egyértelműsítenék, hogy mostanában még nem tudnak felvenni, akkor legalább lesz egy szakmám és tudok lécelni németbe addig is.

én hajlok az egyik felé, de azért minden véleményt, tapasztalatot meghallgatnék, kíváncsi vagyok más szemszögből, kívülállóként hogyan lehet megítélni egy ilyen szitut.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.07.24. 22:50:14

vargaakos írta:
visca el barca írta:régen toltuk itt valami idióta online focis játékkal. emlékszik rá valaki hol lehetett azt játszani vagy mi volt a neve? :D lehetett speckó csukákat venni, lovizni stb stb :D
http://www.kongregate.com/games/siread/new-star-soccer" target="_blank
Ezt muszáj volt megint belinkelni? Csak mert újból elkezdtem vele játszani... :mrgreen:
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.07.23. 17:34:27

kérnék egy kis szívességet.
ezt az oldalt megköszönném, ha lájkolnátok.
jelenleg bedolgozok ide, és próbáljuk a virtuális közegben is felfuttatni a dolgot.
like után ki lehet venni a követés elől a pipát, így nem fog zavarni az üzenőfalon.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.07.22. 18:57:26

wháááá a legnagyobb game :lol: köszi!
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
vargaakos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 648
Csatlakozott: 2008.11.21. 15:47:12
Tartózkodási hely: Nagyszekeres/Budapest

2014.07.22. 17:34:27

visca el barca írta:régen toltuk itt valami idióta online focis játékkal. emlékszik rá valaki hol lehetett azt játszani vagy mi volt a neve? :D lehetett speckó csukákat venni, lovizni stb stb :D
http://www.kongregate.com/games/siread/new-star-soccer" target="_blank
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.07.22. 17:11:00

régen toltuk itt valami idióta online focis játékkal. emlékszik rá valaki hol lehetett azt játszani vagy mi volt a neve? :D lehetett speckó csukákat venni, lovizni stb stb :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.07.19. 16:32:29

Az étvágyas témához: nekem annak idején a Béres-csepp sokat használt :)
"And my heart will leave you never."
Válasz küldése