Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.11.17. 18:24:47

Prisoners

Még a tegnap láttam. Szerencsére mostanában sok jó filmbe botlok bele.
Hugh Jackman óriási színész, és nem kis éve volt: Nyomorultak, Farkas, Fogságban, Movie 43.

Nagyon jó a film, tele izgalommal, és a vége, hát nem maradsz érzelem nélkül az szent.

Valahogy a bűn és bünhődés motívumát láttam a sorsa beteljesülésében. Illetve nem biztos, hogy bezárva végezte, hiszen a zsaru a végén ránéz a födélre... Ki tudja.
8/10
"And my heart will leave you never."
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.11.17. 09:56:00

Turbo

Sajnos ismét egy elég vérszegény animációs, ami nem igazán nyerte el a tetszésemet. Igazi tucatmese, a kevésbé vicces kategóriából. Egyszer meg lehet nézni, de nem egy nagy kaland.

2 kaliber - 2 Guns

Ez meg egy kellemes kikapcsolódás. Semmi extra nincs benne, nagy újdonságokat nem tartalmaz, de mégis élvezhető és lehet rajta röhögni. Denzel-ék jól nyomják ebben az akcióvígjátékban is 8)
Sztem többszörnézős lesz.

RIPD - Szellemzsaruk

Ha az ember nem vár tőle túl sokat, akkor egészen jónak mondható film. Agykikapcsnak tökéletes, unaloműzőnek ideális a cucc. Nem veszíthet vele senki, ha megnézi, de ha nem, akkor sem nagyon :)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.11.16. 17:11:27

Faust írta:The counselor

Bődületesen gyenge film
Pedig ez bizony egy rohadt jó film. :D
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.11.16. 13:07:07

Ház a ködben
Az alaptörténet nagyon egyedi, legalábbis én még nem nagyon találkoztam a filmek terén hasonló konfliktusforrással. Ezt bővítik ki szépen, egy erős forgatókönyvvel.

Nem tudom, kinek vagy kiknek volt a hibája, hogy ez az erős alkotás ennyire a háttérben maradjon, és az ismeretlenség homályába vesszen, valamit a marketingesek és/vagy a producer nagyon elszúrt.

Amik kifejezetten tetszettek, azok a nézőpontváltások.

Megpróbálja a két fél álláspontját bemutatni, ezzel együtt a kultúrák harcát is bemutatja, ügyelve arra, hogy távol tartsa a rasszizmust az alkotásból. Ben Kingsley karaktere amúgy nem volt szimpatikus számomra, mindezek ellenére sem. A vége fele van pár jelenet, amiből humánussága is teret kap, de számomra egy karrierista, törtető, lecsúszott, büszkeségére hagyatkozó vénember jött át.
Conelly karaktere már jóval összetettebb.

Kisiklott az élet számára, egyedül él, aljamunkával tengődik, nem veszi figyelembe a bürokrácia figyelmeztetsését, ennek lesz az áldozata. Úgy gondolja, hogy az új kapcsolat az ujdonság erejével képes változást hozni az életében, ezzel remélve a kiutat. Nem vette figyelembe, hogy ezzel (még) egy családot tehet akár tönkre, akaratlanul is.
A zsaru karaktere kihagyott lehetőség volt véleményem szerint.

Hatalmas léptekkel fejlődik visszafele a karaktere, és vedlik mocskos zsaruvá,aki elhagyja családját és törvénytelenségek hadát követi el. Na, ezt kellett volna szerintem részletesebben kibontani, a játékidő megengedte volna szerintem.
A mellékszereplők érdekesek.

Az iráni fiú valahogy olyan semmilyen, van, hogy legyen. Persze kulcsfontosságú a történet alakulásának szemszögéből, de addig a pontig teljesen súlytalan volt. A feleség meg irritált nagyon. Úgy láttam, hogy próbál urbanizálódni, felvenni a nyugati életvitelt, de ezt vagy a férje, vagy a konzervatív felfogása nem engedte. Az, hogy nem ismerte a nyelvet, számomra tökéletesen kifejezte, hogy teljesen alárendelt szerepe van, és csak sodródik az árral az öntörvényű férje mellett.
A film idő- és térszerkezete is elég érdekes dolgokat tárt fel.

Gyakorlatilag 3-4 helyszínen (ház, erdei viskó, rendőrség, megyei intézmény) zajlik le, nem több, mint tíz nap leforgása alatt kb. Rendkívül szűk dimenziókat szabtak a történet alakulásához, de remekül volt megoldva.


Váratlanul jöttek a fordulópontok, egy drámában általában ritka az ilyesmi, nem untatott, felkeltette az érdeklődésemet, látszott a forgatókönyvön, hogy tudatosan, szakszerűen van kivitelezve teljesen, nem bízták a véletlenre.

Erkölcsi tanítást kár levonni a filmbből, egy-két dologra rávílágított, hogy mit hogy kellene csinálni, de nem biztos, hogy az is elég lesz.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.15. 22:12:29

The counselor

Bődületesen gyenge film, szinte minden tekintetben. A sztori egy merő zagyvaság, az egyszer filozofáló, egyszer barátokközt szintű dialógokkal operáló karakterek elnagyoltak és rosszak, hangulat semmi, feszültség semmi - szépen felöltöztetett dögunalom. Fassbender és Bardem szokásukhoz híven nagyon jók (utóbbinak van egy fenomenális jelenete), nekik jár a plusz egy pont, amúgy semmi más. Pitten is végig azt éreztem, hogy a legnagyobb erőfeszítése a forgatás során a csekk aláírása volt.

Nagyon f*s. Scottban megint nem csalódtam, egyre gyengébb iparos minden egyediség nélkül. Nem sokszor sajnálom, hogy mozira költöttem, de ez a mai egy ilyen alkalom volt.

4,5/10
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.11.15. 16:34:24

Gareth Tello írta: [scandinavian grammarnazi]Skarsgård[/scandinavian grammarnazi] :mrgreen:
Tudom, csak lusta vagyok kikeresni hozzá a billentyűkombinációt. :P

Elvileg valamelyik forgalmazó írta, hogy jövőre bemutatják, de a fene akar addig várni.

szerk.: ez... :lol: :lol: :lol:
http://www.buzzfeed.com/mattbellassai/e ... -paint-dra" target="_blank
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.15. 16:10:29

sjd írta:What Maisie Knew
Nagyon jó kis dráma lett, Alexander Skarsgard meg szerintem az új Kevin Spacey, mármint abból a szempontból, hogy amiben játszik, az nem lehet rossz film.
Kritika
[scandinavian grammarnazi]Skarsgård[/scandinavian grammarnazi] :mrgreen:

Ha ilyen jókat írsz róla, szerepel benne Julianne Moore, ráadásul még skandináv vonatkozása is van a filmnek az említett svéd színész révén, az azt jelenti, hogy kötelező megnéznem nekem is. 8) :D

Bemutathatnák minél hamarabb itthon is. :D
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.11.15. 15:50:04

Thor: Sötét világ
Írtam már róla, de azóta kijött a kritikám is.

What Maisie Knew
Nagyon jó kis dráma lett, Alexander Skarsgard meg szerintem az új Kevin Spacey, mármint abból a szempontból, hogy amiben játszik, az nem lehet rossz film.
Kritika

A nagy szépség
Régen láttam már olyat, hogy egy filmben ENNYIRE ne történjen semmi (ó, azok a régi szép filmklubos napok, amikor Bob ajánlásai voltak :mrgreen: ), de amikor még a 40. perc után is ez volt a helyzet, kinyomtam.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.13. 18:06:20

Éjféli gyors Lisszabonba (Night Train to Lisbon)
Hát ez mekkora film. =D>
Rögtön a hatása alá kerül az ember, már az első másodpercektől, és aztán a film befejezése után is napokig többször is elgondolkodik a látottakon - nálam legalábbis így volt/van.
A legelejétől kezdve megragadó, elgondolkodtató, érdekes film, a zene valami egészen kiváló, a kamerakezelés/fényképezés szerintem abszolút kiemelkedő, Jeremy Irons nagyot alakít (őt egyébként is szeretem), tényleg alig lehet kivetni valót találni benne.

Mondjuk a befejezés... :-k
Azok az idézetek

Amadeu könyvéből meg sziruposnak és közhelyesnek tűnhetnek talán elsőre, de
valójában mégis gondolatébresztőek és remekül illenek magába a filmbe.

Szóval csak ajánlani tudom mindenkinek. :)
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.11.12. 00:07:36

The World's End

Számomra az első rész túl magasra tette a lécet, és z azt követő epizódok már közel sem ütöttek akkorát. Ugyanakkor azt sem mondom, hogy rosszak, mert nem azok. Bővebben itt. 7/10
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.11. 19:57:07

miihii írta:(az Ananász Expressz a fehér holló)
Az mekkora film =D> Már vagy négyszer láttam, de nem tudom megunni. :D Hatalmas.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.11.11. 19:52:08

sjd írta:
miihii írta:This is the End

Fú, ez mekkora egy bárgyú gyökérség :? Egy vígjáték esetében asszem a leggázabb értékelés az, h a filmzene jobb mint maga a film. Időpocsékolásnak tökéletes.
Pedig már kezdtem azt hinni, hogy mindenki hülye és csak én vagyok helikopter. :D
Arra a bizonyos zenére gondolsz, ami a végén is felcsendül? :D
Mondjuk ettől még bizony helikopter vagy, bár azért nem egy Apache :mrgreen:

Nem konkrétan egy zene miatt, hanem úgy általában, amik megszólalnak benne, legalább vmi pluszt adnak az egész baromságnak. Voltak vmi rap cuccok, de igen, még az ominózus finálézene is egy üde oázis volt a fájdalomsivatagban, amit ez a film jelentett :D

Mondjuk alapvetően ezek a "nagy nevettetők" külön-külön sem túlzottan jönnek be (az Ananász Expressz a fehér holló), de bíztam benne, h együtt talán majd odavágnak vmi jót. Hát nem sikerült.

Azért a zenén kívül egy dolog mentette nézhetőre, ez pedig Rihanna drágám \:D/
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5215
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2013.11.11. 19:42:02

miihii írta:This is the End
The World's End
Nekem mindkettő nagyon bejött, de a This is the End egy kicsit jobban, azon többet röhögtem. Mondjuk az igaz, hogy arra a humorra nem mindenki vevő, meg teljesen más, de nálam telitalálat volt :D
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.11.11. 19:30:02

Thor: Sötét világ
Minden tekintetben jobb, mint az előző, szóval tudom ajánlani. Van benne humor, akció, látvány, minden ami egy blockbusterhez kell.

The Wolverine
Teljesen jellegtelen film, annyira semmilyen, hogy még utálni sem lehet rendesen.
Kritika
miihii írta:This is the End

Fú, ez mekkora egy bárgyú gyökérség :? Egy vígjáték esetében asszem a leggázabb értékelés az, h a filmzene jobb mint maga a film. Időpocsékolásnak tökéletes.
Pedig már kezdtem azt hinni, hogy mindenki hülye és csak én vagyok helikopter. :D
Arra a bizonyos zenére gondolsz, ami a végén is felcsendül? :D
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.11.10. 12:00:48

This is the End

Fú, ez mekkora egy bárgyú gyökérség :? Egy vígjáték esetében asszem a leggázabb értékelés az, h a filmzene jobb mint maga a film. Időpocsékolásnak tökéletes.

The World's End

Na, ez már viszont nagyon bejött. Elég beteg a sztori, de Pegg hatalmas forma benne és tényleg tudtam rajta nevetni. Ezt már inkább merném ajánlani, mint az előzőt ;)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.11.09. 14:38:08

Ender's Game
Már előre mondogattam, hogy ezt a könyvet szinte lehetetlen normálisan adaptálni, és ez be is jött. Gavin Hood kicsit átrohan mindenen, felnagyít mindent, de így legalább minden fontosabb esemény belefért, és nem kellett brutálisan megcsonkolni valahol a sztorit, mert az sem lett volna feltétlenül jobb. Ráadásul így a könyv legnagyobb hibáját, a teljesen repetitív történetet is sikerült kiküszöbölni. Tény, hogy nem egy jó adaptáció, de szerintem a lehető legjobb abból kiindulva, hogy egy 400 oldalas könyvet kellett 2 órába sűríteni.
Hozzáteszem, hogy egy olyannak, aki nem olvasta a könyvet, elképzelhető, hogy borzalmasan felszínesnek tűnik, nekem nyilván jól működött a történet, mert minden pillanat mögé oda tudtam rakni a könyvből megismert háttérinfókat.

Viszont az akciójelenetek kifejezetten jók voltak, az edzések és a szimulátor űrcsatái nagyon jók lettek, itt minden dicséret megilleti a rendezést, illetve Jablonsky zenéjét. (Aki azért önmagához képest kicsi halvány munkát hozott össze.) Szóval szerintem egy minőségi blockbuster lett ebből a filmből, a könyvhöz mérve egy kicsit tényleg csalódás, de egyébként a látványfilmek között az idei élmezőnyben van nálam.
8/10

Frances Ha
Nem lett volna ez rossz film (sőt, tulajdonképpen így sem az), csak igazából egy nagy, másfél órás first world problem az egész.
Kritika
visca el barca írta:tegnap megnéztem a tűzgyűrűt és oriásit csalódtam.
Magas labda :mrgreen:
Stalkyard írta:Megjött a kedvem a The World's End-hez, de látom, hogy elvileg egy trilógia darabja. (Cornetto-trilógia). Annyi lenne a kérdésem, hogy a többi rész nélkül is élvezhető, vagy nézzem meg inkább sorban az egész trilógiát?
3 teljesen különböző filmről van szó, inkább csak a szereplőgárda és a filmek jellege miatt kötik így össze őket. Egy-két utalás talán van a többi rész, de ezek csak belsős poénok, semmi olyan, amitől kevésbé értenéd. (Viszont ettől függetlenül feltétlenül nézd meg a másik kettőt is. :D )
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.11.09. 14:05:56

Megjött a kedvem a The World's End-hez, de látom, hogy elvileg egy trilógia darabja. (Cornetto-trilógia). Annyi lenne a kérdésem, hogy a többi rész nélkül is élvezhető, vagy nézzem meg inkább sorban az egész trilógiát?
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.11.09. 12:01:51

tegnap megnéztem a tűzgyűrűt és oriásit csalódtam. az hagyján hogy történetben talán leggyengébb az eddigi látványfilmek közül (a csatahajó ehhez képes egy doszojevszkij), de hogy az első hűha látványra több mint egy órát kellett várni az nonszensz. a 130 percben jó ha 10-15 perc volt ami ugy tényleg odatesz. amugy idiota katakterek, gyengébbnél gyengébb szereplők (pl. főszereplő gyerek akit és a sons of anarchyban is utálok, vagy a két bohóc tudós), meg annyi orbitális baromság h elképesztő. soha nem szoktam belekötni ilyen szempontbol ezekbe a cgi filmekbe, de itt tényleg annyi hülyeség volt h fájt. gondoltam írok egy-kettőt, de nem ér annyit. messze az év legnagyobb csalódása, nálam óriási bukta.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.11.09. 08:31:40

soadroli írta:Megnéztem egymás után a The Worlds Ends-et és a This is the end-et. Hát kib*szott zseniális mind a kettő, rég röhögtem ennyit, már sírtam néhol :lol: 8,5/10 és 9/10. Többszörnézős mind a 2 :D
En is lattam a This is the end -et, tetszett is nagyon, elege agyament film :P

Nyugodtan ajanlom mindenkinek!
KépKép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.11.08. 12:47:09

Star Wars 7: 2015 december 18. =D> 8)
"And my heart will leave you never."
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5215
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2013.11.07. 20:53:19

Ti milyen sűrűn jártok moziba? Én tavaly elkezdtem "gyűjteni" a jegyeket, hát ennyi van, tavaly március óta. Én többre emlékszek :mrgreen: :D
képszerkesztést vállalok, nagyon megy :mrgreen:
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.11.07. 00:34:46

sjd írta: Nekem is gyanús volt, imdb-n lecsekkoltam és tényleg. Amúgy a srác annyira több szerepet játszik, hogy egyben ő a harcok koreográfusa is mindkét filmben.
Azigen, multifunkciós a pali :D
Óriási ahogy ő is nyomja, illik a koreográfiába az tuti 8)
Ügyes kis fickó ez, sokat várok tőle a folytatásban is.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.11.07. 00:22:07

miihii írta: Ahogy látom a Raid-ben is visszaköszön, h több szerepet is játszik vki. Az első részben volt az a rosszfiú,

akit ketten alig tudnak lenyomni fénycsővel meg mindennel ott a kis helyiségben
. Na, ha jól veszem ki, akkor itt is felvillan a srác 0:38-nál.
Nekem is gyanús volt, imdb-n lecsekkoltam és tényleg. Amúgy a srác annyira több szerepet játszik, hogy egyben ő a harcok koreográfusa is mindkét filmben.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.11.07. 00:01:38

sjd írta:The Raid 2 teaser. Végre!

Juhúú, ez nagyon szimpatikusnak tűnik így elsőre 8)

Durva, ahogy pörgeti a csávó a falat (könnyű, mert nem üt vissza, cöhh...), emlékeztet a Yip Man széria számomra leghatalmasabb jelenetére, amikor 10 japán karatékával küzd és az utolsót orbitálisan legépeli a padlóra 8)

Ahogy látom a Raid-ben is visszaköszön, h több szerepet is játszik vki. Az első részben volt az a rosszfiú,

akit ketten alig tudnak lenyomni fénycsővel meg mindennel ott a kis helyiségben
. Na, ha jól veszem ki, akkor itt is felvillan a srác 0:38-nál.


De ha már Yip Man-t említettem, nemrég kijött az egész quadrológia szinkronosan. Ideje volt már, 5 éves az első rész :D
Még jó, h kb 2 hónapja néztem meg az összeset újra, most valahogy még nem kívánom szinkronosan se :mrgreen:

Mondjuk nekem ezek bejöttek eredeti nyelvvel, tök jól hangzott ahogy az emberkék csíkszeműben nyomják, Donnie Yen meg külön hatalmas 8)

Viszont eredeti hanggal annyi negatívum járt, h csak eléggé dadogós feliratokat találtam, voltak érdekességek írva :D Nem mintha olyan követhetetlenül sokat beszélnének benne :mrgreen:

Hatalmas nagy EMBER volt ez a Yip Mester =D>
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Válasz küldése