Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.11.02. 14:33:13

Phillips kapitány
Talán már írtam itt róla korábban, azóta a kritika is megvan. A lényeg, hogy elég jó kis thriller lett, szerintem érdemes megnézni.
Kritika

Mama
Gondolom kb. én vagyok az utolsó, aki megnézte, de jobb későn, mint soha. :D Nem csalódtam benne, ennek ellenére sokkal jobb és eredetibb is lehetett volna.
Kritika
messideco írta: Hatodik érzék

Nagyon komolynak, meghatározónak tartják a filmet de mitől,miért?

Shyamalan?
Shyamalan menjen vissza Bollywoodba, most azonnal.

Legalább tudom, hogy melyik rendező filmjeit nem kell megnéznem.
Hagyd el a topikot kérlek. :mrgreen:
Mitől meghatározó a film? Igazából én egy kezemen meg tudom számolni, hány ilyen hangulatos és színvonalas thrillert láttam az elmúlt években, a Memento-n és az Identity-n kívül nem sok ér fel hozzá az 1999 utáni időszakból. Ráadásul még horrorként is működik annak ellenére, hogy semmi ijesztgetés és szörny nincs benne, egyszerűen csak borzasztó erős az atmoszféra.
Sajnálnám, ha kimaradnál az Unbreakable-ből meg a Jelekből emiatt, bár ha Shyamalan nem a te műfajod, akkor lehet, hogy tényleg jobban jársz.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.11.01. 12:54:45

Az Edward óta nem írtam ide:

Hatodik érzék

Nagyon komolynak, meghatározónak tartják a filmet de mitől,miért?

Shyamalan?
Shyamalan menjen vissza Bollywoodba, most azonnal.

Legalább tudom, hogy melyik rendező filmjeit nem kell megnéznem.


Nyisd ki a szemed
Nadzson jó. Végre egy film, ami igazán tetszett.
Nagyon nem részletezném a cselekményt, a pszichológia sok ága benne van,a színészek kellően jók, a történet a helyén.

8/10


Dogville - A menedék

Lars von Trier őrült zseni.Rá kifejezetten igaz ez a jelzős szószerkezet, ismét egy nagyon egyedi és hatásos filmet készített.

A háttér, a megvalósítás abszolút újító, a minimalizmust ismét hozza, fantasztikus szereplőgárda, és korrajz jellemzi a filmet.

Teátrális hatást kelt,a szerkezete is ezt támasztja elő,a prológus rendkívül hasznos volt. Egy darabig még érdekes volt a sztori,majd a 5-6. epizód tájékán elvesztette a kellő lendületet, de majd a többi epizód fontos jelentéssel bírt Grace sorsára vonatkozóan. Az utolsó kettő meg hát ugye elég megrázó.

Trier úgy állítja be ugye a végét,

hogy Grace ugye áldozatnak tűnjön, és a kollektív bűnösséget hozza fel egyfajta mentségként


Nem az a film, amit évente előveszel, hogy újranézd,de egynek jó volt

7/10


Személyazonosság

Jó volt :)

Tényleg dokumentarista film, a jellemfejlődés volt a fő mozgatója az eseményeknek.
Kapunk erős karakterbemutatást, és egy éles kontrasztot a realitás és a főszereplő által megélt események között. Sok kérdésre választ adott a film számomra, és nem bánom,hogy nálam a szurkolás ennyiben merül ki, amennyiben :D

Remekül reflektálja a film Anglia szociális problémáit a nyolcvanas években (Thatcher-portré a zsaruknál), és elhangzik egy olyan mondat is, hogy Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!
aki tökös az beáll a neonácik közé.

Fontos volt megnéznem, még egyszer mondom, mert meggyőzött pár dologban, és bár ugye egyoldalú a film, de azért le tudtam vonni pár következtetést.

7,5/10
"And my heart will leave you never."
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.10.31. 00:12:20

Ha már Halloween van :)

Top 5 sorozatgyilkos
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.10.30. 23:12:04

Side Effects

Teljesen jó kis thriller-krimi egyveleg, a kezdés egy teljesen más filmet ígér, aztán jön a fordulópont és elkezdődnek a bonyodalmak. Tetszett. Mondjuk egy kicsit lassú volt a film, jobban szeretem a feszesebb tempójú thrillereket, de ettől függetlenül a történet bejött, a fordulatok bár néhol kiszámíthatóak voltak, ütöttek. Bár ami kissé levon az értékéből nálam, de abszolút nem a film hibája, az a témaválasztás. Egyszerűen nem bírom ezeket a depressziós, lecsúszott embereket, akik körül a film forgott tulajdonképpen ( még ha nem is teljesen...). Tudom, hogy nem tehetnek róla, tudom, hogy szörnyű dolog, de egyszerűen nekem még nézni is rossz őket.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2013.10.30. 22:58:10

REMY írta:Jackie Chan: Rendőrsztori, A Kobra

aki szereti Jackie-t, és esetleg ezek a filmjei kimaradtak volna, akkor irány megtekinteni!
Nem semmi egy fickó,pályafutása alatt sikerült az összes csontját eltörnie( némelyiket többször is) beleértve például a szegycsontját ami nem kis teljesítmény :D
A korai filmjei európai szemmel borzalmasak,némelyiket ő is vállalhatatlannak tartja,de szerencsére csinált jó filmeket is bőven. Aki teheti olvassa el az életrajzi könyvét,sok érdekes információhoz juthat a filmekről,a forgatásokról,és persze Jackie életéről,ami nem éppen hétköznapi.
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.10.30. 22:23:52

A magányos lovas - The Lone Ranger

Nekem kifejezetten tetszett ez a film, jópofa volt az egész. Depp hatalmas találat az indián szerepére, megint nyomhatja a poénos karaktert és tényleg mindent összevetve egy igen kellemes kikapcsolódás. Simán többszörnézős lesz az biztos.

Az acélember

Ahogy ez is lesz még nézve részemről. Nem "akartam" vmi borzasztóan nagy valamit látni, így abszolút pozitív csalódás volt. Sokkal jobbra sikerült, mint a korábbi Zupermenek, élveztem.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.10.30. 12:36:54

Jackie Chan: Rendőrsztori, A Kobra

aki szereti Jackie-t, és esetleg ezek a filmjei kimaradtak volna, akkor irány megtekinteni!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5234
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2013.10.29. 14:11:58

Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.28. 14:28:58

visca el barca írta:GT,

okt 31-nov 1. magasságban hallowenn alkalmából jön a smokingbarrelsen egy SK top 10, onnan válogathatsz nyugodtan.
Nagyszerű, kösz. :)
noname írta:Bag of Bones a kedvenc regényem tőle, de számos remek könyve van: Duma Key, Állattemető, The Shining kb a kedvencek, de a Holtsáv, Cujo, Salmes Lot is jó, illetve a Sorvadás, Christine, The Stand is megér egy próbát(utóbbi rohadt hosszú).
Majd rájuk nézek, danke. 8)
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.28. 12:41:37

visca el barca írta:...
Ja, értem. Én az ilyeneket már egyből egy kalap alá vettem a b kategóriás filmekkel, színészektől független, hisz a film rossz. :D
Ill a rosszabb körülményekből és mégis jobb filmmé válókat meg egyből jónak soroltam.
Máshogy értelmeztük.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.10.28. 12:24:14

hát azért annyira nem tér el a ragoygás film és könyv [-X
bence-barca írta:Kiemelt betűket fejtsd ki jobban, mert nem nagyon értem. :-k :D
ez alatt meg azt értem, hogy ott van pl. az kedvencek temetője, ami azért egy elég hárdkór B katis film (noname rendező, noname színészek, low budget) viszont sokkal jobb mint mint mondjuk a majd 80 milliobol rendezettálomcsapda, ahol morgan freeman, meg timothy olyphant is játszik.

aztán van pl olyan film is, ami a színeszek ellenére is elég B kategoriasan hat (hasznos holmik - max von sydowal, ed harris) aztán mégis überkirály film (nekem legalább is)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.28. 12:05:04

visca el barca írta: bence,

nehogy azt hidd, hogy olyan könnyű A-B kategoriaba rakni a filmjeit. először én is azt hittem, de most, hogy kell egy toplistát csinálni, azért elég nehéz szelektálni, mert pl. van olyan B kategorias filmje, ami köröket ver egy A kat-re :D
Kiemelt betűket fejtsd ki jobban, mert nem nagyon értem. :-k :D
Hát nálam kevés az átmenet film, ami normális színészekkel és minőséggel ajándékoz meg, de nem különösen jó.
noname írta: Van még 1-2 jó, pl a Shining az jól sikerült hála Jack Nicholsonnak.
De a Kubrick féle Shining teljesen eltér a könyvtől szinte. Filmnek jó, de adaptációnak nem. SK is utálta pl.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2013.10.28. 11:56:25

Gareth Tello írta:
Lehet, hogy kellene néznem még pár SK-regényből készült filmet. :idea:
Azért ez erősen meggondolandó. A filmek nem igazán tudják átadni azt a hangulatot, amit csak SK tud megteremteni. A Misery konkrétan a legjobb adaptáció, ebben az egy esetben szerintem a film jobban sikerült, mint a könyv. Van még 1-2 jó, pl a Shining az jól sikerült hála Jack Nicholsonnak. De én sokkal inkább javaslom a regényeket, mert a belőlük készült filmek általában egyszerű tucatfilmek.
Bag of Bones a kedvenc regényem tőle, de számos remek könyve van: Duma Key, Állattemető, The Shining kb a kedvencek, de a Holtsáv, Cujo, Salmes Lot is jó, illetve a Sorvadás, Christine, The Stand is megér egy próbát(utóbbi rohadt hosszú).
A Fifa egy szégyen
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.10.28. 11:49:31

GT,

okt 31-nov 1. magasságban hallowenn alkalmából jön a smokingbarrelsen egy SK top 10, onnan válogathatsz nyugodtan.

bence,

nehogy azt hidd, hogy olyan könnyű A-B kategoriaba rakni a filmjeit. először én is azt hittem, de most, hogy kell egy toplistát csinálni, azért elég nehéz szelektálni, mert pl. van olyan B kategorias filmje, ami köröket ver egy A kat-re :D

kb. 50x írtam már át a listát, de vhogy még most sem tetszik :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.28. 10:25:19

bence-barca írta:Itt az ideje elolvasnod a könyvet is belőle, nekem a kedvencem SKtől. :)

Filmnézés elég ingoványos talaj SK adaptációknál. Kevés az átmenet, vagy jól elvan találva v jönnek a zs kategóriások. :D
Előtte azért kérdd ki a véleményt, főleg VEBtől, ő többet olvasott/ látott tőle mint én. Persze én is válaszolok a kérdésekre.
szerk.: ja Kathy Bates meg is kapta érte a maga Oscarját.
Ó, ha az olyan egyszerű lenne. :D Így is van pár könyv a várólistámon. :D

Oké, majd szólok, ha be lesz tervezve valami. :)

Megérdemelte. 8)
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.28. 10:20:32

soadroli írta: Zöld Lámpás? Bár én még azt nem láttam, nagyon lehúzzák.
Csütörtökön Insidious 2 moziban 8) Valaki beül rá?
Tényleg, na mondjuk az botrányos... :lol:
Mindegy, DC számomra sokkal kiemelkedőbb filmeket tud készíteni. :)
Gareth Tello írta:Tortúra (Misery)

Lehet, hogy kellene néznem még pár SK-regényből készült filmet. :idea:
Itt az ideje elolvasnod a könyvet is belőle, nekem a kedvencem SKtől. :)

Filmnézés elég ingoványos talaj SK adaptációknál. Kevés az átmenet, vagy jól elvan találva v jönnek a zs kategóriások. :D
Előtte azért kérdd ki a véleményt, főleg VEBtől, ő többet olvasott/ látott tőle mint én. Persze én is válaszolok a kérdésekre.
szerk.: ja Kathy Bates meg is kapta érte a maga Oscarját.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.10.28. 10:15:41

Az Atlantisz gyermekei ne maradjon ki :wink:
"And my heart will leave you never."
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.28. 10:09:12

Tortúra (Misery)
=D>
A történetre nem lehet panasz, de ez nem meglepő, mivel egy Stephen King-könyv filmváltozatáról van szó. Az utolsó pillanatig fordulatos, meglepetéseket tartogató műről van szó, teljesen leköti az embert. Kathy Bates pedig hatalmasat játszott, ritkán látni ennyire tökéletes alakítást.

A végére úgy megutáltam... De úgy... :evil: :D
Lehet, hogy kellene néznem még pár SK-regényből készült filmet. :idea:
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.10.28. 08:45:20

Ollókezű Edward

Én is nézegetem a watchlistes filmjeimet, ezúttal Burton 1990-es filmje került terítékre.

Szerintem a film egy hatalmas allegória. Kezdve a főhősön ugye: fogyatékos, mutáns, különös, fogalmazhatunk bárhogy. Ugye van neki egy célja, a társadalmi integráció, ami egyáltalán nem működik könnyen több évnyi bezártság és egyedüllét után.

És itt ugrik a képbe Burton társadalomkritikája, a film minden mozzanatában, már a legelejétől ott van a negatív kicsengés, kezdve a házaló ügynökön át a kertváros minden kliséjéig, az apai nevelésen át az iskolarendszerig, fogyasztói társadalmon át minden. Különösen figyeltem ezeket a kisebb-nagyobb utalásokat.

Depp zseni. Kérhet milliárdokat egy szerepét, nem játszik rosszul, óriási párost alkot a rendezővel, nincs az a szerep, amit ne tudna eljátszani. Winona Ryderbe szerelmes lettem volna abban az időben szerintem.

Tetszett a képi világa, talán Wes Anderson is sokat tanult idősebb kollégájától, bár csak ez amolyan észrevétel.

8/10
"And my heart will leave you never."
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.28. 00:52:09

Watchlist dara

Gyilkos túra
(Deliverance, 1972)


Boorman klesszikje már régóta a listámon van, de valamiért csak most kaptam elő.

Szomorú vagyok, mert bár lassan, de jól indul, és egy jó ideig tartja is az élvezhető szintet. A sztori érdekes, és a 70-es évek Amerikájában kiváltképp újszerű lehetett - ez kissé meg is dobja az általános vélekedést a filmről, ma már semmivel nem jobb a többi, standardszerűen megvalósított régebbi thrillernél. Pedig jó kis film, két jó színésszel, de az utolsó 30-35 perc nálam szörnyen lehúzta, annyira befulladt és érdektelenné vált a sztori. Sokkal, sokkal több van benne, főleg a lélektani vonalon, de sajnos a tárban maradt pár skuló. Azért egynek nem volt rossz.

6/10
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5234
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2013.10.27. 23:19:48

bence-barca írta:Mert most a 3 említetten kívúl nem is emlékszem más DC filmre. :-k
Zöld Lámpás? Bár én még azt nem láttam, nagyon lehúzzák.
Csütörtökön Insidious 2 moziban 8) Valaki beül rá?
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.27. 23:16:51

Tegnap megünneplésként megnéztem megint a Watchment. A rendezői változatot töltöttem le, tudtom nélkül. Film közben láttam, h kicsivel több, mint 3 órás. Persze egyáltalán nem zavart, örültem is neki. Azon a 20 percen már nem múlott, amivel a mozis verziónál hosszabb. Viszont kissé utánaolvasva láttam, h van ultimate cut verzió is, ami meg már 3,5 óra. Látva azt abba kellett volna belekezdenem, mert tegnap olyan kedvemben is vtam, meg a Watchmen amúgy is kedvenc, h rászántam vna az időt egyben. A zenéjét nagyon szeretem, mikor Bob Dylan vagy Simon and Garfunkel felcsendül mindig kijelentem, legjobb filmzenék közé sorolom a filmet.

Amúgy örökös vita ez a Marvel vs DC filmek. Marvel sokkal több filmet csinál, nálam azok általában ilyen 7 körül szoktak lenni (hol jobb, hol nem), DCnél meg a Batmanek(mindhárom rész) meg a Watchmen is mind kiemelkedőek nagyon. Újfajta Supermant láttam csak, de az mondjuk nem tetszett különösebben. Viszont érdekes, DC nem sok filmet csinál, de amiket megcsinálnak azok nálam eddig szinte mind kiemelkedőek voltak. Mert most a 3 említetten kívúl nem is emlékszem más DC filmre. :-k
Nagyon szeretem és mindig kíváncsian várom a képregény filmeket, de arra jöttem rá utóbbi időben, h bizony nem sikerülnek olyan jóra nagyrészben, mint amennyire várom őket. Kár.
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2013.10.27. 22:53:08

A föld után - (After earth)

Többet vártam, talán nem kellett volna annyi előzetest nézni...az a 3 perc bőven magába foglalta az egész filmet. Az eleje tetszett, sok filmnél bajom van a körítéssel, hogy uncsi, elhúzódik...stb, de itt inkább azzal volt a gondom, hogy kevés volt a körítés, és nem csak hogy kevés, a csattanó elég unalmasra sikeredett.

Miután megszakadt a kapcsolat az apjával, onnantól tényleg már csak az menthette volna meg a filmet, hogy a kissrác valami földönkivüli erőt kap (Ha már földön kivülről jött) és szétveri azt a nagy izét, amit mellesleg elég gyérül rajzoltak meg.
Késő esti kikapcsolódásnak elment, Will Smith-nek jól áll ez a komolyság, csak néha tényleg olyan érzésem volt, mintha nem is a fia lenne az a gyerek, hanem valami útszélről összeszedett gatyábatojó kissrác, aki nem áldozta föl magát.
6/10 - Tényleg jobbat vártam, alap történet nem is lenne olyan rossz, ha az

Ursától való félelmen kivül akad más potenciális veszélyforrás...A sas, tigrisek vagy mik csak morzsák voltak.
Hamarosan jön az Életünk üzelmei film megnézése és értékelése.
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.10.27. 11:40:11

Rinku írta:...
Apollo 18
Rinku írta: Ha valaki tud ajánlani igényes, kevésbé ismert sci-fi-t, annak nagyon kösz, előre is! :)
Primer, Pandorum, Cargo.
Válasz küldése