Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.10.08. 16:01:23

sjd írta:[
Varatrix írta:Különben meg ízlések és ficamok... nem kell azért falnak menned.
Annyira szórakoztató, hogy embereknek mennyire a lelkébe lehet gyalogolni azzal, ha valaki rosszat mer mondani a kedvencükről, hogy ezeket a sértődött reakciókat meglátva egyszerűen már nem bírom megállni, hogy ne folytassam. :D
Inkább feszültség oldásnak szántam, mert ez egy vicc, gondolom te is tudod hogy valójában nem így szól a mondás, de ahogy érzed.

Bár sírva aludtam el a párnámba...

Hát ilyen ez a fórumozás. Sajnálatos módon én sem, és még sokan mások, nem tudunk olyan kifejezően írni, hogy megfelelően átadjuk a véleményünket. Nehéz néha eldönteni, hogy ki milyen modorossággal ír, mert első blikkre én sértődöttnek tűnhetek.

Egészségesebb az egóm ennél úgy érzem.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.10.08. 00:09:27

miihii írta: A port-on néztem és ott jövő szerdáig bezárólag megvan a menü (bár gondolom a műsorváltozás jogát fenntartják :D ), erre alapoztam.

Am tényleg elég fura, h egyáltalán nem hallottam idén a moziünnepről, pedig korábban itt-ott találkoztam a reklámjával...
Feltöltötték és tényleg. Nálatok ez így jellemző, hogy hétfői premierrel hozzák be a filmeket? :shock: Besza-behu, az év filmjénél úgy kezelik a vidéket, mintha másik ország lenne. 2013-ban másfél hétig tart egy nyüves kópiát levinni 200 kmre? (Mondjuk látszik már Bp-n is a zseniális szervezés, se telefonos, se online jegyfoglalás, csak személyes. Kíváncsi vagyok, ha hnap bemegyek, h kérek jegyet egy szombati vetítésre, adnak-e, vagy tényleg kilométeres sorokat akarnak látni)

Amúgy ez nem az a moziünnep, ugye volt egy össznépi, ami talán két éve kihalt, és helyette csinálja a CC saját hatáskörében ezt a valamit. Mondjuk tavaly mintha tényleg egy kicsit nagyobb reklámot csináltak vna neki.
Varatrix írta:Különben meg ízlések és ficamok... nem kell azért falnak menned.
Annyira szórakoztató, hogy embereknek mennyire a lelkébe lehet gyalogolni azzal, ha valaki rosszat mer mondani a kedvencükről, hogy ezeket a sértődött reakciókat meglátva egyszerűen már nem bírom megállni, hogy ne folytassam. :D
Varatrix írta: És mondtam hogy fontos a kontraszt, mert szerintem a mostani filmekhez képest lett jó, te meg jössz Nolennel. Én is kritizálhatnék gimis rajzórán, mert Van Gogh jó festő? KB :D :D
Igaz, hogy csak 20 másik jó filmet soroltam fel az idei évből, semmi gáz. :D Avagy " Ne egy mondatra reagáljunk. Köszönöm!", ugye? :wink:
Varatrix írta: De nem azt mondtam, hogy minden film pocsék.
Nem, hanem azt, hogy "nem sok értékelhető filmet készítettek 2012-13ban". Adtam egy listát (még 2012-t oda sem vettem Djangoval meg mindennel), amiből jelen információim szerint láttál 4 filmet, ezek után érthető, hogy ezt így gondolod, de ez ebből kiindulva talán nem a filmgyártás hibája, hanem a kontrasztod nem megfelelő.
Szóval azért az évi 10 képregényfilmből kiindulva menő és lehet most ezt mondogatni, hogy nincsenek jó filmek (és ennek a csoportnak érthető is, hogy miért talált be nagyon a Szemfényvesztők), csak a valóság az inkább, hogy nincsenek szem előtt. Mondjuk azt hiszem a The Place Beyond The Pines-ból kiindulva ezt neked nem kell részleteznem, de ha keresel, fogsz még jó pár értékelhető filmet találni az idei évből. (Kezdd mondjuk mindjárt a Gravityvel, na az tényleg visszaadja a reményt Hollywoodban.)

(Ja amúgy amennyire tudom, az egész világon REMY az egyetlen fizetett kritikus, bár őt néha azért fizetik, hogy jókat írjon. Ugye REMY? :D )
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.10.07. 21:48:03

sjd írta: Semelyik moziban nincs hétvégi műsor, ahogy látom azt majd külön akarják közölni. (Méghozzá itt: http://cinemacity.hu/posMessage/Promos_HU/1#" target="_blank)
Szóval ezt még egyszer csekkold még, tuti fogják játszani. (Meg akkor már nézd meg a Fogságbant is, az is nagyon jó film)

Nagy informatikai analfabéták ezek a CC-sek, nem ritkán napokig tart nekik, mire feltöltik a moziműsort, erről a promócióról sincs még egy értelmes anyaguk se sehol, én is csak azért tudom, mert a film előtt lenyomták a reklámját.
A port-on néztem és ott jövő szerdáig bezárólag megvan a menü (bár gondolom a műsorváltozás jogát fenntartják :D ), erre alapoztam.

Am tényleg elég fura, h egyáltalán nem hallottam idén a moziünnepről, pedig korábban itt-ott találkoztam a reklámjával...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.10.07. 21:26:59

sjd írta:Ha ez a remény, akkor személy szerint én készítem a kötelet :D

Azért érdemes azt végiggondolni (mondjuk ha tényleg megnézed másodszorra), hogy mennyire illogikus és feleslegesen túlbonyolított rengeteg dolog a film világában, az alább linkelt cinemasins-es szőrszálhasogató videó konkrétan darabokra szedte ezt az egész történetet. Szerintem a forgatókönyvírók megnéztek egy-két Nolan filmet, és elhitték, hogy ők is tudnak valami hasonlót írni, azt leszámítva, hogy nem tudnak.
De azért a spoilerből kiindulva látom, már azért az feltűnt, hogy mekkora blöff némelyik fordulat az egész filmben. Nincs felépítve, igazából semmi jelentősége, kb. úgy került bele, hogy "na ide írjunk valami meglepőt"

De most kérdezném mindenkitől, komolyan nem láttatok ennél jobb filmeket idén?
Most így gyorsan felsorolva a kedvenceimet, Feledés, Vasember 3, Mellékhatások, Upstream Color, Jagten, Dans la maison, Gru 2, A.C.A.B., The Place Beyond The Pines, Stoker, Transz, Europa Report, Educazione Siberiana, Disconnect, Gravitáció, Mocsok, ez az a mezőny, amiből kiemelkedne ez?
[/quote]

Nálam ott kezdődik hogy baromira nem érdekel a kritikusok véleménye. Azért kapják a fizetésüket hogy elégedetlenek legyenek. "Én azonban jobban élvezem a boldogságot mint az igazságot" alapon a logikai bakikat is megbocsájtom, ha jó egy film. És mondtam hogy fontos a kontraszt, mert szerintem a mostani filmekhez képest lett jó, te meg jössz Nolennel. Én is kritizálhatnék gimis rajzórán, mert Van Gogh jó festő? KB :D :D

Ne egy mondatra reagáljunk. Köszönöm!

Az alábbi filmekből nem minden láttam, de ilyen Gru meg Vasember után pláne fantasztikus film. A The Place Beyond The Pines, és az Oblivion valóban jó lett. De nem azt mondtam, hogy minden film pocsék.

Különben meg ízlések és ficamok... nem kell azért falnak menned.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Varatrix 2013.10.07. 21:33:06-kor.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.10.07. 21:25:11

miihii írta:
sjd írta: Illetve közérdekű közlemény, csütörtöktől vasárnapig CC Filmünnep lesz, úgyhogy lehet menni ócsóér moziba. :wink: (Asszem 690Ft 2D, 890Ft 3D lesz a jegyár)
Ó, hogy nyaljanak meg, mondom megnézem milyen a gravitáció a CC-ben, erre meg csak hétfőtől játsszák itt :roll:
Semelyik moziban nincs hétvégi műsor, ahogy látom azt majd külön akarják közölni. (Méghozzá itt: http://cinemacity.hu/posMessage/Promos_HU/1#" target="_blank)
Szóval ezt még egyszer csekkold még, tuti fogják játszani. (Meg akkor már nézd meg a Fogságbant is, az is nagyon jó film)

Nagy informatikai analfabéták ezek a CC-sek, nem ritkán napokig tart nekik, mire feltöltik a moziműsort, erről a promócióról sincs még egy értelmes anyaguk se sehol, én is csak azért tudom, mert a film előtt lenyomták a reklámját.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.10.07. 20:48:04

sjd írta: Illetve közérdekű közlemény, csütörtöktől vasárnapig CC Filmünnep lesz, úgyhogy lehet menni ócsóér moziba. :wink: (Asszem 690Ft 2D, 890Ft 3D lesz a jegyár)
Ó, hogy nyaljanak meg, mondom megnézem milyen a gravitáció a CC-ben, erre meg csak hétfőtől játsszák itt :roll:

A Rush-t meg csak 15:30kor vetítik, arra meg nem érek oda, más meg nem igazán izgat a mostani felhozatalból, uh nélkülem ünnepel a mozi :D
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.10.07. 20:34:41

sjd írta:
REMY írta:
sjd írta: Amúgy tegnap néztem, hogy imdb-n 8.7 a film
Ne húzd már le! 8.8 :mrgreen:
Én kérek elnézést. :D
Amúgy most már a szavazatszám is megvan a top250hez, szóval jelen állás szerint a világ 50. legjobb filmjéről van szó.
Prisoners-nek is meglesz szvsz a top250, oda mondjuk még kelleni fog legalább egy 100k szavazat.
Rush is ott van már. 200. jelenleg. Kíváncsi vagyok, hogy sikerül-e ott maradnia a 250-ben.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.10.07. 20:28:14

REMY írta:
sjd írta: Amúgy tegnap néztem, hogy imdb-n 8.7 a film
Ne húzd már le! 8.8 :mrgreen:
Én kérek elnézést. :D
Amúgy most már a szavazatszám is megvan a top250hez, szóval jelen állás szerint a világ 50. legjobb filmjéről van szó.
Prisoners-nek is meglesz szvsz a top250, oda mondjuk még kelleni fog legalább egy 100k szavazat.
Varatrix írta:Szemfényvesztők

Maradt remény Hollywood!
Ha ez a remény, akkor személy szerint én készítem a kötelet :D

Azért érdemes azt végiggondolni (mondjuk ha tényleg megnézed másodszorra), hogy mennyire illogikus és feleslegesen túlbonyolított rengeteg dolog a film világában, az alább linkelt cinemasins-es szőrszálhasogató videó konkrétan darabokra szedte ezt az egész történetet. Szerintem a forgatókönyvírók megnéztek egy-két Nolan filmet, és elhitték, hogy ők is tudnak valami hasonlót írni, azt leszámítva, hogy nem tudnak.
De azért a spoilerből kiindulva látom, már azért az feltűnt, hogy mekkora blöff némelyik fordulat az egész filmben. Nincs felépítve, igazából semmi jelentősége, kb. úgy került bele, hogy "na ide írjunk valami meglepőt"

De most kérdezném mindenkitől, komolyan nem láttatok ennél jobb filmeket idén?
Most így gyorsan felsorolva a kedvenceimet, Feledés, Vasember 3, Mellékhatások, Upstream Color, Jagten, Dans la maison, Gru 2, A.C.A.B., The Place Beyond The Pines, Stoker, Transz, Europa Report, Educazione Siberiana, Disconnect, Gravitáció, Mocsok, ez az a mezőny, amiből kiemelkedne ez?
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5215
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2013.10.07. 19:48:25

The Secret Life of Walter Mitty - Trailer 2
Nagyon várós, tuti moziban nézős lesz. Szerintem Oscar-gyanús :wink:
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.10.07. 19:33:26

recrea írta:A hozzászólásod miatt néztem meg reggel...nem tudom, én helyenként látványosan untam, az alapötlet nagyon jó, de a végén nagyon gyorsan lezárják a dolgot, úgy, h gyakorlatilag semmit nem lehetett sejteni a kifejlettről az egész film alatt. Azért természetesen érdemes megnézni, de nálam max egy 7-es.
Egyetértek amúgy. A kontraszt maitt értékelem ennyire, mert nem sok értékelhető filmet készítettetek 2012-13 ban. Legalábbis nem hagytak mély nyomokat, de ezt még szívesen megnézem később is.

Ügye amit nagyon hiányoltam, hogy több arra utaló jel lehetett volna hogy " Hulk" áll a dolgok hátterébe. Szóval legalább a gyanú felmerülhetett volna, még ha el is hessegetik utána. ha erre odafigyeltek volna még nagyobbat csattanhatott volna. Legalábbis szerintem jó ha be vonják a nézőt, had gondolkodjon.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.10.07. 19:22:06

REMY írta:Chucky átka

25 év telt el az első rész óta, de minőségi folytatást még nem kapott a gyilkos baba. Megérdemelné már, hiszen egy horror ikonról beszélünk. Majd máskor... bővebben itt. 3,5/10
Atya ég, a hideg is kiráz, ha olvasom ezt a nevet, annyira fostam tőle gyerekkoromban. Remegve aludtam el... :oops:
Varatrix írta:Szemfényvesztők

Kicsit féltem tőle, de azt kell hogy mondjam, hogy az elmúlt években gyártott silány kínálatból egy kiemelkedően jó film. Egy jó sztori mellé asszisztál egy kitűnő szereplő gárda. Csak ajánlani tudom.

Maradt remény Hollywood!

8/10
A hozzászólásod miatt néztem meg reggel...nem tudom, én helyenként látványosan untam, az alapötlet nagyon jó, de a végén nagyon gyorsan lezárják a dolgot, úgy, h gyakorlatilag semmit nem lehetett sejteni a kifejlettről az egész film alatt. Azért természetesen érdemes megnézni, de nálam max egy 7-es.
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.10.07. 00:14:05

A következő toplistám: 5 Jason Statham film, amit látnod kell

Az új évezred akcióhőse. A méltó utód. 8)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.10.06. 22:29:33

Filmek az elmúlt két hétben:

A vágy villamosa
A maga korában erős film lehetett, komoly kritikai fogadtatásban részesült, de a 21. században ez még csak gyermeteg próbálkozás sok helyen. Amúgy a színészek nem rosszak benne, de sajnos végig érződik a színpadias hatás a filmben.

Mephisto
Az első magyar Oscar-díjas film, nem sokára órán is megnézzük, gondoltam elébe szaladok a dolgoknak.
Hát jó iparosmunka, már bocsánat, koprodukcióként okés, megállja a helyét a mezőnyben, de nem emelkedik ki onnan tulságosan, viszont a Gyakadémia mindig is szereti a náci-zsidó témát. Mindenesetre még meg fogok pár Szabó István által rendezett filmet nézni, kedvet kaptam hozzá.

Holy motors
Ezt viszont kinyomtam. Művészfilm, szkeccsekből áll, elég is volt ennyi a boldogsághoz nekem :mrgreen:


Blue velvet
David Lynch, ő bizony David Lynch.
Különös és furcsa. Metaforák halmazát nyújtja a film, játszik a színekkel, remek a zene, korrajz, társadalomkritika, nagyon érti a pali a hangulatváltásokat, fokozásokat.
Minden nem tiszta, vagyis majdnem, de ez egy Lynch-filmnél már, már alapelvárás. Nem csalódtam az öregben, a filmipar egyik legnagyobb tanítómestere. Bár a várt hatás a filmnél elmaradt, nagyon jó utolsó negyedórát produkált a film, a lezárást nem vártam volna, de stabil körbe írta a filmet.
"And my heart will leave you never."
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.10.06. 21:43:51

sjd írta: Amúgy tegnap néztem, hogy imdb-n 8.7 a film
Ne húzd már le! 8.8 :mrgreen:

Fránszoának --> Tébolyító John Carpenter

egy kicsit bővebben is írtam róla, mint anno a filmklubban.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.10.06. 21:19:44

Szemfényvesztők

Kicsit féltem tőle, de azt kell hogy mondjam, hogy az elmúlt években gyártott silány kínálatból egy kiemelkedően jó film. Egy jó sztori mellé asszisztál egy kitűnő szereplő gárda. Csak ajánlani tudom.

Maradt remény Hollywood!

8/10
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.10.06. 13:58:50

ozsimiki írta:De bármelyik Vakációs film is szét veri.
a legnagyobbak :D pedig én nem igazán szeretem a vígjátékokat, kb két kezemen meg tudnám számolni hány jött be, de ezek hatalmasak :D főleg a karácsonyi vakáció :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.10.06. 13:12:49

Megnéztem a két világvége-vígjátékot, azt kell hogy mondjam, egyik sem lett akkora durranás, mint amekkora hype-ot kaptak.
Az Itt a vége (This Is The End) egy tipikus Seth Rogen-film, csak már azzal sem fárasztják magukat, hogy valami történetet kreáljanak a füvezés és bulizás köré. Ez néhol poén, néhol meg nagyon nem, a közepe kifejezetten fárasztó és erőltetett, a végére legalább felpörög valamennyire.
A The World's End meg egy borzalmasan nehézkes és gyenge kezdés után indul be, aztán valamiféle akciófilm hibridbe vált át (kb. mint a Hot Fuzz befejezése), az utolsó harmad viszont egészen zseniális, abban már tényleg Wrighték korábbi filmjeit idézi. Nem rossz, de egy ilyen trilógia záródarabjaként kifejezetten csalódást keltő.

Itt a vége kritika
World's End kritika

A legfontosabbat meg a végére hagytam, lemértem a Gravity nyitójelenetét, és nagyjából 13 perc után jön csak az első vágás. :D (Amúgy tegnap néztem, hogy imdb-n 8.7 a film, de Prisoners sem áll rosszul a 8.2vel.)

Illetve közérdekű közlemény, csütörtöktől vasárnapig CC Filmünnep lesz, úgyhogy lehet menni ócsóér moziba. :wink: (Asszem 690Ft 2D, 890Ft 3D lesz a jegyár)
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.10.05. 20:30:47

REMY írta:
Chino írta:
Eszelős szivatás
Tipikusan az a film, ahol leülsz, kikapcsolod az agyad és röhögsz a nagyobbnál nagyobb hülyeségeken. És persze újra Chase-Akroyd. Nekem egy kicsit ilyen Halálos kitérő-Addams family turmixnak jött le, első találkozás szintén HBO.
Imádom :D hatalmas film. A legjobb Chase film 8) kritika
Ez hatalmas? Imádom Chase-Aykroyd párost,de ezen a "vígjátékon" aztán sokat nem lehet röhögni. Sehol sincs szerintem a kémek,mint mi-hez képest pl. De bármelyik Vakációs film is szét veri.
Ezek a figurák gusztustalanok,nem viccesek. Nagyon kevés poén volt benne.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.10.05. 18:35:21

Pedig már kezdtem azt hinni, hogy senki nem ért meg engem. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.10.05. 10:33:19

davi10 írta:Z világháború

Lehet bennem van a hiba, de baromira untatott a film. Egyáltalán nem kötött le, de én voltam a hülye, hogy megnéztem egy zombis filmet, amikor totál hidegen hagy a téma.

5/10
tipikus popcorn ócskaság, ettől függetlenül egy esti kikapcsnak szinte tökéletes. mondjuk aki nem szereti a zombis filmeket, azt nem értem minek nézi őket :D

tegnap meglestem az after earth-t és azt kell mondanom shyamalan a legnagyobb mágus a földön. ez a pali olyan fos filmeket tud készíteni h elképesztő, de vmi brutális érzékkel rendelkezik ahhoz h pénz csikarjon ki ezekhez. a filmről nagyjából mindent elmond h 40 perc alatt végigpörgettem.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.10.05. 01:37:53

Faust írta: Mellesleg olybá tűnik, az új Gojira sem lesz éppen gagyi...
Mondjuk ezt már onnan lehetett tudni, hogy Gareth Edwards rendezi. :D
Ebből a trailerből nem is szűrnék le semmit, eléggé semmitmondó.
Faust írta:Nem olvasgattam még utána, de meg fogom tenni, és remélem hogy a dvd/br kombóra csapnak egy tisztességes mennyiségű extrát a film elkészültével kapcsolatban. Sajnos a kiadók annyira nem erőltetik a dolgot (legalábbis dvd-nél, br-ben nem utazom), pedig tudnám értékelni - pl. a Pánikszoba nekem 3 lemezes változatban van meg, abból 2 lemez csak extra, több órányi Ígykészülttel..
Nekem az volt a mélypont, amikor a Prometheusból még egy extended cut-ot sem tudtak összevágni. De azért remélem csak felkerül a netre valami ígykészült. (Meg igazából sok esetben a dvd-t sem kell megvárni, mert gyakran ezekkel promózzák a filmet, az HBO-n van is külön műsor rá. Persze az elenyésző egy rendes extra dvd-hez képest, de azért a semminél mégis több.)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6749
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.04. 23:44:19

Z világháború

Lehet bennem van a hiba, de baromira untatott a film. Egyáltalán nem kötött le, de én voltam a hülye, hogy megnéztem egy zombis filmet, amikor totál hidegen hagy a téma.

5/10
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.04. 18:55:41

sjd írta:Melyik az első 3?
Avatar, Pí, Pacific rim. Néztem többet is (pl. anno az Alice-t is IMAX-ben kukkantottam), mert a multiplex árakban nincs nagy különbség, akkor meg már miért ne... :)

Lehet hülyén fogalmaztam, amúgy, mert az Avatar és a Pacific rim IMAX/sima 3D élmény nélkül nem sokat ér (ergo megdől az érvem), de ezeknél kiaknázottnak éreztem a technológiát. Pl. anno a Fűrész fsztudjamennyinél az ég világon semmit nem dobott a 3D, pedig egy efféle trancsír témánál szerintem hatványozottan kellene működnie.

Mellesleg olybá tűnik, az új Gojira sem lesz éppen gagyi... http://aeonflux.blog.hu/2013/10/04/trailer_godzilla" target="_blank

sjd írta:Sajnos egyelőre még nincs sehol behind the scenes videó, de én nagyon várom már.
Nem olvasgattam még utána, de meg fogom tenni, és remélem hogy a dvd/br kombóra csapnak egy tisztességes mennyiségű extrát a film elkészültével kapcsolatban. Sajnos a kiadók annyira nem erőltetik a dolgot (legalábbis dvd-nél, br-ben nem utazom), pedig tudnám értékelni - pl. a Pánikszoba nekem 3 lemezes változatban van meg, abból 2 lemez csak extra, több órányi Ígykészülttel...
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.10.04. 15:50:57

Faust írta:

Számomra az lett volna katarzis, ha Ryan is ottmarad, nem pedig a "csodával határos módon" való megmenekülése. És ez volt a fő gondom: az első perctől lehetett tudni, hogy Ryan túléli, de végig reménykedtem, hogy nem...biztos én vagyok az idióta. :mrgreen: Amikor a kabinban kikapcsolja a gépeket, és el akar aludni...na ha ott vége, én leborulok Cuarón előtt (vagy ha később még drámaibban megszivatja főszereplőnket), de ez a halott társ "víziója" által elért lelki fordulat ez nagyon nem akart lemenni a torkomon.

Jó lett volna, csak nem lett volna semmi értelme szerintem. Mármint azon kívül, hogy az élet rossz játék, de legalább a grafikája szép. :D
Így azért volt benne valami karakterfejlődés, valamifajta tét, szóval legalább volt miért izgulni. Azt aláírom, hogy az eszköz Clooney-val nem volt a legelegánsabb tényleg.
Faust írta:A Gravity volt a negyedik film, aminél a 3D-t (Imax) nem csak bazári mutatványnak, hanem a koncepciót kiszolgáló, megerősítő technikának éreztem, és CGI ide vagy oda, az operatőri munka is parádés teljesítmény, engem kilóra megvettek
Melyik az első 3?

Amúgy nem tudom mennyi háttérinfot olvasgattál a film elkészültéről, de szerintem úgy még jobban tudod értékelni majd ezt a fényképezést. Pl. gyakorlatilag előre kellett megcsinálni a poszt-produkciót, hogy a fényviszonyokkal, kamerákkal ennek megfelelően tudjanak dolgozni a forgatás során. Meg építettek egy dobozt Bullock-nak, amiben csak izzók voltak belül, és azzal modellezték a fényviszonyokat.
Variety-n volt egy nagyon jó cikk erről:
http://variety.com/2013/film/news/alfon ... 200596518/" target="_blank

Sajnos egyelőre még nincs sehol behind the scenes videó, de én nagyon várom már.
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.04. 14:42:36

Elég jó lett a Gravity. A sovány (de tökéletesen elég) sztorira bőven elég a játékidő, nem fullad unalomba. Az atmoszféra, a hangulat, a képek folytogatóak, és gyönyörűek egyszerre, csodálatos és félelmetes egyszerre. :) Elég sokszor eszembe jutott a 2001 híres jelenete, amikor HAL kilövi az űrbe az egyik űrhajóst, kedvet is kaptam az újrázáshoz.

Két dologtól féltem a filmmel kapcsolatban: Clooney-tól, és a befejezéstől. Előbbivel jelentem, nincs nagy probléma, pedig távolról sem csípem (Bullockot imádom :sziv: ), de teljesen korrekt minden tekintetben az öreg. A befejezéssel már akadnak gondjaim, de ez inkább a saját rigolyám, mintsem a film problémája.

Számomra az lett volna katarzis, ha Ryan is ottmarad, nem pedig a "csodával határos módon" való megmenekülése. És ez volt a fő gondom: az első perctől lehetett tudni, hogy Ryan túléli, de végig reménykedtem, hogy nem...biztos én vagyok az idióta. :mrgreen: Amikor a kabinban kikapcsolja a gépeket, és el akar aludni...na ha ott vége, én leborulok Cuarón előtt (vagy ha később még drámaibban megszivatja főszereplőnket), de ez a halott társ "víziója" által elért lelki fordulat ez nagyon nem akart lemenni a torkomon.

Ellenben Clooney távozása szerintem stílusos.


A Gravity volt a negyedik film, aminél a 3D-t (Imax) nem csak bazári mutatványnak, hanem a koncepciót kiszolgáló, megerősítő technikának éreztem, és CGI ide vagy oda, az operatőri munka is parádés teljesítmény, engem kilóra megvettek.

Összeségében tényleg egy nagyon jó filmről van szó, mely történetileg semmi meglepetést, csavart nem tartogat, viszont kellően drámai (és jól eljátszott) ahhoz, hogy a székbe szegezze a nézőt. Komoly darab, na, egyedül a spoilerben felhozott dolgokat tudom hathatós negatívumként felhozni.

8/10
Kép
Válasz küldése