Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.08.20. 11:24:02

sjd írta:
visca el barca írta:side effects

azért az elég nagy fail, hogy a végén mindenki lebukik, a csajról kiderült h végig kamuzott, ennek ellenére nem sittre viszik, hanem elmegyógyba. persze, tudom h 2x nem lehet vkit ugyanazért perbe fogni, de ez nonszensz
Most próbálok visszaemlékezni, de elvileg nem az volt, hogy a csaj vádalkut kötött, tehát nem vihették volna be? És akkor erre jött az, hogy a fsz őrültnek nyilváníttatta, mert így tudott kiszúrni vele.
már egyszer volt ítélet, szoval utána már nem köthetett vádalkut.. amugy jó film, én azt hittem h valami melankolius dráma lesz, de hála a jó égnek nem az sült ki belőle

memento meg nem időutazós, hanem időben ugrálós :D azt hiszem olyat is kerestek :D

amugy időutazós film még az időbűnök is. odáát volt a filmklubban, nem egy szerű film, sőt, viszont érdekes, mert nem sok ilyet látni manapság :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.08.20. 00:59:47

visca el barca írta:side effects

azért az elég nagy fail, hogy a végén mindenki lebukik, a csajról kiderült h végig kamuzott, ennek ellenére nem sittre viszik, hanem elmegyógyba. persze, tudom h 2x nem lehet vkit ugyanazért perbe fogni, de ez nonszensz
Most próbálok visszaemlékezni, de elvileg nem az volt, hogy a csaj vádalkut kötött, tehát nem vihették volna be? És akkor erre jött az, hogy a fsz őrültnek nyilváníttatta, mert így tudott kiszúrni vele.

Amúgy most, hogy már a Memento is időutazós film lett, tényleg újra kéne néznem Nolan munkásságát, mert nekem nagyon kimaradhatott valami. :lol:

davi10, a Primer-t csekkold még, alapmű, ha időutazásról van szó
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.08.20. 00:38:59

davi10 írta: Viszont keresnék:

1. Ilyen időutazós filmeket (mint pl. Vissza a jövőbe trilógia, talán Pillangóhatás is idesorolható), ahol ugrálnak az időben és változtatják azt.

2. Ilyesmi (hát ezt kisárgázom, mert ez a poén a fenti filmben is) "alternatív valóság"-os, csavaros filmeket.

Előre is kösz!
memento mindkettőre igaz.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.08.20. 00:37:33

side effects

korrekt kis iparos munka, az elején lassan folydogáló dráma, aztán lassan már-már átcsap krimi/thrillerbe. nem egy világmegváltó darab, de jobb mint amire számítottam.

8/10

sjd, te tudom h láttad

azért az elég nagy fail, hogy a végén mindenki lebukik, a csajról kiderült h végig kamuzott, ennek ellenére nem sittre viszik, hanem elmegyógyba. persze, tudom h 2x nem lehet vkit ugyanazért perbe fogni, de ez nonszensz
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2013.08.18. 18:29:17

davi10 írta: Viszont keresnék:

1. Ilyen időutazós filmeket (mint pl. Vissza a jövőbe trilógia, talán Pillangóhatás is idesorolható), ahol ugrálnak az időben és változtatják azt.

2. Ilyesmi (hát ezt kisárgázom, mert ez a poén a fenti filmben is) "alternatív valóság"-os, csavaros filmeket.

Előre is kösz!
Ha időbeli ugrásra vágysz és egy olyan történetre, amit többször meg kell nézni ahhoz, hogy teljesen megértsd akkor ajánlani tudom a Felhőatlaszt.

A másodikra tényleg nem a legjobb ajánlani, de ha mindenképpen szeretnél egy ajánlást, akkor csak a Forráskódot tudom ajánlani van benne bőven fordulat és a kérésednek is megfelel.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2013.08.18. 18:00:47

Köszönöm a tippeket! A Luther sorra is került, aztán majd a többi. 8)
A Fifa egy szégyen
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.08.18. 17:10:31

davi10 írta: Viszont keresnék:

1. Ilyen időutazós filmeket (mint pl. Vissza a jövőbe trilógia, talán Pillangóhatás is idesorolható), ahol ugrálnak az időben és változtatják azt.

2. Ilyesmi (hát ezt kisárgázom, mert ez a poén a fenti filmben is) "alternatív valóság"-os, csavaros filmeket.

Előre is kösz!
1. Looper, 12 Monkeys, The Jacket, Source Code
(De egyébként jelen esetben beütsz egy olyat a google-be, hogy "best time travel imdb" és dobja is ki ezrével a listákat, ezt a módszert általánosságban is tudom ajánlani)

A második kategóriában azért nem ajánlanék inkább, mert sok filmnél önmagában már az is spoiler, hogy beleesik ebbe a kategóriába. (És ebből kifolyólag szerintem a saját érdekedben ne is ajánltass magadnak ilyen filmeket)

Matyi, te egyébként mit szívtál, hogy időutazást láttál az Eredetben? :D
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6753
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.18. 17:09:03

Az Eredet már alapműnek számít, persze, hogy láttam, a többit viszont meglesem, kösz :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2560
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2013.08.18. 17:00:53

davi10 írta:...
Kicsit nyersen adtad meg az igényeket, de bátorkodtam úgy venni ezt, hogy ami az időutazással, vagy az X pontban máshogy csinálok mégis valamit és az új irányba viszi a jövőt alapon ajánlanám Az időutazó felesége, a Donnie Darko és a Mr. Nobody című filmeket. :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.08.18. 16:40:22

1. Ilyen időutazós filmeket (mint pl. Vissza a jövőbe trilógia, talán Pillangóhatás is idesorolható), ahol ugrálnak az időben és változtatják azt.

2. Ilyesmi (hát ezt kisárgázom, mert ez a poén a fenti filmben is)"alternatív valóság"-os, csavaros filmeket.
Az Eredet talán mindkettőre illik. :wink:
Vagy Memento, bár én azt nem annyira értettem. :oops:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára MatyiG 2013.08.18. 17:04:54-kor.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6753
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.18. 16:38:10

Viharsziget

Nagyon örülök, hogy Di Caprionak (igaz már jóideje) sikerült túllépnie a Titanicos szépfiú figurán, mert ahogy a filmjei mutatják jóval több van benne.
A film nagyon bejött, csak annyi problémám van, hogy szerintem egy kicsit túl sokat húzták azt a szálat, amit csak képzel persze így teljes, csak mondjuk egy félórával lehetett volna kevesebb, ezért csak:

8,5/10

Viszont keresnék:

1. Ilyen időutazós filmeket (mint pl. Vissza a jövőbe trilógia, talán Pillangóhatás is idesorolható), ahol ugrálnak az időben és változtatják azt.

2. Ilyesmi (hát ezt kisárgázom, mert ez a poén a fenti filmben is) "alternatív valóság"-os, csavaros filmeket.

Előre is kösz!
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.08.18. 14:46:09

Alexis Sanchez7 írta:
visca el barca írta:olympus has fallen

szokásos tucat amerikai akció film, arra jó h egy nehéz nap után végigbambuld. jól írta valaki a porton, ezt a filmet bruce willissel kellett volna eladni mint die hard 39. épp megy hazafele részegen a kocsmából és megmenti a világot. :lol:
Nekem tetszett ez a film :) Valaki mondana ehhez hasonlókat?
Nyomd be a tv-t. Minden este valami hasonló csoda megy. Egyébként az összes Steven Seagal, és társai film ilyen.
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.18. 14:27:28

sjd írta:
Bezzeg mi már három hónapja kiraktuk és még a nevedet sem írtuk el. :D

Amúgy azt lehet tudni, hogy ez éppen most hogyan jött az aeonfluxnak? Csak mert én nagyot néztem, amikor ezt így viszontláttam.
Illetve akkor eszerint lesz belőle egész estés film is? (Ha jól emlékszem, eredetileg kizárólag trailer volt a feladat, és nem is gondolkodtatok semmi ilyesmiben.)
A feladat trailer volt, de a filmet már jó ideje meg szeretném csinálni - a feladatnál szerencsére adott volt már a forgatókönyv, így nem kellett gondolkodnom, mit csináljak, csak hogy hogyan. :)

Mindenképpen szeretném egyszer megvalósítani, viszont a suli végeztéig sem anyagilag, sem szakmailag nem merném bevállalni. Majd idővel...
:)
Kép
Alexis Sanchez7
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2012.02.17. 18:37:07

2013.08.17. 23:41:36

visca el barca írta:olympus has fallen

szokásos tucat amerikai akció film, arra jó h egy nehéz nap után végigbambuld. jól írta valaki a porton, ezt a filmet bruce willissel kellett volna eladni mint die hard 39. épp megy hazafele részegen a kocsmából és megmenti a világot. :lol:
Nekem tetszett ez a film :) Valaki mondana ehhez hasonlókat?
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.08.17. 23:26:54

Bezzeg mi már három hónapja kiraktuk és még a nevedet sem írtuk el. :D

Amúgy azt lehet tudni, hogy ez éppen most hogyan jött az aeonfluxnak? Csak mert én nagyot néztem, amikor ezt így viszontláttam.
Illetve akkor eszerint lesz belőle egész estés film is? (Ha jól emlékszem, eredetileg kizárólag trailer volt a feladat, és nem is gondolkodtatok semmi ilyesmiben.)
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2013.08.17. 21:27:57

Ígéretesnek tűnik,remélem lesz belőle film. Nekem az a bizonyos Roald Dahl
novella ugrott be amit a Négy Szobában is visszaköszönt Tarantino jóvoltából.
Viszont (és előre bocsájtom teljesen jó szándék vezérel) a"főszervező"srácnak kellene egy jó szinkron hang,nem beszél szépen sajnos.
Kép
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.17. 15:19:24

Kép
csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2013.08.17. 00:55:05

noname írta:Ez direkt külön írom: Valaki ajánljon valami jó sorozatot, mert a barátnőmmel kifogytunk. Az eddigi kedvencek:

Supernatural,Game of Thrones,24,Avatar the last Airbender,Full metal alchemist,Death note,,Code Geass,Elfen lied,Sherlock,Firefly,Simpsons,Family Guy,Futurama,House MD, Arrow, American horror story, Castle, Hellsing


Amik nem váltak túlzottan be: Sopranos, Lost, Battlestarr Galactica(rémes karakterek), Breaking bad(ez még azért rajta van a listán),Dexter(sztem 2 szezon után már unalmas),South Park,Cleveland Show, American dad, Walking dead, Prison break,Touch(határeset, de unalmas),Grimm(rémes karakterek)


A Wire épp most van elbírálás alatt.

Amit keresünk, az ne legyen sitcom és legyen pörgős.

Szóval. Mit tudtok ajánlani? :wink:
Nem vagyok nagy sorozatos, eddig kb 2,3t néztem meg, de az tavalyi Zöld Íjász után tudom ajánlani a '13-as Bansheet. Én is most kezdtem neki, de eddig tetszik. Jó pőrgős kis sorozat. Ncoron egy pakkban fenn is van, 10 része van az első évadnak (asszem) :D
Barça,Barça,Baaarça!!!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.08.16. 23:54:58

Elysium
Év végére simán meglesz egy tízes lista a csalódásokból. (Ja és mikor látok egy olyan blockbustert, ahol nem egy parkison-ossal fényképeztetik a verekedéseket?)

Borzalmasan mesterkélt film,a vízilovas sztoritól kezdve Copley egyébként zseniális alakításáig minden csak megjátszott manír. Mintha egy remek műalkotás (jelen esetben D9) ügyes másolatát láttam volna, amiből egyetlen dolog hiányzik: a lélek. Úgy éreztem, Blomkamp teljesen kívülállóként értelmezte félre a saját receptjét: úgy gondolta, legyen benne egy kis társadalomkritika, önfeláldozó hős, sürgető betegség, Sharlto Copley, meg egy kis akció, és kész is a jó film.
(D9 SPOILER is)
Pl. a D9-ban az volt az igazán zseniális, ahogyan a végig önző módon viselkedő Wikus végül feláldozza magát az ügy érdekében, a hideg futkosott a hátamon, amikor azt a jelenetet néztem. Itt meg van egy szupermenünk, aki részéről teljesen egyértelmű már az elejétől fogva, hogy a saját halála árán is el fogja érni a célját. A D9-t záró halvány reménysugár helyett most kaptunk egy teljesen giccses módon hurráoptimista befejezést.

Még lehetne sorolni, és pont ezek miatt a dolgok miatt ha nem is a legnagyobb, de az év legfájdalmasabb csalódása idáig.
7/10
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2013.08.16. 18:23:56

noname írta:Ez direkt külön írom: Valaki ajánljon valami jó sorozatot, mert a barátnőmmel kifogytunk. Az eddigi kedvencek:

Supernatural,Game of Thrones,24,Avatar the last Airbender,Full metal alchemist,Death note,,Code Geass,Elfen lied,Sherlock,Firefly,Simpsons,Family Guy,Futurama,House MD, Arrow, American horror story, Castle, Hellsing


Amik nem váltak túlzottan be: Sopranos, Lost, Battlestarr Galactica(rémes karakterek), Breaking bad(ez még azért rajta van a listán),Dexter(sztem 2 szezon után már unalmas),South Park,Cleveland Show, American dad, Walking dead, Prison break,Touch(határeset, de unalmas),Grimm(rémes karakterek)


A Wire épp most van elbírálás alatt.

Amit keresünk, az ne legyen sitcom és legyen pörgős.

Szóval. Mit tudtok ajánlani? :wink:
Luther. Angol krimisorozat. 3 évad, 14 rész, szóval nem húzzák, mint a rétestésztát. Ha láttál már részeket a Wire-ből, akkor ismerős lesz a főhős. :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.08.16. 15:47:09

olympus has fallen

szokásos tucat amerikai akció film, arra jó h egy nehéz nap után végigbambuld. jól írta valaki a porton, ezt a filmet bruce willissel kellett volna eladni mint die hard 39. épp megy hazafele részegen a kocsmából és megmenti a világot. :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
szarvasember
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2013.05.22. 22:15:10

2013.08.16. 10:35:34

Stalkyard írta:
szarvasember írta:Jövőhéten elszereték menni moziba:)
Nem tudok dönteni hogy mit nézzek meg:D Elysium vagy Pain & Gain esetleg Farkas 3D-ben. Aki látta ezeket a filmeket moziban az írna véleményt.

Eddig van egy piros pont az Elysium oldalán az előttem szóló által:)
köszi mindnkinek
Hacsak nem vagy hatalmas X-men rajongó, szerintem az Elysium vagy a Pain&Gain közül válassz. Itt pedig azt mérlegeld, hogy pörgős, látványos mozit akarsz, vagy lassabb, "életszagúbb" vígjátékot.
Köszönöm szépen.:) Sztem Pain & Gain lesz :D
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.08.16. 00:49:36

szarvasember írta:Jövőhéten elszereték menni moziba:)
Nem tudok dönteni hogy mit nézzek meg:D Elysium vagy Pain & Gain esetleg Farkas 3D-ben. Aki látta ezeket a filmeket moziban az írna véleményt.

Eddig van egy piros pont az Elysium oldalán az előttem szóló által:)
köszi mindnkinek
Hacsak nem vagy hatalmas X-men rajongó, szerintem az Elysium vagy a Pain&Gain közül válassz. Itt pedig azt mérlegeld, hogy pörgős, látványos mozit akarsz, vagy lassabb, "életszagúbb" vígjátékot.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.08.16. 00:35:51

Lock, Stock And The Two Smoking Barrels
Kellett ez, hogy visszaadja a Guy Ritchie-be vetett hitemet ez után a borzalmasan ergya Sherlock Holmes után. A Blöffhöz hasonlóan egy nagyon jó akció-vígjáték, remek karakterekkel. Viszont ami nagyon feltűnt, hogy az alakítások egyszerűen borzalmasak. Sok esetben úgy adják elő a szövegeket, mintha olvasnák, a jelenetek nagy részében teljesen hiteltelenek a szereplők. Sok szempontból egyébként még kiforratlan a film, de debütáló alkotásnak nagyon jó.

District 9
Nem emlékeztem, hogy ez ilyen jó volt, de ez valami zseniális film. Az az érdekes, hogy az első fél órának teljesen más hangulata van ezzel az áldokumentarista, enyhén humoros jellegével, de az is ugyanolyan remek, mint a többi. Utána meg csak pislogtam, mennyire jó tempója van a filmnek, mennyire jól építi Blomkamp a feszültséget, tényleg tanítani való lenne, ahogy megrendezte. Copley alakítása pedig lenyűgöző, nehéz elhinni, hogy semmi tapasztalata nincs a szakmában.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.15. 23:21:04

szarvasember írta:
3D-ben nézted? És ha igen akkor a jelenetek ütősek voltak? :)
Mondjuk nem 3D vt.
De sztem nem lehet rossz abban sem. :wink:
Válasz küldése