Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.29. 10:54:15

Deus írta:
REMY írta:Én például végig se tudtam nézni az újat...

De akkor is egy lapon emlegetni az eredetivel.... XD
Ízlések és pofonok.... Valakinek bejön, valakinek nem.
Pontosan...
Most nem erről a filmről beszélek, mert ezt még csak nem is láttam (se régit, se újat), de sajnos ezt belegyömöszölték az emberek agyába, h a filmek új feldolgozása az már csak rossz lehet, az elsőnek kell mindig a jobbnak lenni stb. (Kb csak azért kapja meg a jobb titulust, mert az a régebbi)
Közbe lehet az új sokaknak jobban tetszik, de mivel van ez a "szabály", mégis azt mondják, h hát az eredetinél nem jobb... és ha vki ki mondja, h márpedig az új jobb, sokszor keresztre feszítenék...
Nem értem ezt a mai 'film-etikettet', miszerint az új általában csak rossz lehet vagy legalábbis köze nem lehet a régi feldolgozáshoz... ha fordítva csinálták volna a filmeket, lefogadom, hogy mindenki felcserélné a sorrendját magában...
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2013.07.29. 09:56:50

Warrior

Megy benne a Pif-Puf minden mennyiségben, nekem kifejezetten tetszett a film, egész addig, amig a a legjobb 4 harcosra maradt a dolog. Tisztárra Rocky-s beütés az egész...Szegény főszereplő alig jutott tovább a kis csokin az elején, szenvedett, még egy 20mp-s nyak szoritást is kikellett birnia, közben úgy dobálta az ellenfele mintha krumpliszsákot dobálgatna egy fészerbe. Azután jött 3 olyan harcos akin gyorsan túlakartak tenni hogy a 2 fő harcra jussonak, a nagy esélyes Koba, és a szinte biztos győztes testvérje, Tomy ellen És ezek voltak azok a momentumok, amikor tisztára beugrott az, hogy Rocky-t is gyötörték, ütötték, vágták, mégis ő győzött...Ez nem tetszett itt sem.
Végül a főszereplő győzött, akire nem számitott senki...Úgy csináltam volna meg, hogy mivel a testvérje az abszolút nyertes jelölt, a kapott pénzből segitette volna testvérje családját, + még jut a háborúban elhullott társa feleségének és gyerekeinek is belőle.
Mindegy, ez most igy alakult, ennek ellenére nálam 7/10-es a film.
IMDB - http://www.imdb.com/title/tt1291584/?ref_=sr_1
Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.07.29. 08:17:03

REMY írta:Én például végig se tudtam nézni az újat...

De akkor is egy lapon emlegetni az eredetivel.... XD
Ízlések és pofonok.... Valakinek bejön, valakinek nem.
KépKép
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.07.29. 08:08:40

sjd írta:Total Recall (2012)
Ez engem lepett meg a legjobban, de jó volt. A rossz vélemények hatására nagyon sokáig halogattam a megnézését, de ma este sikerült belefutni az HBO-t, és egyből levett a lábamról. Évi kb. 1 hasonló alkotás van, ami ennyire jó akciókat, fényképezést, effekteket stb. szállít. (Főleg az operatőri munka és ez a concept design fogott meg nagyon.)
Gyakorlatilag végig pörög, és bár nem egy komplex valami, egyáltalán nem egy buta film, szóval bitang jó szórakozás, egy fikarcnyival sem rosszabb, mint az eredeti.
Elég komolytalan kijelentés tőled ez az utolsó mondat, amikor köztudott, hogy szinte utálod a régi filmeket. + Swárcit is leszóltad már párszor.

Én például végig se tudtam nézni az újat...

De akkor is egy lapon emlegetni az eredetivel.... XD
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.07.29. 07:26:35

Egyetertek sjd kollegaval! Nekem is tetszett nagyon az uj recall film. En se ertem, hogy miert huztak le ennyire...

Sot, ha valasztanek a regi es uj kozott, akkor habozas nelkul az ujat valasztanam.
KépKép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.07.29. 00:45:48

sjd írta:Total Recall (2012)
Ez engem lepett meg a legjobban, de jó volt. A rossz vélemények hatására nagyon sokáig halogattam a megnézését, de ma este sikerült belefutni az HBO-t, és egyből levett a lábamról. Évi kb. 1 hasonló alkotás van, ami ennyire jó akciókat, fényképezést, effekteket stb. szállít. (Főleg az operatőri munka és ez a concept design fogott meg nagyon.)
Gyakorlatilag végig pörög, és bár nem egy komplex valami, egyáltalán nem egy buta film, szóval bitang jó szórakozás, egy fikarcnyival sem rosszabb, mint az eredeti.
Az utolsó mondattal azért vitatkoznék, de én is nagyon kellemeset csalódtam. Nagyon jó, pörgős film, Wiseman amúgy is nagy kedvenc az Underworld quadrológia óta.
Ami különösen tetszett, hogy nem a szigorú értelemben vett remake, a sztori alaposan eltér, mégis sok apró utalás van az eredetire. Mint a három mellű nő, a videoüzenet vagy –kedvencem– az "útlevélellenőrzéses" rész, ahol sikerült nagyon meglepni engem. (remélem nem spoiler) Bár vannak benne hiányosságok, de nagyon jó kikapcsolódás, nálam 8,5/10
Forca Barca!!!!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.07.29. 00:22:26

Total Recall (2012)
Ez engem lepett meg a legjobban, de jó volt. A rossz vélemények hatására nagyon sokáig halogattam a megnézését, de ma este sikerült belefutni az HBO-t, és egyből levett a lábamról. Évi kb. 1 hasonló alkotás van, ami ennyire jó akciókat, fényképezést, effekteket stb. szállít. (Főleg az operatőri munka és ez a concept design fogott meg nagyon.)
Gyakorlatilag végig pörög, és bár nem egy komplex valami, egyáltalán nem egy buta film, szóval bitang jó szórakozás, egy fikarcnyival sem rosszabb, mint az eredeti.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.07.28. 19:46:36

Hét Pszichopata
Ismét egy film ami megosztja a nagyérdemüt :D
Megnéztem de finoman szólva nekem sem igazán jött be. Elég unalmasnak mondanám.
Szereposztás miatt néztem meg, de csalódnom kellett benne azt hittem jobb film lesz.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.07.28. 19:35:35

Chino írta:Valakinek volt már szerencséje a következőhöz: Seven Psychopaths.

Egy haverom ajánlotta, a szereposztás is jónak tűnik, viszont elég rétegfilmnek titulálják.
Ugyan kicsoda titulálja rétegfilmnek?? :shock:
Egyáltalán nem az, ha bejött pl. Guy Ritchie, vagy az In Bruges stílusa, akkor ez is tetszeni fog.
Chino írta:A másik kérdésem a Végzet ereklyéi -Csontvárossal lenne kapcsolatos


http://bookline.hu/product/home!execute ... 12&type=22
Itt van egyből 6 értékelés.

(Én ennek ellenére egy percig sem bízom bennük, elvégre a Twilightot is sokan imádják)
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.07.28. 19:04:57

visca el barca írta:
soadroli írta:
Chino írta:Seven Psychopaths
Baromi jó film, szerintem tetszeni fog. Tavalyi év egyik legjobbja. Nem hasonlítanám a Killer Joehoz, más kategória szerintem.
nagy nulla az egész. az erőszakik sikerén akart csinálni egy uo. filmet, de én alig vártam h vége legyen. marha erőltezett az egész
Szerintem is inkább a gyenge színvonalat súrolja, mint a "baromi jót". Még betegnek sem mondható. Szimplán unalmas.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.07.28. 18:56:19

soadroli írta:
Chino írta:Seven Psychopaths
Baromi jó film, szerintem tetszeni fog. Tavalyi év egyik legjobbja. Nem hasonlítanám a Killer Joehoz, más kategória szerintem.
nagy nulla az egész. az erőszakik sikerén akart csinálni egy uo. filmet, de én alig vártam h vége legyen. marha erőltezett az egész
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5242
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2013.07.28. 18:48:09

Chino írta:Seven Psychopaths
Baromi jó film, szerintem tetszeni fog. Tavalyi év egyik legjobbja. Nem hasonlítanám a Killer Joehoz, más kategória szerintem.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.07.28. 18:22:33

Valakinek volt már szerencséje a következőhöz: Seven Psychopaths.

Egy haverom ajánlotta, a szereposztás is jónak tűnik, viszont elég rétegfilmnek titulálják. Olyasmi lehet mint mondjuk a Killer Joe? Nekem mondjuk az nagyon tetszett de olyan beteg, hogy megfelelő hangulat kell hozzá.

A másik kérdésem a Végzet ereklyéi -Csontvárossal lenne kapcsolatos. Ha valaki olvasta már, milyen típusú? Ilyen Twilight-féle nyálas-nyúlós sz...ós-b..ós vagy normális misztikus/fantasy jellegű. Már nagyon várom, de előbb könyvben akarom elolvasni viszont nem tudom érdemes-e elpazarolnom erre időt az életemből.
Előre is köszi!
Forca Barca!!!!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.07.28. 14:03:25

Only God Forgives
Egy nagy kalap ...., stílusa ugyan van, de azon kívül még egy épkézláb forgatókönyvet sem sikerült összehozni. Gyakorlatilag Winding Refn másfél órás maszturbációja.

Pillangó-hatás (rendezői)
Teljesen sokkolt, nem tudtam, hogy ebben egy teljesen más befejezés van, így viszont még zseniálisabb film, nem tudok rá mit mondani.
Még ha láttátok is, akkor is érdemes megnézni (csak ne olvassátok el előre a végét), mert így kétszer akkorát üt.
visca el barca írta:47 ronin trailer

http://www.youtube.com/watch?v=j8cKdDkkIYY

a sin city 2 mellett messze az év legvárósabb filmje.
Amellett biztos nem, mert a Sin City-t eltolták jövő nyárra. :wink:

Amúgy tényleg ütős trailer, csak attól tartok, ebből is egy ilyen Clash of The Titans-szerű valami lesz, főleg ha arra gondolok, hogy a Halálos iramban és a Hófehérke forgatókönyvírója hozta össze.
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.07.26. 00:48:18

The Wolverine

6.5|10


Nem volt rossz, egy jó átvezető a következő X-men-hez, amit kicsit megmutattak a stáblista utáni jelenetben. Látok benne fantáziát. Kezd komolyabb lenni a film drámai szinten, meg talán már próbálnak kicsit kombinálni, és jobban keverni a szálakat.
Illetve az atombombás rész nagyon látványos volt. Az tetszett látványra a legjobban. A 3D-t sajnos nem értem ennél a filmnél se minek kellett. Egy kis havazásért, vagy motoros jelentért? Ugyan... Ennyit nem ér.
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.07.25. 23:07:40

Farkas

jó-jó, de lehetne sokkal jobb is. Addig, amíg nem képesek egy igazi 18-as karikás filmet készíteni Logannek, addig mindig lesznek hiányérzetek vele kapcsolatban. Bővebben itt. 7/10
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.07.25. 22:24:50

After Earth

Hát tényleg eléggé silányra sikerült a film, ennél azért jobbra gondoltam előzetesen.
De szépen elkókányolták az egészet, így egy szimpla egyszernézős cucc lett belőle, miután annyira nem jött át, h ennek még nekifussak vmikor.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.07.24. 23:48:59

47 ronin trailer

http://www.youtube.com/watch?v=j8cKdDkkIYY

a sin city 2 mellett messze az év legvárósabb filmje. alig lehetett róla tudni valamit, de a megmondom őszintén a traileren nagyon meglepődtem, nem számítottam rá hogy az egész egy cgi orgazmus lesz, inkább kicsit utolsó szamuráj féle kosztümös cuccot vártam. meglájjuk' :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.07.24. 22:47:10

Pacific Rim



Azt kaptam amit vártam. Óriás robotok zúzzák a kai...kaju...kaji.. na szóval a gigantikus monsztákat király látvánnyal megfűszerezve. Meglepő módon ennek az elvárásnak sikeresen megfelelt a film, így több hozzáfűznivalóm nem is lenne. Aki megtekintette a trailereket, és elolvasta a sztorit, az bőven képben van, hogy mire számíthat. Ha valaki ez alapján úgy dönt, hogy megnézi, biztosan nem fog csalódottan távozni a teremből. ( Terembűű ki!)

nyóc/tíz
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.07.24. 22:39:29

A kolónia

Bill Paxton a 80-as, 90-es években élte az aranykorát, majd eltűnt a rivaldafényből, és most visszatért, hogy megformáljon egy sablonos, öntörvényű szemétládát. Mindezt az óriási hótömeg kellős közepén, hólapát helyett puskával karöltve.

Az éghajlat rossz viszonyai miatt 2045-re a Föld még életben lévő lakosai kolóniákba szerveződtek, hogy együttes erővel túléljenek. A lakók feladata, hogy fenntartsák az életet a bolygón, és a betegségeket elkerüljék. A Hetes számú kolónia segélykérő üzenetet fog, majd Briggs néhány embere segítségével útnak indul, hogy az Ötös számú telepesek után kutassanak, ám amit ott találnak az óriási fenyegetést jelent számukra…

Én személy szerint odavagyok az efféle poszt-apokaliptikus filmekért, mert rengeteg fantázia van bennük, amit ki lehetne aknázni, de sajnos nem mindig jön össze a minőségi tálalás. A kolónia is sajnos az „örök reménység” címet tudhatja magáénak, hiszen az alapötlet, miszerint bekövetkezik az új jégkorszak, az emberek kolóniákba szerveződnek, és a túlélésért küzdenek, mind-mind jó ötlet, és ezeket összegyúrva egy frankó kis filmet lehetett volna létrehozni, ám sajnos Jeff Renfroenak ez nem sikerült, pedig néhány nevesebb színész is a segítségére voltak. (Bill Paxton, Laurence Fishburne, Kevin Zegers)

Az egészet ott rontották el, hogy a játékidő nem lett több, mint másfél óra, ami miatt sok érdekességet csal felületesen érintettek. Renfroe nem vágyott sikerre, és elégedett volt a sablon ötletekkel, amivel végül teletűzdelte a filmet. Ezek a megszokott lépések a karakterekre is kiterjedtek, mert az összes általában ellőtt személyiség típust láthatjuk a játékidő folyamán.

A film egészen addig jól muzsikál, amíg a „felfedezés” rész történik, ám amikor ennek vége, akkor a következő lépcsőfok helyett inkább visszalépést mutatott a film, ami miatt unalmas, és néhol már kínossá is vált. Ehhez sajnos asszisztált a CGI is, mely nem a legrosszabb, de éppen azt a határt súrolja, hogy egy HD felületen már bántó lehet a szemnek a mű környezet.

A kolónia összességében viszont az egyszer nézhető kategóriába tartozik, mert bár sok a hibája, de még így sem olyan rossz választás a kikapcsolódásra. Többet, sokkal többet is ki lehetett volna hozni belőle, de Renfroenak csak ennyire futotta. Majd legközelebb… 5/10
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.07.24. 14:45:20

persze, azt hiszem már minden létező 2-3 szereplős - említésre méltó - filmet láttam amit valaha készítettek :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5242
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2013.07.24. 14:33:50

sjay írta: A Buried remélem megvolt már, kolléga. :D
Az mekkora film 8)
Tegnap megnéztem a John Q-t, még mindig az egyik kedvencem, nagyon jó dráma. Ma pedig egy másik kedvencet, a Véres gyémántot nézem :D
Kép
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2013.07.24. 13:23:00

visca el barca írta:jó lesz ez :D

én mostanaban kaptam rá ezekre a minimál, 1-2 szereplős, szinte egy helyen játszódó dolgokra...
A Buried remélem megvolt már, kolléga. :D
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.24. 12:52:55

Kiskakukk

1944. szeptembere. A finn orvlövész, Veiko zseniális húzással - SS-egyenruhában - megszökik a németek fogságából, majd egy lapp parasztasszony, Anni házában talál menedéket. De a négy éve magányosan élő asszony már egy másik férfit is befogadott magához, a súlyosan sérült orosz katonát. A két férfi ellenségesen áll egymással szemben. Nemcsak Veiko SS-egyenruhája, de az asszony is közéjük áll. A mese varázslatos fordulatot vesz...

Elég érdekesen alakul a történet, mivel a lapp nő csak lappul beszél, Veiko csak finnül, az orosz pedig csak oroszul. :D

Az alapötlet különben zseniális, a megvalósítás szintúgy, szerintem kitűnő film, bár nem túl ismert.

Ajánlom mindenkinek. :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.07.24. 12:46:42

jó lesz ez :D

én mostanaban kaptam rá ezekre a minimál, 1-2 szereplős, szinte egy helyen játszódó dolgokra...

mondjuk SB tényleg nem jó választás, sztem egyike a legtehetségtelenebb színésznőknek :lol:

más:

nézegetem itt közben a movie premiereket, most látom h a sin city 2-t eltolták majdnem egy évvel :? hogy lehetnek ilyen amatőrök? :roll:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése