Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.23. 23:30:41

A Vikings a negyedik részre kezdi elkapni a fonalat, de még valahogy mindig alig van dinamikája. Valahogy úgy érzem, alig történik benne valami, nem igazán van elég olyan konfliktus, ami előmozdítaná a történetet.

Aztán sztem ha ezzel végeztem, én is bepróbálom a Hannibalt.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.06.23. 23:19:31

Én is letudtam. Eléggé kettős érzésem van. Kicsit lecsó az egész sorozat. A közepe a legerősebb szerintem. A végén Will hallucinációja kicsit már sok volt. A másik, hogy mindenkit leleplez, mindenkinek a fejébe képes bemászni, de azt nem veszi észre, ami az orra előtt történik.

Viszont nagyon minőségi és művészi az egész. Van karaktere, állítólag több évadra terveznek, aztán meglátjuk. Az elsőévesek közül nekem például a Vikings sokkal jobban bejött. De persze azért várom, hogyan fog folytatódni.
Ja és a Hannibálról van szó.

Most a Luther következik. Összesen asszem van 8 rész a két évad, de elég jókat hallottam róla. Aztán jöhet a Justified.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.23. 22:09:23

Stalkyard írta:...
igen, amugy én is a 6-7. résznél kezdtem el érezni, hogy kezd valamilyen irányba tartani az egész. végignézem, aztán majd meglátom hogyan tovább. nagyon szeretek félbehagyni sorozatot... :D

amugy az is érdekes, hogy will graham itt 35 év körüli, a vörös sárkányban, ami meg ugye vagy 20-25 évvel később játszodik, alig idősebb pár évvel :D

szoval kivancsi lennék ki volt az az idióta aki így csinálta meg :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
barcapowa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2008.07.27. 13:56:19
Tartózkodási hely: Otthon!
Kapcsolat:

2013.06.23. 21:52:28

Justifiedet nezni kell! Kotelezo darab,nagyot alakit a foszereplo benne!!!
Visçค Єℓ Bคrçค Visçค Єℓ кคтคℓuภyค!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.06.23. 21:52:23

visca el barca írta:tul vagyok 7 hannibal epizodon és érdekes.

én nem tudom, hogy ez valami könyv alapján készül? persze gondol igen, de egy az egyben van átvéve a sztori?

olyan keszekusza az egész forgatokonyv. az első 3 részben megy folyamatosan egy szál, meg epizodonként egy-egy külön történet.

aztán a folyamatos szálat egyszer csak se szó se beszéd elvágják, jön helyette egy másik.

meg olyan érzésem van, mintha csináltak volna egy monk+csi+gyilkos elmék kombót, és belepaszírozták volna hannibalt, hogy el lehessen adni. én azt hittem h itt minden rola fog szólni, de egyelőre ugy tunik mint egy mellékszereplő.

ha valami sok évados cucc lenne biztos kaszálnám, de ezt a pár részt már végig nézem, hátha.

mads mikkelsen viszont erre abszolut erre a szerepre született, egyszerűen tökéletes. ő tartja életben az egészet.
A Hannibal kultusz legelején játszódik, jóval az ismert filmek és regények előtt. Hannibal pedig szép lassan kerül egyre inkább előtérbe, én nem éreztem úgy az évad második felétől, hogy mellékszereplő lenne. Tény, hogy Will Graham mellett csak a show fele az övé. De ahogy halad előre a sorozat, szépen ők ketten, az ő kapcsolatuk válik a fő tényezővé, ami az évadzáróban csúcsosodik ki. Eleinte nekem is úgy tűnt, hogy összevissza csaponganak, és ilyen CSI-os "minden héten másik ügy" szerű nyomozós széria lesz, de aztán leállnak, és elkezdik összedolgozni a szálakat. A végén minden összeáll.

És egyébként nagyon is többévadosra tervezték, hiszen mint mondtam, ez még csak a karakter (Hannibal) első időszaka, amolyan eredettörténet. Úgy, mint a mostani képregényfilmeknél. A készítők elmondása szerint nagyjából az 5. évadra tervezik, hogy elérnek a Red Dragon idősíkjába, és még csak azután jönne ugye a Bárányok hallgatnak...
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.23. 21:22:42

tul vagyok 7 hannibal epizodon és érdekes.

én nem tudom, hogy ez valami könyv alapján készül? persze gondol igen, de egy az egyben van átvéve a sztori?

olyan keszekusza az egész forgatokonyv. az első 3 részben megy folyamatosan egy szál, meg epizodonként egy-egy külön történet.

aztán a folyamatos szálat egyszer csak se szó se beszéd elvágják, jön helyette egy másik.

meg olyan érzésem van, mintha csináltak volna egy monk+csi+gyilkos elmék kombót, és belepaszírozták volna hannibalt, hogy el lehessen adni. én azt hittem h itt minden rola fog szólni, de egyelőre ugy tunik mint egy mellékszereplő.

ha valami sok évados cucc lenne biztos kaszálnám, de ezt a pár részt már végig nézem, hátha.

mads mikkelsen viszont erre abszolut erre a szerepre született, egyszerűen tökéletes. ő tartja életben az egészet.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.06.23. 13:35:11

Capon írta:3 évadig találtam, lehet csak annyi van még szinkronizálva? Akkor legyűröm valahogy az elsőt aztán remélem tényleg olyan jó lesz mint ahogy mesélik.
NEHOGY szinkronosan nézd! Ezt a sorozatot bűn elrontani ezzel, akkora alakítások vannak benne.

Egyébként meg az első évad végétől már óriási a sorozat, de inkább a második évadtól indul az igazi darálás.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.06.23. 13:21:24

Capon írta:3 évadig találtam, lehet csak annyi van még szinkronizálva? Akkor legyűröm valahogy az elsőt aztán remélem tényleg olyan jó lesz mint ahogy mesélik.
Lehet. Ha jól tudom az RTL-en megy. De, ha nem vagy nagy szinkronpárti, akkor nézd eredeti nyelven. Elég jó gettószövegek vannak benne.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.06.23. 13:06:50

Na, a múltkori listámból két sorozat eddig megkapja az esélyt: Az internátus és a Revolution 8)
"And my heart will leave you never."
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.06.23. 13:03:09

3 évadig találtam, lehet csak annyi van még szinkronizálva? Akkor legyűröm valahogy az elsőt aztán remélem tényleg olyan jó lesz mint ahogy mesélik.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.06.23. 12:46:50

Capon írta:Lenne egy olyan kérdésem, hogy a Breaking Bad sorozat hanyadik résztől lesz nézhető, ha egyáltalán az lesz, mert eddig 3 részen vagyok túl, de nagyon nagyon semmi.
Most kezdtem bele, de nem vagyok elragadtatta tőle. Érdemes folytatni?
Már leírtam százszor kb., de megteszem most is, mert a kedvenc sorozatomról van szó. Az első évadot mindenképp nézd végig, de inkább az egész sorozatot. A negyedik évadig biztos, hogy csak emelnek a szinten, az ötödik kicsi visszaesés, de még így is nagy jó. Ha elérsz a harmadik, negyedik évadig, akkor áldani fogod a Teremtőt, hogy nem hagytad abba.
Szóval csapassad. :D
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1134
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2013.06.23. 12:45:10

kanty írta:Justified-et valaki nézi? Szemezek vele. Elég ígéretesnek tűnik.
alap 8)
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.23. 12:42:05

Capon írta:Lenne egy olyan kérdésem, hogy a Breaking Bad sorozat hanyadik résztől lesz nézhető, ha egyáltalán az lesz, mert eddig 3 részen vagyok túl, de nagyon nagyon semmi.
Most kezdtem bele, de nem vagyok elragadtatta tőle. Érdemes folytatni?
Én több helyről azt hallottam, - jómagam nem nézem - hogy az 1. évad az, amit mondhatni végig kell 'szenvedni', azután indul be. De akkor nagyon.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.06.23. 12:15:58

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a Breaking Bad sorozat hanyadik résztől lesz nézhető, ha egyáltalán az lesz, mert eddig 3 részen vagyok túl, de nagyon nagyon semmi.
Most kezdtem bele, de nem vagyok elragadtatta tőle. Érdemes folytatni?
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.06.23. 02:04:26

Stalkyard írta:
Sanama írta:ez a hannibal mirol is szol amugy?
Hannibalról. 8)

A sorozat, Thomas Harris regényeit dolgozza fel, és a két főhős, Will Graham, a fiatal tehetséges profilalkotó FBI-ügynök, és Dr. Hannibal Lecter, az elismert pszichiáter megismerkedését és kialakuló barátságát mutatja be. A Hannibál történet kezdetének kezdeténél járunk. Will Graham-nek ekkor még fogalma sincs róla, hogy idővel Lecter sorozatgyilkos, és az ő legádázabb ellenfele lesz...
Még jó hogy megkérdeztem, mert spoilert nem olvastam, így meg kajak azt hittem, hogy elefántok, hannibál a kapuknál,stb. :P :D
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.06.23. 01:35:54

Sanama írta:ez a hannibal mirol is szol amugy?
Hannibalról. 8)

A sorozat, Thomas Harris regényeit dolgozza fel, és a két főhős, Will Graham, a fiatal tehetséges profilalkotó FBI-ügynök, és Dr. Hannibal Lecter, az elismert pszichiáter megismerkedését és kialakuló barátságát mutatja be. A Hannibál történet kezdetének kezdeténél járunk. Will Graham-nek ekkor még fogalma sincs róla, hogy idővel Lecter sorozatgyilkos, és az ő legádázabb ellenfele lesz...
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.06.23. 01:18:20

ez a hannibal mirol is szol amugy?
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.06.23. 00:40:14

Hannibal

Összegezve így mindannyiótoknak: érdemes minimum az évad felét megnézni a Hannibalból, hogy valamennyire képet kapjatok róla, és ez a kép még így sem lesz teljes, mert az igazság az, hogy ez a sorozat folyamatosan, részről részre változik, alakul ki. Nagyjából az évadzáró után állt össze, hogy mit is akartak ebből kihozni, de még így is csak egy kis szelet világos az egészből. Amit biztosan leszögezhetek: sokkal több, mint egy CSI klón. Megkockáztatom, hogy a legkülönösebb sorozat, amihez eddig szerencsém volt. És ezt pozitív értelemben mondom.
Szóval, röviden, érdemes folytatni, mert egy rendkívül szokatlan, különleges élményt nyújt minden egyes epizód. Unikumnak mondanám a sorozatok között.

És akkor az évadzáró:
a legfurább az, hogy még most sem értem teljesen Hannibalt, mint karaktert, mire ment ki ez a játék Willel. Azt nem hiszem, hogy csak azért, hogy elvitesse vele a balhét a gyilkosságai miatt. Valami sokkal nagyobb lehet itt a háttérben. A legérdekesebb részek a sorozatban számomra azok voltak, amikor Hannibal a pszichiáterével beszélget. Szerintem itt végig őszinte volt, és számtalanszor kifejtette, hogy egyfajta barátként, társként tekint Willre. Szóval elég kusza, hogy akkor végül is mire volt jó ez az egész játszadozás, meg az állapotának eltitkolása. Elég sok nyitott kérdés maradt a második évadra.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.06.23. 00:29:41

miihii írta: A Hannibalt nekiálltam még az elején, aztán úgy a 4. résznél leragadtam. Érdemes lenne folytatnom mégis?
Nekem még két részem van. Asszem a 4-5 résznél kezd elindulni egy másik irányba a sztori. Egy olyanba, ami sokkal hannibálosabb, s nekem jobban is bejött. Aztán most kíváncsi vagyok, hogy a végén a szálak miként fognak összefutni.

Ha másért nem is a kaják miatt érdemes folytasd. 8)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.06.23. 00:16:37

Stalkyard írta:
miihii írta:Szép volt Mihi =D>

Bocsi, nem bántásból, de ez nagyon: :lol: :lol: :lol:

És akkor jöjjön is a Hannibal évadzáró, már nagyon ki vagyok éhezve! :twisted:
Annyira lol, h muszáj volt megosztanom :lol:

A Hannibalt nekiálltam még az elején, aztán úgy a 4. résznél leragadtam. Érdemes lenne folytatnom mégis?
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.06.22. 23:48:46

ha már hannibál.

hosszu ideje nem nézek sorozatot, uhogy most nekiálltam egynek, és pont erre esett a választás. hát eddig ez joindulattal egy felturbozott CSI :? :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.06.22. 23:44:01

Deus írta:
miihii írta:Szép volt Mihi =D>

Nnnnneeeeeeeeeeeeeeeee............... Ellőttem a poént... Öcsém...
Bocsi, nem bántásból, de ez nagyon: :lol: :lol: :lol:

És akkor jöjjön is a Hannibal évadzáró, már nagyon ki vagyok éhezve! :twisted:
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.06.22. 23:30:24

Justified-et valaki nézi? Szemezek vele. Elég ígéretesnek tűnik.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.06.22. 14:00:15

sjd írta:
kanty írta: Nem egy Spartacus lesz, arra készülj fel.
Ezt én abszolút pozitívumként fogom fel :D
Annak is szántam. :) Bár ott is jó volt az első évad. De a két sorozatnak teljesen más a tematikája, más oldalról közelítik meg a dolgokat.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.22. 13:02:28

kanty írta: Nem egy Spartacus lesz, arra készülj fel.
Ezt én abszolút pozitívumként fogom fel :D
Válasz küldése