Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2013.06.07. 12:08:27

sjd írta:
Drigo írta:Most hogy is van ez? Érdekesen hat, hogy akibe lehet belekötöttél néhány napja helyesírás-ügyileg, de 7 betűt lusta vagy leírni...
Na végre talán lesz vki, aki megválaszolja (az azóta látom törlésre került) kérdésem. Nevezetesen, h pontosan mi tiltja ezt a szabályzatban?
(Ill. akkor hozzácsapnám azt is, h amikor ezt megkérdeztem, miért lett törölve?)
Pontosan melyik részét?

1. Azt, hogy a Bajnoki (vagy valamelyik focis) topicba beidézz két hozzászólást csak azért, hogy az abban talált 1-1 hibát "gn" tag-ek közé tedd?

2. Többnek érezd helyesírás-ügyileg magad annyival, hogy bárkinek beszólj ezzel kapcsolatban?

3. A helyesírást - ami nagy szívügyed - tudatosan semmibe vedd?

Nos:
1.
Fórumszabályzat 3.0.1 írta:Bármely hozzászólás ... amely ... off (a témába nem illő) jellegű ... TÖRLÉSRE KERÜL.
2.,3.
Számomra a kettő nem összeegyeztethető, pl én sem nyomom tele a fórumot piramisokkal meg offokkal, és nem csak azért, mert másoktól is ezt várom.

Hogy konkrétan válaszoljak a kérdésre, egyiket sem tiltja semmi. Az elsőnek következményei vannak. A másik kettőnél meg csak pusztán vicces az egy-egy vesszőn lovaglás a "h", a "vt" meg a "tképpen" dolgokkal összevetve. Nekem egy szólás jut eszembe, amiben szerepel bor, víz és prédikáció is.

Ráadásul, hogy egy kicsit tuskó is legyek, honnan kéne azt tudnunk, hogy Te le tudod írni azt, hogy "hogy", azt, hogy "volt", vagy éppen azt, hogy "tulajdonképpen", csak az egyszerűség kedvéért rövidítést használsz? Vagy fordítva, miből gondolod, hogy az adott illető nem azért ír úgy, mert nem figyel oda, rossz a helyesírása alapból, hanem azért, mert neki úgy gyorsabb, egyszerűbb? Mert az általad használt rövidítések ugyan úgy hibának számítanak mint az hogy ebben a mondatban egy vesszőt sem használtam.

Ettől függetlenül örülök a törekvésednek, javaslom, hogy az észlelt hibákat küld el az érintetteknek privát üzenetben, nem sokkal tart tovább, mint ott helyben beidézni és véleményezni. Vagy az nem olyan látványos és menő?

Hogy egyéb esetben ki és mit törölt, arról nem tudok nyilatkozni.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.06.07. 12:03:18

KépKép
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.06.07. 10:32:00

Mihu írta:Merthogy az én 83 éves nagymamám azt mondja, hogy Ő mióta az eszét tudja, sose látott még ilyen időjárást, mint amilyen volt márciusban. Sőt, márciusban havat se nagyon, csak az utóbbi 5-8évben.
Az én nagymamám meg emlékszik ilyen márciusra a hatvanas évek elejéről. :D

Úgy érzem, kicsit túl van ez magyarázva, annak ellenére, hogy valóban komoly a probléma, csak mintha azzal is alá akárnák ezt támasztani, amivel nem biztos, hogy kellene.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.07. 09:52:28

Mihu írta: Egyébként meg ez a régen a kutya se mérte...tudod, hogy mikorra nyúlik vissza a napszemüveg története? Az ókori római katonákig. Ezzel én is 2 napja szembesültem, egyébként meg azt gondoltam, hogy a napszemüveg mint olyan, az 1900as évek találmánya. Szóval attól, hogy valamit nem hiszünk, hogy úgy volt, még nem kell tényként állítani.
Ez nem hinni kell, hanem tudni, hogy a Celsius-skálát a 18. sz. közepén alkották meg, és a higanyszálas hőmérő sem sokkal idősebb. Szóval igen, régen a kutya sem mért olyan olyan adatokat, amiket össze tudnánk hasonlítani a maiakkal.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.06.07. 08:43:19

Bob_Marley írta:Az biztos, hogy nem egyszerű az időjárás, s a globális felmelegedésnek ennek már bőrünkön tapasztalható jele van.
Mondjuk én nem bánom egyáltalán, hogy nincs meleg, ma is pl ami volt 20 fok, abszolút vállalható volt, meg mondjuk én az esőt is nagyon szeretem, annak van egy megfoghatatlanul jó feelingje, meg az eső illata, ha lehetne választani inkább essen a hó Márciusban (ok nem olyan mint most volt), mint rohadjunk meg Júniustól-Szeptemberig.
Ezzel igazából az a baj, h már a felvetésed sem feltétlen helytálló az utóbbi években, konstans legalábbis tuti nem.
Mert ez a rohadjunk meg júniustól dolog is olyan, h egyik éven ez van, a következőn meg a heti 7 napból 2 csuttra esős, 4 meg kb 5ször fordul át. És igazából ez a durva, h nem lehet alkalmazkodni ehhez. Ha az ember elmegy otthonról egy fél napra, esernyőtől rövidgatyán keresztül a vastag pulcsiig, napszemüvegben és kesztyűben kell útnak indulni, mert fél óránként változik a klíma.

De ettől függetlenül is nagyon durva ez, ami mostanában van, h nagyjából 3 évszak maradt, amiből az egyik két részletben jelentkezik :D Van a hideg tél, ezt átvezeti egy esős időszak a tavaszba, ami már-már nyári klímával tódul ránk, majd a melegebb (, de változékony) szakasz, amit szintén átvezet a hidegbe az esős szürkeség.

A tél, ami már régen nem a december-február időintervallumra tehető, hanem eltolódott már vagy 1-másfél hónapot. November-decemberben csak kicsit mutogatja magát, aztán mire véget kellene érjen, akkor durvul be csak... Utána meg a tavasz kb egy hónapig, ami alatt gyakran tovább kapjuk a csapadékot, csak mivel melegebb van, már nem hó formában. Majd hirtelen átvált nyárba, aminek a tartománya megint változó, mert ugye tavaly is néha zavarta meg a napsütés az esőzést, főleg augusztus körül ha jól emlékszem. Aztán ez az esős téma megy egy darabig, de közben hivatalosan már ősznek hívjuk, csak az átmenetet nem lehet érzékelni.

Szal a nyár folyamán is megvan a perzselő meleg, ami tényleg kicsit túlzásba tud esni időnként. Pedig én nagyon bírom ezt az évszakot, de azért na... Aztán 2 hét 40 fok után jön a borongós, változékony, semmirevaló szakasz, ami azért nyomokban klasszikus nyarat is tartalmaz ( :D ) , csak már nehéz kimatekozni, h ez mikor és meddig esedékes.

Uh az időjárás monnyon le! Elég tré, h ennyire összevisszaság van. Egyik évben kiég minden, a következőben meg annyi esik, h a halak is vízbe fulladnak már :D H egy haveromat idézzem: "Mire lemegy a nap, kisüt." :lol:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.06.07. 02:17:27

Az biztos, hogy nem egyszerű az időjárás, s a globális felmelegedésnek ennek már bőrünkön tapasztalható jele van.
Mondjuk én nem bánom egyáltalán, hogy nincs meleg, ma is pl ami volt 20 fok, abszolút vállalható volt, meg mondjuk én az esőt is nagyon szeretem, annak van egy megfoghatatlanul jó feelingje, meg az eső illata, ha lehetne választani inkább essen a hó Márciusban (ok nem olyan mint most volt), mint rohadjunk meg Júniustól-Szeptemberig.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.06.07. 01:34:50

Tarsi88 írta:
LG írta: Voltak persze régebben is, de nem annyira gyakran, mint most. Az utóbbi évek szinte mind vmilyen szélsőséget hoztak, vagy meleg, vagy hideg rekordok dőltek, vagy nagyon sok csapadékot, vagy kemény aszályt.
Szerintem szimplán annyi a különbség, hogy régen kutya nem mérte, hogy hány fok van, nem hogy több ezren küldözgessék az időképre az éppen aktuális időjárást. Persze nem normális március 15.én a méteres hó, de ezek kiugró esetek, amik megvoltak régen is.
Mikor? 3000 évvel ezelőtt? Merthogy az én 83 éves nagymamám azt mondja, hogy Ő mióta az eszét tudja, sose látott még ilyen időjárást, mint amilyen volt márciusban. Sőt, márciusban havat se nagyon, csak az utóbbi 5-8évben. Régen szinte hétre pontosan meg lehetett mondani, hogy mostantól nyár van, mostantól tél, tavasz, ősz. Most meg...áprilisban 35 fok volt 1 hétig, és azóta el is búcsúztunk a melegtől, pedig már június első hete van. Sose volt ilyen, hogy júniusban be kell gyújtani, mert 18 fok van a lakásban...De egyébként a növényektől jobb példa nem hiszem, hogy kell. Nyílván nem azért fejlődött ki itt Mo.-n az őszibarack úgy, hogy X hónap X hete körül elkezd virágozni, mert úgy támadt kedve. Ez tiszta evolúció. Ha június közepén kezdődött volna az az időjárás, ami megfelel neki, akkor június közepe körül borulna virágba. De mivel azok a körülmények, amik ehhez a folyamathoz kellenek, évtized-századok óta április elején jönnek el, így úgy állította be magát, hogy ez akkor történjen meg.


Egyébként meg ez a régen a kutya se mérte...tudod, hogy mikorra nyúlik vissza a napszemüveg története? Az ókori római katonákig. Ezzel én is 2 napja szembesültem, egyébként meg azt gondoltam, hogy a napszemüveg mint olyan, az 1900as évek találmánya. Szóval attól, hogy valamit nem hiszünk, hogy úgy volt, még nem kell tényként állítani.
Kép
Avatar
Tarsi88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2013.02.01. 17:14:06

2013.06.07. 00:26:44

LG írta: Voltak persze régebben is, de nem annyira gyakran, mint most. Az utóbbi évek szinte mind vmilyen szélsőséget hoztak, vagy meleg, vagy hideg rekordok dőltek, vagy nagyon sok csapadékot, vagy kemény aszályt.
Szerintem szimplán annyi a különbség, hogy régen kutya nem mérte, hogy hány fok van, nem hogy több ezren küldözgessék az időképre az éppen aktuális időjárást. Persze nem normális március 15.én a méteres hó, de ezek kiugró esetek, amik megvoltak régen is.
Kép
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2013.06.06. 23:53:25

nyugi, évről évre rosszabb lesz minden. ami most van, 5 év múlva elvárt lesz és visszasírják a retek időt is, mert még borzalmasabb lesz.
akkor fog javulni a helyzet, ha kihal az ember
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.06.06. 23:47:55

Meg az sem elhanyagolható tény, hogy ha jól emlékszem, most 3 fokkal több az évi átlaghőmérséklet, mint X évvel ezelőtt, és ez egy folyamatos emelkedés eredménye, ami azért szerintem egy elég jelentős érv a globális felmelegedés mellett. Meg a népi megfigyelések se három deci bor mellett születtek, hanem évek, évtizedek megfigyelései alapján. Na most ott tartunk, hogy ezek mehetnek a levesbe, mert most már ha beigazolódik egy népi monda, akkor az inkább köszönhető a véletlennek, mintsem a korábbi évtizedek megfigyeléseinek.

Nem kell sokáig visszamenni az időben, elég csak a gyerekkoromig, ami 10-15 év. Nem emlékszem olyanra, hogy ÁPRILISBAN kimentem az udvarra, és a körülöttem lévő levegő volt meleg. Most, ha megyek az utcán, szabályosan érzem, hogy meleg levegőt hasítok. Mint ahogy olyanra se, hogy március 15.én 1.5 méteres hótorlaszokat csinál a szél...és akkor még arról nem is beszéltem, hogy májustól szeptember közepéig esőt csak futó nyári zápor formájában láttam, azt is 3-4 hetente egyszer. Most meg...pfff
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.06.06. 23:46:11

vagy meleg, vagy hideg rekordok dőltek
kissé laikusként az a véleményem ezekről, hogy csak ilyen statisztikai "csalások", semmi több.
gondolom olyan régóta nem mérik a hőmérsékleti rekordokat (sejtésem szerint ilyen 60-70 éve max) így azért bőven nagyobb esély van arra, hogy a 365 napból legalább egyszer valamilyen rekord legyen, mint amekkora jelentőséggel bír, és egyből vezető hír szellő pistáéknál.
főleg amikor ilyen 0.2 C° fokkal lépik túl vagy múlják alul.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.06.06. 23:38:34

Az az érdekes, hogy most már lassan minden évben az van, hogy ha esik akkor vagy sokáig, vagy sokat, ha meleg van akkor nagyon meleg, ha fúj a szél akkor nagyon fúj, ha esik a hó, akkor 2 méter lehull, stb...
Nincs olyan év, hogy ezekből legalább az egyik ne valósuljon meg. Akkor lesz a baj, ha mindegyik összejön egy éven belül.

Ma is, reggel tök hideg volt, aztán 1kor elkezdett zuhogni, mintha monszun lenne, 2-ig, majd miután elállt, lett 25 fok és fülledt idő. Percenként változik az időjárás.

Amúgy most olvastam, hogy Ausztráliában nemrég esett a hó, és a Lappföldön 27 fok volt. Ez már nevetséges.

Jó kis nyárnak nézünk elébe...
Legalább hétfő-kedd legyen meleg, megyünk Szegedre kirándulni. :)
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.06.06. 23:19:04

A klímaváltozás nem abban valósul meg, hogy télen nagy hó és hideg van, nyáron szárazság meg meleg, hanem pl. abban, h márciusban havazott, két hétre rá meg 25 fok volt. Vagy abban, h idén egy este alatt 80 mm csapadék esett, tavaly nyáron meg 2 hónapig semmi, a termény kiszáradt. Ugyan, ez "senkit" nem érdekelt és örült, h strandolhat vagy két sörtől berúgott a napon, csak akkor húzza az ember a száját, mikor a kenyeret meg a csirkemellet kell kifizetni a boltban.
Ettől még a jégsapkák olvadnak, Pekingben maszkban járnak az emberek, Indiában meg "várják" a cunamit.

635-ön volt délután, 875-re várják hétfőn, ami 15-tel több, mint a 2006-os rekord. Egyesek szerint alulbecsülik, szerintem is több lesz.

Még annyit: Föld lesz 500 év múlva is, élet is lesz rajta, kérdés, h embernek hívják-e majd a fajt, ami rajta él.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2013.06.06. 23:04:25

lui1698 írta:Klímaváltozáshoz annyit, hogy nagyanyám mindig elmeséli, hogy anno akkora hó esett egy télen, mint a kerítésünk (2 méter köbö). Van is valahol egy régi fénykép amin egy rohad nagy hóember áll.

Ilyenek voltak is, meg lesznek is, de jegyezzétek meg a sör örök.
Voltak persze régebben is, de nem annyira gyakran, mint most. Az utóbbi évek szinte mind vmilyen szélsőséget hoztak, vagy meleg, vagy hideg rekordok dőltek, vagy nagyon sok csapadékot, vagy kemény aszályt.
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2013.06.06. 14:27:55

Krojf írta:
Stalkyard írta:Állítólag itt, Érsekvadkerten volt a földrengés epicentruma, és 4,3-as erősségű (!) volt. Azért ez nem semmi, azt hittem, összedől a ház.

http://www.emsc-csem.org/Earthquake/ear ... o.facebook
Én is így éreztem itthon Balassagyarmaton!
K.
Jah, délelőtt az egész város erről beszélt, én meg néztem ki a fejemből, hogy mi a panel 2.emeletén semmit sem éreztünk az egészből.
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.06. 11:11:43

Bob_Marley írta:Viccet félre téve, jó kis nyár ez....., itt Pesten is azért érezhető a rakparton, hogy rohadt magasan van a víz, Római part, Margitsziget "el fog veszni"sajnos , de olyat is olvastam, hogy akár a felső rakpartnál is magasabb lehet a víz, s "bemegy a városba", az azért horror lenne....
Tegnap mentem be konzultációra (Buda :arrow: Pest), néztem is, hogy mi a helyzet, hát az alsó rakpart már akkor majdnem víz alatt volt, persze a két felső rakparton jókora a dugó, úgyhogy a közlekedés is megsínyli az ár érkezését.
Azt mondják, hogy ennél még jóval magasabb lesz, így szerintem a felső rakpartot simán elönti majd, aztán reménykedjünk, hogy nem zúdul be a Ferenciek tere felé.

Legalább én biztonságban vagyok itt a Gellért-hegyen. :mrgreen:
looka írta:...
Jogos, elnézésedet kérem. :cry:
Kiírtam fölé, hogy spoiler.
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2013.06.06. 03:13:49

Gareth Tello írta:Trónok harcás kép, a humor topikban...
Nem gondoltam volna, hogy pont a humor topikban botlok bele egy ilyen óriási spoilerba, nem olvasom a sorozatos topikot, többek között azért is, mert mivel nem tartok még ott a sorozattal, ahol a tv tart, tartok tőle, hogy olyasvalamit olvasok, amit nem szeretnék. Ezzel ott nincs is nagyon gond, mert kisárgázzák vagy fehérítik, vagy mittudomén mit csinálnak a szöveggel, szóval akaratlanul nem olvassa el az ember. De a humor topikban...
Biztos vicces az a kép, majd odaérek a sorozatban, akkor tuti én is mosolygok rajta, de azért ne haragudj, de ez így nem volt túl korrekt... Legalább kiírtad volna fölé, hogy spoiler...

Speciel meg tudja ölni az ember kedvét, ha az egyik szereplő halálát előre tudja, alapból nagyon zavaró a spoiler, de ez még ráadásul annyira szembetűnő, és figyelmeztetés nélküli, hogy tényleg nem tudtam átsiklani felette...

Szerintem valamit csinálj azzal a képpel, mielőtt más is belefut, aki nem szeretne...
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2013.06.06. 03:04:00

Stalkyard írta:Állítólag itt, Érsekvadkerten volt a földrengés epicentruma, és 4,3-as erősségű (!) volt. Azért ez nem semmi, azt hittem, összedől a ház.

http://www.emsc-csem.org/Earthquake/ear ... o.facebook
Én is így éreztem itthon Balassagyarmaton!
K.
Blaugrana palocista maximalista!
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.06.05. 23:12:44

Klímaváltozáshoz annyit, hogy nagyanyám mindig elmeséli, hogy anno akkora hó esett egy télen, mint a kerítésünk (2 méter köbö). Van is valahol egy régi fénykép amin egy rohad nagy hóember áll.

Ilyenek voltak is, meg lesznek is, de jegyezzétek meg a sör örök.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.05. 22:08:47

S.Agüero írta:Szerintetek mi lehet az oka ennek a szélsőséges időjárásnak, az áradásoknak, földrengéseknek, katasztrófáknak, amik az elmúlt 2-3 évben voltak? Csak szimplán azzal magyarázni, hogy máskor is volt ilyen, butaság. Tuti, hogy van valami oka. A vulkánkitörés, meteor vagy valami, de valami közrejátszott ebben. Vagy akár emberi beavatkozást is el tudok képzelni.
Ti amúgy hisztek abban, hogy az emberek képesek befolyásolni az időjárást, ilyen meg olyan kütyüvel? Én simán el tudom képzelni, nem csoda ez az időjárás... :roll:
Sztem a legfontosabb kérdés az, h ez mennyire számít szélsőségnek. Mert lehet h csak dokumentálni nem tudtuk régebben az ilyeneket. Akkor még nem volt facebook, ahova kiírjunk egy 4.3-as földrengést, a krónikákba meg csak a nagyon brutális kilengések kerültek be. Nagyjából egy 50-100 év az az időtartam, amihez képest azt mondjuk, h ez az időjárás szélsőséges. De az meg gyakorlatilag lófütyi a bolygó életkorához és az éghajlati változások lefolyásához képest. Mást ne mondjak, az elmúlt pár millió évben megtörtént már nem egyszer, hogy a sarki jégsapkák elolvadtak, viszont volt jégkorszak ("kis-jégkorszak") is bőven, ráadásul a klímaváltozás tképpen folyamatos. Nem tagadom az üvegházhatás-gázok stb. káros hatását, de sztem nem kell összeesküvés-elméleteket gyártani abból, hogy egy héten belül volt tornádó, földrengés meg árvíz.

A második feléhez meg annyit, h Peking, 2008-as olimpia. A kínaiak elég profin tolták a felhőoszlatást.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.06.05. 22:01:05

Állítólag itt, Érsekvadkerten volt a földrengés epicentruma, és 4,3-as erősségű (!) volt. Azért ez nem semmi, azt hittem, összedől a ház.

http://www.emsc-csem.org/Earthquake/ear ... o.facebook
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.06.05. 21:54:41

S.Agüero írta:Szerintetek mi lehet az oka ennek a szélsőséges időjárásnak, az áradásoknak, földrengéseknek, katasztrófáknak, amik az elmúlt 2-3 évben voltak? Csak szimplán azzal magyarázni, hogy máskor is volt ilyen, butaság. Tuti, hogy van valami oka. A vulkánkitörés, meteor vagy valami, de valami közrejátszott ebben. Vagy akár emberi beavatkozást is el tudok képzelni.
Ti amúgy hisztek abban, hogy az ember befolyásolják az időjárást, ilyen meg olyan kütyüvel? Én simán el tudom képzelni, nem csoda ez az időjárás... :roll:
Én azt tartom elképzelhetőnek, h klímaváltozás folyik le. A történelemben volt már rá példa erre és kihatással is vt a 'jövőre'.

Amúgy biztos vannak ilyen gépek, de szerintem ezek nem olyanok, amik vmi über titkos kormánytitkok lennének, h most tudunk hatni az időjárásra és azt sem hiszem, h ez ekkora mértékben befolyásolni tudná. Persze ki tudja...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.06.05. 21:48:00

Szerintetek mi lehet az oka ennek a szélsőséges időjárásnak, az áradásoknak, földrengéseknek, katasztrófáknak, amik az elmúlt 2-3 évben voltak? Csak szimplán azzal magyarázni, hogy máskor is volt ilyen, butaság. Tuti, hogy van valami oka. A vulkánkitörés, meteor vagy valami, de valami közrejátszott ebben. Vagy akár emberi beavatkozást is el tudok képzelni.
Ti amúgy hisztek abban, hogy az emberek képesek befolyásolni az időjárást, ilyen meg olyan kütyüvel? Én simán el tudom képzelni, nem csoda ez az időjárás... :roll:
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.06.05. 21:32:26

Bob_Marley írta: Van itt víz, föld, holnap kiderül eddig ismeretlen vulkán MO-n kitörésre készül, s jön egy Hurrikán is, amit mondjuk ha már el kell nevezni, akkor legyen Kiszel Tünde...
Mi van ha a maják csak egy fél évet tévedtek? :shock: :lol:
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2013.06.05. 21:21:20

akinek van képe vagy videjója szívesen megnézném :D

itt vasba kevés Dunát látunk :mrgreen:
Abi & Tito
Válasz küldése