Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.05.10. 07:52:08

Gareth Tello írta:
miihii írta:Ez szenzációs, kb 5 mondatonként röhögtem fel :D
A cikk alatt van még pár kapcsolódó link, azokat is majd lepörgetem, gondolom vannak még hasonlók 8)
http://hogyvolt.blog.hu/2013/04/02/tron ... haeris_468
Szerintem ez a legnagyobb, főleg az eleje. :D
Meg ez: Dany sárkányt ereget (szó szerint)... :lol:
Lementve könyvjelzőnek az oldal, hatalmas 8)

A jóembernek akkora szövege van, h azt sem tudom hogy fér rá a monitorra :D

...sz opórolleren csúsztatok a várfalig...

...westerosi Cinema City...

...valami skorpiószerű baszk... ('k' nélkül :P )

Ezek kihozták a könnyeimet, főleg a legutolsó :lol:

Kösz, h megosztottad, GoT fanoknak maxi ajánlós olvasmányok ;)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.09. 16:22:50

miihii írta:Ez szenzációs, kb 5 mondatonként röhögtem fel :D
A cikk alatt van még pár kapcsolódó link, azokat is majd lepörgetem, gondolom vannak még hasonlók 8)
http://hogyvolt.blog.hu/2013/04/02/tron ... haeris_468
Szerintem ez a legnagyobb, főleg az eleje. :D
Meg ez: Dany sárkányt ereget (szó szerint)... :lol:
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.05.09. 15:18:21

Gareth Tello írta:Aki lemaradt a Gots03e06-ról... :lol:
http://hogyvolt.blog.hu/2013/05/07/tron ... 6_a_maszas
Ez szenzációs, kb 5 mondatonként röhögtem fel :D
A cikk alatt van még pár kapcsolódó link, azokat is majd lepörgetem, gondolom vannak még hasonlók 8)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.09. 14:56:58

Aki lemaradt a Gots03e06-ról... :lol:
http://hogyvolt.blog.hu/2013/05/07/tron ... 6_a_maszas

Loras néha elkalandozik és fullba nyomja a meleget, de Sansa annyira naiv, hogy ezt észre sem veszi. Szegény, mekkorát fog szívni. Loras nem annyira, mert ugya neki aztán hóttmindegy, milyen nőhöz kényszerítik hozzá.
Milyen igaz :mrgreen:
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.05.07. 20:27:15

sjd írta: Igazából nem feltétlenül magamban beszélek, mert ha emlékszel mondjuk a Dexterre, Spartacus-ra stb., egész jó kis közösségi ötletelések születtek az ilyenekből, csak hát így nehéz, h mindig jön valaki könyvolvasó, és elrontja a játékot. :D
Ezt adom ;)

Mondjuk így tényleg elég kevés kérdőjel marad, h többen is már túl vannak az összes könyvön, nehezebb a találgatás. Kb olyan, mint a múltkori részben volt, amikor Sansa és Shae nézegették a hajókat és kitalálták hova és miért mennek, de Shae elrontotta:
"Miért találjak ki sztorit, ha tudom az igazat?" :D
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.05.07. 18:13:13

FG S11E19
Még mindig nagyon jó :D Meg: Jobb, mint a régi foglalkozásom :lol:

Showder Klub
Beliczai mekkora volt öcsém :D Végigröhögtem az ő részét, Felméri is jól tolja.
"And my heart will leave you never."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.07. 16:29:37

miihii írta:
sjd írta:Mihii, ezek költői kérdések :D
Semmi szükségem a könyves spoilerekre, pont h szeretek ezeken agyalni :wink:
Ja boccccs, nem érződött ki, h csak magadban beszélsz :D
Igazából nem feltétlenül magamban beszélek, mert ha emlékszel mondjuk a Dexterre, Spartacus-ra stb., egész jó kis közösségi ötletelések születtek az ilyenekből, csak hát így nehéz, h mindig jön valaki könyvolvasó, és elrontja a játékot. :D
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.05.07. 16:24:06

sjd írta:Mihii, ezek költői kérdések :D
Semmi szükségem a könyves spoilerekre, pont h szeretek ezeken agyalni :wink:
Ja boccccs, nem érződött ki, h csak magadban beszélsz :D Oké, nem könyvelek akkor a továbbiakban, majd uis meglátjuk mi lészen. Főleg miután jó pár dolog nem is úgy van megoldva, ahogy írásban, uh mindig van új a nap alatt :D

Zsovagi!

A pontosítás meg jogos ;)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.07. 13:18:12

Mihii, ezek költői kérdések :D
Semmi szükségem a könyves spoilerekre, pont h szeretek ezeken agyalni :wink:
zsovagi
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2006.03.23. 18:16:56

2013.05.07. 07:31:50

miihii írta: SPOILER
Nem azt mondta, h trónörökösnek viszi, hanem hogy "királyokat emel fel vagy dönt le" (vhogy így). Sztem ő lesz az, akinek a vérét szívatja a piócákkal, amik majd a 3 királyok halálát okozza. Bár a könyv szerint Stannis fattyát használják, de itt lehet, h vele oldják meg, mivel benne meg Robert Baratheon királyi vére csörgedez. Már csak abból is gondolom, h a könyvben Gendry beáll a Testvériségbe és ott marad. Legalábbis a 3. kötetig még így áll, az tuti :D
Csak egy kis pontosítás:
A könyvben nem Stannis, hanem szintén Robert fattyát használják fel, csak az egyik másik, névszerint Viharos Edric
Amúgy szerintem nagyon jó rész volt, lehet kevesebb a konkrét akció, de nagyon szépen előkészítik a nagy durranásokat a végére, illetve megint kifejezetten jók voltak Tyrion részei, Kisujjról nem is beszélve.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.05.07. 07:21:36

sjd írta:Got s03e06 Amúgy arra kíváncsi leszek, h Melisandre komolyan gondolta-e amit mondott, és trónörökösnek viszi magával a gyereket, vagy ő is csak a konkurenciát szeretné eliminálni.
SPOILER
Nem azt mondta, h trónörökösnek viszi, hanem hogy "királyokat emel fel vagy dönt le" (vhogy így). Sztem ő lesz az, akinek a vérét szívatja a piócákkal, amik majd a 3 királyok halálát okozza. Bár a könyv szerint Stannis fattyát használják, de itt lehet, h vele oldják meg, mivel benne meg Robert Baratheon királyi vére csörgedez. Már csak abból is gondolom, h a könyvben Gendry beáll a Testvériségbe és ott marad. Legalábbis a 3. kötetig még így áll, az tuti :D
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.06. 20:53:49

Got s03e06
Remek epizód volt ez is, egyébként most nagyon eltalálták, ahogy a lassú kezdésből egyre inkább felpörögtek az események. A királyvári jelenetek megint hatalmasak voltak, Tyriontól ez a "nem tudom 4-ünk közül melyikünk szívta meg a legjobban" nagyon ült, meg aztán az egész befejezése is. Egyedül Theon szálát érzem harmatosnak, úgy néz ki most próbálják összerakni ezt a Bolton-gyereket, miközben a könyvben nagyjából 3 mondatból megtudtuk, h egy pszichopata. Amúgy arra kíváncsi leszek, h Melisandre komolyan gondolta-e amit mondott, és trónörökösnek viszi magával a gyereket, vagy ő is csak a konkurenciát szeretné eliminálni.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5236
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2013.05.06. 15:04:55

messideco írta:Got S03e06
Nem sok, de kevés. Gyakorlatilag semmi sem történt ismét, egy óra csendesen eltöltött játékidő ismét, fontosnak tűnő mozzanat nélkül...
Ó nemár, megint? Idáig egy nagy kalap emberi melléktermék számomra ez az évad.
Agymenők meg... 8) Legjobb. A himym-nél ezerszer jobb.
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.05.06. 14:56:34

messideco írta:Got S03e06
Nem sok, de kevés. Gyakorlatilag semmi sem történt ismét, egy óra csendesen eltöltött játékidő ismét, fontosnak tűnő mozzanat nélkül...
Tulajdonképpen igazad van, ismét egy közepesebb rész volt. Igazából ahogy korábban is írtam, a könyvben előrébb voltam már és hiányoltam a komolyabb attrakciókat, így a sorozatban meg sem lepődtem. Viszont hamarosan beindulnak az események, amiktől majd kapkodjuk a fejünket (bár ezek egy része átnyúlik majd a 4. évadra, látva az itteni tempót).

Tényleg csak átvezetés ez az évad eddig, előjáték. Miután már csak 4 rész van hátra, gondolom kb a Vörös nász lesz a végkifejlet, ami sokkol majd a végén. Ha ez igaz, akkor viszont a kövi évad eleje meg lélegzetelállító lesz néhány részig. (Mondom ezt úgy, h most hétvégén fejeztem be a 3. kötetet, uh pillanatnyilag még az utolsó harmad hatása alatt vagyok, ezért is merem ezeket állítani :D )

Azért az epizód pálmáját Kisujj és Varys jelenete vitte sztem, Petyr monológja a káoszról nagyon hatásos volt, a zenével és a képsorokkal 8)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.05.06. 08:30:39

Got S03e06
Nem sok, de kevés. Gyakorlatilag semmi sem történt ismét, egy óra csendesen eltöltött játékidő ismét, fontosnak tűnő mozzanat nélkül...

TBBT S06e22
Talán a sorozat leggyengébb része volt, lassan ezt is már csak megszokásból nézem.
"And my heart will leave you never."
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.05. 16:57:14

sjd írta:
bence-barca írta:
Igazából azért voltam értetlen, mert én ilyenkor félreteszem az ítéleteimet, és egyszerűen csak élvezem a karakterábrázolást. Tudom, h a karakter egy aljas szemét, és ennyi. Ha ez valóban megtörténne a környezetemben, már sokkal kisebb dolgokon is megbotránkoznék, mert az általam leírtak sem férnének bele az "ok" kategóriába. Szóval ezt nem tudtam feldolgozni, de most már nagyjából tiszta sor, h ez hogy működik nálad.
Ez a része velem is így van. Élvezem ugyanúgy a karaktert ennek ellenére is, egyszerűen csak megjegyeztem, h ez már egy olyan pont volt, ami túllépett nálam egy bizonyos szintet. Ez már olyan volt, amit megemlítettem/ külön kiemeltem. Mert azért egy karaktert nem csak nézek, hanem meg is ítélem. Plusz nyilván, ha az én környezetemben lennének kevésbé tolerálnám ezeket.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.05. 16:49:45

[quote="bence-barca"][/quote]
Igazából azért voltam értetlen, mert én ilyenkor félreteszem az ítéleteimet, és egyszerűen csak élvezem a karakterábrázolást. Tudom, h a karakter egy aljas szemét, és ennyi. Ha ez valóban megtörténne a környezetemben, már sokkal kisebb dolgokon is megbotránkoznék, mert az általam leírtak sem férnének bele az "ok" kategóriába. Szóval ezt nem tudtam feldolgozni, de most már nagyjából tiszta sor, h ez hogy működik nálad.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.05. 16:32:32

sjd írta:csak azt nem, h akkor ilyen alapon egyik vagy másik miért csúszik ki a kategóriából.
(én pl. egyáltalán nem tartom elképzelhetetlennek, hogy ilyen messzire is elmennének egyesek)
Hát azért a gyilkosság elég egyértelmű ok, h kicsússzon. Ezzel már túl sokra ment. Van egy pont, ameddig 'élvezetes', de azt is átlehet lépni, mint ahogy ez volt. Attól, h tetszik a nagy része, nem kell mindennek tetszenie. Most nem is értettem ezt a kérdésed emiatt. Mindenkinek van egy határa, nálam ezzel már túlment, van akinél előbb átlépte már, van akinél ezzel sem. Ez teljesen szubjektív, h kinél mi miatt csúszik ki a kategóriából, ha kicsúszik.
Azt meg én sem tartom elképzelhetetlennek, h valaki ilyen messzire is elmenjen, ez ellen nem is szóltam. Csak annyit, h nekem ez már sok.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.05. 16:09:53

[quote="bence-barca"][/quote]
Sztem értem h mire gondolsz (erkölcsi alapon elítélhető, de történet/karakter szempontjából tökéletesen élvezetes dolgok ezek), csak azt nem, h akkor ilyen alapon egyik vagy másik miért csúszik ki a kategóriából.
(én pl. egyáltalán nem tartom elképzelhetetlennek, hogy ilyen messzire is elmennének egyesek)
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.05. 15:47:33

sjd írta: Magyarul szted az általam leírtak tökéletesen rendben vtak, egészen addig, amíg el nem jutottunk a gyilkosságig, nem? :wink: :D
Pontosan :D Illetve nem voltak rendben a rendes értelmében, de engem nem zavart, bírtam.
Nem szimpatikus az, amit csinál és ahogy, de vmiért tetszik. Nem tudom ezt megfogalmazni. Én nem csinálnék ilyeneket, egyáltalán nem tisztességes húzások, de tisztában vagyok azzal, h a való életben sokan élnek ezekkel az eszközökkel, mert egyszerűen csak így tudnak elérni bizonyos dolgokat. Manapság ez már egyáltalán nem olyan dolog, ami megbotránkoztathat.
Valamilyen módon tetszik, bár nem tetszik. Érted. :mrgreen:
Egyszerűen engem teljesen megvesz ezzel a stílussal.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.05. 15:37:03

bence-barca írta: Azt sosem mondtam, h szimpatikus is amit csinál :D
:arrow:
bence-barca írta:Amiket eddig csinált azzal semmi bajom nem vt...
Magyarul szted az általam leírtak tökéletesen rendben vtak, egészen addig, amíg el nem jutottunk a gyilkosságig, nem? :wink: :D
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.05. 15:29:09

sjd írta:House of Cards
Áááááá, hogy lehet így befejezni? :D
Most végeztem én is, jóra sikeredett az évadzáró. Azt hittem az utolsó utáni percben lesz valami, ami még egy nagy csavar, de ez most elmaradt, azt hiszem így is lesz elég dolguk a következő évadban. Amúgy épp annyit haladtak a sztoriban, hogy előkészítették a dolgokat a jövőre nézve, amivel majd haladhatnak sokat. Reméljük jól oldják meg!
A gyilkosságot kíváncsi vagyok elkezdik-e majd sejteni. Van egy oylan érzésem ez túl magas labda ahhoz, h ne csapják le és akkor majd még jobban kezdődhet a buli :D
sjd írta:
bence-barca írta:...
Hát végül csak egy országos gennyláda volt, aki zsarukat korrumpált, politikusi karriereket tett tönkre, visszaélt a hatalmával, a vállalatok pénze alapján döntött, jótékonysági szervezeteket használt ki, de csak a gyilkosság róható fel igazán neki. :D :D :D
Azt sosem mondtam, h szimpatikus is amit csinál :D
Egyszerűen valamilyen módon engem mégis nagyon megfogott.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.05. 13:22:26

House of Cards
Áááááá, hogy lehet így befejezni? :D
Még szerencse, h lesz második évad, mert nem bírnám ki.
Én már vártam, hogy lesz valami konklúzió ebből a dologból, de tképpen semmit nem haladt előre a sztori. Zoe-ék még mindig pofára eshetnek, főleg, h a gyilkosságról nem tudnak, de Doug már rájött, h nyomoznak utánuk. Amúgy meg arra mernék tenni egy nagyobb összeget, h Claire a lombikbébi-programmal Frank helyett a cuki angol akcentusos fényképész szeretőjét fogja felkeresni.
bence-barca írta: Eddig bírtam Spacey karakterét, imádtam, h mi mindent tett meg a saját maga érdekében, de ezzel a húzásával nekem most messzire ment. Idáig jutni... azért ez nem semmi. Nem hittem volna, h erre képes lesz. Amiket eddig csinált azzal semmi bajom nem vt, mert ugyan nem voltak tisztességesek, de a mai világ sajnos ilyen. De hogy gyilkosság... azért ez már sok.
Hát végül csak egy országos gennyláda volt, aki zsarukat korrumpált, politikusi karriereket tett tönkre, visszaélt a hatalmával, a vállalatok pénze alapján döntött, jótékonysági szervezeteket használt ki, de csak a gyilkosság róható fel igazán neki. :D :D :D
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.04. 23:31:30

sjd írta:...
Köszi szépen!
Amúgy látom, már fent van a 12. részhez is a felirat, már csak egyre kell akkor várni!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.04. 23:19:28

bence-barca írta: Szóval ha valaki tudja-e, h vt folytatás és volt, akkor a beszéd további részét másolja be ide legyen szíves :)
Francis: Nagyon nehéz most kifejezni az érzelmeimet, és tudom, hogy Claire is hasonlóan érez.
Claire: Peter nagyon fontos volt számunkra. Felvillanyozó személyiségű, aki mindenkit feltöltött, akivel kapcsolatba került. Az elmúlt hónapokban a férjemmel nagyon közel kerültünk hozzá.
Francis: Peter több volt, mint egy munkatárs vagy egy barát. Igazi családtag volt. Együttérzünk a gyermekeivel és édesanyjával, azokkal, akik ismerték, akik együtt dolgoztak vele, akik szerették őt. Kérjük, tiszteljék meg őket azzal, hogy hagyják őket békében gyászolni. Szomorú nap ez az Egyesült Államok Kongresszusának, Pennsylvania állam lakóinak, és mindenki másnak is. Köszönjük szépen.
Válasz küldése