Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.02.15. 18:29:42

kanty írta:Ismét az USA glóriával van feltüntetve
uh ez már lassan a vesszőparipám lesz :lol: kit zavar? mindenki tudta h erről szól a film, utálom mikor ezen lovagolnak állandóan. engem abszolut nem zavar, megnéztem, élveztem, és kész :D az meg h tul egyoldalu... nem háborús film, én pl. díjaztam h nem kell hallgatnom XY abullah ajtollah sejk meg anyám kínja történeteit. mostanában rájöttem h szeretemaz egyszerű, néha már már tulsagosan is egyszerű filmeket. ez az volt, jo volt :D

skyfall

unalmas nulla az egész, kb 6 óra alatt sikerült végignéznem. beleírják egy film címébe h bond, garantált a milliárdos bevétel és kész, kb ennyiről szól az egész. gyanitom az uj die hard is ilyen, meg sem nézem.
nekem már bondból a quantum csendje is gyér volt, de ez még annál is rosszabb. unalmas, érdektelen locsifecsi a film 80%-a.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.02.14. 18:10:11

visca el barca írta:argo

végre tegnap meg tudtam vásárolni a boltban igy én is megnéztem. tul nagy elvárásaim nem voltak, és ehhez képest elég kellemeset csalódtam. nem egy lőjünk szét mindent túszdráma, hanem egy egyszerű kis dráma/krimi, franc tudjam minek nevezzem. tetszett az egyszerűsége, az hogy nincs tulbonyolítva az egész (modjuk mivel igaz történetről van szó elvileg nem is nagyon csűrhették volna a dlgokat), jók voltak a szereplők, korhűen volt az egész megcsinálva. ben affleck pedig egyre inkább hajaz arra, hogy megszeressem, nagyon jól rendez. örülök h kinőtte a romantikus ostobaságokat, nagyon sokra viheti még géza barátunk.
Nekem túl egyoldalú volt. Az elején néhány kocka erejéig talán az irániakról is esett szó, de összesen ennyi. Ismét az USA glóriával van feltüntetve, ami rendben is van, ha Oscart akar nyerni. De összességében nekem hiányzott, hogy a másik oldal nem került előtérbe és az előzményekről is kevés szó esett.. Másképp jó volt, Affleck egy közepes színész, de úgy néz ki, hogy rendezőként sokra viheti. Ugye ő nem színészként robbant be a köztudatba, hanem a Good Will Hunting forgatókönyvével, amit Matt Damonnal együtt írtak és szobrot is kaptak érte.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.14. 18:01:27

cps46 írta:A legelső részben szerepel mindkét gyerek, és nem csak az említett telefonos jelenetben, hanem a riporter még a tévébe is berakja őket, miután megzsarolja a házvezetőnőt. A második részben csak az elején említi őket Bruce, a harmadikban meg csak a feleségről esik szó.
És tényleg...de majom vagyok. :mrgreen:
Kép
cps46
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2005.09.21. 15:39:17
Tartózkodási hely: Agárd

2013.02.14. 17:55:35

kurdt írta:Rémlik egy jelenet, azt hiszem a harmadik filmből (sőt, szinte biztos), amikor John McClane Sam Jackson hosszas unszolására rászánja magát, hogy felhívja az asszonyt, de a lánya veszi fel a telefont ("McClane Residence, Lucy McClane speaking...") és mire a lány vagy a kagylót tőle elvevő házvezetőnő átpasszolná a telefont az asszonynak, addigra McClane eltűnik, mert rájött, hogy hol rejtőzik Jeremy Irons.
A legelső részben szerepel mindkét gyerek, és nem csak az említett telefonos jelenetben, hanem a riporter még a tévébe is berakja őket, miután megzsarolja a házvezetőnőt. A második részben csak az elején említi őket Bruce, a harmadikban meg csak a feleségről esik szó.
CPS46 - Régi tippjáték fan!!!

THE DOCTOR
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.02.14. 17:49:52

Die Hard - Drágább, mint az életed

hmm... John Moore kuka, operatőr kuka...
A film kezdése szintén kuka...

Aztán szerencsére az erőlködést elhagyták és egy viszonylag jó akciófilm lett belőle, bár Die Hard szinten kevés. Többet várna az ember ettől, de nem kapta meg. Willis még mindig király, de öregszik. A fia, mint egy Terminátor, de hát ez van.. szerencsére változik. az eszem és a szívem, miatt két külön pontot adok rá. szívem miatt 7/10, eszem miatt 6/10. Bővebben ITT.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.02.14. 17:45:02

argo

végre tegnap meg tudtam vásárolni a boltban igy én is megnéztem. tul nagy elvárásaim nem voltak, és ehhez képest elég kellemeset csalódtam. nem egy lőjünk szét mindent túszdráma, hanem egy egyszerű kis dráma/krimi, franc tudjam minek nevezzem. tetszett az egyszerűsége, az hogy nincs tulbonyolítva az egész (modjuk mivel igaz történetről van szó elvileg nem is nagyon csűrhették volna a dlgokat), jók voltak a szereplők, korhűen volt az egész megcsinálva. ben affleck pedig egyre inkább hajaz arra, hogy megszeressem, nagyon jól rendez. örülök h kinőtte a romantikus ostobaságokat, nagyon sokra viheti még géza barátunk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.02.14. 17:29:26

Mindenesetre érdekes megnézni ezt a filmet: TPB AFK

http://www.origo.hu/filmklub/blog/kriti ... board.html

Még nem jutottam el odáig, hogy megnézzem. Várom a magyar feliratot.
KépKép
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2013.02.14. 17:29:14

Faust írta:http://www.origo.hu/filmklub/blog/kriti ... illis.html

Szomorú, mondjuk pont erre számítottam. :smile: Már a trailerek is nevetségesek voltak, ez a "kiderül hogy a főhősnek van egy fia akit 20 évig nem is említettek egyetlen filmben sem" már az Indiana Jonesban is szánalmas volt.

Azé' megnézzük, bár Simon nem mondta.
Én sem vártam mást, nekem már az előző sem tetszett.

Rémlik egy jelenet, azt hiszem a harmadik filmből (sőt, szinte biztos), amikor John McClane Sam Jackson hosszas unszolására rászánja magát, hogy felhívja az asszonyt, de a lánya veszi fel a telefont ("McClane Residence, Lucy McClane speaking...") és mire a lány vagy a kagylót tőle elvevő házvezetőnő átpasszolná a telefont az asszonynak, addigra McClane eltűnik, mert rájött, hogy hol rejtőzik Jeremy Irons.

Na, ebben a jelenetben mintha két gyerek sertepertélne a telefon vonzáskörzetében (plusz a kötelezően kisebbségi házvezetőnő, hisz mégiscsak a kilenecvenes években vagyunk)...ennyi erővel pedig miért ne lehetne egy fia is? A lányáról sem volt túl sok szó a negyedik részt leszámítva.
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.14. 17:20:34

http://www.origo.hu/filmklub/blog/kriti ... illis.html

Szomorú, mondjuk pont erre számítottam. :smile: Már a trailerek is nevetségesek voltak, ez a "kiderül hogy a főhősnek van egy fia akit 20 évig nem is említettek egyetlen filmben sem" már az Indiana Jonesban is szánalmas volt.

Azé' megnézzük, bár Simon nem mondta.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.02.14. 08:34:39

Faust írta:Azért változtatta Cage-re a nevét, hogy ne gyanúsítsák azzal, hogy csak a nagybácsi miatt került a filmezés közelébe.
ettől függetlenül gondolom mindenki tudta :lol: olyan ez mint stephen king fia, aki apához hasonloan iro, és ő sem használja a king nevet (joseph hillstrom king, és csak szimplán joe huill néven írogat, ennek ellenére mindenki tudja ki fia borja) :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.13. 23:38:17

Azért változtatta Cage-re a nevét, hogy ne gyanúsítsák azzal, hogy csak a nagybácsi miatt került a filmezés közelébe.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.02.13. 22:35:14

mekkora flash :shock:

nézegettem a színészek adatlapjait és ezt látom nicolas cagenél mint eredeti név: Nicolas Kim Coppola.

kajak nem tudtam h ennek bármi köze van a coppola családhoz, aztán most látom h a nagy rendező pl a nagybátyja :shock:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.02.13. 08:06:40

Robot és Frank

Egy kezdő rendező első filmje, ami nem is lett olyan rossz. A közeli jövőt próbálta meg ábrázolni, ám nem a látványra, és a technikai fejlődére ment rá, hanem csak a robotokra. A robotokra, akik nem a megszokott; öntudatra ébredés, lázadás, gyilkolás, a Föld leigázása stb. lesz a feladatuk. Itt komornyikként léteznek.

A történet szempontjából egy könnyed drámával van dolgunk, melyben Frank Langella játszik. Bővebben itt. 7/10
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3800
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2013.02.12. 23:38:36

Pfű srácok, milyen vígjátékok jöttek ki dvd-re (jó minőségben olyan oldalakra..) mostanában? Olyan ami egy délután nézhető nővel, de szinte tuti hogy nem látta... :lol:

nem vagyok túl tájékozott mostanság, egy djangot láttam amúgy semmi mást.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.02.12. 22:43:00

REMY írta:
messideco írta: Az Anna Karenina csak kanty szerint gyenge? :?
Smokingbarrelsen 4,5/10-et kapott a Karenina :lol:
Imdb-n sincs valami nagy átlaga.
Az ilyen klasszikusokkal többet lehet bukni, mint nyerni. Az orosz irodalmat szerintem eléggé nehéz jól vászonra vinni. Bűn és bűnhődés, Mester és Margarita és most az Anna Karenina, mind középgyenge filmek.
Itt pedig KK-vel is mellényúltak szerintem. De nem akarom ismételni magam.
Nézd meg, ha nagyon érdekel, talán Neked jobban bejön.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2013.02.12. 22:17:26

messideco írta:És hamár színészek: Scarlett Johanssonról ír az origo

Elég érdekes cikk, hullámvölgyek kísérik karrierjét, szerintem nem lesz Hollywood királynője, de még mindig sok jó szerepet eljátszhat.
Én bírom Scarlettet, van egy jó kisugárzása, és nem szexuális indíttatásra vagy hasonlókra gondolok, szerintem kifejezetten "pozitív" színésznő.
REMY írta:
Smokingbarrelsen 4,5/10-et kapott a Karenina :lol:
Hát igen, nincs otthon a főnök, cincognak az egerek . :lol:
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.02.12. 22:13:12

És hamár színészek: Scarlett Johanssonról ír az origo

Elég érdekes cikk, hullámvölgyek kísérik karrierjét, szerintem nem lesz Hollywood királynője, de még mindig sok jó szerepet eljátszhat.
"And my heart will leave you never."
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.02.12. 22:03:29

messideco írta:Már is beskatulyázta magát a vadbarom, vadállat stb szerepébe szerintem, aztán az idő eldönti...

Az Anna Karenina csak kanty szerint gyenge? :?
Smokingbarrelsen 4,5/10-et kapott a Karenina :lol:

amúgy Hardy ilyen kinézettel mégis mit játsszon el? Felesleges addig alakítani magán, amíg így tudja hozni a magas szintet. Majd amikor öregszik, akkor válthat. Addig simán jó, ahogy van.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.02.12. 22:01:28

Már is beskatulyázta magát a vadbarom, vadállat stb szerepébe szerintem, aztán az idő eldönti...

Az Anna Karenina csak kanty szerint gyenge? :?
"And my heart will leave you never."
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.02.12. 21:58:21

lui1698 írta:Idővel az is meg lesz. De elvileg már a Batman-nél, a Warrior-nál meg ennél is fehérre kellett volna festenem a falat örömömben, de valahogy én nem vagyok meghalva tőle. Nem mondom, hogy rossz, de semmi extra nekem.
Nem kell elélvezni tőle, de azért az szemmel látható, hogy több, mint egy átlagos színész. Megvan benne az a kellő energia, ami kell a pluszhoz. Mindjuk kíváncsi leszek, hogy a Splinter Cell-ben mit alakít :D és persze a Mad Max új részében is :D
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.02.12. 21:56:49

REMY írta:akk ideje lenne megnézni a Bronsont :wink:
Idővel az is meg lesz. De elvileg már a Batman-nél, a Warrior-nál meg ennél is fehérre kellett volna festenem a falat örömömben, de valahogy én nem vagyok meghalva tőle. Nem mondom, hogy rossz, de semmi extra nekem.

Jah, a Lawless-ben meg kb. annyira volt kemény a kis garbójában, mint öreganyám. :lol:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.02.12. 21:53:03

lui1698 írta:Lawless

Hardy-hype-ot meg továbbra sem értem.

6/10
akk ideje lenne megnézni a Bronsont :wink:

más:

Különvélemény

Sokáig halogattam a megtekintését, de végre eljött az idő, és nem bántam meg. Spielberg papa itt is megmutatta, hogy ért a rendezéshez. Iszonyat erős storyval felépített filmet láthattunk. Aminek a megvalósítása sem volt gyenge. Egyetlen baja a játékidő hosszúsága volt. Ha 2 óra lett volna vagy 1:50, akkor még jobb lehetett volna.

Tom Cruise itt is király, hatalmas a pali. Jó filmekben játszik.

aki még nem látta, az nézze meg. 8/10
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.02.12. 21:50:55

Lawless

Közép. Löböff péklapát. Hardy-hype-ot meg továbbra sem értem. Gary Oldman ász, mind az 5 percben.

6/10
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.02.12. 21:45:44

Project X

Ez tényleg jó film, sokan ajánlották, de azt kell mondanom, hogy jó. Persze a vége kissé túloz, de egy ilyen filmet valahogy így kell megcsinálni :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.02.12. 18:44:19

Nem volt rossz A nyomorultak. Anne Hathaway engem megvett kilóra.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Válasz küldése