Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.02.07. 22:18:00

Bob tényleg nem akarlak megbántani!
De azt kell mondanom hogy a tömeg irányítására a legjobb eszköz: a vallás. Sajnos ezt gyakorolják is.
Ez is Bobnak :)
Talán most nem vagyunk tré helyzetben ami a gazdaságot illeti? Háborút bárki tud szítani, tömeghisztériát bárki tud szítani! Azt hiszem ezekhez nem kellenek a földönkívüliek.
És h miért lenne jobb?
Nem mondom h jobb lenne. Viszont jogunk van az igazat tudni. Számtalan innováció jönne az emberek életébe tudatába.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Castiel 2013.02.07. 22:25:30-kor.
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.02.07. 22:15:01

Valaki írta, elnéztem :P

Castiel:
szerk: lelehet egyszerűsíteni, hogy irányítva van minden, meg struccpolitika, én hogy "megcáfoljam" magam nem hiszek a földönkívüliekben (még ha racionálisan veszem hogy léteznek akkor sem) mert a hit ereje nálam s még szerintem több ezer, százezer embernél ez hasonló.
Mond meg miért lenne jó ha kiderülne adott esetben van élet máshol?Az csak ezer problémát szülne, ezért is utálom a scifit mert a legtöbb csak következtetéseken alapuló dolog, lehet írni, hogy a vallás is, ördögi kör.De még mindig jobban hiszek a könnyező Szűz Máriában mint repülő faékekben.

Véleményem szerint tömeghisztéria, gazdaságra is komolyan befolyásoló dolgok történnének, háborúk, akár világméretű stb.Szó szerint mondom katasztrófához is vezetne egy ilyen.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.02.07. 22:14:58

sjd írta:
S.Agüero írta:nincs az az Isten, hogy ne lenne fejlettebb lény a világon nálunk.
Ez nem tudom, h szándékos vt-e, de nagyon nagyra sikeredett :lol:
Nem direkt volt, de így újraolvasva tényleg elég ironikus. :D
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.02.07. 22:14:10

gergo9 írta:Földönkívüliekre visszatérve ha mégis megtörténik a találkozás egy idegen civilizációval a békés utat teljesen kizárnám.
Hát ha magunkból-emberiségből-indulunk ki én is kizárnám!
Elég visszagondolni a Spanyolok tetteire az Amerikai őslakosokkal. Csak nem mindenkit kiírtottak.
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2013.02.07. 22:10:36

Ha már Holt tenger egy kis érdekesség

http://www.youtube.com/watch?v=MHLiobkTUd0

Az extrém körülmények miatt ők voltak az elsők akik lemerültek benne. Brutális sótartalma miatt rövid távon halálos tud lenni ezért egy teljesen zárt felszerelést használtak.


Földönkívüliekre visszatérve ha mégis megtörténik a találkozás egy idegen civilizációval a békés utat teljesen kizárnám.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.02.07. 22:09:29

Bob_Marley írta:Most abba belelehet menni, hogy cáfolunk vagy sem, a vallásnak az egész emberiségre kiterjedő hatása évszázadok óta jelen van, egy esetleges más életforma, magasabb civilizációnak bizonyított létezése, ahogy sjd is írta tömeghisztériát okozna, s beláthatatlan következményekkel járna.
Nem írtam ilyet :P :D

Egyszerűen annyit mondtam, amit Te is leírtál, és amiben egyet is értünk, hogy a mindennapokban elég nehéz elvonatkoztatni a vallástól és áthatja az életünket. Nagyon nem tudom megmondani, hogy milyen reakciókat váltana ez ki egy földönkívüli értelem felfedezése esetén, mert megjósolhatatlan (igaz, itt mondjuk elég arra gondolni, hogy az erősen bullshit maja naptár dolognak is mekkora hatása volt), egyszerűen csak Tim felvetésére reagáltam, miszerint a vallás jelentéktelen.
És ide visszatérve, én nem arra gondolok, amiket írsz (mmint amit Tim ír), hogy úgy viszi el valaki orvoshoz a gyerekét, h "majd Jézus meggyógyítja", sőt (és bocsánat, hogy így fogalmazok), nagyon naivnak kell lenni ahhoz, hogy az ember azt gondolja, hogy a legtöbb kereszténynek megrengeti az a hitét, hogy vannak (akarom mondani, voltak) dinoszauruszok, és csak a keményvonalas, középkori beállítottságúak hisznek igazán. Egyszerűen olyan apróságokra kell gondolni, hogy mennyi ember tér meg a halála előtt, a zuhanó repülőgépen hirtelen mindenki vallásos lesz, és bizonyos szituációkban még a leghitetlenebbek is fohászkodnak egyet, mennyire bevett szokás a templomi esküvő még azoknál is, akik életükben akkor járnak először templomban, arról nem is beszélve, hogy a nászéjszakán kinek a nevét fogja kiabálni az ifjú pár :wink:
Szóval bár valóban egyre kevésbé meghatározó tényező a vallás az életünkben, sok esetben annyira alapszinten belénk vannak kódolva az ilyen dolgok, hogy sztem lehetetlen jelentéktelenként tekinteni rá.
S.Agüero írta:nincs az az Isten, hogy ne lenne fejlettebb lény a világon nálunk.
Ez nem tudom, h szándékos vt-e, de nagyon nagyra sikeredett :lol:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára sjd 2013.02.07. 22:12:32-kor.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.02.07. 22:08:21

csababarca írta:A vallásnak szerintem már messze nincs akkora ereje mint régen, egyre többen látnak át ezen az egész manipulatív katyvaszon. Főleg a tradicionálisan keresztény államokban, ahol évszázadok óta jelen van pl a kereszténység, szinte már csak képmutatás formájában van meg.
én ezt tapasztalom,látom. Az egyház úgyis megmagyarázná valahogy egy földönkívüli életforma létezését, mindent mindig megmagyaráztak valahogy, aki meg buzgó,az beveszi.

Az iszlám pl más, sokkal fanatikusabb vallás, arról nem is tudok nyilatkozni.
Az a baj, hogy szerintem ez megint egy olyan kérdéskör amiből nagyon erős vita alakulhat ki, nem tartom magam mélye vallásosnak, de fontosnak tartom, voltam első áldozó édesanyámmal jártunk gyakran templomba, hittan órára stb, eléggé sértőnek tartom s szerintem nem csak számomra az, ha olyanokat írunk manipulatív katyvasz.
Azért ezzel is vitatkoznék, hogy nincs olyan ereje manapság a kereszténységnek akár Nyugat Eurpóában is, vehetem pl a spanyolokat, ott a mai napig igen fontos jelentősége van a vallásnak, voltam mint nem egyszer, ha megkérdeznél egy átlag emberkét, Istenben hisz a legerősebben.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2013.02.07. 22:23:55-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.02.07. 22:02:38

Sokan azt sem tudják, hogy milyen vallásúak... :D
Amúgy én hiszek a földönkívüliekben, nincs az az Isten, hogy ne lenne fejlettebb lény a világon nálunk.
Egyébként sok állat is értelmesebb néhány embernél...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.02.07. 21:53:16

A vallásnak szerintem már messze nincs akkora ereje mint régen, egyre többen látnak át ezen az egész manipulatív katyvaszon. Főleg a tradicionálisan keresztény államokban, ahol évszázadok óta jelen van pl a kereszténység, szinte már csak képmutatás formájában van meg.
én ezt tapasztalom,látom. Az egyház úgyis megmagyarázná valahogy egy földönkívüli életforma létezését, mindent mindig megmagyaráztak valahogy, aki meg buzgó,az beveszi.

Az iszlám pl más, sokkal fanatikusabb vallás, arról nem is tudok nyilatkozni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.02.07. 21:45:18

GT nincs igazad, egy hívő keresztény, pont azért hívő, mert a vallást s a Biblia tanításait tartja szem előtt.Most abba belelehet menni, hogy cáfolunk vagy sem, a vallásnak az egész emberiségre kiterjedő hatása évszázadok óta jelen van, egy esetleges más életforma, magasabb civilizációnak bizonyított létezése, ahogy sjd is írta tömeghisztériát okozna, s beláthatatlan következményekkel járna.
S átértékelne ezer olyan dolgot, amit ma exaktnak hiszünk, csodálunk stb, alapból pl művészeti dolgok, vagy vehetjük az egyház által "hirdetett" keresztesháborúkat, de még ezer és ezer dolog, lehet valaki nem vallásos, de vallásnak borzasztó nagy ereje van az emberek mindennapjaiban, akaratán kívül is akár.

Az egyház sötét oldalába nem mennék bele, az is meg van, de tényleg a jó Isten óvjon meg minket attól, hogy legyenek "földönkívüliek".Nem vagyok naiv, matematikailag is biztos van más életforma a csillagrendszerben, de ez olyan dolog nálam, amiről jobb nem tudni, s inkább hiszek abban ami van, még ha azt meg is lehet cáfolni tudományosan, de a hit erejének nagyobbnak kell lennie, s lesz is mindig.Kivéve ha megcáfolhatatlan bizonyítékra kerülne sor, de mint írtam van olyan amiről jobb nem tudni, s ez az, mert átértékelné adott esetben a történelmet, művészetet, gondolatokat, filozófiát mindent.
Fontosabbnak tartom, hogy nálunk a Földön mi van, mint az kutatni máshol mi van, először itt kellene rendet tenni....
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2013.02.07. 21:27:58

sjd írta: Abban igazad van, amit leírsz, de ettől sztem még borzalmasan jelentőségteljes a vallás. Elég csak azt mondanom, hogy a Földön másfél milliárd olyan ember van, aki hajlandó lenne megölni téged, csak mert a vallása ezt tanítja.
De ha a saját életünknél maradunk, a múltunk, a keresztény gyökereink a mai napig hatással vannak ránk, és sztem attól, hogy az ország 90%-a nem vakbuzgó, napi 6x templomba járó hívő, szerintem egyenként is valamilyen szinten érint minket a dolog (a legkeményebb ateistákat leszámítva)
Az tiszta sor,ha mondjuk megjelentetnék pár rajzot Mohamedről rögtön szereznék pár millió ellenséget. De ezt inkább a vallási fanatizmusnak tudom be,mint pld. azt is hogy valaki nem viszi orvoshoz a cukorbeteg gyerekét,mert majd Jézus meggyógyítja. Viszont a teremtés már erősen megosztja a keresztényeket is. Persze azt mondja hogy Isten műve,de csak a szájával mondja,a szívével nem. Mert biztos elgondolkodott már azon hogy a dinoszauruszokkal vajon mi volt a terv? Ha tudta hogy kipusztulnak akkor miért vacakolt velük? Ha nem tudta akkor a mindenhatósága kérdőjeleződik meg.
Persze valószínüleg ha minden kétséget kizárva,sikerülne bebizonyítani
hogy létezik idegen eredetű értelmes élet,az elég sokkoló lenne,de nem okozna akkora katasztrófát,mintha azt jelentenék be hogy össze ütközünk egy kósza meteorral a jövő héten.
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.02.07. 21:00:26

Castiel írta:Az Aral tó, és a Holt tenger! 33 év távlatában! Szembetűnő a zsugorodás! Sajnos kevés embert érdekel. Pedig mi vagyunk a felelősek
Amúgy a Holt-tenger hol van ezen a képen?
Tim írta:Szerintem túlértékelik a vallás jelentőségét. Sokan úgy gondolják hogy mi is nagyon vallásos ország/nép vagyunk,ehhez képest a valóság kicsit más. Ráadásul biztos vagyok benne hogy a hívők nagy része,sejti hogy a biblia sem 100%-ig megbízható. Illetve eleve vannak kételyeik a hittételekkel kapcsolatban.
Abban igazad van, amit leírsz, de ettől sztem még borzalmasan jelentőségteljes a vallás. Elég csak azt mondanom, hogy a Földön másfél milliárd olyan ember van, aki hajlandó lenne megölni téged, csak mert a vallása ezt tanítja.
De ha a saját életünknél maradunk, a múltunk, a keresztény gyökereink a mai napig hatással vannak ránk, és sztem attól, hogy az ország 90%-a nem vakbuzgó, napi 6x templomba járó hívő, szerintem egyenként is valamilyen szinten érint minket a dolog (a legkeményebb ateistákat leszámítva)
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2013.02.07. 20:47:54

gergo9 írta: Tömeghisztéria. Pl a vallás sajnos manapság is komoly befolyásoló tényező ugye a kis esti meséjükbe E.T.-ről szó sem volt.
Abszolút elképzelhető hogy már van bizonyíték intelligens létformára.
Néha dobnak egy-két csontot a népnek aztán ezzel le van tudva.
Holdkomp...hát így nem nagy kunszt.

Szerintem túlértékelik a vallás jelentőségét. Sokan úgy gondolják hogy mi is nagyon vallásos ország/nép vagyunk,ehhez képest a valóság kicsit más. Ráadásul biztos vagyok benne hogy a hívők nagy része,sejti hogy a biblia sem 100%-ig megbízható. Illetve eleve vannak kételyeik a hittételekkel kapcsolatban.
Kép
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.02.07. 20:32:46

Az Aral tó, és a Holt tenger! 33 év távlatában! Szembetűnő a zsugorodás! Sajnos kevés embert érdekel. Pedig mi vagyunk a felelősek!

Kép

A Mars témához: http://aranylaci.freeweb.hu/mars/mars.htm
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.02.07. 20:20:46

900 éves norvég templom Lélegzetelállító
"And my heart will leave you never."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.02.07. 12:02:39

sjd írta:
recrea írta:Szerintem van, aki fizetne érte annyit.
Ha jól tudom, az Apollo program sem fejeződött be, legalább is, ahogy eltervezték, pedig a költségvetés megvolt rá. Nem vagyok otthon a témában, úgyhogy csak ugatok. 8)
Én sem vagyok otthon, de sztem ha a technológiával/tudományos szempontból akarnak versenyezni, akkor ott a Mars, egyébként meg gyakorlati szempontból sok hasznát nem látom a dolognak. Talán a kínaiak akarnak még embert küldeni oda, de az amerikaiak meg az oroszok tesznek rá magasról. (És azért szvsz 1990 óta egyik ország sem fordít annyit űrkutatásra)
Igaz, jó érvek, a legjobb talán az, h a felfedezéséhez nem feltétlenül kell ember, ill. úgy tűnik, semmi izgalmas nincs ott, nincs élet (legalább is víz és légkör), egy tömör kőgolyó az egész.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.02.07. 11:53:49

recrea írta:Szerintem van, aki fizetne érte annyit.
Ha jól tudom, az Apollo program sem fejeződött be, legalább is, ahogy eltervezték, pedig a költségvetés megvolt rá. Nem vagyok otthon a témában, úgyhogy csak ugatok. 8)
Én sem vagyok otthon, de sztem ha a technológiával/tudományos szempontból akarnak versenyezni, akkor ott a Mars, egyébként meg gyakorlati szempontból sok hasznát nem látom a dolognak. Talán a kínaiak akarnak még embert küldeni oda, de az amerikaiak meg az oroszok tesznek rá magasról. (És azért szvsz 1990 óta egyik ország sem fordít annyit űrkutatásra)
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.02.07. 11:47:15

sjd írta:
recrea írta:Amúgy érdekes, h 40 éve járt utoljára ember a Holdon, ennek mi lehet az oka? Nem is voltunk ott? Pénz? Szolidan megkértek minket, h ne menjünk oda? Valami csúnyát láttunk? Csak por az egész?
http://www.imdb.com/title/tt1772240/ :P

Mondjuk így az űrverseny lezárultával megértem, hogy senki nem érez nagy késztetést, hogy dollármilliókat költsön el azért, hogy hozasson 50 kiló holdkőzetet. Ha valamit az űrben akarnak teszteli, arra ott az ISS, perpill meg egyébként a Mars kicsit érdekesebb.
Szerintem van, aki fizetne érte annyit.
Ha jól tudom, az Apollo program sem fejeződött be, legalább is, ahogy eltervezték, pedig a költségvetés megvolt rá. Nem vagyok otthon a témában, úgyhogy csak ugatok. 8)
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.02.07. 11:41:38

recrea írta:Amúgy érdekes, h 40 éve járt utoljára ember a Holdon, ennek mi lehet az oka? Nem is voltunk ott? Pénz? Szolidan megkértek minket, h ne menjünk oda? Valami csúnyát láttunk? Csak por az egész?
http://www.imdb.com/title/tt1772240/ :P

Mondjuk így az űrverseny lezárultával megértem, hogy senki nem érez nagy késztetést, hogy dollármilliókat költsön el azért, hogy hozasson 50 kiló holdkőzetet. Ha valamit az űrben akarnak teszteli, arra ott az ISS, perpill meg egyébként a Mars kicsit érdekesebb.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.02.07. 11:20:53

Maga az űrhajó nem szállt le a Holdra, ezért nem is kell felszállnia onnan. Azt addig valaki "őrzi" az űrben, amíg a többiek kiruccanak a Holdra a komppal.

Amúgy érdekes, h 40 éve járt utoljára ember a Holdon, ennek mi lehet az oka? Nem is voltunk ott? Pénz? Szolidan megkértek minket, h ne menjünk oda? Valami csúnyát láttunk? Csak por az egész?
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.02.07. 10:55:26

Ezt a cikket mindenkinek ajánlom :)

bocsi, hogy ide is linkeltem, jusson el minél több emberhez :)
"And my heart will leave you never."
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2013.02.07. 01:32:28

Visítok a röhögéstől... :lol: :
KATT

A világ legszemetebb apukája :mrgreen:
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2013.02.06. 22:40:21

Viszont van valami amit régóta nem tudok megfejteni. Amikor embert juttatnak a Holdra,ugyebár az űrhajó körül nagy a nyüzsgés,több száz ember figyeli a monitorokat,visszaszámolnak,vigyázat a kilövő állványnál stb..
Aztán leszáll az űrhajó csak úgy a porba,nyilván mennek egy-két kört míg találnak egy sík felületet. Aztán ha elvégezték a feladatukat az űrhajósok,bepattannak,ráadják a gyújtást,gázt neki. Az űrhajó maga alá durrant és csak úgy a Holdról felemelkedik és szépen hazajön. Valahogy nem áll össze a kép.
Pontosabban ? :D Nem igazán érthető mi nem áll össze :D
Maga a holdra szállás ugye holdkomppal történt majd az tért ugye vissza az űrhajóhoz.
Én szeretem az összeesküvés elméleteket,de ebben az esetben mitől tartanának? Tömeges kivándorlástól más bolygókra?
Tömeghisztéria. Pl a vallás sajnos manapság is komoly befolyásoló tényező ugye a kis esti meséjükbe E.T.-ről szó sem volt.
Abszolút elképzelhető hogy már van bizonyíték intelligens létformára.
Néha dobnak egy-két csontot a népnek aztán ezzel le van tudva.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2013.02.06. 21:09:49

Tim írta:
daffy írta: erősen kételkedem abban,hogy nyilvánosságra hoznák-e a perdöntő bizonyítékot a földön kívüli,nálunk intelligensebb életforma esetében.
Én szeretem az összeesküvés elméleteket,de ebben az esetben mitől tartanának? Tömeges kivándorlástól más bolygókra?
Viszont van valami amit régóta nem tudok megfejteni. Amikor embert juttatnak a Holdra,ugyebár az űrhajó körül nagy a nyüzsgés,több száz ember figyeli a monitorokat,visszaszámolnak,vigyázat a kilövő állványnál stb..
Aztán leszáll az űrhajó csak úgy a porba,nyilván mennek egy-két kört míg találnak egy sík felületet. Aztán ha elvégezték a feladatukat az űrhajósok,bepattannak,ráadják a gyújtást,gázt neki. Az űrhajó maga alá durrant és csak úgy a Holdról felemelkedik és szépen hazajön. Valahogy nem áll össze a kép. :-k
amíg nem ismert a szándékuk,addig megakadályozzák az emberi hülyeség beindulását. szerintem ha az ember talál valami életformát azt kihasználja,lelövi,dolgoztatja,megeszi vagy megerőszakolja.
a holdi gravitáció a földinek csak egyhatoda,ennek megfelelően a szökési sebesség is "csak" 2.4km/s a földi 11,2 helyett. sokkal könnyebb rakéták nélkül is elérni a pályát,hiszen nincs olyan légkör és gravitáció,ami komoly ellenállást tanúsítana
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.02.06. 21:06:55

Tim írta:Aztán ha elvégezték a feladatukat az űrhajósok,bepattannak,ráadják a gyújtást,gázt neki. Az űrhajó maga alá durrant és csak úgy a Holdról felemelkedik és szépen hazajön. Valahogy nem áll össze a kép. :-k
gravitáció? nem kell akkora fröccs ott,hogy meginduljon a gép. meg ott nincs alattuk nemtom hány tonna üzemanyag,ami csúnya dolgokra képes,ha valami rosszul sül el a rajtnál.
meg azért visszafelé is elég komoly tervezet van,mit,mikor,hogyan.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése