Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.11.02. 22:59:34

sjd írta:

Ez a kedvencem: "..."

Hát hogyne, persze, mást sem látni nap, mint nap, mint hogy 12-14 évesek 6-700 oldalas kötetekkel rohangálnak a hónuk alatt az utcán, aztán meg estefelé elmennek edzésre, ahelyett, hogy mondjuk rongálnának vagy balhéznának berúgva...
Na igen.. mondjuk ez tényleg egy elég álomvilág... de attól még maga a terheléses rész igaz.

Amúgy videót megnézted a végén? Nekem az vt a fő rész benne, cikkel én is tudok néhol vitatkozni, de a videóval már kevésbé.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.11.02. 22:01:12

lui1698 írta: És meg egy. A múltkor azon szabtam fel magad, hogy annyira kényesek erre a ne legyen mozik cucc az oldalon dologra. Ami oké is, de én belefutottam egy adag filmbe ami úgy volt megoldva, hogy mivel bővített volt a kimaradt jeleneteket utólag összeszedett szinkronnal vagdosták bele az alap közé, így kb. olyan lett, hogy elkezd a szereplő beszélni egy hangon és egy másikon fejezi be. Ez szerintem mondjuk legalább annyira idegelő, mint egy remegő kezű felvételt nézni.
Nyilván arra kényesek, amire a jogvédők is. (Ákos albumok) A fentiek közül előbbi kategóriából már volt balhé (premiereltolás stb.), utóbbiból még valószínűleg nem, és gondolom nem a minőség miatt szűrik.
Amúgy nemzetközi oldalakon már egészen jó konvertált blu-ray ripek vannak, a kedvenceim a YIFI releasek, 600 mega és 720p, ami azért elég jónak számít.
Általánosságokban valóban igaza van, de néhol olyan baromságokat ír, hogy szvsz nem csak a kémiát felejtette el, hanem az érvelés módszerét is nyelvtanból.

Ez a kedvencem: "Mit tesz ugyanis egy gyerek, ha az iskola éppen nem ad neki feladatot? Játszik, barátaival van együtt (hat-tízéves korig ilyen, kifejezetten a pihenést, kikapcsolódást, szabad levegőn való mozgást jelentő tevékenységgel naponta öt órát kellene tölteni). A nagyobbak randevúznak, sportolnak, tévéznek, valamilyen hobbijukkal foglalkoznak, moziba járnak, jobb esetben kedvükre való dolgokat olvasnak."

Hát hogyne, persze, mást sem látni nap, mint nap, mint hogy 12-14 évesek 6-700 oldalas kötetekkel rohangálnak a hónuk alatt az utcán, aztán meg estefelé elmennek edzésre, ahelyett, hogy mondjuk rongálnának vagy balhéznának berúgva... Természetesen ez alapból nem cáfolja, amit mond, mert szerintem is borzalmasan leterheli őket a suli (és oka is annak, hogy nem olvasnak), de ebből is látszik, hogy a szerző valami álomvilágban él (legyenk délután szakkörök? nálunk voltak, csak eltörölték őket, mert nem finanszírozta őket az állam...). Azért legyen később a sulikezdés, hogy a gyerek hétköznap este el tudjon menni színházba?? Ennél tökéletesebb példát nem is mondhatnék a first world problem-re, ha valakinek el kellene magyaráznom. (Abba már bele sem kezdek, hogy Mo.-n hány szülőt érdekel, és hánynak futja színházra...)
De még elég sok dologgal tudnék vitatkozni, én például kifejezetten örülök annak, hogy a rossz oktatási rendszerünknek köszönhetően tisztában vagyok azzal, hogy Irán nem Ausztráliában van, és hogy hány oldala van egy háromszögnek. (http://www.youtube.com/watch?v=0OpPgA1buC4)
Hozzáteszem, itthon is lehet ilyen videókat csinálni (most minden politikától mentesen, csak az értelmi szint miatt: http://vimeo.com/51057414), de pl. Hollandiában rossz volt látni, hogy mennyire hiányzott az önálló gondolkodás az ottani diákokból, és gondolom Amerikában sem lehet másképp. És tulajdonképpen a szerző is írja a posztban, hogy a magyar fiatalok mennyi minden után érdeklődnek, akkor meg még sincs elrontva az oktatás.
Az egyetemekkel kapcsolatos mondatokra egyszerűen nem is tudok mit reagálni, akkora dilettantizmusról tanúskodnak.
Amerika kutatási vezető szerepe is csak pénzkérdés, nálunk is képes világhírű dolgokra pl. az SZTE, és mi is lennénk 30-szor annyian és lenne az USAhoz hasonló K+F ráfordításunk, mi uralnánk a világ tudományát.
(Valamint mindenféle kommentár nélkül, azért a hosztoló blog is megér egy misét, a tudományos színvonalról jó pár dolgot elmondanak az ottani írások)

De az alapdolgok, kevés gyakorlati és sok felesleges tudás, nem az életre készít fel, ezekkel egyet tudok érteni, a video-val is, illetve talán volt már, de itt van egy másik, gyakorlati megoldást mutató:
http://www.ted.com/talks/salman_khan_le ... ation.html
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.11.02. 20:52:09

Én mondjuk kajak nem vágom ezt az új rendszert. Korábban is le-lecsipkedtem ezt-azt és általában a többszöröse vissza szokott menni, mégsem tudtam visszakerülni a 30k-ba. Pedig elég sok minden ment általában, de volt olyan, h minél több, annál rosszabb lett a helyezésem :D (Pedig volt ilyen is, h pölö a Szökés 26,5 gigája visszament 204GB-ig...)
Aztán pölö hétfőn még Elite-ben voltam, kb 23.000. hellyel, amire lekaptam a Dex-TWD kombót meg egy-két filmet még, amik pörögtek azért vissza is. Másnapra a 13.000-re rangsorolt és szimpla Tag-ként funkcionálok ezzel együtt is :P
Szal nem értem én ezt, de mondjuk abszolút nem is érdekel. Csak ha már így szóba került, akkor érdekességként megjegyeztem a tapasztalatomat :D
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.11.02. 19:31:37

Ha már mag, ez a mostani spooky dayz nektek, hogy tetszik?
Tavalyira nem emlékszek, de azelőtti szerintem ezerszer jobb volt.
Mikor csak rá kellett bökni a tökre és adott vmit.
Most ez kajak ilyen full kockáknak való, akik ülnek és lesik az oldalon, hogy megjelenjen valami retek.

A seed rendszer nekem tetszik. Ha figyelsz kicsit rá, és tényleg van egy normális neted akkor jó.
Én múlt hónapban top 20k-ban voltam egy 1megás nettel, csak épp erre a hónapra úgy gondolta a drágám, hogy kedve szerint indítja el a letöltéseimet.... :?

És meg egy. A múltkor azon szabtam fel magad, hogy annyira kényesek erre a ne legyen mozik cucc az oldalon dologra. Ami oké is, de én belefutottam egy adag filmbe ami úgy volt megoldva, hogy mivel bővített volt a kimaradt jeleneteket utólag összeszedett szinkronnal vagdosták bele az alap közé, így kb. olyan lett, hogy elkezd a szereplő beszélni egy hangon és egy másikon fejezi be. Ez szerintem mondjuk legalább annyira idegelő, mint egy remegő kezű felvételt nézni.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.11.02. 19:19:21

http://vilaghelyzete.blogspot.hu/2012/1 ... ai-es.html

Múltkor téma volt ez. Találtam ezt a cikket és úgy gondoltam, érdemes rászánni az időt, szerintem nagy igazságokat mond, ha van amivel nem értek egyet.
Főleg a végén levő video az, ami nagyon jó. A táncos esete már az én fejemben is sokszor megfordult, ha nem is egy táncossal, hanem úgy alapján véve egy művésszel, legyen zenész, festő vagy ugye példának okáért táncos. Ezzel kapcsolatban ugyanezek a gondolataim vtak nekem is. illetve az is, h professzorokat képeznek. Ez már bennem is meg vt, mint gondolat...
Na meg ugye a jövős részhez egy példát, mikor mondja, h mi lesz 5 év múlva. akik 2002 körül kezdtek el egyetemre járni még "jol vtak". aztán mire végeztek jött a gazdasági válság... ehhez azt hiszem nem kell többet fűznöm...
A cikk is nagyon jo, csak egy gond van vele. pontosabban nem is a cikkel, hanem amit próbál elérni v amire rámutatni, hogy egyszerűen olyan rossz ez a rdsz (és ezt a cikkben nem irta le, talán nem merte vagy nem tudom), h teljesen át kéne alakulnia a rdsznek olyan gyökeres változást kéne, ami szinte lehetetlen vagyis inkább elképzelhetetlennek tűnik. nagyon nehéz lenne megcsinálni legalábbis.
Amúgy a cikkben azért 3 részhez nem vitatkoznék, mert jogos amit mond, de kivitelezéséhez megint nagy változások kellenének.
1. az iskola kezdése általános iskolában: itt azzal a szemponttal ütközik egybe, h akkor az alap munkaidőt is későbbre kéne tolni. ha egy szülő 8ra megy dolgozni és 9re kéne iskolába vinnie a a gyerekét... van lehet ahol meglehet oldani, nagyszülő, szomszédnéni akárki, de sok helyen nem tudnák megoldani a szülök. Szóval akkor nem csak az iskolának kéne később kezdődnie, hanem a felnőtt munkaidőnek. (btw, USAban v Angliában asszem 9-5ig van a munkaidő - gondolom ezért is- nem 8-4ig, mint nálunk.)
2. "iskolában csak annyit volna szabad tanítani, aminek a tanár a többszörösét tudja." - ezt meg azért lenne nagyon nehéz bevezetni, mert minden tanárnak más fogja meg jobban az agyát. na és akkor mondjuk vki megtanulja a francia forradalmat, mert a tanára abba van elmélyedve, a másik meg az ókori Rómát, mert neki abba? Ezzel nem tudok egyetérteni. erre megint egyszerűen az lenne a megoldás, amit említ előtte, h USAban azt tanulják már középiskolában is, amit felvesznek. viszont ha már felvetted mondjuk a törit, akkor azt meg nem lehetne úgy tanulni, h amit a a tanár is "szeret".
3. abban azért részben igaza van a kormánynak, h fölösleges több ezer pl gazdaságelemzöt kiképezni. Egy kis része elhelyezkedik itthon, egy nagyobb része elhelyezkedik külföldön, de így is nagyon sokan maradnak hoppon, h akkor most rontotta el 5 évet (bemagolva a lexikális tudást, amit ugye a cikk szerzője is leír) és ugye ott van ahol... elkezdhet egy másik egyetemet újabb 5 évre... szval persze, értem, h jo lenne azt tanulni, amit szeretnél, de attól, h én mondjuk klubmenedzser akarok lenni, nem biztos, h az is leszek és a végén örülnék, ha elmehetnék az mtk hoz vizesfiúnak...

De igen, sajnos igaza van, (milyen igaza... ! ) de egyszerűen nem nagyon lehet ez ellen mit tenni.

Bár az egész cikk olyan, h szép és jó (meg igaz!!), de azok után, h elolvastad még midnne ugyanúgy marad.
De azért ettől független érdemes rászánni az időt...
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.11.02. 14:06:50

messideco írta:Kezd fárasztani a magon ez a seedrendszer... Ha nem megy 0-24-ben a géped, esélytelen, hogy tudj seedelni 48 órán át. Pl. elit rangból visszaestem tagnak.

Ti hogyan látjátok?
Nekem annyi a célom, hogy ne kapjak büntit, azt meg simán tudom teljesíteni. 48óra seedet simán meg tudom oldani egy csütörtök-vasárnap idő alatt. bár én csak tag vagyok.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.11.02. 13:24:24

messideco írta:Kezd fárasztani a magon ez a seedrendszer... Ha nem megy 0-24-ben a géped, esélytelen, hogy tudj seedelni 48 órán át. Pl. elit rangból visszaestem tagnak.

Ti hogyan látjátok?
Most először én is visszaestem. Sok torrentet kell futtatni, ez a lényeg. S persze az sem árt, ha kicsit jobb a neted.
Most kiszedtem biztos vagy 15 torrentet és egyből meg is látszott, 32.000 voltam hónap végén.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.11.02. 13:04:10

daffy írta:
messideco írta:Kezd fárasztani a magon ez a seedrendszer... Ha nem megy 0-24-ben a géped, esélytelen, hogy tudj seedelni 48 órán át. Pl. elit rangból visszaestem tagnak.

Ti hogyan látjátok?
a 48 óra seed sima ügy nálam. gépen tanulok és azon is kapcsolódok ki. egy hét alatt simán összejön. ennek ellenére én sem tudok beférni az elit csoportba,folyton 50.000 körül vagyok. nem szedek le annyi mindent,hogy sokat tölthessek vissza,így esélytelen
Én meg nem teljesen értem...
Mindent vissza seedelek vagy 3 hétig nyomatom (ugye nem kell mondanom, bőven több mint a 48óra) vagy 1.0 s arány fölé seedelem.
Ennek ellenére mégis már másodszorra írja, h meghaladtam a hit'n' run számokat.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.11.02. 09:42:48

messideco írta:Kezd fárasztani a magon ez a seedrendszer... Ha nem megy 0-24-ben a géped, esélytelen, hogy tudj seedelni 48 órán át. Pl. elit rangból visszaestem tagnak.

Ti hogyan látjátok?
a 48 óra seed sima ügy nálam. gépen tanulok és azon is kapcsolódok ki. egy hét alatt simán összejön. ennek ellenére én sem tudok beférni az elit csoportba,folyton 50.000 körül vagyok. nem szedek le annyi mindent,hogy sokat tölthessek vissza,így esélytelen
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.11.02. 09:35:15

Kezd fárasztani a magon ez a seedrendszer... Ha nem megy 0-24-ben a géped, esélytelen, hogy tudj seedelni 48 órán át. Pl. elit rangból visszaestem tagnak.

Ti hogyan látjátok?
"And my heart will leave you never."
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.10.30. 20:17:39

Képek: http://galeria.index.hu/kult/2012/10/30 ... _hajnalan/

97 ember halt meg összesen. Nyolcmillió ember maradt áram nélkül, még két-három napig marad az áramszünet New York egyes részein. A polgármester szerint ez volt a város legdurvább hurrikánja, a teljes kár akár 25 milliárd dollár is lehet.

De a New York-i tőzsde holnap újra kinyit.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.10.30. 00:07:39

Ez folyamatosan frissül:
http://index.hu/kulfold/2012/10/29/hurrikan/

2011 augusztus 28-án csapott le New Yorkra az Irene hurrikán. A város több kerületét akkor is kiürítették, megáradt a Houdson és az East River, így Brooklynban és Manhattanben is víz alá került néhány utca. New Yorkban az alacsonyabban fekvő városrészekben, például Manhattanben és Long Islanden több mint 370 ezer embert, a szomszédos New Jersey államban további 750 ezret érint a kitelepítés. A kár meghaladt a 35 milliárd dollárt, pedig Irene végül hurrikánból trópusi viharrá szelidült, mire elérte New Yorkot. Azaz a szél sebessége nem érte el a 135 kilométer/órát.

Hogy miért érdekes most ez? Csak mert, még csak közeledik, de már most látszik, hogy mennyivel félelmetesebb a mostani hurrikán a tavalyinál.


Kép
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.10.29. 22:45:55

visca el barca írta:usát szerintem 1-2 órán belül telibe veri sandy. nagyon hardcore lesz, ahogy olvasgatom a cnn-t meg hasonlokat nagyon nagy a para, mert óriási károkat okozhat, többnapos áramkimaradás, rengeteg áldozat, tartanak a fosztogatóktól. nincs busz, metro, repcsi, még a tőzsde is bezárt

durva mikor rázendít a természet.
több magyarországnyi terület maradhat áram nélkül napokra
élő sandy tv
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.10.29. 22:02:41

usát szerintem 1-2 órán belül telibe veri sandy. nagyon hardcore lesz, ahogy olvasgatom a cnn-t meg hasonlokat nagyon nagy a para, mert óriási károkat okozhat, többnapos áramkimaradás, rengeteg áldozat, tartanak a fosztogatóktól. nincs busz, metro, repcsi, még a tőzsde is bezárt

durva mikor rázendít a természet.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2012.10.28. 20:17:19

Szükségállapotot hirdetett a közelgő Sandy hurrikán miatt New York demokrata kormányzója, Andrew Cuomo, írja a New York Daily News. A hurrikán a Karib-térségben negyvenhárom halálos áldozatot követelt. A hurrikán miatt, amely egyes szakemberek szerint a legrosszabb forgatókönyveket is beteljesítheti, Cuomo kormányz 375 ezer New York-i kitelepítését is elrendelte. A New York-i közlekedési vállalat a vihar idejére teljes egészében lezárhatja a tömegközlekedést. A város metróhálózatát már kisebb trópusi viharok idején is el szokta önteni a víz, a Sandy hurrikán pedig az előrejelzések szerint komoly katasztrófát okozhat. New York történetében eddig egyszer fordult e
lő, hogy a teljes tömegközlekedést lezárják.

A vihar helyi idő szerint hétfő éjszaka, Delaware államban érheti el az amerikai partokat. A New York-i városi hatóságok már szombaton elrendelték az építési területek kiürítését, és felszólították a város déli részének lakóit, hogy állítsanak össze úticsomagokat. Elképzelhető, hogy már hétfőn bezárják az iskolákat is. A legnagyobb gondot az áramkimaradások okozhatják. A hurrikán várható útvonalán tucatnyinál is több atomerőmű van, ezek több millió lakos áramellátását biztosítják, írja a Reuters.

Továbbá nagy erejű, 7,7-es földrengés rázta meg helyi idő szerint szombaton éjszaka Kanada nyugati partvidékét, a Queen Charlotte-szigetek térségét, jelentette az amerikai földtani intézet (USGS). A földmozgás fészke a Brit Columbia tartományban fekvő kikötővárostól, Prince Ruperttől 198 kilométerre dél-délnyugatra volt, csaknem tíz kilométeres mélységben. A nagy erejű földmozgás után néhány perccel regisztráltak egy 5,8-es utórengést is. Az epicentrumtól száz kilométerre északra fekszenek a csaknem 150 tagból álló Queen Charlotte-szigetek, amelyeken körülbelül ötezer ember él. Az első jelentésekben károkról, áldozatokról nem érkeztek hírek. A csendes-óceáni cunami-előrejelző központ szerint pusztító erejű szökőár nem fenyeget, de a helyi meteorológiai szolgálat és a nyugati parti és alaszkai földrengéskutató központ szökőárriadót adott ki az Észak-Kaliforniától északra eső területekre.

A szökőár első, 46 centis hullámai már el is érték a Queen Charlotte-szigetek egyik szigetét, a Langarát. Alaszka délkeleti részén, Craig faluban tízcentis vízszintemelkedést mértek. Emiatt már Hawaiion is szökőárriadót rendeltek el.

Erről mit gondoltok! Azért az ilyen ritka. Mármint hogy ennyi nagyvárost érint ez a szuper vihar!
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.10.28. 14:33:49

recrea írta: Bánffyhunyad a település neve, Kalotaszeg "fővárosa", érdemes róla pár képet megnézni a google-n. Aki esetleg még nem hallott róla, annak megdöbbentő, letaglózó és vérlázító. De mindenképp érdekes.
Nekem is volt szerencsém hozzá, és tényleg nagyon durva.
De nem kell ennyire messzire menni:
http://varosban.blog.hu/2012/09/18/buda ... b_lakohaza

Asys, nagyon jól összefoglaltad, én sem tudtam volna szebben megfogalmazni. :wink: :)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.10.28. 14:15:33

Torda és Aranyosgyéres is ugyanaz a kategória :wink:
"And my heart will leave you never."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.10.28. 14:11:48

Capon írta:Nővérem és a férje voltak Erdélybe. Átautóztak egy falun és elképedve látták, hogy micsoda paloták vannak arrafelé. Persze a maguk módján, giccsadót lehetne kivetni rájuk. Több emeletes hatalmas házak fényes bádog tetővel. Viszont láthatóan senki sem lakott a házakban és a házak környezete is olyan putri volt csak a bitang nagy házak voltak ott magukba.
Nem értették, hogy ez hogy van így pár faluval odébb megkérdezték, mi is ott a helyzet.
Azt mondták, hogy bádogos cigányok élnek ott és azokban a palotákban senki nem lakik csak dísznek, státusz szimbólumnak vannak a cigányok a házak mögött élnek vályog házakban olyan megszokott putrisan.
Bánffyhunyad a település neve, Kalotaszeg "fővárosa", érdemes róla pár képet megnézni a google-n. Aki esetleg még nem hallott róla, annak megdöbbentő, letaglózó és vérlázító. De mindenképp érdekes.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2012.10.28. 13:13:06

Asys írta:
Hogy haladjunk... :)

A jelenkor társadalmaiban az államok, mint a társadalom akaratának hordozói és egyben végrehajtói biztosítanak mindenkinek alapvető jogokat. De ha jobban a mélyére nézünk ezeket a jogokat (ahogy minden jogot) kizárólag az állam kényszerítő ereje biztosítja, az állam hatalmát pedig (akár) 1 ember vagy csoport ereje. Mivel, most a világon (ez csak sejtés) a hozzád hasonló emberek kerültek túlsúlyba ezért ezek a jogok érvényesülnek (már ahol...), de közel sem eredendőek, csakis a hatalom és az erő biztosítja. A történelem bizonyítja, hogy ez a múltban nem volt mindig így és a jövőben sem lesz mindig így. Ez nem morális kérdés (noha szeretik ilyen formában tálalni), ez az egyes emberek természetétől függ és példának okáért másként fogja fel a világot a videón szereplő férfi, Te és én is. A különbség csak annyi, hogy most, úgy kell felfognom hallgatólagosan a világot, ahogy Te fogod fel, legalábbis ha nem akarom a törvény vasmarkát a nyakamon érezni... (és itt most nem a lopás vagy a bőrszínre értem, hanem másra, de az nem tartozik a tárgyhoz)
Ebben a néhány sorban jobban összefoglaltad a lényeget, mint tegnap délután és este itt mindannyian.
+1,adom, nagyon jól megfogalmaztad!!!

Bob, nem személyeskedésnek szánom, de szeretnélek megkérdezni, te teljesen őszintén mondod, amit?

Szóval semmi problémád azzal, hogy többségük alul iskolázott, beilleszkedni képtelen bűnelkövető, vagy azzal, hogy éveken belül a munkaképes társadalmat tekintve többségben lesznek, mert pont 2,5x gyorsabban szaporodnak mert a magyarok többsége nem vállal gyereket?

Normálisnak tartod hogy a nemzeti össztermék komoly része (teljesen eredmény nélkül) rájuk fogy el segély címén, úgy hogy gyermekes családok tömkelegei 2 dolgozó felnőttel éhhalál küszöbén élnek?

Te teljesen komfortosan éreznéd magad, ha úgy kellene élned, hogy feletted alattad melletted ők laknak?

És ha több mint 20 év integrációs gyakorlata(nem vitatom hogy részben elszabott) nem hogy javulást nem hozott, de elősegítette a túlszaporodást, és a bűnözés mértékét, akkor milyen megoldást látnál üdvözítőnek?
Nagyon érdekelne a konkrét véleményed ezekről, de ha lehet ne az eddig szokott vadliberális általánosságokat írd, hanem azt ami tényleges megoldás lehet, persze szerinted.

Ja és még annyit, már írtam ezelőtt is, ami kevés visszhangot kap, hogy kifejezetten RASSZISTÁK a magyarországi cigányok, ami szintén nem javít a beilleszkedés hatékonyságán!
Tisztelettel.
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2012.10.28. 11:37:46

Bob_Marley írta: De a vita előrébb biztosan nem fog haladni...
Hogy haladjunk... :)

A jelenkor társadalmaiban az államok, mint a társadalom akaratának hordozói és egyben végrehajtói biztosítanak mindenkinek alapvető jogokat. De ha jobban a mélyére nézünk ezeket a jogokat (ahogy minden jogot) kizárólag az állam kényszerítő ereje biztosítja, az állam hatalmát pedig (akár) 1 ember vagy csoport ereje. Mivel, most a világon (ez csak sejtés) a hozzád hasonló emberek kerültek túlsúlyba ezért ezek a jogok érvényesülnek (már ahol...), de közel sem eredendőek, csakis a hatalom és az erő biztosítja. A történelem bizonyítja, hogy ez a múltban nem volt mindig így és a jövőben sem lesz mindig így. Ez nem morális kérdés (noha szeretik ilyen formában tálalni), ez az egyes emberek természetétől függ és példának okáért másként fogja fel a világot a videón szereplő férfi, Te és én is. A különbség csak annyi, hogy most, úgy kell felfognom hallgatólagosan a világot, ahogy Te fogod fel, legalábbis ha nem akarom a törvény vasmarkát a nyakamon érezni... (és itt most nem a lopás vagy a bőrszínre értem, hanem másra, de az nem tartozik a tárgyhoz)
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.10.28. 11:02:56

messideco írta:Egy kérdés? Hány fajta sört kóstoltatok meg már életetek során? Én nem rég próbáltam összeírni egy excel-fileba, és 38 volt az eddigi szám :D Az már szépnek tekinthető :)
5-6. nem piálok soha
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.10.28. 11:01:56

messideco írta:Egy kérdés? Hány fajta sört kóstoltatok meg már életetek során? Én nem rég próbáltam összeírni egy excel-fileba, és 38 volt az eddigi szám :D Az már szépnek tekinthető :)
2 :lol: :lol: :lol: Kaiser és Heineken. Ennyi elég is volt számomra, megállapítsam: soha többé nem akarom meginni ezt a s..rt :lol: :lol: :lol: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mihu 2012.10.28. 11:06:02-kor.
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.10.28. 11:01:53

Bob_Marley írta: sokan inkább a személyes tapasztalataikat írják le, amit ráadásul átitat a gyűlölet.Ez viszont ami nem tetszik részemről.

...

ugyanúgy kell rátekinteni mint bármelyik más emberre.

...

Mert a videó alapja az lett volna figyeljen az ember akár a metrón akár máshol, mert az ég kék a fű zöld s ilyen világban élünk hogy meglopnak, de az hogy azt Kolompár Rezső tette vagy Kis Pista teljesen lényegtelen.
Pont a személyes tapasztalat milyensége teszi gyűlöletté, amely tapasztalatok meg nekünk nem tetszenek.
És pont ezek miatt nem lehet rájuk úgy tekinteni, mint bármely másik emberre. Tedd a szívedre a kezed és mondd azt, h este, ha mész egymagadban az utcán és jön feléd mondjuk két-három színes egyéniség, nem rándul jobban görcsbe a gyomrod, mint ha mifélénk lennének. Akikben ugyanúgy benne lehet az esély, h vmi akció lesz a dologból, de azért sztem nagyságrendekkel kisebb.

Vagy pl egy olyan példa, h jön a buszod, ami tele van fehérekkel. Gondolom simán felszállsz. Másnap meg jön ugyanaz a buszod, de immáron "úniós brazilokkal" van megtöltve. Ugyanolyan nyugodt szívvel felszállsz, mint előző nap? Gondolom igen, mert esélyegyenlőség van meg ugyanolyan emberek ők is, miért is kellene jobban aggódnod ;)

Abban valóban igazad van, h az indító videó lényege maga a lopás és a kivitelezése, azaz a figyelemfelkeltés, h jobb lesz figyelni és tök mindegy, h azt a legfeketébb fekete követi el vagy egy nagymellű, árja szöszi, mert a károkozás megtörténik. Viszont az ehhez hasonlók szintén a nyitott szemmel járás alapján 10szer annyira köthetők hozzájuk, sajnos jogosan.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.10.28. 10:52:01

Egy kérdés? Hány fajta sört kóstoltatok meg már életetek során? Én nem rég próbáltam összeírni egy excel-fileba, és 38 volt az eddigi szám :D Az már szépnek tekinthető :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.10.28. 10:42:43

sjd írta:
Mennyi időt voltál kint? A hideg/sötétséggel kapcsolatos tapasztalataidra lennék kíváncsi, hogy hosszú távon mennyire viselhető el.
Én is nagyon gondolkozom, hogy valamelyik skandináv országba kéne kimenni egyetem után (Barcelona sajnos a brutális spanyol munkanélküliség óta kiesett a látókörömből), csak elrettent az, hogy a nyár lehet, hogy pont egy munkanapra fog esni, meg ilyen hozadékai az ottani életnek. Meg egy-egy nagyobb buli után télen engem komolyan tud sokkolni, hogy vannak olyan napok, hogy a napfényt nem láttam. :D
1 hétig voltam kint, mert rally világbajnokságra mentünk. Ez Augusztus elején volt, és azt mondták, hogy minél hamarabb húzzunk haza, mert idehoztuk nekik a meleget :lol: :lol: Elmondásuk szerint 20 éve nem volt ilyen meleg :D Ez kb 30-33 fokot jelentett 2-3 napon keresztül. Ami a fényviszonyokat illeti, nagyjából fél12 körül (de inkább utána) lett totál sötét, és kb fél3-3kor már kelt fel a nap. Gondolom télen ennek a fordítottja van.
Kép
Válasz küldése