Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.10.27. 16:58:03

gergo9 írta:Azért remélhetőleg a rézbőrűnek egyszer sikerül a metró alá ugrania.Ettől függetlenül simán lehet fake mert mégis mit videózott eredetileg a kamerás :?: Pont akkor, pont ott.
a videós srác a csajjal tett feljelentést,szóval nem volt fake
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.10.27. 16:54:13

gergo9 írta:Azért remélhetőleg a rézbőrűnek egyszer sikerül a metró alá ugrania.Ettől függetlenül simán lehet fake mert mégis mit videózott eredetileg a kamerás :?: Pont akkor, pont ott.
A videózás szerintem azért ment, mert azt hitték, hogy a csávó állva alszik a metrón, röhögnek is rajta.
Legalábbis én mikor először néztem a videót, az tűnt fel, hogy mondom, most mit kell nézni? Alszik a fa.szi állva a metrón? ja nem...

Amúgy, nagyon sok embert látok metrón, akik fogják és telefonnal vagy tablettel szórakoznak az út alatt. Én eddig sem vettem elő a telefont, de ez után már még inkább vigyázni fogok az tuti.

Engem ami durván sokkolt, hogy mennyire ki van számolva a lopás. Látszik hogy az emberünk nem először csinálja... Megnézitek, mikor elveszi a telefont, már zárul az ajtó, és még pont kifér rajta, hihetetlen... Egyszer bent maradna, kíváncsi lennék mi történne.

UI: már le is került a videó fb-ről... kíváncsi vagyok vajon miért...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sanama 2012.10.27. 17:00:17-kor.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.10.27. 16:36:25

Gareth Tello írta:Igen durva, és szerencsére még nem találkoztam hasonlóval (legalábbis személyesen), bár osztálytársamnak volt egy érdekes története pár éve...
VIII. kerületből a suli felé tartott reggel a villamoson, amikor három, kisebbséghez tartozó úriember körbeállta. Először csak beszélgettek vele, mindenféléről, a srác nem is tudta mire vélni a dolgot.
Aztán pár megálló múlva azt mondták: mi most leszállunk. Te is?
A gyerek persze rávágta, hogy nem.
Ők rávágták, hogy dehogynem... Végül leszállt velük, azok meg nemes egyszerűséggel közrefogták, bekísérték egy mellékutcába, a falhoz szorították, és az óráját követelték. (A srác nem szegény családból származik, így az órája is igen penge volt.) Természetesen tiltakozott, erre az egyik elővett egy szép hosszú kést, és megkérdezte: és most odaadod? A gyerek nem volt hülye, odaadta az órát, azok meg nagy büszkén továbbálltak.
Így mennek errefelé a dolgok...
A büdös életbe.
Másfél éve lakom Pesten, semmi atrocitásom nem volt és nem is hallottam (ebben az időszakban). Mondjuk engem ránézésre nem fognak megkérni, h pakoljak ki, de a kés már rajtam is fogna.

Ellenben egy barátom hasonlóan járt, egyetemi évei alatt körbevette 3 fekete közel a lakásához és mondták neki, h akkor elő a cuccal, vagy belevágják a combjába a kést. Alapból is gondolom, de biztosan rosszul esett volna neki, mert kerékpáros gyerek volt, vb-ig vitte. Nem egy megijedős típus, úgyhogy egy hatalmasat levert az egyik jól fésültnek és elkezdett rohanni, be tudott menekülni a lakásába.

Közbiztonság...köszi.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.10.27. 16:30:00

Azért remélhetőleg a rézbőrűnek egyszer sikerül a metró alá ugrania.Ettől függetlenül simán lehet fake mert mégis mit videózott eredetileg a kamerás :?: Pont akkor, pont ott.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gergo9 2012.10.27. 16:36:30-kor.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.10.27. 16:08:53

Sanama írta:https://www.facebook.com/photo.php?v=237279816401216
remélem fb profil nélkül is meg lehet nézni... engem konkrétan kirázott a hideg, pedig tudtam, hogy metrón óvatosnak kell lenni, de ez durva. Bár egy kommentelő valahol azt mondta, hogy "jobb", mintha 5en körbeállnak és megkérnek,hogy pakolj.
Igen, meg lehet nézni FB-profil nélkül is.

Igen durva, és szerencsére még nem találkoztam hasonlóval (legalábbis személyesen), bár osztálytársamnak volt egy érdekes története pár éve...
VIII. kerületből a suli felé tartott reggel a villamoson, amikor három, kisebbséghez tartozó úriember körbeállta. Először csak beszélgettek vele, mindenféléről, a srác nem is tudta mire vélni a dolgot.
Aztán pár megálló múlva azt mondták: mi most leszállunk. Te is?
A gyerek persze rávágta, hogy nem.
Ők rávágták, hogy dehogynem... Végül leszállt velük, azok meg nemes egyszerűséggel közrefogták, bekísérték egy mellékutcába, a falhoz szorították, és az óráját követelték. (A srác nem szegény családból származik, így az órája is igen penge volt.) Természetesen tiltakozott, erre az egyik elővett egy szép hosszú kést, és megkérdezte: és most odaadod? A gyerek nem volt hülye, odaadta az órát, azok meg nagy büszkén továbbálltak.
Így mennek errefelé a dolgok...

Még a videóra reagálva, én speciel sohasem veszem elő a telefonom BKV-járműveken (nem mintha olyan értékes lenne az eszköz), így valószínűleg nem fog efféle atrocitás érni. Bár ki tudja...

Sajnálatos, hogy ilyenek megtörténhetnek.
A rendőröknek e téren is van hova fejlődniük...
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.10.27. 03:21:07

https://www.facebook.com/photo.php?v=237279816401216
remélem fb profil nélkül is meg lehet nézni... engem konkrétan kirázott a hideg, pedig tudtam, hogy metrón óvatosnak kell lenni, de ez durva. Bár egy kommentelő valahol azt mondta, hogy "jobb", mintha 5en körbeállnak és megkérnek,hogy pakolj.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.10.25. 17:03:09

Game90 írta:Na és most akkor egy kellemetlen eset, ami múlt pénteken történt meg egyik labdarúgónkkal, Toe Sunnyboy Joellal. Idézet a rendőrségnek tett vallomásából:

"2012. október 19.-én kb. 20 óra körüli időben a tartózkodási helyemről, ami a Honvéd akadémia, elmentem az Europarkban található McDonald’s étterembe ételt vásárolni. Velem jött egy 13 éves fiú is, akit Tamásnak hívnak és ő is a Honvéd Akadémián lakik. Neki nem tudom a teljes nevét, és a telefonszámát sem tudom most megmutatni, mert a telefonom teljesen lemerült.

Kb. 5-10 percet tartózkodtunk a mekiben, aztán a 42-es villamos megállójába mentünk. Ott mindketten felszálltunk a villamosra. Rajtam volt a Kispest Honvéd rendszeresített melegítő felsője. Már a villamoson tartózkodtunk, ami még várakozott a megállóban, amikor odalépett hozzám négy férfi, és ezek közül egy férfi megszólított és kérdezte tőlem, hogy a Kispest Honvédban focizok-e? Ezt magyarul kérdezték. Én ezt értettem, mert egy kicsit beszélek magyarul, és azt feleltem, hogy igen a Kispestben focizok. Erre ő azt mondta nekem, hogy akkor szállj le a villamosról. Én kérdeztem tőle riadtan, hogy miért szállnék le. Továbbra is ezt hajtogatta, hogy szállj le a villamosról. Úgy láttam, hogy egy kicsit ittas volt. Ez a férfi alul és felül is Ferencváros feliratú, zöld, fehér színű melegítőt viselt. Korábban még soha nem láttam egyiküket sem.

Miután továbbra sem szálltam le a villamosról. Ez a fiú egyik pillanatról a másikra hirtelen elkezdett ütni, ököllel, a fejemen megütött és a lábával próbált térdelni. Én igyekeztem védekezni, a kezemet tartottam magam elé, és elugráltam a további ütések elől. Ez a férfi sajnos jóval nagyobb és erősebb volt nálam. Hátráltam és lecsúsztam közben a villamosról. A villamos ekkor még mindig a megállóban volt és nem indult el.

Egy alkalommal elestem, de hirtelen fel is ugrottam. Nem számoltam, hogy hány alkalommal ütött és rúgott meg.

Akkor hagyta abba a támadást, amikor a lépcsőn a metróból feljött a felszínre két egyenruhás rendőr. Ők beszéltek Tamással, aki az egész bántalmazást végignézte, valamint beszéltek a támadómmal is. Elkérték a tartózkodási engedélyemet, valamint a támadóm személyi igazolványát.

Majd nem értették, amit mondtam nekik. Úgy emlékszem, hogy berádióztak a központba, majd visszaadták az igazolványainkat. Azt mondták nekem, hogy menjek haza. A támadóm barátai már a rendőrök kiérkezése előtt elmentek.

Miután visszakaptuk az okmányainkat a támadóm felszállt a villamosra és elment vele. Én nem értettem az egész intézkedést, ezért még ott maradtam a rendőrökkel és kértem, hogy adják meg nekem az engem megtámadó férfi adatait, hogy fel tudjam jelenteni. De nem adták meg. Még kb. 20 percig mentem velük fel s alá, de azt mondták, hogy nem értik, hogy mit akarok. Megadták a Kispesti rendőrkapitányság címét és eljöttem a következő villamossal a rendőrségre feljelentést tenni."
Áthoztam ide és a rendőrökről.
Ez amit ma rendőrségnek nevezünk egy szánalmas nem is tudom micsoda. Én nem vagyok rendőrellenes akár mekkora divat is ez manapság.
A rendőrök CSAK ÉS KIZÁRÓLAG azért vannak az utcán, hogy büntetéseket írjanak és pénzt szedjenek be!!! Semmi más dolguk nincsen. Olyanok mint a BKV ellenőrök és annyit is érnek.
Én finoman szólva egy nagyon jó környéken lakok. A vak is látja hogy mi megy itt. Este a lopott cuccokkal rohangálnak a "helyiek", a tűtől a repülőig mindent lopnak.
Itt van egy ház, egy este nagyobb forgalmat bonyolít mint az egész Kőrút cakkum pak. Kiló szám adhatják el a drogot minden áldott nap még sem történik semmi, pedig agyon van kamerázva a környék. Ahonnan én látom ott kamera is van szóval az is oda lát mégis minden zavartalanul folyik. Vajon hány rendőr van lefizetve, hogy még véletlenül se sétáljanak errefelé sötétedés után???? Tök zavartalanul drogoznak az utcán pedig a kerületi rendőrkapitányság itt van 50 méterre.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2012.10.24. 16:33:22

sjd írta:
Kalap1988 írta:haAz igényről már sokat vitatkoztunk itt és szerintem azt nem ismeritek fel, veszitek észre, hogy a média nem csak igény kiszolgáló, hanem formáló eszköz is.
Ezzel nagyon egyet tudok érteni, de szinte minden piacon/termékkel így van.
Eleve az igény, mint olyan, nagyon nehezen mérhető, nem dörömböl senki óriásplakátokkal a cég ablakán, hogy "én ezt kérem szépen." Kitalálnak valamit, elkészítik, megnézik mennyi fogy belőle, de soha nem lehet biztosan megmondani, hogy ez volt a fogyasztók igénye, vagy csak helyettesítésképpen volt rá szükségük. Ez ráadásul szerintem a szórakoztatóiparban még durvábban kijön, mivel egyáltalán nem egy alapvető igényt szolgál ki, így aztán a fogyasztói preferenciák sokkal rugalmasabbak.
Röviden, ez folyamat nem úgy alakult ki, hogy az RTL mondjuk elkezdett "nemgyilkosos" híradót csinálni, aminek hatására drasztikusan csökkent a nézettség. A Legyen ön is milliomost is nézték anno annyian, mint a VV-t manapság, erre akkor az lenne a magyarázat, hogy hirtelen a társadalom preferenciája szándékosan a bugyuta tartalmak felé fordult?
Ez így van, sőt, szerintem ezek az iparágak együtt is működnek, de ez már összeesküvés elmélet szagú, csak a saját véleményem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.10.24. 00:35:42

Vannak ezek a Beats fejhallgatók.
A ControlTalk funkció mit takar?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.10.23. 20:48:01

Kalap1988 írta:haAz igényről már sokat vitatkoztunk itt és szerintem azt nem ismeritek fel, veszitek észre, hogy a média nem csak igény kiszolgáló, hanem formáló eszköz is.
Ezzel nagyon egyet tudok érteni, de szinte minden piacon/termékkel így van.
Eleve az igény, mint olyan, nagyon nehezen mérhető, nem dörömböl senki óriásplakátokkal a cég ablakán, hogy "én ezt kérem szépen." Kitalálnak valamit, elkészítik, megnézik mennyi fogy belőle, de soha nem lehet biztosan megmondani, hogy ez volt a fogyasztók igénye, vagy csak helyettesítésképpen volt rá szükségük. Ez ráadásul szerintem a szórakoztatóiparban még durvábban kijön, mivel egyáltalán nem egy alapvető igényt szolgál ki, így aztán a fogyasztói preferenciák sokkal rugalmasabbak.
Röviden, ez folyamat nem úgy alakult ki, hogy az RTL mondjuk elkezdett "nemgyilkosos" híradót csinálni, aminek hatására drasztikusan csökkent a nézettség. A Legyen ön is milliomost is nézték anno annyian, mint a VV-t manapság, erre akkor az lenne a magyarázat, hogy hirtelen a társadalom preferenciája szándékosan a bugyuta tartalmak felé fordult?
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2012.10.23. 17:35:04

Barca-Real topicban "háború" tört volna ki, humorba nem akartam tenni, mert sztem nem vicces, tehát ide...

http://www.nemzetisport.hu/sportszelep/ ... ra-2184805
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.10.22. 20:30:35

Bob_Marley írta:Lehet hogy rossz az emlékezetem, én úgy emlékszem nem foglaltam nagyon állást az üggyel kapcsolatban hogy mi jó mi nem, azt írtam hogy azért van gyilkosság stb, mert 1 kereskedelmi TV-ben az fog menni ami az embereket érdekli.Ezért írtam hogy velem nagyon nem vitázhattál, mert nem írtam hogy jó vagy rossz, csak kicsit tágabban gondoltam rá, hogy gyilkosság nem jó, legyenek öröm hírek.

Rally viszont megmaradt :D Azt akkor val. félreértettem, ne haragudj.
Semmi gond, csak ha lúd, hát legyen kövér :D

Ilyenkor ezt az én hibámnak is veszem, mert nem tudom úgy előadni a dolgokat, hogy mások is teljes mértékben megértsék azt, amit mondani szeretnék. :wink: Úgyhogy én is hibás vagyok a dologban :)

A lényeg a lényeg, hogy örömmel látom, hogy nem csak nekem, mint nézőnek van problémám ezzel a sok gyilokkal, hanem hatósági szinten is problémát jelent a dolog.
Kép
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2012.10.22. 20:26:38

A híradó kérdéshez én is hozzászólnék: Nem vagyok naív és tudom, hogy ez a világ a profit alapján működik és fog is még egy darabig, ugyanakkor ettől függetlenül én Mihu véleményét osztom, hadd legyek már olyan maradi és mondhassam azt, hogy ez erkölcsileg (és szakmailag is) elfogadhatatlan. Az igényről már sokat vitatkoztunk itt és szerintem azt nem ismeritek fel, veszitek észre, hogy a média nem csak igény kiszolgáló, hanem formáló eszköz is. Ma már messze nem tv ez, hanem az internet, de elsőként azzal indult ez a tömeges áradat (ne menjünk vissza a gladiátor viadalokig és a cirkuszig, történetileg lehetne, de nem ide tartozik és nem érintett ennyi embert) és nagyon nagy szerepe van abban, hogy ma itt tartunk (másnak is persze). Ez egy körforgás, az emberek alantas ösztöneit használják ki, kiszolgálják és termelik az egyre rosszabb és rosszabb igényeket. Szerintem ezt látni kell és kárhoztatni, nem csak a pénzzel takarózni, akkor is, ha magunk úgysem tehetünk ez ellen semmit.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kalap1988 2012.10.22. 21:39:06-kor.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19615
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.22. 20:00:52

Lehet hogy rossz az emlékezetem, én úgy emlékszem nem foglaltam nagyon állást az üggyel kapcsolatban hogy mi jó mi nem, azt írtam hogy azért van gyilkosság stb, mert 1 kereskedelmi TV-ben az fog menni ami az embereket érdekli.Ezért írtam hogy velem nagyon nem vitázhattál, mert nem írtam hogy jó vagy rossz, csak kicsit tágabban gondoltam rá, hogy gyilkosság nem jó, legyenek öröm hírek.

Rally viszont megmaradt :D Azt akkor val. félreértettem, ne haragudj.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.10.22. 18:26:00

Bob_Marley írta:Pontosításért kedvéért :D
TE anno elírtad, hogy ültél vacsoránál és mik mentek a Híradóban, gyilkosság, rablás stb, de miért nem rally hír ment?

Amire én írtam, hogy rally hírnek is meg van a helye a sporthíradóban.Illetve azt írtad, hogy "öröm hírek" legyenek.Egy kereskedelmi TV célja a profit termelés, amit teljesen helyén is van, mi érdekli az embereket a megdöbbentő hír.Én úgy emlékszem nem foglaltam állást, csak kanty meg én is pontosítottunk és ok-okozati dolgokat írtunk.Illetve valami volt a rallyval, amiben lehet vitapartner voltam, de az Olimpián is felületesen olvastad anno a hszm-et. :D
Focit azért védtem akkor is, mert rohadtul nem úgy működik kiveszem a pénzt beteszem máshova stb, illetve fociban sok a szponzori pénz, amiről lehet vitázni miért oda megy, s most kapcsolok vissza a rallyra, hogy rendben tízezrek kimennek egy rallyversenyre stb, egy NB1-re meg összes pályán talán annyian, de TV közvetítés, legnépszerűbb játék stb.S eladhatóság szempontból is nem lehet összemérni a kettőt mondjuk hogy rally meg foci.
Én értem a csalódottságodat, s jogos is valahol, én így vagyok pl az NBA közvetítéssel, adnak pár meccset de van amikor megy a meccs és elkapcsolnak, mert Harmadik félidő van :D Rohadt nehéz megemészteni, de sajnos bele kell törődni, s a kosár világszerte top5 nézettségű játék de a foci közvetítéssel nem lehet versenyezni.S akkor gondolj bele egy rallyba, stb.
Kicsit elkanyarodtam, de szerettem volna tisztázni :D mert Mihu felületesen olvasol néha, s az nem jó :D
Neked meg rossz az emlékezeted :wink: Akkor is ezt kifogásoltam, mármint a túl sok balesetet, meg gyilkosságot, és utána kanyarodtunk el abba az irányba, hogy a focit nyomják, miközben lehetne mást is. A kiinduló téma az volt, hogy nem tetszett, hogy ennyi gyilkosságot, balesetet mutatnak.

Az a baj hogy nektek akkor is csak az jött le hogy én a rally-t akarom promótálni. Ezt már akkor is megpróbáltam elmagyarázni, hogy rosszul látjátok, de úgylátom nem sikerült. Mint ahogy írtam is annak idején, említhetném bármelyik másik sikersportágunkat, vagy bármilyen más kimagasló eredményt amit hazánk fia vagy lánya ért el, de azért említettem a túraautót (mert túraautót említettem leginkább, Turán Friciék 1-2 dobogója már csak utána jött) mert ott voltam a helyszínen, és ebben jobban benne vagyok, mint mondjuk a vívásban.

Úgyhogy elmondom mégegyszer: nem akarom én se a túraautót, se a rallyt előtérbe hozni, csak példaként hoztam fel, mégpedig azért ezeket, mert ezeket ismerem, ezekkel vagyok képben. Nyílván ha a vívásban, vagy bírkózásban lennék otthon, akkor azokat említettem volna, mert azokra tudtam volna példákat hozni.


De ott van például egy egri srác, aki a Nyíregyházi Főiskolán tanul, és már másodjára lett tésztahíd építő világbajnok...de ezt egyébként akkor is elmondtam...óriási mérnöki munka van mögötte, tudom, mert én is mérnök szakra járok, és nekünk is van házi tésztahíd építő versenyünk, és látom, hogy a csoporttársaim mennyit melóznak vele. Rengeteg munkaórába kerül mire egy ilyen híd elkészül. Például erről se esett egy szó se, de arról, hogy amerikában egy barnamedve leszökött a hegyekből egy városkába, immár hagyományosan, már neve is van a macinak, és felborítgatta a kukákat, arről egy 2 perces bejátszást csináltak.
Kép
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2012.10.22. 16:42:02

messideco írta:Tudtok ajanlani vmi youtuberol letolto programot, vagy siteot, ahonnan lehet zenet beszerezni?
ha csak mp3ba kell letölteni a zenét:

http://www.youtube-mp3.org/
belinkeled-->convert video-->download
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.10.22. 14:20:23

Tudtok ajanlani vmi youtuberol letolto programot, vagy siteot, ahonnan lehet zenet beszerezni?
"And my heart will leave you never."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19615
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.10.22. 02:40:36

Mihu írta:Volt ez korábban vitatéma, még én indítottam el, hogy miért nem kapnak nagyobb nyílvánosságot a sportsikerek, feltalálók, mérnökök, stb. Asszem Bob volt az egyik vitapartner. Tessék:

http://www.origo.hu/teve/20121020-hirad ... z-rtl.html


Nem csak nekem nem tetszik a dolog, úgy látom :roll:
Pontosításért kedvéért :D
TE anno elírtad, hogy ültél vacsoránál és mik mentek a Híradóban, gyilkosság, rablás stb, de miért nem rally hír ment?

Amire én írtam, hogy rally hírnek is meg van a helye a sporthíradóban.Illetve azt írtad, hogy "öröm hírek" legyenek.Egy kereskedelmi TV célja a profit termelés, amit teljesen helyén is van, mi érdekli az embereket a megdöbbentő hír.Én úgy emlékszem nem foglaltam állást, csak kanty meg én is pontosítottunk és ok-okozati dolgokat írtunk.Illetve valami volt a rallyval, amiben lehet vitapartner voltam, de az Olimpián is felületesen olvastad anno a hszm-et. :D
Focit azért védtem akkor is, mert rohadtul nem úgy működik kiveszem a pénzt beteszem máshova stb, illetve fociban sok a szponzori pénz, amiről lehet vitázni miért oda megy, s most kapcsolok vissza a rallyra, hogy rendben tízezrek kimennek egy rallyversenyre stb, egy NB1-re meg összes pályán talán annyian, de TV közvetítés, legnépszerűbb játék stb.S eladhatóság szempontból is nem lehet összemérni a kettőt mondjuk hogy rally meg foci.
Én értem a csalódottságodat, s jogos is valahol, én így vagyok pl az NBA közvetítéssel, adnak pár meccset de van amikor megy a meccs és elkapcsolnak, mert Harmadik félidő van :D Rohadt nehéz megemészteni, de sajnos bele kell törődni, s a kosár világszerte top5 nézettségű játék de a foci közvetítéssel nem lehet versenyezni.S akkor gondolj bele egy rallyba, stb.
Kicsit elkanyarodtam, de szerettem volna tisztázni :D mert Mihu felületesen olvasol néha, s az nem jó :D
Kép
Kép
Kép
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2012.10.22. 02:02:41

Tim írta:
Mihu írta: Egyébként a hitetlenkedőket nem értem :D Az internet korát éljük :D Írjátok be a csírás galuskát és a lábtót is google-ba, és akkor rá fogtok jönni, hogy nem kitaláltam, és nem csak szívatlak titeket itt nem létező kajanevekkel :D
Lecsekkoltam,létezik a csírás galuska. De még mindig nem értem mitől csírás.. :lol:
Valószínűleg onnan jön a csírás elnevezés, hogy ha a krumplit hagyod egy kicsit akk az elkezd csírázni, azok a kis indák azok a csírák.

Egyébként el fanatico csak rossz szabolcsiakkal találkoztál akik nem tudnak főzni :D
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.10.22. 00:25:04

Volt ez korábban vitatéma, még én indítottam el, hogy miért nem kapnak nagyobb nyílvánosságot a sportsikerek, feltalálók, mérnökök, stb. Asszem Bob volt az egyik vitapartner. Tessék:

http://www.origo.hu/teve/20121020-hirad ... z-rtl.html


Nem csak nekem nem tetszik a dolog, úgy látom :roll:
Kép
Avatar
Gerard3Piqué
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2011.08.30. 13:51:34
Tartózkodási hely: Patak

2012.10.21. 20:24:18

El fanático írta:
Mihu írta: Gerard3Piqué

Nekem van egy csomó salgótajáni ismerősöm, és ők mondták nekem ezt. Addig nem is hallottam róla :D Sőt, egri és gyöngyösiek is használták már.
Nah, te a salgótarjániakra ne hallgassál, ha Nógrád megyéről van szó, azok nem palócok. Ott, ha kimész az utcára, akkor az első 10 emberből aki szembe jön, 9 tutira "hiperpigmentált". Ők meg - mint tudjuk - külön nyelvet beszélnek. Akárhogy is: a tarjániak nem tudnak semmit a palóc szokásokról.

Az volt jó, amikor a Szabolcs megyei ismerőseimnek kellett elmagyaráznom, hogy mi az a herőke :) Tényleg activity volt :P

Később megbántam, mert betámadtak a szabolcsi tejfölös lecsóval meg azzal a gyöngybabból főzött fehér színű híg bablevessel, hogy majd akkor ők nemcsak dumálnak, meg is főzik...

Amúgy a tótok esznek sztapacskát - mi Nógrádban haluskát eszünk, meg krumplibabát és pampuskát is meg gömbölykét is. Jah, és szuszogót is szoktunk, másnéven szuszko-t :)
Pampuska :D Kedvenc , amúgy Patakon lakom úgyhogy a Bgy.-n hasznát szavakat ismernem kéne de fogalmam sincs mi az a haluska és a szuszogó.
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2012.10.21. 20:16:43

Mihu írta: Gerard3Piqué

Nekem van egy csomó salgótajáni ismerősöm, és ők mondták nekem ezt. Addig nem is hallottam róla :D Sőt, egri és gyöngyösiek is használták már.
Nah, te a salgótarjániakra ne hallgassál, ha Nógrád megyéről van szó, azok nem palócok. Ott, ha kimész az utcára, akkor az első 10 emberből aki szembe jön, 9 tutira "hiperpigmentált". Ők meg - mint tudjuk - külön nyelvet beszélnek. Akárhogy is: a tarjániak nem tudnak semmit a palóc szokásokról.

Az volt jó, amikor a Szabolcs megyei ismerőseimnek kellett elmagyaráznom, hogy mi az a herőke :) Tényleg activity volt :P

Később megbántam, mert betámadtak a szabolcsi tejfölös lecsóval meg azzal a gyöngybabból főzött fehér színű híg bablevessel, hogy majd akkor ők nemcsak dumálnak, meg is főzik...

Amúgy a tótok esznek sztapacskát - mi Nógrádban haluskát eszünk, meg krumplibabát és pampuskát is meg gömbölykét is. Jah, és szuszogót is szoktunk, másnéven szuszko-t :)
Kelemen Berti
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2508
Csatlakozott: 2009.06.16. 20:17:22
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény

2012.10.21. 19:42:31

Szeretném bemutatni nektek a barátaim által közösen rendezett filmünket. Találhatóak benne hibák, de próbáltunk minél hitelesebben megformázni a szereplőket, és persze törekedtünk a vicces jelenetekre is. A párbeszédek kicsit halkra sikerültek, így ott ajánlatos egy kicsit feltekerni a hangerőt.
Itt a film: http://www.youtube.com/watch?v=pI126NY3zbA

Sajnos ketté kellett vágni, így a folytatást megtekinthetitek a leírásban.
Avatar
Gerard3Piqué
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2011.08.30. 13:51:34
Tartózkodási hely: Patak

2012.10.21. 18:25:19

FtcSikiHun írta:
Gerard3Piqué írta:Szép estét !
Felvetődött bennem a kérdés, hogy hogy lehet valakiből pl.: kézilabdaedző ?
Milyen iskolát kell elvégezni, az edzői licenszet mi úton lehet megszerezni stb.
Jó szurkolást!
Visca el Barca , Visca Catalunya !!
ha még aktuális, talán ez segít:

http://www.sportedzokepzes.hu/okjs-kepzesek/kezilabda
Köszi !
Még nem aktuális , ez a jövő zenéje.Eddig is szerettem a kézit de most a osztálytársaim ( 8 kézis csaj :D ) belevisznek a jóba :)
Elég egy tanfolyam ahhoz hogy pl.: NB1 B-s ( nem bízom el magam annyira :) ) edző lehessen valaki ? Gondolom nem :)
Diploma gondolom a minimum . :)
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.10.21. 18:00:20

Bob_Marley írta:Jól van miihii te halandó :D ismered a kukoricasalátát :P
Írhatnál te is olyan kis listát mint mihu hogy felétek hogy mondják xy szónak.
Menő vagyok, mi? :P

Nem igazán tudok semmi extra kifejezést, h nálunk mit mondanak máshogy, mint máshol. Nálunk a bab az bab, a sztrapacska sztrapacska, a kukoricasali pedig az egyik kedvenc köret. Meghaladjuk a korunkat 8)

Talán annyi érdekességet tudok így most séróból, h egyes részeken úgy mondják a -nák, -nék szavakat, h -náék :D

Pl mondanáék. (Ők mondanák.)

Ez mondjuk tök jó, mert van egy barátnőm, aki sosem tudja, h mit hogyan kell mondani, böki is a fülemet a sok -nák, ezzel meg abszolút kompatibilisen ki lehet fejezni mindent :D Mintha egy meccsre egyszerre húznál 1x2-t, tuti, h eltalálod :mrgreen:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Válasz küldése