Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.09.25. 20:48:19

Mezner2 írta: Amit nem értek,hogy ez az emberekben(egy mai 14évesben) hogy nem merül fel magától,apukámnak nincs érettségije (40 éves,mikor ő sulis volt még nem volt követelmény,sokkal előrébb helyezkedett el a szakma ismerete) és víz-gáz-fűtés szerelő (egyéni vállalkozásban) és kb. minden túlzás nélkül mondom,hogy egy hónapban 7-8szor annyit keres mint a diplomás minimálbér(ergo ha a pénz nem elég vonzóerő a mai magyar fiatalságnak,akkor mi lesz az??),arról nem is beszélve,hogy havonta visszadob kb. 4-5 munkát mert nincs rá ideje,ergo ezeket a szakmákat kéne feltölteni JÓ szakemberekkel,mert egyszerűen ezekre mindig szükség lesz (lakatos,autószerelő,kőmüves,burkoló,festő-mázoló) míg vannak ezek a hangzatos semmire nem jó tucatszakmák(nem akarom megsérteni azokat,akik ezeket választják) és emiatt évente kinevelünk 3000 marketing menedzsert, 8000 jogászt,, meg 10000 logisztikai menedzsert,ugyanennyi villamosmérnököt,és áll a magyar bambán,hogy mitől ekkora a munkanélküliség...hát ettől...
Azért nem tudom Te milyen helyeken jársz, de én még diplomásnak kinéző kéregetőket nem láttam az utcán. Sokkal inkább el tudom képzelni, hogy pont azok csúsznak le, akiknek nincs semmilyen képzettségük, és a munkaerőpiacon csak a fizikai erejüket, vagy egy-két részképességet tudnak áruba bocsátani. Közhely, de tényleg holtig kell tanulni, hogy az ember elérjen valamit.
De hadd mondjam el az én apám történetét, ami egészen úgy alakult, mint a tied, csak éppen ő építőmérnökként 2008 óta elég nehezen talál munkát, tekintve, hogy bedőlt az ingatlanpiac (btw most irodai munkát végez, házat már évek óta nem épített). És nem találnak munkát az általad hiányszakmának nevezett burkolók, kőművesek, festő-mázolók, mindenki külföldön próbál szerencsét. És ilyen helyzetben egy kőműves nem tud sok mindent kezdeni, viszont akinek már van egy főiskolai végzettsége legalább (l.d apám), annak sokkal több lehetősége van.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sjd 2012.09.25. 20:49:36-kor.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.09.25. 20:28:19

Game90 írta:
Mezner2 írta:apukámnak nincs érettségije (40 éves,mikor ő sulis volt még nem volt követelmény,sokkal előrébb helyezkedett el a szakma ismerete) és víz-gáz-fűtés szerelő (egyéni vállalkozásban) és kb. minden túlzás nélkül mondom,hogy egy hónapban 7-8szor annyit keres mint a diplomás minimálbér
Ugyanaz az apukánk?
:mrgreen:

Fater mondja is, hogy minek erőlködök az egyetemmel, fél év alatt elvégeznék egy gázszerelő tanfolyamot, aztán azonnal mehetnék hozzá melózni.
És mi tart vissza? :D gondolom akkor te is tisztában vagy vele,hogy milyen munkadíjakat kérhet el egy jó szakember,bár nyílván ha az embernek mások a céljai meg undorodik az adott szakmától,akkor nem érdekli,hogy mit lehet rajta keresni,én is így voltam vele,de azért az elszámolás része tetszik,úgyhogy én csinálgatom vele amit kell :D
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.09.25. 20:16:05

Kisebb videó:
http://www.youtube.com/watch?v=qKbX-8RXg9E

Minden idők legelképesztőbb vulkán-felvételeit készítették el új-zélandi túrázók Vanuatun. Geoff Mackley, Bradley Ambrose és Nathan Berg 30 méteres közelségből filmezték a forrongó lávatavat.

A kalandorok 35 napig küzdöttek az időjárással, mire képesek voltak megközelíteni a Marum vulkán lávatavát. Az expedíció összesen két hónapig tartott, és több tízezer dollárt emésztett fel, azonban a pénz és idő – az eddig sosem látott felvételeknek köszönhetően – lazán megtérült.

A túrához különleges hőálló ruhát és egy légzést segítő készüléket vittek magukkal, így voltak képesek 30 méteres közelségben több mint 40 percig a lávató peremén forgatni.
Mezner2 írta:apukámnak nincs érettségije (40 éves,mikor ő sulis volt még nem volt követelmény,sokkal előrébb helyezkedett el a szakma ismerete) és víz-gáz-fűtés szerelő (egyéni vállalkozásban) és kb. minden túlzás nélkül mondom,hogy egy hónapban 7-8szor annyit keres mint a diplomás minimálbér
Ugyanaz az apukánk?
:mrgreen:

Fater mondja is, hogy minek erőlködök az egyetemmel, fél év alatt elvégeznék egy gázszerelő tanfolyamot, aztán azonnal mehetnék hozzá melózni.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.09.25. 16:02:59

Bob_Marley írta:Ezért írtam arany középút, hogy nyilván pl bence-barca is írja minek Kémia 3 évig azért az is olyan tárgy ami a hétköznapi életben azért sokat segít (rendben nagyon belemélyedve szenekbe meg alkoholokba gázokba, reakciókba csak az elvetemülteknek :D de azért jó tisztában lenni hogy az etil alkohol is alkohol meg a sör is, de előbbit nem igen jó fogyasztani :D ) viszont probléma megoldó tantárgyakat eltudnék képzelni, agyserkentő tárgyakat logika órát stb.
Most lehet, hogy én nem figyeltem órán, de én történetesen úgy emlékszem, hogy az etil-alkoholt annyira nem rossz fogyasztani (tisztán mondjuk nem ajánlom), tekintve, hogy az van a sörben, viszont inkább a metil-alkohol az, amivel vigyázni kéne. De legalább bebizonyítottad, hogy mennyi haszna van az iskolai kémiának :D (Egyébként ezen kívül én sem emlékszem semmire 3 évnyi kémiatanulásból)

Egyébként a gondolatodhoz kapcsolódva jó lenne valamiféle életvitel tantárgyakat is oktatni az iskolákban, mert ilyen tekintetben siralmasan állnak a magyar fiatalok. pl. rengeteg amcsi filmben látni, hogy kiosztanak olyan feladatot, h egy játékbabát kell gondozni (ez mondjuk így önmagában nagy gyökérség, de az egymillió abortusz országában jól jönne, ha megtanítanák a gyerekvállalással járó felelősséget a 14 éveseknek). Persze az amerikaiak meg azt nem tudják, hogy Európa nem egy ország, aminek Párizs a fővárosa (sőt, barátaimnak van olyan angol ismerőse, akinek a földrajzi és történelmi ismereteit kb. még a szakközépben is kiröhögnék), de ilyen téren viszont sokkal inkább előttünk járnak. A kémiához visszatérve: nekünk a tanárunk mindig erőltette a tananyag gyakorlati oldalát (nem a kísérletezésre gondolok, hanem hogy az életben hogyan tudjuk hasznosítani), de ezzel egyrészt egyedül volt, másrészt borzalmasan kevés olyan anyag volt, ahol ezt meg tudta tenni, mert a többi egyszerűen tényleg csak azok fogják használni, akik ilyen pályára mennek.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.09.25. 15:21:11

Az a baj,hogy az aranyközépút az a mesékben létezik,Magyarországon mérget mernék rá venni,hogy ez úgy működne,ha mind2ből egy kicsit kapna a diák,akkor ez se és az se menne...Így legalább ha folyamatosan magyarázzák bele az agyába az egyik dolgot,akkor legalább azt megérti.(a humán vs reál összefüggésben)
És nekem az a tapasztalatom,hogy persze egy nagyon buta gyerek is betudja magolni a témakört akármiből..de 5 nap múlva fingja sem lesz az adott anyagól,hiába írt belőle csillagos 5-ös dolgozatot,ez már egy másik téma,én ink. IQ-hoz kötném a felvételiket az egyetemre,és nem eredményekhez :D :D
ez furán hangzik,de ha célzottan lenne megoldva az egyének szakma felé irányítása,akkor sokkal előrébb tartanánk,hány olyan ember van akinek fingja nincs arról mit csinál,mégis ő végzi azt az adott munkát.
Az más kérdés,hogy ezt szinte lehetetlen megoldani,és ami még ennél is kényesebb dolog az,hogy ez a szabad akaratot / döntést,hogy mit akarunk csinálni,ezt korlátozná,de globálisan az ország ettől előrébb lenne.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.09.25. 14:52:15

sjd olvastam azt is, de arra már nem volt idegem reagálni.

bence-barca verziójában is van realitás, de én inkább Mezner2 gondolatmenetével értek egyet.
Abszolút helytálló, hogy pl lehet valakinek nem megy a matek, de olyan részt mozgat meg az agyban ami kell, ráadásul az egész matematika logikán alapul, s ezt fejleszteni sohasem hátrány.
Illetve nyilván a cél, hogy vonzóbbá tegyék a szakmákat.

Oké minek kell megtanítani olyat amire nincs szükséged (ajaj majd az egyetemen, ott aztán hány olyan van amit megtanulsz gyorsan levizsgázol és másnap már azt se tudod milyen tantárgy volt)
Valahol egy középutat kell megtalálni, a magyar oktatási rendszerben, tantervben sok az információ tömeg, s pl az szerintem nem lenne egy rossz ötlet ha bevezetnének akár készség fejlesztő tantárgyakat, logika órákat.

Van a másik véglet pl az amerikaiak tényleg ha megkérdezel tőle egy évszámot vagy egyéb exakt dolgot (most ne menjünk bele hogy egy évszám nem biztos hogy pontos :D ), fogalma sem lenne, viszont pl az ottani oktatásban meg nagy hangsúlyt fektetnek a logika fejlesztésre, nyilván ez sem a jó rendszer mert alap műveltségbe azért beletartoznak olyan dolgok amikre meg inkább pl a mi rendszerünkben fektetnek nagy hangsúlyt.

Kicsit úgy érzem a rendszer elmaradt a korral, s sajnos nem sajnos olyan világot élünk amihez igazodva már más gondolkodású emberekre van szükség (itt arra gondolok, hogy felgyorsult a világ, nagyon fontos a probléma megoldás gyorsasága, reakcióidő a "józan paraszti ésszel való gyors gondolkodás ) .Ezért írtam arany középút, hogy nyilván pl bence-barca is írja minek Kémia 3 évig azért az is olyan tárgy ami a hétköznapi életben azért sokat segít (rendben nagyon belemélyedve szenekbe meg alkoholokba gázokba, reakciókba csak az elvetemülteknek :D de azért jó tisztában lenni hogy az etil alkohol is alkohol meg a sör is, de előbbit nem igen jó fogyasztani :D ) viszont probléma megoldó tantárgyakat eltudnék képzelni, agyserkentő tárgyakat logika órát stb.
Kép
Kép
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.09.25. 13:17:28

Mezner2 írta:
bence-barca írta:Egyáltalán nem lenézően mondom ezt, de nekik nem az eszükkel kell majd megélni és egy átlagos szintű oktatást azért így is kapnának.
egy jó mesterember az esetek nagy részében értelmesebb mint egy egyetemet végzett tejbetök.
Csak manapság a "fantasztikus" oktatási rendszerünkbe nagyrészt azok mennek szakiskolákba, akiket nem vettek fel gimnáziumba. Tehát ez a generáció már nem lesz olyan szakember mint akik most vannak. Mert én nem a mostani munkásokra mondta, mert tudom, h vannak közöttük különösen értelmesek. De a mai rendszerben azokat veszik fel a szakiskolákba, akik azért az általános iskolában nem az eszükkel jeleskedtek. Ez nagyon szomorú, h így van megoldva, mert ahogy mondtad, mindenki próbál magasabb végzettséget elérni. Azt kéne megoldani, h a szakiskolák képzéseit ne "nézzék le". De kit ne vonzana egy magasabb fizetés jobb munkával eleinte? Aztán rádöbbenhet az ember, h nem fog tudni elhelyezkedni, de azért ha vki lerak egy diplomát már jobb esélyekkel indul. Az meg megint más tészta, h egyáltalán itthon akarja-e hasznosítani? Azt hiszem azt nem kell ecsetelnem, h miért vonzóbb a többség részére egy mérnöki pálya Németországba vagy itthon egy...


gergo9:
Lehet, h régen tanították, de megint ott vagyunk, h ezeket azt használta akinek kell. Lehet pl egy mérnöki pályán lévő ember, aki nyilván reál beállítottságú elképzelni sem tudja, h egyeseknek miért nem megy úgy a gyökvonás meg ezek mint neki. Mert nem tud belegondolni abba, h azért mert őt ilyen ésszel áldották meg e téren, attól még a másikat más téren. Nyilván mondhatni, h tanulással lehet eredmény elérni, de én látom osztály társaimon, h hiába jár külön tanárhoz is, egyszerűen a matek neki nem megy. Akkor meg minek kínozzák ezekkel a - neki - felesleges dolgokkal? Nyilvánvalóan nem abból fog megélni. Egy alap illetve annál vmivel több szintű oktatást kell beiktatni, de legyen meghúzva egy normális határ.


Amúgy ez ilyenkor mindig eszembe jut:
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.09.25. 09:23:08

valaki a pénteki kutatók éjszakájára nem tud jó pesti programot?
a schönherz matrix alap,de utána nincs vmi jó?
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.09.25. 08:26:13

bence-barca írta:Egyáltalán nem lenézően mondom ezt, de nekik nem az eszükkel kell majd megélni és egy átlagos szintű oktatást azért így is kapnának.
Ezzel azért nagyon vitatkoznék,a matematikában nem az a fontos,hogy használod-e az adott anyagot vagy nem,hanem az,hogy miközben gondolkodsz és oldod meg egy adott feladatkört,az agyadnak egy olyan részét dolgoztatod meg,és mozgatod,amit másképp nem nagyon tudnál.
Nem az eszükből kell megélni?? Ez micsoda hülyeség? egy jó mesterember az esetek nagy részében értelmesebb mint egy egyetemet végzett tejbetök.
Szerintem ezekben az intézkedésekben sokkal ink. az van benne,hogy vonzóbbá szeretnék tenni a hiányszakmák választását a diákok számára.
Amit nem értek,hogy ez az emberekben(egy mai 14évesben) hogy nem merül fel magától,apukámnak nincs érettségije (40 éves,mikor ő sulis volt még nem volt követelmény,sokkal előrébb helyezkedett el a szakma ismerete) és víz-gáz-fűtés szerelő (egyéni vállalkozásban) és kb. minden túlzás nélkül mondom,hogy egy hónapban 7-8szor annyit keres mint a diplomás minimálbér(ergo ha a pénz nem elég vonzóerő a mai magyar fiatalságnak,akkor mi lesz az??),arról nem is beszélve,hogy havonta visszadob kb. 4-5 munkát mert nincs rá ideje,ergo ezeket a szakmákat kéne feltölteni JÓ szakemberekkel,mert egyszerűen ezekre mindig szükség lesz (lakatos,autószerelő,kőmüves,burkoló,festő-mázoló) míg vannak ezek a hangzatos semmire nem jó tucatszakmák(nem akarom megsérteni azokat,akik ezeket választják) és emiatt évente kinevelünk 3000 marketing menedzsert, 8000 jogászt,, meg 10000 logisztikai menedzsert,ugyanennyi villamosmérnököt,és áll a magyar bambán,hogy mitől ekkora a munkanélküliség...hát ettől...

Bár amire itt a végén akarok kilyukadni az az,hogy ez nagyrészt a szülők hibája,mindenki egyetemista fiat/lányt akar,mert,hogy az milyen jó és mennyit fog majd később keresni,miközben ez már MO.-n közel sem így van...egy jó szakember sokkal előbb fog elhelyezkedni,mint egy egyetemet végzett,arról nem is beszélve,hogy jobban is fog keresni
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.09.24. 23:42:11

Az üggyel kapcsolatban az a hír is felröppent, hogy a feleltetést és dolgozatírást is eltörölnék, mert azok „erősíthetik a gátlásokat, kudarcélményhez vezetnek, aminek a következménye a motiváltság elvesztése”. Ezt azonban az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet gyorsan megcáfolta.
Így van termeljünk ki minél több életképtelen suttyó idiótát.
30évvel ezelőtt is képesek voltak teljesíteni sokkal magasabb követelményeket az általános iskolások,középiskolások.
Csak példaként felhoznám hogy régebben középiskolában pl matekból követelték az integrálszámítást , most pedig már gyökvonással problémák vannak :)
Jó nyilván én is amellett vagyok hogy nem kell pl egy humán beállítottságúnak belemélyedni a matekba mint ahogy a reál felfogásúnak sem a költészetbe de van egy határ.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.09.24. 23:29:00

sjd írta: Lehet, hogy naiv vagyok, de itthon nincsenek művészeti sulik pont az ilyen arcoknak? Ahol aztán nem szívatnák matekból, és tudna a művészetre koncentrálni sokkal komolyabban. (Pl. azt tudom, hogy zenei suli nem egy ilyen van Bp-n, ráadásul bentlakásosak, ha a távolság probléma lenne)

Azzal viszont maximálisan egyetértek, hogy valahogyan meg kéne szabadítani a diákokat ettől a rengeteg felesleges tantárgytól, csak ezzel felvetődik a kérdés, hogy mégis mikor döntse el a gyerek, hogy mire van szüksége? Mert az egy dolog, hogy van, aki már 12 évesen eldönti, hogy klasszika-filológus lesz, de nem egy 21-22 éves van, aki egyetemről egyetemre járkál, mert még ekkorra sem alakult ki, hogy mit szeretne csinálni. Nekem is nem egy osztálytársam volt, aki faktválasztás után változtatta meg a terveit, és már fél-1 éves lemaradást sem volt könnyű behozniuk.
Ez középiskola és ezek szerint nem így van, mert mégis szívatják. De azért ebbe most azért sem tudok belemenni mélyebben, mert olyannyira nem ismerem. Mindenesetre szívatják tehát akk nem teljesen így van.

Na igen... ez jó kérdés... ki mikor dönti el... én is már évek óta filőzom a ezen és még nem jutottam konkrét elhatározásra. Egyszer ez tetszik meg, máskor az...de azért azt lehet tudni, h mondjuk egy kémia vagy fizika nekem soha az életben nem fog kelleni, más meg így lehet a biosszal pl. Persze lehet mondani, h sose tudhatod, de annyira azért ismerem magam, h tudjam, kémia nem fog kelleni :mrgreen:
Persze azt meg nem lehet megcsinálni, h akkor adod le a tantárgyat, amikor tudod, h nem kell. Erre kéne vmi megoldás...
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.09.24. 23:21:06

bence-barca írta:Nekem van egy ismerősöm, aki nagy tehetséggel van megáldva egy művészeti ágon, de már évek óta folyamatosan buktatják meg matekból. Nos, őszintén megmondom vihetné vmire és ahhoz soha nem fog kelleni neki a mateknak az olyan része, mint pl egy alapnak tűnő, számára mégis értelmetlen gyökvonás. De mégis ez visszatartja, pedig neki aztán tényleg annyi köze lesz ehhez...
Lehet, hogy naiv vagyok, de itthon nincsenek művészeti sulik pont az ilyen arcoknak? Ahol aztán nem szívatnák matekból, és tudna a művészetre koncentrálni sokkal komolyabban. (Pl. azt tudom, hogy zenei suli nem egy ilyen van Bp-n, ráadásul bentlakásosak, ha a távolság probléma lenne)

Azzal viszont maximálisan egyetértek, hogy valahogyan meg kéne szabadítani a diákokat ettől a rengeteg felesleges tantárgytól, csak ezzel felvetődik a kérdés, hogy mégis mikor döntse el a gyerek, hogy mire van szüksége? Mert az egy dolog, hogy van, aki már 12 évesen eldönti, hogy klasszika-filológus lesz, de nem egy 21-22 éves van, aki egyetemről egyetemre járkál, mert még ekkorra sem alakult ki, hogy mit szeretne csinálni. Nekem is nem egy osztálytársam volt, aki faktválasztás után változtatta meg a terveit, és már fél-1 éves lemaradást sem volt könnyű behozniuk.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.09.24. 23:10:18

sjd írta: Na most akkor pl. akkor a humán gimnáziumban ilyen alapon miért legyen matek, a reálban meg irodalom?
Ez tény, de azért egy humán szakon ne is legyen olyan szintű a matek oktatás, amin egy "köztes" is tud pislogni. Nekem van egy ismerősöm, aki nagy tehetséggel van megáldva egy művészeti ágon, de már évek óta folyamatosan buktatják meg matekból. Nos, őszintén megmondom vihetné vmire és ahhoz soha nem fog kelleni neki a mateknak az olyan része, mint pl egy alapnak tűnő, számára mégis értelmetlen gyökvonás. De mégis ez visszatartja, pedig neki aztán tényleg annyi köze lesz ehhez...
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.09.24. 22:48:41

Bob_Marley írta:Olvastam, ledöbbentem, szerintem ez itt még belefér
Akkor mi lesz, ha megtudod, mit terveznek a kéttannyelvű sulikkal? Attól fogsz csak igazán ledöbbenni :?

Egyébként érdekes, hogy az alapvetően idáig konzervatív elvek mentén folytatott oktatáspolitikába most pont egy ilyen liberális intézkedést akarnak beleszuszakolni, ha nem tudnám, hogy friss hír, simán azt mondanám, hogy még Magyar Bálinték találták ki 6-8 éve. (Mondjuk már a -2 év tankötelezettség is ilyen volt)
Hozzáteszem, nem ez az első alkalom, amikor a jelenlegi kormányzatnak nem sikerült már elvi szinten sem következetes döntéseket hoznia.

Egyébként az a vicc, hogy ugye a lecsökkentett tárgyak létjogosultságát mindig azzal indokolják, h ezek alapműveltségi tárgyak, tehát soha életben nem fogod hasznukat venni, de kellenek ahhoz, hogy ne legyél olyan hülye, mit pl. egyes szakpolitikusok. Na most akkor pl. akkor a humán gimnáziumban ilyen alapon miért legyen matek, a reálban meg irodalom?
Ilyen osztályközösség tárgyak helyett meg lenne egy-két tippem, pl. valamiféle pénzügy/gazdaságismeret, ami arra szolgálna, hogy lehetőleg több devizahitelest ne termeljen ki magából az oktatási rendszer. Ráférne ez a népre pont annyira, mint a heti 5 tesi (ami jelenlegi formájában szintén ökörség, mert 1 edzésen többet és szívesebben mozogtam, mint egy hónapban tesiórán összesen)
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.09.24. 22:35:27

Bob_Marley írta:...
Második részhez. Reménykedjünk abban, erre nem véletlencáfoltak rá. Hiába vagyok diák és utálok dogákat írni, megértem őket.

Elsőhöz viszont:
Magyart, matekot tényleg keveselném heti egy órában, de tegyük hozzá, középsikolai szinten, amikor már gyökvonást meg másodfokú egyenleteket meg egyre bonyolultabb dolgokat fognak tanulni, na azokra soha nem lesz szükségük. Aki szeretne ezekkel vmit kezdeni, az nem szakiskolába megy. A term. tud meg még egy órában is soknak tűnhet, ha olyan dolgokkal tömik a fejüket, amikert meg se tanulnak, mert nem is hasznosítják. Ha ezek helyébe színvonalas szakképzést raknának akkor még vmilyen szinten érthető lenne. Persze, durván hagnzik, h ne legyen term tudományuk vagy épp heti 1 matek/ magyar, de hát az ő helyzetükbe belegondolva ez teljesen felesleges. Egyáltalán nem lenézően mondom ezt, de nekik nem az eszükkel kell majd megélni és egy átlagos szintű oktatást azért így is kapnának.
Én gimnáziumi szinten nem értem, miért kell 3 évig engem kémiával szivatni... vagy akár fizikával. Akinek ez kell, annak legyen lehetősége tanulni fakultációban. Földrajzot még megértem, hisz gazdasággal azért nem árt képben lenni. Biosz igazából nekem tökmind1. Azt sem fogom hasznosítani, h vmi éppen kétszikű v szivacsos. Lehet ez csak amolyan diákos felfogás, de szerintem azért van benne igazság is a "lázadáson" kívül. Ha egyszerűen nincs hozzá érzékem meg kedvem se, minek kínoznak kémiával? Semmi értelme és én akkor még hozok egy közepes szintet, mert azért ha nem is fontos, próbálok jó átlagot elérni. De a a többségnél egyáltalán nem így van és most tényleg egy kémiával meg egy fizikával kell szívatni? Soha nem kell majd neki. Ismétlem, akinek erre szüksége van legyen mindenképpen lehetősége tanulni, de ne mindnkinek mindent.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.09.24. 22:18:15

Olvastam, ledöbbentem, szerintem ez itt még belefér (ha nem akkor dádá és töröljétek )

Folytatódik a magyar oktatás mélyrepülése, ha valóban életbe lép a napokban nyilvánosságra hozott szakiskolai kerettanterv. Az államtitkárság szerint a három évesre csökkentett képzésben az egyéni fejlesztés kap majd kiemelt szerepet. Lássuk, mit is értenek pontosan ez alatt: először is, heti – csupán! -12 közismereti órát tennének kötelezővé, melyből 5 testnevelés lenne, 2 idegen nyelv és most kapaszkodjon meg mindenki, heti EGY órában tartanának csak matematikát, magyart, természet- és társadalomismeretet. Lenne viszont a beilleszkedést szolgáló, osztályközösség-építés elnevezésű tantárgy.


Logikát valahol értem, egy szakmunkás értsen adott dologhoz a legmagasabb szinten, de ha nem tud pl számolni, lehet a világ legfinomabb kezű asztalosa.....

Az üggyel kapcsolatban az a hír is felröppent, hogy a feleltetést és dolgozatírást is eltörölnék, mert azok „erősíthetik a gátlásokat, kudarcélményhez vezetnek, aminek a következménye a motiváltság elvesztése”. Ezt azonban az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet gyorsan megcáfolta.

Erről is van véleményem de hát cáfolták de mint érdekesség.

Már alapból ez hogy motiválatlanság meg kudarcélmény, meg szegény gyereknek sok az időelfoglaltsága ne terheljük őket ne legyen annyi óra ezek olyan dolgok amik úgy hiszem nem előrébb vezetnek, sőt mentalitásra akaraterőre időbeosztást megtanulni stb-stb olyan dolog amire szükség van, s nem elmegy 14 évesen xy bulizni meg gangolni a térre mert olyan rohadtul ráér.
Kép
Kép
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.09.22. 17:39:31

Hargitán voltam a baráti körrel, tudjátok az ilyen mivel jár...

Szóval amit a hétvégén megtanultam:
1. Somlyó=duvad béfelé by ÉN
2. Oyant ettünk megért mindent
3. Mind q****
4. ****-é a menet fontosabb
5. Egyik haveromról nem tudok semmit infót... csak azt h hogy alszik
6. Kifizettem a lámpát
7. A felhők fölött három vagy több méterrel faktoriális
8. Lett egy rakás facebookos kép, posztoljuk, lájkoljuk s jó lesz.
9. Csipkebokrot kikell vágni, ha a druzsba nem jó, tízszer legalábbb
10. ÖÖÖÖ mindegy
11. Ami a legfontosabb: APÁDNAK ÁGÜTŐLEGÉNYE VOLTAM!!!
12. S még volt egy csomó, csak nem jegyeztem meg.
"And my heart will leave you never."
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2012.09.19. 17:40:59

Gareth Tello írta:
FtcSikiHun írta:ez gugli translate vagy ilyesmi, vagy komoly? egyébként köszi szépen :)
Spanyolul negyedik éve tanuló osztálytársam által lett lefordítva, úgyhogy szerintem korrekt. :)
tökéletes, köszönöm :)
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.09.19. 17:32:14

FtcSikiHun írta:ez gugli translate vagy ilyesmi, vagy komoly? egyébként köszi szépen :)
Spanyolul negyedik éve tanuló osztálytársam által lett lefordítva, úgyhogy szerintem korrekt. :)
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2012.09.19. 17:27:45

Gareth Tello írta:
FtcSikiHun írta:Dávid-shutter-az aláírásodban szereplő idézet ( ' aki fél a vereségtől, az győzelembe menekül') annak nem tudnád az eredeti spanyol szövegét? hogy hogy van spanyolul? köszi :)
Ha még aktuális:
Quién tiene miedo de la derrota, huye al triunfo.
és ez gugli translate vagy ilyesmi, vagy komoly? egyébként köszi szépen :)
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.09.19. 17:05:01

FtcSikiHun írta:Dávid-shutter-az aláírásodban szereplő idézet ( ' aki fél a vereségtől, az győzelembe menekül') annak nem tudnád az eredeti spanyol szövegét? hogy hogy van spanyolul? köszi :)
Ha még aktuális:
Quién tiene miedo de la derrota, huye al triunfo.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.09.18. 22:40:00

lui1698 írta:Ezzel kapcsolatban nekem is van egy kérdésem:

Szóval akkor, ha jól értem ahhoz, hogy rangot lépjen valaki nem kell mást tenni, mint tölteni lefele, mint a barom?
Kb.
Persze feltölteni is kell, de a hangsúly a letöltésen van. Ahogy a másik topicban is írtam, minél aktívabbnak kell lenni.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.09.18. 22:36:22

köszi daffy, akkor ezt majd checkolgatom néha, hogy rendbe legyen.
Kép
Kép
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.09.18. 22:32:02

Bob_Marley írta:
daffy írta:letöltesz egy filmet mondjuk,aztán kitörlöd a letöltőprogramból és gonoszul kacagsz a sarokba. ebből 10et szabad egy hónapban,a többit 48 órát tölteni kell vissza,vagyis nem törlöd ki a letöltőprogramból,nem törlöd le a gépről és futtatod a letölt programot is
Na ezt jó tudni, s ezt gondolom profilban mutatja, ugye?Mérmint hogy mennyit töröltél ki?

Csak mert én általában bent hagyom, de ha be van tömörítve akkor pl kitörlöm a torrent fájlt, hogy kitömörítsem.De soha nem számoltam még hányat törlök ki.
van a jobb felső sarokban egy csavarkulcs(?) jel. arra katt rá és a hnr fülön mutatja
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.09.18. 22:28:13

daffy írta:letöltesz egy filmet mondjuk,aztán kitörlöd a letöltőprogramból és gonoszul kacagsz a sarokba. ebből 10et szabad egy hónapban,a többit 48 órát tölteni kell vissza,vagyis nem törlöd ki a letöltőprogramból,nem törlöd le a gépről és futtatod a letölt programot is
Na ezt jó tudni, s ezt gondolom profilban mutatja, ugye?Mérmint hogy mennyit töröltél ki?

Csak mert én általában bent hagyom, de ha be van tömörítve akkor pl kitörlöm a torrent fájlt, hogy kitömörítsem.De soha nem számoltam még hányat törlök ki.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése