Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Messiboy19
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2008.06.05. 12:11:17
Tartózkodási hely: Mátranovák

2012.07.18. 21:09:28

daffy írta:
Messiboy19 írta:http://sport.vatera.hu/csapatsportok/la ... 56138.html
Ezzel az oldallal kapcsolatban szeretnék érdeklődni, szerintetek mennyire eredeti és mennyire éri meg megvenni, ill. megbízható-e ez az oldal ??
Előre is köszi :D
az eladó még nem kapott értékelés,tehát teljesen újonc. így vagy-vagy az esélyed a minőségre
De lehet reális, hogy ennyiért eredeti mezt kapni ?
Visca El Barca!!! Visca Catalunya!!!
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.07.18. 21:01:56

Messiboy19 írta:http://sport.vatera.hu/csapatsportok/la ... 56138.html
Ezzel az oldallal kapcsolatban szeretnék érdeklődni, szerintetek mennyire eredeti és mennyire éri meg megvenni, ill. megbízható-e ez az oldal ??
Előre is köszi :D
az eladó még nem kapott értékelés,tehát teljesen újonc. így vagy-vagy az esélyed a minőségre
Avatar
Messiboy19
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2008.06.05. 12:11:17
Tartózkodási hely: Mátranovák

2012.07.18. 21:00:14

http://sport.vatera.hu/csapatsportok/la ... 56138.html
Ezzel az oldallal kapcsolatban szeretnék érdeklődni, szerintetek mennyire eredeti és mennyire éri meg megvenni, ill. megbízható-e ez az oldal ??
Előre is köszi :D
Visca El Barca!!! Visca Catalunya!!!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2012.07.18. 20:51:59

Bob_Marley írta:Ezt nem tudom pontosan én elhiszem neked, az ír példát viszont nem :D
Éltem kint s hidd el ott egy sport van a Rögbi, kis túlzással mást nem is ismernek.Foci még van, megnézik a válogatottat,d e ennyi.
Hűen tükrözi, hogy egy Pubban néztük a Real-Barca-t s többek között azért maradtunk le az első pár percről és Benzema góljáról, ami szerencsére nem osztot nem szorzott :D mert kb a 6ik Pubban adták a meccset, mindenhol valami Ír Rögbi kiesési rangadó volt :D S egy kis helyen szó szerint sarokban 4en megnéztük a meccset, de a lőtéri kutyát nem érdekelte, hogy Barca meccs van, sőt egy kedves úriember fél órát magyarázott, hogy ő az American Talentet szeretné nézni :lol:
Tanusíthatom mint magyar rögbis. Ugyanez a kalap Wales és Új Zéland. Csak ez az egy sport létezik számukra.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.07.18. 20:44:30

Mezner2 írta:
Azért a világ legtöbb pontján a vízilabda rohadt népszerű(tapasztalatból beszélek mert 13 évig játszottam) Amerikától kezdve Szerbián át Magyarországig,de még olyan országokban is népszerű sport mint pl.Anglia Írország v mást ne mondjak Hollandia,pedig ők aztán nem sikeresek benne :roll: Sokkal többen űzik ezt a sportágat a világban mint azt kivülállóként gondolnád/gondolnátok
Ezt nem tudom pontosan én elhiszem neked, az ír példát viszont nem :D
Éltem kint s hidd el ott egy sport van a Rögbi, kis túlzással mást nem is ismernek.Foci még van, megnézik a válogatottat,d e ennyi.
Hűen tükrözi, hogy egy Pubban néztük a Real-Barca-t s többek között azért maradtunk le az első pár percről és Benzema góljáról, ami szerencsére nem osztot nem szorzott :D mert kb a 6ik Pubban adták a meccset, mindenhol valami Ír Rögbi kiesési rangadó volt :D S egy kis helyen szó szerint sarokban 4en megnéztük a meccset, de a lőtéri kutyát nem érdekelte, hogy Barca meccs van, sőt egy kedves úriember fél órát magyarázott, hogy ő az American Talentet szeretné nézni :lol:
sjd írta: Kicsit sztem elbeszélünk egymás mellett, én magáról a blogról, mint keretről, Te pedig úgy érzem inkább a blogot írókról beszélsz. Utóbbit sztem nem lehet a blogra fogni, az az internet átka, hogy szócsövet ad a legalapvetőbb fogalmazási készségek hiányával rendelkező embereknek is. Viszont szerintem a blog rákényszerít egyfajta igényességet az emberre, legalábbis egy hozzászóláshoz képest, én mindenesetre sokat fejlődtem szövegalkotási téren. (A legnagyobb dicséret, amit kaptam, hogy egyszer modorosnak bélyegezték az írásom)
Azt viszont még mindig nem értem, hogy attól, hogy általánosságban rosszak a blogok (ezt aláírom, hozzáteszem, az íróik miatt), nem értem miért maga a rendszer rossz.
Utolsó mondatodhoz meg csak annyit, hogy nincs az a blogbejegyzés, ami alul tudna múlni 5 facebookon töltött percet ilyen téren.
A rendszer azért rossz véleményem szerint, mert szabadságot ad.
Erre írtam egy újságírótól még mindig jobban eltudom azt fogadni, mert mégiscsak valahol csak tanult stilisztikát, kommunikációt stb.
Teljesen egyértelmű, hogy ez attól még nem menti fel az alól, hogy valaki gyenge munkát ad ki a kezéből, s ugyanilyen nyomvonalon egy blog is lehet igényes.

Alapvetően gondban az újságírás véleményem szerint, s akkor erre rátetéz, hogy a mai világban a legtöbb réteget megfogó Interneten egyre nagyobb divat a blog, s a legtöbb ember Szofoklésznek képzeli magát.Erre írtam mindennek meg van a maga helye ideje, de ezt is írom 25ikre a nagy bajom hogy a legtöbb esetben a szakmai hozzáértést erősen megkérdőjelező munkák vannak, ordenáré stílusban.

Igazából egy türelmes gyereknek tartom magam, de tényleg már 25-re írom ugyanazt :D

Utolsó mondatodat megerősíteni és cáfolni sem tudom, többek között a hallomásból eljutó hasonló hírek, miatt sem vagyok Facebookon.Ha nagyon megerőltetem magam sem tudnék mondani 30 embernél többet akit "ismerek" általánosságban, ebből beszélek mondjuk 10el, így soha nem tudom felfogni, mikor valaki azt írja, de hát ott tudom fent tartani a kapcsolatot az ismerőseimmel :D Irigylem azokat, akinek ennyi ismerősük van :d Én kb 10el tökéletesen megtudom beszélni (főleg miután ismerős valahonnan csak ismerem, pl munkahely ergo nap mint nap látom :D) mi merre hány méter.Na de most meg én tértem el a tárgytól.Ezt egyszer rákérdeztem itt, mert a fiatalság itt használja nagyon nagy százalékban, de nem nagyon lehetett meggyőzni érvekkel, ahogy nálam az sem jó, hogy hírek onnan jönnek.Twitternél alkalmasabb hírforrás nem nagyon van szerintem :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.07.18. 20:26:04

Bob_Marley írta: Ez amit leírsz nálam a struccpolitika tipikus esete.
Igazad van nem jön be a blog.hu, de már totálisan eltértünk a tárgytól.Én leírtam nem szeretem a blogokat, megindokoltam miért s nem is olvasom, de attól még engedtessék már meg hogy "kritizáljak" valamit ha nem tetszik, főleg ha megkérdezik a véleményemet, miért nem tetszik
Szóval ha nem gond én panaszkodok :D
Bocs, visszaolvasva tényleg félreértettem pár dolgot. Mindenesetre a "nem tetszik, nem kell olvasni" dolog arra vonatkozott, hogy szerintem kívülállóként nem feltétlenül korrekt fikázni a rendszert. Elsősorban én is azokkal a problémákkal foglalkozom, amelyek hatással vannak az életemre, a többit igyekszem kikapcsolni.
Bob_Marley írta:Rendben :D Továbbra sem ellenetek szól a dolog, csináljátok, erre van időtök kedvetek, én általános írtam a blogírást abszolút haszontalannak tartom, legfőképpen, mert mint írtam szerintem a legtöbb esetben a nem megfelelő képesítésű emberek iszonyat szubjektív megközelítésből írnak olyan témáról, amiben erősen megkérdőjelezhető a szakmai háttér.És akkor mint írtam is olyanokról nem is beszélek, akik a saját napjukat osztják meg, amit ráadásul pszichés zavarnak is érzek.
Kicsit sztem elbeszélünk egymás mellett, én magáról a blogról, mint keretről, Te pedig úgy érzem inkább a blogot írókról beszélsz. Utóbbit sztem nem lehet a blogra fogni, az az internet átka, hogy szócsövet ad a legalapvetőbb fogalmazási készségek hiányával rendelkező embereknek is. Viszont szerintem a blog rákényszerít egyfajta igényességet az emberre, legalábbis egy hozzászóláshoz képest, én mindenesetre sokat fejlődtem szövegalkotási téren. (A legnagyobb dicséret, amit kaptam, hogy egyszer modorosnak bélyegezték az írásom)
Azt viszont még mindig nem értem, hogy attól, hogy általánosságban rosszak a blogok (ezt aláírom, hozzáteszem, az íróik miatt), nem értem miért maga a rendszer rossz.
Utolsó mondatodhoz meg csak annyit, hogy nincs az a blogbejegyzés, ami alul tudna múlni 5 facebookon töltött percet ilyen téren.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.07.18. 20:22:39

Bob_Marley írta:
Pl erre ott van példa a Vízilabda is, "szinte csak" a környező országokban divat a játék, nem hiába fel is merült, hogy esetleg leveszik pl az olimpiai játékokról.Természetesen ez nem lenne jó, meg el is vetették, de tökéletesen tükrözi, hogy igen vannak a sportágak között rohadt nagy népszerűségi különbségek.Ha nem lennénk benne sikeresek, valószínű hogy a "kutya se nézné"!Ahogy pl minket nem érdekelne egy Lacrosse meccs :D
Azért a világ legtöbb pontján a vízilabda rohadt népszerű(tapasztalatból beszélek mert 13 évig játszottam) Amerikától kezdve Szerbián át Magyarországig,de még olyan országokban is népszerű sport mint pl.Anglia Írország v mást ne mondjak Hollandia,pedig ők aztán nem sikeresek benne :roll: Sokkal többen űzik ezt a sportágat a világban mint azt kivülállóként gondolnád/gondolnátok
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.07.18. 20:12:14

A népsport rossz kifejezés.Akármi van a foci a legnépszerűbb lesz, s ha nem specifikus adást adnak, nyilvánvaló, hogy olyanról esik szó, ami több embert érint, foglalkoztat.Szép és tényleg megsüvegelendő a rallys teljesítmények, meg nyilván aki célcsoport él hal a dologért, de mondjuk spec nálunk is ha valami megmozdul foci terén, rögtön 20-30 ezer ember kimegy.

Vannak sportok, amik nagyobb népszerűségnek örvendenek, ezt meglehetne fordítani, s lehet meg is fordulna, de jelenleg azért egyértelmű, előbb lesz hír, hogy az NBII-ben Kispuruszta 2:2t játszott Bivalycsasznád ellen, mint mi történt a Mecsek Rallyn.

Pl erre ott van példa a Vízilabda is, "szinte csak" a környező országokban divat a játék, nem hiába fel is merült, hogy esetleg leveszik pl az olimpiai játékokról.Természetesen ez nem lenne jó, meg el is vetették, de tökéletesen tükrözi, hogy igen vannak a sportágak között rohadt nagy népszerűségi különbségek.Ha nem lennénk benne sikeresek, valószínű hogy a "kutya se nézné"!Ahogy pl minket nem érdekelne egy Lacrosse meccs :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.07.18. 20:02:47

Egy korábbi hsz-re reagálnék, miszerint a rally nem népsport. Szóval a foci az, ahol egy bajnoki fordulón az összes meccsen együtt kint vannak 50ezren ( sokat mondtam... ), egy rally-verseny, ahol 2-3 éve még egy nyitófutamon 200.000 ember volt, az nem az? Az a népsport, amit a média nyom? Mivel minden huszadrangú fogalmatlan focimeccset leadnak a tv-ben és minden semmitérő focihírt a híradóban, fókuszban, minden sporthonlapon megjelentetnek, ezért arról van fogalma az embernek, miközben ha a rallyról mutatnának fele ilyen színvonalú műsorokat, vagy csak tizedannyi műsor foglalkozna vele, lehet, hogy megfordulna az egész...Kaposvári Rákóczi meccseire szoktam járni, az a pár szék se szokott megtelni, de a tavalyi Mecsek Rallyn tömött sorokban álltak az emberek az út szélén ( ami amúgy nemzetközi futam volt, de pénzhiány miatt idén elmaradt...hadd ne mondjam, hogy némi médiatámogatással szerzett szponzori pénz mit jelentett volna... ), hatalmas élmény volt. És ebből is mit tudott leadni a tv? Turán Friciék balesetét...Ja és pl ő a világbajnokság mezőnyében is volt néha az első 3-ban kategórián belül, vagy mikor elesett a Mecseken, akkor éppen abszolút első időt futott volna, vagy Bútor Robi nemzetközi versenyt nyert kategóriában, Asi világbajnoki 2. hely kategóriában, Ifj. Tóth János abszolút 6. hely nemzetközi futamon...ez nem érdekel senkit, de a szrt sem érő nagyképű, pénzsóvár, szánalmas "focistáinkat" mutogatni kell minden percben...
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.07.18. 19:43:49

sjd írta:
Pedig a blogokra ez hatványozottan igaz, ha nem akarod, életedben nem fogsz egy blogot sem elolvasni. Nincs olyan (hogy TV-s párhuzammal éljek), hogy bekapcsolod az internetet és jön be a blog.hu. Az meg szerintem álszent dolog, hogy az ember elolvas 4-5 blogot és aztán panaszkodik, hogy milyen rossz mindegyik. Erre tökéletesen jó érv, hogy nem kell elolvasni, ami nem tetszik. Én sem nézek TV-t HBOn és sporton kívül, nem olvasok semmilyen bulvárt és kész, nem is panaszkodom miattuk.
Ez amit leírsz nálam a struccpolitika tipikus esete.
Igazad van nem jön be a blog.hu, de már totálisan eltértünk a tárgytól.Én leírtam nem szeretem a blogokat, megindokoltam miért s nem is olvasom, de attól még engedtessék már meg hogy "kritizáljak" valamit ha nem tetszik, főleg ha megkérdezik a véleményemet, miért nem tetszik
Szóval ha nem gond én panaszkodok :D
sjd írta: Hívhatod feltűnési viszketegségnek, de én tartom annyira az írásaimat, hogy nem Kash értékelései és a "ki a kedvenc rendeződ?" szavazás között látnám viszont, hanem abban a formában, ahogy most vannak. Ha nem érdekelne, hogy eljut-e az emberekhez és hogyan jut el, akkor egy txt-ben tárolnám őket a gépemen.
Rendben :D Továbbra sem ellenetek szól a dolog, csináljátok, erre van időtök kedvetek, én általános írtam a blogírást abszolút haszontalannak tartom, legfőképpen, mert mint írtam szerintem a legtöbb esetben a nem megfelelő képesítésű emberek iszonyat szubjektív megközelítésből írnak olyan témáról, amiben erősen megkérdőjelezhető a szakmai háttér.És akkor mint írtam is olyanokról nem is beszélek, akik a saját napjukat osztják meg, amit ráadásul pszichés zavarnak is érzek.

Visszatért a tékozló fiú Game :D Milyen volt a Sound???Üdítő, sétálás lányokkal a Balaton parton (finomított megfogalmazása egy fesztiválnak :lol:)
Kép
Kép
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.07.18. 17:18:27

Bob_Marley írta: "Ami nem tetszik nem kell elolvasni" mondat meg ne haragudj, de a legkönnyebben benyöghető bármilyen adott "problémára", s ez egy iszonyat gyenge érvnek se mondanám, egy "gagyi" kifejezés.
Pedig a blogokra ez hatványozottan igaz, ha nem akarod, életedben nem fogsz egy blogot sem elolvasni. Nincs olyan (hogy TV-s párhuzammal éljek), hogy bekapcsolod az internetet és jön be a blog.hu. Az meg szerintem álszent dolog, hogy az ember elolvas 4-5 blogot és aztán panaszkodik, hogy milyen rossz mindegyik. Erre tökéletesen jó érv, hogy nem kell elolvasni, ami nem tetszik. Én sem nézek TV-t HBOn és sporton kívül, nem olvasok semmilyen bulvárt és kész, nem is panaszkodom miattuk.
Bob_Marley írta: Egyáltalán nem fogadom el érvnek, hogy de bármi lehet és 2 oldallal hátrébb kerül, s ha hátrébb kerül???Megírtad adott témában aki jártas, érdeklődő visszaolvas ha 10 oldallal van hátrébb akkor is.Ha meg valakinek "feltűnési viszketegsége" van, akkor Hősök tere lehet meztelenül táncolni :lol:
Hívhatod feltűnési viszketegségnek, de én tartom annyira az írásaimat, hogy nem Kash értékelései és a "ki a kedvenc rendeződ?" szavazás között látnám viszont, hanem abban a formában, ahogy most vannak. Ha nem érdekelne, hogy eljut-e az emberekhez és hogyan jut el, akkor egy txt-ben tárolnám őket a gépemen.
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2012.07.18. 14:35:52

Szerintem a tv-nél is ugyanolyan bűn az általánosítás, mint a blogoknál. Van több száz magyar nyelven sugárzott adó, ezeknek nagyjából a fele értékelhetetlen, de vannak igazán minőségiek is. Gondoljunk csak a Viasat History-re, vagy akár a Discovery csatornacsaládra. Egyszóval nem csak a tv-t kell azért hibáztatni, mert ilyen rongy, hanem a nézőket is. Kapcsolhatnának másra, nézhetnének más adókat, ehelyett Való Világoznak, meg tudom is én milyen hülyeségeket néznek.
vuvu
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2009.07.30. 15:09:49

2012.07.18. 13:49:46

kantyval teljes mértékben egyet kell, hogy értsek, és a példája is rendkívül jó volt.
igazából én már csak butítódoboznak hívom a tévét, ugyanis árad belőle a szenny, az agymosás, az elferdített tények, a hülyébbnél hülyébb valóságshowk :roll: de! meg lehet a tévében találni azt is, ami hasznodra válik... én például nézek dokumentumfilmeket, vagy pl. HBO-n filmeket, nézem a LifeNetWorkön a Rejtélyes igazságokat, nézem a NatGeo-t, a Sprektrumot, no meg a Spongyabobot a Nickelodeonon, de az más :lol:
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.07.18. 13:43:49

csababarca írta: Viszont mondott egy okosat. van a tv-kapcsolón egy bizonyos kikapcs gomb. meg lehet nyomni bátran,ha nem tetszik valami,sőt el is lehet kapcsolni.
RTL Klub hiradótól ne várjon el senki semmilyen ésszerű szerkesztést,kereskedelmi adó,akiknek a bevétel a fontos.
Internet korában meg teljesen felesleges ezen agyalni,hogy mi miért van a hírekben, minden elérhető,csak kicsit nyomkodni kell az egeret,nem csak a fotelban folyni.
Nem értem miért kell elítélni egy tv-adót a műsoraiért. a számok őket bizonyítják,ha egy bólogató papagáj-másfél órás műsorának milliós nézettsége lenne,akkor azt adnák.
Félreértés ne essék,nem védem ezeket a tévéket,meg az újságokat se,de ők csinálják jól,mert veszik/nézik őket. én is ezt csinálnám,aki hülye megérdemli,hogy az is maradjon.
Magam részéről nem nézek tv-t,híradót még ijedtségből se. Sportot nézek,meg egy egy sorozatot,amire szinkronosan is kíváncsi vagyok. Minden másra ott az internet.
Igen, ezt pedzegettem én is.
Ha nagyon leakarjuk butítani a dolgot, akkor az van, hogy mindenkinek a haszon a lényeg. Pákó és Győzike sem hülye, sőt. Egyszerűen tudják, hogy ők ebből tudnak a legjobban megélni. Van, aki alkot valamit és úgy keresi meg a betevő kenyeret (így a nehezebb) másnak pedig máshoz van "tehetsége." Pákó is tisztában van azzal, hogy kb. mindenki hülyének nézi, de Ő ebből megél, tehát jól is végzi a "munkáját".

Nagyjából egyetértek azzal, amit Csaba leírt. Csak még annyit, hogy azért van jó pár olyan igényes műsor, ami csak tv-ben megy és bár minőségi, de nézettségben egy valóság showhoz képest sehol sincs.
Pl. ott van a Beugró (egy részt sem láttam a tévében, csak a youtube-on), de mivel valamilyen rejtélyes ok miatt esett a nézettség, így levették a programról. Ez csak egy példa, de van még azért jó néhány.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.07.18. 13:02:33

Mihu írta:Győzike show-t, mert ciki volt, de mindenki tudta hogy mi volt az előző adásban, mert azt egészen véletlenül pont látta...

Viszont mondott egy okosat. van a tv-kapcsolón egy bizonyos kikapcs gomb. meg lehet nyomni bátran,ha nem tetszik valami,sőt el is lehet kapcsolni.
RTL Klub hiradótól ne várjon el senki semmilyen ésszerű szerkesztést,kereskedelmi adó,akiknek a bevétel a fontos.
Internet korában meg teljesen felesleges ezen agyalni,hogy mi miért van a hírekben, minden elérhető,csak kicsit nyomkodni kell az egeret,nem csak a fotelban folyni.
Nem értem miért kell elítélni egy tv-adót a műsoraiért. a számok őket bizonyítják,ha egy bólogató papagáj-másfél órás műsorának milliós nézettsége lenne,akkor azt adnák.
Félreértés ne essék,nem védem ezeket a tévéket,meg az újságokat se,de ők csinálják jól,mert veszik/nézik őket. én is ezt csinálnám,aki hülye megérdemli,hogy az is maradjon.
Magam részéről nem nézek tv-t,híradót még ijedtségből se. Sportot nézek,meg egy egy sorozatot,amire szinkronosan is kíváncsi vagyok. Minden másra ott az internet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.07.18. 12:51:38

Biztos, hogy nagy mértékben befolyásolja a véleményemet, a bulvárral kapcsolatos ellenszenvem. Múlt héten csak úgy kíváncsiságból, meg persze unalomból belenéztem a Bors magazinba. Persze most lehet azt mondani, hogy kicsit ellentmondásos, hogy ellene vagyok, de mégis elolvasom, viszont erre azt tudom mondani, hogy ahhoz, hogy valaki valamiről hitelesen tudjon beszélni, ahhoz bele kell látnia, még akkor is ha ellenszenvet vált ki belőle. Na szóval belenéztem, és hát nem csalódtam. Ami viszont feltűnt, hogy tele van ha, lehet, talán, stb. szavakkal, tehát az egész újság feltételezésekre alapul, magyarul a cikkíró kitalál valamit, de (gondolom én) hogy ne lehessen személyiségi jogok sértésével beperelni, nem kijelentő módban fogalmazza meg a kulcsmondatokat, hanem feltételes módban. És egyébként szomorúnak tartom azt is, hogy sok embert ez érdekel, sőt mi több, előfizetők. Szomorú, mert pletykákkal, szenzációhajhász cikkekkel el lehet adni az újságokat. Majd kiderül róluk hogy hamisat állítottak, ez viszont a kutyához se fog eljutni, mert nem kap publicitást. Mindenkiben csak az fog megmaradni, hogy XY-ék házassága, kapcsolata válságban van, mert X vagy Y megcsalta a másikat. Majd ugye ők beperelik az újságot, mert ez nem igaz, de erről már senki se fog tudni. Nekem ez a bajom a társadalommal, hogy nincs igényük az igényességre, a hitelességre, az igazi értékekre. Elég ha csak arra gondolunk, hogy ebben az országban Pákó, Győzike, Sebeők János vagy Benkő a legnagyobb sztár. Régen volt ugye az a mondás, hogy senki se nézte a Győzike show-t, mert ciki volt, de mindenki tudta hogy mi volt az előző adásban, mert azt egészen véletlenül pont látta...
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.07.18. 12:27:45

Így leírva tényleg eléggé morbid, de helytálló. Egy gyilkosság, bármennyire is sajnálatos nagyobb hírértéket hordoz, mint egy rally-s győzelem (maradjunk, akkor ennél a példánál).

Kérdezed, hogy nem történik csak gyilkosság és rablás ebben az országban? DE, történik, csak megint ott tartunk, hogy mivel lehet a legjobban az embereket a képernyő elé szegezni. Ha egy magyar a nagyvilágban elér valami szépet, jót és leadják, akkor kb. az a reakció, hogy igen, büszkék vagyunk rá és ennyi. Ha valakit brutálisan meggyilkolnak (minél brutálisabb annál "jobb" ebből a szempontból), akkor az az emberekből felháborodást, félelmet vállt ki és ez sokkal erősebb, mint pl. az előbb említett büszkeség. Sajnos a magyar embernek (általánosságban) a negatív dolgok hírértéke a nagyobb. Ez megint mentalitás, neveltetés, talán az egész lényünk kérdése, hogy hogy állunk a dolgokhoz, most ebbe nem igazán akarok belemenni, mert nem ez a téma.
A másik, amivel védeni lehet ezeket a műsorokat (távol álljon tőlem, csak azt akarom szemléltetni, hogy az éremnek itt is két oldala van) az, hogy az embereknek joguk van tudni a hasonló szörnyűségekről.

Viszont a magyar híradók még finomak és nőiesek a románhoz képest. Nem igazán nézem egyiket sem, de néha el-el kapok ezt-azt. Itt a Pro TV-n (a legnagyobb kereskedelmi csatorna), este 7-től, fél 9-ig híradó van, benne a legelképesztőbb és legmegbotránkoztatóbb hírekkel. Ha gondoljátok nézzetek fel a honlapjára, sokszor román tudás nem is igazán kell, elég ha a képeket látja az ember.
Visszatérve itt még a magyarországiaknál is rosszabb a helyzet ebből a szempontból(is).

Összegezve: az megy, amire a legnagyobb igény van. Persze, ha egy értelmiségibb réteget megkérdezel, akkor kissé szörnyülködve áll az egész témához, de a szomorú az, hogy nem az ilyen emberek vannak nagy többségben.
Fel lehetne hozni számos példát, de egy kereskedelmi csatornának is a bevétel a pénz a lényeg. Ha a magyar ember pornót szeretne nézni napi 12 órában, akkor a tévékben az menne.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.07.18. 11:53:58

kanty írta:
Normális, hogy inkább balesetek, halálesetek vannak előtérben. Egy halálesetnek egy gyilkosságnak sokkal nagyobb a hírértéke, mint pl. egy rally-s győzelemnek. Rally-s győzelmet is le kell adni, de nem feltétlenül a híradóban, arra ott van a sportrovat. Kiemelt rész pedig kicsit megdöbbentett. És mi van? És, ha meghaltak volna?
Ahogy én értelmezem a Te azt nehezményezed, hogy a rally háttérbe szorul. Ez normális is, hiszen nem egy népsport. Más sportágakkal is ez van, ami nem annyira népszerű, az nem annyira érdekli az embereket, ergo a TV-ben sem adják le.

Azért süllyedt a média mert sok a gyilkosságokkal kapcsolatos műsor? Ezt nem feltétlen a média számlájára írnám, hiszem ha ezek a dolgok nem történnek meg, akkor nem lenne, amit leadjon a TV.

Én sem nézem lassan másfél éve TV-t, egyszerűen nem érdekel. A híreket, amelyek érdekelnek eljutnak hozzám neten keresztül. Az sokféle show meg nem érdekel, nem köt le.

Drigo!

Persze abszolút igazad van, abban, hogy ha nem lenne igény, akkor hiába írnák helyenként a sok szennyet. Nem is az a szomorú, hogy vannak ilyen szenzációhajhász lapok, hanem az, hogy ezek tényleg a legolvasottabbak.
DE azért a "szerző" is ludas. Valahol magával szemben is lehetne annyi önkritikája, hogy a tőle telhető legjobbat adja ki a kezéből (Tudom kicsit naiv gondolat).
Szerk: Jah és kanty, a megdöbbenésedhez:

Pár éve élő egyenesben láttam egy balesetet egy kereszteződésnél. Úgy telibeverték egymást, hogy csak nah...az egyik fickónak ömlött a fejéből a vér, a másiknak nem lett semmi baja. Jöttek a mentősök, elállították a vérzést, kész. Senkinek nem lett semmi baja, csak a két kocsi lett TK-s. Mégse láttam a híradóban. Azt viszont egyből leadják, ha valaki meghalt egy balesetben. Úgyhogy a kérdésedre válaszolva: mi lett volna ha meghalnak? De nem haltak meg...mégis le kellett adni, miközben több TK-s baleset történik az országban egy nap alatt...arról mégse tudósítanak, mert nem halt meg senki, nem került az intenzívre senki.

Azon már réges régen túl vagyok, hogy ez érzékenyen érintsen, hogy a magyar rally háttérbe van szorítva :wink: Engem csak az bánt hogy mindenről (és most nem csak a rallyról beszélek) csak akkor tudnak írni, amikor valami baleset, vagy mindenképpen negatív esemény történt.

Engem meg az döbbent meg, hogy azt írod, hogy normális hogy a halálesetek és a balesetek vannak előtérben...Nem történik ebben az országban semmi, csak rablás, baleset meg gyilkosság? Nem hiszem el. És nem értek egyet ebben se veled, se Bobbal. Manapság azért az élet nem éppen habos torta ebben az prszágban. Miért kell még az embereket pluszban azzal sokkolni, meg elszomorítani, hogy egy 40 perces híradóból 20 perc csak a rosszal foglalkozik? Azt se bánnám, ha 15 perc politika helyett lenne 30. Még azt is jobb hallgatni, mint azt hogy ezt így ölték meg, azt úgy erőszakolták meg, ez így ugrott részegen a Tiszába, ez így szakadt ketté az autóval együtt, ez így ugrott ki a 10.-ről, stb stb. Bár mondjuk nemtudom mi a jobb, ezeket hallgatni, vagy azt hogy "a kormány ma újabb adó bevezetéséről szóló javaslatot terjesztett a Parlament elé"...de ez egy másik téma, és félreértés ne essék, semmiképpen sem szeretnék ezzel egy politikai vitát elindítani.


A Senna filmben láttam a temetésénél, hogy egy brazil nő azt mondta: "a brazil népnek étel, ital, oktatás és egy kis öröm kell...ezt az öröm veszett el most tőlünk" Olyan nehéz lenne olyan dolgokkal telerakni a híradót, ami felvidítja az embereket? Ami pici örömöt okoz nekik. Mert szerintem senki se fogyasztja boldogan a vacsoráját azok után, hogy végighallgatta, hogy ki milyen módszerrel lett öngyilkos.


Azt mondjátok, hogy a sport részbe valók ezek a hírek, amiket említettem. Na most nem tudom kinek tűnt fel, hogy már régen nincs sport részleg a Híradóban, mint ahogy volt régen. Most visszanéztem, hogy milyen témák voltak pl a hétfői híradóban az RTL-en. Volt egy sporthoz kapcsolódó hír a legvégén. Mégpedig az, hogy nem az autó műszaki hibája okozta de Villota súlyos balesetét a teszten, aminek következtében a nő elveszítette a jobb szeme világát...Erről ennyit.


Itt nem arról beszélek, hogy a rally háttérbe van szorítva. Hanem arról, hogy az sem kap publicitást, aminek örülhetnének az emberek, hogy igen, ez a mi fiúnk, nem kis sportsikert ért el. De említhetném azt is, hogy egy magyar srác pár hónapja megnyerte a tésztahíd építő világbajnokságot. Erről se esett egy szó sem, pedig nem hiszem hogy színvonaltalanabb hír, mint az, hogy visszatért Los Angeles egyik kerületébe Húsgolyó, a fekete medve, aki kedvenc városrészében előszeretettel fosztogatja a kukákat, és már az interneten sztár lett, 24 ezer rajongója van. Hülyeségnek tűnik így, hogy tésztahíd építő verseny, de ha csak 2-3 mondatot említenének a részletekről, az emberek rájönnének, hogy ez egy elég komoly statikus mérnöki munka eredménye, és nem annyiból áll hogy belevágom a Gyermelyi tésztát a vízbe oszt főjjél...Nagyon komoly mérnöki számítások, és tervező munka előzi meg a híd elkészültét. De az hogy Los Angelesben egy mackó visszatért, miután arrébb vitték 50 km-el, az hír. Az amire büszkék lehetnénk, az nem... :roll:
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.07.18. 11:45:58

Kalap1988 írta: A híradóról: Kanty: Nem csak sport és halálesetek történnek ebben az országban, tudatosan ez is... (persze hírt kell adni a Bándy Kata ügyről, sőt, ma ez az egyik legfontosabb,de történt más is azért...)
Persze. Csak ez a két példa jött szóba. Normális, hogy egy haláleset, főleg, ha gyilkosság, akkor nagyobb réteget érdekel, mint pl. egy sportsiker.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2012.07.18. 11:07:33

Érdekes téma... A bulvársajtóról, Blikk, Bors stb: Természetesen van erre igény és valóban az a buta, aki megveszi és fenntartja a lapot, DE! egy dolgot ne felejtsetek el: Ez nem egy egy tényezős játék, hanem egy öngerjesztő folyamat, ahol a sokszor egy kézben lévő médiabirodalmak (vagy több nagyobb konglomerátum) összejátszik és azért dolgoznak, hogy az igény nőjön, csak a profit érdekében. Tehát mondjuk szakmailag biztosan elítélhető, de vallom, hogy erkölcsileg is, ugyanis hosszútávon (és itt nem rólunk, felnőttekről van szó, akik akár el tudják dönteni, hogy mit néznek, olvasnak, hanem arról, hogy már a második generáció fog lassan szocializálódni ebbe a közegbe Magyarországon és lassan már csak a bulvár elérhető, látható) zülleszti, méghozzá tudatosan a társadalmat. Itt valószínűleg nem csak a médiumok működnek együtt (amik 2-3 kézbe összpontosulnak összesen -már a nagyobbak), de ebbe ne menjünk bele. az internet pedig ennél is nehezebb ügy... Szóval nem olyan egyszerű az, hogy csak a fogyasztót ítéljük el. Beleszocializálnak minket, ez ellen küzdeni kell, valóban, éppen azzal, hogy a gyerekeinket nem engedjük belevinni a mély vízbe... Viszont ezt nem mindenki látja...
A híradóról: Kanty: Nem csak sport és halálesetek történnek ebben az országban, tudatosan ez is... (persze hírt kell adni a Bándy Kata ügyről, sőt, ma ez az egyik legfontosabb,de történt más is azért...)
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.07.18. 09:16:07

Mihu írta: Másodszor a TV-hez hozzászólva::

Én kb 2 éve alig nézek tv-t. Ha nézek, akkor is csak a sport csatornákat, meg a horgász-vadász, illetve természetfilmes adókat nézem. Ma vacsora közben ment az RTL Klubon a Híradó. Kb 20 perc után feltűnt, hogy ahogy jönnek a hírek egymás után, kezd nagyon unalmas lenni, hogy miről van szó. Így jöttek sorban:

1. Bándi Kata ügye
2. Meghalt egy fesztiválozó Rakamazon
3. Megtalálták a győri 4 gyerekes anyuka gyilkosát
4. Fényes nappal raboltak ki egy asszonyt Pesten


Felháborodva kérdeztem szüleimet, hogy nem történik semmi más ebben a k..va országban, csak gyilkosságok, halálesetek, meg rablások? Persze azzal anno nem volt tele a híradó, hogy Michelisz Norbi megszerezte a pole pozíciót a Slovakia Ringen, pedig egy világbajnoki sorozatról és egy full magyar, amatőr csapatról beszélünk, akik miatt tavaly kb 50, idén meg 35 ezer ember (idén ugye már 3000 pénz volt a belépő, tavaly meg ingyenes) ment ki a Hungaroringre...Ezek a gyilkosságos, rablásos, halálesetes riportok 3-4-5 perces blokkokat kapnak, de mikor Norbi nyert a Ringen, elintézték fél percben, majd utána a Fókuszban, amit kb harmad annyian néznek mint a Híradót, kapott egy 9 perces részt...Ellenben tele volt azzal az összes csatornán a híradó, meg másnap a reggeli műsor, hogy Kapócs Zsóka full balf..z módon úgy gondolta hogy 220-ról fékezés nélkül is be lehet venni a célegyenes végi visszafordítót, és ezzel felöklelt 2 másik társát, majd fejtetőn állt meg...ez vezető hír volt minden híradásban, reggeli műsorban, és újságokban, miközben lehetett volna mutatni azt a 35 ezer embert, akik magyar zászlókkal a kezükben színültig megtöltötték a nagy lelátót...Továbbá arról sem írtak sose, hogy Turán Friciék a rally világbajnokságon a kategóriájukban többször is dobogóra álltak, az viszont 5 percet kap, hogy elütöttek egy nézőt egy amatőr, libakergető rallyversenyen, meg hogy egy idióta elfelejtette beakasztani a kéziféket a Mecsek Rally rajtceremóniáján, és az elguruló kocsi elütött két embert...és akkor mi van? Lett bajuk? Semmi. Karcolásokkal megúszták az esetet, amit okozhatott az is, ahogy elugrottak a kocsi elől...de ezt le kell hozni, és ezzel csak az ragad meg az emberekben, hogy a rally egy veszélyes sport, ahol más se történik, csak elütik a nézőket, meghalnak, kórházba kerülnek, stb...A sportsikerekről, amikre meg igazán büszkék lehetnénk, egy büdös szó sem esik...


Félelmetes számomra, hogy hova süllyedt a magyar média...
Normális, hogy inkább balesetek, halálesetek vannak előtérben. Egy halálesetnek egy gyilkosságnak sokkal nagyobb a hírértéke, mint pl. egy rally-s győzelemnek. Rally-s győzelmet is le kell adni, de nem feltétlenül a híradóban, arra ott van a sportrovat. Kiemelt rész pedig kicsit megdöbbentett. És mi van? És, ha meghaltak volna?
Ahogy én értelmezem a Te azt nehezményezed, hogy a rally háttérbe szorul. Ez normális is, hiszen nem egy népsport. Más sportágakkal is ez van, ami nem annyira népszerű, az nem annyira érdekli az embereket, ergo a TV-ben sem adják le.

Azért süllyedt a média mert sok a gyilkosságokkal kapcsolatos műsor? Ezt nem feltétlen a média számlájára írnám, hiszem ha ezek a dolgok nem történnek meg, akkor nem lenne, amit leadjon a TV.

Én sem nézem lassan másfél éve TV-t, egyszerűen nem érdekel. A híreket, amelyek érdekelnek eljutnak hozzám neten keresztül. Az sokféle show meg nem érdekel, nem köt le.

Drigo!

Persze abszolút igazad van, abban, hogy ha nem lenne igény, akkor hiába írnák helyenként a sok szennyet. Nem is az a szomorú, hogy vannak ilyen szenzációhajhász lapok, hanem az, hogy ezek tényleg a legolvasottabbak.
DE azért a "szerző" is ludas. Valahol magával szemben is lehetne annyi önkritikája, hogy a tőle telhető legjobbat adja ki a kezéből (Tudom kicsit naiv gondolat).
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.07.18. 08:34:51

sjd írta: Bob, egyébként meg nem értem, hogy miért vagy kiakadva, ami nem tetszik, azt nem kell olvasni (bár asszem Neked pont tetszett az egyik írásom :D ), nincs ez másként, mint a TV-nél/mozinál/újságnál/könyvnél. Ugyanakkor Timmel kell, hogy egyetértsek, a blog nem egyenlő a színvonaltalansággal. Nyilván mivel 2 perc egy blogot megcsinálni, boldog-boldogtalan készíteni fog (ha jól érzem, inkább ebbe kötöttél bele), de ezért nem hiszem, hogy a rendszert kéne hibáztatni. Ennyi erővel a fórum is hülyeség, mert ide is mindenki beírhatja a baromságait (és meg is teszik)
Erre gyorsba reagálok.

Leírtam véleményemet butaságnak tartom a blogírást :arrow: kanty megkérdezte miért :arrow: én leírtam miért
Nem volt szó kiakadásról :D

"Ami nem tetszik nem kell elolvasni" mondat meg ne haragudj, de a legkönnyebben benyöghető bármilyen adott "problémára", s ez egy iszonyat gyenge érvnek se mondanám, egy "gagyi" kifejezés.

Többször is írtam van igényes blog, s igen mondhatjuk a rendszerrel van az én problémám, bár ez így nagyon lesarkított.A mechanizmussal inkább, hogy mindenki blogot ír, véleményem szerint meg mindennek meg vannak a maga helye s arra ott a fórum ha "amatőr" emberek valamilyen témában, vagy hobbijukról egy nagyobb hangvételű dolgot akarnak írni.
Egyáltalán nem fogadom el érvnek, hogy de bármi lehet és 2 oldallal hátrébb kerül, s ha hátrébb kerül???Megírtad adott témában aki jártas, érdeklődő visszaolvas ha 10 oldallal van hátrébb akkor is.Ha meg valakinek "feltűnési viszketegsége" van, akkor Hősök tere lehet meztelenül táncolni :lol:

Mihu: Amiket leírtál mind nagy rally sikerek s annak is meg van a maga helye, s a főhíradóban teljesen jogosan a közéleti hírek kerülnek előtérbe, Michelisz sikerei inkább a sporthíradós részhez tartozik.
Látom hogy írtál másról is reggeli műsor stb illetve teljese egyértelmű hogy a kereskedelmi csatornákon gyenge a színvonal de speciel a Híradóban még ha szomorú is, de azt kell bemutatni, ami történik a közéletben, rablás, gyilkosság, vesztegetés.Bár alapból úgy építik fel az elején jön a csupa rossz, majd pár könnyedebb téma oroszlán születik vagy valami, s a végén Időjárás :lol:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.07.18. 00:50:26

Drigo írta: Sokáig én is hasonlóan gondoltam, de rájöttem, hogy ez nem teljesen igaz.

Volt itt már szó TV műsorokról, hogy mit adnak és mire van igény. Mivel ez szinte alanyi jogon jár nehéz igazságot tenni.

De! Ott a Blikk, meg Bors, meg tudom is én, hogy mik még. Azokért fizetni kell, mégis az ország legolvasottabb napilapja az előbbi. Akkor most ki a hülye? Aki olyan embereket alkalmaz, akik csak szenzációhajhász szennyeket képes összehozni, vagy az aki megveszi? Mert a VV esetében lehet mondani, hogy csak ez van a TV-ben, de az újságosnál van azért 1-2 igényes lap is...
Először is: Drigo, van egy PÜ-d, még áprilisról, amit azóta se olvastál el, légyszi nézz már rá :roll: :roll: :roll: Már e-mail-t is írtam...

Másodszor a TV-hez hozzászólva::

Én kb 2 éve alig nézek tv-t. Ha nézek, akkor is csak a sport csatornákat, meg a horgász-vadász, illetve természetfilmes adókat nézem. Ma vacsora közben ment az RTL Klubon a Híradó. Kb 20 perc után feltűnt, hogy ahogy jönnek a hírek egymás után, kezd nagyon unalmas lenni, hogy miről van szó. Így jöttek sorban:

1. Bándi Kata ügye
2. Meghalt egy fesztiválozó Rakamazon
3. Megtalálták a győri 4 gyerekes anyuka gyilkosát
4. Fényes nappal raboltak ki egy asszonyt Pesten


Felháborodva kérdeztem szüleimet, hogy nem történik semmi más ebben a k..va országban, csak gyilkosságok, halálesetek, meg rablások? Persze azzal anno nem volt tele a híradó, hogy Michelisz Norbi megszerezte a pole pozíciót a Slovakia Ringen, pedig egy világbajnoki sorozatról és egy full magyar, amatőr csapatról beszélünk, akik miatt tavaly kb 50, idén meg 35 ezer ember (idén ugye már 3000 pénz volt a belépő, tavaly meg ingyenes) ment ki a Hungaroringre...Ezek a gyilkosságos, rablásos, halálesetes riportok 3-4-5 perces blokkokat kapnak, de mikor Norbi nyert a Ringen, elintézték fél percben, majd utána a Fókuszban, amit kb harmad annyian néznek mint a Híradót, kapott egy 9 perces részt...Ellenben tele volt azzal az összes csatornán a híradó, meg másnap a reggeli műsor, hogy Kapócs Zsóka full balf..z módon úgy gondolta hogy 220-ról fékezés nélkül is be lehet venni a célegyenes végi visszafordítót, és ezzel felöklelt 2 másik társát, majd fejtetőn állt meg...ez vezető hír volt minden híradásban, reggeli műsorban, és újságokban, miközben lehetett volna mutatni azt a 35 ezer embert, akik magyar zászlókkal a kezükben színültig megtöltötték a nagy lelátót...Továbbá arról sem írtak sose, hogy Turán Friciék a rally világbajnokságon a kategóriájukban többször is dobogóra álltak, az viszont 5 percet kap, hogy elütöttek egy nézőt egy amatőr, libakergető rallyversenyen, meg hogy egy idióta elfelejtette beakasztani a kéziféket a Mecsek Rally rajtceremóniáján, és az elguruló kocsi elütött két embert...és akkor mi van? Lett bajuk? Semmi. Karcolásokkal megúszták az esetet, amit okozhatott az is, ahogy elugrottak a kocsi elől...de ezt le kell hozni, és ezzel csak az ragad meg az emberekben, hogy a rally egy veszélyes sport, ahol más se történik, csak elütik a nézőket, meghalnak, kórházba kerülnek, stb...A sportsikerekről, amikre meg igazán büszkék lehetnénk, egy büdös szó sem esik...


Félelmetes számomra, hogy hova süllyedt a magyar média...
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.07.18. 00:31:34

Látom, rólam is van szó, szóval:
Timnek igazat adok, a blog már rég nem nyilvános napló, nekem meg sem fordulna a fejemben, hogy bármilyen személyes jellegűt írjak. Egyszerűen úgy alakult, hogy idővel elkezdtem kritikus szemmel gondolkodni a filmekről, és előbb-utóbb már annyi minden volt a fejemben, hogy kikívánkozott belőlem. :D Sjay meg pont akkor hirdetett tagfelvételt, és kapva kaptam az alkalmon.
A fórum sztem azért nem jó alternatíva erre, mert egyrészt sztem igénytelen (no offense, de kb. 1 hete volt szó arról, hogy mekkorát esett a színvonal), egy itteni filmes topikban simán előfordulhat, hogy megalkotok 45 perc alatt egy kritikát, és fél óra múlva már 2 oldalal hátrébb van, mert valakinek akkor jutott eszébe kedvenc film toplistát összeállítani a fórumozók között.(És ez még a jobbik eset, arról nem is beszélve, hogy a filmes topik még talán az egyik legszínvonalasabb az egész eurobarcán) Ennél kicsit jobb látni a műveimet a blogon, amit két másik igényes alkotó visz mellettem.
Bob, egyébként meg nem értem, hogy miért vagy kiakadva, ami nem tetszik, azt nem kell olvasni (bár asszem Neked pont tetszett az egyik írásom :D ), nincs ez másként, mint a TV-nél/mozinál/újságnál/könyvnél. Ugyanakkor Timmel kell, hogy egyetértsek, a blog nem egyenlő a színvonaltalansággal. Nyilván mivel 2 perc egy blogot megcsinálni, boldog-boldogtalan készíteni fog (ha jól érzem, inkább ebbe kötöttél bele), de ezért nem hiszem, hogy a rendszert kéne hibáztatni. Ennyi erővel a fórum is hülyeség, mert ide is mindenki beírhatja a baromságait (és meg is teszik)
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2012.07.18. 00:24:45

Mekkora eszmecserét robbantottam ki ön akaratomon kívül. :lol: :lol:
Válasz küldése