Testépítés, edzésprogramok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2012.06.07. 20:31:05

daffy írta:
Initom írta: amit tudok betartok. :) 6 után no kaja... vagy?
ezt meg ne halljam még egyszer. 6 után no szénhidrát,de zöldség és hús mehet,akár tojás is...
azért volt ott a "vagy?" :D

ömm, akár tojás. :D akár... hát a mi családunkba egy tojás vacsora az kitesz mondjuk 6-7-8 :mrgreen: tükörtojást :D

sok zöldség? gyümölcs?
Abi & Tito
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.06.07. 20:30:58

daffy írta:
Initom írta: amit tudok betartok. :) 6 után no kaja... vagy?
ezt meg ne halljam még egyszer. 6 után no szénhidrát,de zöldség és hús mehet,akár tojás is...
ez annyira vicces serintem,hogy 6 után no szénhidrát. Kinek? Aki hajnal 1kor fekszik, vagy aki este 9kor...?!

Nem vagyok szakértő,de szerintem ha lefekvés előtt 3órával eszel szénhidrátot semmit nem fog ártani.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.06.07. 20:29:03

Initom írta: amit tudok betartok. :) 6 után no kaja... vagy?
ezt meg ne halljam még egyszer. 6 után no szénhidrát,de zöldség és hús mehet,akár tojás is...
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2012.06.07. 19:57:43

Eazzy írta:...
nagyon köszönöm ,utána nézek ezeknek az edzés formáknak.
Ez a sprint + kocog nagyon megtetszett.
daffy írta:...
Követem a fórumot,az étkezéses dolgot azért köpöd vágod...:D
amit tudok betartok. :) 6 után no kaja... vagy? és gondolom sokszor kéne ennem keveset.

Nagyon hálás vagyok nektek ! :)

Hát, a foci alapja a futás, így gondolom azt kéne erőltetnem.
Hátizmom hál ég nagy van , így talán a mell + hast kéne fejleszteni, bár ez ami kondi. amit itthon tudok csinálni az a felülés fekvő,meg pár súlyzóm is van.


Nem mellesleg most gyógyultam ki egy komoly sérülésből...
Abi & Tito
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.06.07. 10:26:12

Fegyencedzés nagyon jó! Megvehető a magon, szépen elolvasod, és megcsinálod. :D
Nagy kitartás kell hozzá, de tényleg nagyon sokat el lehet vele érni, persze nem két hónap alatt, látványosan erősebb, és jobb kinézetű leszel tőle olyan két év alatt. De az étrend persze nagyon sokat számít, mivel a fegyencedzés erőnövelésre, nem fogyásra van.
Próbáld még ki a HIIT edzést is, ha unalmasnak tartod a futást. High Intense Interval Training, magyarul magas intenzitású intervallum edzés, a lényege, hogy nagy erőbedobással végzett munka ciklusok, és pihenési ciklusok váltják egymást, mindkettő rövid idejű. Egyszerű példa a sprintelsz ahogy csak bírsz egy percig, majd sétálsz egy percig. Ebből 4-5 ismétlés, garantáltan kiköpöd a tüdődet, és bemelegítéssel, levezetéssel együtt sem lesz több az edzésed 20 percnél. De a futás itt kiváltható, sőt érdemes is kiváltani a változatosság miatt pl shadowboxinggal, ugrálókötelezéssel, ketlebellezéssel, stb. Elvileg ennek az edzésformának az a jelentős előnye a sima kocogásossal szemben, hogy egyrész nem kell 45-60 percet sínylődni, másrészt pedig tovább tart a hatása, tehát pihenés közben is még ég a zsír.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.06.07. 10:03:01

Initom írta: előre is köszi :)
nos,nagyon nehéz innen megítélni,de a 183 centidhez focistaként valahol 80 kiló körülre kéne lemenned kb. magasság -100 az kilóban már egy olyan súly,amiben csodákat lehet elérni.
ehhez a kajádon kell változtatni és kb 2 hónap alatt el tudod érni a 8-10 kiló fogyást. neked is el kéne olvasnod a sárga kapszula című könyvet,amely letölthető netről vagy el is tudom neked küldeni.
az étrendedben nagyjából 150g szénhidrátot tennék egy nap
http://body.builder.hu/kaloria.htm4?ete ... at&minta=1
pl itt egy étrend,ha a turmixra nincs lehetőséged,akkor helyette egy kis plusz húst be kéne iktatni. ez persze a minta,a sárga kapszulában megtalálod,hogy lehet enni halat is,egy valag zöldséget,szóval nem kell ilyen kötötten,de ezzel az étrenddel elérheted a kívánt testet.
az edzéshez talán a fegyenc edzést kipróbálhatod,sajnos én abban nem vagyok jártas,de a többiek itt biztosan segítenek majd,ha nem,akkor kitalálunk valamit.
És mégis milyen más "szerekkel" ?
étellel!!! mindennek az alapja az étrend

gondolom itt a fehérjére,bcaa és társaira gondolt,szóval nem a "fogyasztó szerekre"
Avatar
tomabence
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 306
Csatlakozott: 2008.07.06. 21:53:15
Tartózkodási hely: Csongrád

2012.06.06. 22:45:34

El fanático írta:
tomabence írta:Srácok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy az L-Karnitinről mi a véleményetek? Ez csak 1 sima zsírégető, vagy pedig egy olyan [auto_cenzúra] ami a lebontja azt és az izmot is segít építeni stb..??
Ittam az L-Karnitint majdnem 3 hónapig, a legerősebb 100.000.-jelzésűt, napi 25 ml-s adagokban. Edzés előtt fél órával kell meginni és elméletileg optimalizálja a zsírégetés mértékét, miközben edzel, de nem csodaszer. Egy sima táplálék-kiegészítő, önmagában kevés. Mindig más cuccokkal együtt isszák. Amúgy finom ízű, az almás olyan, mint a sima almalé - a meggyes pedig, mint a meggybefőtt leve. :)
És mégis milyen más "szerekkel" ? :)
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2012.06.06. 22:40:10

tomabence írta:Srácok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy az L-Karnitinről mi a véleményetek? Ez csak 1 sima zsírégető, vagy pedig egy olyan [auto_cenzúra] ami a lebontja azt és az izmot is segít építeni stb..??
Ittam az L-Karnitint majdnem 3 hónapig, a legerősebb 100.000.-jelzésűt, napi 25 ml-s adagokban. Edzés előtt fél órával kell meginni és elméletileg optimalizálja a zsírégetés mértékét, miközben edzel, de nem csodaszer. Egy sima táplálék-kiegészítő, önmagában kevés. Mindig más cuccokkal együtt isszák. Amúgy finom ízű, az almás olyan, mint a sima almalé - a meggyes pedig, mint a meggybefőtt leve. :)
Kép
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2012.06.06. 22:11:02

daffy írta:
Initom írta:...
nem kell kondiznod. simán jók a saját súlyos gyakorlatok,mint a fekvőtámasz,húzódzkodás,tolódzkodás,stb.
ettől egy kicsit erősödsz,de diétáznod kell majd a zsírvesztéshez. erről most sajnos nem tudok hosszabbat írni,mert még 11 órám van megtanulni egy komplett tárgyat a holnapi vizsgámra,de holnap majd írok bővebben(ha addig nem olvasol vissza,mert sokszor ki lett tárgyalva)

előre is köszi :)
Abi & Tito
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.06.06. 20:12:55

Initom írta:...
nem kell kondiznod. simán jók a saját súlyos gyakorlatok,mint a fekvőtámasz,húzódzkodás,tolódzkodás,stb.
ettől egy kicsit erősödsz,de diétáznod kell majd a zsírvesztéshez. erről most sajnos nem tudok hosszabbat írni,mert még 11 órám van megtanulni egy komplett tárgyat a holnapi vizsgámra,de holnap majd írok bővebben(ha addig nem olvasol vissza,mert sokszor ki lett tárgyalva)
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2012.06.06. 19:51:01

Sziasztok.

Egy viszonylag egyszerű kérdésem/ kérésem lenne, azért elég sok profi van itt.
16 éves vagyok(most töltöttem be) és lenyomtam egy szezont, idén egy nb II. es bajnokságban. Az edző oda van, hogy ügyes vagyok,de sajnos túlsúlyos is.

183 cm, 93 kiló. Sok sok, de mégsem,mert nagyon vállas vagyok,és erős csontozatú, meg azért izom is van.
De azért ha belegondolok ez nagyon sok a versenysporthoz, de a tehetségem( nagy képűség nélkül) nem szeretném elpazarolni,szeretnék kondit szerezni,lefogyni.
Falun élek így, nem nagyon van lehetőségem kondizni,csak ha suli van, de az is csak kevésszer mert szharok a buszjáratok.( valamint jön a nyár...)

Nos az lenne a kérés/kérdés, hogy itthon, milyen futásokat edzéseket tudnék végezni annak érdekében hogy le adjak pár kilót és legyen kondim.Mert az hogy nekiállok és futok,az elég snassz.
Tudom hogy kondiznom kéne, de ez nem lehetséges, és azt is tudom,hogy így jóval kevesebbek az alternatívák,de azért mégis...

ja, dombok,hegyek minden van itt :D

előre is köszönöm... :)
Abi & Tito
Rewolution5
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2009.04.11. 10:04:30
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

2012.06.06. 19:45:06

Eazzy írta:
tomabence írta:Srácok!

Tudom, tudom, a google a barátom, de mégis jobb tőletek hallani a dolgokat, mint egy bizonytalan forrásból.
Már beköszöntött a nyár, jön a strandszezon ( m*ffok stb.. :lol: ) Azt szeretném megkérdezni, hogy az L-Karnitinről mi a véleményetek? Ez csak 1 sima zsírégető, vagy pedig egy olyan [auto_cenzúra] ami a lebontja azt és az izmot is segít építeni stb..??
És még arról kérném ki a véleményeteket, hogy melyik hasznosabb? (aminosavak,fehérjék,l-karnitin esetében ) A porok, a tabletták vagy a folyadékok? Előnyőket - hátrányokat, ha lehet :)

Előre is köszönöm szakértő segítségeteket :wink:
A strandszezonhoz illet volna már télen elkezdeni edzeni :D

egy igazi építőjellegű kritika :D
Kép
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.06.06. 18:45:21

tomabence írta:Srácok!

Tudom, tudom, a google a barátom, de mégis jobb tőletek hallani a dolgokat, mint egy bizonytalan forrásból.
Már beköszöntött a nyár, jön a strandszezon ( m*ffok stb.. :lol: ) Azt szeretném megkérdezni, hogy az L-Karnitinről mi a véleményetek? Ez csak 1 sima zsírégető, vagy pedig egy olyan [auto_cenzúra] ami a lebontja azt és az izmot is segít építeni stb..??
És még arról kérném ki a véleményeteket, hogy melyik hasznosabb? (aminosavak,fehérjék,l-karnitin esetében ) A porok, a tabletták vagy a folyadékok? Előnyőket - hátrányokat, ha lehet :)

Előre is köszönöm szakértő segítségeteket :wink:
A strandszezonhoz illet volna már télen elkezdeni edzeni :D
Alexander Mahone
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.12.10. 18:48:57
Tartózkodási hely: Abu-Dhabi

2012.06.06. 18:23:01

tomabence írta:.... és a por vs kapszula vs folyadék ( mind fehérje,aminosav és l-karnitin esetében is ) Prok - kontrák?
Tökmindegy. Talán a poros változatával olcsóbban kijössz az aminonak. De nem ezen fog múlni, hogy eredményesen nézel-e ki. Inkább hogy kibírod-e 10 hétig vízen, csirkén/pulykán és minimális rizsen.
"Akár azt gondolod képes vagy képtelen vagy rá, igazad van."
Avatar
tomabence
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 306
Csatlakozott: 2008.07.06. 21:53:15
Tartózkodási hely: Csongrád

2012.06.05. 21:36:15

.... és a por vs kapszula vs folyadék ( mind fehérje,aminosav és l-karnitin esetében is ) Prok - kontrák?
Alexander Mahone
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.12.10. 18:48:57
Tartózkodási hely: Abu-Dhabi

2012.06.05. 18:35:59

daffy írta:
Alexander Mahone írta: Ha nincs étrend akkor dobd ki a kukába a pénzt amit erre szánsz. Amúgy szerintem jó dolog. Én aerob edzés elött 30 perccel mindig iszok egy adag Carni Matrixot. Szerintem ez az egyik legjobb. De ez nem zsírégető.
én a scitec legerősebb karnitines italát próbáltam,nekem nem igazán vált be,a barátnőmnek viszont igen
Hát nem csodaszer az biztos. Sőt én se szoktam érezni tőle az ég világon semmit, max. annyi hogy jobban izzadok.
"Akár azt gondolod képes vagy képtelen vagy rá, igazad van."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.06.05. 18:33:57

Alexander Mahone írta: Ha nincs étrend akkor dobd ki a kukába a pénzt amit erre szánsz. Amúgy szerintem jó dolog. Én aerob edzés elött 30 perccel mindig iszok egy adag Carni Matrixot. Szerintem ez az egyik legjobb. De ez nem zsírégető.
én a scitec legerősebb karnitines italát próbáltam,nekem nem igazán vált be,a barátnőmnek viszont igen
Alexander Mahone
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.12.10. 18:48:57
Tartózkodási hely: Abu-Dhabi

2012.06.05. 18:13:09

tomabence írta:Srácok!

Tudom, tudom, a google a barátom, de mégis jobb tőletek hallani a dolgokat, mint egy bizonytalan forrásból.
Már beköszöntött a nyár, jön a strandszezon ( m*ffok stb.. :lol: ) Azt szeretném megkérdezni, hogy az L-Karnitinről mi a véleményetek? Ez csak 1 sima zsírégető, vagy pedig egy olyan [auto_cenzúra] ami a lebontja azt és az izmot is segít építeni stb..??
És még arról kérném ki a véleményeteket, hogy melyik hasznosabb? (aminosavak,fehérjék,l-karnitin esetében ) A porok, a tabletták vagy a folyadékok? Előnyőket - hátrányokat, ha lehet :)

Előre is köszönöm szakértő segítségeteket :wink:
Ha nincs étrend akkor dobd ki a kukába a pénzt amit erre szánsz. Amúgy szerintem jó dolog. Én aerob edzés elött 30 perccel mindig iszok egy adag Carni Matrixot. Szerintem ez az egyik legjobb. De ez nem zsírégető.
"Akár azt gondolod képes vagy képtelen vagy rá, igazad van."
Avatar
tomabence
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 306
Csatlakozott: 2008.07.06. 21:53:15
Tartózkodási hely: Csongrád

2012.06.05. 17:50:06

Srácok!

Tudom, tudom, a google a barátom, de mégis jobb tőletek hallani a dolgokat, mint egy bizonytalan forrásból.
Már beköszöntött a nyár, jön a strandszezon ( m*ffok stb.. :lol: ) Azt szeretném megkérdezni, hogy az L-Karnitinről mi a véleményetek? Ez csak 1 sima zsírégető, vagy pedig egy olyan [auto_cenzúra] ami a lebontja azt és az izmot is segít építeni stb..??
És még arról kérném ki a véleményeteket, hogy melyik hasznosabb? (aminosavak,fehérjék,l-karnitin esetében ) A porok, a tabletták vagy a folyadékok? Előnyőket - hátrányokat, ha lehet :)

Előre is köszönöm szakértő segítségeteket :wink:
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.06.05. 17:21:03

mekkora írta: oké, utánanézek, google a barátom. köszi, első lépésnek biztos jó lesz.
ha nem megy,akkor nagyon szívesen elküldöm neked,csak írj egy mail címet privát üzenetben
Avatar
mekkora
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2009.06.11. 16:02:57
Tartózkodási hely: Magyarország

2012.06.05. 15:45:31

daffy írta:
mekkora írta:
a konyhában kezdődnek a dolgok.
nagyon javaslom a sárga kapszula elolvasását. amennyiben nem találod,úgy küldj nekem egy e-mail címet és pdf formátumban elküldöm néked. amint azt elolvastad,nem lesz ilyen kérdésed,sőt ha meg is érted,akkor majdhogynem semmilyen.

hogy válaszoljak a kérdésedre. a zsírt nem a sport fogja eltüntetni,hanem a kaja. a sport ahhoz kell,hogy nem 35 kilós váz legyél. sportolhatsz akár mit,ami testmozgást igényel(nehogy elkezdj sakkozni nekem),ezt kombinálva megfelelő étkezéssel remek alakot lehet készíteni. ez zsírtól,genetikától és igénytől függően 2-3 hónaptól 10-15 évig tarthat
oké, utánanézek, google a barátom. köszi, első lépésnek biztos jó lesz.
Ma 3 órát álltam a parkolni tilos zónában, holnap megpróbálom ugyanezt autóval .
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.06.05. 14:45:07

mekkora írta:Sziasztok
par tipp kéne , amival a hasamon levõ pàr kilot le tudnam adni. regen nagyon vekony voltam , igazabol meg mindig vékony testalkat vagyok a hasamat kivéve ahova nõtt egy kis sörhas szerû ami eléggé zavar.
bármilyen tipp , sportfajta jöhet. uszáson gondolkodtam..
a konyhában kezdődnek a dolgok.
nagyon javaslom a sárga kapszula elolvasását. amennyiben nem találod,úgy küldj nekem egy e-mail címet és pdf formátumban elküldöm néked. amint azt elolvastad,nem lesz ilyen kérdésed,sőt ha meg is érted,akkor majdhogynem semmilyen.

hogy válaszoljak a kérdésedre. a zsírt nem a sport fogja eltüntetni,hanem a kaja. a sport ahhoz kell,hogy nem 35 kilós váz legyél. sportolhatsz akár mit,ami testmozgást igényel(nehogy elkezdj sakkozni nekem),ezt kombinálva megfelelő étkezéssel remek alakot lehet készíteni. ez zsírtól,genetikától és igénytől függően 2-3 hónaptól 10-15 évig tarthat
Avatar
mekkora
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2009.06.11. 16:02:57
Tartózkodási hely: Magyarország

2012.06.05. 02:50:23

Sziasztok
par tipp kéne , amival a hasamon levõ pàr kilot le tudnam adni. regen nagyon vekony voltam , igazabol meg mindig vékony testalkat vagyok a hasamat kivéve ahova nõtt egy kis sörhas szerû ami eléggé zavar.
bármilyen tipp , sportfajta jöhet. uszáson gondolkodtam..
Ma 3 órát álltam a parkolni tilos zónában, holnap megpróbálom ugyanezt autóval .
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.06.05. 00:17:45

LG írta: Mármint hogyhogy így? Ilyen öltözetben? Szíved joga, de az edzőpartnereid nem biztos, h díjaznák.
Vhogy jobban díjaznám 500.kör lépcsőzésnél ha egy hasonló kaliberű organizmus mozgatná magát előttem a lépcsőfokokon mint az izzadt haver. :mrgreen:

Múlthétfői erőléti tréning hátha vkit érdekel , elején vagyunk ezért még a dolognak úgy nézzétek. 1kört leírok ilyenből volt 8.
Adott egy 400méteres futópálya ill elég magas lelátó sacc kb annyi lépcsőfokkal mint egy betonpanel 2 emelete.
Futással kezdünk futópálya hosszúegyenesei sprint.
8 lépcsősor fölfele árnyék lépcsőtetején szűk 20fekvő. Következőnél szélesen.
Lépcsőn lefele szintén árnyék.
Ugye összesítve 8*8kör lépcsőzés 4*8*20 fekvő 3200méterfutás sacc kb 1800-1900méter sprinttel.

Annyi hogy a második körben a fekvőt váltotta combos, borda ill térdrúgások. Harmadik körben megint fekvők. Negyedik megint combos ill bordás körök. Így tovább nyolcadikig.
Probléma ott kezdődött hogy dögmeleg volt ill szrt se ittam egész nap. Szinte edzés felétől a rosszullét határán voltam.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.06.04. 19:52:28

Köszi mindkettőtöknek, fekvőzni szoktam, de ez az oldal baromi hasznos, ismertem eddig is csak még nem mélyültem el nagyon benne :)
Egyébként nekem a fegyencedzés nekem nagyon bevált, főleg hogy van a közelben egy kondipark, ahova bármikor mehetek és mindent csinálhatok. Év elején kezdtem el komolyabban edzeni, box miatt leginkább, és mivel szerencsére nekem jó testalkatom van és van mit ledolgozni, így egész jól megy, de még mindig vannak olyan gyakorlatok amiket ismerek, de nem tudom hogy pontosan mire megy leginkább vagy legkevésbé :D
Pl volt olyan hogy azt hittem hátra gyúrok, aztán a vállra meg a tricepszre ment minden :lol:
Válasz küldése