Testépítés, edzésprogramok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
B.
Jugador del Barça
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.29. 12:18:26

2012.03.30. 20:42:18

Nem voltam elég pontos:D kimaradt igen ahát és a has is.akkor megpróbálom majd nem ugyanazokkal a gyakorlatokkal.és a 8x8 ismétlésről mi a véleményetek?
B.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.30. 08:47:34

nagyi írta: én csináltam teljes test edzést nemrégiben, a diéta alatt, és szerintem nagyon jó dolog. mind a három nap más volt, de mégis minden izomcsoportot megdolgoztattam 4x10es ismétléssel. nekem bevált, biztosan fogom még alkalmazni.

a tiedben azért én pl. nem látom a hát, illetve has gyakorlatokat. tárogatás helyett pl. lehetne húzódzkodás.
a nem támogatomot úgy értettem,hogy a gyakorlatokat váltogassa,ne legyen egyforma. a többit támogatom :) én is rengetegszer csináltam teljes testedzést,sőt most is kb azt teszem. csak nem vagyok híve a mindig egyforma edzésnek,ezért írtam,hogy cserélgesse a gyakorlatokat
nagyi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009.06.14. 22:21:33
Tartózkodási hely: Tököl City

2012.03.30. 07:56:43

daffy írta:
B. írta:Mi a véleményetek a kezdő "magyar" három napos edzésprogramról?
heti 3 nap edzés, minden nap ugyanazok a gyakorlatok,egy-egy izomcsoportra 2 gyakorlat, 8x8-as ismétlésszámmal.valami ilyesmi: guggolás, vádli, bicepsz, tricepsz, fekvenyomás, ülve nyak mögül, tárogatás és ezekből 8x8.illetve ami még előírás, hogy 110 percbe férjen bele.
köszi a segítséget
én nem támogatom. a teljes test edzése rendben van kezdőként,de a gyakorlatokat én váltogatnám
én csináltam teljes test edzést nemrégiben, a diéta alatt, és szerintem nagyon jó dolog. mind a három nap más volt, de mégis minden izomcsoportot megdolgoztattam 4x10es ismétléssel. nekem bevált, biztosan fogom még alkalmazni.

a tiedben azért én pl. nem látom a hát, illetve has gyakorlatokat. tárogatás helyett pl. lehetne húzódzkodás.
"Bσтι, вσтι, мα∂яι∂ιѕтα qυι ησ вσтι!"
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.30. 07:27:09

B. írta:Mi a véleményetek a kezdő "magyar" három napos edzésprogramról?
heti 3 nap edzés, minden nap ugyanazok a gyakorlatok,egy-egy izomcsoportra 2 gyakorlat, 8x8-as ismétlésszámmal.valami ilyesmi: guggolás, vádli, bicepsz, tricepsz, fekvenyomás, ülve nyak mögül, tárogatás és ezekből 8x8.illetve ami még előírás, hogy 110 percbe férjen bele.
köszi a segítséget
én nem támogatom. a teljes test edzése rendben van kezdőként,de a gyakorlatokat én váltogatnám
Avatar
B.
Jugador del Barça
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.29. 12:18:26

2012.03.29. 23:12:19

Mi a véleményetek a kezdő "magyar" három napos edzésprogramról?
heti 3 nap edzés, minden nap ugyanazok a gyakorlatok,egy-egy izomcsoportra 2 gyakorlat, 8x8-as ismétlésszámmal.valami ilyesmi: guggolás, vádli, bicepsz, tricepsz, fekvenyomás, ülve nyak mögül, tárogatás és ezekből 8x8.illetve ami még előírás, hogy 110 percbe férjen bele.
köszi a segítséget
B.
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2012.03.29. 12:59:48

A nagy dózisú cukorbevitellel vigyázni kell azért, mert nagyon megterhelheti szervezet vércukor-szabályozását, ami akár cukorbetegséghez is vezethet. Főleg akkor, ha egyébként törekedsz a lehető legkevesebb cukor elfogyasztására. Ezzel nem rémisztgetni akarlak, de ha már egészséges táplálkozásról beszélünk, akkor gondoltam megemlítem.

Szerintem az edzés közbeni folyadékpótlásról régebben gondolták azt, hogy növeli az állóképességet, manapság már túlhaladott gondolat. Lásd akár a Barca meccseket, ahol ha egy kis szünet van, már kapják is az izotóniás italokat.

Egyébként az alváshiány is okozhatja azt, hogy nem tudsz regenerálódni. Nekem most pl. eléggé fájnak az izmaim, mert a tegnapi edzés után nem tudtam kipihenni magamat, mert ZH-ra kellett készülnöm. :b Le is dőlök. :D
nagyi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009.06.14. 22:21:33
Tartózkodási hely: Tököl City

2012.03.28. 19:35:06

neobarca írta:Valaki tudna ajánlani egy izomtömeg növelő edzéstervet, vagy tudna nekem itt írni... Tudom, hogy nagyban a kaján is múlik az eredményesség meg ilyenek. Nekem szimplán egy kifejezetten izomtömegnövelő edzésterv kellene ami beválik. Előre is köszi! 8)
MINDEN edzésterv tömegnövelő, és minden edzésterv szálkásító. a különbséget az ÉTREND jelenti!
"Bσтι, вσтι, мα∂яι∂ιѕтα qυι ησ вσтι!"
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2012.03.28. 16:27:30

Valaki tudna ajánlani egy izomtömeg növelő edzéstervet, vagy tudna nekem itt írni... Tudom, hogy nagyban a kaján is múlik az eredményesség meg ilyenek. Nekem szimplán egy kifejezetten izomtömegnövelő edzésterv kellene ami beválik. Előre is köszi! 8)
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.28. 10:56:04

gergo9 írta:...
mi ihatunk. nekem az edzés felére már porzik a szám,így muszáj kortyolnom. persze nem iszok meg fél liter vizet,de 2-3 kortyot kell
egyébként ez a saját szükségletem,majd én eldöntöm,hogy akarok-e inni,az edző segítsége nem ebben kell szerintem
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.03.28. 10:53:14

Elvileg cukorra csak edzés után van szükség. Sőt vhol shop.builderen olvastam hogy edzés előtti cukor negatívan befolyásol.
Egyébként nálam is hasonló hétfőn kaptunk új edzőt tartott beumtatkozásként egy intervall jellegű technikai-állóképességi tréninget 8-an lettek rosszul. :)
Még most sem vagyok abszolút fitt pedig kajára-vitaminra-ásványi anyagokra abszolút figyelek. Diéta mellet szintén.
Egyébként máshol is így van hogy edzés közben tiltják a vízbevitelt? Bármilyen mennyiségben, sok víz nyilván nem jó de akkora noob nem vagyok. A dehidratáció jobban megviselt sztem mint maga az edzés.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.28. 10:34:30

maister6000cm3 írta: Mindenképp attól van. Mert az izmaink üzemanyaga a szénhidrát és különböző cukrok, ha ez nincs meg, az értékes fehérje pazarlódik el energia előállításra, így az nem marad meg a regenerálódási szakaszra. Én kipróbálnám, hogy edzés előtt 1-2 órával sok szénhidrátot és cukrot eszem, majd rögtön edzés után megiszom a fehérje turmixot. Ennek be kell válnia. Ha nem segít, akkor a hibát az aerob (hétfői) edzésben kell keresni pl: nem megfelelő intenzitású bemelegítés, vagy az edzés utáni levezetés, nyújtás elhanyagolása. Ha kipróbálod, 2 hét múlva írj egy privát üzit, hogy bevált-e :wink:

szerk: ja és még annyi, hogy attól, ha edzés előtt eszel cukrosat, még nem fogsz elhízni.
oks,köszi :) szóval akkor az edzés előtti 1-2 órában büntetlenül ehetek szerinted szemetet?
Avatar
maister6000cm3
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2008.12.11. 21:50:12
Tartózkodási hely: otthon
Kapcsolat:

2012.03.28. 10:21:13

daffy írta:
maister6000cm3 írta: Hát ha jól értem akkor a box edzéstől vagy izomlázas, emiatt nem tudsz kondizni... A cukor hiányát hogy érted? Cukorbeteg vagy? Mert ha igen akkor simán az okozza lassú regenerálódást. Ha nem ehetsz cukrosat, akkor mindenképp innod kellene esténként egy fehérje mixet, vagy fehérjedús étrendet kell beiktatni. Ha nem vagy cukorbeteg akkor szőlőcukor+kreatin edzés után ;) a box intenzív edzés, nem árt megtámogatni :)
nem vagyok cukorbeteg,csak simán diétázok és nem eszek cukrot. a csokiigényemet a csokis fehérjeturmixal pótolom. a boxtól is izomlázas vagyok VAGY a crossfittől is. szóval hétfőn bármelyiket is edzem,szerdán,de inkább csütörtökön tudok teljes erőbedobással újra BÁRMIT is csinálni. ez lehet a cukor megvonásától?
Mindenképp attól van. Mert az izmaink üzemanyaga a szénhidrát és különböző cukrok, ha ez nincs meg, az értékes fehérje pazarlódik el energia előállításra, így az nem marad meg a regenerálódási szakaszra. Én kipróbálnám, hogy edzés előtt 1-2 órával sok szénhidrátot és cukrot eszem, majd rögtön edzés után megiszom a fehérje turmixot. Ennek be kell válnia. Ha nem segít, akkor a hibát az aerob (hétfői) edzésben kell keresni pl: nem megfelelő intenzitású bemelegítés, vagy az edzés utáni levezetés, nyújtás elhanyagolása. Ha kipróbálod, 2 hét múlva írj egy privát üzit, hogy bevált-e :wink:

szerk: ja és még annyi, hogy attól, ha edzés előtt eszel cukrosat, még nem fogsz elhízni.
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.28. 08:04:57

maister6000cm3 írta: Hát ha jól értem akkor a box edzéstől vagy izomlázas, emiatt nem tudsz kondizni... A cukor hiányát hogy érted? Cukorbeteg vagy? Mert ha igen akkor simán az okozza lassú regenerálódást. Ha nem ehetsz cukrosat, akkor mindenképp innod kellene esténként egy fehérje mixet, vagy fehérjedús étrendet kell beiktatni. Ha nem vagy cukorbeteg akkor szőlőcukor+kreatin edzés után ;) a box intenzív edzés, nem árt megtámogatni :)
nem vagyok cukorbeteg,csak simán diétázok és nem eszek cukrot. a csokiigényemet a csokis fehérjeturmixal pótolom. a boxtól is izomlázas vagyok VAGY a crossfittől is. szóval hétfőn bármelyiket is edzem,szerdán,de inkább csütörtökön tudok teljes erőbedobással újra BÁRMIT is csinálni. ez lehet a cukor megvonásától?
Avatar
maister6000cm3
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2008.12.11. 21:50:12
Tartózkodási hely: otthon
Kapcsolat:

2012.03.27. 22:52:08

daffy írta: szerintetek lehet a cukor hanyagolása miatt az,hogy nem nagyon regenerálódok? régen heti 5 nap tudtam edzeni,most a heti 2 is nehezemre esik. ha hétfőn boxolok,szerdán még izomlázam van,holott nehezen összevethető egy kondis izomfáradtsággal. szerintem heti 1 kondit tudnék csak nyomni. valami elképesztő,hogy mennyire lassan regenerálódom...
lehet a cukor?
Hát ha jól értem akkor a box edzéstől vagy izomlázas, emiatt nem tudsz kondizni... A cukor hiányát hogy érted? Cukorbeteg vagy? Mert ha igen akkor simán az okozza lassú regenerálódást. Ha nem ehetsz cukrosat, akkor mindenképp innod kellene esténként egy fehérje mixet, vagy fehérjedús étrendet kell beiktatni. Ha nem vagy cukorbeteg akkor szőlőcukor+kreatin edzés után ;) a box intenzív edzés, nem árt megtámogatni :)
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.27. 22:41:46

lui1698 írta:
daffy írta:miért,te is féldisznót csapkodsz? :)
Még éppen nem, csak valami idióta berögződés volt nálam ahogy Sly nagy kancsóból nyomja a tojásokat nyersen. :D
csak a valóság maradt ki a filmből,mert ha jól tudom rendesen lebukott egy méretes adag "cuccal",ami nagyban segítette az izmos külső kialakulását

szerintetek lehet a cukor hanyagolása miatt az,hogy nem nagyon regenerálódok? régen heti 5 nap tudtam edzeni,most a heti 2 is nehezemre esik. ha hétfőn boxolok,szerdán még izomlázam van,holott nehezen összevethető egy kondis izomfáradtsággal. szerintem heti 1 kondit tudnék csak nyomni. valami elképesztő,hogy mennyire lassan regenerálódom...
lehet a cukor?
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.03.27. 22:37:07

daffy írta:miért,te is féldisznót csapkodsz? :)
Még éppen nem, csak valami idióta berögződés volt nálam ahogy Sly nagy kancsóból nyomja a tojásokat nyersen. :D
daffy írta:de,a sárga az csupa zsír
Akkor tényleg valamilyen saláta lesz, csak fehérjével (mondjuk annak meg az ízét utálom magában :) ).
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.27. 22:28:20

lui1698 írta:Ez a hátránya annak, ha valaki Rocky-n nő fel. :D
Amúgy a sárgáját nem lenne jobb kihagyni? Úgy tudom az elég zsíros.
miért,te is féldisznót csapkodsz? :)
de,a sárga az csupa zsír
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.03.27. 22:26:12

[quote="daffy"a tojást nyersen nem nagyon tudja felhasználni a szervezeted,azon kívül,hogy baromi egészségtelen :D[/quote]Ez a hátránya annak, ha valaki Rocky-n nő fel. :D
Amúgy a sárgáját nem lenne jobb kihagyni? Úgy tudom az elég zsíros.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.27. 22:18:48

lui1698 írta:
daffy írta:tojásfehérje édesítővel? gondolom,főzz meg pár tojást,aztán told be valami zöldséggel. erre hova teszed az édesítőt?
Jah hát én azt hittem, hogy tojást úgy kéne nyomni mint turmixot és azért írtam, hogy a nyers fehérjéhez tenni egy kis cuccot, hogy legyen valami íze. :lol:
a tojást nyersen nem nagyon tudja felhasználni a szervezeted,azon kívül,hogy baromi egészségtelen :D
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.03.27. 22:13:22

daffy írta:tojásfehérje édesítővel? gondolom,főzz meg pár tojást,aztán told be valami zöldséggel. erre hova teszed az édesítőt?
Jah hát én azt hittem, hogy tojást úgy kéne nyomni mint turmixot és azért írtam, hogy a nyers fehérjéhez tenni egy kis cuccot, hogy legyen valami íze. :lol:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.27. 22:05:28

saját testsúlyos gyakorlatokhoz javaslom a 100 fekvőtámasz programot. én megcsináltam,nagyon jó volt.
húzódzkodás is kiváló. tolódzkodni is könnyű otthon,javaslom még a guggolást,hasprést,felülést,hídtartást
komplett has edzés
ismétlést nem írok,mert nem tudom,hogy mennyire bírod. ha megy,akkor egykezes fekvő,egylábas guggolás. aztán ha úgy érzed,hogy erős vagy,akkor lehet később cifrázni. fekvőtámaszból is van kismillió féle,széles,szűk,test mellett,kézállásból,stb.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.03.27. 14:34:33

Zsákolásnál is az intenzitás a lényeg aerob tartományban maradj ha fogyni szeretnél.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.27. 14:10:52

lui1698 írta:
daffy írta:edzés előtt 1-1.5 órával egyél,utána meg fél órán belül,ha lehetséges. jó lenne valami tojásosat betolni
Ezt én is alkalmaznám.
Szerinted mondjuk pár tojásfehérje egy kis édesítővel jó?
Mert először gondoltam rá, hogy valamilyen gyümölcslével adni neki ízt, de mivel én általában elég későn edzek így olyankor már inkább zöldségeket erőltetem, a gyümiket meg korábbi időben.
tojásfehérje édesítővel? gondolom,főzz meg pár tojást,aztán told be valami zöldséggel. erre hova teszed az édesítőt?
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2012.03.27. 13:14:10

Eazzy írta:
albicelesteX írta:Lábazni nem szoktál?Nagyon fontos lenne pedig.
Olvas el még egyszer. Ott van, 3. nap -> Váll+LÁB
Bocsi!Futólag olvastam és nem láttam,csak a vállat néztem.Lehet azért mert a lábat én mindig külön edzem,valahogy nem tudnám mással,olyankor csak arra koncentrálok a vér is ott van lent olyankor nekem úgy a jó. :D Volt már berosszultam lábazáskor haverom be is taccsolt. :D
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.03.27. 12:51:03

daffy írta:edzés előtt 1-1.5 órával egyél,utána meg fél órán belül,ha lehetséges. jó lenne valami tojásosat betolni
Ezt én is alkalmaznám.
Szerinted mondjuk pár tojásfehérje egy kis édesítővel jó?
Mert először gondoltam rá, hogy valamilyen gyümölcslével adni neki ízt, de mivel én általában elég későn edzek így olyankor már inkább zöldségeket erőltetem, a gyümiket meg korábbi időben.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Válasz küldése