Testépítés, edzésprogramok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2012.03.23. 16:14:53

lui1698 írta:daffy,

múltkor kérdeztem az l-karnitinről, nem lenne szted érdemesebb inkább ebbe az adipokill cuccba fektetnem?
Bár nem vagyok daffy, de hozzászólnék. (legalábbis leraknám a voksomat az L-Karnitin mellett) :wink:

Szóval, annó én is sokat filóztam, hogy diéta mellé milyen "szert" szedjek. Nos, nálam elvárás volt, hogy ne legyen termogenikus. (tehát a keringésemet ne terhelje le) Ezért esett a választásom az L-Karnitinra, mely egy roppant egyszerű cucc, és szerintem a megfelelő diéta mellett hatalmas sikereket lehet elérni. Egy hónap alatt kockás lett a hasam. (volt kb. 5 kg feleslegem)
Én személy szerint jobban ajánlanám a karnitint, és abból is a folyékony változatot. Ananászosat vettem még annó, az íze is nagyon korrekt, sőőőt... :lol:

Ezt használtam, edzés előtt.
A dologhoz az hozzátartozik, hogy én ezt kizárólag azért szedtem, hogy leszedjem a hasamról a zsírt. Szóval, konditerem közelébe nem jártam, foci edzés előtt legurítóttam ebből egyet. Nálam nagyon hatásos volt.
Persze, mint minden más "szer", csak diéta mellett segít. :wink:
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.03.23. 15:41:20

daffy,

múltkor kérdeztem az l-karnitinről, nem lenne szted érdemesebb inkább ebbe az adipokill cuccba fektetnem?
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
nagyi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009.06.14. 22:21:33
Tartózkodási hely: Tököl City

2012.03.23. 15:23:15

daffy írta:
Eazzy írta: Egyébként ha jól gondolom, hogy az erő növekedhet izomnövekedés nélkül is, tehát VV ezért is emelhet nagyobb súlyokat.
azért megy le izom,mert ha minden igaz,azt könnyebb lebontani,mint a zsírt. így ha valaki egy jó diétát akar,annak a 2:1 arányú zsír-izomvesztés sem fér bele. 3-4:1 arányú már ok. szóval izomnövekedést nem hinném,hogy sikerülne elérni. max erőt(de még azt sem hiszem,hisz a ch megvonással gyengülnöd kell)..
érdekes, hogy én is csúcsokat döntöttem minden gyakorlatnál, diéta alatt sikerült pl. átlépnem a 100kg-ot fekve, és a 120kg-ot szériában guggolásnál..
"Bσтι, вσтι, мα∂яι∂ιѕтα qυι ησ вσтι!"
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.23. 13:38:45

Eazzy írta:Egyébként a diéta mégis miért is ját mindenképp izomvesztéssel? Sok cikk van arról, hogy ugye megfelelő fehérje bevitel mellett az izomtömeg megtartása egyáltalán nem lehetetlen, ebből kifolyólag pedig akár minimális növekedés sem teljesen kizárhat. Szerintem. Persze ez egyértelműen nem bizonyíthat, főleg mivel valóban izmosabbnak tűnik az ember, mivel a zsír lemegy az izomról, ezáltal szálkásabb lesz az illető.

Egyébként ha jól gondolom, hogy az erő növekedhet izomnövekedés nélkül is, tehát VV ezért is emelhet nagyobb súlyokat.
azért megy le izom,mert ha minden igaz,azt könnyebb lebontani,mint a zsírt. így ha valaki egy jó diétát akar,annak a 2:1 arányú zsír-izomvesztés sem fér bele. 3-4:1 arányú már ok. szóval izomnövekedést nem hinném,hogy sikerülne elérni. max erőt(de még azt sem hiszem,hisz a ch megvonással gyengülnöd kell).

El fanático!
a koffein elvileg segít diétában. nekem nem azért kell,hogy bármire is rávegyen,szimplán csak van a zsírégetőben és elviselem. a nap felét viszont át tudom aludni,ma tartok is egy nap adipokill mentes napot.
lehet,hogy csak behaluzom,de mintha látnék valamicske előrelépést magamon.
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.03.23. 13:32:32

Egyébként a diéta mégis miért is ját mindenképp izomvesztéssel? Sok cikk van arról, hogy ugye megfelelő fehérje bevitel mellett az izomtömeg megtartása egyáltalán nem lehetetlen, ebből kifolyólag pedig akár minimális növekedés sem teljesen kizárhat. Szerintem. Persze ez egyértelműen nem bizonyíthat, főleg mivel valóban izmosabbnak tűnik az ember, mivel a zsír lemegy az izomról, ezáltal szálkásabb lesz az illető.

Egyébként ha jól gondolom, hogy az erő növekedhet izomnövekedés nélkül is, tehát VV ezért is emelhet nagyobb súlyokat.
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2012.03.23. 13:27:50

daffy írta:
egy kis helyzetjelentés az adipokillről:
már napi 2x2 kapszulát tolok. nagyon pörgeti a szervezetet,engem [auto_cenzúra] is. este 8kor már felborulok a fáradtságtól,aminek az oka az,hogy sport nélkül is úgy pörgök,mintha sportolnék. ha sportolok is,akkor ömlik rólam a víz. megcsináltam 20 fekvőtámaszt és csöpögött az arcomról az izzadtság,pedig fizikálisan nem fáradtam el,mégis... egyelőre jónak tűnik
Ez mondjuk nem csoda, hiszen tele van koffeinnel. Amúgy én is diétázom, mellette tornázom és súlyzózom. Fél éve nyomom és büszkén mondom: van eredménye! :)
1 hónapja segítek rá HCA Chistosan-nal és pár napja L-Carintin-t is dobok mellé.

Arra egyébként mindenki figyelmét felhívnám, hogy a koffeinnel teletömött kapszulák azzal, hogy felpörgetnek jól kikészítik a szívet, ami súlytöbblet esetén kórházi tartózkodáshoz is vezethetnek.
Az már nagy gond, ha valaki csak úgy tud akaraterőt nyerni a diétához és némi mozgáshoz, hogy 10 erős kávényi koffeint dob egyszerre a szervezetébe.
Azokban, amiket én szedek 1 mg-nyi koffein sincs és azért szedem, mert nem mindegy, hogy a maradék 3 hónap alatt még 6-7 kilót tudok ledobni vagy 10-12 kilót. Ha több időm lenne, akkor nem adnék ilyesmikért egy fillért sem!
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.23. 13:09:35

Sanama írta: Most lehet kicsit egymás mellé beszélünk,de amit írtál hogy böffent valaki valamit az igaz. Bár VV szerintem nem az a típus, aki naponta 5 hülye kommentet ír, stb.

Amit én mondtam az csak az akart lenni, hogy a sok testépítő guru sem ért mérföldekkel többet a biológiai folyamatokhoz, csak szeretik mondani. Legalábbis szerintem.
nem konkrétan vv-re gondoltam,de biztosan olvasod,hogy vannak itt abszolút kezdők. természetesen kapnak segítséget,de nem értem,hogy miért nem maguktól próbálkoznak.
ha én nem tudom m. jordan lábméretét,akkor előbb megkeresem neten és ha valami csoda folytán nem találom,akkor kérdezek
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.03.23. 12:34:21

daffy írta:
Sanama írta: Izmosodni meg nem tudom VV izmosodhatott-e, de hogy izmosabbnak tűnhet az tuti. És Mahone bocsáss meg,hogy nincs doktorink az emberi test biológiai működéséből, bár sztem egyik testépítő gurunak sem.
szerintem arra gondolt,hogy ha valaki idetéved és böffent egy "okosat" az olvasás helyett,akkor az gáz. szerintem 2 oldalt visszaolvasva meg lehet mindent találni,mert itt mindig ugyan azokról van szó.

ha lemegy a zsír a vállról,hasról,akkor nincs olyan nem szakavatott ember,aki ne mondaná rá,hogy mennyit izmosodtál. holott semennyit. a has olyan volt eddig is,csak lement róla a szalonna
Most lehet kicsit egymás mellé beszélünk,de amit írtál hogy böffent valaki valamit az igaz. Bár VV szerintem nem az a típus, aki naponta 5 hülye kommentet ír, stb.

Amit én mondtam az csak az akart lenni, hogy a sok testépítő guru sem ért mérföldekkel többet a biológiai folyamatokhoz, csak szeretik mondani. Legalábbis szerintem.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.23. 12:28:37

Sanama írta: Izmosodni meg nem tudom VV izmosodhatott-e, de hogy izmosabbnak tűnhet az tuti. És Mahone bocsáss meg,hogy nincs doktorink az emberi test biológiai működéséből, bár sztem egyik testépítő gurunak sem.
szerintem arra gondolt,hogy ha valaki idetéved és böffent egy "okosat" az olvasás helyett,akkor az gáz. szerintem 2 oldalt visszaolvasva meg lehet mindent találni,mert itt mindig ugyan azokról van szó.

ha lemegy a zsír a vállról,hasról,akkor nincs olyan nem szakavatott ember,aki ne mondaná rá,hogy mennyit izmosodtál. holott semennyit. a has olyan volt eddig is,csak lement róla a szalonna
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.03.23. 12:24:55

Eazzy írta:Azért kicsit túllihegitek ezt a sárgakapszulát... én olvastam, de bőven van benne olyan, amit azért totál nem kőbe vésett dolog. Bunny amúgy is egy kőbunkó, aki csak a saját meglátásait tartja totál helyesnek. Igaz ezt olyan meggyőződéssel mondja, hogy elhiszem, hogy mindent bevesztek neki.
Nálam alapvető dolog, hogy mindent megkérdőjelezek, mert így van értelme a dolgoknak, így lehet személyre szabottam megtapasztalni, hogy a saját szervezeted mire hogy reagál.
Ott a pont.

Izmosodni meg nem tudom VV izmosodhatott-e, de hogy izmosabbnak tűnhet az tuti. És Mahone bocsáss meg,hogy nincs doktorink az emberi test biológiai működéséből, bár sztem egyik testépítő gurunak sem.
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.03.23. 11:54:42

Azért kicsit túllihegitek ezt a sárgakapszulát... én olvastam, de bőven van benne olyan, amit azért totál nem kőbe vésett dolog. Bunny amúgy is egy kőbunkó, aki csak a saját meglátásait tartja totál helyesnek. Igaz ezt olyan meggyőződéssel mondja, hogy elhiszem, hogy mindent bevesztek neki.
Nálam alapvető dolog, hogy mindent megkérdőjelezek, mert így van értelme a dolgoknak, így lehet személyre szabottam megtapasztalni, hogy a saját szervezeted mire hogy reagál.
Alexander Mahone
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.12.10. 18:48:57
Tartózkodási hely: Abu-Dhabi

2012.03.23. 07:09:47

Victor_Valdes: Te nagyon szeretsz hülyeségeket beszélni. Fogadd el a tényeket! Ezeket nem mi, vagy a Kékestetők találjuk ki, hanem egyszerű biológiai folyamatok. Olvasd el a sárga kapszulát és akkor nem fogsz minden héten valami böszmeséget kérdezni vagy mondani.
"Akár azt gondolod képes vagy képtelen vagy rá, igazad van."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.23. 06:46:38

Victor_Valdes írta: Biztos, hogy kisebb mértékben, de miért ne jöhetne fel izom?
azért,mert az tök ellentétes folyamat. az izmosodáshoz kalóriatöbblet kell,a fogyáshoz pedig kevesebb kalória,mint amit elhasználsz.

egy kis helyzetjelentés az adipokillről:
már napi 2x2 kapszulát tolok. nagyon pörgeti a szervezetet,engem [auto_cenzúra] is. este 8kor már felborulok a fáradtságtól,aminek az oka az,hogy sport nélkül is úgy pörgök,mintha sportolnék. ha sportolok is,akkor ömlik rólam a víz. megcsináltam 20 fekvőtámaszt és csöpögött az arcomról az izzadtság,pedig fizikálisan nem fáradtam el,mégis... egyelőre jónak tűnik
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2560
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.03.22. 23:14:17

Eazzy írta:Melyik koliban vagy Rinku?
A Campusban lakok itt, Debrecenben. :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.03.22. 22:47:26

nagyi írta: nem lehet, hogy megcsal a szemed, és ugy látod, hogy izmosodsz, miközben csak előbukkan az izom a bunda alól? :)
Biztos, hogy benne van ez is, de súlyban is látszik nem kicsit a dolog, gyakorlatilag a duplájával csinálok már mindent, mint mikor elkezdtem.
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
nagyi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009.06.14. 22:21:33
Tartózkodási hely: Tököl City

2012.03.22. 22:45:18

Victor_Valdes írta:
nagyi írta: ezen kívül pedig diéta alatt valószínűleg nem jött fel izom, a kettő nem fér meg egymás mellett.
Biztos, hogy kisebb mértékben, de miért ne jöhetne fel izom? Én látom magamon, hogy hónapok óta diétázok, mégis jön az izom is, bár biztos jobban fejlődnék, ha nem diétáznék.. :oops: :)
nem lehet, hogy megcsal a szemed, és ugy látod, hogy izmosodsz, miközben csak előbukkan az izom a bunda alól? :)
"Bσтι, вσтι, мα∂яι∂ιѕтα qυι ησ вσтι!"
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.03.22. 22:36:08

nagyi írta: ezen kívül pedig diéta alatt valószínűleg nem jött fel izom, a kettő nem fér meg egymás mellett.
Biztos, hogy kisebb mértékben, de miért ne jöhetne fel izom? Én látom magamon, hogy hónapok óta diétázok, mégis jön az izom is, bár biztos jobban fejlődnék, ha nem diétáznék.. :oops: :)
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
nagyi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009.06.14. 22:21:33
Tartózkodási hely: Tököl City

2012.03.22. 22:30:14

Eazzy írta:Melyik koliban vagy Rinku?

Nah, kicsit beszámolok, hogy hogyan áll a diétám. Jelenleg 1.5-2 kilót adtam le (mérési pontatlanság miatt intervallum), még olyan három lenne a cél, bár igazából a tükörben látható dolog a lényeg, így igazából a jelenlegi súlyomat se gond ha tartanám, ha mellette rendesen szálkásodok. Egyébként bő három hete csinálom. A heti 1 kiló mínusz nincs meg, de úgy gondolom, hogy ebben szerepet játszik az is, hogy előtte kb. 7 hónapot kihagytam teljesen edzésből, illetve fehérjét azt rendesen tolok be, tehát valószínűleg valamennyi izom is jött fel, egyébként ez látható is szerencsére. Persze az edzés emellett emelt ismétlésszámos, hogy illeszkedjen a diétához. Az aerob edzést pedig intervallum edzéssel keverem.
Mit gondoltok az eddigi eredményről?
az emelt ismétlésszámos edzés meg a diéta illeszkedéséről ennyit:
http://shop.builder.hu/cikkek.htm4?id=1010

ezen kívül pedig diéta alatt valószínűleg nem jött fel izom, a kettő nem fér meg egymás mellett.
"Bσтι, вσтι, мα∂яι∂ιѕтα qυι ησ вσтι!"
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.03.22. 22:11:10

Amúgy, valami képeket lökhetnétek, hogy ki hogyan néz ki a nagy edzések közepette.. :D
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.03.22. 21:56:34

Melyik koliban vagy Rinku?

Nah, kicsit beszámolok, hogy hogyan áll a diétám. Jelenleg 1.5-2 kilót adtam le (mérési pontatlanság miatt intervallum), még olyan három lenne a cél, bár igazából a tükörben látható dolog a lényeg, így igazából a jelenlegi súlyomat se gond ha tartanám, ha mellette rendesen szálkásodok. Egyébként bő három hete csinálom. A heti 1 kiló mínusz nincs meg, de úgy gondolom, hogy ebben szerepet játszik az is, hogy előtte kb. 7 hónapot kihagytam teljesen edzésből, illetve fehérjét azt rendesen tolok be, tehát valószínűleg valamennyi izom is jött fel, egyébként ez látható is szerencsére. Persze az edzés emellett emelt ismétlésszámos, hogy illeszkedjen a diétához. Az aerob edzést pedig intervallum edzéssel keverem.
Mit gondoltok az eddigi eredményről?
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2560
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.03.18. 20:40:05

daffy írta:ezt letöltöd és elolvasod. ez a kondizás abc-je. ha ez megvan és maradt kérdés,akkor azt felteheted. mi itt az elején csak azt tudnánk tanácsolni,ami a könyvben eleve benne van.
Köszönöm daffy, nyomban nekiállok! :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.18. 19:28:03

Rinku írta:...
ezt letöltöd és elolvasod. ez a kondizás abc-je. ha ez megvan és maradt kérdés,akkor azt felteheted. mi itt az elején csak azt tudnánk tanácsolni,ami a könyvben eleve benne van.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2560
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.03.18. 19:22:29

Srácok, szeretnék segítséget kérni! :) Elkezdenék végre rendszeresen kondizni, mert eddig össze-vissza csináltam, de most már lenne rá alkalmam rendszeresíteni az edzéseket. :) Izmosodni, erősödni és fogyni is szeretnék és kellene nekem egy edzésterv, amit követhetek! :)

105 kiló vagyok jelenleg és 185 centi, mackósabb, sörhas termet vagyok és szeretnék úgy lefogyni, hogy abból legyen már izom inkább. :) Szóval ehhez kérnék segítséget Tőletek! Előre is köszönöm a rám szánt időt! :wink: Ha lehet, már holnap elkezdeném. Mindenre szeretnék gyúrni, a bicepsztől a hasig, lábig, mindenre, általánosan kellene javulnia a kondimnak és az izomzatomnak. :)

Ha esetleg nem írtam volna le mindent, akkor mondjátok, hogy milyen infot adjak még és írom. Nagy szerencsém van, mert a koliban van konditerem és foci-kosárpálya az épület mellett, jövőhéttől meg hogy jó idő van, elkezdünk mozogni téli álmunkból. :) Még egyszer köszönöm előre is! :wink:
Football, bloody hell. /SAF/
nagyi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009.06.14. 22:21:33
Tartózkodási hely: Tököl City

2012.03.18. 00:02:13

ziipp írta: Én meg kezdek rájönni, hogy kevés a napi 500 g csirke foci mellett. Kb. szálkásító diétának felel meg esetemben. :O
én annyival diétáztam, 84kg kezdősúly mellett. amúgy pedig inkább a szénhidráton növelj, egyél több rizst.. ez a különbség a tömegnövelő és a szálkásító étrend között lényegében.
"Bσтι, вσтι, мα∂яι∂ιѕтα qυι ησ вσтι!"
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2012.03.17. 18:05:31

nagyi írta:
daffy írta: magyarul emberi alakú kontúrba szeretném beletölteni a rozmár testemet :D
a kifejezésmódért pedig külön dícséret :D :D :D
+1 :D

Én meg kezdek rájönni, hogy kevés a napi 500 g csirke foci mellett. Kb. szálkásító diétának felel meg esetemben. :O
Válasz küldése