Testépítés, edzésprogramok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
nagyi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009.06.14. 22:21:33
Tartózkodási hely: Tököl City

2012.03.12. 17:20:05

daffy írta:srácok,aki akarja próbálja ki a mai edzésem:
"bemelegítés" 60kg-mal egyenes rúdon. a súly a földön,elkezdesz egy sima felhúzást,de mellre veszed,majd fej fölé nyomod és leteszed a földre. ez 1 ismétlés,ebből 25.
pont ma csináltam ezt a gyakorlatot először, bár nekem csak 4x8 ismétlés volt 50kg-al, és bevallom, elég meleg volt már az utolsó 1-2 ismétlés.. :D
"Bσтι, вσтι, мα∂яι∂ιѕтα qυι ησ вσтι!"
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.12. 15:21:03

srácok,aki akarja próbálja ki a mai edzésem:
"bemelegítés" 60kg-mal egyenes rúdon. a súly a földön,elkezdesz egy sima felhúzást,de mellre veszed,majd fej fölé nyomod és leteszed a földre. ez 1 ismétlés,ebből 25.

utána jön a finomabb rész: 4 gyakorlat:
1. tárogatás 7-8kg-mal 25 ismétlés
2. 1fekvő,utána felugrás nagyon magasra. ez 1 ismétlés,ebből is 25
3. 25 hasprés úgy,hogy a nyújtott lábadat tartod a talaj fölött és mikor a felsőtesttel közelítesz,akkor a térdedet is húzod a könyöködhöz(a láb nem érinti a talajt,de ki kell nyújtani vízszintesen)
4. 16kg kettlebell vagy kézisúlyzó a földön. felemeled és vállból kinyomod,majd vissza a földre. karonként 25
kész is 1 kör,már csak 4 van hátra :)

a gyakorlatok között 30-60sec pihi és mindebből 5 kör. mennyi idő alatt megy? :D
én bevallom férfiasan,nem ment. nem vagyok még elég edzett hozzá,de nem adom fel. így néz ki a hétfői edzésem 1 hónapig,elég vállpusztító,bár mindenem remeg
nagyi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009.06.14. 22:21:33
Tartózkodási hely: Tököl City

2012.03.12. 11:27:55

socio66 írta:
tomabence írta:Srácok!
Lehet valaki ragyás,pattanásos, hogy pl fehérjét vagy épp aminot iszik ???
Szombaton vettem mind2őt, ma elkezdem őket elmajszolgatni, de nem szeretnék olyan ragyás lenni mint egynémelyik génkezelt állat a teremben :lol: Vannak egyéb mellékhatásai szervezetileg ezeknek a cuccoknak ( természetesen mindennek van, de kíváncsi vagyok hogy mégis.... )
a fehérjében vannak olyan anyagok,amik serkenthetik ezt igen,de ritka,hogy valaki hajlamos legyen rá.
ezért nem árt először kis mennyiségben venni.
plusz nem csak a fehérjék, de a megnövekedett tesztoszteron termelés is kiválthat pattanásosságot, lásd: kamaszok.
"Bσтι, вσтι, мα∂яι∂ιѕтα qυι ησ вσтι!"
socio66

2012.03.12. 07:50:55

tomabence írta:Srácok!
Lehet valaki ragyás,pattanásos, hogy pl fehérjét vagy épp aminot iszik ???
Szombaton vettem mind2őt, ma elkezdem őket elmajszolgatni, de nem szeretnék olyan ragyás lenni mint egynémelyik génkezelt állat a teremben :lol: Vannak egyéb mellékhatásai szervezetileg ezeknek a cuccoknak ( természetesen mindennek van, de kíváncsi vagyok hogy mégis.... )
a fehérjében vannak olyan anyagok,amik serkenthetik ezt igen,de ritka,hogy valaki hajlamos legyen rá.
ezért nem árt először kis mennyiségben venni.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.03.12. 07:48:40

tomabence írta:Srácok!
Lehet valaki ragyás,pattanásos, hogy pl fehérjét vagy épp aminot iszik ???
Szombaton vettem mind2őt, ma elkezdem őket elmajszolgatni, de nem szeretnék olyan ragyás lenni mint egynémelyik génkezelt állat a teremben :lol: Vannak egyéb mellékhatásai szervezetileg ezeknek a cuccoknak ( természetesen mindennek van, de kíváncsi vagyok hogy mégis.... )
Lehetsz tőle pattanásos. Ez egyénfüggő
Avatar
tomabence
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 306
Csatlakozott: 2008.07.06. 21:53:15
Tartózkodási hely: Csongrád

2012.03.12. 07:08:32

Srácok!
Lehet valaki ragyás,pattanásos, hogy pl fehérjét vagy épp aminot iszik ???
Szombaton vettem mind2őt, ma elkezdem őket elmajszolgatni, de nem szeretnék olyan ragyás lenni mint egynémelyik génkezelt állat a teremben :lol: Vannak egyéb mellékhatásai szervezetileg ezeknek a cuccoknak ( természetesen mindennek van, de kíváncsi vagyok hogy mégis.... )
socio66

2012.03.11. 20:55:07

tomabence írta:a BioTech USA-s termékekről mi a véleményetek??
én ahányszor bemegyek a helyi scitec-es boltba,az eladó tag mindig elmondja őket minden trének,attól függetlenül hogy épp mi a téma. :)
persze üzleti érdekek,meg minden,de azért én jobban bízok bennük.
egyébként kaptam most ilyen fehérjét,eper-fehércsoki ízben,eszméletlen finom,ilyen kellemes ízt még soha nem tapasztaltam fehérjéknél. :)
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.03.11. 20:40:36

lui1698 írta:Srácok hallottam erről az l-karnitin nevezetű cuccról.
Ez mennyire hatásos?
Mármint arra gondolok, hogy mennyire növeli a zsírégetés hatékonyságát?
Figyelj én elszedtem egy Biotech-es Super Fat Burnert az nem ért semmit, aztán egyik ismerősöm tanácsolt egy drágább cuccot, ezt, ami viszont durván jó, tegyük hozzá, hogy a kaját nagy vonalakban betartom, és az edzéseket amennyire csak tőlem telik csinálom rendesen. Eléggé belassult már a fogyásom, de mióta szedem, elkezdtem rendesen fogyni újra. :D

Szal a többség a kaján és a mozgáson múlik, de van akinek beválik, van akinek nem, illetve lehet, hogy csak fejben ad megerősítést ez az egész...:D
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.11. 17:55:53

lui1698 írta:Srácok hallottam erről az l-karnitin nevezetű cuccról.
Ez mennyire hatásos?
Mármint arra gondolok, hogy mennyire növeli a zsírégetés hatékonyságát?
pár százaléknyira. a nagy része a kaján dől el,a többi a mozgás,az ilyen dolgok csak egy kis lökést adnak. a barátnőmnek jó volt,nekem nem
próbáld ki,de nagyon figyelj rá,hogy étrend nélkül csak pénzkidobás
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.03.11. 17:53:07

Srácok hallottam erről az l-karnitin nevezetű cuccról.
Ez mennyire hatásos?
Mármint arra gondolok, hogy mennyire növeli a zsírégetés hatékonyságát?
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.11. 15:55:42

Eazzy írta:
daffy írta:szerintetek az eredményezhet valami változást,ha valaki elhagyja az étrendjéből a cukrot. most ezen filózom napok óta és szerintem nem. én úgy gondolom,hogy elsősorban a ch számolása vihet eredményre,de gondoltam megkérdem
Hát szerinted a cukor az mi? :D Színtiszta szénhidrát.
értelem szerűen úgy gondoltam,hogy a bevitt szénhidrát számolása eredményezhet fogyást úgy,hogy kevesebbet viszek be,mint amit elhasználok.
de nem tudom,hogy mennyit viszek be,mert nem tudom kiszámolni,mivel házikosztot fogyasztok jelenleg,csak az összes cukrot kiszedtem a napjaimból,nincs üdítő,csoki,süti,kakaóscsiga,kakaó,tej...
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.03.11. 15:42:30

daffy írta:szerintetek az eredményezhet valami változást,ha valaki elhagyja az étrendjéből a cukrot. most ezen filózom napok óta és szerintem nem. én úgy gondolom,hogy elsősorban a ch számolása vihet eredményre,de gondoltam megkérdem
Hát szerinted a cukor az mi? :D Színtiszta szénhidrát.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.03.11. 15:41:31

Nem akarok hülyeséget mondani, egyszer teremben láttam, hogy egy egykezes rúdra volt valami gatyamadzaggal rákötve egy súly és azt tekergették, állítólag az jó volt nekik alkarra. :roll: :)
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.11. 15:35:50

MQuC írta:Alkar vaskosítására mit tudtok? Marokerősítőt szoktam és rudat csuklobol emelni. nem tudom szakszerűbben kifejezni :lol:

Van még, ami nagy változást hozna?
csuklóbehúzás a neve ha jól emlékszem. minden gyakorlat erősíti,ahol szorítod a rudat,mivel alapvetően a fogás erőssége terheli meg
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2012.03.11. 15:31:22

Alkar vaskosítására mit tudtok? Marokerősítőt szoktam és rudat csuklobol emelni. nem tudom szakszerűbben kifejezni :lol:

Van még, ami nagy változást hozna?
Kép
nagyi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009.06.14. 22:21:33
Tartózkodási hely: Tököl City

2012.03.11. 00:16:30

daffy írta:én nem akarok sajtreszelő hasat,csak látszódjon a kemény munka,ezért nem is kezdtem olyan nagy diétába. most elvettem a cukrot és hozzáadtam az aerobot+crossfitet+küzdősportot. meglátjuk így mi alakul ki május elejére,aztán ha nem tetszik,3 kilót le lehet dobni diétával 1 hónap alatt. nekem sajna csak augusztus lesz a strandszezon,így van időm
fogyás ugye kalóriadeficittel érhető el, szóval ha ennyi plusz edzést végzel, és e mellett elhagyod a cukrot... augusztusra lehet tömegelned kell :) hajrá!
"Bσтι, вσтι, мα∂яι∂ιѕтα qυι ησ вσтι!"
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.11. 00:10:39

nagyi írta: én jelenleg ott tartok, hogy ha ellazultan állok, akkor is látszik már mintha lenne valami, haloványan látszanak a vonalak, de még egy 2-3 kg leugrik és elégedett leszek.. 84,5ről indultam, most 78,5 vagyok, kb. 8 hét alatt úgy, hogy azért néha be be csúszik ez az. próbálom az ilyesmi félrekajálásokat edzés előttre vagy utánra szorítani, de nem mindig sikerül, sőt. nem kell a diétát véresen komolyan venni, hacsak nem versenyre készül az ember, vagy nem az van tényleg, hogy 2 hét alatt csúcsforma kell, mert fotózás lesz :D ráadásul szerintem olyan ember, akinek nem monoton az élete, hogy minden nap ugyan olyan, semmi váratlan dolog ninc sbenne, képtelen tartani grammra pontosan a napi tervet minden egyes nap.
én nem akarok sajtreszelő hasat,csak látszódjon a kemény munka,ezért nem is kezdtem olyan nagy diétába. most elvettem a cukrot és hozzáadtam az aerobot+crossfitet+küzdősportot. meglátjuk így mi alakul ki május elejére,aztán ha nem tetszik,3 kilót le lehet dobni diétával 1 hónap alatt. nekem sajna csak augusztus lesz a strandszezon,így van időm
nagyi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009.06.14. 22:21:33
Tartózkodási hely: Tököl City

2012.03.11. 00:04:16

daffy írta:nincsenek nagy igényeim,nem vagyok kövér. 82 kiló vagyok és a kockák nem látszanak. ha megerőltetem a szemem,akkor a felső 4et látom,hogy kb hol van :D
ebből szeretnék varázsolni valamit,oszt ha nem muszáj,akkor nem költök rá sokat. az átlag kaját kapom,így ebből gazdálkodok. most is bontatlanul hever 1 hete a gabonapehely,a kakaó,süti,stb. helyette vettem a csokis fehérjét és egy fülhallgatót,hogy ne legyen unalmas az aerob. életemben nem volt még olyan,hogy 1 hétig nem ettem csokit vagy valami szhart,ez az első és büszke vagyok magamra :)
én jelenleg ott tartok, hogy ha ellazultan állok, akkor is látszik már mintha lenne valami, haloványan látszanak a vonalak, de még egy 2-3 kg leugrik és elégedett leszek.. 84,5ről indultam, most 78,5 vagyok, kb. 8 hét alatt úgy, hogy azért néha be be csúszik ez az. próbálom az ilyesmi félrekajálásokat edzés előttre vagy utánra szorítani, de nem mindig sikerül, sőt. nem kell a diétát véresen komolyan venni, hacsak nem versenyre készül az ember, vagy nem az van tényleg, hogy 2 hét alatt csúcsforma kell, mert fotózás lesz :D ráadásul szerintem olyan ember, akinek nem monoton az élete, hogy minden nap ugyan olyan, semmi váratlan dolog ninc sbenne, képtelen tartani grammra pontosan a napi tervet minden egyes nap.
"Bσтι, вσтι, мα∂яι∂ιѕтα qυι ησ вσтι!"
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.10. 23:55:36

nagyi írta: óóó, nyárra abszolút reális szerintem. ilyen "kis mértékű" súlyvesztés eléréséhez azt hiszem elegendő a "mindent lehet, csak nem mindegy mennyit" elvet követni. :) na meg persze kerülni a neszteát és minden féle-fajta cukrot, ideális esetben a lisztet is.
nincsenek nagy igényeim,nem vagyok kövér. 82 kiló vagyok és a kockák nem látszanak. ha megerőltetem a szemem,akkor a felső 4et látom,hogy kb hol van :D
ebből szeretnék varázsolni valamit,oszt ha nem muszáj,akkor nem költök rá sokat. az átlag kaját kapom,így ebből gazdálkodok. most is bontatlanul hever 1 hete a gabonapehely,a kakaó,süti,stb. helyette vettem a csokis fehérjét és egy fülhallgatót,hogy ne legyen unalmas az aerob. életemben nem volt még olyan,hogy 1 hétig nem ettem csokit vagy valami szhart,ez az első és büszke vagyok magamra :)
nagyi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009.06.14. 22:21:33
Tartózkodási hely: Tököl City

2012.03.10. 23:51:05

daffy írta:csak azért kérdem,mert ha maradnék a sima házikosztnál,szendvicsnél adott esetben,de ezeket igyekszem ésszerű határokon belül fogyasztani és mindezek mellé heti 4küzdősport és 2-3 konditermi edzést végzek,akkor lehet-e nyárra valami elfogadható eredménye(-3-4 kilóban reménykedem) szimplán a cukor elhagyásával?
óóó, nyárra abszolút reális szerintem. ilyen "kis mértékű" súlyvesztés eléréséhez azt hiszem elegendő a "mindent lehet, csak nem mindegy mennyit" elvet követni. :) na meg persze kerülni a neszteát és minden féle-fajta cukrot, ideális esetben a lisztet is.
"Bσтι, вσтι, мα∂яι∂ιѕтα qυι ησ вσтι!"
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.10. 23:46:23

nagyi írta: mindenképp, szerintem ha valaki nem akar drasztikusan fogyni, gondolok itt 10 kilókra, és nem máj. elején jut eszébe, hogy júniusra kockás hasat akar villantani, akkor bőven elég, ha kerüli az egyszerű cukrokat, lisztet. a zsírról meg annyit, hogy ~3x kcal tartalma van 1g zsírnak 1g szénhidráthoz vagy fehérjéhez képest, éppen ezért lassabb a felszívódása is, jobban "megüli" a gyomrot.
csak azért kérdem,mert ha maradnék a sima házikosztnál,szendvicsnél adott esetben,de ezeket igyekszem ésszerű határokon belül fogyasztani és mindezek mellé heti 4küzdősport és 2-3 konditermi edzést végzek,akkor lehet-e nyárra valami elfogadható eredménye(-3-4 kilóban reménykedem) szimplán a cukor elhagyásával?
nagyi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009.06.14. 22:21:33
Tartózkodási hely: Tököl City

2012.03.10. 23:43:22

daffy írta:hogy a saját példámat is beleszőjem...
ha nem eszek cukros kaját(egész nap) és nem iszok cukrosat,akkor üresnek érzem a gyomrom. bármikor tudnék enni a nap folyamán. ha pl zsemlébe teszek sonkát és mást nem,akkor is ez a helyzet,pedig a zsemle ugye nem épp javasolt étel. ha a zsemlébe még sajtot,majonézt is teszek,akkor sokkal jobban telít,laktat. pedig ugye ez is szemét szénhidrát,csak nincs mellette zsír(az első változatban). ennyit számíthat,hogy a cukrot kiveszem és a szemét szénhidrátot nem vegyítem zsírral? ennek akár látszata is lehet?
mindenképp, szerintem ha valaki nem akar drasztikusan fogyni, gondolok itt 10 kilókra, és nem május elején jut eszébe, hogy júniusra kockás hasat akar villantani, akkor bőven elég, ha kerüli az egyszerű cukrokat, lisztet. a zsírról meg annyit, hogy ~3x kcal tartalma van 1g zsírnak 1g szénhidráthoz vagy fehérjéhez képest, éppen ezért lassabb a felszívódása is, jobban "megüli" a gyomrot.
"Bσтι, вσтι, мα∂яι∂ιѕтα qυι ησ вσтι!"
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.10. 23:35:20

nagyi írta: szerintem eredményezhet, nem csak azért, mert ha mást nem változtat, de mondjuk a napi 1-2 liter cukros üdítőt ugyan annyi vízre cserél, már azzal is kb. 100g!!!! egyszerű szénhidráttal kevesebbet visz be, hanem azért is, mert ha ugyan ezt a 100g egyszerű szénhidrátot mondjuk összetett ch-ra cseréli, azzal máris nem okoz akkor inzulinszint növekedést a véráramában. az inzulinról ugye tudott, hogy a tápanyagot jó esetben az izmokba juttatja, viszont ha nincs aktivitás (pl súlyzós edzés), akkor zutty, megy a zsírba.

persze ez my opinion :D
hogy a saját példámat is beleszőjem...
ha nem eszek cukros kaját(egész nap) és nem iszok cukrosat,akkor üresnek érzem a gyomrom. bármikor tudnék enni a nap folyamán. ha pl zsemlébe teszek sonkát és mást nem,akkor is ez a helyzet,pedig a zsemle ugye nem épp javasolt étel. ha a zsemlébe még sajtot,majonézt is teszek,akkor sokkal jobban telít,laktat. pedig ugye ez is szemét szénhidrát,csak nincs mellette zsír(az első változatban). ennyit számíthat,hogy a cukrot kiveszem és a szemét szénhidrátot nem vegyítem zsírral? ennek akár látszata is lehet?
nagyi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009.06.14. 22:21:33
Tartózkodási hely: Tököl City

2012.03.10. 23:29:46

daffy írta:...szerintetek az eredményezhet valami változást,ha valaki elhagyja az étrendjéből a cukrot. most ezen filózom napok óta és szerintem nem. én úgy gondolom,hogy elsősorban a ch számolása vihet eredményre,de gondoltam megkérdem
szerintem eredményezhet, nem csak azért, mert ha mást nem változtat, de mondjuk a napi 1-2 liter cukros üdítőt ugyan annyi vízre cserél, már azzal is kb. 100g!!!! egyszerű szénhidráttal kevesebbet visz be, hanem azért is, mert ha ugyan ezt a 100g egyszerű szénhidrátot mondjuk összetett ch-ra cseréli, azzal máris nem okoz akkor inzulinszint növekedést a véráramában. az inzulinról ugye tudott, hogy a tápanyagot jó esetben az izmokba juttatja, viszont ha nincs aktivitás (pl súlyzós edzés), akkor zutty, megy a zsírba.

persze ez my opinion :D
"Bσтι, вσтι, мα∂яι∂ιѕтα qυι ησ вσтι!"
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.10. 20:52:18

nagyi írta:
fehérjét: reggel, edzés után (akár dupla adag), lefekvés előtt
glutamin: edzés előtt, közben, után, esetleg lefekvés előtt.

amúgy szerintem a bájotek is jó márka, én nem rég egy zsák Nitro Gold Pro-t pusztítottam el, szerintem profi minőség az összetevők alapján, és ízre sem utolsó.. mellette ment a 100% whey protein, hát nem tudom, nekem nagyon úgy tűnt hogy a Scitecesben "nincs anyag" a Nitrohoz képest, sűrűbb volt, töményebb, érezhetően minőségibb..
szerintem is jó termék,ettem már tőlük aminót,fehérjéket,kreatinokat,tesztonövelőt(próba szinten). tökéletesen meg voltam elégedve a minőséggel

szerintetek az eredményezhet valami változást,ha valaki elhagyja az étrendjéből a cukrot. most ezen filózom napok óta és szerintem nem. én úgy gondolom,hogy elsősorban a ch számolása vihet eredményre,de gondoltam megkérdem
Válasz küldése