Testépítés, edzésprogramok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2012.03.06. 19:37:24

Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.03.06. 19:20:42

nagyi írta:
Sanama írta:De nagyi, én arra lennék kíváncsi,hogy miért ekkor jön a képbe a Vitargo? Mert nem kajalok csak 2oraval edzés utan vagy mi?
elsősorban azért jobb a VitarGO edzés után, mert nagyobb molekulasúllyal rendelkezik az összes többi egyszerű szénhidrátnál, de ez kémia. a mi szempontunkból az a fontos, hogy gyorsabban felszívódik, nem üli meg a gyomrot, így akár 30 perccel a turmix után is úgy érezheted, hogy megennél egy elefántot. másik nem elhanyagolható szempont az, hogy nem édesít, szóval nincs a sokak által émelyítőnek tartott íze a turmixnak. (jelzem nekem ezzel mondjuk pont nincs bajom :D)
Nekem a sima turmix is megüli a gyomromat, 1,5óráig jól elvagyok kaja nélkül :D
nagyi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009.06.14. 22:21:33
Tartózkodási hely: Tököl City

2012.03.06. 19:06:19

Sanama írta:De nagyi, én arra lennék kíváncsi,hogy miért ekkor jön a képbe a Vitargo? Mert nem kajalok csak 2oraval edzés utan vagy mi?
elsősorban azért jobb a VitarGO edzés után, mert nagyobb molekulasúllyal rendelkezik az összes többi egyszerű szénhidrátnál, de ez kémia. a mi szempontunkból az a fontos, hogy gyorsabban felszívódik, nem üli meg a gyomrot, így akár 30 perccel a turmix után is úgy érezheted, hogy megennél egy elefántot. másik nem elhanyagolható szempont az, hogy nem édesít, szóval nincs a sokak által émelyítőnek tartott íze a turmixnak. (jelzem nekem ezzel mondjuk pont nincs bajom :D)
"Bσтι, вσтι, мα∂яι∂ιѕтα qυι ησ вσтι!"
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.03.06. 17:36:13

De nagyi, én arra lennék kíváncsi,hogy miért ekkor jön a képbe a Vitargo? Mert nem kajalok csak 2oraval edzés utan vagy mi?
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.06. 17:35:23

nagyi írta:
daffy írta:azért javaslom,hogy a linkemet nézd meg. az nem olyan rossz ár
bocsi, valamilyen érthetetlen oknál fogva ugyan olyan színnel írja itt a fórumon a Chrome a linkeket mint a sima szöveget, ezért siklottam el felette.. nem tűnik rossznak, hasonló kaliber lehet a Full Force Super Carb Fast-je és a Bioteches CarboX.. legközelebb már tuti ezek közül veszem valamelyiket.
carbox-ot használtam,abban valami nevetséges százalékban van vitargo
nagyi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009.06.14. 22:21:33
Tartózkodási hely: Tököl City

2012.03.06. 17:30:23

daffy írta:azért javaslom,hogy a linkemet nézd meg. az nem olyan rossz ár
bocsi, valamilyen érthetetlen oknál fogva ugyan olyan színnel írja itt a fórumon a Chrome a linkeket mint a sima szöveget, ezért siklottam el felette.. nem tűnik rossznak, hasonló kaliber lehet a Full Force Super Carb Fast-je és a Bioteches CarboX.. legközelebb már tuti ezek közül veszem valamelyiket.
"Bσтι, вσтι, мα∂яι∂ιѕтα qυι ησ вσтι!"
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.06. 17:27:16

nagyi írta: hát nem tudom, szerintem a 2kg-os dextróz 1000 Ft-ért fényévekre van az 1kg-os VitarGO-tól 5600 Ft-ért. nyilván minőségben is oda vissza veri, de mikor a ch-n kívül még 3-4-5 féle kieget akar venni az ember, és nem bóvlit, akkor valahol meg kell húzni a határt, és talán ez a legkisebb rossz.
azért javaslom,hogy a linkemet nézd meg. az nem olyan rossz ár
nagyi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009.06.14. 22:21:33
Tartózkodási hely: Tököl City

2012.03.06. 17:23:56

Sanama írta:
nagyi írta:
na igen, itt jön a képbe ugyebár a VitarGO, amivel az az egyetlen probléma, hogy földi halandó számára megfizethetetlen :cry:
Miért is?
hát nem tudom, szerintem a 2kg-os dextróz 1000 Ft-ért fényévekre van az 1kg-os VitarGO-tól 5600 Ft-ért. nyilván minőségben is oda vissza veri, de mikor a ch-n kívül még 3-4-5 féle kieget akar venni az ember, és nem bóvlit, akkor valahol meg kell húzni a határt, és talán ez a legkisebb rossz.
"Bσтι, вσтι, мα∂яι∂ιѕтα qυι ησ вσтι!"
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.03.06. 17:13:37

nagyi írta:
na igen, itt jön a képbe ugyebár a VitarGO, amivel az az egyetlen probléma, hogy földi halandó számára megfizethetetlen :cry:
Miért is?
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.06. 17:09:55

nagyi írta: na igen, itt jön a képbe ugyebár a VitarGO, amivel az az egyetlen probléma, hogy földi halandó számára megfizethetetlen :cry:
biztos?
nagyi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009.06.14. 22:21:33
Tartózkodási hely: Tököl City

2012.03.06. 17:03:30

Sanama írta:
shutterisland írta:az edzés utáni első étkezést mennyire nyomjátok le gyorsan ?
azt olvastam, hogy az úgynevezett anabolikus ablak egy bő óráig van "nyitva", szóval edzés utáni turmixot követően jó lenne egy órán belül tolni egy csirke-rizst.
de mivel ha pl. 4-kor végzek, akkor leghamarabb is csak 5.45-re jutok haza, így még a 2 órás időszakból is kicsúszok.
szerencsére meg tudom oldani, hogy itthon elkészítem, és ételhordóban viszem magammal, így edzés után kb. 1 óra múlva már bőven tudom befele tolni a csaba centerben. :D
a kérdés, hogy számít e ez az egy óra annyit, hogy tökörésszek az étel előre elékszítésével,szállításával, plázában való fogyasztásával.
gondolom igen, mert ez a legfontosabb étkezés, csak megerősítést szeretnék nyerni benne. :)
Turmix után én 1 az, hogy nem is bírok enni 1,5óráig. Engem az eltelít olyan mértékben,hogy nem bírok kaját magamba nyomni,max valami kis könnyebbet, banán mondjuk.
De normális kaját általában 1,5-2órával edzés után eszek.
na igen, itt jön a képbe ugyebár a VitarGO, amivel az az egyetlen probléma, hogy földi halandó számára megfizethetetlen :cry:
"Bσтι, вσтι, мα∂яι∂ιѕтα qυι ησ вσтι!"
Avatar
Attya
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2005.01.20. 09:47:59
Tartózkodási hely: North Carolina

2012.03.06. 15:50:33

nagyi írta:
palesz77 írta:Köszi a válaszokat, én is így gondoltam amúgy, csak kíváncsi voltam mások véleményére is..

Más dolog:
Szerintetek az miért lehet, hogy míg én 72 kilóval így nézek ki ahogy lentebb mutattam, addig faterom akivel eszméletlenül hasonló a genetikánk 75 kilósan is sokkal nagyobbnak tűnt mint én most? Sajna képem nincs róla, de kb úgy nézett ki mint amit előbb linkeltem. Meg van olyan osztálytársam, aki szintén 71-72 kiló, pedig magasabb és izmosabb is mint én - plusz ő még kicsit zsíros is, én pedig szinte egyáltalán nem. Csak elgondolkoztam rajta, hogy vajon ez miért lehet, hogy én a kis semmi izomzatommal vagyok 72 kiló a többiek meg akik tényleg emberesen néznek ki alig többek nálam valamivel. Nehezek a csontjaim, vagy mi lehet? Bocs ha hülyeségeket kérdezek, leállok ám ha akarjátok, csak unatkozok jelenleg, az esti buli meg még messze van, úgyhogy van időm ilyeneken gondolkozni.. :D
szerintem a válasz valahol a szövetek közt tárolt víz és a testzsír % környékén keresendő. sokkal izmosabbnak látszódhat, de lehet, hogy közben sok százalékkal magasabb a testzsírja, mint
a tiéd.
Az izom sokkal nehezebb mint a zsír, ennyi!
"Leo egy egyéniség. Senkihez nem lehet hasonlítani. Idén mindenki Cristiano Ronaldoról beszél, pedig Messi az, akiről érdemes többet beszélni. Ugyan Ronaldo sem rossz játékos, csapattársak vagyunk a portugál válogatottban, csodálatos játékos. Viszont Messi bármikor képes a jó játékra és nem csak akkor, amikor kedve szottyan focizni, ellentétben másokkal.”
DECO
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.03.06. 15:32:19

shutterisland írta:az edzés utáni első étkezést mennyire nyomjátok le gyorsan ?
azt olvastam, hogy az úgynevezett anabolikus ablak egy bő óráig van "nyitva", szóval edzés utáni turmixot követően jó lenne egy órán belül tolni egy csirke-rizst.
de mivel ha pl. 4-kor végzek, akkor leghamarabb is csak 5.45-re jutok haza, így még a 2 órás időszakból is kicsúszok.
szerencsére meg tudom oldani, hogy itthon elkészítem, és ételhordóban viszem magammal, így edzés után kb. 1 óra múlva már bőven tudom befele tolni a csaba centerben. :D
a kérdés, hogy számít e ez az egy óra annyit, hogy tökörésszek az étel előre elékszítésével,szállításával, plázában való fogyasztásával.
gondolom igen, mert ez a legfontosabb étkezés, csak megerősítést szeretnék nyerni benne. :)
Turmix után én 1 az, hogy nem is bírok enni 1,5óráig. Engem az eltelít olyan mértékben,hogy nem bírok kaját magamba nyomni,max valami kis könnyebbet, banán mondjuk.
De normális kaját általában 1,5-2órával edzés után eszek.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.03.06. 14:03:43

az edzés utáni első étkezést mennyire nyomjátok le gyorsan ?
azt olvastam, hogy az úgynevezett anabolikus ablak egy bő óráig van "nyitva", szóval edzés utáni turmixot követően jó lenne egy órán belül tolni egy csirke-rizst.
de mivel ha pl. 4-kor végzek, akkor leghamarabb is csak 5.45-re jutok haza, így még a 2 órás időszakból is kicsúszok.
szerencsére meg tudom oldani, hogy itthon elkészítem, és ételhordóban viszem magammal, így edzés után kb. 1 óra múlva már bőven tudom befele tolni a csaba centerben. :D
a kérdés, hogy számít e ez az egy óra annyit, hogy tökörésszek az étel előre elékszítésével,szállításával, plázában való fogyasztásával.
gondolom igen, mert ez a legfontosabb étkezés, csak megerősítést szeretnék nyerni benne. :)
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.04. 21:43:34

Victor_Valdes írta:Ha kimaradt egy edzés, (hát váll kombó) mert fájt az ujjam (foci baleset) akkor azt ne pótoljam be ugye?:D
vagy told el egy edzésnyivel a programod
nagyi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009.06.14. 22:21:33
Tartózkodási hely: Tököl City

2012.03.04. 21:42:13

palesz77 írta:Köszi a válaszokat, én is így gondoltam amúgy, csak kíváncsi voltam mások véleményére is..

Más dolog:
Szerintetek az miért lehet, hogy míg én 72 kilóval így nézek ki ahogy lentebb mutattam, addig faterom akivel eszméletlenül hasonló a genetikánk 75 kilósan is sokkal nagyobbnak tűnt mint én most? Sajna képem nincs róla, de kb úgy nézett ki mint amit előbb linkeltem. Meg van olyan osztálytársam, aki szintén 71-72 kiló, pedig magasabb és izmosabb is mint én - plusz ő még kicsit zsíros is, én pedig szinte egyáltalán nem. Csak elgondolkoztam rajta, hogy vajon ez miért lehet, hogy én a kis semmi izomzatommal vagyok 72 kiló a többiek meg akik tényleg emberesen néznek ki alig többek nálam valamivel. Nehezek a csontjaim, vagy mi lehet? Bocs ha hülyeségeket kérdezek, leállok ám ha akarjátok, csak unatkozok jelenleg, az esti buli meg még messze van, úgyhogy van időm ilyeneken gondolkozni.. :D
szerintem a válasz valahol a szövetek közt tárolt víz és a testzsír % környékén keresendő. sokkal izmosabbnak látszódhat, de lehet, hogy közben sok százalékkal magasabb a testzsírja, mint
a tiéd.
"Bσтι, вσтι, мα∂яι∂ιѕтα qυι ησ вσтι!"
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.03.04. 21:29:59

Ha kimaradt egy edzés, (hát váll kombó) mert fájt az ujjam (foci baleset) akkor azt ne pótoljam be ugye?:D
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2012.03.03. 15:08:10

Köszi a válaszokat, én is így gondoltam amúgy, csak kíváncsi voltam mások véleményére is..

Más dolog:
Szerintetek az miért lehet, hogy míg én 72 kilóval így nézek ki ahogy lentebb mutattam, addig faterom akivel eszméletlenül hasonló a genetikánk 75 kilósan is sokkal nagyobbnak tűnt mint én most? Sajna képem nincs róla, de kb úgy nézett ki mint amit előbb linkeltem. Meg van olyan osztálytársam, aki szintén 71-72 kiló, pedig magasabb és izmosabb is mint én - plusz ő még kicsit zsíros is, én pedig szinte egyáltalán nem. Csak elgondolkoztam rajta, hogy vajon ez miért lehet, hogy én a kis semmi izomzatommal vagyok 72 kiló a többiek meg akik tényleg emberesen néznek ki alig többek nálam valamivel. Nehezek a csontjaim, vagy mi lehet? Bocs ha hülyeségeket kérdezek, leállok ám ha akarjátok, csak unatkozok jelenleg, az esti buli meg még messze van, úgyhogy van időm ilyeneken gondolkozni.. :D
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.03. 13:51:37

Sanama írta: Szerintem nem. Egyszerűen ahhoz,hogy minden izomcsoport minden részét meg lehessen dolgoztatni, nem elegek ezek az alapgyakorlatok.
A lábadról pedig még nem is beszéltünk.

Egy szintig biztos elég lesz az,hogy otthon fekvőzöl,meg húzódzkodsz,de elég hamar észre fogod venni,hogy nem megy tovább.

De ez csak az én véleményem.
illetve az a szint 3-4 hónap alatt elérhető teremben
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.03.03. 13:47:39

palesz77 írta:Ha már így él a topic, akkor egy kérdésem lenne hozzátok. Szerintetek jó kajálással+saját testsúlyos gyakorlatokkal - fekvő, kézenállás fekvő, húzódzkodás és társai, akár plusz nehezékkel is, de kondigépek és súlyzók nélkül - el lehet érni ilyen testet? Azt tudom, hogy sokkal tovább tartana, de egyáltalán lehetséges?
Szerintem nem. Egyszerűen ahhoz,hogy minden izomcsoport minden részét meg lehessen dolgoztatni, nem elegek ezek az alapgyakorlatok.
A lábadról pedig még nem is beszéltünk.

Egy szintig biztos elég lesz az,hogy otthon fekvőzöl,meg húzódzkodsz,de elég hamar észre fogod venni,hogy nem megy tovább.

De ez csak az én véleményem.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.03. 13:43:22

palesz77 írta:Ha már így él a topic, akkor egy kérdésem lenne hozzátok. Szerintetek jó kajálással+saját testsúlyos gyakorlatokkal - fekvő, kézenállás fekvő, húzódzkodás és társai, akár plusz nehezékkel is, de kondigépek és súlyzók nélkül - el lehet érni ilyen testet? Azt tudom, hogy sokkal tovább tartana, de egyáltalán lehetséges?
én azt mondom,hogy nem. ez nagyon szépen ki van dolgozva,meglepne,ha lehetséges lenne
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2012.03.03. 13:31:21

Ha már így él a topic, akkor egy kérdésem lenne hozzátok. Szerintetek jó kajálással+saját testsúlyos gyakorlatokkal - fekvő, kézenállás fekvő, húzódzkodás és társai, akár plusz nehezékkel is, de kondigépek és súlyzók nélkül - el lehet érni ilyen testet? Azt tudom, hogy sokkal tovább tartana, de egyáltalán lehetséges?
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.03.03. 13:26:37

Lionel85 írta: Ezért a táplálkozáson se akarok gyökeresen változtatni.
pedig sajnos a kaja részén múlik a 80%-a annak,hogyan is nézel ki.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2012.03.03. 13:17:20

Köszi Palesz, én se sokat akarok várni ezektől a hazai módszerektől, egyszerűen csak szeretnék mozogni. Nem a testépítés a célom, csak mégis lehessen látni kicsit rajtam, hogy mozgok. Ezért a táplálkozáson se akarok gyökeresen változtatni. A videókon érdekes pózokat csinál a két csávó, nekem ez még messze van. :D Majd gyakorolgatok szorgalmasan. :)
Kép
Kép
Kép
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.03.03. 13:13:08

A 3. videó nem rossz. Szerintetek érdemes lenne alkalmazni?
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Válasz küldése