Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2011.08.15. 00:36:13

Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.08.14. 14:21:35

9Dave írta:Írták itt páran hogy az NCore -ról lehet leszedni barca meccseket, de hogy kell oda regisztrálni? Csak meghívóval lehet? :-s Akkor valaki küldene nekem egyet please ?
már bocs, de sztem ezt nem kéne... :roll:
Avatar
9Dave
Capitá del Barça
Hozzászólások: 681
Csatlakozott: 2010.08.11. 17:59:54
Tartózkodási hely: Barcelona

2011.08.14. 13:45:19

Írták itt páran hogy az NCore -ról lehet leszedni barca meccseket, de hogy kell oda regisztrálni? Csak meghívóval lehet? :-s Akkor valaki küldene nekem egyet please ?
Kép
"Egy passz boldoggá tesz két embert" -Xavi Hernández
Avatar by NEOX. Sig by higany.
D@v3
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.08.14. 10:16:33

lluisllach89 írta:
Krojf írta:Kinél hullanak már a csillagok?
K.
Hál'Istennek írtál, pedig elfelejtettem volna :D

Falun, felhőtlen égbolton, lehetetlen nem látni szinte 1-2 percenként legalább 1-t! 3/3 perc volt a mai rekordom.
Mi jó két órára kifeküdtünk boroskóla társaságában és jó 20-at számoltunk össze, de volt, amit már nem számoltunk. :D
Kép
Kép
Kép
Talma
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2009.07.24. 10:28:03

2011.08.13. 19:41:00

9Dave: Baseballoztam 2 évig, ezt lehetetlen kivitelezni. Több helyen is sántít a dolog, megvágták ezerrel. Két ugyanolyan ütést lehetetlen csinálni, viszont a csávóka lazán ugyanabban a pozícióban várja a base-nél a labdát. A végén mikor mindkét labdát kiüti, akkor látni, hogy a labda "nem esik le"... :)
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.08.13. 19:12:15

http://www.youtube.com/watch?v=UNTw7GH325U

elképesztő ez a madár :) okos nagyon
9Dave írta:Nem tudom volt -e már, nagyon sok helyen szavazások vannak, hogy vajon ez a videó valódi vagy sem:
http://www.youtube.com/watch?v=W8SK0rk5 ... re=related
Az én véleményem szerint igazi, egyszerűen profi a srác.
ügyes trükk :)

hamar kiszúrtam a hibát! :P
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Deus 2011.08.13. 19:14:50-kor.
KépKép
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.08.13. 11:42:47

9Dave írta:Nem tudom volt -e már, nagyon sok helyen szavazások vannak, hogy vajon ez a videó valódi vagy sem:
http://www.youtube.com/watch?v=W8SK0rk5 ... re=related
Az én véleményem szerint igazi, egyszerűen profi a srác.
Szerintem trükk. A labda a bal oldali micsodánál mintha felgyorsulna mindig (a földön elhelyezkedő pozíció alapján elég jól látható a micsodák közti távolság), az pedig lehetetlen. De akárhogy is, ha valódi az is impresszív, ha trükk az is.
Avatar
9Dave
Capitá del Barça
Hozzászólások: 681
Csatlakozott: 2010.08.11. 17:59:54
Tartózkodási hely: Barcelona

2011.08.13. 11:19:29

Nem tudom volt -e már, nagyon sok helyen szavazások vannak, hogy vajon ez a videó valódi vagy sem:
http://www.youtube.com/watch?v=W8SK0rk5 ... re=related
Az én véleményem szerint igazi, egyszerűen profi a srác.
Kép
"Egy passz boldoggá tesz két embert" -Xavi Hernández
Avatar by NEOX. Sig by higany.
D@v3
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.08.12. 23:34:46

Krojf írta:Kinél hullanak már a csillagok?
K.
Hál'Istennek írtál, pedig elfelejtettem volna :D

Falun, felhőtlen égbolton, lehetetlen nem látni szinte 1-2 percenként legalább 1-t! 3/3 perc volt a mai rekordom.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2011.08.12. 23:08:39

Kinél hullanak már a csillagok?
K.
Blaugrana palocista maximalista!
Avatar
AndrésGerardHernandez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2011.02.19. 19:06:40
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

2011.08.11. 16:16:31

Bányász írta:Miért zavargok?(Richard Jackson írása)

Ha már ez volt a téma. :)
Semmi újdonság, pont ezt gondoltam. Nem képesek elviselni a nyomort. De hány ember el tudja? Aki ugyanúgy napról-napra, hétről-hétre, hónapról-hónapra élnek sok éve. Ez a cikk nem magyarázat semmire, nem értenek ezek semmit a világból, a munkából meg még annyit se.
Mindenki s*r-ik rájuk? Egymásra nem számíthatnak? Ezek csak nem bírják, hogy kisemberek. Hát tudom sajnálni őket. Pff

Na befejeztem a témát.
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2011.08.11. 15:54:59

Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.08.11. 15:31:52

Maga az elv jó, más kérdés a megvalósítás!Nem kavartam bele politikát!Mindegy, hogy kommunista politikai hatalom nem az eszme szerint dönt vagy épp egy liberális!Nem liberális csapdának tartom, szimplán nem jó döntésnek, nem mértük fel, hogy milyen áldozatokkal jár egy multikulturális társadalom létrehozása, s ehhez milyen eszközökre van szükség!De ezen lehet még változtatni!
AndrésGerardHernandez írta: A nézeteddel csak azért van bajom Bob, mert sokan vallják és nem működik. Soha sehol nem működött. Nem személyes vita ez, inkább két különböző felfogásé és ne sértődj meg, a tiéd a sírba viszi a világot, míg az enyém évszázadokig működött. Még pár embernek fel kell ébrednie a hollywoodi álomfilmből és talán még nincs későn. De ideje elkezdeni gyógyítani a betegséget, a testben vészesen fogy a fehérvérsejt és az energiatartalék, donor pedig nincsen.
Ezt megint nem tudom hova tenni!Eddig bármilyen eszmét veszek nem működött tökéletesen!És én nem azt mondom, hogy nem munkával kell felszámolni a szegénységet!Itt előjön a kultúra, meg kell tanítani, hogy dolgozni kell meg kell tanulni az adott ország nyelvét!Segíteni kell az iskolázottságot!Ez nem hollywoodi film, de máshogy nem megy!

Úgy gondolom valóban kiveséztük a dolgokat (szerintem büntetés is lesz), annyira éles ellentétek vannak bizonyos dolgokban, hogy ezeket nehéz áthidalni!Annak örülök, hogy békésen megvitattuk a dolgokat, de előrébb nem tudunk jutni, mert 2 teljesen más irányvonalat képviselünk!Én a fehér Európát, nagy nacionalizmust nem tudom elfogadni!Ez tudom Kalap, hogy lesarkított mondata a kifejtésednek, a "kihalásról"!

megjegyezném talán a legjobban az Egyesült Államokban működik a liberális eszme, tegyük félre, hogy milyen helyzetben van az Usa, viszont 60as 70es évektől nagy mértékben jó irányba indultak el, s kevesebb konfliktus!
Kép
Kép
Kép
Avatar
AndrésGerardHernandez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2011.02.19. 19:06:40
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

2011.08.11. 15:21:31

Kalap: megint no comment

Amúgy még mindig csak egy példát várnék, ahol működött a multikulti. Nálam csak ellenpéldák vannak, így nem tudnám összehasonlítani, a többi ország miben hibázott volna.

Már volt, de én is leírom: a szegénységet munkával lehet felszámolni, de ahhoz akarni is kell és küzdeni, rengeteget küzdeni. Ha kell (adott esetben a bevándorlóknál) generációkon keresztül, ennek ez a menete, akik még itt vagyunk, a családunk mind ezt tették régen valószínűleg.

A nézeteddel csak azért van bajom Bob, mert sokan vallják és nem működik. Soha sehol nem működött. Nem személyes vita ez, inkább két különböző felfogásé és ne sértődj meg, a tiéd a sírba viszi a világot, míg az enyém évszázadokig működött. Még pár embernek fel kell ébrednie a hollywoodi álomfilmből és talán még nincs későn. De ideje elkezdeni gyógyítani a betegséget, a testben vészesen fogy a fehérvérsejt és az energiatartalék, donor pedig nincsen.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.08.11. 15:16:46

Bob_Marley írta:Ezért is írtam, hogy a vezetés is hibás, hogy ez kialakult, egyértelmű, hogy nem az a cél, hogy "eltűnjünk"!S nem liberális csapdákról van szó!Bevándorlókat el kell fogadni, az viszont elfogadom, hogy van egy határ!Viszont elzárkózni meg nem emberi tulajdonság!A multikulti nem megbukott, hanem orvoslásra szorul, s ezen kell munkálkodni, hogy mindenkinek jó legyen!Pozitív diszkriminációval ugyanúgy nem értek egyet mint a negatívval, így utolsó soraiddal tisztában vagyok, s ugyanúgy nem értem miért?!
Figyelj, de ha ismered a liberális politikai erőket eu-szerte, akkor tisztában kell vele lenned, hogy ők irányítják a közbeszédet és ők képviselik a pozitív diszkriminációt, ami maga a liberális csapda! Elzárkózni szerintem senki sem akar, reméljük nem fog ezen múlni az életben maradásunk. Szerintem megbukott a multikulti, de ezen ne vitázzunk, mert felesleges.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.08.11. 15:13:07

Ezért is írtam, hogy a vezetés is hibás, hogy ez kialakult, egyértelmű, hogy nem az a cél, hogy "eltűnjünk"!S nem liberális csapdákról van szó!Bevándorlókat el kell fogadni, az viszont elfogadom, hogy van egy határ!Viszont elzárkózni meg nem emberi tulajdonság!A multikulti nem megbukott, hanem orvoslásra szorul, s ezen kell munkálkodni, hogy mindenkinek jó legyen!Pozitív diszkriminációval ugyanúgy nem értek egyet mint a negatívval, így utolsó soraiddal tisztában vagyok, s ugyanúgy nem értem miért?!
Kép
Kép
Kép
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.08.11. 14:39:12

Bob_Marley írta:Megoldani nem oldottuk meg a helyzetet, s nem is rasszizmusról beszéltem én sem, csupán az általánosítást nem tudom elfogadni!
Meggyőzni nem fogjuk egymást (se Kalappal se AndrésGerardHernandezzel), viszont a szegénység kultúra ok okozati véleményem szerint!Ki lehet az egyiket emelni mint kirobbantó tényező, de a kettő szorosan összefügg!
És mindenhol a világon fel lehetne hozni példát, hogy nem működik a multikulti, viszont ha már emlegettük MO-t jóval "barátságosabb" a helyzet nyugaton!Sokat voltam Franciaországban nem rezdülnek össze az emberek, ha jön egy fekete az utcán, vagy ül egy arab mellette a Metron!Persze lehet ellen példálózni Párizzsal, de ott is nem a középosztálybeli negyedekben vannak problémák!És igen a megoldás az lenne, hogy megregulázni, s kultúrát beléjük nevelni, s pont ez nincsen, mert elzárkózunk attól, hogy segítsünk!

szerk részeddel egyet értek Kalap, viszont egyáltalán nem fehér Európáról kell beszélni, hanem élhető Európáról amibe beletartozik a cigány, arab, zsidó, néger!Mert számodra lehet nem, de így színes a világ, hogy nem nacionalista saját közösséget alkotó államok vannak!
Szerintem a "még"-en van a hangsúly, egyre többször és egyre kisebb időközönként történnek ezek a dolgok. Ne lepődjünk meg, ha mindez tovább gyorsul. Nem azért kell fehér Európáról beszélni, mert nem élhet itt zsidó, néger, vagy bármilyen más ember, hanem azért, mert nem lesz európai kultúra, ha így folytatjuk! Ez viszont baj. Nem kell teljesen homogén nemzetállamoknak lenni,de egy országon belül a domináns kultúra azé a népé legyen, márpedig, ha többségbe kerülnek a bevándorlók, akkor ez nem lesz. Nem kell ecsetelnem, hogy miért. Ezt akarjuk? Nem hiszem, mert ha többségbe kerülnek, akkor onnantól egy-két évtized és nem lesz csak elvétve fehér ember Európában. Akkor majd mi leszünk az integrálandó "bevándorlók". Hogy ezt elkerüljük igenis vissza kell térnünk az egészséges életszemlélethez és szaporítani kell a saját népeinket is. Persze nem öncélból, önzésből, hanem a gyermekáldás isteni csodája miatt. Ehhez gondolkodásmódbeli változásra van szükség elsősorban,de sok másra is.
Nem hiszem, hogy elzárkózunk attól, hogy segítsünk, Magyarországon is egyre több példa van egyes településeken, ahol nem pozitív diszkriminációt alkalmaznak ( ami abszolút igazságtalan és egy liberális tévút), elrontva ezzel a cigányságot, hanem egyenlő emberként kezelnek minden tenni akaró és dolgozni kívánó egyént, ezzel segítve rajtuk. Egyre több ilyen van mondom és ez a valódi megoldás. Követelni kell, vasszigorral, de mindenkinek meg kell adni a bizonyítási lehetőséget. Ez az integrálódás útja, nem pedig a liberális csapda. Példákat mondjak-e? Bár, ha kell inkább pü-ben, de biztos sok ilyen településről hallottál.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.08.11. 14:29:13

Megoldani nem oldottuk meg a helyzetet, s nem is rasszizmusról beszéltem én sem, csupán az általánosítást nem tudom elfogadni!
Meggyőzni nem fogjuk egymást (se Kalappal se AndrésGerardHernandezzel), viszont a szegénység kultúra ok okozati véleményem szerint!Ki lehet az egyiket emelni mint kirobbantó tényező, de a kettő szorosan összefügg!
És mindenhol a világon fel lehetne hozni példát, hogy nem működik a multikulti, viszont ha már emlegettük MO-t jóval "barátságosabb" a helyzet nyugaton!Sokat voltam Franciaországban nem rezdülnek össze az emberek, ha jön egy fekete az utcán, vagy ül egy arab mellette a Metron!Persze lehet ellen példálózni Párizzsal, de ott is nem a középosztálybeli negyedekben vannak problémák!És igen a megoldás az lenne, hogy megregulázni, s kultúrát beléjük nevelni, s pont ez nincsen, mert elzárkózunk attól, hogy segítsünk a lecsúszott embereken!

szerk részeddel egyet értek Kalap, viszont egyáltalán nem fehér Európáról kell beszélni, hanem élhető Európáról amibe beletartozik a cigány, arab, zsidó, néger!Mert számodra lehet nem, de így színes a világ, hogy nem nacionalista saját közösséget alkotó államok vannak!
Kép
Kép
Kép
Avatar
AndrésGerardHernandez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2011.02.19. 19:06:40
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

2011.08.11. 14:21:32

Igen Kalap megint elmodnta a lényeget, amit én is gondolok.
Németországban nagyon nem működik a dolog, nemrég jelentette be Merkel asszony is (nem beszólásként mondom!) keress nyugodtan utána a hírekben. Márpedig, ha Németországban nem műkszik, akkor nincs tovább példa, tehát mégsem hinném, hogy a többségi felfogással lenne a gond.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.08.11. 14:13:37

Pontokba szedve:
1. Franciaországban is onnan indult ki "hivatalosan", de a valódi ok nem ez volt, hanem az integrálódásra való képtelenség. Persze, hogy az idióta fehérek is beavatkoznak és beszállnak a "buliba" a tömeghatás miatt. Ezt írtam.
2. Ezt próbálják mindenhol és sajnos a legtöbb esetben sikerül, mert aki nem akar integrálódni, azt nem lehet integrálni. Aki meg akar, az átmenne a 15-ször komolyabb biztonsági szűrőkön is....
3. Németországnak, konkrétan Berlinnek vannak olyan negyedei, ahol nem is oly rég még rendőr kísérte a török többségű negyedbe iskolába a német gyereket. Ma meg már a rendőr sem mer bemenni. Működik? Általánosságban nem, a jó példák ellenére.
4. Persze, hogy nem tesznek sokat a felemelésért a kormányok, mert nem is akarnak. Ebbe a részébe ne menjünk bele, mindenesetre a felemelésnek épp a szigor a módszere, nem pedig a langyos, liberális "simogatás". Látjuk itt is, hogy ez csak rontotta a hazai cigányság helyzetét is. Itt nem erőszakra, meg egyebekre kell gondolni, de tanítani csak úgy lehet igazán sikeresen, ha nagyon szigorúan követelsz ( lásd poroszos módszer és az angolszász módszer közti éles különbség. Az előbbiben mindenkinek van egy erős ált. műveltsége, míg az utóbbiban látjuk, hogy bár elit van, de a társadalom intelligencia átlaga igencsak alacsony. Amerika és a többi, ezt mind tudjuk). Kormányok hibásak két dolog miatt is: 1. mindenkit beengedtek, 2. Nem voltak elég szigorúak, ez való igaz. Mindenesetre számomra egy világ attól szép és színes, ha Magyarországon magyar kultúra van, Angliában pedig angol. A multikulti épp csak egysíkúvá teszi dolgot, hiszen mindenhol ugyanazt az egyébként kezelhetetlen és fenntarthatatlan masszát látod. A szegény kérdés vs kulturális kérdés tekintetében pedig nem fogjuk egymást meggyőzni, biztos vagyok benne, hogy nem a szegénység a döntő tényező ( nem is a genetika, hanem a kultúra), ehhez elég csak Magyarországon körülnézni, de ebbe ne menjünk bele.
Az pedig még egyszer mondom természetes, hogy van angol fiú is a lázongók közt, nem egy és nem kettő, mivel együtt élnek, haverok, barátok ( "tanulnak" egymástól), de a többség mégsem az.
Szerk. : nem titkos ez, nincs benne emberirtás :) Egyszerűen ezután meg kell szigorítani az állampolgársági jog kiadását és a mostaniakat is felül kell bírálni. Aki nem felel meg a követelményeknek, azt igen is ki kell utasítani. Ami viszont a legfontosabb: A fehér Európának el kell kezdenie szaporodni, letérni az öngyilkos és deviáns viselkedési formák útjáról. Ez viszont nagyon összetett kérdés és nem megy máról-holnapra, de a 24-ik óra ez... Sőt, talán egy-két országban már visszafordíthatatlan.
Avatar
AndrésGerardHernandez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2011.02.19. 19:06:40
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

2011.08.11. 14:10:12

Igen általánosítok, de a tapasztalatok többsége alapján és ez szerintem így helyes. Nincs szükség privát vitára, úgy érzem a téma végére értünk. A probléma és a megoldás nem olyan bonyolult, mint amilyennek egyesek föl akarják azt tüntetni, viszont súlyos. Ezt láthatjuk most Angliában, de van/ volt Amerikában, Franciaországban, Németországban stb.

Egyébként a túlnépesedés a legfőbb probléma globálisan ez tény, mégsem tesz ellenne senki semmit. És itt vissza is lehet kanyarodni az etnikákhoz. Igenis fontos kérdés, hogy miért nem képesek egyes népcsoportok kontrollálni a szaporulatukat. Mert ezt már inkább elfoglalásnak, mint integrációnak hívják. Azért azt nem ártana tisztázni, kik szaporodnak túl. Mert hogy fehér bőrűek, olyanról én személy szerint nem hallottam még. De ha valakinek van tudomása ilyenről nyugodtan lehet írni. Nem árt leszögezni: NEM RASSZIZMUSRÓL VAN SZÓ, hanem problémákról és azokkal való szembenézésről.
És természetesen nem a dolgozó emberkékről van szó, de azzal ne áltassa senki magát, hogy ezek a randalírozók becsületesen dolgozó emberkék. Ott is ugyanúgy a segélyből élnek.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.08.11. 13:59:13

Kalap1988 írta: Bob! Ez nem genetikai, vagy etnikai kérdés, de nem is szegény kérdés. Ez már ott rég nem erről szól! Integrálni azt lehet, aki akar, márpedig sajnos tény, hogy Nyugat-Európa bevándorlóinak 80-90%-a nem akar ( nem 100%-a, nem általánosítok).
Ezzel nem értek egyet!Az egész onnan indult lelőttek egy fekete embert, s a feketék tüntettek, majd átcsapott zavargásokba, amiben már nem csak feketék "vállaltak" szerepet!És ott törtek ki zavargások ahol szegényebb emberek élnek!
Kalap1988 írta: Igen az arab sem, de azt hiszem ő sem angol, az pedig természetes, hogy egy közegben hathat ez az érzés sok angol fiatalra is, akik talán rosszabbak lesznek, mint akiktől tanulták a dolgot.
Pont ez lenne a célja az integrálásnak, természetesen pozitív irányban!El kell fogadni a másikat, s megtanulni együtt élni!És a „jót” megtanítani, nem a rosszat eltanulni!
Kalap1988 írta: Ez sajnos nem szegénység kérdése ( akkor az angolok meg tudnák oldani), hanem arról szól, hogy bármennyire is ámítjuk magunkat a multikultival, ezt igazán sehol sem tudták, mert nem lehet, hosszútávon megvalósítani.
Ezzel sem értek egyet, mert pl a németeknél nagyjából működik a dolog!
Kalap1988 írta: És Európamost ennek a levét issza, ne lepődjünk meg rajta, ha a Nyugat-Euban megszaporodnak az ilyen esetek, azon meg végképp nem, mert ez tény, hogy 50-60 év múlva többségbe kerülnek a bevándorlók, ha sürgősen nem szigorítanak valamit. Egy társadalomnak pedig igenis joga van megvédeni magát a külső hatásoktól addig, amíg ezt nem erőszakosan teszi.
Utolsó sorral abszolút egyet értek!
Kalap1988 írta: Talán erre még van lehetőség, de tény, hogy a 24. órában járnak és a szándék nem látszódik.
Persze, hogy tehetünk róla, ki mondta, hogy nem ( vagyis nem mi magyarok, mert itt a nyugatról beszélünk, hanem ők) ? Tehetnek róla, mégpedig a vezetőik elsősorban. Ugyanis nem az átlagpolgár a felelős azért, hogy mindenféle ellenőrzés nélkül mindenkinek nem csak munkavállalói jogot, hanem állampolgárságot adtak, mint ahogy azért sem felelősek, ha egy bevándorló nem hajlandó integrálni. Amondó vagyok, hogy az első gesztust mindig a vendégnek kell gyakorolni, hozzátéve, hogy a vendégül látó is legyen udvarias. Viszont a többség esetében ez a kapcsolat egyoldalú...
Ezzel is egyet értek, hogy a vezetés a hibás!Viszont a felemelésért sem tesz túl sok mindent pl angol kormány!
Viszont nem az elzárkózás, s különböző nemzetállamok kialakítása a megoldás!A világ színes mindenkinek joga van ott élni ahol boldogul, ráadásul Euról beszélünk nem Magyarországról vagy Franciaországról!A kormány pl Angliában ugyanúgy hibás, hogy a bevándorlók helyzete olyan amilyen!
És a zavargásokat társadalmilag szegényebb emberek „generálják”, s nem csak bevándorlók!
Mindenhol probléma az etnikumi kérdés, s ennek nem csak az az oka, hogy ők nem tudnak beilleszkedni!

szerk: Véleményed szerint mi lenne a megoldás?Ha olyan akkor PÜ-ben is leírhatod, mit csinálnál a bevándorlókkal, különböző etnikumokkal?Ráadásul úgy, hogy pl olyan szférában dolgoznak ezek az emberek "éhbérért", ami borzasztó fontos pl az angol gazdaságnak!
Kép
Kép
Kép
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.08.11. 13:39:09

Bob_Marley írta:Ha gondolod ezt privátban folytassuk, bár nem nagyon akarok vitázni!Mindenesetre a közös együttélés, integráció a legfontosabb!S mint írtam is Angliában sem csupán a fekete közösség lázadt fel, hanem minimális egzisztenciával rendelkező emberek!Feketék, arabok, fehérek!Az egy dolog, hogy mindenhol gond a bevándorlók helyzete, de erről mi is tehetünk!Illetve szinte csak általánosítást olvasok tőled!Igen pl Angliában is a feketék nagy része minimálbérért dolgozik, s alig tudja ellátni a családját, de ez ugyanúgy vonatkozik a fehér dokkmunkásokra is!Nem arról van szó, hogy egy bizonyos etnikai csoporttól "tartanunk kell", hanem, hogy a társadalmi elszeparálódás oly mértékű, ami feszültséget gerjeszt!És ez a nagy baj!
Bob! Ez nem genetikai, vagy etnikai kérdés, de nem is szegény kérdés. Ez már ott rég nem erről szól! Integrálni azt lehet, aki akar, márpedig sajnos tény, hogy Nyugat-Európa bevándorlóinak 80-90%-a nem akar ( nem 100%-a, nem általánosítok). Igen az arab sem, de azt hiszem ő sem angol, az pedig természetes, hogy egy közegben hathat ez az érzés sok angol fiatalra is, akik talán rosszabbak lesznek, mint akiktől tanulták a dolgot. Ez sajnos nem szegénység kérdése ( akkor az angolok meg tudnák oldani), hanem arról szól, hogy bármennyire is ámítjuk magunkat a multikultival, ezt igazán sehol sem tudták, mert nem lehet, hosszútávon megvalósítani. És Európamost ennek a levét issza, ne lepődjünk meg rajta, ha a Nyugat-Euban megszaporodnak az ilyen esetek, azon meg végképp nem, mert ez tény, hogy 50-60 év múlva többségbe kerülnek a bevándorlók, ha sürgősen nem szigorítanak valamit. Egy társadalomnak pedig igenis joga van megvédeni magát a külső hatásoktól addig, amíg ezt nem erőszakosan teszi. Talán erre még van lehetőség, de tény, hogy a 24. órában járnak és a szándék nem látszódik.
Persze, hogy tehetünk róla, ki mondta, hogy nem ( vagyis nem mi magyarok, mert itt a nyugatról beszélünk, hanem ők) ? Tehetnek róla, mégpedig a vezetőik elsősorban. Ugyanis nem az átlagpolgár a felelős azért, hogy mindenféle ellenőrzés nélkül mindenkinek nem csak munkavállalói jogot, hanem állampolgárságot adtak, mint ahogy azért sem felelősek, ha egy bevándorló nem hajlandó integrálódni. Amondó vagyok, hogy az első gesztust mindig a vendégnek kell gyakorolni, hozzátéve, hogy a vendégül látó is legyen udvarias. Viszont a többség esetében ez a kapcsolat egyoldalú...
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.08.11. 13:25:12

Ha gondolod ezt privátban folytassuk, bár nem nagyon akarok vitázni!Mindenesetre a közös együttélés, integráció a legfontosabb!S mint írtam is Angliában sem csupán a fekete közösség lázadt fel, hanem minimális egzisztenciával rendelkező emberek!Feketék, arabok, fehérek!Az egy dolog, hogy mindenhol gond a bevándorlók helyzete, de erről mi is tehetünk!Illetve szinte csak általánosítást olvasok tőled!Igen pl Angliában is a feketék nagy része minimálbérért dolgozik, s alig tudja ellátni a családját, de ez ugyanúgy vonatkozik a fehér dokkmunkásokra is!Nem arról van szó, hogy egy bizonyos etnikai csoporttól "tartanunk kell", hanem, hogy a társadalmi elszeparálódás oly mértékű, ami feszültséget gerjeszt!És ez a nagy baj!
Kép
Kép
Kép
Avatar
AndrésGerardHernandez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2011.02.19. 19:06:40
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

2011.08.11. 13:14:07

Én meg azért hoztam ezt fel, mert szerintem igenis nagyon hasonló a helyzet, nálunk ez van, náluk az. A különbség nekem csak annyiban jön le, h. ott ki mertek menni az utcára, mert elegen vannak hozzá. Jelzem idehaza is hallom elégszer tőlük, h. ne várjam nagyon a napot mikor akár 1-el is többen lesznek, mint mi.
Az összefüggés:
- mindkét csoport a társadalom alja
- mindkét csoport a társadalmi többség alkalmazkodását várja
- az adott ország értékeihez igen keveset adnak
- nem tudják/ vagy nem akarják levetkőzni őseik barbár hozzáállását
- a politika és a rendőrség csak bizonyos mértékben hajlandó fegyelmezni őket, mert félnek valamitől
- a közemberek meg nem értik, miért nem segítenek nekik, miért hiszik azt, hogy hazudnak, miért tabu az ha egy más bőrszínű veri agyba főbe őket

Egyszóval a közös a rettegett etnikai kérdés. Ami mellett mi nem mehetünk el szó nélkül, mert ezt a bőrünkön, a húsunkban, a törött csontjainkban és a traumákban érezzük. És hogy az messze lenne? A globális hozzáállás miatti impotencia igenis közel van. Mit szól Brüsszel, Washington, meg mittomén még h ki. Ha a mi nyomorunk nem érdekli őket magyarázzák már meg mitől rettegünk tenni valamit, vagy Angliában mért nem számolták már fel ezt a réteget régen. Ne vádoljon meg senki semmivel, van elég békés módszer is. Csak végre a betegséget kellene kezelni, nem pedig látszatra hajtani.
Válasz küldése