Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.05.06. 00:18:20

Belepofátlankodok.. :oops:

Nyíregyháziaktól szeretném kérdezni, hogy milyen véleménnyel a vannak a Széchenyi suliról? Mind tanulmányilag, mind társadalmilag, esetleg arról, hogy milyen a koli.. Köszi ha valaki látja, és fáradozik nekem egy válasszal. :oops: :P :)
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
torrentkiller
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2008.01.16. 19:52:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/BP.

2011.05.05. 23:41:04

daffy írta: elmondom én. sok városban van kihelyezett kara,így megmaradnak a lehetőségek pl sopronnak,mosonmagyaróvárnak,győrnek,hogy továbbra is egyetemet működtessen.
örülnék,ha egybeolvadnánk a bme-vel,mert finoman szólva sem vagyok kibékülve a bánki 1-2 szabályával,tanárával,stb-vel.
a kérdésem továbbra is a mikor?!
Tudom, nálunk Zegen is van kara. De egyfolytában azt hangoztatják, hogy minőségibb oktatást akarnak. Szerintem nem vita tárgya, hogy a SZE, vagy a NyME képvisel magasabb szintet. Akkor ez most hogy van?

Az összeolvadásnak megmondom őszintén, nem örülnék. Pont azért jelentkeztem én is még a BMFre, mert tudtam, hogy talán ezt még van esélyem elvégezni, ráadásul még a papír értéke is megmarad.
Ha mégis összekapcsolnának, félő, hogy jóideig egyfajta koloncnak tekintene minket az egyetem vezetése. Az meg senkinek sem lenne jó...
A tanárok meg valszeg ugyanúgy megmaradnának (bár rohadt idegesítő, hogy gegIIből már 3szorra dobja vissza a tengelykapcsolómat javításra :?, de hát van ilyen)
Kép
"Barcelona Svájcból hozatott nagyon drága gyógyszereket, hogy leküzdje a növekedésihormon-hiányosságát, és ezt meg akarják hálálni. Messinek a szíve diktálta, hogy melyik csapatot válassza. Megráztam a kezét, és gratuláltam, megmutatta, hogy vannak még olyan labdarúgók, akiknél az emberi értékek elsődlegesek"- Ernesto Bronzetti
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.05.05. 23:31:05

torrentkiller írta: Ezt aláírom, elég nagy tekintélye van a Corvinusnak is. De úgy néz ki rosszul fogalmaztam. Nálunk 90%ban mérnökképzés folyik. Van gazdasági rész is (pl Game90 kolléga -habár az ilyen hibrid szak :D), de az sokkal kevesebb.
Nyugodt szívvel mondhatom, hogy mi és a SZE vagyunk a Műegyetem után a 2 legjelentősebb olyan intézmény, ahol ilyen szinten képeznek mérnököket. (Nem lebecsülve a Debreceni, Szegedi és Miskolci kollégákat :wink: )
Azt viszont még mindig nem értem, hogy a NyME hogyan a jó életbe került be ebbe a listába. Ha már mindenképpen kell ide nyugatra egyetem, akkor egyértelműen a győri... (csak azt tudom elképzelni, hogy ott tanul valami fejes valakijének a valakije...)
elmondom én. sok városban van kihelyezett kara,így megmaradnak a lehetőségek pl sopronnak,mosonmagyaróvárnak,győrnek,hogy továbbra is egyetemet működtessen.
örülnék,ha egybeolvadnánk a bme-vel,mert finoman szólva sem vagyok kibékülve a bánki 1-2 szabályával,tanárával,stb-vel.
a kérdésem továbbra is a mikor?!
Avatar
torrentkiller
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2008.01.16. 19:52:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/BP.

2011.05.05. 23:23:39

Game90 írta: A végén kiderül, hogy a fél fórum az ÓE-re jár :D

Műszaki menedzser szakot csak én tolom?
Én Bánkis vagyok, mechatronikára járok.
Ez teljesen mind1 a Corvinus sincs a felsoroltak között és a Corvinusnak is elég nagy múltja van elismertsége külföldön és az ott tanító tanárok sem a nyomor negyedekből mennek oda tanítani.
Ezt aláírom, elég nagy tekintélye van a Corvinusnak is. De úgy néz ki rosszul fogalmaztam. Nálunk 90%ban mérnökképzés folyik. Van gazdasági rész is (pl Game90 kolléga -habár az ilyen hibrid szak :D), de az sokkal kevesebb.
Nyugodt szívvel mondhatom, hogy mi és a SZE vagyunk a Műegyetem után a 2 legjelentősebb olyan intézmény, ahol ilyen szinten képeznek mérnököket. (Nem lebecsülve a Debreceni, Szegedi és Miskolci kollégákat :wink: ) Habár amíg ilyen Hoffman-féle teljesen alkalmatlan emberek ülnek ott fent, addig ésszerű döntéseknek híján leszünk...
Azt viszont még mindig nem értem, hogy a NyME hogyan a jó életbe került be ebbe a listába. Ha már mindenképpen kell ide nyugatra egyetem, akkor egyértelműen a győri... (csak azt tudom elképzelni, hogy ott tanul valami fejes valakijének a valakije...)

Szerk:
daffy írta: én nem félek a bezárástól.
Valahogy én is így vagyok vele.
Kép
"Barcelona Svájcból hozatott nagyon drága gyógyszereket, hogy leküzdje a növekedésihormon-hiányosságát, és ezt meg akarják hálálni. Messinek a szíve diktálta, hogy melyik csapatot válassza. Megráztam a kezét, és gratuláltam, megmutatta, hogy vannak még olyan labdarúgók, akiknél az emberi értékek elsődlegesek"- Ernesto Bronzetti
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.05.05. 22:59:25

torrentkiller írta:
Game90 írta:
Fecooo írta:daffy, jól tudom, h az Óbudai egyetemre jársz? hallottál vmit az esetleges bezárásról?
Én is oda járok, de még én sem hallottam semmit.
Szintén ÓE.
senzu írta:Szintén ÓE
A végén kiderül, hogy a fél fórum az ÓE-re jár :D

Műszaki menedzser szakot csak én tolom?
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
senzu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1336
Csatlakozott: 2007.08.29. 21:05:39
Tartózkodási hely: Győr / Budapest

2011.05.05. 22:50:34

Szintén ÓE, én hallottam olyan híreket, hogy a BME-hez fognak csatolni minket...
Még jó, hogy én anno azért jelentkeztem a BMF-re, mert nem akartam a BME-re menni :D
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.05.05. 22:22:40

bowlinggolyo írta:
torrentkiller írta:Különben is, a 3 alapító kar közül 2 már legalább 120 éves, és azért "nevük van" itthon és külföldön is.
Ez teljesen mind1 a Corvinus sincs a felsoroltak között és a Corvinusnak is elég nagy múltja van elismertsége külföldön és az ott tanító tanárok sem a nyomor negyedekből mennek oda tanítani.
de elég színvonalas a mérnök képzés és ha be lenne záratva a tervezet szerinti egyetemek mindegyike,akkor csak a bme-n lenne mérnök képzés. most is hiány van,pedig sok helyen oktatják,hátmég úgy. én nem félek a bezárástól.
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2011.05.05. 22:09:54

torrentkiller írta:Különben is, a 3 alapító kar közül 2 már legalább 120 éves, és azért "nevük van" itthon és külföldön is.
Ez teljesen mind1 a Corvinus sincs a felsoroltak között és a Corvinusnak is elég nagy múltja van elismertsége külföldön és az ott tanító tanárok sem a nyomor negyedekből mennek oda tanítani.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
torrentkiller
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2008.01.16. 19:52:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/BP.

2011.05.05. 21:58:54

Game90 írta:
Fecooo írta:daffy, jól tudom, h az Óbudai egyetemre jársz? hallottál vmit az esetleges bezárásról?
Én is oda járok, de még én sem hallottam semmit.
Szintén ÓE. Nálunk senki nem mond semmit, illetve nem is tudnak semmit. Amúgy mi nem gondoljuk, hogy bezárnák a sulit, mivel alig másfél éve kaptunk egyetemi címet. Különben is, a 3 alapító kar közül 2 már legalább 120 éves, és azért "nevük van" itthon és külföldön is.
Kép
"Barcelona Svájcból hozatott nagyon drága gyógyszereket, hogy leküzdje a növekedésihormon-hiányosságát, és ezt meg akarják hálálni. Messinek a szíve diktálta, hogy melyik csapatot válassza. Megráztam a kezét, és gratuláltam, megmutatta, hogy vannak még olyan labdarúgók, akiknél az emberi értékek elsődlegesek"- Ernesto Bronzetti
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2011.05.05. 21:46:17

Initom írta:
Ilúvatar írta:
ugye jó érzés ha irigykednek rád a pecánál? :D Egyszerűen villantod a peca-skill -edet :D

Vettem feeder botot még FEHOVÁn, azóta még nem használtam :/ Vettem hozzá orsó is...

De ez a EnergoTeam SpinBlade by Lukás & Kovács 80-120g -os harcsázó bot KEGYETLEN. 3 métereset vettem, és ki is próbáltam az erejét. 3 db 1,5 literes ásványvizet megemeltem vele. Orsó se pite: Applause 6000, Berkley Whiplash pro 0,27mm fonott zsinórral.
Márcsak kapitális harcsa hiányzik. Ősszel remélem összejön a Pó-folyó :)

Más téma:
Tegnap vettem ebay -en ezt a medált:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... K:MEWAX:IT
Iszonyatul jól néz ki. 3500 ft volt átszámítva. Tiszta ezüst.

Ez is tetszik nagyon, nem használnám, csak hogy meglegyen:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... K:MEWAX:IT
Csak drága... Kézzel csinálták.
Harcsát nem nagyon fogtam csak 1-2 kis példányt...de az minden horgász álma!
80 júró elég húzós érte... :wink: :wink:
A mi harcsacsúcsunk Ipolyszögnél a múlt század nyolcvanas éveinek elején egy 1 méter 70 centis, 17 kilós egyed!
A fél falu kapott belőle, mi csak a fejét hagytuk meg magunknak, de a belőle készült halászlét így is másfél hétig ettük!
K.
Blaugrana palocista maximalista!
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2011.05.05. 20:24:32

Ilúvatar írta:
ugye jó érzés ha irigykednek rád a pecánál? :D Egyszerűen villantod a peca-skill -edet :D

Vettem feeder botot még FEHOVÁn, azóta még nem használtam :/ Vettem hozzá orsó is...

De ez a EnergoTeam SpinBlade by Lukás & Kovács 80-120g -os harcsázó bot KEGYETLEN. 3 métereset vettem, és ki is próbáltam az erejét. 3 db 1,5 literes ásványvizet megemeltem vele. Orsó se pite: Applause 6000, Berkley Whiplash pro 0,27mm fonott zsinórral.
Márcsak kapitális harcsa hiányzik. Ősszel remélem összejön a Pó-folyó :)

Más téma:
Tegnap vettem ebay -en ezt a medált:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... K:MEWAX:IT
Iszonyatul jól néz ki. 3500 ft volt átszámítva. Tiszta ezüst.

Ez is tetszik nagyon, nem használnám, csak hogy meglegyen:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... K:MEWAX:IT
Csak drága... Kézzel csinálták.
Harcsát nem nagyon fogtam csak 1-2 kis példányt...de az minden horgász álma!
80 júró elég húzós érte... :wink: :wink:
Abi & Tito
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.05.05. 20:19:16

Ki tud képet Bin Laden fejetlenségéről?
Kép
Kép
Kép
Avatar
blaugrana!?
Barça B
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2010.08.26. 22:15:29
Tartózkodási hely: egy messi messi galaxisba :P

2011.05.05. 17:23:12

iPhone 4 vs Samsung Galaxy S 2.
ki miért választaná egyiket illetve a másikat ? :D
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.05.05. 13:44:42

Kalap, tudom, hogy nem szoktad nézni, ezért írom küldtem P.Ü-t :lol:
Rájöttem amúgy néha fogalomzavarokkal küzdök ideológiákkal kapcsolatban, no mindegy!
Ja és mi a fészkes fene van a Celtics-szel leírhatnád azt is, nem nézed a meccseket, buknak a srácok! :lol: Írtad múltkor, hogy sok a dolgod, gondolom ezért vagy ritkábban a fórumon :D
Kép
Kép
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.05.05. 12:43:18

daffy írta:azt mondja meg már valaki,hogy mikortól várható az intézmények bezárása?!
Na igen, ezt azért jó lenne tudni...
Fecooo írta:daffy, jól tudom, h az Óbudai egyetemre jársz? hallottál vmit az esetleges bezárásról?
Én is oda járok, de még én sem hallottam semmit.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.05.05. 12:25:51

Initom írta:hasonló volt nálunk is a helyzet...mi két helyen horgászuk 1. a Rába ezt biztos ismered a másik pedig egy közeli bányató.
Most a tavon voltunk 6-7 órát,pontytelepítés volt így rengeteg (20 db kb)kispontyot fogunk,+ én még 2 nagyobbat...A körülöttünk lévők alig akasztottak.Én feederrel,apa matchel pecázott!
Trágyagiliszta,kukorica alsó horog, a felső csonti és pufi-ez belegyúrva az etetőkosárba-
Vicces h semmi mást nem fogtunk :D
ugye jó érzés ha irigykednek rád a pecánál? :D Egyszerűen villantod a peca-skill -edet :D

Vettem feeder botot még FEHOVÁn, azóta még nem használtam :/ Vettem hozzá orsó is...

De ez a EnergoTeam SpinBlade by Lukás & Kovács 80-120g -os harcsázó bot KEGYETLEN. 3 métereset vettem, és ki is próbáltam az erejét. 3 db 1,5 literes ásványvizet megemeltem vele. Orsó se pite: Applause 6000, Berkley Whiplash pro 0,27mm fonott zsinórral.
Márcsak kapitális harcsa hiányzik. Ősszel remélem összejön a Pó-folyó :)

Más téma:
Tegnap vettem ebay -en ezt a medált:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... K:MEWAX:IT
Iszonyatul jól néz ki. 3500 ft volt átszámítva. Tiszta ezüst.

Ez is tetszik nagyon, nem használnám, csak hogy meglegyen:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... K:MEWAX:IT
Csak drága... Kézzel csinálták.
KépKép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.05.05. 11:09:09

azt mondja meg már valaki,hogy mikortól várható az intézmények bezárása?!
Devid16
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2008.05.08. 08:32:50
Tartózkodási hely: Kaposvár, Győr

2011.05.05. 11:04:10

én konkrétan 2 éve koptatom a SZE padjait :D egyszerűen el nem tudom képzelni, hogy ezen a listán mit keres az NYME :D egyszerűen fantasztikusan látni ezeket a dolgokat, hogy itt szívok 2 éve, hordom a [auto_cenzúra] dögivel erre most kijelentik, hogy köszi, hogy itt voltál jövőre már ne gyere (Y) pedig tényleg elismert egyetem a miénk és tényleg a legkeresettebb szakok vannak jelen és tényleg elkap az agyérgörcs... :evil:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.05.05. 10:38:04

Daffy igazad van, de egyértelmű, hogy politikai hovatartozástól is függ egy-egy általános témáról való diskurzus is!Ez valóban oktatás, s ez közügy, mégis nehéz anélkül állást foglalni, hogy ne legyen politikai töltet benne!Én mondjuk soha nem értettem, hogy miért nem lehet politikáról beszélni, értem, hogy elmérgesedhet a helyzet, de ugyanúgy mint bármilyen vitában, ha értelmesek a vitapartnerek, akkor mindent meglehet beszélni!Én pl Kalap írásait mindig nagy élvezettel olvasom, pedig sokszor homlokegyenest áll az én álláspontommal!
Én is remélem, hogy nem szegünk semmilyen szabályt, bár igazából nem tudom mi az a téma amit lehet említeni, s mi az ami „tabu”!Fecoo köszi a linkeket, lenne dolgom, de inkább ezeket elolvasom :lol:
Kép
Kép
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.05.05. 10:34:54

Vito írta: daffy! a munkanélküliek valóban sok pénzbe kerülnek, viszont ez a rendszer termeli a munkanélkülieket. a lényeg, hogy Magyarország jelen állapotában nem működőképes. én úgy látom, hogy minden téren gyökeres változásokat kell eszközölni és ez vonatkozik természetesen az oktatásra is.
a tervvel egyetértek,csak a megvalósítással nem. kicsit gyorsan akarják megcsinálni. azokat a szakokat,karokat,amelyeknek haszna van és hiány van a diplomásaiból(pl gépészmérnök),azokat egyesíteni lehetne,esetleg beolvasztani más egyetembe. hogy kicsit haza beszéljek. a biztonságtechnikai mérnöki szak,ahova járok,csak a mi sulinkban van. a megszüntetése a SZAKNAK nem lenne indokolt.
a sok jogi,közgáz,bölcsész szakot meg kell reformálni,de akik bent vannak,azok had végezzék már el! nekem másfél millám van eddig a suliban és mire elvégzem kb 3 lesz. nem szeretném,hogy kidobott pénz legyen.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.05.05. 10:33:22

sztem ne foglaljunk állást más témában, maradjunk a suliknál, mert Ozsi vagy más modi megtosz engem egy BANánnal :lol: :lol: :lol:
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2011.05.05. 10:31:22

Fecooo írta:ami igazán röhejes, h csökkenteni akarják ugyan az egyetemek számát, de ezzel egyidejűleg létrehozzák a Bach Sándor Nemzeti Közszolgálati Egyetemet... mi értelme ennek? (januártól már működni fog)

(igen, még egy intézmény, szervezet, aminek a nevében szerepel a "nemzeti" szó...)
gondolom költői volt a kérdés..
egyébként Fecoo, az nem baj, ha szerepel benne a nemzeti szó! ebben (globális értelemben véve és érintőlegesen belevéve a politikát) bizony marha nagy a lemaradásunk.
daffy! a munkanélküliek valóban sok pénzbe kerülnek, viszont ez a rendszer termeli a munkanélkülieket. a lényeg, hogy Magyarország jelen állapotában nem működőképes. én úgy látom, hogy minden téren gyökeres változásokat kell eszközölni és ez vonatkozik természetesen az oktatásra is.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.05.05. 10:24:54

Fecooo írta:ami igazán röhejes, h csökkenteni akarják ugyan az egyetemek számát, de ezzel egyidejűleg létrehozzák a Bach Sándor Nemzeti Közszolgálati Egyetemet... mi értelme ennek? (januártól már működni fog)

(igen, még egy intézmény, szervezet, aminek a nevében szerepel a "nemzeti" szó...)
ez ugyebár a corvinus egy részét is magába foglalja,igaz?
ez mennyire hivatalos hír? :shock: én azt hittem,hogy ezek a bezárások évek múlva valósulnak meg. így már talán értelme sem lesz visszajelentkeznem. :shock:
Nem fogunk sokáig erről értekezni….. Laughing
ez oktatás,nem hiszem,hogy gond lenne. a kormány itt csak érintőlegesen,közvetve van említve. az oktatás megvitatása nem politizálás.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.05.05. 10:23:52

Nem fogunk sokáig erről értekezni….. :lol:
Miből vonjunk el, pénz és miből nem, jogos felvetés, arról nem tehet a kormány, hogy rengeteg a nyugdíjas pl…Amikor kb 3 millió kell eltartson 10 milliót!Az, hogy nem tud fejleszteni az egyetem is jogos felvetés, én reménykedni tudok benne, hogy valóban túlképzettség van, s a megszűntetett szakokkal átcsoportosítják a pénzeket, de amíg nincs meg a teljes tervezet nem lehet erről érteekezni, mert ha jól tudom még nem hozták nyilvánosságra!Alapvetően jó ötletnek tartok, még ha egyértelmű ahol megszűntetik az oktatást, elég nagy felháborodást fog kelteni!
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése