Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
VargaAron
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2008.12.04. 09:07:05
Tartózkodási hely: Györ

2011.02.22. 18:37:48

Zozzy 5 írta:
VargaAron írta:...
hát most ezt így hirtelen nem mondom biztosra de nekem is így tűnne logikusnak, meg asszem amikor kocsival megbüntettek (:D) akkor alá kellett írnom a dolgokat ja. az is helyi bírság volt.
Mind1, ha meg is büntetnek, tök jó buli volt, simán megérné pluszba azt az x ezer forintot ^^
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2011.02.22. 18:37:10

Zozzy 5 írta:hát most ezt így hirtelen nem mondom biztosra de nekem is így tűnne logikusnak, meg asszem amikor kocsival megbüntettek (:D) akkor alá kellett írnom a dolgokat ja. az is helyi bírság volt.
nekem is dereng egy kis papírmunka. :D
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.02.22. 18:34:34

VargaAron írta: Am azt is mondta h bevisznek minket. Most így utólag 3an pont befértünk volna hátra :D
Meg ha meg akarnának büntetni akkor ott helyszínen alá kellett volna írnom h elismerem a szabálysértést, nem?
hát most ezt így hirtelen nem mondom biztosra de nekem is így tűnne logikusnak, meg asszem amikor kocsival megbüntettek (:D) akkor alá kellett írnom a dolgokat ja. az is helyi bírság volt.
Avatar
VargaAron
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2008.12.04. 09:07:05
Tartózkodási hely: Györ

2011.02.22. 18:31:10

Zozzy 5 írta:
VargaAron írta:...
dehogy. ha meg akar büntetni akkor lazán hozzád vágja a csekket ott helybe. nekem is volt már ilyen, kezdeti feszítés után ugyan úgy elmondta az ejnye bejnyét rendőri szóhasználattal aztán már mentek is kávézni :D
Am azt is mondta h bevisznek minket. Most így utólag 3an pont befértünk volna hátra :D
Meg ha meg akarnának büntetni akkor ott helyszínen alá kellett volna írnom h elismerem a szabálysértést, nem?
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.02.22. 18:27:00

VargaAron írta:Hali!
Péntek/szombati esemény:
Haverokkal elmentünk kocsmázni, a kocsma Győr belvárosában van. Jól beittunk, de pont annyira hogy el tudtunk indulni a város másik felében lévő discoba. Kimentünk a sörözőből, az éjjel-nappaliban vettünk 2 üveg koccintós bort meg egy üveg noname pezsgőt. 8-an mentünk és 3 üveg pia volt nálunk. Kicsit szétszakazodott a társaság, 3an előrementek, 3an voltunk középen, én és 2 haverom, náluk volt a pezsgő meg az egyik üveg bor illetve 2 srác ment hátul egy üveg borral. Kb félúton voltunk, pezsgő meg a bor kb feléig elfogyott a nálunk. Ekkor egyszercsak megáll mellettünk egy rendőrautó, sziréna bekapcs, kiszáll 2 rendőr. Személyit elkérték (mindhárman 18+ vagyunk), éshát 'közterületen való alkoholfogyasztás' címmel feljelentést akartak tenni. Piát kiöntöttük a kukába, üveget kidobtuk, addig az egyik rendőr a kocsiban pötyögött valamit, a másik kinnt vigyázott ránk. Kiszállt a másik, visszaadta a személyiket és azt mondta hogy utolsó figyelmeztetés, takaradjunk haza.
Szerintetek joggal várom a rendőrségtől a csekket? :D
dehogy. ha meg akar büntetni akkor lazán hozzád vágja a csekket ott helybe. nekem is volt már ilyen, kezdeti feszítés után ugyan úgy elmondta az ejnye bejnyét rendőri szóhasználattal aztán már mentek is kávézni :D
Avatar
VargaAron
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2008.12.04. 09:07:05
Tartózkodási hely: Györ

2011.02.22. 18:21:25

Hali!
Péntek/szombati esemény:
Haverokkal elmentünk kocsmázni, a kocsma Győr belvárosában van. Jól beittunk, de pont annyira hogy el tudtunk indulni a város másik felében lévő discoba. Kimentünk a sörözőből, az éjjel-nappaliban vettünk 2 üveg koccintós bort meg egy üveg noname pezsgőt. 8-an mentünk és 3 üveg pia volt nálunk. Kicsit szétszakazodott a társaság, 3an előrementek, 3an voltunk középen, én és 2 haverom, náluk volt a pezsgő meg az egyik üveg bor illetve 2 srác ment hátul egy üveg borral. Kb félúton voltunk, pezsgő meg a bor kb feléig elfogyott a nálunk. Ekkor egyszercsak megáll mellettünk egy rendőrautó, sziréna bekapcs, kiszáll 2 rendőr. Gyorsan letettük a piát a földre. Személyit elkérték (mindhárman 18+ vagyunk), éshát 'közterületen való alkoholfogyasztás' címmel feljelentést akartak tenni. Piát kiöntöttük a kukába, üveget kidobtuk, addig az egyik rendőr a kocsiban pötyögött valamit, a másik kinnt vigyázott ránk. Kiszállt a másik, visszaadta a személyiket és azt mondta hogy utolsó figyelmeztetés, takaradjunk haza. Amíg láttak minket egy kortyot nem ittunk, de meg volt bontva és ez elméletileg elég a feljelentéshez.
Szerintetek joggal várom a rendőrségtől a csekket? :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára VargaAron 2011.02.22. 18:28:14-kor.
Avatar
nyalesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2008.04.05. 21:00:29
Tartózkodási hely: Erdőhorváti

2011.02.22. 16:53:03

csababarca írta:
nyalesz írta:kicsit off de testépitős topic nincs és fontos lenne

azt szeretném kérdezni h a attack-ot hogy érdemes bevenni ?
vacsora után és úgy edzés
vacsora előtt, vacsora és edzés ? :oops:

de van.

http://www.eurobarca.hu/forum/viewtopic.php?t=853
köszönöm :lol:
"Ünnepeld a sajátjaid sikerét, de legyél óvatos az ünnepléssel, ha mások vesztenek vagy hibáznak. Egy nap ugyanis veled is ugyanaz megeshet, ami velük."-Johan Cruyff
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.02.22. 16:50:25

nyalesz írta:kicsit off de testépitős topic nincs és fontos lenne

azt szeretném kérdezni h a attack-ot hogy érdemes bevenni ?
vacsora után és úgy edzés
vacsora előtt, vacsora és edzés ? :oops:

de van.

http://www.eurobarca.hu/forum/viewtopic.php?t=853
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
nyalesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2008.04.05. 21:00:29
Tartózkodási hely: Erdőhorváti

2011.02.22. 16:48:43

kicsit off de testépitős topic nincs és fontos lenne

azt szeretném kérdezni h a attack-ot hogy érdemes bevenni ?
vacsora után és úgy edzés
vacsora előtt, vacsora és edzés ? :oops:
"Ünnepeld a sajátjaid sikerét, de legyél óvatos az ünnepléssel, ha mások vesztenek vagy hibáznak. Egy nap ugyanis veled is ugyanaz megeshet, ami velük."-Johan Cruyff
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.02.22. 16:45:09

Olyasmit adsz a nincstelennek, ami nem segít neki. Én ezt tudom rokonítani a búcsúcédulával. Azonban a párhuzam nem a személyednek szólt, elhiszem, hogy te jó szívvel adod és jobban érzed magad ettől ( még akkor is, ha szerintem ezzel becsapod magad,de ez csak az én véleményem), hanem a társadalomnak. A társadalom csapja be magát pótcselekvésekkel a valódi cselekvés helyett. Természetesen egy ember nem váltja meg a világot és valószínűleg egy hajléktalannak az életét sem, azonban, ami árt, olyan inkább nem adok. Attól még, hogy jobban érzi magát külsőleg, nem jelenti, hogy ez bármiféle komolyan vehető lelki töltet lenne neki. Ugyan én is szoktam iszogatni, de tudom, hogy önmagában az italosság semmi örömöt nem okoz. Egyébiránt meg gondolj bele: Adsz te neki piára pénzt, meg mondjuk még 3-4 ember rajtad kívül. Tegyük fel ettől berúg, de nagyon... Tél van, sétál a külvárosban részegen, összeesik és megfagy. Megérte? Segítettél bármit is rajta? Nem, csak bűnrészes vagy a halálában, ha így történik. Persze ez esetben övé a 99%-a felelősség, de ezt nem méricskélni kell, mert a lelkiismeretedben elő kell , hogy jöjjön. Mondhatod azt, hogy megvehette volna a boltban is a piát,ha van pénze, semmi mást nem tettél, mint egy boltos, aki egészségtelen termékeket árul mindenkinek ( ez azért sem igaz, mert a boltosnak kötelező adni egy-két eset kivételével mindenkinek, míg te azt adsz, amit tudsz és akkor, amikor akarsz), vagy hogy nem kötelező alkoholra költeni ( ha pénzt adsz neki) azt a pénzt, amit adtál neki, de ehelyett adhattál volna bármi mást is. A tárgyak vagy ételek-italok pedig csak példák voltak. Azt adsz neki, amit épp tudsz,de ha káros a dolog, akkor inkább nem kell adni semmit. Legalábbis nekem, ha valaki alkoholra vagy cigire kérne pénzt, abban az esetben lenne tiszta a lelkiismeretem, ha ezt elmagyaráznám neki és arra nem adnék. Legtisztább pedig akkor, ha meg is tudnám győzni. És abból a 200 ft-ból pesten bárhol is vagyok kb 1 perc alatt tudok venni kenyeret, mert mindenhol van bolt... Így gondolom, de ezen nem fogunk összeveszni-.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2564
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2011.02.22. 16:26:18

Figyelj, nem fogok kiló kenyerekkel meg teákkal rohangálni, sajnos nincs sok időm és a belvárosban is ritkán járok. Ha látok egy kéregetőt, szoktam adni, majd ő eldönti, hogy mire költi, ha borra, ha kenyérre nem érdekel. Mint mondtam, legyen egy jobb napja. Lehet erről vitatkozni, hogy mi a helyes, meg mi nem, de ha borra vagy kenyérre költi, akkor sem fog tudni kitörni ebből, én nem tagadom meg tőle a kis üdvöt, hogy részeg legyen és jól érezze magát legalább egy szemernyit is. A ha, de meg inkább és hasonló szavakat használják azok, akik bevallásuk szerint meg tudnák változtatni a világot, nem érzem magam primitívnek, mert a jóindulat egy sajátos formáját vallom. És mondhatsz akármit és mondom is neked, az én lelkiismeretem jobb lesz ettől, ha borra is adok! Lehet, hogy nem fog előrébb lépni, de ha így tud egy kicsit is boldog lenni eme világban, legyen, én nem tagadom meg tőle.

(A búcsúcédulákat meg ne vegyük ide, az másik sztori. Nem csapom be a nincstelent, hogy nekem adjon, hanem én adok a nincstelennek.)
Football, bloody hell. /SAF/
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.02.22. 16:14:47

Rinku írta:Apámtól tanultam az alábbi mondatot, amit a pénz mellé kell mondani: "Csak piára vagy cigire költheted!" Úgy gondolom, az öreg nagyon bölcs volt, amikor ezt mondta! Nem értek egyes embereket, komolyan nem... 200 Ft-t sajnálnak egy otthontalan embertől? Akár tehet róla, akár nem, csak nagyon kevesen érdemlik meg, hogy ott éljenek az utcán, a hidegben, a koszban, mocsokban... Nektek, internetező, fűtött lakásban ücsörgő, teát iszogató emberkéknek üzenem, hogy gondoljátok végig az egészet. Mit csináljon belőle? Mit? Kezdjen el házra gyűjteni? Ne nevettessétek ki magatokat... Csóró embernek legalább ennyi öröme legyen, hogy jól berúg és addig sem tudja, hogy mi van vele, hogy nincs semmije...

Érdekes módon akkora zseni szokott lenni mindenki, de 100 Ft-t nem adna azért sem. Igen, el kellene mennie közmunkát vagy akármi mást vállalni, sok csaló van, de vannak, akik tényleg rászorulnak, akik nem önhibájukból tartanok ott, ahol tartanak. Mivel nem lehet ezt kiszűrni, mindenkinek adok legalább 100 Ft-ot. Hogy miért? Sajnálatból. Mert, ha egy idióta volt és ő tehet róla, akkor is 100 Ft nem a világ. Valakinek meg pont ennyi a világ, sajnos.

Én szoktam adni, azt ha cigire költi, italt vesz belőle, egészségére! Ennyi öröme legyen már a rakás sz*r között, hogy elszív egy szál cigarettát vagy lerészegedik... A barátaimat is megkértem, hogy adjanak pénzt és 2 hajléktalannak összedobtunk egy forralt borra decemberben, karácsony előtt, amikor olyan piszok, zimankós hideg volt, hogy azt hittem megfagyok. Egyszerűen nem bírom nézni őket, ahogy egy szatyornyi dologgal, otthontalanul bolyonganak... Inkább rúgjon be úgy, mint a cövek, legyen egy jó napja!
Azzal a résszel egyetértek, hogy senki sem érdemli ezt és, hogy nem kell itt fújni arra, aki ad. Viszont szerintem azt elvárni, hogy adjak piára sajnálatból elég nagy butaság (bocsánat, nem elvárni, csak jó példának tekinteni)... Ha sajnálom és tudok segíteni, akkor 250 ft-ból veszek neki egy kiló kenyeret, vagy viszek neki forró teát, de nem piára és cigire adok. Attól rosszabb lesz az élete, télen is lehet a forralt bor helyett teát adni. Aki pedig azt nem fogadja el, az mást se kérjen tőlem. Ez olyannak tűnik kicsit, mint anno a megváltást adó cédulák, amit a reformáció előtt vásároltak. Társadalmilag lelkifurdalásunk van, sajnáljuk őket, így adunk valamit, de olyasmit, amivel csak mélyítjük a helyzetét. Szerintem ez egy nagyon rossz hozzáállás. Természetesen mindenki annak ad, akinek akar és azt, amit akar, el sem ítélem érte, de furcsa, hogy ha már adunk, akkor abból a 200 ft-ból miért ilyesmit.... Ez nem segítség ugyanis. Illetve, ha ettől valakinek jobb a lelkiismerete az csak becsapja magát... Vagy ha szatyorni cuccal otthontalanul bolyong, de hulla részeg az jobb? Részegen könnyen elaludhat rossz helyen és megfagyhat...
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2564
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2011.02.22. 16:01:37

Apámtól tanultam az alábbi mondatot, amit a pénz mellé kell mondani: "Csak piára vagy cigire költheted!" Úgy gondolom, az öreg nagyon bölcs volt, amikor ezt mondta! Nem értek egyes embereket, komolyan nem... 200 Ft-t sajnálnak egy otthontalan embertől? Akár tehet róla, akár nem, csak nagyon kevesen érdemlik meg, hogy ott éljenek az utcán, a hidegben, a koszban, mocsokban... Nektek, internetező, fűtött lakásban ücsörgő, teát iszogató emberkéknek üzenem, hogy gondoljátok végig az egészet. Mit csináljon belőle? Mit? Kezdjen el házra gyűjteni? Ne nevettessétek ki magatokat... Csóró embernek legalább ennyi öröme legyen, hogy jól berúg és addig sem tudja, hogy mi van vele, hogy nincs semmije...

Érdekes módon akkora zseni szokott lenni mindenki, de 100 Ft-t nem adna azért sem. Igen, el kellene mennie közmunkát vagy akármi mást vállalni, sok csaló van, de vannak, akik tényleg rászorulnak, akik nem önhibájukból tartanok ott, ahol tartanak. Mivel nem lehet ezt kiszűrni, mindenkinek adok legalább 100 Ft-ot. Hogy miért? Sajnálatból. Mert, ha egy idióta volt és ő tehet róla, akkor is 100 Ft nem a világ. Valakinek meg pont ennyi a világ, sajnos.

Én szoktam adni, azt ha cigire költi, italt vesz belőle, egészségére! Ennyi öröme legyen már a rakás sz*r között, hogy elszív egy szál cigarettát vagy lerészegedik... A barátaimat is megkértem, hogy adjanak pénzt és 2 hajléktalannak összedobtunk egy forralt borra decemberben, karácsony előtt, amikor olyan piszok, zimankós hideg volt, hogy azt hittem megfagyok. Egyszerűen nem bírom nézni őket, ahogy egy szatyornyi dologgal, otthontalanul bolyonganak... Inkább rúgjon be úgy, mint a cövek, legyen egy jó napja!
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2011.02.22. 15:48:11

Kaposváron van egy idős pasi aki Petőfi, Arany és egyéb könyveket olvas fel, és nem kéreget, viszont megköszöni ha adsz neki pár forintot. Mennyivel normálisabb ez a módszer mint amikor várom a buszom, és odajön a full részeg c pasi, hogy az ingyenes újságért fizessek neki...
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.02.22. 00:44:18

Budo írta:
S.Agüero írta:Apámtól szoktak még ilyen csövesek kérni pénzt, de ha érzi róluk a pia szagot akkor nem ad, viszont ha úgy még normálisan néz ki, meg nincs beszabva akkor szokott néha adni.
:)
Mondjuk tök mindegy, hogy éppen bűzlik-e a piától vagy sem, úgyis azt vesz belőle (nagy valószínűséggel). Nekem nem is ezzel van a legnagyobb problémám, mert hasznosabban nem nagyon tudná elkölteni (pláne télen legalább kevésbé fáznak). Lakásra úgysem lehet összegyűjteni, élelmiszereket kisebb-nagyobb hibákkal piacok, vásárcsarnokok közelében találnak, ruhákat meg kukáznak, netán kapnak.
Engem jobban zavar az, hogy közülük túl sokan törődtek bele a helyzetükbe, ha 2%-uk szeretne egyáltalán változtatni a helyzetén, már valószínűleg túl is becsültem. Én önkéntesként, az utóbbi években foglalkoztam hajléktalanokkal és, ha tudtam is munkalehetőséget ajánlani, akkor is hiába, mert egyszerűen nemet mondtak, hiába próbáltam őket rábeszélni. Persze nehezedett is a helyzetük, mert (a bejelentett lakcím mellett) azért elvárják, hogy ne kelljen a többi dolgozónak csipesszel az orrán járkálni, de pár éve a közfürdőket is bezárták...
Szerintem nekünk otthon a monitor előtt nincs jogunk arról beszélni, hogy ők akarnak-e vagy sem, tudnak-e vagy sem változtatni a maguk helyzetén. Egész másképp látjuk a dolgokat sőt az értékrendek is teljesen megváltoznak és innentől ők egy teljesen kifordult világban élnek. Ha az ember egyszer feladja a küzdelmet onnantól kezdve nagyon kis esélye van főleg ilyen ellehetetlenített helyzetben hogy változtasson a sorsán. De hogy önkéntesként segítettél nekik ezért maximális tiszteletem! =D> Mert neked nem csak a szád jár mint nekem/nekünk.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Budo
Barça B
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2009.06.12. 21:46:16

2011.02.21. 23:24:33

S.Agüero írta:Apámtól szoktak még ilyen csövesek kérni pénzt, de ha érzi róluk a pia szagot akkor nem ad, viszont ha úgy még normálisan néz ki, meg nincs beszabva akkor szokott néha adni.
:)
Mondjuk tök mindegy, hogy éppen bűzlik-e a piától vagy sem, úgyis azt vesz belőle (nagy valószínűséggel). Nekem nem is ezzel van a legnagyobb problémám, mert hasznosabban nem nagyon tudná elkölteni (pláne télen legalább kevésbé fáznak). Lakásra úgysem lehet összegyűjteni, élelmiszereket kisebb-nagyobb hibákkal piacok, vásárcsarnokok közelében találnak, ruhákat meg kukáznak, netán kapnak.
Engem jobban zavar az, hogy közülük túl sokan törődtek bele a helyzetükbe, ha 2%-uk szeretne egyáltalán változtatni a helyzetén, már valószínűleg túl is becsültem. Én önkéntesként, az utóbbi években foglalkoztam hajléktalanokkal és, ha tudtam is munkalehetőséget ajánlani, akkor is hiába, mert egyszerűen nemet mondtak, hiába próbáltam őket rábeszélni. Persze nehezedett is a helyzetük, mert (a bejelentett lakcím mellett) azért elvárják, hogy ne kelljen a többi dolgozónak csipesszel az orrán járkálni, de pár éve a közfürdőket is bezárták...
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2011.02.21. 23:12:08

Nyíregyházán is vannak ilyen szép dolgok,egyik csöves járja a várost és mondja a hülyeségeit h ő csak azért került ilyen sorsra mert a NASA azt akarja.Valami olyan gépet tervezett meg amivel sokkal hamarabb el lehet érni más bolygókra mint ahogy a NASA tudna és h emiatt őt tönkre tették és hát ezért kell neki járni a várost bringával de rendes mert nem kér pénzt de elvárja
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.02.21. 22:51:15

Megyünk Pesten apámmal meg a suli diákjaival ahol tanít.
Látunk egy ember a földön térdelve, tart egy papírt és rá van írva, h néma vagyok.
Erre apám kolléganője: Én meg nem tudok olvasni. :lol: :lol: :lol:
Ott mutogatott neki. :lol:
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.02.21. 22:50:20

fcbarca0827 írta:Kedvenc kéregetőm a Bosnyák téren volt. Elmondta, hogy a barátaival megtervezték az 5-ös metrót, ami sokkal hamarabb elkészülne, mint a 4-es. A munka legnagyobb részét vakondokkal végeztetnék és, már csak pénzre van szükségük. Párszáz forinttal is előrébb lennének, tudnék e segíteni. 8)

Mondtam, hogy sok sikert, de nincs nálam egy fillér se. :lol:
be.rás :lol: :lol: :lol: :lol:

h én miért nem egy humor heroldot fogok ki... :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2011.02.21. 22:51:38-kor.
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2011.02.21. 22:46:47

Kedvenc kéregetőm a Bosnyák téren volt. Elmondta, hogy a barátaival megtervezték az 5-ös metrót, ami sokkal hamarabb elkészülne, mint a 4-es. A munka legnagyobb részét vakondokkal végeztetnék és, már csak pénzre van szükségük. Párszáz forinttal is előrébb lennének, tudnék e segíteni. 8)

Mondtam, hogy sok sikert, de nincs nálam egy fillér se. :lol:

Amúgy a Keletibe rendszeresen megtalálnak és általában, ha nem bűzlik emberünk, akkor 2-300 forintot adok...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára fcbarca0827 2011.02.21. 22:57:02-kor.
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.02.21. 22:38:49

Apámtól szoktak még ilyen csövesek kérni pénzt, de ha érzi róluk a pia szagot akkor nem ad, viszont ha úgy még normálisan néz ki, meg nincs beszabva akkor szokott néha adni.
:)
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.02.21. 22:38:07

Fecooo írta:Szegeden van egy nő, akinek mindkét alkarja hiányzik...

széttárja a két felkarját, úgy mászkál a sétáló utcában és kéreget...

nem azért, sajnálom, de azért aki a saját "fogyatékosságát" akarja pénzzé tenni, az már gyomorforgató számomra...

a másik, egyre inkább elterjedő kéregetési stílus, amikor a c.-ok az 5-6 éves kisgyerekeket küldik oda az emberekhez pénzért, az vmi kegyetlen aljas dolog :evil: :evil: :evil: :x
a 3-as metrón egy "c" nő karonülő gyerekkel szokott járni... Télen pedig volt olyan, aki a 2-3 éves gyerekével karácsonyi dalokat énekelt. Nem ismerem a körülményeiket,de a gyerekem inkább beadnám intézetbe, ha az utcán élnék és/vagy kéregetnék. Megszakad a szívem az ilyen gyerekekért, egy gyerek bármilyen sérelméért sírva tudok fakadni, pedig egyébként nem igazán sírok semmiért... Ez talán a nagycsaládomnak köszönhető..
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.02.21. 22:36:24

Fecooo írta:Szegeden van egy nő, akinek mindkét alkarja hiányzik...

széttárja a két felkarját, úgy mászkál a sétáló utcában és kéreget...

nem azért, sajnálom, de azért aki a saját "fogyatékosságát" akarja pénzzé tenni, az már gyomorforgató számomra...

a másik, egyre inkább elterjedő kéregetési stílus, amikor a c.-ok az 5-6 éves kisgyerekeket küldik oda az emberekhez pénzért, az vmi kegyetlen aljas dolog :evil: :evil: :evil: :x
rómában rendszeresen ilyenek vannak és kapaszkodj meg...szándékosan nyomorítanak meg gyerekeket,hogy pénzt csikarjanak ki maguknak. hát ott legyen visszafogott az ember. én nagyon béketűrő vagyok,de ha lenne ilyenkor nálam fegyver...már ülnék.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2011.02.21. 22:36:03

Más mondjuk az én esetem meg amiket ti írtok.
Azért egy huszon x éves csávó ne kérjen már tőlem pénzt, inkább húzzon el keressen melót.
Volt velem is olyan, hogy este a buszra vártam és jött a csávó kérni egy 50-est kenyérre. Este 8-kor. Valószínű.

Az öregtől nem sajnáltam azt az 500 forintot, meg lehet kicsit meg is sajnáltam ahogy toporgott ott, mint a sz*ró galamb (mert aran'szívű legény vagyok). Csak mondom, ahogy rám néztek, mintha gyilkos lennék vagy valami.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.02.21. 22:34:54

Szegeden van egy nő, akinek mindkét alkarja hiányzik...

széttárja a két felkarját, úgy mászkál a sétáló utcában és kéreget...

nem azért, sajnálom, de azért aki a saját "fogyatékosságát" akarja pénzzé tenni, az már gyomorforgató számomra...

a másik, egyre inkább elterjedő kéregetési stílus, amikor a c.-ok az 5-6 éves kisgyerekeket küldik oda az emberekhez pénzért, az vmi kegyetlen aljas dolog :evil: :evil: :evil: :x


a tesco parkolóban jártam már úgy, h egy öreg odament mindenkihez, h elkérje a kocsiját a pénz miatt és tőlem is elkunyizta... azért pár ilyen százas biznisz elég is a napi betevőhöz...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2011.02.21. 22:36:56-kor.
Válasz küldése
cron