Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2010.09.11. 17:29:24

rhynn írta: Mi az, hogy meglepődnél, ha valaki ismerné?:D
KB 2-3 könyve van, amit nem olvastam, de a focis az egyik legjobb. :D
Going Postal film meg jóóó.
A focis gondolom az Unseen Academicals lehet.Jónak ígérkezik.. :lol:
A Going Postal pedig bizony hogy jó! Ami viszont meglepett hogy a bélyegeket tényleg árulják.
Kép
gonosz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2008.02.15. 23:05:00
Tartózkodási hely: Budapest

2010.09.11. 10:27:58

Aki kicsit durvább vizekre akar evezni: Harry Brown! Ajánlom!
Més que un club!!! CsakaBarca!!!!
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2010.09.11. 10:02:12

Forcabarca8 írta:
Dexter, 5.évad: szeptember 26.
[-o< Legalább már 26.-a lenne
Avatar
Forcabarca8
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.02.01. 11:47:15

2010.09.11. 09:34:29

"Itt van az ősz, itt van újra" :)

Itt a szeptember,jönnek újra a kedvencek,így még a sulit is könnyebb elfogadni...:

Dexter, 5.évad: szeptember 26.

Így jártam anyátokkal (How I Met Your Mother), 6.évad: szeptember 20.

Chuck, 4.évad: szeptember 20.

Agymenők (The Big Bang Theory), 4.évad: szeptember 23.

Tiszta szívvel foci (Friday Night Ligths), 5.évad: október 27.

elég sok idő lesz párhuzamosan nézni az összeset :roll: :D azt hiszem,a FNL-t itt a fórumon nem sokan nézik,de sztem jó kis sorozat :wink: ajánlós
Kép
Avatar
rhynn
A Stadionturista
Hozzászólások: 1583
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:03:56
Tartózkodási hely: Springfield
Kapcsolat:

2010.09.10. 23:00:24

Tim írta:Ma este kezdem el nézni a Katedrálist(igen,ez az a bizonyos amit Ken Follett írt és remélem hogy olvastátok),nagyon kíváncsi vagyok hogy sikerült.Mellesleg kis hazánkban forgatták.Továbbá szert tettem a Going Postal című filmre ami egy Terry Pratchett regényből készült(nagyon meglepődnék ha ismerné valaki),és szintén itt forgatták.

A végén tényleg meglesz az 1000000 új munkahely,mehetünk statisztának :oops:

Mi az, hogy meglepődnél, ha valaki ismerné?:D
KB 2-3 könyve van, amit nem olvastam, de a focis az egyik legjobb. :D
Going Postal film meg jóóó.
Új projektem, olvassátok, lájkoljátok:
http://stadionturista.blog.nepsport.hu
Rhynnblog:
http://rhynn.blog.nepsport.hu
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2010.09.09. 20:25:37

Ma este kezdem el nézni a Katedrálist(igen,ez az a bizonyos amit Ken Follett írt és remélem hogy olvastátok),nagyon kíváncsi vagyok hogy sikerült.Mellesleg kis hazánkban forgatták.Továbbá szert tettem a Going Postal című filmre ami egy Terry Pratchett regényből készült(nagyon meglepődnék ha ismerné valaki),és szintén itt forgatták.

A végén tényleg meglesz az 1000000 új munkahely,mehetünk statisztának :oops:
Kép
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2010.09.09. 16:18:27

breywol írta:
sjay írta:2 új filmelemzésünk van fent a blogon, fontos lenne róla a véleményetek :D
(Illetve Perrero játékkritikája is felkerült )
Hát... :lol: Maradjatok inkább az írásnál. Esetleg ha lesz időm adhatok némi tanácsot én is. A Sherlock Holmes írásotok is nagyon gyenge. Ha lesz pár szabad percem akkor majd megírom, hogy miért gondolom így. Viszont :!: Csináljátok tovább! Időtöltésnek, hobbinak mindenképp kiváló. A kritikákat pedig mindig pozitívan fogadjátok. Az idő múlásával, ha folytatjátok egyre jobb "írókká" avanzsáltok. Ha ez mellett még sokat olvastok is, akkor a szókincsetek is rendre bővűlni fog, amit az életben vagy épp a blogotokon is tudtok kamatoztatni.
Pozitívan veszem a kritikát, de az biztos, hogy én nem fogok írásos kritikákat írni.
Inkább videózok, és persze hogy hobbiból csinálom, mert nem kapok érte fizetést, se semmit, csak mások szórakoztatására készítettük a blogot, valamint azért, mert egy filmelemző versenyen a 2. helyet értem el.
Gondoltam jó ha ezzel tisztában vagy.
Avatar
breywol
Jugador del Barça
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2005.05.08. 14:53:15

2010.09.09. 12:07:46

sjay írta:2 új filmelemzésünk van fent a blogon, fontos lenne róla a véleményetek :D
(Illetve Perrero játékkritikája is felkerült )
Hát... :lol: Maradjatok inkább az írásnál. Esetleg ha lesz időm adhatok némi tanácsot én is. A Sherlock Holmes írásotok is nagyon gyenge. Ha lesz pár szabad percem akkor majd megírom, hogy miért gondolom így. Viszont :!: Csináljátok tovább! Időtöltésnek, hobbinak mindenképp kiváló. A kritikákat pedig mindig pozitívan fogadjátok. Az idő múlásával, ha folytatjátok egyre jobb "írókká" avanzsáltok. Ha ez mellett még sokat olvastok is, akkor a szókincsetek is rendre bővűlni fog, amit az életben vagy épp a blogotokon is tudtok kamatoztatni.
Ronaldo, Kluivert, Rivaldo, Puyol, Cocu, Xavi, Ronaldinho, Iniesta, Messi :)
„Már nagyon sokszor mondtam, hogy ha rajtam múlik, egész életemben itt maradok, és a Barcelonánál fogok játszani. Vannak dolgok, amelyeket nem lehet pénzzel megvenni” Lionel Messi
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2010.09.09. 10:10:41

Az elmúlt napok nálam Al Pacinoról szóltak;

Egy asszony illata

Nekem nagyon tetszett ez a film. Bejött Pacino cinikus humora. Egy makacs, nehéz természetű volt ezredest alakit, aki azonban a lelke mélyén egy nagyon jó ember. Úgy véli, h élete értelmét vesztette, de megismeri Charlie-t, a szegény, de nagyon becsületes diákot és különös barátság alakul ki közöttük. A végén Charlie Frank segitségének köszönhetően menekül meg a kicsapástól Aki még nem látta annak csak ajánlani tudom.

88 perc

Pörgös film, ahol nem nagyon lehet unatkozni, hiszen mindig történik valami érdekes. Ez a tipikusan egyszer nézhető film, legalábbis nálam.

Szemtől szemben

Robert De Niro a rossz, Al Pacino a jó, nagyon leegyszerűsitve ez a leosztás :) Szerintem ez a film kicsit hosszú, van olyan időszak amikor nem igazán történik semmi.
Az a jelenet amikor Pacino és De Niro ülnek a kávézóban és mindkettő tudja, h a másik ki és mivel foglalkozik az bejött. Mindkettő bevallja, h a szakmájuk a mindenük és ha azt hozza a jövő akkor habozás nélkül megöli a másikat. :wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.09.08. 22:07:31

Hohó, jövőre jön a Halálos iram 5. része. :D

http://filmek.s9.hu/halalos-iramban-filmek
Kép
Kép
Kép
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2010.09.08. 21:19:54

2 új filmelemzésünk van fent a blogon, fontos lenne róla a véleményetek :D
(Illetve Perrero játékkritikája is felkerült )
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2010.09.08. 02:51:41

Nekem eddig valahogy kimaradt, de tegnap meglestem a Terror bolygót, de egy kis áramszünetnél többet nem nagyon ért számomra ez a film... 10/5

Ma meglestem a Splice-t...
Maga az alapötlet nem volt rossz (génmanipuláció, dns-ek keresztezése), mivel elképesztő pénzeket tolhatnak bele a való életben is (az hogy most legális or not, már máskérdés). Viszont a film is megerősítette bennem, azt a tényt, hogy a gyógyszer-lobby érdekek továbbra is azt fogja kívánni, hogy sohase gyógyulj ki a halálos betegségekből, hanem fizesd csak a drága bogyókat, amik lassítják a lefolyását...
No de kicsit a filmről azok a kis kúszó akármik, amikor mondta a fickó testvére, hogy az ösztrogén szinttel probléma van, 1000% voltam, hogy ilyen nem váltás történni fog, már a JP-be eljátszották :) és akkor még jött az is, hogy a "kislány" kétéltű, levágtam az egész film végét, kicsit kár érte... am milyen rohadt betegnek kellett lennie a fickónak hogy meghúzza :roll: a csaj megh terhes a végén, felveti a kérdést, kitől... Többet is ki lehetett volna hozni belőle 10/6
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.09.07. 20:12:45

A Rumlis vakáció az enyém...Tényleg jó film

Elkezdtem nézni a Spartacust. Egész jó, főleg a nők. Négy rész után jónak tűnik.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.09.07. 20:03:00

Rumlis vakáció

Itt a fórumon ajánlotta valamelyikőtök. Nem csalódtam, marha jó film. :D Szakadtam a röhögéstől néha, igazán jó filmet hozott össze Robin Williams. A legjobban az tetszett, ahogy a hegyen megakadt lakóbuszt próbálta előrefele hintáztatni, neki a kormánynak, majd hátra. :D Azon haltam. :D Ajánlom mindenkinek, aki akar egy jó kis családi vígjátékot. :D

8/10

Perzsia hercege

PC-n nagy PoP mániás vagyok, imádom a játékot. Így vártam a filmet és nem is kellett csalódnom benne. A Sands of Time elemeit felhasználva nagyon jóra sikeredett, aki szereti ezt a játékot, szerintem a filmet is megkedveli. Rengeteg dolgot átvettek a játékból és a főszereplő kiválasztása is telitalálat volt. Jake Gyllenhaal mozgása, tartása, arcberendezése is teljesen hasonlított a számítógépes játék karakterére. A történet is jó volt, egyedül az volt a baj, hogy szinte bevezető nélkül hirtelen belecsöppentem a harc közepébe és onnantól nem is volt megállás. Sorra követték egymást az események, idő sem volt nagyon gondolkodni a film közben. Ettől eltekintve méltó a játékhoz!

8,5/10
Kép
Kép
Kép
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2010.09.07. 19:54:44

jelwaz írta:
Én csak most olvastam. Szerintem nagyon fontos, és a hitelességedet is megalapozza a helyesírás. Az apró hibák beleférnek, de:
vissza tér :arrow: visszatér és
megakadájozza :arrow: megakadályozza
azért súlyosak.
Kijavítottam őket, egyébként a helyesírásom jó, csak a síettem és ez meglátszott :D
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2010.09.07. 16:23:22

szbalint88 írta:Nem tud valaki esetleg magyar feliratot a Weeds új részeihez? (a 6\1-hez már találtam)
Innen Letudod szedni az összes részéhez a feliratokat és szinte minden filmnek vagy sorozatnak megtalálod ezen az oldalon a feliratát.

Üdv,Szabi
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.09.07. 08:46:08

CartmanBarca írta:Tegnap belebotlottam egy filmbe, aminek a címe : Negyedik típusú találkozások. 2009-es sci-fi thriller és ahogy utánanéztem sokan dícsérik és állítólag nagyon para film.
Látta már valaki ? Tényleg olyan jó, mint mint ahogy olvastam?
Pár hsz...
(The Fourth Kind)
Avatar
CartmanBarca
Jugador del Barça
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2010.03.05. 20:47:38
Tartózkodási hely: Lélekben a Nou Camp

2010.09.07. 06:52:11

Tegnap belebotlottam egy filmbe, aminek a címe : Negyedik típusú találkozások. 2009-es sci-fi thriller és ahogy utánanéztem sokan dícsérik és állítólag nagyon para film.
Látta már valaki ? Tényleg olyan jó, mint mint ahogy olvastam?
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2010.09.07. 00:44:50

Én csak most olvastam. Szerintem nagyon fontos, és a hitelességedet is megalapozza a helyesírás. Az apró hibák beleférnek, de:
vissza tér :arrow: visszatér és
megakadájozza :arrow: megakadályozza
azért súlyosak.
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2010.09.06. 23:55:52

visca el barca írta:
grecki írta:Tegnap néztem meg a Szellemíró című Polanski filmet. Nagyon jókat hallottam róla nagyon kritikus emberektől, így némileg elmaradt az elvárásaimtól, de ettől függetlenül nagyon jó kis film. (Kicsit lehetett volna pörgősebb.)
én is most néztem a napokban. a szinészi teljesitmenyek valoban kivalloak, de maga film elég lapos. unalmas és vontaott. nem azt mondom h akciofilmet kellett volna belole csinalni, de ez kriminek dög unalom. nekem kb a zodiákus c film volt még a maga kategoriajaban ennyire vékonyka.
Jómagam is most néztem meg a napokban és maga a film tényleg nem egy nagy-durranás, de annál nagyobb kritika a brit kormányzásnak, a leköszönő Tonynak elsősorban és az általa vezetett politikai irányról az USA-nak történő kézre játszás ugyebár...
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
szbalint88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2009.06.02. 14:03:45

2010.09.06. 23:42:31

Nem tud valaki esetleg magyar feliratot a Weeds új részeihez? (a 6\1-hez már találtam)
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.09.06. 22:36:53

A 40 éves szűz

Csak most láttam ezt a 2005-ös filmet. Nagy kár volt ennyit várni vele (bár önhibámon kívül), de nem bántam meg. :D Óriási film! :D Ha valaki vágyik egy jó röhögő vígjátékra, bátran ajánlom. Nagyon jó szövegek vannak benne, haltam egy-két beszólástól. Steve Carell nagyon jól játszotta a szerepét. Egyszerűen fenomenális film. :D

9/10

Exférj újratöltve

Egy idei film, nagy csalódás. Kb. olyan romantikus vígjáték-félére gondoltam előzetesen, mint a Hová lettek Morganék, de nem ér fel a Sarah-Jessica Parker, Gught Grant-filmmel. Nincs benne annyi humor, a történet lapos, végig egy síkon megy minden. Nem nyűgözött le a film, Gerard Butler egy "This is Spartaaaa" beszólással tudta volna feldobni a filmet. :) Nem tetszett, láttam más helyen is eléggé lesújtó véleménnyel vannak róla. Nem ajánlom, csak aki nagy Jennifer Aniston mániás!

5/10
Kép
Kép
Kép
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2010.09.06. 21:47:48

Én most néztem meg a The Expendables-t szerintem nagyon jól eltalálták a filmet az akció jelentek nagyon jól sikerültek van benne poén is és még a kis fővárosunk is szerepel benne egy kis szóvicc erejéig :)

Nekem nagyon tetszett de volt egy két gagyi jelenet amit szerintem jobban is megtudtak volna csinálni,ezzel egy kicsit hitelsebbé tenni a filmet.Ha ettől eltekintek 10/10es film,de nem tudok ezért 9/10 nálam.

Egyébként mindenkink ajánlom aki szereti a jó kis akció filmeket.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2010.09.06. 19:40:48

grecki írta:Tegnap néztem meg a Szellemíró című Polanski filmet. Nagyon jókat hallottam róla nagyon kritikus emberektől, így némileg elmaradt az elvárásaimtól, de ettől függetlenül nagyon jó kis film. (Kicsit lehetett volna pörgősebb.)
én is most néztem a napokban. a szinészi teljesitmenyek valoban kivalloak, de maga film elég lapos. unalmas és vontaott. nem azt mondom h akciofilmet kellett volna belole csinalni, de ez kriminek dög unalom. nekem kb a zodiákus c film volt még a maga kategoriajaban ennyire vékonyka.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2010.09.06. 19:31:20

Tegnap néztem meg a Szellemíró című Polanski filmet. Nagyon jókat hallottam róla nagyon kritikus emberektől, így némileg elmaradt az elvárásaimtól, de ettől függetlenül nagyon jó kis film. (Kicsit lehetett volna pörgősebb.)
Válasz küldése