Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2010.03.13. 17:29:56

Feliratkoznék a linket kérők listájára :D Nagyon bejött a trailer, már el is kezdeném szedni :D

Jöhet PÜ-ben
Avatar
kudu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1485
Csatlakozott: 2007.08.30. 16:49:36

2010.03.13. 17:26:10

socio66 írta: Tudnál linket dobni hozzá?
Imádom az ilyen témájú filmeket/sorozatokat.
Nekem is tetszett a 300, meg a hasonló filmek.

Felvettelek msnen!
"Nem csak az a nagy sportoló, aki nyerni tud, hanem az is, aki egy pofon után fel tud állni!"
socio66

2010.03.13. 15:54:43

kudu írta:Most szedem a Spartacus Blood and Sand sorozat első részeit.

A trailer alapján bejövős, ha belenéztem, írok véleményt.

http://www.youtube.com/watch?v=yHxn8mTpAJU
Tudnál linket dobni hozzá?
Imádom az ilyen témájú filmeket/sorozatokat.
Avatar
Rajmó
Capitá del Barça
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2005.12.20. 13:48:06
Tartózkodási hely: Budapest

2010.03.13. 15:51:32

kudu írta:Most szedem a Spartacus Blood and Sand sorozat első részeit.

A trailer alapján bejövős, ha belenéztem, írok véleményt.

http://www.youtube.com/watch?v=yHxn8mTpAJU
Nagyon jó a sorozat, én már a 7. résznél tartok, de nagyon bejövős. Ha tetszett a 300, akkor ez is minden bizonnyal be fog jönni. Jó kis harcjelenetek, fedetlen női testek :P és nagyon jó sztori. Én már most várom a 8. részt :)
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2010.03.13. 15:11:54

A kezdet kezdete

KB 2-3 hónapja, h letöltöttem és ma végre meg is néztem. Hát...nekem nagyon nem tetszett. Unalmas, kevés a poén és ami van is nagyon vontatott.

12 menet

Jobban teljesit benne Cena, mint az első filmjében, de még nagyon sokat kell fejlődnie.
A story nem valami nagy durranás. Sok akció jelenettel, helyenként már-már túlzással.
Összességében egy közepes film, nem hiszerm, h mégegyszer megfogom nézni.
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Zolika10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2007.07.26. 21:16:01

2010.03.13. 14:41:34

Ki emlékezik ezekre a részletekre? Igaz zene de ez nagyon ott van :D

http://www.youtube.com/watch?v=GJej6kCg ... re=related

Régen mennyit néztem ezt a filmet :P
Avatar
kudu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1485
Csatlakozott: 2007.08.30. 16:49:36

2010.03.13. 14:37:18

Most szedem a Spartacus Blood and Sand sorozat első részeit.

A trailer alapján bejövős, ha belenéztem, írok véleményt.

http://www.youtube.com/watch?v=yHxn8mTpAJU
"Nem csak az a nagy sportoló, aki nyerni tud, hanem az is, aki egy pofon után fel tud állni!"
Szandi
Főnökasszony
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2007.07.12. 21:01:59

2010.03.13. 14:17:44

Szandi írta: 500 days of Summer: Véééégtelenül aranyos film, minden mozzanata tele van bájjal, ( a főszereplő csak engem emlékeztet a vágy és vezekléses emberkére?). Tele van ötletekkel és humorral. Nagyon tetszett ahogyan a színekkel érzékeltette az idő múlását illetve a főszereplő lelkiállapotát, nem beszélve a grafikai megoldásokról, ami ezer szállal kapcsolódott szinte mindenhez a történetben. Szépen van felépítve, az idővezetés sem zavaró egy percig sem. Ja és, ahogyan az elején halljuk: ez nem egy szerelmi történet! ( ugyanmár, dehogyis :P )
Kenny, ha már visszakerestem neked az ezer évvel ezelőtti írásom akkor olvasd is el. Mire nem képes egy kis idegroham :D
"Amikor szerelmes voltam nem táncolt velem az utca munkába menet"
1, Ha ezt képletesen érted, akkor ez igen nagy baj lehet.
2, Ha konkrétan, akkor most hát had ne magyarázzam már. Akkor nézz meg egy zenés filmet, és utána mondj ilyesmit.

"őt 500nap alatt nem csak egyszer voltam boldog, biztos bennem a hiba"
Ő sem csak egyszer volt boldog.

"ez az időbe ugrálás tök hülyeség volt, semmi poén nem jött ki belőle. "

Poén? Nem is a poén volt a célja, hanem hogy érzékeltess az érzelmi különbségeket például. A nem lineáris idővezetés igenjó ötlet volt szvsz.

"tényleg egy olyan momentumot mondj, ami miatt örökre emlegetni lehetne ezt a film?"
Ha nagyon belemegyünk lehetne mondani, de szerintem nem a világmegváltás volt a célja. :wink:

"lassú, erőltettet, kuszálni akarja a történtet, de hatást nem értek vele.."
Nálam elérték.

"számomra egyre felfoghatatlanabb, hogy tudnak egyes filmek (felkoppintva, ananász expressze, kinevet a végén stb. stb.)"
Az ananász expressz épp egy nagyonjó film :D Csak érteni kell a nyelvét meg az utalásait.

". műfaj: romantikus, vígjáték, dráma ---> köze nincs egyikhez se"
Akkor minek neveznéd? Szkifi?

"dráma lehetne, ha bemutatná mennyire szenved a csaj miatt"
Bemutatja.

"a magyar címet sem értem igazából"
Ezért ne a filmkészítők legyenek már a hibásak.

"mintha minden nap nyári nap lett volna 500 nap alatt."
Mivel ugye a csaj neve Summer... és némileg kapcsolódik az évszakokhoz is, de ezt a grafikákból is láthattad, meg a pasi lelkivilágának változásából is...Meg a végén tudod bejött az autumn poén...

"Köze nincs sem a nyárhoz, sem az 500napig boldog volt részhez"
Senki nem mondta, hogy 500 napig volt boldog.

Na, hát kb ennyi. A trágya meg ilyesmi kifejezésekhez meg annyira nem szeretnék mit hozzáfűzni. Nem akartam kioktató lenni vagy ilyesmi, bocsesz ha úgy jött le.
"Jeff Buckley a világ legkirályabb jelensége a rántotta feltalálása óta"
Nobody fucks with the Jesus.
Art too bad to be ignored.
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2010.03.13. 12:56:24

Rinku írta:Disturbia
Erről a filmről két szóban mindent el lehet mondani: Hátsó ablak. Ez a film Alfred Hitchcock egyik legjobb filmje (a Vertigo mellett) és a Disturbia csak azért nem egy az egyben nyúl le belőle mindent, mert a készítőknek még le is kellett butítania mindenféle baromsággal h megfeleljen valami célközönségnek. Összegezve tehát a film gyenge, de ha tetszett, akkor feltétlen nézd meg a Hátsó ablakot (Rear Window), mert a kettőt össze sem lehet hasonlítani....

kennyke04 írta:(500) Days of Summer
Abszolúte meg tudom érteni, ha valakinek nem tetszett ez a film, magát a műfajt én sem bírom. Viszont ettől függetlenül azt el kell ismernem, hogy ez a film azért eléggé ott van! Egy olyan film alapból nem lehet rossz, aminek mozgatórugói t.k. a Joy Division, a Pixies és a The Smiths. Ezeken kívül a film még hoz pár újdonságot és hát nekem az ilyen időrendfelbontás alapból bejön. Ezen kívül a zenéje is elég jó, csak mivel ugye 100% soundtrack (nem írtak dalt a filmhez; nem szereztek zenét hozzá) ezért ezt semmilyen formában nem lehet díjazni, ami kár. Ha lehetne, akkor Tarantinonak annyi oscarja lenne, ahány filmje. Na a végére sikerült teljesen elttérnem a tárgytól, a lényeg az h nekem tetszett ez a film. Az meg, hogy ki mire számít a cím alapján az szubjektív. Én is másra számítottam, de a manus a film elején elmondta: "This is a story of boy meets girl. But you should know upfront, this is not a love story..."
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
Kluivertinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2005.06.06. 23:54:00
Tartózkodási hely: Szeged

2010.03.12. 23:59:50

Most jöttem a moziból, a barátnőmmel néztük meg a Viharszigetet. Nekem nagyon tetszett, egész jól játszik benne DiCaprio, érdemes megnézni. Jó a cselekmény, nem olyan film, amelyiknél 20 perc után tudod, hogy mi a vége. Aztán a végén a csavar, amire nem is számítasz. No, de elég ennyi, tessék moziba menni és megnézni!
Kép
Kép
Patje forever!!Visca el Barca!!!
"Mi lehetne bölcsebb tanács annál, mint amit magadnak is adnál?"
"A szex jó, de a póker tovább tart." - Alfred Alvarez
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2010.03.12. 23:46:00

Rinku írta: Régóta nem láttam már olyan filmet, mint a Disturbia. Egyik kedvencem, ha nem A kedvencem! :) Aki tud a Disturbiához hasonló filmet, kérem írja le! :) Köszöntem! :)
A mostohaapa (Stepfather)

Szerintem nagyon hasonlít a Disturbiára (ez tetszett eléggé), a mostohafater már annyira nem. De mindenképpen hasonlónak tartom a kettőt, egy próbát megér.

A Pandorum című filmet már egyszer felhoztam a topicban, egyik legjobb tavalyi film szerintem, ugyanakkor elég vegyes a fogadtatása. Nektek vélemény?
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2010.03.12. 23:11:15

Benga írta:
kennyke04 írta:500 nap nyár (500 Days of Summer)
A film szerintem érdekes, kreatív az általad leírtak közül a szenny szó kifejezetten nem illik rá. Gondolom bezavar, hogy nem volt folyamatos stb. Aki volt már szerelmes az többnyire tud azononosulni az egésszel ami körülveszi a filmet.
hát akkor elmegyek egy picológushoz és kezeltetem magam, mert én amikor szerelmesnek hittem magam nem táncolt velem az utca munkába menet, sőt 500nap alatt nem csak egyszer voltam boldog, biztos bennem a hiba :) ez az időbe ugrálás tök hülyeség volt, semmi poén nem jött ki belőle. sorolhatok pár olyan filmet, amikor tényleg zavaró tud lenni mert megbonyolítja a történetet, de ki is sült a végére valami és csak tettem az állam a helyére... a másik meg hogy a szereplők is nagy rakat 0 voltak, fickónak is volt kb 2 arca, 1. amikor részegen karaokizik 2. meg amikor nem karaokizik.... ez a film bekerült a top250-es listába... kérdem én MIÉRT??? tényleg egy olyan momentumot mondj, ami miatt örökre emlegetni lehetne ezt a film? lassú, erőltettet, kuszálni akarja a történtet, de hatást nem értek vele... mégegyszer meg kéne nézem, bevallanám ki ölte meg JFK :? Túlértékelt 0 film, tartom a véleményem
Silent Hill is egy nagy adag trágya, de ehhez képest még az is egy áldás... lehet meg is nézek valami jó kis Asylum múvit, megjött a kedvem az önostorozásra...
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Benga
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.02.07. 12:37:36

2010.03.12. 22:40:55

kennyke04 írta:500 nap nyár (500 Days of Summer)
A film szerintem érdekes, kreatív az általad leírtak közül a szenny szó kifejezetten nem illik rá. Gondolom bezavar, hogy nem volt folyamatos stb. Aki volt már szerelmes az többnyire tud azononosulni az egésszel ami körülveszi a filmet.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2560
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2010.03.12. 22:21:07

kennyke04 - én így vagyok a Silent Hillel. Egyszerűen nem értem. Szerintem egy nagy [auto_cenzúra], már bocsi! A rajongók írhatnának pár sort az értelméről! Előre is köszi! :D

Valahogy nem bírom, hogy tele van a hely ilyen kis kocsogokkel, amik előjönnek este, aztán terrorizálják a turistákat... :lol: :D

Régóta nem láttam már olyan filmet, mint a Disturbia. Egyik kedvencem, ha nem A kedvencem! :) Aki tud a Disturbiához hasonló filmet, kérem írja le! :) Köszöntem! :)
Football, bloody hell. /SAF/
MR. TROMORT777

2010.03.12. 22:06:07

Én szeretnék figyelmetekbe ajánlani egy jó sorozatot: Burn Notice(magyar idióta nevén Minden lében négy kanál)
Nagyon jó kis sorozat szerintem, az külömbözteti meg a többi akció sorozattól, hogy itt nagyon részletesen elmagyaráz mindent a főszereplő és nem az a tipikus, hogy a főszereplő szétlő mindent és szétver mindenkit kategória.
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2010.03.12. 20:46:59

500 nap nyár (500 Days of Summer): számomra egyre felfoghatatlanabb, hogy tudnak egyes filmek (felkoppintva, ananász expressze, kinevet a végén stb. stb.) ilyen átlagot csinálni Imdb-n... néha nagyon eltér az ottani osztályzattól a véleményem, de amikor már-már számomra fizikai fájdalmat jelent egy film végig nézése nem tudok jóindulattal se, egy valamire való pillanatot kiragadni, hogy hú, emiatt jó... kiégek mekkora gyökérség ez a másfél órányi szenny... 2 dolgot megjegyeznék még. 1. műfaj: romantikus, vígjáték, dráma ---> köze nincs egyikhez se, ez egy nagy semmi... dráma lehetne, ha bemutatná mennyire szenved a csaj miatt, de amit ebbe a filmnek nevezett ocsmányságban csináltak, az minden de nem szerelmi bánat... 2. a magyar címet sem értem igazából, mert először azt hittem, hogy 500napig voltak együtt és olyan jó volt stb. mintha minden nap nyári nap lett volna 500 nap alatt. Köze nincs sem a nyárhoz, sem az 500napig boldog volt részhez, a milfet hívják benne Summernek... FACEPALM!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.03.12. 18:45:53

kennyke04 írta:
lui1698 írta:Ezekről kellene vélemény:

Egek ura (Up in the Air)
A sötétség határán (Edge of Darkness)
1. megnézheted, mert ki lehet bírni, de az év égése ahhoz képest mennyire ajnározták...

2. szintén megnézheted, nekem annyira nem tetszett, de olvastam olyat is, hogy neki egyik kedvence lett...
Az elsőt még nem néztem meg, de a másodikkal végeztem.
Szerintem iszonyat gyenge. Nekem erős "b" kateg beütése van.
Mel Gibsonnak volt már csomó sokkal jobb filmje.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2010.03.12. 14:47:31

lui1698 írta:Ezekről kellene vélemény:

Egek ura (Up in the Air)
A sötétség határán (Edge of Darkness)
1. megnézheted, mert ki lehet bírni, de az év égése ahhoz képest mennyire ajnározták...

2. szintén megnézheted, nekem annyira nem tetszett, de olvastam olyat is, hogy neki egyik kedvence lett...
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Avatar
torrentkiller
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2008.01.16. 19:52:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/BP.

2010.03.11. 21:12:54

Fecooo írta:nah, már megnéztem a Chuck 3. évadjának legújabb részét is! (s03e09 ;) )
Én is megnéztem, nagyon durva volt.
Ez a beavatás dolog szerintem várható volt. Viszont így elég érdekes részek lesznek. Jah és szvsz lassan elkezdhetne Chuck a Sara projekten dolgozni, mert így a végén nem lesz az ügyből semmi :lol: Főleg így, hogy bevallotta Morgan-nek h oda van a csajért és nem csak álca.
Kép
"Barcelona Svájcból hozatott nagyon drága gyógyszereket, hogy leküzdje a növekedésihormon-hiányosságát, és ezt meg akarják hálálni. Messinek a szíve diktálta, hogy melyik csapatot válassza. Megráztam a kezét, és gratuláltam, megmutatta, hogy vannak még olyan labdarúgók, akiknél az emberi értékek elsődlegesek"- Ernesto Bronzetti
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2010.03.11. 21:12:32

Perrero írta:
kudu írta:http://pacific.hbo.hu/#/data/0

Erről ki hallott már?
csak azt hallottam ami le van ott írva, de James Badge Dale játszik benne (aka Chase Edmunds) ami nem hátrány 8)
Mozielőzetesben,reklámokban már láttam ezt-azt.Spielberg és Hanks bábáskodik a sorozat felett,ez az Elit alakulat után nem rossz ómen.Garantált,h nagyon komoly lesz.
Én már nagyon várom a premiert,ami hétfőn lesz.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
kudu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1485
Csatlakozott: 2007.08.30. 16:49:36

2010.03.11. 20:51:10

http://pacific.hbo.hu/#/data/0

Erről ki hallott már?
"Nem csak az a nagy sportoló, aki nyerni tud, hanem az is, aki egy pofon után fel tud állni!"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2010.03.11. 15:58:32

lui1698 írta:Ezekről kellene vélemény:

Párizsból szeretettel (From Paris with Love)
Egek ura (Up in the Air)
Maradj (Stay)
A sötétség határán (Edge of Darkness)
a Stay-ről:

ha szereted a tartalmas, elgondolkodtató drámákat és a "húha ezt meg kell néznem mégegyszer, hogy megértsem" filmeket, akkor erősen ajánlott. Jó kis film, jó vágásokka, zenékkel, képekkel.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.03.11. 10:38:41

Ezekről kellene vélemény:

Párizsból szeretettel (From Paris with Love)
Egek ura (Up in the Air)
Maradj (Stay)
A sötétség határán (Edge of Darkness)
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Bogika87
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2007.02.09. 18:05:40

2010.03.11. 10:14:15

Aki szeretei a "világotkörbejárós" dokumentumfilmeket azoknak ez is nagyon fog tetszeni mivel az egész film a FOCIRÓL szól!! 8) 8)
http://www.youtube.com/watch?v=-B5WxyGkDao
http://www.pelada-movie.com/blog/
:roll: :roll:
¡¡¡ Boti, boti, boti Madridista qui no boti!Salude los Campeones!!!
¡¡¡ Copa,Lliga i Champions!!!
Válasz küldése