Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2009.02.27. 17:53:02

Krojf,
Abszolút igazad van és meg is értelek.
De sajnos az a helyzet,amit Socio leírt. Egy mai fiatal az a 2-3000 FT-t elkölti a kocsmába,koncerten és nem megy el moziba.
Egyszerűen senkinek nincs annyi pénze,hogy még azon a 2-3ezren felül még 3mat elköltsön Moziban.
Legalábbis nálunk,ha veszek üditőt meg pocorn-t akkor olyan 3.000Ft egy film.
És inkább megnézi otthon egy kis monitoron,de a haverokkal el akar menni kocsmázni. És szerintem ez is érthető valamilyen módon,de tudom,hogy ettől nem lesz neked jobb.:cry:

És természetesen megértelek,hogy a munkád kerül ezzel veszélybe,és sajnálom is,de sajnos ez a helyzet :(
Nem csak te örülnél,ha többet tudna 1 ember moziba járni,szórakozni.
socio66

2009.02.27. 17:07:18

Igazából magamból is kiindulva,az van,hogy egy átlag mai fiatal hétvégenként eljár bulizni,vagy kocsmázni. Erre kell a zsé,amit nyilván a szülőktől kérnek el. Azoktól a szülőktől,akik azért nem úszkálnak a pénzben, tehát nekem pl. azért rossz dolog mindig kikönyörögni azt az 1000-2000 Ft-ot hetente..Tehát nekem pl. ennyi van szórakozásra,többet már nem is lenne képem elkérni,mondjuk mozira..Persze jó a mozi,egy 14 colos monitor nyilván nem kárpótolja azt az élményt,amit az ad. De egyszerűen nincs pénz és ha már választani kell a szórakozások közt,akkor a mozi bizony már háttérbe szorul.
Ez az én véleményem,meg szerintem sok 10.000 fiatalé.
Avatar
Kluivertinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2005.06.06. 23:54:00
Tartózkodási hely: Szeged

2009.02.27. 17:03:14

senzu írta:tegnap volt szerencsém látni moziban a My Bloody Valentine 3D-t, hát mit mondjak elég paraszt egy film 8)
nézzétek meg, lehetőleg moziban!
Holnap megyek osztálytársaimmal megtekinteni eme remeket. A kritikák alapján egy B kategóriás horror, csupán a 3D teszi naggyá. Szóval valószínűleg csak moziban érdemes megnézni, de holnap már többet tudok mondani erről a filmről.
Kép
Kép
Patje forever!!Visca el Barca!!!
"Mi lehetne bölcsebb tanács annál, mint amit magadnak is adnál?"
"A szex jó, de a póker tovább tart." - Alfred Alvarez
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2009.02.27. 16:49:20

Krojf írta:Köszi mindenki moziba invitálását senzu koma!
K.
én elhiszem, hogy mozipárti vagy, részben meg is értelek, de sajnos nem mindenki engedheti meg magának azt, hogy akár havonta egyszer is elmenjen moziba(sajnos én se)......

amúgy most néztem meg az Oceans mind a 3 részét :D :D vicces, nagyon bejött, ajánlom annak, aki nem látta
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2009.02.27. 16:28:52

senzu írta:tegnap volt szerencsém látni moziban a My Bloody Valentine 3D-t, hát mit mondjak elég paraszt egy film 8)
nézzétek meg, lehetőleg moziban!
Köszi mindenki moziba invitálását senzu koma!
K.
Avatar
senzu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1336
Csatlakozott: 2007.08.29. 21:05:39
Tartózkodási hely: Győr / Budapest

2009.02.27. 13:34:07

tegnap volt szerencsém látni moziban a My Bloody Valentine 3D-t, hát mit mondjak elég paraszt egy film 8)
nézzétek meg, lehetőleg moziban!
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2009.02.27. 12:45:19

Megnéztem a Nip/Tuck új részét(SE05E20).Hát nekem nagyon ütött...egyre durvábbak az epizódok.Néha már túlzásnak is hatnak de aztán mégse az.Nem lehet megunni. :) Csak kár,h olyan lassan jön ki hozzá a magyra felirat...

Mondjuk az érdekelne,h hogyan oldják meg ezek után,h a Dr.Troy benne maradjon...
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2009.02.27. 00:14:53

Bányász írta:
Sanama írta:Esetleg abban tudna valaki segíteni,hogy mi a címe annak a számnak,ami kb 4-szer megy a film alatt,és egy gyönyörű női hang dúdol benne.
Nagyon hálás lennék,köszönöm.

Asszem megvan...egy pillanat és feltöltöm...

Latika's theme

Nagyon szép zene.
Remélem ez az és tudtam segíteni :wink:
=D> Hálás köszönet! :-({|=

Köszi Bányász! Nem is tudod,hogy mennyit :wink:

Nekem is Köszi Bazsa! szintén kellett...

u.i.: a magyarországi promójában,h "már a mozikban" melyik zenéje csendül fel? mert az is kellene... :D
Ozsi
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2009.02.27. 00:11:17

Sanama írta:Esetleg abban tudna valaki segíteni,hogy mi a címe annak a számnak,ami kb 4-szer megy a film alatt,és egy gyönyörű női hang dúdol benne.
Nagyon hálás lennék,köszönöm.
Asszem megvan...egy pillanat és feltöltöm...

Latika's theme

Nagyon szép zene.
Remélem ez az és tudtam segíteni :wink:

Ozsinak

De nem biztos,h ez az...
Megnéztem Palace Cinemason az ajánlót és ez a szám ment benne...vagyis ennek egy része.Ha nem ez akkor linkelj egy vidit... :)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Bányász 2009.02.27. 01:08:32-kor.
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2009.02.26. 23:58:28

Sziasztok!
Most néztem meg a Gettómiliomost,és egyszerűen sokkolt.
Hát a BB élete és ez nem is említhető egy lapon.Teljesen más,és ez a történet sokkal jobban magával ragad(engem),és borzasztóan megható.
Nagyon jó film magáról Indiáról,és a helyzetről,ami ott van.Nem sorolom a jeleneteket,mert több oldalt tudnék velük beírni.
It's written.
Már csak az is,hogy a WC tükörben műsörvezető berátunk B-t írta fel.
Vagy az,amikor beleugrott a pottyantósba egy aláírásért.
Vagy akár,mikor a vak gyerekkoldussal találkozott
De említhetném,azt,hogy végignézte az anyja halálát.


Ebből a filmből csak profitálhat az ember,és ráébredhet,hogy milyen körülmények vannak a mai Világban,és mire számíts még akár a testvéredtől is ilyen helyzetben.
Abszolút megérte a 8 Oscar-t,le a kalappal :-({|=
Aki még nem látta,nézze meg !

Esetleg abban tudna valaki segíteni,hogy mi a címe annak a számnak,ami kb 4-szer megy a film alatt,és egy gyönyörű női hang dúdol benne.
Nagyon hálás lennék,köszönöm.
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2009.02.26. 19:08:15

socio66 írta:
Krojf írta:Nemsokára én így vetítek, Ti pedig így moziztok!
http://www.sat.hu/read.php?id=1620
Ez vethet valószínűleg véget a netes filmletöltögetésnek.
Ez kódolt, zártláncú, nincs 35 milliméteres film, nincs "beépített
gépész", nincs illegalitás!
Alig várom...
K.
Legkevésbé sem szeretnék összeveszni Veled,Krojf,de amíg a legtöbb embernek gondot okoz a számlák kifizetése,a napi megélhetés biztosítása, egyáltalán tartós munkahely találása,addig ne az legyen már a legnagyobb problémám,hogy eredeti filmet/cédét/játékot vegyek a boltban..
Ha keresnénk havonta 4-500.000 forintot,akkor jutna ilyenekre is,de hát a hatvanezres minimálbérből erre futja csak..
Sajnálom az előadókat/készítőket/rendezőket/kiadókat meg mindenkit de ők még mindig messze jobban élnek mint a 'felvásárlóréteg',akiket szidnak a gyenge eladások láttán..
Ez mind helyénvaló is, amit írsz, csak valamitől mégiscsak konganak
a mozik és valamitől lassan-lassan az én állásom is veszélyben van!
A mai napon általam elkezdett "Benjamin Button különleges élete",
valamint az "Underworld2" is úgy "indult", hogy egy-egy előadás
elmaradt, a két eddig megtartott vetítésen pedig ketten-ketten voltak
csak!
Körülöttem folyamatosak a leépítések, ha a mozi becsődöl, akkor
nem lesz hova mennem dolgozni, mert válság van, egyre derekasabb.
Igen kemény világ van és féltelek Benneteket tőle.
Lassan külföldre sem érdemes kimenni, mert mindenhol nagy bajok
vannak.
Nem irigyellek Benneteket a kilátásaitok miatt.
K.
socio66

2009.02.26. 18:13:26

Krojf írta:Nemsokára én így vetítek, Ti pedig így moziztok!
http://www.sat.hu/read.php?id=1620
Ez vethet valószínűleg véget a netes filmletöltögetésnek.
Ez kódolt, zártláncú, nincs 35 milliméteres film, nincs "beépített
gépész", nincs illegalitás!
Alig várom...
K.
Legkevésbé sem szeretnék összeveszni Veled,Krojf,de amíg a legtöbb embernek gondot okoz a számlák kifizetése,a napi megélhetés biztosítása, egyáltalán tartós munkahely találása,addig ne az legyen már a legnagyobb problémám,hogy eredeti filmet/cédét/játékot vegyek a boltban..
Ha keresnénk havonta 4-500.000 forintot,akkor jutna ilyenekre is,de hát a hatvanezres minimálbérből erre futja csak..
Sajnálom az előadókat/készítőket/rendezőket/kiadókat meg mindenkit de ők még mindig messze jobban élnek mint a 'felvásárlóréteg',akiket szidnak a gyenge eladások láttán..
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2009.02.26. 16:36:10

Nemsokára én így vetítek, Ti pedig így moziztok!
http://www.sat.hu/read.php?id=1620
Ez vethet valószínűleg véget a netes filmletöltögetésnek.
Ez kódolt, zártláncú, nincs 35 milliméteres film, nincs "beépített
gépész", nincs illegalitás!
Alig várom...
K.
doki
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1160
Csatlakozott: 2005.05.31. 22:04:36
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

2009.02.26. 10:49:39

Krojf írta:Gyerekek!!!
Mi lesz Veletek, ha ezt itthon is bevezetik???
http://www.hirado.hu/Hirek/2009/02/25/2 ... ja_az.aspx
Jöttök végre a moziba?
K.
Ha ezt bevezetnék ,akkor sem lenne több pénzünk mozijegyre,dvd-re,cd-re.
Svédország más dimenzió gazdaságilag.
Benga
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.02.07. 12:37:36

2009.02.26. 09:44:59

Sanama írta:Hát ahogy nézem nagyon tarolt a Gettó Milliomos,a Benjamin Button filmnek meg ezek szerint nagyobb a füstje mint a lángja. :?
Én láttam a Benjamin Buttont és egyszerűen nem értettem, hogy-hogy csak 3 Oscar lett ebből, mert a maga nemében zseniális és ezt arrafelé amúgy is díjazzák. Tegnap megnéztem a SM-et és megvilágosodtam. Nem lehet azt mondani, hogy klaszisokkal jobb mert nem is lehet igazán összehasonlítani, de valami az furán kellemes érzés fogott el a film megnézése utána amiért az ember moziba megy. Szóval pont annyival másabb, hogy nem is lehet kérdés, hogy megérdemelt a legjobb filmnek járó díj és stb.
Igazából ezt nem lehet szavakba önteni, mert látni kell.
A gettó tiszta döbbenet. Mondjuk majdnem leütöttem az előttünk ülőt... nem igaz, hogy páran nem tudnak magukra eröltetni egy kis kultúráltságot legalább a mozikban/színházban.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8698
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2009.02.26. 08:34:02

Vélemények?

Négyen résen
Hullahegyek fenegyerek
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2009.02.26. 01:28:55

Gyerekek!!!
Mi lesz Veletek, ha ezt itthon is bevezetik???
http://www.hirado.hu/Hirek/2009/02/25/2 ... ja_az.aspx
Jöttök végre a moziba?
K.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2009.02.25. 00:14:47

Bányász írta:Hazugságok Hálóját ajánlom mindenkinek megnézésre!

Leonardo DiCaprio újabb nagyszerű filmje.Nekem nem volt soha szimpatikus a Titanic miatt :) De az ilyen és az ehhez hasonló filmjei mint a Véres Gyémánt meg a Tégla azt kell,h mondjam,h egyre szimpatikusabb a srác.És jó színész.

A lényeg,h Ő egy CIA ügynök és gyakorlatilag egy terrorista vezért próbál becserkészni a közel keleten,közbe meg bonyodalmakba keveredik.Ez leírva lehet uncsi de amúgy nem az :)
A legteljesebb mértékig egyetértek...
Nemrégiben magasztaltam én is fel a filmet,naon tetszett nekem is.
LEo iránti antipátia szintén igaz velem kapcsban is.Nem is csak a Titanic miatt (de súlyosbító körülmény :D ),hanem úgy egyáltalán a feje nem begyere...
A filmjei viszont egyre inkább tetszenek,ellenszenvem ellenére 8)
Ajánlós a múví! :wink:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2009.02.24. 13:53:18

Hazugságok Hálóját ajánlom mindenkinek megnézésre!

Leonardo DiCaprio újabb nagyszerű filmje.Nekem nem volt soha szimpatikus a Titanic miatt :) De az ilyen és az ehhez hasonló filmjei mint a Véres Gyémánt meg a Tégla azt kell,h mondjam,h egyre szimpatikusabb a srác.És jó színész.

A lényeg,h Ő egy CIA ügynök és gyakorlatilag egy terrorista vezért próbál becserkészni a közel keleten,közbe meg bonyodalmakba keveredik.Ez leírva lehet uncsi de amúgy nem az :)

Megnéztem még a Nip/Tuck Se05E19-es részét is.Sokan fanyalognak,h már nem az igazi de nekem még mindig tetszik.Tudnak azért még mindig újat mutatni.Meg vannak benne azért elég megdöbbentő dolgok.Ez most épp egy vicces rész volt sztem.Nagy részben az önsz*pásról szól.... :)

Oscarhoz meg annyit,h hát végül is érvényesült a papírforma sztem.Gondoltam,h nem kap sok szobrot a film,csak azt reméltem Brad Pittnek leesik egy...Viszont a Milket még nem láttam ugyh nem is tudom,h Penn megérdemelte e.

Viszont Hugh Jackman sztem elég jó kis házigazda volt :) Meg Ben Stiller se volt semmi... :)
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2009.02.23. 17:31:04

megnéztem a seven poundsot Will Smithtől :shock: eszméletlenül bejött, (angolul ajánlom) nagyon szép történet, én általában nem szeretem az ilyen filmeket, de ez nagyon megérintett, zseniális, mindenkinek ajánlom 10/10
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2009.02.23. 16:23:24

Hát ahogy nézem nagyon tarolt a Gettó Milliomos,a Benjamin Button filmnek meg ezek szerint nagyobb a füstje mint a lángja. :?
cps46
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2005.09.21. 15:39:17
Tartózkodási hely: Agárd

2009.02.23. 09:34:50

Sanama írta:
ozsimiki írta:Bevallom, nem nyűgözött le a BB különös élete... maga a történet érdekes, de hogy a nézése közben semmi extrát nem éreztem, tulajdonképp unalmas.

vmi film szaki elmagyarázhatná,h mi ebben az az eget rengető?

slumdog millionaire ezerszer jobb...
BB életét én is néztem 40percig,de semmi egetrengető alakítás nem történt benne, nem is vonzott,hogy folytassam :S
Akkor Brad Pittet nem is láthattad benne. :lol:
Amúgy szerintem nem rossz film, de nekem is inkább a Slumdog jön be. Örülök, hogy taroltak. 8)
CPS46 - Régi tippjáték fan!!!

THE DOCTOR
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2009.02.23. 05:55:33

Nah most lett vége az Oscarnak, részemről megérte végignézni, jó volt látni az új, és régi arcokat, legendákat. a megemlékezésekről nem is beszélve.

ahogy várható volt, Hedge Ledger nyerte a legjobb férfi mellékszereplő díjat, elég megható pillanatok voltak.

legjobb női alakítás Kate Winslet kapta, én ennek örültem.

A Slumdog Millionaire tarolt: legjobb film, legjobb rendezés, legjobb zene,legjobb eredeti forgatókönyv, 10 jelölésből 8 díj :), míg a BB különös élete is nyert pár díjjat (3at),de nem a leglényegesebbeket...

Legjobb férfi főszereplő díjjat meglepetésre Sean Penn nyerte, a Milk-ben nyújtott alakításáért.

Jó"éjt" :D
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2009.02.22. 22:44:58

ozsimiki írta:Bevallom, nem nyűgözött le a BB különös élete... maga a történet érdekes, de hogy a nézése közben semmi extrát nem éreztem, tulajdonképp unalmas.

vmi film szaki elmagyarázhatná,h mi ebben az az eget rengető?

slumdog millionaire ezerszer jobb...
Ugye,h ilyen?Én sem igazán értettem ezt a fenenagy hájpot a megnézése után...Ízlések és pofonok ugye,de akkor is sztem nagyságrendekkel jobb múví a Gettómilliomos.Bízom benne,h leesik neki pár szobrocska.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Válasz küldése