Kultúra

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Ha olvasok akkor,

Csak nyomtatott könyvet
7
41%
E-book olvasón
0
0 szavazat
Számítógépen
2
12%
Vegyesen.
8
47%
 
Szavazatok száma: 17
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1782
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.05. 13:52:01

Magnus írta:
2023.09.05. 06:58:52
A Millenium-trilógia után szeretnék skandináv krimiket olvasni még. Olvasta valaki Erik Axl Sund Victoria Bergman-trilógiáját?
Nekem nagyon tetszenek a Harry Hole sorozatok Jo Nesbo tollából,és a Joon Linna sorozatok Lars Keplertől.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.09.05. 06:58:52

A Millenium-trilógia után szeretnék skandináv krimiket olvasni még. Olvasta valaki Erik Axl Sund Victoria Bergman-trilógiáját?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.06. 12:37:50

Ja oké. :) Szerintem ott két lehetőség van alapvetően. Vagy ténylegesen egy saját blog, de akkor fogalmam sincs, ki és hogy fogja elolvasni, ott a marketing része a nehéz, még talán akkor is, ha csak pártíz embert akarsz elérni. Vagy egy gyűjtőoldal, ami eleve népszerű, sokan írnak rá, és ahová sokan járnak fel. Csak ott is az a gond, hogy ha valami szigorúan irodalmi, akkor pici nézettsége lesz. Ezzel szemben meg vannak ilyen... hát... megkérdőjelezhető erkölcsű oldalak, mint pl. a tortenetek.hu, amit elsősorban a 18+ részlege tart fent nézettségben, de vannak, akik minőségi novellákat tesznek fel, és akkor azért az is kap figyelmet a nagy forgalomból, még ha kevesebbet is.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.04.06. 11:35:30

Köszi a választ!

Ami engem illet, egyáltalán nem a pénz motivál. Csak szeretném, ha minél több emberehez eljutnának azok a műveim, amelyekről azt gondolom, hogy elérnek valamilyen színvonalat, és talán másoknak is tetszenének. Így kapnék visszajelzéseket is. Egyelőre nem is gondolkodom könyvben, azzal is megelégednék, ha valami olvasottabb blogon/online folyóiraton megjelennének. Kiinduló pontnak jó lenne, aztán el tudnám dönteni, hogy érdemes-e egyáltalán időt és energiát belefektetni. Nem bánnám azt sem, ha soha egy fillért nem keresnék az írásaimmal, de legalább olvasnák azokat, és okoznék pár szórakoztató órát néhány embernek.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.26. 23:40:59

LG írta:
2023.03.26. 22:20:56
Köszönöm a választ! Igen, részben valóban ezért kérdeztem. A másik ok, meg a kíváncsiság. Ha lennének itt írók, vagy legalább próbálkozók, én pl. szívesen elolvasnám a műveiket (főleg a rövidebbeket, hosszabb regényekhez sajna nem mostanában lesz időm), esetleg a véleményemet is elmondanám, persze csak ha van rá igény. Ezzel párhuzamosan én is szívesen venném, ha valaki, aki legalább kicsit jártas az irodalomban elolvasná az írásaimat, és véleményezné azokat. Persze nem akarom ezt senkire ráerőlteni, csak ha tényleg van, akit érdekelne, meg van egy kis ideje is rá. Na igen, az idő! Én pl. regényírásban azért sem gondolkodom, mert egy csomó embernél egyszerűen a terjedelem miatt kuka a műfaj.
Most első körben a cserélgetésre nem reagálnék, majd később. Ha jól értem, novellákról van akkor szó. Az utolsó mondattal nem feltétlenül értek egyet, bár értem, mire gondolsz - felgyorsult világ, magas ingerküszöb, stb - de aki olvas, annak szerintem a regény vonzóbb. A novellát könnyebb elolvasatni egy amúgy könyvek iránt már egyáltalán nem érdeklődő haverral/rokonnal, ez mondjuk biztos, talán így értetted. A piaca is nagyobb a regénynek, novellákból sok nagyon jót kell megírni, hogy megjelenhessen. Van ismerősöm, aki ezzel próbálkozik, olvastam tőle párat, és kifejezetten jól megírtak és ötletesek, de még így sincs a közelében sem a kiadásnak.
Persze vannak olyan területek, amikkel könnyebb érvényesülni kicsit, a mese pl. biztosan ilyen, a kisgyermekes szülők nem csak ezen a téren jelentenek nagy piacot. :) Egy ismerős ismerőse simán megjelentetett egy mesekönyvet (nem egybefüggőt, hanem novellarendszerűt), és vették is.
Nem tudom, mennyire vagy képben a kiadással, lehet, hogy tudod, amiket írni fogok. Nem a kedved akarom elvenni, csak sajna ezek a száraz tények lesznek.

Két módon tudsz kiadni könyvet, magánban, vagy kiadó által. Főleg az utóbbinak van több ága is: egyben fizetnek neked egy összeget, megvéve minden jogot, ergo minden bevétel az övék onnantól, vagy jutalékos rendszer, és azon belül is vagy bíznak benne, vagy kérnek hozzájárulást.

Először a magánkiadásról: jól hangzik, mert sokkal magasabbra jön ki az egy könyv után kapott jutalék, még nem túl nagy példányszámnál is. Ezt gyakorlatilag egy nagy nyomdaként kell elképzelni, fizetsz a nyomtatásért, a lektorálásért, borítótervért, stb, és ezen kiadások illetve a bevétel különbsége adja a kereseted, ami ugyanannál az eladott darabszámnál sokkal nagyobb, mint kiadónál lenne. Csakhogy most jön a buktató: mivel a magánkiadás nem igazi értelemben vett kiadás, hanem egy kvázi nyomda, ők ezt kinyomják neked, és onnantól részükről vége a dalnak, hisz nekik már nem érdekük az eladás, ők megkapták tőled a pénzt. Ennek megfelelően nem fogják semmilyen módon népszerűsíteni, ez nem fog sem fizikai, sem online polcokon megjelenni, semmilyen módon nem fognak találkozni vele az emberek, így a magánkiadások nagy része óriási buktával végződik, akár milliós nagyságrendűvel is. Egy esetben van szerintem létjogosultsága, ha vezetsz egy blogot, vagy bármit, ahol nagy a követőbázisod, és lehet rá számítani, hogy nagy mennyiségben megveszik a könyvet. Volt ilyen távoli ismerősöm is, ő kihozta enyhe pluszra a magánkiadást, de rengetegen olvasták a blogját. Vagy ha kinyomsz max 100 darabot (nem vagyok képben, hol vannak a minimum példányszámok), és akkor nagyot bukni annyira nem lehet, de mégis ki van adva, és a nagyvilágban van a műved. Van, akinek ez is megéri, gondolkodásmód kérdése.

Kiadónál jog eladásával: ha egy az egyben meg akarják venni a jogot, az nem lesz nagy összeg, és nagyobb bevétellel kalkulálnak, tehát nem szabad belemenni, ez inkább a megszorult emberek kizsákmányolásáról szól, hátha valakinek szüksége van a pénzre, és elfogad 200.000 ft-ot élete művéért. Mert ilyen nagyságrendekről beszélünk. Persze ha a következő HP-t látják meg benne, gondolom növekszik az összeg.

Kiadónál jutalékos rendszernél: ha nem bíznak a könyvben, akkor kérnek hozzájárulást tőled, azaz megint benne van a bukta lehetősége. Általában azért ez nincs így, alapeseteben övék a kiadás költsége és ezzel a kockázat, ha elég eladhatónak találták, ergo nem tudsz vele bukni semmit. Csak hát könnyű kiszámolni, mit tudsz vele keresni. Úgy tudsz kalkulálni, hogy egy átlagos könyvnél, ami legyen mondjuk 4000 ft a polcokon, 150 ft körüli összeg a te jutalékod. És az még elég jó, van, ahol, csak 100-120. 150 forinttal számolva 10.000-es példányszámnál - ami már szép teljesítmény - ez 1,5 millió forint. Ebből még adózni is kell. Nyilván ha olyan jó, hogy fordítják is sok nyelvre, akkor többszöröződhet, de ez már messze visz, és itt már nem is vagyok képben.

Alapszabály, amit mindenki mond, hogy senki ne írjon a pénzért... Egyrészt mert azon meg is látszik, másrészt meg csak óriási durranással, vagy sok könyvvel lehet értelmezhető összeget keresni. Most ezt kicsit a pénzre hegyeztem ki, de azért a kiadás célja legtöbbször ugye ez.

Ami érdekes, hogy fordítóként gyakorlatilag többet lehet keresni akár egy könyvért is (ha a jogot adod el, akkor mindeképp), mint az írójaként, pedig ott sem rózsás a helyzet. 3 könyv fordítással meg ki lehet hozni egy 10.000 példányszámban elkelt könyv megírásáért kapott pénzt, ami totál elmebeteg dolog, de ez van.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.03.26. 22:20:56

bence0330 írta:
2023.03.24. 23:37:59
LG írta:
2023.03.24. 19:24:53
Sziasztok!
Vannak itt esetleg olyanok, akik nemcsak olvasnak, hanem már saját maguk is megpróbálkoztak írással, esetleg meg is jelent már szerzenényük valahol?
Inkább a próbálkozás kategória, sajna 50 oldal körül beütött az írói válság. :D Alighanem kisregényként lesz befejezve elég ötlet híján. Meg 1-2 novella (mese). De mind csak az asztalfióknak, vagyis a laptop tárhelyének készült. Viszont volt párom minden neves kiadónak fordít, neki kvázi "előlektoráltam" is a kezdetekben, meg beleláttam a levelezésekbe, stb, ennek apropóján kicsit utánanéztünk a kiadások menetének. Így valamennyire képben vagyok (nem nagyon, de az átlagembernél jobban), ha kiadásról van szó például, és ezért kérdezed.
Köszönöm a választ! Igen, részben valóban ezért kérdeztem. A másik ok, meg a kíváncsiság. Ha lennének itt írók, vagy legalább próbálkozók, én pl. szívesen elolvasnám a műveiket (főleg a rövidebbeket, hosszabb regényekhez sajna nem mostanában lesz időm), esetleg a véleményemet is elmondanám, persze csak ha van rá igény. Ezzel párhuzamosan én is szívesen venném, ha valaki, aki legalább kicsit jártas az irodalomban elolvasná az írásaimat, és véleményezné azokat. Persze nem akarom ezt senkire ráerőlteni, csak ha tényleg van, akit érdekelne, meg van egy kis ideje is rá. Na igen, az idő! Én pl. regényírásban azért sem gondolkodom, mert egy csomó embernél egyszerűen a terjedelem miatt kuka a műfaj.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.24. 23:37:59

LG írta:
2023.03.24. 19:24:53
Sziasztok!
Vannak itt esetleg olyanok, akik nemcsak olvasnak, hanem már saját maguk is megpróbálkoztak írással, esetleg meg is jelent már szerzenényük valahol?
Inkább a próbálkozás kategória, sajna 50 oldal körül beütött az írói válság. :D Alighanem kisregényként lesz befejezve elég ötlet híján. Meg 1-2 novella (mese). De mind csak az asztalfióknak, vagyis a laptop tárhelyének készült. Viszont volt párom minden neves kiadónak fordít, neki kvázi "előlektoráltam" is a kezdetekben, meg beleláttam a levelezésekbe, stb, ennek apropóján kicsit utánanéztünk a kiadások menetének. Így valamennyire képben vagyok (nem nagyon, de az átlagembernél jobban), ha kiadásról van szó például, és ezért kérdezed.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.03.24. 19:24:53

Sziasztok!
Vannak itt esetleg olyanok, akik nemcsak olvasnak, hanem már saját maguk is megpróbálkoztak írással, esetleg meg is jelent már szerzenényük valahol?
Shandor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2007.04.24. 09:49:14
Tartózkodási hely: Madrid

2023.03.22. 22:57:07

messideco írta:
2023.03.22. 10:41:04
Valami érdekes olvasmánnyal találkoztatok mostanság? Biff evangéliumát olvastam pár hete, most A.J. Cronin - Réztábla a kapu alatt c. klasszikusa van terítéken. Egyharmadánál tartok, eddig nagyon tetszik.
Küldök több kategóriában is opciót, hátha valamelyik bejön.
  • Fahidi Éva - A Dolgok Lelke. Nehéz könyv, de érdemes elolvasni. "Szép és bölcs könyv. Szépen és bölcsen szól nagyon boldog és nagyon borzasztó dolgokról."
  • Wass Albert - Tizenhárom almafa. Megosztó személyiség, azonban a műveit érdemes ettől függetleníteni. Igényes, letisztult és sajátságosan magyar nyelvezettel megírt történet az egyszerű paraszti létről, miközben zajlanak a nagyvilági események. Mint a II. világháború.
  • Andy Wier - Project Hail Mary. Ha szereted a sci-fi, akkor ez tetszeni fog! Az első oldalától az utolsóig nagyon izgalmas és szerethető.
  • Peter Wohlleben - A fák titkos élete. Ez a könyv több kérdést vet fel, mint amennyi választ ad. :) De miképp is lehetne ez másképp? Hiszen mit tudhat egy átlagosan ~70 évet élő emberi egyed egy 400 évet élő élőlényről?! A szerző áhítatos szeretete a fák iránt árad a könyv minden egyes sorából.
  • Susan Cain - Quiet. Ha pszichológia és önismeret vonalon szeretsz lépkedni, vagy csak jobban megismernéd a zárkózottabb emberek lelki világát. Alapmű az introvertált emberekről.
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2023.03.22. 22:47:32

Érdekes olvasmány?
Andy Weir: A Hail Mary project. Ez a mókus írta azt a könyvet is amiből a marsi című filmet készítették.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2023.03.22. 10:41:04

Valami érdekes olvasmánnyal találkoztatok mostanság? Biff evangéliumát olvastam pár hete, most A.J. Cronin - Réztábla a kapu alatt c. klasszikusa van terítéken. Egyharmadánál tartok, eddig nagyon tetszik.
"And my heart will leave you never."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.01.25. 21:26:44

messideco írta:
2022.09.21. 07:56:34
Kicsit pörgessük fel a topicot :D

Melyik az a kötelező olvasmány, amelyet soha nem olvastál el, de később, felnőtt fejjel tetszett? Én pl. most a Tüskevárral vagyok így, de Jókai műveit is igyekszem lassan bepótolni.

szerk: közben egy szavazás is kiírva.
Egri csillagok. Pedig a téma érdekelt, de túl hosszúnak találtam, így maradt a film és a rockopera. Aztán egészen későn, 32 évesen olvastam el. Jó művet hozott össze Gárdonyi Géza, csak egy kicsit naiv és idealizált. Pl. neki köszönhetjük, hogy Dobó István egy fedhetetlen hősként él a magyar köztudatban, pedig bőven voltak erkölcsileg megkérdőjelezhető dolgai.
Szóval összességében nagyra tartom a regényt, amely jogosan van előkelő helyen a magyar irodalmi kánonban. De szerintem még a témában maradt tartalék: ahogy pl. anno Arany János Ilosvai műve alapján még tudott Toldi Miklósról egy magasabb színvonalú művet alkotni, úgy gondolom, ezt meg lehetne tenni az egri ostrom témájában is.
Sőt, az egész magyar történelemben is rengeteg olyan téma van, amit fel lehetne dolgozni modern próza formájában. Persze, ez nem kis feledat, pl. Gárdonyiról is tudjuk, hogy hatalmas kutató munkát végzett, mielőtt belevágott volna a történelmi műveibe.
Avatar
brazilfan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.01.15. 16:33:54

Magnus írta:
2022.09.11. 16:55:12
Vonneguttal szemezek már egy ideje
Az Éjanyánk c. regényt ne hagyd ki, másabb, mint a sci-fis, utopisztikus Vonnegut, filmen is feldolgozták, Nick Nolte volt a főszereplő.
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.01.15. 14:24:23

köszi az ajánlásokat, vonnegut tetszik, most kezdem a tetovált lány trilógiát.
más:
Atlantis írta:
2023.01.13. 20:41:49
Félreértés ne essék, nem mondom hogy ez bizonyíték lenne bármire is, de az biztos hogy bennem először ültette el a magját a gondolatnak, hogy annak a sok pletykának mégis lehetett valamilyen alapja?
ajánlom Simon Kuper: Barca, The rise and fall of the club that built modern football könyvet.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2023.01.09. 09:35:17

Messidona10 írta:
2022.09.21. 09:38:59
Ilyen régi ifjúsági regények közül pl. Az öreg bánya titka nagyon jópofa még, ebből készült egy 6 részes fekete-fehér sorozat is, szüleim a mai napig emlegetik, hogy ez gyerekkorukban meghatározó volt, és együtt is többször megnéztük.
Épp most fejeztem be. Eddig kimaradt nekem is, tényleg érdekes, aranyos történet.
A Tüskevárt is olvasom, tetszik az is. :)
"And my heart will leave you never."
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2022.09.21. 11:31:01

Sziasztok! ( nem tudom maradhat-e)
Hobbi szinten repkedek dronnal, gondoltam megosztom az elso videom(amator szintu) itt.
Yerseke - The Netherlands
https://youtu.be/mm0XlDDDFrE
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2022.09.21. 09:38:59

Magnus írta:
2022.09.11. 16:55:12
kösz mindenkinek, örülök hogy az online streaming korban nem talált süket fülekre a kérésem :D
Vonneguttal szemezek már egy ideje, az ő művei lesznek a következők és Nesbo is érdekesnek hangzik.
Egy tőlem: Anne Rice-Vámpírkónikák. Remek sorozat, szkeptikus voltam vele, nem volt igazam. Teljesen más megvilágításba helyezi a vámpírokat és a vámpírlétet mint King a Borzalmak városában. A twilightról nem tudok nyilatkozni
Nesbo-nél nagyon figyelj, hogy sorrendben olvasd a könyveket, mert egymásra épülnek, és egyrészt nehezen érthető, ha eltérsz a sorrendtől, másrészt óriási élménytől fosztod meg magad :D
messideco írta:
2022.09.21. 07:56:34
Kicsit pörgessük fel a topicot :D

Melyik az a kötelező olvasmány, amelyet soha nem olvastál el, de később, felnőtt fejjel tetszett? Én pl. most a Tüskevárral vagyok így, de Jókai műveit is igyekszem lassan bepótolni.

szerk: közben egy szavazás is kiírva.
Én A nyomorultakat mondjuk elolvastam gimnazistaként kötelezően, és nagyon tetszett (abban az évben 11 kötelező olvasmányunk volt, de ez a könyv egymaga hosszabb volt, mint az összes többi). Később elolvastam felnőttként is, már más szemmel, nekem úgy is bejött.

Ugyanígy Az arany embert is nagyon bírtam, és később is érdekes volt. Amellett, hogy elgondolkodtat sok mindenről, visszarepít a múltba és szerintem a történet is érdekes.

Ilyen régi ifjúsági regények közül pl. Az öreg bánya titka nagyon jópofa még, ebből készült egy 6 részes fekete-fehér sorozat is, szüleim a mai napig emlegetik, hogy ez gyerekkorukban meghatározó volt, és együtt is többször megnéztük.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.09.21. 07:56:34

Kicsit pörgessük fel a topicot :D

Melyik az a kötelező olvasmány, amelyet soha nem olvastál el, de később, felnőtt fejjel tetszett? Én pl. most a Tüskevárral vagyok így, de Jókai műveit is igyekszem lassan bepótolni.

szerk: közben egy szavazás is kiírva.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3530
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.09.11. 17:27:49

Magnus írta:
2022.09.10. 23:09:36
könyvajánlásokat szeretnék kérni, jelenleg Stephen King műveit olvasom, de érdekel a fantasy, kaland, akció és tudományosabb témában is találtam kedvemre valót, igaz abból csak Dr. Máté Gábor könyveit olvastam eddig.
Köszi :D

Ha King könyveket olvasol ajánlom figyelmedbe, a James Herbert, a Dean R. Koontz és a Clive Baker könyveket.

Ha bírod a tömény tudományoskodást a sci-fikbem akkor Asimov, de elsőre az Űrvadász sorozatot vagy a Robotot ajánlom.Az alapítvány elég tömény.Ha valami könnyedebbre vágysz akkor pl. Stev Perry (szörnyes) sci-fieji.Sok Alien könyvet írt egyénként.

Valaki előttem mondta Larssont. Na őt semmiképp ne hagyd ki.

Fantasyból sok van.Attól függ hogy a 80-as 90-es években menővé vált hard fantasyk érdekelnek (pl. Conan) ahol a főhős érdesebb volt mint a ráspoly és keményebb, mint a betonacél és egy bárddal, tömegmészárláson át, varázslókon keresztül, sárkányokon át a diplomáciáig a szexet is beleértve mindent lerendezett, vagy a napjaink reneszánsza alatt újra felfutó Gyűrűk Urához hasonló terjengősebb, mesésebb, sok szálon futó dolgok érdekelnek.
Kép
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2022.09.11. 16:55:12

kösz mindenkinek, örülök hogy az online streaming korban nem talált süket fülekre a kérésem :D
Vonneguttal szemezek már egy ideje, az ő művei lesznek a következők és Nesbo is érdekesnek hangzik.
Egy tőlem: Anne Rice-Vámpírkónikák. Remek sorozat, szkeptikus voltam vele, nem volt igazam. Teljesen más megvilágításba helyezi a vámpírokat és a vámpírlétet mint King a Borzalmak városában. A twilightról nem tudok nyilatkozni
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.09.11. 13:46:51

Messidona10 írta:
2022.09.11. 06:46:38
Magnus írta:
2022.09.10. 23:09:36
könyvajánlásokat szeretnék kérni, jelenleg Stephen King műveit olvasom, de érdekel a fantasy, kaland, akció és tudományosabb témában is találtam kedvemre valót, igaz abból csak Dr. Máté Gábor könyveit olvastam eddig.
Köszi :D
Noha a krimi, mint műfaj, nem szerepelt a felsorolásodban, bátran ajánlom kedvenc skandináv szerzőm, Jo Nesbo jelenleg 12 könyvből álló Harry Hole sorozatát. Életem meghatározó könyvei, ami a szórakoztató irodalmat illeti. Stieg Larsson Tetovált lány trilógiája is megéri az időt, ha tetszik a műfaj.

Tudományos, konkrétabban pszichológiai témában eléggé kiműveltem magam mostanában. A hazai szerzők közül Almási Kitti, Orvos-Tóth Noémi és Lukács Liza könyveit ajánlom (előbbiek jóval olvasmányosabbak, utóbbi tudományosabb vonalon mozog, de szerintem ez se durva, ellenben elgondolkodtató).
Külföldi szerzők közül pedig Paul Watzlawick (és társszerzők) Változás című könyvét olvastam nemrégiben, ez erősen szemléletformáló.
Hát igen, Harry Hole és a Kés!
Nesbo írta, hogy nagyon durva lesz a(z akkor még ki nem adott) könyv, de nem gondoltam volna, hogy ennyire... =D>
Számomra ez a csúcspontja a sorozatnak, egy hihetetlen utazás a lélek legsötétebb bugyraiba(n)... 😎
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.09.11. 13:35:47

Magnus írta:
2022.09.10. 23:09:36
könyvajánlásokat szeretnék kérni, jelenleg Stephen King műveit olvasom, de érdekel a fantasy, kaland, akció és tudományosabb témában is találtam kedvemre valót, igaz abból csak Dr. Máté Gábor könyveit olvastam eddig.
Köszi :D
Lukjanyenko Őrség sorozatát ajánlom, fantasy vonalon... A film sem volt rossz, de a könyvek sokkal részletesebben, mélyebben adják át a történetet, ami a (talán) 6 kötetben nagyon magas szintre jut el!
Van egy-két "oldalági" kötet is, ami nem a történet része...
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1782
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.11. 08:36:11

Magnus írta:
2022.09.10. 23:09:36
könyvajánlásokat szeretnék kérni, jelenleg Stephen King műveit olvasom, de érdekel a fantasy, kaland, akció és tudományosabb témában is találtam kedvemre valót, igaz abból csak Dr. Máté Gábor könyveit olvastam eddig.
Köszi :D
Ha szórakoztató könyvekre vágysz, ajánlom Jonas Jonasson könyveit, nagyon jó stílusban ír.
Ha a szórakoztatás mellett némi társadalomkritika is érdekel, akkor Vonnegut könyvei jó lehetnek.
Rozsban a fogó lánykori nevén Zabhegyező.
Updike könyvei kicist beforgatósabbak.
Orwell aktuális ma is.
Hazaiak közül:Gerlóczy, és Bödöcs könyvei is jól sikerültek.
Töriből Hahner Péter 100 történelmi tévhit sorozata is érdekes lehet.
Persze, ez szubjektív lista.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2022.09.11. 06:46:38

Magnus írta:
2022.09.10. 23:09:36
könyvajánlásokat szeretnék kérni, jelenleg Stephen King műveit olvasom, de érdekel a fantasy, kaland, akció és tudományosabb témában is találtam kedvemre valót, igaz abból csak Dr. Máté Gábor könyveit olvastam eddig.
Köszi :D
Noha a krimi, mint műfaj, nem szerepelt a felsorolásodban, bátran ajánlom kedvenc skandináv szerzőm, Jo Nesbo jelenleg 12 könyvből álló Harry Hole sorozatát. Életem meghatározó könyvei, ami a szórakoztató irodalmat illeti. Stieg Larsson Tetovált lány trilógiája is megéri az időt, ha tetszik a műfaj.

Tudományos, konkrétabban pszichológiai témában eléggé kiműveltem magam mostanában. A hazai szerzők közül Almási Kitti, Orvos-Tóth Noémi és Lukács Liza könyveit ajánlom (előbbiek jóval olvasmányosabbak, utóbbi tudományosabb vonalon mozog, de szerintem ez se durva, ellenben elgondolkodtató).
Külföldi szerzők közül pedig Paul Watzlawick (és társszerzők) Változás című könyvét olvastam nemrégiben, ez erősen szemléletformáló.
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2022.09.10. 23:09:36

könyvajánlásokat szeretnék kérni, jelenleg Stephen King műveit olvasom, de érdekel a fantasy, kaland, akció és tudományosabb témában is találtam kedvemre valót, igaz abból csak Dr. Máté Gábor könyveit olvastam eddig.
Köszi :D
Válasz küldése