Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3356
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.04.10. 12:30:58

dévid villa írta:
2021.04.10. 08:00:29

Amúgy oltás: tegnap jól ágynak vágott 39 fokos lázzal, ma meg ízületeim sajognak :D
Astra?

Én csütörtökön kaptam,péntek elég rosszul telt,estére nálam is volt kis láz,de még mindig nem az igazi :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.04.10. 12:03:25

Sansz! Szépen hangzik, amit írtál, de azért az látható és érezhető, hogy a világban van egy agresszív propaganda ezekre a dolgokra vonatkozóan. Hogy ki áll mögötte, és mi az érdeke, azt nem tudom. De hogy a melegek és egyéb szexuális és etnikai kisebbségeknek nem segít vele, az biztos. Mert az, hogy ennyire le akarják tolni az emberek torkán, pont, hogy inkább ellenszenvet hoz ki az emberekből. Én azt mondom, hogy ha ez nem lenne, a társadalom sokkal toleránsabb lenne.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1824
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.10. 11:52:12

ntibi67 írta:
2021.04.10. 11:10:55
A hetero identitásom következtében eddig sem érdekeltek a más ma már megszámlálhatatlan számú nemi jellegűek.De ez ma már kevés nekik.Ma már elvárás hogy ne legyél közömbös de e mellett elfogadó,ha nem nyíltan támogasd őket.Így kapnak nagyobb teret a nyilvánosságban,erre azért van szükségük mert kevesen vannak hiszen önerőből nem tudnak szaporodni.Tudjátok ők hogy szaporodnak?PROPAGANDÁVAL!
Szóval a propaganda határozza meg a szexuális orientációt, azt hiszem ez forradalmasítja a tudományos gondolkodást.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2021.04.10. 11:10:55

A hetero identitásom következtében eddig sem érdekeltek a más ma már megszámlálhatatlan számú nemi jellegűek.De ez ma már kevés nekik.Ma már elvárás hogy ne legyél közömbös de e mellett elfogadó,ha nem nyíltan támogasd őket.Így kapnak nagyobb teret a nyilvánosságban,erre azért van szükségük mert kevesen vannak hiszen önerőből nem tudnak szaporodni.Tudjátok ők hogy szaporodnak?PROPAGANDÁVAL!
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 869
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.04.10. 08:11:04

Nero. írta:
2021.04.09. 21:52:49
dévid villa írta:
2021.04.09. 21:29:12
https://mandiner.hu/cikk/20210409_darda ... n=mandiner


Annyira ordít az egész nyilatkozatból, hogy nem mer kiállni mellette, nehogy kivágják :cry: szép liberális szólászabadság :D
Pont most akartam linkelni :D

10 év múlva már nem kirúgják, hanem agyonlövik azokat akik nem éljeneznek a lmbgtpq meg a blm csürhének.

Dárdait régen egy kemény palinak tartottam, most elvesztette minden tiszteletem.
Az a csürhe,legalábbis az egyik fele soha, senkinek nem ártott,azért mert olyanok,amilyenek. A társadalom egy olyan kisebbségéről van szó, akik mögött nincs igazi gazdasági erő, csak emberek,tök átlag emberek. Egy társadalomnak nagyon is jót tesz, ha a melegeket elfogadják. A társadalom 3-5 százalékát lehet melegnek tartani, de ez nem egy 0/1 kapcsoló,szóval ennél még színesebb a skála. Az egyén boldogsága sok összetevőből áll, de a nagyon nagy többségnek szüksége van lelki és szexuális társra hozzá. Ha ez nincs meg, akkor boldogtalan. És ha boldogtalan akkor ő lesz veled mogorva,agresszív, ő lesz veled rosszindulatú,netán erőszakos. Még családja, boldogtalan keserű családja is lehet.De lehetnek pszichés problémái és lehet öngyilkos is.
A társadalomnak ez baromi nem jó üzlet, valójában a társadalomnak annál jobb,minél több egyén él boldog életet. Ezt a lehetőséget a melegeknek megadni nagyon olcsó. Őket nem kell pénzzel kitömni, nem extra jogokat kell adni nekik, nem kell senkit bántani értük. Elegendő kampányolni az elfogadásért és tényleg el kell fogadni. Angliában az ötvenes években még bűncselekmény volt melegnek lenni, ma már együtt buliznak a heterok a melegekkel a felvonuláson. Márcsak azért is finoman szólva röhejes az a gondolat,hogy majd félnie kell a nem melegeknek. Petry egy nagyon buta ember lehet, de ez nem bűn. Családnak, barátoknak névtelenűl fórumoknak nyáladzódhatott volna a kamukeresztény világáról és bánthatott volna szavakkal több milló ártatlan embert. De egy olyan miunkáltatóval a háta mögött, ami épp benne van egy kampányban,ami az elfogadásról szól,egyszerűen nem fér bele,hogy valaki kérdés nélkül nyilatkozgasson így. Ráadásul pont az,aki egy gazdasági migráns, egy olyan ország előnyeit élvezi, aminek a gazdasági felemelkedésének a nem keresztény bevándorlói is aktív közreműködői voltak. De lehet sajnálni Petryt,mert látszik,hogy csak buta volt. A kemény részeket nem akarta megjelentetni,mert kapcsolt. Más kérdés,hogy egy kormány propagandagépezettől várt el korrektséget? Ez egy jó lecke a nagy keresztény felebarátaitól. A klub nem tehetett mást, amúgy nagyon,de nagyon korrekten jártak el, mindenki szeretne ilyen kirúgást magának. Nem csak anyagilag,hanem kommunikációilag. Elmondták,hogy tisztelik,hogy soha senkit nem bántott, de ez az előre nem egyeztetett nyilatkozat nem fér bele náluk.
Hrutka ellenben mit mondott? Szinte semmit,csak Gulácsit támogatta. Gulácsi pedig nem szapult senkit,nem sértett senkit. Csak elmondta, hogy a család a feltétel nélküli szeretettől lesz az, ami. Nagyon el van tévedve az,aki szerint ez ugyanaz,csak az ellentétes vonalon,mint,amit Petry mondott.
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.04.10. 08:00:29

Cseri írta:
2021.04.10. 07:44:29
dévid villa írta:
2021.04.10. 00:15:26

Nem a kereszténykonzervatív oldal villog mindig azzal, hogy mennyire toleránsak :D
Nem, Ők lopnak, és leköpik a kereszténynek mondott értékeket.
Itthon is ezt csinálja mindenhol az ellenzék, ahol nyert az önkormányzatin, és ha már értékek, a jelek szerint ők is leköpik a liberálisnak mondott értékeket.

Tényleg csak a Kutyákra lehet már itthon jó lelkiismerettel szavazni :D

Amúgy oltás: tegnap jól ágynak vágott 39 fokos lázzal, ma meg ízületeim sajognak :D
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1824
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.10. 07:49:18

Alcantara írta:
2021.04.10. 07:44:00
Nem mer kiállni mellette?
Miért kellene neki bármi miatt is kiállni?
Zsoltika felnőtt férfi, volt egy szerződése, mely a klub alkalmazottjaként a sajtónyilatkozataira is vonatkozott.
Nem sliccgombokat fizettek neki a munkájáért, nem egy húsgyári betanított munkás volt. Ahol komoly pénzt raknak le, komoly elvárás is van, független a témától. Ebbe beletartozik, hogy valaki a klub engedélye nélkül nem tesz különféle sajtóorgánumoknak politikai megnyilvánulásokat.
Egyébként jelezze már valaki, aki tud az ismeretségi körében olyan külföldön dolgozóról, akinek az elküldése után behívatták a külügyminisztériumba a nagykövetet.
Zsoltikát nem kell félteni, őt sem hagyják ezután az út szélén.
Az adófizetők pénzéből kitömött, piaci alapon véletlenül sem működő egyesületek közül hamarosan bejelentik, hogy szerződtetik 3-4 évre. Felcsút, Kispest, MTK... ezek között lesz a befutó.
Tökéletes meglátás! Emlékszem valami nyilatkozatára aktív játékosként, amikor éppen lezakóztak valami világverő alakulattól, hogy azt mondja: 'fejben nem voltunk ott', vagy valami hasonló, jót röhögtem rajta már akkor is.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1824
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.10. 07:44:29

dévid villa írta:
2021.04.10. 00:15:26

Nem a kereszténykonzervatív oldal villog mindig azzal, hogy mennyire toleránsak :D
Nem, Ők lopnak, és leköpik a kereszténynek mondott értékeket.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3985
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.04.10. 07:44:00

Nem mer kiállni mellette?
Miért kellene neki bármi miatt is kiállni?
Zsoltika felnőtt férfi, volt egy szerződése, mely a klub alkalmazottjaként a sajtónyilatkozataira is vonatkozott.
Nem sliccgombokat fizettek neki a munkájáért, nem egy húsgyári betanított munkás volt. Ahol komoly pénzt raknak le, komoly elvárás is van, független a témától. Ebbe beletartozik, hogy valaki a klub engedélye nélkül nem tesz különféle sajtóorgánumoknak politikai megnyilvánulásokat.
Egyébként jelezze már valaki, aki tud az ismeretségi körében olyan külföldön dolgozóról, akinek az elküldése után behívatták a külügyminisztériumba a nagykövetet.
Zsoltikát nem kell félteni, őt sem hagyják ezután az út szélén.
Az adófizetők pénzéből kitömött, piaci alapon véletlenül sem működő egyesületek közül hamarosan bejelentik, hogy szerződtetik 3-4 évre. Felcsút, Kispest, MTK... ezek között lesz a befutó.
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.10. 07:29:51

dévid villa írta:
2021.04.09. 21:29:12
https://mandiner.hu/cikk/20210409_darda ... n=mandiner


Annyira ordít az egész nyilatkozatból, hogy nem mer kiállni mellette, nehogy kivágják :cry: szép liberális szólászabadság :D
Nem értek egyet Petry kirúgásával, de az emberünknek nem igazán kellett volna nyilatkoznia ez ügyben. Kissé szélsőségesre vette a figurát! Minden nagyobb “intézménynél” van egyfajta magatartás kódex. Ezzel lehet egyetérteni vagy nem egyetérteni, de reklámozni a véleményed, úgy hogy ennek az intézménynek egyik arca vagy az nem éppén kifizetődő. Furcsa volt számomra, hogy erről ilyen élesen nyilatkozot.Annak fényében pedig igazán furcsa volt, hogy ugyanebben a nyilatkozatban beszélt arról, hogy miért nem helyeselte Gulácsy megnyilvánulását.
Pali “ kiállására” visszatérve.
Én azt mondom, hogy ez megint egy okos ,emberi nyilatkozat volt tőle. Higgadt maradt. A legkevésbé kell most a feszültség miközben menekülnek a kiesés elöl. Nem emberkedett olyan kérdésben ami ártana neki, a játékosoknak és klubnak. Megbeszélték ők privát egymás közt a dolgot. Hidd el Palinak meg van a gerince! Liberális szólásszabadság nem létezik. Minden oldalon megy a cenzúra és ferdîtés, amennyiben a helyzet megköveteli. Már pedig gyakran megköveteli! :D
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.04.10. 00:15:26

csababarca írta:
2021.04.09. 21:49:19
dévid villa írta:
2021.04.09. 21:29:12
https://mandiner.hu/cikk/20210409_darda ... n=mandiner


Annyira ordít az egész nyilatkozatból, hogy nem mer kiállni mellette, nehogy kivágják :cry: szép liberális szólászabadság :D
Amikor Hrutkát kivágta a kereszténykonzervatív kezekben lévő csatorna, akkor miért nem jöttél érzékenyíteni?

Egyébként mehetett volna a német ombudsmanhoz, valószínűleg nyert volna.
De volt rá havi jó 10 millió forintnyi indoka, hogy inkább hazajöjjön.

Személy szerint mind Hrutka, mind Petry kirúgását elítélem, és nem tartom jogosnak.
Nem a kereszténykonzervatív oldal villog mindig azzal, hogy mennyire toleránsak :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.04.09. 21:52:49

dévid villa írta:
2021.04.09. 21:29:12
https://mandiner.hu/cikk/20210409_darda ... n=mandiner


Annyira ordít az egész nyilatkozatból, hogy nem mer kiállni mellette, nehogy kivágják :cry: szép liberális szólászabadság :D
Pont most akartam linkelni :D

10 év múlva már nem kirúgják, hanem agyonlövik azokat akik nem éljeneznek a lmbgtpq meg a blm csürhének.

Dárdait régen egy kemény palinak tartottam, most elvesztette minden tiszteletem.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.09. 21:49:19

dévid villa írta:
2021.04.09. 21:29:12
https://mandiner.hu/cikk/20210409_darda ... n=mandiner


Annyira ordít az egész nyilatkozatból, hogy nem mer kiállni mellette, nehogy kivágják :cry: szép liberális szólászabadság :D
Amikor Hrutkát kivágta a kereszténykonzervatív kezekben lévő csatorna, akkor miért nem jöttél érzékenyíteni?

Egyébként mehetett volna a német ombudsmanhoz, valószínűleg nyert volna.
De volt rá havi jó 10 millió forintnyi indoka, hogy inkább hazajöjjön.

Személy szerint mind Hrutka, mind Petry kirúgását elítélem, és nem tartom jogosnak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.04.09. 21:29:12

https://mandiner.hu/cikk/20210409_darda ... n=mandiner


Annyira ordít az egész nyilatkozatból, hogy nem mer kiállni mellette, nehogy kivágják :cry: szép liberális szólászabadság :D
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.08. 12:53:42

"Az se érdekelt senkit, amikor elvették a magánnyugdíj pénztárt."

Azért ez eléggé a "függetlenobjektív médiás rövid verzió". De mivel az embereknek nagyjából fingjuk nincs az állami nyugdíj - önkéntes magánnyugdíj viszonyáról, és annak megváltoztatásáról, ezért sokkal egyszerűbb narratíva, hogy lenyúlták.


"Én úgy látom, hogy azért nyugaton is nagyrészt a csőcselék jár ki tüntetni. Pl. Párizsban, ha balhé van, azt nem fehér emberek szokták csinálni.... Magyarországon meg az ehhez hasonló réteg mással van elfoglalva, nem megy ki tüntetni. "

Ezeket a spontán szerveződő tüntetéseket is hagyjuk már. Komolyan, mennyire hihető, hogy akinek egy fletó beszéd után nem volt semmi baja és nem volt ingerenciája utcára menni, az majd egy "internetadó", "rabszolgatörvény", "freeszfe", "beszántjákazindexet" témákban majd hirtelen lesz motivációja... Ezek mind eléggé nyilvánvalóan irányított megmozdulások, amik ráadásul kiforgatott okokra hivatkozva lettek megtartva. Ráadásul ha megnézem / hallgatom az ott elhangzott beszédeket, hát azokból az O1G témán kívül nem sokmindent lehet kiolvasni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.04.07. 22:14:50

Nero. írta:
2021.04.07. 19:54:06

Meg itthon egy jelentősebb balhé se volt. Olaszok, franciák, belgák, hollandok stb. szinte minden héten komoly rendzavarások, összecsapás a rendőrökkel.

A magyar pont hogy egy ilyen “szófogadó, bármit elfogadó lehajtott fejű kisgyerek”. Az se érdekelt senkit, amikor elvették a magánnyugdíj pénztárt.
Én úgy látom, hogy azért nyugaton is nagyrészt a csőcselék jár ki tüntetni. Pl. Párizsban, ha balhé van, azt nem fehér emberek szokták csinálni.... Magyarországon meg az ehhez hasonló réteg mással van elfoglalva, nem megy ki tüntetni. A többiek, ha elégedetlenek is, akkor is csak max. a neten osztják az észt, ahogy mi is. :D Pedig a történelmünk alapján hírhedten makacs, keménynyakú nép vagyunk, de úgy látszik, az előző rendszer, amely igazából sosem lett rendesen felszámolva, mert sok eleme még most is kísért, megnyomorított minket rendesen lelkileg.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.04.07. 20:35:02

Annak én is örülök, hogy nem kell mindent 7 óráig elintézni, de eddig sem volt és mostantól kezdve sincs semmilyen logika ezekben a zárunk, nyitunk dolgokban.

A vakcinák hatása a gyártók szerint 2 - 3 hét a második oltás beadása után tesz teljes, értem én, hogy az elsőtől is állítólag védve vagy, de ott sem azonnal.

Nem egy emberről tudok, akik az első oltás után 8-10 nappal betegedtek meg. Korházba egyikük sem került, ez tény, de ugyanúgy szanaszét szórhatják a vírust, mint aki nincs beoltva.
Hol ebben a logika?
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.04.07. 19:54:06

recrea írta:
2021.04.07. 14:58:29
Csak a hírekből tudom, h mi folyik a többi európai országban, de szerintem a többiekhez képest a magyar emberek kellőképp felelősségteljesen betartották/betartják az előírásokat: hordják a maszkot, az utcák este üresek, viszonylag kevés a zugkocsma és a házibuli, elmennek oltatni, nincsenek tüntetések, nem láttam locsoló csapatokat az utcán, stb. Mindezt már több, mint egy éve.

Vagy tévedek? Vannak itt nyugaton elő emberek, biztosan jobban tudják.
Meg itthon egy jelentősebb balhé se volt. Olaszok, franciák, belgák, hollandok stb. szinte minden héten komoly rendzavarások, összecsapás a rendőrökkel.

A magyar pont hogy egy ilyen “szófogadó, bármit elfogadó lehajtott fejű kisgyerek”. Az se érdekelt senkit, amikor elvették a magánnyugdíj pénztárt.
Egyébként az “enyhítés” pont hogy jót tett. Nincs az az óriási tömeg 7 előtt a boltokban meg mindenhol.

Közben kibújt a szög a zsákból, és kiderült hogy a felcsúti gengszter focimániája miatt volt mindez.

De vegyük komolyan a járványt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.04.07. 18:52:59

Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.04.07. 18:41:54

zsoltfree írta:
2021.04.07. 14:24:19
De amúgy számonkérni miért csak a politikát lehet?
Mert a fejétől bűzlik a hal és a politika a jogalkotó, a jogkövetés számonkérése pedig a mindenkori politikai hatalom kezében van.
Példát is nekik kellene mutatniuk.

Arról nem a multi tehet, hogy élelmiszert bevásárolni vagy tankolni menni és ott vásárolgatni családi program, nagyistól unokástól.
Innentől kezdődhetne is az emberek számonkérése....
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2021.04.07. 17:44:23

dévid villa írta:
2021.04.07. 16:57:35
Na holnapra én is megyek oltásra, Opel Astra lesz nekem is :D
Akkor még Astra záróra elött! Készülj lehet utána rezegni fogsz egy pár órát, mint a 20 éves Hajdu mosógép! :D
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.04.07. 16:57:35

Na holnapra én is megyek oltásra, Opel Astra lesz nekem is :D
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 888
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.04.07. 16:51:17

recrea írta:
2021.04.07. 14:58:29
Csak a hírekből tudom, h mi folyik a többi európai országban, de szerintem a többiekhez képest a magyar emberek kellőképp felelősségteljesen betartották/betartják az előírásokat: hordják a maszkot, az utcák este üresek, viszonylag kevés a zugkocsma és a házibuli, elmennek oltatni, nincsenek tüntetések, nem láttam locsoló csapatokat az utcán, stb. Mindezt már több, mint egy éve.

Vagy tévedek? Vannak itt nyugaton elő emberek, biztosan jobban tudják,
Hát én itthon a közösségi médiában, és sajnos a tág ismerettségemben is több embert látok minden hétvégén valamilyen házibuliban/pizsipartyn, mint amennyit nem.
Meg persze a rendszeres családlátogatás is csak kevés helyen maradt ki, meg hát a boltokba is a legtöbben mindig családostul jártak ha tehették, stb.
Idősek is bár felvették a maszkot, kesztyűt, de hát a minden reggel piacozás, bevásárlás, mint hobbi nem maradhatott el soha.
A felelősségteljesség mércéje nem másik ország kellene legyen, hanem ami reálisan elvárható egy jelenlegi helyzetben. Persze megértem azt is, hogy sokan nehezen viselik ezt a "bezártságot", mert most már évtizedek óta úgy éljük az életünket, hogy folyamatosan, megállás nélkül érnek minket az új ingerek, információk, emberek, stb. Aztán most hirtelen ezek jelentős része el lett vágva, és olyanok vagyunk mint az elvonási tünetetekkel küzdő drogosok. Szomorú, de ez van.


A Glamour napokról meg annyit, hogy szerintem sem korrekt az a cégek részéről, hogy tetőző járványügyi számok mellett csődítenek embertömeget a boltjaikba. És ne legyen késtsége senkinek: ezek a boltok nagyrészt bevásárló központokban vannak. Szóval annyi lesz a trükk, hogy nem a bolton belül lesznek egymás hegyén hátán az emberek, hanem a boltok előtt kígyózó sorokban. Igenis várhattak volna ezzel még 1 hónapot legalább, amíg normalizálódik a helyzet kicsit.
Persze igaz az is, hogy az emberek döntése, hogy elmennek-e. Viszont az emberek hülyék. Ettől még aki kihasználja az emberi hülyeséget, az rossz ember szerintem, főleg ha az életükkel játszik.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.04.07. 14:58:29

Csak a hírekből tudom, h mi folyik a többi európai országban, de szerintem a többiekhez képest a magyar emberek kellőképp felelősségteljesen betartották/betartják az előírásokat: hordják a maszkot, az utcák este üresek, viszonylag kevés a zugkocsma és a házibuli, elmennek oltatni, nincsenek tüntetések, nem láttam locsoló csapatokat az utcán, stb. Mindezt már több, mint egy éve.

Vagy tévedek? Vannak itt nyugaton elő emberek, biztosan jobban tudják.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2021.04.07. 19:15:20-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.04.07. 14:30:16

zsoltfree írta:
De amúgy számonkérni miért csak a politikát lehet?
Egy Multi céget nem? Nem elég hogy az ilyen lmbtq, blm dolgokkal pícískednek, de még ilyenkor sem lehetne elvárni, hogy normálisan viselkedjenek?
Az embereken sem lehetne számon kérni, hogy viselkedjenek már kicsit felelősségteljesen? (a hosszú hétvégén elmentem bringázni a margit szigetre, mert már kezdek elsorvadni, de hazajöttem inkább, tudod milyen tömeg volt a szigeten?)

Ha az lenne, amit te mondasz, akkor tényleg csak az lehet a megoldás, hogy amíg legalább 1 új eset van naponta, addig bedeszkázni minden boltot és éttermet. Irgalmatlan gyarlóság ami itt manapság megy.
De lehetne és igazad is van valahol.

De mit vársz egy olyan országban, ahol kondiba járásra konkrét bűnöző hálózat épült ki?:D
Röhejes.
Akkora bírságot szabtam volna ki az emberekre és orvosokra akik ehhez a nevüket adták, hogy elment volna a kedvük a további tevékenységtől.

A kicsinyes igények kielégítése számít, más nem.

De mondom, engedi a boltok nyitvatartását akormány, innentől kezdve azok ha betartják a játékszabályokat (nyitvatartás, nm alapú létszám), akkor nehéz beléjük kötni.

Morális alapon lehetne csak, de az meg mit édekli az embereket?:)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése