Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.01.22. 18:04:51

A Betis elleni győzelem nagyon kellett. És ráadásul egy jó csapatot sikerült legyőzni. A meccs előtt még akartam írni, hogy jó lett volna Isco-t leigazolni, erre még szerez két gólt. Vele középpályán nagyon meglennénk, na de ennek már nincs jelentősége.
Ami az eredményen kívül fontos, hogy a játék már azért elkezdett alakulni voltak biztató jelek. Főleg a két fiatal játékos tetszett.
Lewy-t semmiképpen se padoztatnám idén, a brazil srác kárára. Mivel még nincs gólja és kezdőben csak görcsös lesz.
Ja és a Betis második gólját nem éreztem szabályosnak, a lesen lévő játékos megpróbált játékba avatkozni, nem sokat zavart vele, nem voltunk olyan helyzetben, de akkor is megtévesztő mozdulat volt.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.22. 17:01:58

Ronaldinho&Barca írta:
2024.01.22. 12:52:36
Roppant kíváncsi vagyok, hogy a tegnapi 2. félidőből mit vont le Xavi. FT ihletett formában volt és szépen berúgta amiket kellett, ahogy lement Lewa volt is 1-2 lövése, amit ha a lengyel fent van szinte biztos vagyok bent nem vállal el. Roque-nak idő kell, ez egyértelmű, de nekem a mozgása nagyon tetszett, szépen futott be az üres területekre, összhang sem annyira távoli mint gondoltam, teljesen rendben lesz a srác. Nekem a nagy kérdés hogy mi lesz Lewával, tippre Xavi nem fog változtatni, pedig én lazán a padra ültetném, és mehetne ez a fiatalos lendület, sokkal jobban tetszett az a támadó foci amit a cseréje után játszottunk. Állandóság és egy TS kell, utóbbi piszkosul mert Pena kb. minden 2. gólban bent van, jelenleg őt érzem annak a személynek aki kilóg, pedig voltak kifejezetten nagy meccsei is.
Szerintem Torres túlnyomó részt azért tudott így játszani, mert nem szélre volt kirakva. Ha ott van kötve hiszem, hogy hasonlóan veszélyes és eredményes tud lenni.
Ha ez tudatos volt Xavitól, akkor nagyon jót húzott. Lewyvel nem hiszem, hogy akkora gond lenne vagy ilyen nagyot romlott volna, csak ez a játék már nagyon nem fekszik neki. Túl statikus, többet kell mozogni, ezt pedig már nem bírja és sosem volt az erőssége.
A Bayernben sosem töltött ennyi időt a boxon kívül, ez a játék már nagyon nem ízlik neki.
Roque még nem találta fel teljesen magát, de kirívó volt, hogy mennyivel jobban érkezett, helyezkedett, sokkal könnyebben megjátszható volt mint a lengyel.
Nagy kérdés, hogy Xavi tanul-e ebből és felismeri, hogy ez így mennyivel jobban működik, méginkább az, hogy be meri-e vállalni amit elkezdett.

Yamalt mondjuk a Bilbao ellen pihentetném. Eléggé elfáradt és az sem hiányzik, hogy valamelyik baszk megunja, ha hülyére veszik és kés alá kelljen feküdnie.

A középpálya viszont ég és föld volt ilyen összeállításban a korábbiakhoz képest. Főleg Cubarsí lecserélése után lett igazán domináns. Látszik, hogy mit jelent, ha ott van egy De Jong-Peedri duó. Ha ehhez a padról be tudna szállni egy Gavi az lenne tényleg az igazi.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.22. 14:18:29

Ha leveszem Ferrán tegnapi meccsét, akkor is jobb, mint Lewy idén már, sajnos. Szóval nem csak emiatt kezdhetne előtte nyugodtan. Bár neki mindegy, hová rakják, mindenhonnan indul a kapu felé és centert játszik. Ő azért tényleg üde színfolt a spanyol játékosok közt ilyen téren, ha nem ismerném a nemzetiségét, habozás nélkül angolnak mondanám.

De remélem a tegnapi egy katalizátor lesz, és már tényleg padra kerül a lengyel végre. Az ő stílusával az a gond, hogy akkor is kompromisszumos, mikor jól megy neki, a játék akkor kevésbé folyik. De akkor azért oké. Ha gólt sem tud lőni és a játékot is akadályozza, az már tényleg a mínusz 1 ember fogalma. Ferrán a legrosszabb meccsein is csinál legalább valami csapatszinten hasznosat.

Ahogy mostanság Felix beállt, nem nagyon lehet szerintem kinn tartani a kezdőből, úgyhogy amíg a fiatal(oka?)t lassan építjük, szerintem Ferrán mehet centerbe, Yamal tehermentesítésére meg jobboson is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.01.22. 12:52:36

Roppant kíváncsi vagyok, hogy a tegnapi 2. félidőből mit vont le Xavi. FT ihletett formában volt és szépen berúgta amiket kellett, ahogy lement Lewa volt is 1-2 lövése, amit ha a lengyel fent van szinte biztos vagyok bent nem vállal el. Roque-nak idő kell, ez egyértelmű, de nekem a mozgása nagyon tetszett, szépen futott be az üres területekre, összhang sem annyira távoli mint gondoltam, teljesen rendben lesz a srác. Nekem a nagy kérdés hogy mi lesz Lewával, tippre Xavi nem fog változtatni, pedig én lazán a padra ültetném, és mehetne ez a fiatalos lendület, sokkal jobban tetszett az a támadó foci amit a cseréje után játszottunk. Állandóság és egy TS kell, utóbbi piszkosul mert Pena kb. minden 2. gólban bent van, jelenleg őt érzem annak a személynek aki kilóg, pedig voltak kifejezetten nagy meccsei is.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2188
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.22. 12:39:45

Chino írta:
2024.01.22. 12:08:15

Azért volt itt nem egy oylan kritika, ami eléggé eltalálta a srácot, és nem annyi, hogy tapasztalatlan vagy nem elég bátor.
Nyilván nagyítóval van most nézve, ráadásul egy ideje nem volt stabilan jól játszó középcsatárunk, ezért nagyok az elvárások a következő igazolásról, édesmindegy a kora, vagy hogy milyen légkörben játszott eddig. Pedig szerintem bíztató, amit látunk tőle, ösztönösen mozog jó területre jókor, a többihez meg hozzá tud még nőni. Anno amikor mi is felkerültünk egy erősebb mezőnybe, hirtelen olyan volt, mintha elfelejtettem volna labdát kezelni, holott csak annyi történt, hogy erősebben voltam hajtva, kevesebb időm volt, ami miatt kapkodósabbá vált a játékom, ameddig hozzá nem szoktam - aztán minden kiválóan ment megint. És a brazil, meg spanyol első osztály között alighanem nagyobb a különbség, mint a mi esetünkben volt. Egy gól azért nagyon jót tenne a tinilelkének :D

Chino írta:
2024.01.22. 12:08:15

Cubarsínak is nagyon örültem, nem csak egy harmadosztályú ellenfél ellen bizonyított. Középhátvédként ilyen fiatalon így játszani nem semmi. Nem nagyon volt tele a gatya a gyereknél, látszik, hogy posztjához képest kifejezetten technikás és nem a hátrafelé passzolgatásból állt a játéka. Volt 2-3 olyan szerelése, hogy csak pislogtam.
Marquez beszélt róla egy nyilatkozatában és eddig nagyon ül amit mondott róla.
Nagyon komoly a srác, iszonyat tiszta a játéka mind ütemérzék, mind nyugalom, mind labdamegjátszás terén. Nem láttam még ennyire érett játékot 16 évestől. A labdái pedig ugyanazt a jó ritmusosságot hozzák, amiből kevesebb volt a csapatban az elmúlt generáció kikopása után és amikre hatalmas szükség van a játékunk gördülékenységéhez. Az a fél, vagy 1 ütemnyi előny, amit az építkezésben nyerünk ezzel már elég ahhoz, hogy a középpálya nyugodtabban tudja folytatni a játékot. Ahogy Andris írta, ez a Barca DNS és elengedhetetlen, hogy 2-3 messze átlagon felüli játékosunk legyen ebből a szempontból.

Chino írta:
2024.01.22. 12:08:15

Amúgy nem tudja mi volt ez a szeparált ünnepség, az utolsó két gólnál? Elég furcsának találtam.
Az egyik angol kommentátor megjegyezte, hogy az első gólnál is rázta Ferran az öklét felé örömittasan, miután előtte 1 perccel mutogatta neki Xavi, hogy merre mozogjon. Azt gyanítom, hogy hasonló figurák és utasítások vezettek a gólhoz, ezért rohantak többen felé, mintsem a gólt szerző felé. Utolsó gólnál meg Yamal akkora labdát adott pont az edzői stáb elött, megértem, hogy maradt ott ünnepelni. Főleg, hogy csóri srác teljesen kivolt, látszott rajta, hogy a seggén veszi a levegőt.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.22. 12:08:15

bence0330 írta:
2024.01.21. 22:50:45
Andris, Saviola: szerintem egy negatív hangnemű dolog nem volt Roque esetében, pláne türelmetlen. Azt mindenki megjegyezte, hogy egyelőre nem néz ki olyan jól, és nincs még itt fejben, önbizalomban (ez nem valami ócsárlás, hanem ez van ebben a pillanatban, ha az ő teljesítményéről akar valaki 1-2 sort írni, akkor ennyit lehet, és kész). Az egyelőre és hasonló jelzők mindig ott voltak. Ahogy láttam, a többség hozzá is tette, hogy még így is jobb, mint Lewy, és biztos belejön, kiemelték többen a robbanékony mozgását, stb. Én is ilyesmit írtam, és az összes általam olvasott pár sor róla ugyanez volt kb.
Amúgy egyetértek az előttem szólóval, ha a lengyel padozik helyette, és így végre támadhat a csapat egy magunk által állított fal nélkül, már megérte a 30+x misit. :D

Persze nálam itt jön be egy tényező, ami mellett nem tudok szó nélkül elmenni. Egy Lewy-Ferrán és egy Roque-hoz hasonló profilú és korú Guiu mellett pont erre a posztra ekkora pénzt költeni luxus. Ez persze nem a srác hibája, de gondolom sokan fogjuk emiatt egy kicsit bizalmatlanul nézni a dolgokat, mikor telítve volt a poszt, kb oda kellett a legkevésbé ember, és egy akkora lyuk tátong középen, amit két játékossal is alig lehetne befoltozni... Oda kellett volna csoportosítani szerintem a lóvét. De persze ez személyes vélemény, csak tényleg bele fog ez játszani a srác megítélésébe, mint Griez, Cou és Dembélé esetében is.

Amúgy nem kételkedem benne, hogy jó, sőt, remek játékos és igazolás lesz hosszútávon, a mozgása nagyon tetszik, ha a helyzeteit befejezi, akár 30+-os támadó is lehet. Engem annyira nem zavar, ha ez tavaszra, vagy őszre érkezik meg.
Azért volt itt nem egy oylan kritika, ami eléggé eltalálta a srácot, és nem annyi, hogy tapasztalatlan vagy nem elég bátor.
A pénz szerintem annyira nem okoz gondot nála, legalábbis nem annyira mint más esetekben, ezt már nyáron tudta, volt ideje "megemészteni". Inkább az, hogy nagyon hirtelen lett hozva, egész ősszel abban a tudatban volt, hogy egy fél év múlva, jóval a szezonkezdet előtt érkezik, erre szinte egyik napról a másikra jönnie kellett és elvárják tőle, hogy Lewy helyett szállítsa a gólokat. Plusz még egy kis sérülés is bejátszik.
Azért egy Guiunak ebből a szempontból könnyebb dolga volt. Részéről nem volt elvárás. Ha nem játszik jól, nem lő gólokat semmi nem történik, betudják a korának, tapasztalatlanságnak semmi kritikát nem kap. Míg a brazilnál ez közel sem így működik.
Én ezt a fél szezont még simán neki adom. Még az országba is alig érkezett meg, kis túlzással nemrég szokta meg az időeltolódást.
Majd ha néhány hónap, több teljes 90 perc után sem mutat semmit el lehet kezdeni kételkedni benne, de egyelőre alig töltött el több időt a pályán, mint egy óra.

Lehet, hogy számra megvoltunk azon a poszton, de láttuk, hogy Lewy hova esett vissza, Ferrán sem volt valami meggyőző, Raphinha jól játszott, de nem egy gólgyáros és olyan katasztrofális volt a helyzetkihasználásunk, hogy az valami botrány. És akkor a sérülésekről nem is beszéltünk.
Más csapatrészt erősíteni pedig érdemi emberrel nem tudtunk. Torre-t sem hozhattuk vissza kölcsönből. 20-30 millióból télen még egy középkategóriát sem kapunk, kölcsön is nehéz, de azzal is próbálkozunk (lásd. Walker)

FT triplájának én igazán azért örültem, mert végre belőtt olyan helyzeteket amiket korábban rendre kihagyott. Itt nyilván nem Pedri assistjára gondolok (bár oda is szépen érkezett), de ahogy felismerte a lehetőséget és kapásból bevágta a második gólt, az nem igazán az eddigi teljesítményére vallott, ahogy Yamal labdáját is kicsit hosszan tolta meg, de abban a másodpercben felismerte az egyetlen lehetőséget, ahogy meg lehet oldani.
És végre van olyan támadó lehetőség, aki tud változtatni a játékon és ha becseréli Xavi, nem romlik minőségben a csapat.

Yamalt kicsit sajnáltam, mert nagyon megérdemelt volna egy gólt és nem az első eset. Szerintem már ő maga is a 3-4 kapufájánal tart idén, nagyon nincs szerencséje a befejezésekkel.
Cubarsínak is nagyon örültem, nem csak egy harmadosztályú ellenfél ellen bizonyított. Középhátvédként ilyen fiatalon így játszani nem semmi. Nem nagyon volt tele a gatya a gyereknél, látszik, hogy posztjához képest kifejezetten technikás és nem a hátrafelé passzolgatásból állt a játéka. Volt 2-3 olyan szerelése, hogy csak pislogtam.
Marquez beszélt róla egy nyilatkozatában és eddig nagyon ül amit mondott róla.

A második bekaőpott gól szerintem jól is jött. Sikerült felébredni tőle, tartottam atttól, hogy ha 2:1 marad nem sokat változik a játék képe és előbb utóbb jön majd a gól, amikor már késő lesz.
Xavit is elismerés illeti, főleg a cseréi miatt. Cubarsí helyett már-már SR-t láttam a szemeim előtt, de bevállalta, amire szerintem senki sem számított, Yamalt is fent hagyta végig, ahogy Lewynek is hamar véget ért a meccs és Felix is telitalálatnak minősült. Ha nem szervezi át a csapatot kétséges, hogy behúzzuk-e, ahogy az is, hogy Ferránt nem dobta ki szélre, hanem szabadabb szerepkörben játszhatott a lengyel mellett. Egy ideig nem is nagyon tudtam, hogy mit játszik pontosan. Remélem az önbizalma ezzel helyre áll.
Amúgy nem tudja mi volt ez a szeparált ünnepség, az utolsó két gólnál? Elég furcsának találtam.
Ha Bilbaoban hasonló lesz a folytatás, lehet reménykedni, bár akármennyire gyengélkedik is a Villarreal, nehéz meccsre számítok.
De leginkább a sérülésektől óvjon minket az ég.
Forca Barca!!!!
Okoska
Barça B
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2023.12.11. 17:07:42

2024.01.22. 10:11:14

bence0330 írta:
2024.01.21. 22:50:45
.Egy Lewy-Ferrán és egy Roque-hoz hasonló profilú és korú Guiu mellett pont erre a posztra ekkora pénzt költeni luxus
Kónnyen lehet, hogy Lewy már lelép év végén. Így volt levajazva, es kapunk érte pár millát, ami jól mutat majd a könyvelésben.
Előre így is lesz egy Raphinha, Yamal, Roque, Torres, Felix, Giuiu hatosfogat.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2024.01.22. 08:55:18

Saviola írta:
2024.01.21. 22:36:42
Andris írta:
2024.01.21. 22:08:52
MÁS: totál értetlenül állok az előtt, hogy Roque teljesítményéről beszélünk, és máris negatív hangnemben. Egy 18 éves kölyök, aki alig kapott pár percet eddig. Komolyan mondom, hogy egyszerűen nem értem, mi történik ennek a csapatnak a szurkolóival. :roll: Legalább néhány hónapot, 1-200 percet legyünk már képesek várni, hogy valakiről valami kétséget fogamazzunk meg. És még akkor is igaz lesz, hogy nehogymár 16-17-18-19 éves gyerekektől várjuk majd, hogy elhúzzák a csapatot. Kölykök, akiknek sok nagy hiányosságuk kell hogy legyen, mert ez a természetes, és ezeken kell dolgozniuk hosszú évekig, mire felnőtt, tapasztalt játékossá válnak. Olyanná, akikből állnia kéne a mindenkori Barcelonának.
Ezt maximálisan adom, csóró gyerek összesen nem játszott még egy félidőt, de már kukázzuk.

Már azzal sokat hozzátett ma, hogy miatta Lewa nem volt a pályán. 🥲
Azért ilyenkor eszembe jut, hogy Vinicius mit kapott az első 2 évében a saját szurkolóitól (is). Egyszerűen a cseleken kívül semmire nem volt alkalmas, a kaput még megközelítőleg sem találta el. Aztán szépen lassan beleszokott az európai légkörbe. Elég jó kis játékos lett belőle. Azt, hogy emberileg gusztustalan, abba ne menjünk bele.......
Kérdés, hogy Barcelona-ban lesz-e Roque-hoz elég türelem. Mert nálunk abból van a legkevesebb.....
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.01.22. 07:23:52

Peter írta:
2024.01.21. 21:56:52
...az edzőnek óriási szerepe van a mentális erő helyreállításában, ha az öltözőben ebből eredendően hiány van. E tekintetben szinte újra kell alapozni nálunk, de éppen a fiatalok miatt lehet ezt a visszaállítást felgyorsítani. Ettől még törékenyek lehetünk és beleszaladhatunk pofonba velük, sőt, bele is fogunk, de normál körülmények között gyorsabb a rehab is ebből, ha megfelelő az alap.
Ami elmúlt, az elmúlt, de éppen a mai példa mutatja, hogy nem feltétlen kilátástalan a helyzet, mégha a Betis a maga módján kellemes ellenfél is volt ehhez...
A tegnapi meccsen kiderült, mentálisan rendben van a csapat.
2-2-nél se rogyott meg, hanem hajtottak a győzelemért.
Ha Xavinak lesz egy kidolgozott taktikai repertoárja, rögzülnének az automatizmusok, eltűnnének az elmúlt hetek szörnyű játéka.
Ezt tegnap bizonyították a játékosok. Persze jó alany volt a Betis a támadó felfogásával. Remélem a védekezőbb felfogású csapatok ellen is sikerül újítani Xavinak.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.21. 22:52:52

Andris írta:
2024.01.21. 22:27:12
Szerintem a játék majd jönni fog, ha ez a kémiai kötés erősebb lesz.
Xavi "feladata" erre ráérezni.

A jó tanár sem minden jó diákból képes kihozni a maxot, ahhoz kell a diák is. Mindenképp összetett ez, mert elvileg itt a játékosok is azért vannak, hogy kihozzák magukból a maxot.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.21. 22:50:45

Andris, Saviola: szerintem egy negatív hangnemű dolog nem volt Roque esetében, pláne türelmetlen. Azt mindenki megjegyezte, hogy egyelőre nem néz ki olyan jól, és nincs még itt fejben, önbizalomban (ez nem valami ócsárlás, hanem ez van ebben a pillanatban, ha az ő teljesítményéről akar valaki 1-2 sort írni, akkor ennyit lehet, és kész). Az egyelőre és hasonló jelzők mindig ott voltak. Ahogy láttam, a többség hozzá is tette, hogy még így is jobb, mint Lewy, és biztos belejön, kiemelték többen a robbanékony mozgását, stb. Én is ilyesmit írtam, és az összes általam olvasott pár sor róla ugyanez volt kb.
Amúgy egyetértek az előttem szólóval, ha a lengyel padozik helyette, és így végre támadhat a csapat egy magunk által állított fal nélkül, már megérte a 30+x misit. :D

Persze nálam itt jön be egy tényező, ami mellett nem tudok szó nélkül elmenni. Egy Lewy-Ferrán és egy Roque-hoz hasonló profilú és korú Guiu mellett pont erre a posztra ekkora pénzt költeni luxus. Ez persze nem a srác hibája, de gondolom sokan fogjuk emiatt egy kicsit bizalmatlanul nézni a dolgokat, mikor telítve volt a poszt, kb oda kellett a legkevésbé ember, és egy akkora lyuk tátong középen, amit két játékossal is alig lehetne befoltozni... Oda kellett volna csoportosítani szerintem a lóvét. De persze ez személyes vélemény, csak tényleg bele fog ez játszani a srác megítélésébe, mint Griez, Cou és Dembélé esetében is.

Amúgy nem kételkedem benne, hogy jó, sőt, remek játékos és igazolás lesz hosszútávon, a mozgása nagyon tetszik, ha a helyzeteit befejezi, akár 30+-os támadó is lehet. Engem annyira nem zavar, ha ez tavaszra, vagy őszre érkezik meg.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2024.01.21. 22:36:42

Andris írta:
2024.01.21. 22:08:52
MÁS: totál értetlenül állok az előtt, hogy Roque teljesítményéről beszélünk, és máris negatív hangnemben. Egy 18 éves kölyök, aki alig kapott pár percet eddig. Komolyan mondom, hogy egyszerűen nem értem, mi történik ennek a csapatnak a szurkolóival. :roll: Legalább néhány hónapot, 1-200 percet legyünk már képesek várni, hogy valakiről valami kétséget fogamazzunk meg. És még akkor is igaz lesz, hogy nehogymár 16-17-18-19 éves gyerekektől várjuk majd, hogy elhúzzák a csapatot. Kölykök, akiknek sok nagy hiányosságuk kell hogy legyen, mert ez a természetes, és ezeken kell dolgozniuk hosszú évekig, mire felnőtt, tapasztalt játékossá válnak. Olyanná, akikből állnia kéne a mindenkori Barcelonának.
Ezt maximálisan adom, csóró gyerek összesen nem játszott még egy félidőt, de már kukázzuk.

Már azzal sokat hozzátett ma, hogy miatta Lewa nem volt a pályán. 🥲
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.21. 22:27:12

Peter írta:
2024.01.21. 22:20:51
Andris írta:
2024.01.21. 22:08:52
Nem a kettőnk közötti igazság érdekel, sőt, örömmel lennék "vesztes", csak a srácok álljanak fel valahogy.
Xavi tuti, hogy mindent megtesz, de nem tudhatjuk, mi ez a minden és mennyire találja el vele srácokat.
Az lehet a kulcs a változáshoz, hogy egymásra találjon edző és a csapat.
Ilyen meccs(ek) után erre mindíg van esély.....
Világos, engem sem.. illetve hát nem a kettőnk közötti. De amúgy nem bánnám, ha bizonyos kérdésekre egyértelműen pontot lehetne rakni, és továbbmenni. Csak nehéz elképzelni ilyen forgatókönyveket jelenleg. :D

Ez egy érdekes dolog, amit írsz. Mármint: nekem kifejezetten szembetűnő az, hogy a csapat nagyrésze mennyire jól érzi magát és mennyire figyel, mennyire bízik látszólag Xaviban. Sztem hatalmas respektje van a mai napig, és nem érzem, hogy ez csak a játékosmúltja miatt lenne. Ahogy harcolnak a pályán, ahogy figyelnek rá mikor a partvonalról utasít, ahogy szó nélkül (próbálják) végrehajtani amit épp kitalál, akár meccs közben. Nem látok konfliktusokat sem... azt viszont látom pl, hogy Xavi edzőként beleáll a bírókba, és nem hagyja ilyen téren (sem) magára a játékosokat. Meg azt is, hogy a legfiatalabbtól a legidősebbig bárkinek kioszt akár rögtönzött utasítást is, tehát kétoldalúnak tűnik a legtöbb esetben a bizalom. Ha már vki bekerült a kezdőbe, vagy fel a pályára, az nem érdemtelenül történt.
Szóval nem látom, hogy gond lenne a "kémiával".
Ami a szigorúan a játékot illeti, ott még lehet gond a kémiával is, de szerintem egyelőre nem ebben a fázisban vagyunk, különösen nem ilyen sok fiatallal, és ennyi kezdőcsapatbeli fluktuációval. Ahogy szoktam írni: még nem tartunk ott, mert szó sincs arról, hogy pl két éve építkeznénk. Szeptemberben keztük, és még így is iszonyú sok sérülés és hiányzás súlyt minket. (A mai napig is ... Chris, Inigo, TS, Cancelo, Raphi, Gavi... mind kezdők lehetnének gyakorlatilag.) Őrült nehéz lehet folyton más kezdőt játszatni kényszerből, és folyton kényszerpozíciókkal meg 16 éves srácokkal próbálni foltozni a csapatot.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.21. 22:20:51

Andris írta:
2024.01.21. 22:08:52
Nem a kettőnk közötti igazság érdekel, sőt, örömmel lennék "vesztes", csak a srácok álljanak fel valahogy.
Xavi tuti, hogy mindent megtesz, de nem tudhatjuk, mi ez a minden és mennyire találja el vele srácokat.
Az lehet a kulcs a változáshoz, hogy egymásra találjon edző és a csapat.
Ilyen meccs(ek) után erre mindíg van esély.....
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.21. 22:08:52

Peter írta:
2024.01.21. 21:56:52
Andris írta:
2024.01.21. 21:17:20
Egy fordulópontra, és egy mentális 180fokra van szükségünk ahhoz, hogy elinduljunk ebből kifele. Azt gondolom, hogy ez nem a játékosokon, és nem is az edzőkön múlik. Azon múlik, hogy kijön-e a lépés végre.
Ha már ismét felhoztad a témát, az edzőnek óriási szerepe van a mentális erő helyreállításában, ha az öltözőben ebből eredendően hiány van. E tekintetben szinte újra kell alapozni nálunk, de éppen a fiatalok miatt lehet ezt a visszaállítást felgyorsítani. Ettől még törékenyek lehetünk és beleszaladhatunk pofonba velük, sőt, bele is fogunk, de normál körülmények között gyorsabb a rehab is ebből, ha megfelelő az alap.
Ami elmúlt, az elmúlt, de éppen a mai példa mutatja, hogy nem feltétlen kilátástalan a helyzet, mégha a Betis a maga módján kellemes ellenfél is volt ehhez.
Persze, biztosan nem leszünk azonos véleményen, de nekem erős meggyőződésem, hogy Xavi és a csapat kémiáján fog múlni a jövő, ahogy az ősz is ezen múlt. Ebben a kémiai képletek halmazában található a mentális állapotért felelős önbizalom képlete is.
Igen, csak nem egyszerűen felhoztam, hanem le is írtam, hogy szerintem ebben ezen a ponton minimális ráhatása (se) lehet az edzőnek. Illetve de, lehet, csak általánosságban. A mi konkrét helyzetünkben szerintem nem. Egyszerűen nem gondolom, hogy Xavi egy picit is tudna még jobbat nyújtani ezen a téren.
Átvállalja mindig a terheket, a felelősséget. Legtöbb esetben elsősorban önkritikus. Csak pozitív dolgok kapcsán említ jóformán embereket, azokat viszont az indokoltnál is többször.
Szerintem állandó bizalmat sugároz, és ő az utolsó, aki bármit hajlandó feladni.
Nagyon konzekvensen tartja azt, hogy aki keményen dolgozik, az bekerül(het) a kezdőbe.
Megadja a fiataloknak a sok lehetőséget, de azért nem sűrűn terheli túl őket (fizikailag se, nyomás és felelősség terén sem).
Űzi, hajtja őket folyamatosan, de nem látom, hogy bárkivel igazságtalan vagy rosszindulatú lenne.

Az egyetlen, amit meg lehet említeni, és te már meg is tetted, az az, hogy Xavi nem élt néhány önbizalomnövelő lehetőséggel (Antwerp, Sahtar(?), kupa). Ezek valóban lehetnek kihagyott lehetőségek, de közben meg a pihentetés és a spórolás egyel fontosabb szempontnak tűnt. Nem fogunk tudni igaságot hirdetni, nem biztos, hogy nekem van igazam.

Egyszerűen nem tudom, hogy mit tudna Xavi edzőként ahhoz hozzátenni még, hogy az önbizalom kiépüljön, vagy legalább visszaépüljön. Ahogy le is írtam most elég alaposan, szerintem itt már rajta kívülálló dolgoknak kell történni, hogy ez helyreálljon. Szerintem a top10ben nincs több edzőhöz köthető move, amit ő még nem csinál, de csinálhatna ennek érdekében. Vagy amit másként és lényegesen jobban kéne/lehetne.

Muszáj, hogy berúgjuk a helyzeteinket (ha már végre vannak), muszáj, hogy a versenyhelyzetet kicsit stabilizáljuk, hogy ne érezzük mindig, hogy minden egy hajszálon függ -> magyarul muszáj pontokat és győzelmeket produkálni, szériában. És muszáj, hogy némi szerencsénk is legyen a jövőben, mert igazán ránkjár a rúd sérülésekkel, bírókkal, labdapattogással egyaránt.


MÁS: totál értetlenül állok az előtt, hogy Roque teljesítményéről beszélünk, és máris negatív hangnemben. Egy 18 éves kölyök, aki alig kapott pár percet eddig. Komolyan mondom, hogy egyszerűen nem értem, mi történik ennek a csapatnak a szurkolóival. :roll: Legalább néhány hónapot, 1-200 percet legyünk már képesek várni, hogy valakiről valami kétséget fogamazzunk meg. És még akkor is igaz lesz, hogy nehogymár 16-17-18-19 éves gyerekektől várjuk majd, hogy elhúzzák a csapatot. Kölykök, akiknek sok nagy hiányosságuk kell hogy legyen, mert ez a természetes, és ezeken kell dolgozniuk hosszú évekig, mire felnőtt, tapasztalt játékossá válnak. Olyanná, akikből állnia kéne a mindenkori Barcelonának.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.01.21. 22:07:08

Hat ha ezt meccset 2-0 utan nem nyerjük meg egy valóban számunkra általában kellemes ellenfél -tokeletes szep nagy pálya, technikás de kulturált inkább támadó Betis ellen akik igazabol se elol se hátul nem kiemelkedok -… en nem tudtam volna megmondani h miert nem !!

De szerencsére nem igy lett sőt köszönhetően h végre egyénileg is többen felnőttek a címer szintjére es kiemelkedok voltak főleg Jamal illetve Torres hozták azt a pluszt mint túl oldalon a parádés Isco …!

Xavi is jol nyúlt bele …

Jamal.: tehetségének minden előnye látszott ma
Felix .: világ klasszis megmozdulást villantott
Torres .: továbbra se gondolom h ő egyénileg Barca - kezdő -szintű jatekos ( ha szélen 1 vs 1 be kell valamit csinálnia vége van ) … de azt nem lehet elvenni h a 16 környéken közepén remekül érzi mikor hol kell lenni érkezni … ma a meccs emberre lett ezzel a skillel!

Roque: fura a gyerek, nem sokat látjuk labdával de minden 10 percében van 2 helyzete ez joo

Xavi: kulcs momentum volt szerintem h lehozta Lewandowskit, ezzel sokkal dinamikusabb kiszamithatlanabb lett a támadó sor …

Védelem :
Hat nem tudom , azert Ter Stegen Cancelo Inigo Martinez Christensensennel kiegészülve biztos h ennnel masszívabb lenne , lesz … csak nem tom mikor !?

Kar h a Realnak beVARoztak a 3 pontot bezzeg Pedri talpalasa … Girona parádézik, micsoda balhetvedjuk van Savinho az ukrán Haaland meg tripla .. na es Antal !!!!:-)

Bilbao idegenben ! Hard lesz mint mindig !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.21. 21:56:52

Andris írta:
2024.01.21. 21:17:20
Egy fordulópontra, és egy mentális 180fokra van szükségünk ahhoz, hogy elinduljunk ebből kifele. Azt gondolom, hogy ez nem a játékosokon, és nem is az edzőkön múlik. Azon múlik, hogy kijön-e a lépés végre.
Ha már ismét felhoztad a témát, az edzőnek óriási szerepe van a mentális erő helyreállításában, ha az öltözőben ebből eredendően hiány van. E tekintetben szinte újra kell alapozni nálunk, de éppen a fiatalok miatt lehet ezt a visszaállítást felgyorsítani. Ettől még törékenyek lehetünk és beleszaladhatunk pofonba velük, sőt, bele is fogunk, de normál körülmények között gyorsabb a rehab is ebből, ha megfelelő az alap.
Ami elmúlt, az elmúlt, de éppen a mai példa mutatja, hogy nem feltétlen kilátástalan a helyzet, mégha a Betis a maga módján kellemes ellenfél is volt ehhez.
Persze, biztosan nem leszünk azonos véleményen, de nekem erős meggyőződésem, hogy Xavi és a csapat kémiáján fog múlni a jövő, ahogy az ősz is ezen múlt. Ebben a kémiai képletek halmazában található a mentális állapotért felelős önbizalom képlete is.
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2024.01.21. 21:53:52

Vitor Roque eddig semmit nem villantott, tán egy jó labdaérintése sem volt eddig, de Lewa hiánya kifejezetten jót tett a csapat játékának.

Most épp a Girona-Sevilla meccset nézem, van itt egy ukrán gyerek, Artyom Dovbik, 7.000.000 €-s vételi árával a Girona legdrágább igazolása: a 20. percben már három gólt lőtt a Sevilla kapujába!

Összehasonlításképpen a frissen igazolt "brazil csodagyerek" 40.000.000 €-ba fájt a Barcának. Mozgását, labdakezelését nézve igazi csoda lenne, ha beválna. Jó lenne tudni, a Barca játékosmegfigyelői miért csak a dél-amerikai játékospiacon keresgélik a méregdrága ifjú titánokat, néha szétnézhetnének Kelet-Európában is.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.21. 21:17:20

Asszem davi10-el értekeztünk valamikor erről egy sort hét elején, ahol leírtam, hogy a Betis egy jó csapat, de nekünk szerintem kifejezetten fekszik az ő játékuk/az ő gyengeségeik.

Maradéktalanul azt kaptam az első félidőben, amit vártam. Nem sziporkáztunk, de stabilan, jól, helyzetekkel és gólokkal voltunk a Betis előtt. Minden nekünk állt, annak ellenére, hogy volt egy-két gyengébb egyéni teljesítmény szerintem (Lewa, Koundé, időnként még Fdj és Pedri is.. )

Aztán jött zsinórban egy komoly bírói mulasztás és egy újabb kapus és/vagy Araujo blama, és el is párolgott a stabilitás. Sajnos ez van srácok. Szerintem az önbizalom nem olyan dolog, ami "pillanatok" alatt jön megy, és nem is olyan dolog, amire pl az edző igazán nagy hatással tud lenni rövid és középtávon. Márpedig ma egyértelműen megmutatkozott, ha eddig lett volna valakinek kétsége afelől, hogy az önbizalom-e a legnagyobb gátja annak, hogy ez a csapat szezon-hosszan komoly ellenfele lehessen a madridnak a bajnoki versenyfutásban. Én állítottam eddig is, hogy bizony erről van szó, ez az elsőszámú gátoló tényező. Nem annak, hogy igazán jók legyünk, csak annak, hogy azért komoly versenytársak legyünk.
Most, hogy jól játszottunk, két góllal vezettünk, aztán meg 2 perc alatt lefőtt a kávé... szerintem egyértelművé vált a dolog.

És ez egyáltalán nem arról szól, hogy van-e egy csapatnak tartása. Itt egy sokkal mélyebb, alapvetőbb dologról beszélhetünk csak egyelőre... televagyunk fiatalokkal, tele vagyunk kudarcélményekkel, sok friss sebbel, óriási külső nyomással. Eleve nem állt össze ez a csapat, és alig van amúgy is miből összeállnia. Hiába rázzák meg magukat második félidőkre, vagy úgy, ahogy most is sikerült.. ezt lehet tartásnak nevezni, de nem erről van szó. Az nem a tartás, hanem alapvető önbizalom kérdése, hogy egy góltól (amiről adott esetben nem is tehetünk igazán) mennyire zuhanunk meg. Mert elég az is, ha csak 5 percig játszunk úgy, mint akiben benne van az ütés. Sajnos szerintem egy csapat csodapedagógus és pszichológus is kevés lenne ahhoz, hogy ennyi fiatallal, és ennyi negatív élmény után ezek a dolgok ne forduljanak elő.
Egy fordulópontra, és egy mentális 180fokra van szükségünk ahhoz, hogy elinduljunk ebből kifele. Azt gondolom, hogy ez nem a játékosokon, és nem is az edzőkön múlik. Azon múlik, hogy kijön-e a lépés végre. Hogy megnyerjük-e azokat a meccseket/pontokat, amiket megérdemlünk. És meg tudjuk-e ezt tenni zsinórban pár hétig. Az őszi clasicon megérdemeltük volna minimum a döntetlent, a Girona és a Valencia ellen szerintem a győzelmet is akár.. mégse jöttek össze. És lehet, hogy voltak és vannak hiányosságaink, de sok rajtunk (illetve a csapaton) kívülálló tényező is van. Elég csak megnézni, hogy hogy járt ma a madrid.

Szóval röviden azt állítom, hogy nagyon sovány lehetőségek vannak ebben a csapatban, és a fordulópontot nem az fogja jelenteni, hogy Xavi tud-e változtatni, tud-e javulni. Az fogja jelenteni, ha végre kijön a lépés kicsit, és megjön egy jogosan elnyert önbizalom. Ehhez be kell fejezni a ziccereket. El kell érni, hogy a bírói hibák, amikből elképesztően vállalhatatlanul sok van, ne is tudjanak érinteni minket... és persze az is kell, hogy néha jó irányba pattanjanak a dolgok. Lehet hogy vannak gyengébb játékosaink, és Xavi sem egy edzőfenomén... de szerintem kb mindannyiuk odateszi mindenét, ami csak van. És igenis elégnek kéne lenni... talán nem BL meneteléshez, nem feltétlen bajnoki címhez... de ahhoz, hogy versenyképesek lehessünk. És egyelőre szerintem ez lenne a cél, ezzel lehetséges csak folytatni az építkezést.. attól függetlenül hogy van-e bármiben irányváltás, vagy sem.

Ami a mait illeti:
Játékban pontosan azt hoztuk, amit jobb napjainkon szoktunk, és a Betis ebben partner... finoman szólva sem egy destruktív vagy bunkercsapat. Nem volt semmi új formula, vagy varázslatos húzások, döntő súlyú tényezők... szó sincs arról, hogy máskor unalmas és ötlettelen tili-tolit játszunk, most meg fejünkhöz kaptunk és nem azt játszottuk, hanem valami direkt és dinamikus, tudatos focit. Valahol a kettő közt van az igazság, és kb mindig úgy van. Most egyszerűen csak kijött a lépés, és berúgtuk a helyzeteinket.
Ferran előtt igazán le a kalappal, Yamal is hatalmasat játszott nyilván, és egyébként sokakat ki lehetne még emelni. Főleg a második félidő miatt kiemelném Frenkie-t és Gündogant is, azért ők hatalmas klasszisok mindketten. Nem volt olyan látványos, de elképesztő amit hozzátesznek a játékunkhoz, különösen kritikus pillanatokban.
Cubarasi lábbal zseninek tűnt, az a magabiztosság nem semmi a cikisebb passzoknál is.. középső védőként. Én, ha megengeditek :D, ezt nevezem például Barca DNSnek. Lehet h megvan az alap képessége, de a készségfejlesztés egész gyerekkoron át ehhez elengedhetetlen. És biztosak lehettek benne, hogy ezt más akadémián nem helyezik előtérbe középső védőknél.
Fermin hozott egy Gavi light-ot, ami már elég is hogy kiemelkedjen.

Pena/Araujo dolgot nem tudom hova tenni.. de hajlok rá, hogy Pena a ludas, hiszen TS esetében sose voltak ilyenek.
Koundé meg... én nem értem néha, hogy mit művel. Egyszerűen nem megy a labdákra sokszor, áll és nézi. Fogalmam sincs, mi volt ma néha vele. Emellett jegyezzük meg, hogy nem olyan hűde jó, de Araujo helyett biztos neki kell szélen játszani, ha nincs Vinicius. Ő játszik majd ott, és kész. Ha nem tetszik neki, mehet isten hírével. Most nem vagyunk abban a helyzetben, hogy személyes kívánságoknak hajoljunk be.

Rendkívül fontos 3 pont, maximálisan megérdemelt, és ami a legjobb, gyönyörű góljaink voltak. A harmadik és negyedik befejezés módja külön említést érdemel!
Ha a Bilbao ellen sikerülne a továbbjutás... akár meg is lehetne a fordulópontunk. Nagyon de nagyon szükség lenne rá!

Általánosságban:

Azért durva, hogy ha megnézzük, hogy mivel próbáltunk ma pontokat menteni: a támadósor átlagéletkora... Fermin, Balde, előtte még Cubarasi is... közben Pena a kapuban... nincs becserélhető középső védőnk, egyáltalán nincs jobbhátvédünk a keretben...
Egy szó mint száz, akármit is éreztek elmondhatónak Xaviról, szerintem ilyen játékoskerettel, ilyen elérhető játékosokkal, amik idén kb minden hónapban rendelkezésre állnak... hát nemtom ki és milyen az az edző, aki ebből igazán sokkal jobbat tudna kihozni. Nyilván a játék bizonyos elemeiben jobbat, de szerintem másokban meg rosszabbat... és összességében, hát nem tudom. Kétlem hogy sokkal jobb lehetne az összkép, és az, ahogy az eredményeink kinéznek visszatekintve.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.01.21. 21:11:30

Andras Inieszta írta:
2024.01.21. 20:52:33
Jó lenne tanulniuk ebből a 0-2 utáni összeesésből.
Ilyenből vagy hasonlóból volt már annyi ebben a szezonban, hogy ezt jó lenne már minimalizálni.
Mindenesetre 2-2-ig is úgy toltuk, hogy ebben azért látni lehetett legalább valamit a holnapból is.

Jó lenne, ha ez a mai összkép, akár egy új időszámítás kezdete lenne.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.01.21. 21:03:56

mennyivel jobban játszott mindenki mikor nem az oldalpasszos lagymatag biszem-baszom tili-tolis tötymörgés megy. szép volt =D>
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.01.21. 20:58:47

Nagyon örülök nyertünk, borzasztóan kellett,le a kalappal tényleg. De egyszerűen nem lehet elmenni amellett,hogy nincs kapott gól nélküli meccsünk,így ez a folyamat ingadozás érezhető a pontokban is,nem lesz mindig 90+ gól.
Kép
Kép
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.21. 20:57:17

Kicsit nyögvenyelős volt, de a vége szerencsére jól sikerült. Mondjuk a Betis partner volt, fociztak és meg akarták ők is nyerni a meccset, ezért dicséret jár.

Én talán most először éreztem azt, hogy Yamal rászolgált a kezdőbe nevezésére. Nem vagyok nagy fanja a gyereknek, ezt már talán többször is leírtam, de a mai teljesítményért jár a gratuláció.
Ferran előtt pedig le a kalappal. Baromi szimpatikus, ahogy 1 év alatt, de inkább a nyári szünetben felépítette/visszahozta a magát, a testtartása, testbeszéde is teljesen más, mint 1 éve. Lewy lecserélése után igazi vezér volt elöl, nagyon örülök a triplájának. Nem lesz aranylabda-esélyes, de ezzel a mentalitással, és ha tud még feljebb lépni, akkor sokáig el tudnám itt nézni még.
A FDJ - Gündogan - Pedri kp-t nagyon vártam, hogy összeálljon, de ahogy az élőben is írtam, szerintem ez így a nagy meccseken nem lesz működőképes, minde képp kéne valamelyikük helyett/mellé egy ütközős gyerek, amilyen Gavi is. Mindhárman baromi ügyes játekosok, de egyikük sem az az ütköző, birkózó labdaszerző típus, márpedig manapság szerintem minden csapatba kell egy.
Roque szegény még mindig nem úgy néz ki, mint a "brazil bajnokság 2. legértékesebb játékosa", de talán lassan Ő is belelendül.
A 2 bekapott gólért kár. Illetve nekem fura volt Felix gólja után a 2 párhuzamos ünneplés, de ebbe lehet csak én látok bele túl sokat.

A forduló olyan szempontból jól sikerült, hogy mi győzelemmel, a Bilbao pedig vereséggel hangolt a kupára, egy fokkal optimistábban állok most így a szerdához.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Andras Inieszta
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2021.07.26. 13:09:45

2024.01.21. 20:52:33

Én rég szorítottam ennyire meccsen, mint most. Nagyon morcos voltam a gyorsan bekapott 2 gól miatt. 0-2-ről azért marha béna lett volna kikapnunk. Egyrészt Yamal nagyon jót játszott, másrészt azért még mindig látszik, hogy nagyon fiatal és jövőre ennél is jobb lesz. Ferran Torres-nek nagyon örülök, végig hajtott a pályán, megérdemelte ma a gólokat. Félix és Fermín beállítása szerintem újra lendületet adott a csapatnak, jól nyúlt bele a meccsbe Xavi. Viszont Roque továbbra is inkább idegesen mozog a pályán a szememben. Az a sárga lapos odacsúszás is teljesen idegen mozdulat volt ezen a szinten egy Barcában.
Cubarsí nagyon jó volt, szívesen látnám csereként többször. Most is sokkal többet volt pályán, mint amit szabadna egy ilyen fiatalnak ezen a szinten.
Amúgy miért volt két (2) fiatal cserekapus a kispadunkon? Annak mi értelme van? Inaki Pena jó kapus, de csak másodiknak. Ezt ma is bizonyította.
Várom vissza Ter Stegent nagyon. A fiataloknak meg nagyon örülök. Baldé, Yamal, Fermín, Cubarsí... micsoda tehetségek, te jó ég. Amikor hibáznak, mindig felmerül bennem, hogy hát persze, azért nem 16-20 közötti fiataloknak kellene a hátukon vinni egy Barcát. De idén mégis ez a helyzet az én megélésem szerint.
A Real Betis nagyon szépen játszott a második félidőben, Isco jól visszahozta a hazai csapatot a meccsbe, attól még nekem FT és/vagy Yamal voltak a meccs embere.
Jó lenne tanulniuk ebből a 0-2 utáni összeesésből.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2024.01.21. 20:49:08

PorSiempre írta:
2024.01.21. 20:44:35
A klasszikuson Vini-vel együtt rúgta volna ki a labdát az első góljuknal..
De mind1 is.
Jaja, de azért az Xavi hibája volt erősen, mert látja edzésen, hogy bizontalan a srác ebben, mégis félpályán álló védősoros védekezést kér.
Válasz küldése