Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1637
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2024.02.12. 11:05:53

bence0330 írta:
2024.02.12. 09:48:00
Cancelo azért játszik enyhe kényszerposzton, mert ott a legnagyobb a lyuk, oda konkrétan nincs más játékosunk jelenleg. Ott szerintem az votl a gond, hogy tök egyedül kellett bejátszania azt a régiót ebben a féloldalas rendszerben.
Ha már kényszerposzt akkor én átdobnám Kundét oda, sokkal rosszabb produkciót ott sem hozna. Ha nem lenne azon az oldalon az az előremenési kényszere, talán egy nyugodt védekező munka elvárható lenne tőle. Egy egészséges Cancelo meg sokkal jobb támadó jobhátvéd nála.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1637
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2024.02.12. 10:55:21

Deluigi írta:
2024.02.12. 09:11:49
bal szelen is mentek szep tamadasok, az egyik vegen pont Lewy rugta a kapusba, az szepsegdijas gol lett volna, nem szabad csak egy oldalt eroltetni, foleg, hogy annak a tininek pihennie kellene valojaban
fogadjuk el, hogy Xavi az edzo, nalunk biztosan jobban latja, kit kell jatszatnia
Xavi hozzáértését nem hasonlítanám a miénkhez, de ötletelni azért szabad. Az a tini, aki így focizik, az meg ne pihenjen szerintem. Messi is 16 évesen kezdte, és nem sokat pihent utána. Derüljön ki, hogy bírja-e sérülések nélkül, mert élmény nézni amit csinál és ahogy csinálja.
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.02.12. 10:29:33

Hát, abban talán lehet konszenzus, hogy hiába az egyéni rossz formák, a kezdőbe rakott 1-2 zöldfülű ifista, egy normális rendszerben, normális lelkiállapotban, alapszintű meccsre való felkészítéssel nem kéne előfordulnia, hogy a Barcelona három gólt kap otthon a bajnokság utolsó előtti helyezettjétől. Ráadásul még csak nem is anomáliáról, egy kifutott meccsről van szó.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7095
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.12. 09:48:00

Yokozuna írta:
2024.02.12. 08:57:04
Tényleg nem jó a védelem, de azt is Xavi állítja össze. Aranyos ez a Cubarsi gyerek, de mit keres a Barcelona első csapatában. Cris miért a középpályán futkos? Kundé nem jobb hátvéd, hanem belső védő. Az, hogy nincsenek szélső hátvédjeink ebben a szezonban, kinek a felelőssége?
Ter Stegen annyira magabiztosan tért vissza, hogy életveszély, ha nála van a labda.
Ha Yamalt továbbra sem tudják az ellenfelek lefogni, akkor adott lenne a taktika, hogy minden támadást ott eröltessünk. Amit némileg látni is lehetett, de ahhoz hogy ez hatékony lehessen, szükség lenne egy gyors, összjátékra magas szinten képes jobbhátvédre is. De nekünk Kundé van ott, nem is működik a dolog. Cancelot jobb hátvédnek hozták, ha jól emlékszem, talán meg lehetne próbálni. Nem tökéletes megoldás, de nincs más.
Én Christensent jó ötletnek tartottam kipróbálni. De ha már másodszor nem jött be, akkor ez van. Nem várom tőle, hogy szétmozgassa a játékot, de legalább stabilitást kéne így adnia, ami nem jött össze megint. Középpályára mehet Raphinha, és akkor valaki mehet hátrébb, vagy méginkább Cubarsit is ki lehet próbálni, neki nagyon jó a passzjátéka, jelenleg belső védőből van bőven, amúgy logikus, hogy onnan emelünk ki valakit egy sorral előrébb, ha muszáj.

Cubarsinak szerintem ez volt az első rossz meccse, eddig abszolút érdemből volt kezdő. Most voltak gyenge megoldásai, ez van. Koundét láttad középen focizni nálunk? Életveszély a pali. Sokkal jobb a szélen szerintem, és mivel eleve nincs oda játékosunk (Cancelo, akkor meg a másik szélen nincs...), szerintem ezzel semmi gond.
Cancelo azért játszik enyhe kényszerposzton, mert ott a legnagyobb a lyuk, oda konkrétan nincs más játékosunk jelenleg. Ott szerintem az votl a gond, hogy tök egyedül kellett bejátszania azt a régiót ebben a féloldalas rendszerben.

Nálam egyértelműen hiba volt az is, hogy amikor üldözzük az eredményt, bejön Raphinha balbekkbe. Vezetésnél még hagyján lett volna. Pedig azért ha Yamal és ő kreál elöl együtt 15 percig, abban azért benne lett volna valami.

Az meg pech, hogy Inigo nincs a sérülése előtti top formájában, nagyon rossz meccse volt kivételesen. Araujonak remélem nincs komolyabb baja, akármennyire nem önmaga idén, azért így is ő a legjobbunk ott hátul.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1854
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2024.02.12. 09:11:49

Yokozuna írta:
2024.02.12. 08:57:04
Tényleg nem jó a védelem, de azt is Xavi állítja össze. Aranyos ez a Cubarsi gyerek, de mit keres a Barcelona első csapatában. Cris miért a középpályán futkos? Kundé nem jobb hátvéd, hanem belső védő. Az, hogy nincsenek szélső hátvédjeink ebben a szezonban, kinek a felelőssége?
Ter Stegen annyira magabiztosan tért vissza, hogy életveszély, ha nála van a labda.
Ha Yamalt továbbra sem tudják az ellenfelek lefogni, akkor adott lenne a taktika, hogy minden támadást ott eröltessünk. Amit némileg látni is lehetett, de ahhoz hogy ez hatékony lehessen, szükség lenne egy gyors, összjátékra magas szinten képes jobbhátvédre is. De nekünk Kundé van ott, nem is működik a dolog. Cancelot jobb hátvédnek hozták, ha jól emlékszem, talán meg lehetne próbálni. Nem tökéletes megoldás, de nincs más.
mar vartam valami hasonlo hozzaszolast

ha Pique jatszik hatul, miert nem tettuk be az akademiabol az egyik vedot, ha akademias vedo jatszik, akkor Xavinak hol a szeme?

ha Romeu jatszik vedekezo kozeppalyast, akkor miert nem Christensen jatszik ott es hasonlok

bal szelen is mentek szep tamadasok, az egyik vegen pont Lewy rugta a kapusba, az szepsegdijas gol lett volna, nem szabad csak egy oldalt eroltetni, foleg, hogy annak a tininek pihennie kellene valojaban

fogadjuk el, hogy Xavi az edzo, nalunk biztosan jobban latja, kit kell jatszatnia
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1637
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2024.02.12. 08:57:04

Tényleg nem jó a védelem, de azt is Xavi állítja össze. Aranyos ez a Cubarsi gyerek, de mit keres a Barcelona első csapatában. Cris miért a középpályán futkos? Kundé nem jobb hátvéd, hanem belső védő. Az, hogy nincsenek szélső hátvédjeink ebben a szezonban, kinek a felelőssége?
Ter Stegen annyira magabiztosan tért vissza, hogy életveszély, ha nála van a labda.
Ha Yamalt továbbra sem tudják az ellenfelek lefogni, akkor adott lenne a taktika, hogy minden támadást ott eröltessünk. Amit némileg látni is lehetett, de ahhoz hogy ez hatékony lehessen, szükség lenne egy gyors, összjátékra magas szinten képes jobbhátvédre is. De nekünk Kundé van ott, nem is működik a dolog. Cancelot jobb hátvédnek hozták, ha jól emlékszem, talán meg lehetne próbálni. Nem tökéletes megoldás, de nincs más.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2024.02.12. 08:48:40

gránit írta:
2024.02.12. 00:07:44
Ezúttal is megszórt minket egy kiesőjelölt. Hátul teljes a káosz. A 33. gólt kaptuk ebben a bajnokságban, 11 csapat is előttünk van ebben, a Getaféval és a Cádizzal vagyunk holtversenyben a 12-14. helyen.

Gündogan mester ma is remek gólpasszt adott, Yamal megmentette a meccset, Lewandowski is betalált. Ezek a pozitívumok. Cancelónak volt még egy szép gólpassza. A többiek nálam nagyon gyenge pontszámokat kapnak. Érdekes volt, amikor a második gólja előtt Yamal hátulról lecsapott a labdára, Koundé meg az egészet ölbe tett kézzel nézte. Mozizott, miközben a srác tette a dolgát. De Jong hasonló módon vesztett el egy labdát még az első félidőben, szokás szerint körülményes volt, egy kicsit is erősebb csapat valószínűleg betalál egy ekkora hiba után. De még egy Granada is lő nekünk hármat, ősszel is szereztek kettőt.

Már várom a szezon végét és a nyári igazolásokat.
Sok igazolásra azért ne számíts .
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.12. 00:07:44

Ezúttal is megszórt minket egy kiesőjelölt. Hátul teljes a káosz. A 33. gólt kaptuk ebben a bajnokságban, 11 csapat is előttünk van ebben, a Getaféval és a Cádizzal vagyunk holtversenyben a 12-14. helyen.

Gündogan mester ma is remek gólpasszt adott, Yamal megmentette a meccset, Lewandowski is betalált. Ezek a pozitívumok. Cancelónak volt még egy szép gólpassza. A többiek nálam nagyon gyenge pontszámokat kapnak. Érdekes volt, amikor a második gólja előtt Yamal hátulról lecsapott a labdára, Koundé meg az egészet ölbe tett kézzel nézte. Mozizott, miközben a srác tette a dolgát. De Jong hasonló módon vesztett el egy labdát még az első félidőben, szokás szerint körülményes volt, egy kicsit is erősebb csapat valószínűleg betalál egy ekkora hiba után. De még egy Granada is lő nekünk hármat, ősszel is szereztek kettőt.

Már várom a szezon végét és a nyári igazolásokat.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1235
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.02.11. 23:47:47

Eddig tartott a Real Atletico elleni döntetlen bar igazabol teljesen mindegy az is h Gironat vertek vagy kikaptak volna ….

Az kb mar európai közröhej h hónapok óta nincs az a megye szintű csapat amelyik fel gőzzel nem ramolna be legalabb egyet bármikor …. ezt is folosleges említeni ugy is képtelen Xavi megoldani !

Örüljünk Yamal tündöklésének ,Gundo mester hihetlen gyors alkalmazkodasanak meg h Lewa ma is vert egyet ….

Kounde megbízhatatlan , Cancelo nem bal Hatved Pedri Christensen pedig szinten posztidegen gyengék is voltak!
Ezt leszámítva jol csináltunk sok mindent !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.02.11. 23:39:39

markionni írta:
2024.02.11. 23:08:09
Ez a keret az europa ligaert harcolna enelkul a 16 eves zseni nelkul. Mindent elmond Laporta es a menedzsment tevekenysegerol. Ideje lenne felmondani.
Ma hatalmasat játszott, az nem kérdés, és imádom, de a meccs előtt egyetlen gólja volt, azért nélküle se hatodikok lennénk. :mrgreen:
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 845
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2024.02.11. 23:22:10

Én komolyan sajnálom kicsit a Granadát, simán ki fognak esni az első osztályból, pedig micsoda szívvel és jól tudnak játszani.

Xavi persze továbbra is jó munkát végez, hála az égnek. Mi lenne, ha rosszul végezni? Nyolcat kapnánk a kiesőjelöltektől?

Az erényünk továbbra is abból van. hogy van jópár zseniális játékosunk, ebből is kiemelkedik Yamal. Remélem se Xavi, se az utód nem fogja elrontani. Olyan veszélyes, mint Fati, de közben úgy cselez, mint rajta kívül senki más a csapatból. Nem mondom, hogy Messi, vagy Neymar, de fantasztikus.

Az a durva, hogy azt se lehet mondani, hogy a játékosainkban ne lenne szív, küzdés... És mégis szerencse és kedvező bíró kell, hogy a Granadától pontot csenjünk. TS is alaposan fel lett avatva, jobban is járt, hogy eddig sérült volt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7095
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.11. 23:11:18

A meccs maga remek volt, így, hogy végre Xavi is irányt váltott egy ideje a fiatalokkal, az eredmény ugyan szomorú, de így könnyebben el tudom fogadni, itt most tényleg kicsit építkezés megy a következő szezonra.

Yamalnál jelenleg szerintem nincs jobb jobbszélső. Zseni, nincsenek rá szavak, ez 20 évesen is hihetetlen lenne. És amúgy előre végig jól is kombináltunk a középpályánkkal, Lewy is jobb játékban, mióta közel van Gündoganhoz. Ezek a pozitívumok.

Amit nem értek a védelmünk teljes megzuhanásán kívül

Lewy mit keresett a pályán a végén, ha már Guiu feljött?
Raphinha balbunkóban? Könyörgöm, ha Yamalt fennhagyjuk, lehetne 10-es, second striker, de még mélységi középpályás is inkább, mit ez.
Előtte Cancelo tök egyedül a baloldalon, teljesen meghalt ott, pedig az egyik legjobbunk lehetne.
Értem, hogy Xavi szereti az asszimetrikus dolgokat, de ez azért szerintem óriási túlzás volt most, onnan is jöttek ránk rendszeresen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2024.02.11. 23:08:09

Ez a keret az europa ligaert harcolna enelkul a 16 eves zseni nelkul. Mindent elmond Laporta es a menedzsment tevekenysegerol. Ideje lenne felmondani.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19532
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.02.11. 23:04:47

Elvesztett kettő pont mintsem egy nyert sajnos. Pedig parádésan alakultak az eredmények. Csalódás

De ugyanakkor sokan panaszkodtak unalmas 1:0...hát idén unalom az biztos nincs,minden meccsünk thriller. Stabilitás, védekezés totális romokban,és látható nem Penan múlt,Stegen is egy hármassal indított.

Nehéz mit mondani, az biztos,hogy a fiatalok több mint reménységek. Ez a szezon ilyen, fejlődjenek játszanak és teher nélkül lesz ami lesz. Második hely még meglehet.
Kép
Kép
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6629
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.11. 20:16:51

Hát én 1 meccs alapján nem húznám le, de kétségtelenül nem volt olyan nagy szám. Viszont még vele is nyugodtabb vagyok, mint Romeu-val, aki még sérült is.

Valahogy be kéne húzni, és akkor megint jól jöhetnénk ki a fordulóból, a Girona kikapott és az Atleti is ég a Sevilla ellen.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19532
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.02.11. 20:01:42

Christensen nekem idegen test ott kp-n,egyáltalán nem folyik a labda úgy. Továbbra is inkább Cubarsi,nyugodt,labdaugyes.

De lényegtelen, kötelező a mai, egy öngóllal a 90ik percben de vanszorogjon be a labda a Granada kapujába.

Hajrá
Kép
Kép
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6629
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.11. 19:46:42

Na, megelőztem Rolit :D

TS - Kounde, Inigo, Cubarsi, Cancelo - FDJ, Christensen, Pedri, Gündogan - Lewy, Yamal
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.06. 13:48:54

ocsike83 írta:
2024.02.06. 08:16:19
La Masia1 írta:
2024.02.06. 01:06:36

Gondolom senkit nem érdekel már, de Ibrahim Diarra volt, Maliból. Ő volt az U17-es VB legnagyobb sztárja.
Az év végén lesz 18 éves, akkor lehet leigazolni. Tehát egy év múlva, 2025 januárban tudna jönni.
(Faye nyár óta a B csapat játékosa már.)
Köszi, engem érdekelt. Abban biztos voltam hogy nem Faye volt az. 8)
Úgy tudom nem csak a korával van "baj", nincs EU-s útlevele és már megvan a limit az utánpótlásban, ezt kell majd rendbe tenni.
Többek között ezért sem lehet agyba-főbe igazolni a dél-amerikai/afrikai stb. fiatalokat
Forca Barca!!!!
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2024.02.06. 01:06:36

Deluigi írta:
2024.02.01. 13:41:23
ocsike83 írta:
2024.02.01. 10:18:32
Tegnap mutattak a lelátón két fiatal srácot. Az egyik Bergvall volt.
De volt egy másik, egy fekete srác, anyukájával ült, hosszan mutatta a kamera. Ő az a fiatal szenegáli fiú, akire várunk, hogy betöltse a 16. évét?
igen, Faye volt

https://www.mundodeportivo.com/us/en/20 ... -faye.html
Gondolom senkit nem érdekel már, de Ibrahim Diarra volt, Maliból. Ő volt az U17-es VB legnagyobb sztárja.
Az év végén lesz 18 éves, akkor lehet leigazolni. Tehát egy év múlva, 2025 januárban tudna jönni.
(Faye nyár óta a B csapat játékosa már.)
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2171
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.02.04. 17:56:12

LG írta:
2024.02.03. 18:44:22
Bob_Marley írta:
2024.02.03. 18:40:44
Nekem komoly kétségeim vannak Christensen szemben, nem elég labdabiztos egy kulcs pozícióban. Látni nehezen is hozzuk ki a labdát. Ha már kísérletezés Cubarsit inkább eltudnam képzelni ebben a pozícióban.
Tavaly nagyon jó volt a dán, ebben a szezonban viszont tényleg gyenge.

Araujo viszont ma tavalyi önmagát idézni eddig.
Pedri...20 méterről az ellenfél kapujától hátrapassz, majdnem meg is szívtuk.
Nem tudom sokan miért vannak elájulva tőle, full alibi, persze néha vanak szép megmozdulásai, de ennyi.
Volt olyan időszak, amikor én is el voltam ájulva tőle, de már egy ideje nem a régi. A sok sérülés is benne van valószínűleg. Remélem van még visszaút, és nem nyírtuk ki teljesen a csapágyasra hajtással.
Cubarsi szerintem is jó lehet ott, a sebességét nem tudom, de szépen passzol, csak még nagyon fiatal, belső védő pozíció szerinem nem való neki. Pedritől, pedig el vagyok ájulva, csak nem 90 perces játékos hanem inkább. olyan 60-70. Szegény nagyon elfárad. Yamal is hihetetlen jó meccsek óta. Ami viszont gond, hogy tavaly Balde is nagyon tetszett, idén, pedig már annyira nem csillogott. Szóval óvatosan a fiatalokkal
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.04. 16:03:08

bence0330 írta:
2024.02.03. 22:57:52
davi10 írta:
2024.02.03. 22:49:44
Támadó nem volt elég, Christensen meg szerintem jobban hozta le, mint Romeu szokta, szóval nálam ez sikertörténet.

Roque könyöklését én máshogy láttam, megfogták, és csak elhessegette/lerázta a védő kezét magáról, volt kontakt, de nekem nem tűnt szándékos arcon könyöklésnek, de lehet én láttam rosszul. A második sárga meg vicc volt. Reméljük nem rántja vissza ez a piros, következő fordulóban majd Guiu bizonyíthat.

Gündogan-t nagyon sajnálom, remélhetőleg nincs komoly baja, az egyik legjobbunk idén. Yamal meg nagyon szépen fejlődik, de szerintem Ő is többet játszik, mint egy 16 évesnél egészséges lenne, remélem ha visszatérnek a támadól Ő se fog minden meccset végigtolni.
Persze, azt is totálisan megértem, szerintem előzetesen jó döntés volt, még ha nem is mozgott ott jól a dán. De olyan idegen volt végig neki. Kicsit szerintem túl... nyugis? Ahhoz a poszthoz. Nem mozog üres területre, nem megjátszható eleget, ilyesmi.
https://www.youtube.com/watch?v=tqSU4q_axFA

1:13-ál van egy nagyítás is, én szándékosnak látom, de persze lehet, hogy totál véletlenül pont így lendül a karja. De én látok egy ilyen hátrafelé irányuló gyorsuló mozdulatot
Csak azt az egy képet nézted, az nem is látszik rendesen, hogy már másodpercekkel előbb elindult a pálya közepe felé és végig a labdát/labdás embert nézte, azt sem igazán látta mikor fog találkozni a védővel. Ennek ellenére egyértelműen lapot ért, de pirosat szerintem semmiképp sem. Rentgeteg ilyen történik egy-egy meccsen, ha minden hasonlóért kiszórnának valakit nem sűrűn maradna a végén 22 ember a pályán. De ez elég szubjektív. Az amúgy tényleg vicc, hogy második sárgát nem lehet visszanézni, teljesen logikátlan, ugyanúgy befolyásolja a mérkőzést mint az azonnali.
Szurkoljunk azért, hogy a második sárgát el fogják utólag törölni, bármennyire kevés esély van rá.
bence0330 írta:
2024.02.03. 22:57:52
Ja, Yamalt pihentetni kell, de sürgősen, akármekkore 3-4 meccse volt, nem tudom, ki jön leghamarabb vissza a támadók közül, de ha senki, fel kell hozni valakit, akármennyire minőségromlás lesz. Ne lépjünk vele a Pedri-folyóba. Xavi azt mondta, lerakja az alapokat a kövi edzőnek. Ha kinyírjuk az elmúlt évek legnagyobb masiás tehetségét, az sajna nem ebbe az irányba menne.

Szerintem most lehetne kétcenterezeni egyszer klasszikus 4-4-2-ben, akár csak egy félidőt. Lewy elöl, mögötte egy félidőt Guiu/ha visszatér, Roque, egy félidőt meg akár Fermín, vagy annyit Yamal is mehetne.

Cancelo visszatérését meg remélem, nem erőltettük csak azért, mert szükség van rá...
Raphinha még vagy két hétig pihen, szerencsére most lesz egy kis szünet így a Celta ellen már ott lehet ter Stegennel együtt, Felix és Torres még kb 1 hónapig az orvosiban fog pihenni. A Granadát még be kell húzni így vagy úgy. Remélem Fort fog inkább kezdeni, nagyon feltűnő hogy nincs rendben a bal lába, alig meri használni, mindent a másikkal akar megoldani.
Ráadásul Roque sem lesz, így vagy Fermin vagy Guiu ugorhat be helyette.
Forca Barca!!!!
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1235
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2024.02.03. 23:03:35

Mindenkit illet a dicséret összeségében, főleg a csapatszintu nagyon magas passz es helyzetkihasznalasi hatékonyság miatt … es ennyi eleg is volt mara!

Védelem:
nem értem ezt az állandó helyezkedesi problémát … pl. Kounde mögött mellett folyton üresen maradt egy jatekos, rengetegszer elcsúszik az egesz védekezés nincsenek elosztva az emberek stb… remelem Stegen javítani fog ezen irányítással mert Xavi szvsz mar nem a jetekosok meg egyénileg nem rosszak sőt de egyutt …:/

Christensen:
Érdekes húzás volt nekem amugy tetszett bar tényleg nem volt valami flow igy elsőre mert mintha a többiek is meglepetés te mit keresel itt , rendszer idegen volt ! De amugy jo lehet Busquets pótlásra !
Hasonlót ugye Pep csinált a Citynel amikor Stonest feltolta Rodri melle dupla pivotba…. csak Stones nem +1 védő volt hanem védelemből lépett föl 3 -2-4-1 be!
Aztan lemostak a Real megnyertek a BL t stb…
Kivancsi vagyok látunk e meg hasonlót !

Yamal:
Tok jo h szep csendben igazi gyémánt cseperedik a jobb szélen es ezt minden meccsen megmutatja ! Megnézném egy kicsit beljebb is kreatívba, mi történetik ha mondjuk a kapuhoz közelebb kapna labdát … a mini Neymar !!

Roque:
Az a finom/okos megoldás a góljánál ha ez igaz…. hm
Bírom higy miota itt van nem tud nem helyzetbe kerülni … mindegy hány percet kap !!

Gundogan: Bundesliga , Premier legue , La liga … maestro !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7095
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.03. 22:57:52

davi10 írta:
2024.02.03. 22:49:44
Támadó nem volt elég, Christensen meg szerintem jobban hozta le, mint Romeu szokta, szóval nálam ez sikertörténet.

Roque könyöklését én máshogy láttam, megfogták, és csak elhessegette/lerázta a védő kezét magáról, volt kontakt, de nekem nem tűnt szándékos arcon könyöklésnek, de lehet én láttam rosszul. A második sárga meg vicc volt. Reméljük nem rántja vissza ez a piros, következő fordulóban majd Guiu bizonyíthat.

Gündogan-t nagyon sajnálom, remélhetőleg nincs komoly baja, az egyik legjobbunk idén. Yamal meg nagyon szépen fejlődik, de szerintem Ő is többet játszik, mint egy 16 évesnél egészséges lenne, remélem ha visszatérnek a támadól Ő se fog minden meccset végigtolni.
Persze, azt is totálisan megértem, szerintem előzetesen jó döntés volt, még ha nem is mozgott ott jól a dán. De olyan idegen volt végig neki. Kicsit szerintem túl... nyugis? Ahhoz a poszthoz. Nem mozog üres területre, nem megjátszható eleget, ilyesmi.
https://www.youtube.com/watch?v=tqSU4q_axFA

1:13-ál van egy nagyítás is, én szándékosnak látom, de persze lehet, hogy totál véletlenül pont így lendül a karja. De én látok egy ilyen hátrafelé irányuló gyorsuló mozdulatot

Ja, Yamalt pihentetni kell, de sürgősen, akármekkore 3-4 meccse volt, nem tudom, ki jön leghamarabb vissza a támadók közül, de ha senki, fel kell hozni valakit, akármennyire minőségromlás lesz. Ne lépjünk vele a Pedri-folyóba. Xavi azt mondta, lerakja az alapokat a kövi edzőnek. Ha kinyírjuk az elmúlt évek legnagyobb masiás tehetségét, az sajna nem ebbe az irányba menne.

Szerintem most lehetne kétcenterezeni egyszer klasszikus 4-4-2-ben, akár csak egy félidőt. Lewy elöl, mögötte egy félidőt Guiu/ha visszatér, Roque, egy félidőt meg akár Fermín, vagy annyit Yamal is mehetne.

Cancelo visszatérését meg remélem, nem erőltettük csak azért, mert szükség van rá...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6629
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.03. 22:49:44

bence0330 írta:
2024.02.03. 21:54:44
Xavinak nagyon ültek ma a húzásai, kezdő, csere, minden. Kivéve Christensent, de azt meg kellett próbálni.
Támadó nem volt elég, Christensen meg szerintem jobban hozta le, mint Romeu szokta, szóval nálam ez sikertörténet.

Roque könyöklését én máshogy láttam, megfogták, és csak elhessegette/lerázta a védő kezét magáról, volt kontakt, de nekem nem tűnt szándékos arcon könyöklésnek, de lehet én láttam rosszul. A második sárga meg vicc volt. Reméljük nem rántja vissza ez a piros, következő fordulóban majd Guiu bizonyíthat.

Gündogan-t nagyon sajnálom, remélhetőleg nincs komoly baja, az egyik legjobbunk idén. Yamal meg nagyon szépen fejlődik, de szerintem Ő is többet játszik, mint egy 16 évesnél egészséges lenne, remélem ha visszatérnek a támadól Ő se fog minden meccset végigtolni.
Cancelo-ról se tudni mi van vele, nekem nagyon óvatosnak tűnik, mintha direkt kímélné a bal lábát (ami nem is néz ki jól), most meg már ki se jött a 2. félidőre.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7095
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.03. 21:54:44

Xavinak nagyon ültek ma a húzásai, kezdő, csere, minden. Kivéve Christensent, de azt meg kellett próbálni. Hasonló vészhelyzetben lehet hogy Cubarsit érdemes inkább előrébb tolni. Gündogan megint tanári volt, hihetetlen az a pali. Lewy klasszisa végre villant.

Én nem bírózok ma, szerintem a kicsi megérdemelte, még ha nem is azzal a nonszensz második sárgával. Nem könyöklünk random bele senki arcába erőből, főleg, mikor értelme sincs.

De megint olyan tökéletesen helyezkedett a gólja előtt, hogy azt taníthatná. A közel 20 évvel idősebb társának is. Tényleg egy az egyben Suareznek tűnik a srác.

Kövi meccsen gondolom a másik fiatalunk kap lehetőséget az ő eltiltásával.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése