Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2011.09.17. 19:27:31

Szóval elkezdtünk rotálni.

Helyes helyes =D>
Avatar
SuperMessi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2008.07.17. 20:08:27

2011.09.17. 19:09:56

Hivatalos kezdő:
Valdés, Alves, Puyol, Mascherano, Abidal, Xavi, Thiago, Sergio B., Cesc, Villa, Messi

Pad: Pinto, Adriano, Maxwell, Fontàs, Keita, Afellay, Pedro

Forrás: #fcblive
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.09.17. 16:51:14

Nagyon ráférne most a csapatra egy kiadós győzelem, és nem elsősorban azért hogy a közvéleményt megnyugtassuk szerintem. A fejekben rendet tenne, mert ha ma sem sikerülne nyerni( amire nem is gondolok) az már kifejezetten rossz hatással lenne a csapatra.

Két könnyelműen elszórakozott meccsen vagyunk túl, játszani nem felejtettünk el, Pep pedig biztosan látja a hibákat. Ennek megfelelően ma sima győzelem szerintem elvárható, és remélem nem veszünk vissza egy esetleges vezetésnél.

kezdő: Valdés-Alves-Puyol-Abidal-Maxvell-Busquets-Xavi-Fabregas-Pedro-Messi-Villa

Busira is ráfér a jó teljesítmény, és erre középen sokkal nagyobb esély van. Én vele kezdenék. Plusz még Afellay és Thiago is kaphatna egy fél órát. Előbbi nagy lendületet adhat a támadósornak.

Visca el Barca :!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.09.17. 16:31:14

A győzelem jogos elvárás. Mindegy a kezdő, győzelem kell. Hozza a csapat helyre a napomat...
"And my heart will leave you never."
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.09.17. 16:27:53

KÖTELEZŐ nyerni. Nem érdekel, hogy még a szezon eleje, meg sérültek stb. 2 ilyen szánalmas pontvesztés után nyerni kell úgy mint a Villareal ellen.
Thiago szerintem kezdeni fog aminek örülök.
Ha Villa gyatrán játszik de egy góllal hozzátesz a győzelemhez akkor nem fog érdekelni az sem ha 2x ér hozzá a labdához az egész meccsen.
Avatar
SuperMessi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2008.07.17. 20:08:27

2011.09.17. 16:07:37

Én 3-4-3al mennék neki az Ossasunának ma:

-------- VV --------
Alves Puyol Abidal
------- Busi --------
--- Thiago Xavi ---
------ Cesc --------
------ Messi -------
-- Pedro -- Villa --

Busi és Thiago visszazár, Messi és Cesc követhetetlenül cserélgetik egymás helyét, miközben Pedro és Villa helyet csinálnak nekik, ill. ha hozzájuk kerül a laszti, akkor befejezik a támadást. Esetleg Thiago helyén Alves játszik, és akkor Masch megy hátra.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.09.16. 16:13:09

VV - Alves ; Masch ; Puyol ; Abidal - Sergio ; Xavi ; Cesc - Pedro ; Messi ; Villa
egyértelmű h ezzel a kezdővel kell kiálni.
4-1
messi, cesc, villa, pedro
:wink:
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.09.16. 11:51:09

Két ilyen elbohóckodott meccs után nagyon kéne már nyerni...
Remélem Pep is így látja és kiküldi a legerősebb kezdőt .
Avatar
Firefox
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2011.06.03. 21:06:35

2011.09.16. 11:30:00

Kezdőm:

VV-Alves-Puyol-Busquets-Maxwell-Keita-Thiago-Cesc-Villa-Messi-Afellay

Egy ilyen támadó szellemű csapattal gálát kellene rendezni.
Villát semmi képen sem venném ki, szerintem "visszatért". Afellayra ráfér a játék, a távoli kísérletek benne vannak a lábában-és talán a gól is-. Maxwellre pedig azért esett a választásom, mert én biztosabbnak érzem őt, mint Adrianot. Xavit pihentetném, Cesc tudja pótolni, és gólerősebb is. Thiago egy ösztönös zseni. Alves és Messi, elég róluk ennyi:), El Captain és Busquets lesz véleményem szerint a védelem tengelye, bár lehet, hogy beveti Pep Fontást :? .Keita meg megmarad szűrőnek. Eddig elég megbízható volt, én most is bízni fogok a jó teljesítményében! Ámen.Az úr legyen veletek! :lol:
Gracias Pep Guardiola! Visca el Barcaaaaa!!!
Fuc*k off Madrid!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.09.16. 11:09:15

Busquets hasznosabb kp-n ez tény, de amiről mindig beszéltünk, hogy rotálás, most egy papíron könnyebb ellenfél ráadásul otthon, s hétköznap egy nehezebb és idegenben!Keita szerintem nem csupán hasznos volt, s talán jobban is teljesítene mint Busquets, de minden attól függ, hogy Pique játszik vagy nem!Lehet úgy gondolkozik Pep beteszi nézzük meg mennyire képes, érzi-e a sérülést, s ez alapján Valenciában is számít rá!Mert most valószínűleg kevesebb lesz a dolga a védelemnek, s Pique is bele kell rázódjon!Az is lehet Busi teljesen kimarad, s a kapitány mellett a "kisfőnök" játszik, s Busira inkább Valenciában számol Pep!Szóval van itt kérdés bőven, nem szabad félvállról venni az Osasunát sem, de egy kicsit megbolondított kezdő is jó kell legyen!
Kép
Kép
Kép
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.09.16. 10:59:59

Bob_Marley írta:Osasunával rendre szenvedünk otthon, én se tartalékolnék, de Keita aki a legjobb formában van vétek lenne kihagyni!Piqueről nem tudni milyen állapotban van, lehet többet ártana mint használna!
Szerintem:
Valdes-Alves-Puyol-Busquets-Abidal-Keita-Cesc-Xavi-Pedro-Messi-Villa

De mivel hétköznap is forduló ezért meglesznek keverve a kártyák, így Thiago-Adriano-Afellay játékára is van esély
Keita hasznos volt a Milan ellen, és itt ki is merült a dolog. Te is látod szvsz hogy Busquets sokkal hasznosabb a középpályán, míg a másik két kreatív helyre jelen esetben Xavi, Cesc és Thiago jobb.

Azt meg megszokhatták hogy 3-4 naponta meccselünk.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.09.16. 10:59:10

Én is szívesebben látnék egy Masch-Puyol párost a védelem közepén. Elég már ezekből a vészmegoldásokból. Vagy egy Abidal-Puyolt és Adrianot szélen. Mindenképp játszania kellene a kapitánynak, túl sokat hagyott ki, főleg a rangadók miatt vissza kellene rázódnia a játékba. Elől nem kérdés kik kezdenek, középen pedig egy Xavi- Cesc/Thiago - Busi hármast látnék legszívesebben. Thiagoval lehetne kezdeni és a 60. perc körül jöhetne Cesc. De Pep szerintem megint meg fog lepni minket.
Forca Barca!!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.09.16. 10:54:46

Osasunával rendre szenvedünk otthon, én se tartalékolnék, de Keita aki a legjobb formában van vétek lenne kihagyni!Piqueről nem tudni milyen állapotban van, lehet többet ártana mint használna!
Szerintem:
Valdes-Alves-Puyol-Busquets-Abidal-Keita-Cesc-Xavi-Pedro-Messi-Villa

De mivel hétköznap is forduló ezért meglesznek keverve a kártyák, így Thiago-Adriano-Afellay játékára is van esély
Kép
Kép
Kép
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.09.16. 10:42:25

ab1daL írta:Osasuna ellen belehetne próbálni mindenképp egy kicsit visszafogottabb kezdőt, ugyanis hét közben Valencia idegenben, aztán hétvégén Atlético Madrid otthon. Talán:
Valdés - Alves, Masch, Fontás, Adriano - Keita, Thiago, Cesc - Messi, Villa, Pedro (mondjuk Abi még simán bírja, meg lehet Busit szűrőként kéne játszatni majd, "szokjon" bele a rangadókra :lol: )
Nem nem nem. Elég volt a tartalékolásból, ezen a 3 bajnokin a lehető legerősebbnek kell kimennie.

Az a kezdő legyen amit Tocy írt. Busquetset nem szeretném látni hátvédként, Keitát meg kezdőként. Több kívánságom nincs :D
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.09.14. 17:39:07

Osasuna ellen belehetne próbálni mindenképp egy kicsit visszafogottabb kezdőt, ugyanis hét közben Valencia idegenben, aztán hétvégén Atlético Madrid otthon. Talán:
Valdés - Alves, Masch, Fontás, Adriano - Keita, Thiago, Cesc - Messi, Villa, Pedro (mondjuk Abi még simán bírja, meg lehet Busit szűrőként kéne játszatni majd, "szokjon" bele a rangadókra :lol: )
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.09.14. 17:25:25

No, hát a sérülések miatt elfogytak nagyjából a variációs lehetőségek, sok kérdés nincs a kezdő felállításakor. A hétvégi meccsre én egy Valdes-Alves,Masch,Puyol,Abidal-Busquets,Xavi,Cesc-Pedro,Messi,Villa kezdőt várok, és nagyon nem is lehet más. Esetleg Sergio helyett Keita, mást nem tudok elképzelni. És úgy néz ki, 1 hónapig kb ez lesz a kezdő...
honda25
Jugador del Barça
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2009.05.03. 15:10:20

2011.09.12. 20:22:32

Ezt a meccset a Sociedad ellen nagyon elbénáztuk.
Az edző is hibázott, mert ez a védelem egy nagy nulla volt, sajnos Alvesen kívül a többiek csak alibiztek, Sergio nem középhátvéd.
Ha nem sérül meg Sanchez, akkor nyerünk simán, erre beáll Villa és annyi volt.
A szombati meccsen nem is a nagy hibája idegesített fel, hanem az, hogy minden támadás elhalt rajta.
Nem tud cselezni, mindig visszafele passzol vagy elveszti a labdát.
Elismerem a tehetségét, de amit szombaton művelt, azt nehéz megemésztenem...
Remélem kedden összekapjuk magunkat a Milan ellen.
Hajrá Barca! És a Honda!
Avatar
Firefox
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2011.06.03. 21:06:35

2011.09.11. 17:18:47

mvik írta:tegnap a fiúk jól elszúrták a meccset és ezzel jól fel is idegesítettek, de sebaj ma remélem a B csapat legalább jó meccset játszik, ÉS MÉG A SPORT 1 IS KÖZVETÍTI :D:D:D:D:D. Barcelona B - Deportivo 20:00-kor :D
Bazz, még jó, hogy szóltál
:D
Gracias Pep Guardiola! Visca el Barcaaaaa!!!
Fuc*k off Madrid!
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2011.09.11. 16:32:30

tegnap a fiúk jól elszúrták a meccset és ezzel jól fel is idegesítettek, de sebaj ma remélem a B csapat legalább jó meccset játszik, ÉS MÉG A SPORT 1 IS KÖZVETÍTI :D:D:D:D:D. Barcelona B - Deportivo 20:00-kor :D
mvik
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.09.11. 14:04:19

Barcaman14 írta:Annyiban idegesítőbb ez a pontvesztés a tavalyi Hercules elleninél, hogy ezúttal nem az elejétől kezdve játszottunk dekoncentráltan. Az 1. félidőben sem adtunk ki magunkból túl sokat, de a 2.-ban még ennyit sem. Csak ez az elsőben elég volt egy könnyed vezetéshez.
Ezt a meccset simán nyerhettük volna, de túl könnyelműek voltunk. És ez bosszantóbb szerintem.
Ettől függetlenül én is úgy gondolom hogy nem ebből a meccsből kell kiindulni, ez így sikerült, biztos hogy kedden már egy másik Barcát fogunk látni.

És azt sem könyvelném el hogy a januári klasszikusig üldözők leszünk. Magasan a Liga fölé növünk a Reallal együtt, de bármikor benne lehet egy váratlan pontvesztés. Akármennyire is lehetetlennek tűnik, a erőviszonyokat tekintve, de ki merne rá fogadni nagyobb összegben hogy januárig egyik csapat sem veszít pontokat?! Szerintem senki.

Visca el Barca :!:
Ezzel teljesen egyet értek!
csababarca nem vitatkoztunk múltkor sem, csupán írtam, hogy nem kell agyon szakadni 1-1 meccseken!Most persze belehet mondani, hogy Inter vagy Arsenal vagy tegnap, de ezer ellen példa is van!
Valóban korábban kapcsoltunk alacsonyabbra támadásban, viszont így is az ellenfélnek abszolút nem volt helyzete!Szépen okosan tartottuk az eredményt és volt egy 2 perc dekoncentráltság!Sajnálatos az eredmény, s lehetett volna a játék jobb is támadásban, s azzal is egyet értek 2:0 után még picit lehetett volna többet fordítani a gólhelyzetekre, de Villa tanári indítása s Busquets papírlapot nem tudok kihúzni alóla felugrására senki nem gondolt!
Persze hiba kell a gólhoz, de bőven a mi kezünkbe volt a meccs, mondom az eredmény a végén persze csalódás, mert több volt benne, viszont még rengeteg van hátra!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.09.11. 10:53:30

Annyiban idegesítőbb ez a pontvesztés a tavalyi Hercules elleninél, hogy ezúttal nem az elejétől kezdve játszottunk dekoncentráltan. Az 1. félidőben sem adtunk ki magunkból túl sokat, de a 2.-ban még ennyit sem. Csak ez az elsőben elég volt egy könnyed vezetéshez.
Ezt a meccset simán nyerhettük volna, de túl könnyelműek voltunk. És ez bosszantóbb szerintem.
Ettől függetlenül én is úgy gondolom hogy nem ebből a meccsből kell kiindulni, ez így sikerült, biztos hogy kedden már egy másik Barcát fogunk látni.

És azt sem könyvelném el hogy a januári klasszikusig üldözők leszünk. Magasan a Liga fölé növünk a Reallal együtt, de bármikor benne lehet egy váratlan pontvesztés. Akármennyire is lehetetlennek tűnik, a erőviszonyokat tekintve, de ki merne rá fogadni nagyobb összegben hogy januárig egyik csapat sem veszít pontokat?! Szerintem senki.

Visca el Barca :!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
janesz25
Jugador del Barça
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2008.08.29. 05:47:48
Tartózkodási hely: Dunaújváros

2011.09.11. 10:47:28

Természetesen nem csak a védelem hibája volt a tegnapi döntetlen. Erről az x-ről az egész csapat tehet. Megdöbbentő volt látni, hogy 2-0 után mennyire nem foglalkoztunk a támadás lehetőségével.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.09.11. 10:38:03

janesz25 írta:Ha megengeditek én is hozzászólnék a tegnapi mecshez. Persze én is bosszankodtam a döntetlen és a mutatott játék miatt. Nagyon leült a csapat 0-2 után. Sok volt az egyéni hiba. Igazából nem értem, miért így állt fel a tegnapi védelmünk. Egy tapasztalatlan Fontas, egy a védelem tengelyében bizonytalankodó Busival.

A másik amit rossz volt látni az a dekoncentráltság.
Tartalékos volt a védelem, de nem miattuk kaptunk ki. Ha tovább folytatjuk a támadó játékunkat sztem 4-5 góllal megszórhattuk volna őket. Aztán jött egy józanító gól, erre Villa össze is hozta nekik az 1 pontot.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
janesz25
Jugador del Barça
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2008.08.29. 05:47:48
Tartózkodási hely: Dunaújváros

2011.09.11. 09:27:17

Ha megengeditek én is hozzászólnék a tegnapi mecshez. Persze én is bosszankodtam a döntetlen és a mutatott játék miatt. Nagyon leült a csapat 0-2 után. Sok volt az egyéni hiba. Igazából nem értem, miért így állt fel a tegnapi védelmünk. Egy tapasztalatlan Fontas, egy a védelem tengelyében bizonytalankodó Busival.

A másik amit rossz volt látni az a dekoncentráltság.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.09.11. 09:23:14

Kash írta:Most ugyan ott vannak mint a 2010/2011-es szezonban, 4 csatár: Messi, Villa, Pedro, Afellay. Most kivételessen annyi külömbséggel, hogy nincs Bojan. Gratulálok a csodálatos döntetlenhez, haragszok rájuk, de most utoljára megbocsájtok.
Azért ezt te sem gondolod komolyan. Sokkal jobb helyzetben vagyunk, mint tavaly a keretet illetően. Bojan szinte súlytalan volt, helyette viszont van egy Fabregas és egy tavalyinál érettebb Thiagónk. Villa pedig remélhetőleg formába jön, jó lenne ha nem az történne vele, mint Henryval.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Válasz küldése