Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.10.02. 13:01:43

Hát igen, egyértelmű, hogy az alapozás hiánya volt itt a baj. Pl Alexisnél, Pep ugye nem engedte edzésbe állni, hanem pihenni küldte...nem jött be. Fábregas sem edzett, mert folyt az átigazolási ügye...Iniesta alapból is elég sérülékeny, főleg az izomzata, Afellay térsérülése meg hát...

Szóval, nincs itt akkora probléma, most egy kicsit összejöttek a dolgok, Puyol és Piqué már fel is épültek, reméljük több probléma már nem lesz.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2011.10.02. 12:50:09

Oké, van most egy nagyobb sérüléshullám, ami leginkább a gyenge nyári alapozásnak tudható be, de! Nem értem, hogy miért beszélnek itt egyesek majdnem úgy, mintha válság lenne. :) Tavaly hányszor álltunk fel úgy, hogy Alvés-Puyol-Piqué-Abidal-Xavi-Busquets-Keita-Pedro-Messi-Villa? Amikor Iniesta pihent ez volt a legerősebb felállásunk... Most végre elég bő a keret (ahogy azután tavaly elég sokan sóvárogtak...), úgyhogy nincs itt világvége. :wink: Nem kell itt átvészelésről beszélni, akkor lenne gond, ha Xavi vagy Messi dőlne ki következőnek. De most perpill szerintem semmi gáz nincs kezdőcsapat téren. Az már inkább jelzésértékű leginkább Roselléknek (de a szakmai és orvosi stábnak is részben), hogy nem véletlen az, hogy majdnem mindenkinek combizom húzódása/szakadása van. Az izomproblémák mindig a rossz alapozás miatt vannak, ami egy olyan szezonban, ahol nem volt se eb, se vb, inkább a pénzhajkurászós túrázásoknak tudható be... :roll:
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.10.02. 12:37:21

ab1daL írta:
socio66 írta:
Főleg, hogy addigra Iniesta felépül, és Alexis is elég közel kerül a visszatéréshez.
Igen, elvileg csak ez a meccs para sérülések szempontjából. A Racing ellen már Iniesta nagy valószínűséggel játszhat, Alexisről nem tudni pontosan, de ő is jóval előbb visszatérhet a tervezettnél, illetve bár a Racing ellen még valószínűleg nem, de utána már Cesc is bevethető lesz. Afellay sajnos nem ilyen egyszerű :?
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.10.02. 11:42:13

[quote="socio66"][/quote]
Főleg, hogy addigra Iniesta felépül, és Alexis is elég közel kerül a visszatéréshez.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
socio66

2011.10.02. 11:40:03

nincs ezzel semmi gond,az arsenal,vagy a real madrid évek óta folyamatosan tele van sérültekkel,és másoknál is megvan ez a probléma kisebb-nagyobb mértékben.
az hogy nálunk az utóbbi három évben szinte mindenki egészséges volt,az legalább akkora unikum,mint az ezalatt elért sikereink.
most rosszabbul jöttek ki a dolgok,de megvan a pótlás,ráadásul nem lesznek nagy megmérettetések mostanában.
két nyeretlen csapattal játszunk a bajnokságban,aztán fogadjuk a plzent,mindeközben lesz egy hét válogatott szünet is.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.10.02. 11:33:13

18Barca99 írta:
Tocy írta:Ja és Cuencára nagyon kíváncsi lennék, előszezonban kifejezetten tetszett, és a B csapatban is jól játszik, bár nem stabil kezdő. Ez is érdekes amúgy, hogy nem Kikot, nem Deulofeut hívja be Pep, akik inkább kezdők...
Nyílván nem azt fogja felhozni aki alappillére a B csapatnak hisz ott nagyobb szükség van rájuk jelen esetbe, és elég kicsi a valószinüsége hogy gálameccset fogunk játszani amikor ESETLEG bejöhetne a Cunci. Szóval szerintem ezzel most nincs semmi gond. Kupameccsekre ugyis felhozza őket szerintem.
Tavaly mégis felhívta Thiagot, pedig a B csapat toronymagasan legjobb játékosa volt. Nyilván a B csapatnak is nézni kell az érdekeit, de alapvetően az A keret a lényeges, annak van alárendelve minden. Persze közvetve az is Pepék érdeke, hogy a kicsit ne essenek ki a másodosztályból.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.10.02. 11:16:19

MessiFan írta:Ide írom..
Nem értem mi a francért van ennyi sérülés de már kezd idegesíteni. Most kiesett megint egy fontos játékos. Ki lesz a következő? Xavi? Vagy Messi?

No mind1 ennek ellenére hendikepbe vettem a mai meccset, úgyhogy kötelező nyerni 2 góllal :)
Kezdő Cesc kiesésével 4-3-3 lesz szerintem: Valdés-Alves-Puyol-Piqué-Abidal-Busquets-Xavi-Keita-Pedro-Messi-Villa

Keita ebben a szezonban mindig tanárian játszik. Thiago még gyakran hiázik. Egy Gijón ellen nem szabad hibázni, még 4 védővel sem.
Én se örülök neki, de ez van. Ha ezt a meccset behúzzuk, akkor minden probléma megoldva. Elvileg az utána lévő meccsen már lesz Ini, Alexis talán és Cesc felépülése még kérdéses. Viszont ha Ini visszajön, akkor már nem lesz olyan nagy probléma, hogy Cesc sérült. Másrészt pedig Ini és Cesc is elég sérülékeny játékosok. Várható volt csak az nem, hogy egyszerre és már 4-en vannak. Sztem nem lesz itt semmi gond.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.10.02. 11:16:02

MessiFan írta:Ide írom..
Nem értem mi a francért van ennyi sérülés de már kezd idegesíteni. Most kiesett megint egy fontos játékos. Ki lesz a következő? Xavi? Vagy Messi?

No mind1 ennek ellenére hendikepbe vettem a mai meccset, úgyhogy kötelező nyerni 2 góllal :)
Kezdő Cesc kiesésével 4-3-3 lesz szerintem: Valdés-Alves-Puyol-Piqué-Abidal-Busquets-Xavi-Keita-Pedro-Messi-Villa

Keita ebben a szezonban mindig tanárian játszik. Thiago még gyakran hiázik. Egy Gijón ellen nem szabad hibázni, még 4 védővel sem.
Manapság nem a Barça meccsei izgalmasak, hanem a heti edzések. Lassan már fogadást is lehet kötni, hogy melyik napon sérül le valaki. Komolyan mondom, vicc ami itt folyik. De emlékezhetünk, a Rijkaard-érában is volt ilyen sorozat, de azt is átvészeltük.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.10.02. 11:13:34

Ha bevethető állapotban van Piqué és Puyol egyaránt, akkor jó lenne ha végre kezdene az alap védelem. persze akkor is jó ha ma Masch kezd, szükség van a harciasságára, és rendkívül stabil pontja a csapatnak, de nem ő az első számú középső védőnk! Középen Xavi és Buqi helye biztos, mellettük Keitát, Tiagot és Mascheranot is nyugodtan bevetheti Pep. Elől pedig Pedro-Messi-Villa

Csak a győzelem elfogadható még ha nehéz pálya is a Gijoni. Idegenbeli sikereke is kellenek a bajnoki győzelemhez, nem fér bele ma egy újabb pontvesztés.

Visca el Barca :!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.10.02. 11:11:23

Ide írom..
Nem értem mi a francért van ennyi sérülés de már kezd idegesíteni. Most kiesett megint egy fontos játékos. Ki lesz a következő? Xavi? Vagy Messi?

No mind1 ennek ellenére hendikepbe vettem a mai meccset, úgyhogy kötelező nyerni 2 góllal :)
Kezdő Cesc kiesésével 4-3-3 lesz szerintem: Valdés-Alves-Puyol-Piqué-Abidal-Busquets-Xavi-Keita-Pedro-Messi-Villa

Keita ebben a szezonban mindig tanárian játszik. Thiago még gyakran hiázik. Egy Gijón ellen nem szabad hibázni, még 4 védővel sem.
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2011.10.02. 11:09:57

Tocy írta:Ja és Cuencára nagyon kíváncsi lennék, előszezonban kifejezetten tetszett, és a B csapatban is jól játszik, bár nem stabil kezdő. Ez is érdekes amúgy, hogy nem Kikot, nem Deulofeut hívja be Pep, akik inkább kezdők...
Nyílván nem azt fogja felhozni aki alappillére a B csapatnak hisz ott nagyobb szükség van rájuk jelen esetbe, és elég kicsi a valószinüsége hogy gálameccset fogunk játszani amikor ESETLEG bejöhetne a Cunci. Szóval szerintem ezzel most nincs semmi gond. Kupameccsekre ugyis felhozza őket szerintem.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.10.02. 10:08:16

davi10 írta:Nem értem miért kellett áttérni a 3-4-3-ra.
Mai kezdő :
VV - Alves, Piqué, Masch, Abidal - Busi, Xavi Thiago - Pedro, Messi Villa

Jól számolom, hogy egy győzelemmel mi lennénk az elsők?
Pár hsz-szel lejjebb írtam egy kezdőt, de változtatnék.
Valdes-Alves, Piqué, Abidal, Adriano-Thiago, Sergio, Xavi-Pedro, Messi, Villa

És jól számolod.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2011.10.02. 10:00:51

Nem értem miért kellett áttérni a 3-4-3-ra.
Mai kezdő :
VV - Alves, Piqué, Masch, Abidal - Busi, Xavi Thiago - Pedro, Messi Villa

Jól számolom, hogy egy győzelemmel mi lennénk az elsők?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.10.02. 09:51:29

Nos hát nincs már Cesc sem, és ahogy Pep mondta, ő a kulcs a 3-4-3-as felálláshoz, ergo 4-3-3-at fogunk játszani. A Sporting inkább betömörül, mint letámad, ezért én Adrianoval kezdenél a bal szélen, mert dinamikusabb és technikásabb is, mint Abidal, és szerintem a szélekre szükség lesz.
VV - Alves, Piqué, Mascherano, Adriano - Busquets, Xavi, Thiago - Pedro, Messi, Villa a kezdőm, de Busquets helyett Keitát is el tudnám képzelni.

Elöl sajnos nem is lehet más, nincs Alexis és Afellay, és a két kp-nk sincs, akik tudnának elöl játszani ( Cesc és Iniesta ). Nehéz meccs lesz szerintem, kevés helyzettel, de behúzzuk.

Ja és Cuencára nagyon kíváncsi lennék, előszezonban kifejezetten tetszett, és a B csapatban is jól játszik, bár nem stabil kezdő. Ez is érdekes amúgy, hogy nem Kikot, nem Deulofeut hívja be Pep, akik inkább kezdők...
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.09.30. 18:24:12

A Gijontól a tőle már-már megszokott defenzív, kontrákkal sűrített játékot várom. Mindenképp 3-4-3-as felállást várok.
Akkor vasárnapra: Valdes-Alves, Piqué, Maxwell-Thiago, Sergio, Xavi, Cesc-Pedro, Messi, Villa

Esetleg még azt el tudnám képzelni, hogy bal kp-n Adriano lenne és elől Cesc Pedro helyén. Vagy Xavi helyett Adriano és Cesc vissza kp-ra.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
20tek
Jugador del Barça
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2008.08.13. 14:52:03

2011.09.30. 15:56:59

Celtic írta:Üdv. Megfelelő topikot nem találtam, úgyhogy ide írnám.

Van-e olyan ember a fórumon, aki az idei Barca-Madrid meccsre kilátogatna, illetve lesz-e ilyen kezdeményezés?
Az Utazás Barcelonába topikba való.
Szerintem abszolúlt esélytelen normál úton jegyet szerezni egy El Classico-ra. Értem ezalatt, hogy nem vagy bérletes, culé vagy nem vagy kész feketén százezres nagyságrendű összegért jegyet venni. Éppen ezért utazást sem terveznek szerintem arra a meccsre.
Az más kérdés, hogy ilyenkor a stadion környéki köcsmákban/városrészben is brutális hangulat van. Én csak egy sima bajnokin voltam kinn, de a környékbeli kocsmák akkor is megteltek, és igen jó hangulat volt.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.09.30. 15:22:48

Hétvégére kezdőm:
VV - Alves ; Piqué ; Mascherano ; Abidal - Busquets ; Xavi ; Fabrégas - Pedro ; Messi ; Villa
Tipp:
1-3
Villa, Messi, Pedro. :) :wink:
Avatar
roonie
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 334
Csatlakozott: 2005.12.12. 18:42:17

2011.09.30. 15:13:53

En adnam, csak nem tudom mennyire nehez, vagy hogy egyaltalan lehetseges-e jegyet kapni ra.

Valaki errol adhatna valami felvilagositast. :)
Avatar
Celtic
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009.02.24. 21:43:20

2011.09.30. 14:44:11

Üdv. Megfelelő topikot nem találtam, úgyhogy ide írnám.

Van-e olyan ember a fórumon, aki az idei Barca-Madrid meccsre kilátogatna, illetve lesz-e ilyen kezdeményezés?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.09.25. 16:24:12

Azért ahhoz képest, h be volt itt nagyon fosva pár ember ettől az Atmától a meccs előtt, így is kevésnek bizonyult az én 4-0-ás tippem. :roll: :) 8)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.09.25. 14:04:44

Tocy írta:Hát azért 6 támadóval+Alvessel nekimenni egy rangadónak... :D Kemény. Pep asszem forradalmasította a labdarúgást. Szerintem a 3-4-3 a Villarreal ellen működött a legjobban, de most is jól vizsgázott. Persze minden taktika csak annyira, mint amennyire azok a játékosok, akik megvalósítják, de ez már félelmetes :D Minden évben egy nagyobb újítás kerül a játékunkba, év közben pedig sok kisebb. És már a 4. szezonnál tartunk, de Pep eszköztára kimeríthetetlen :D Szóval ott tartunk, hogy a Camp Nouban 18-0-s gólkülönbség, köztük egy BL-résztvevő Villarreallal, és egy Atleticóval, valamint a Gamperen még becsúszott egy ötös a szintén BL-résztvevő Napolinak. Nem lehet rossz Katalóniában meccsre járni :D

szerk.: Ja és Bob :D Szezon előtt vitáztunk erről a 3-4-3-ról...hogy majd működik-e, avagy túl veszélyes...vagy hogy egyáltalán fogunk-e így játszani...a Valencia elleni meccset leszámítva asszem eddig elmondható, hogy működik :D
Nem vitáztunk, csak elemeztük :lol:

A meccsről:
Ismét lecsapott a kard :lol: Jól működött a letámadás, s labdaszerzésből elől meg ment a kombinatív játék!
Illetve tényleg hihetetlen, hogy milyen a repertoár így!
És ebből a szempontból jó ez a meccs közbeni 3-4-3 4-3-3 és olykor 3-5-2ős csere!
De amit már beszéltünk igazi posztok már nincsenek is :lol: Talán Valdesé egyértelmű :lol: Én nem szeretem az ilyen támadó formációkat, s ebben hatalmas kockázat van, nem írom le megint, mint nyáron :lol: , de a csapat annyira tökéletesen együtt mozog, hogy nem kell formáció!Viszont ne felejtsük el, több achilles pontja van ennek a felállásnak, s a Valencia megmutatta, hogy ha jól megszervezed a kp-t, s utánna gyorsan átlövöd, akkor folyamatosan 3-3 vagy 2-3 elleni játékokat lehet kialakítani, amiből már Puyol nem egy versenyfutó, s a többiek is inkább pozíciós védekezésben jobbak, mint futóversenyben!!
De amikor működik, akkor kiütés is lehet belőle, viszont amondó vagyok fő a biztonság, mert akármennyire jó a csapat és egyénileg is képesek a játékosok ezt a felállást játszani, de itt 11 hiba és gól vagy óriási gólhelyzet!
Na de erről ne beszéljünk, mert tegnap viszont elég jó volt a csapat! :lol:
Kép
Kép
Kép
socio66

2011.09.25. 13:55:14

„A Barca legyőzéséhez az kell, hogy a tartalékjait küldje pályára, vagy a te csapatod az évszázad meccsét játssza. Meg kell emelnünk a kalapunkat. Úgy fest, ez a Barcelona megismétli a legutóbbi szezon sikereit. Nem sok választási lehetőségünk volt. Vagy az egész csapatot a saját tizenhatosodon belülre küldöd, aztán Istenre bízod a dolgot, vagy megpróbálod használni a fegyvereidet. Csalódott vagyok a játékunk miatt, de a történelem egyik legjobb csapata ellen játszottunk…” – mondta Manzano.

korrekt. :)
Avatar
Firefox
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2011.06.03. 21:06:35

2011.09.25. 13:44:20

Chino írta:Tegnap nagyon jól működött a letámadásunk, én ennek tulajdonítom, hogy a Madridnak 10-11 emberrel kellett saját térfelükön játszani és még így sem sikerült átjátszani a kp-nkat. Nagyon jó iram volt, Pedro és Villa is kivette a részét a letámadásból ill. védekezésből. Nagyon jól pörögtek a srácok. Látszik, hogy neincs semmi baj ezzel a 3-4-3-mal csak egyénileg is jó teljesítményt kell nyújtani.
A legjobb, hogy mi már túl vagyunk 3 rangadón , míg a real eddig csak kiscsapatok ellen játszott és mégis előttük vagyunk. :)
Ebbe nem mennék bele, mert nagyon Off lenne, de ezeket a "nagyokat" a Real is verni fogja. Nagyon!

Messi ismét zseniális volt, Villa már itt van lélekben is, ez tisztán látszik, Fabre és Thiago :eszméletlen :shock:
Gijont ütni kell. Nincs még nyert meccsük, emlékeim szerinte még nem is X-eltek ...De ők mostanában nagy mumusnak számítanak nekünk ... :?
Gracias Pep Guardiola! Visca el Barcaaaaa!!!
Fuc*k off Madrid!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.09.25. 13:35:57

Tegnap nagyon jól működött a letámadásunk, én ennek tulajdonítom, hogy a Madridnak 10-11 emberrel kellett saját térfelükön játszani és még így sem sikerült átjátszani a kp-nkat. Nagyon jó iram volt, Pedro és Villa is kivette a részét a letámadásból ill. védekezésből. Nagyon jól pörögtek a srácok. Látszik, hogy neincs semmi baj ezzel a 3-4-3-mal csak egyénileg is jó teljesítményt kell nyújtani.
A legjobb, hogy mi már túl vagyunk 3 rangadón , míg a real eddig csak kiscsapatok ellen játszott és mégis előttük vagyunk. :)
Forca Barca!!!!
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.09.25. 13:27:47

Ez tényleg egy parádés meccs volt. Annyira precízen, higgadtan uralta a meccset a Barca hogy hihetetlen. Messi zseniális, Fabregas rengeteget mozog a pálya összes részén, ahol segíteni kell ő ott van.
Abidal kezdi visszanyerni a formáját.

Vamos!
Válasz küldése
cron