Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.01.08. 20:00:51

davi10 írta:
2023.01.08. 19:39:44
TS - Kounde, Araujo, Christensen, Balde - Busi, FDJ, Pedri - Gavi, Fati, Dembele
gavi busi helyett + raphinha, és teljesen jó lett volna. nagy majd meglatjuk a "nagy mágus" ( :lol: ) mit akar ezzel a hülye kezdővel. remelem nem gavi lesz a baltámadó...

nyerjünk, a játék másodlagos.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6677
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.08. 19:39:44

TS - Kounde, Araujo, Christensen, Balde - Busi, FDJ, Pedri - Gavi, Fati, Dembele
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7428
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.07. 12:18:45

Kovbal88 írta:
2023.01.06. 22:09:51
Amíg heti két meccset játszunk, nincs ezzel probléma. Úgy tudom, hogy pont Ansu Fatinak van az egyik legtöbb játékperce és az ide teljesítménye magához képest nagyon gyenge, meg amúgy is. Régen beállt rá 10-20 percre már gólt is szerzett, na most meccsenként van két-három jó megmozdulása. Ferran végig játszotta a tavaszt, a végén már vállalhatatlan volt a játéka. Depay kb nem is játszik, állítólag ugye sérült, Dembelé múltját is ismerjük fél éveket hagyott ki. Szóval, ha megmagyarázzuk még kevesen is vagyunk.

Szerintem gyenge a középpálya, azért nem jönnek úgy a gólok. Az utolsó két meccsen nem játszottunk rosszul, sima volt az Espanyol elleni meccs és a kupameccs is, attól hogy az eredmény nem ezt mutatja, játékban főlényben voltunk, főleg a mérkőzések bizonyos szakaszában. A körülményekhez képest jók vagyunk.
De ha ennyi meccset játszunk pont, hogy lehetneazt, hogy két három meccsen keresztül kezdjen egy-egy játékos, ne össze-vissza. De nem is feltétlenül a szélsőkkel van gond mert ott tényleg nagy a konkurencia relatíve hasonló minőségű játékosokkal. Amúgy a szélsőink közül Dembélének és Raphinának bőven több perce van, Torresnél is alig játszott többet. Depay az eddigi meccseink felén sérült volt, az Espanol ellen volt először újra "egészséges", szerintem tavasszal Lewyt fogja rotálni vele Xavi.

Nemhiszem, hogy a kp az oka, hogy nem jönnek a gólok, mert rengeteg helyzetünk van. Nem azzal van a gond, hogy nem dolgozunk ki lehetőségeket. Az utóbbi két meccsen is kabaré volt, de úgy en bloc elmondható. A bajnokság első felében még aránylag ment a góllövés, de azóta mindig szorosra jönnek ki. Az azért nem normális, hogy Lewy egymaga lő annyi gólt, mint a többi 5 csatár összesen.

Szerintem sincs alapvetően gond ezekkel a meccsekkel, de úgy en bloc sem teljesít rosszul a csapat, főleg ami a védekezést illeti. A csapatvédekezést nagyon jól összerakta, ráadásul a top védőink egyszerre még nem tudtak játszani, jobbhátvédünk pedig gyakorlatilag nincs. '15 meccsen 6 gól szerintem magasan a legjobb a top5 bajnokságban. Ebből pedig 11 clean sheet.
Persze ehhez kell MAtS idei formája is, de nem lehet elvitatni, hogy ez hatalmasat változott a korábbi évekhez képest.
Forca Barca!!!!
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1803
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.07. 11:20:44

Mascherano14 írta:
2023.01.07. 09:57:32
Azért nem lőnek, mert szinte mindig busira jön ki a lövés, másként kellene felállni, helyett csinálni, hogy Dembusz meg Raphina lőhessen.
A távoli kapura lővések számának drasztikus visszaesése a korábbi vb-khez viszonyítva, már a katari vb meccsein is szembetűnő volt. Kis túlzással nekünk meg eleve nem is volt honnan visszaesni :) Több elemző szerint - a már ezen a fórumon is többízben citált- statisztikai mutatóknak pl. xG is köszönhető. Egyszerűen "nem éri meg" távolról (16oson kivűlről próbálkozni), mert jelentősen kisebb az esélye (kevesebb, mint 4%) a gólnak, mintha a 16oson belülről próbálkoznak (kb. 15%) meg a gólszerzéssel. Gondoljuk arra, hogy jól alátámasztott tudományos okai vannak annak, hogy nem lővünk távolról kapura, nem pedig a képességek hiányából fakadó. :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 667
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2023.01.07. 09:57:32

Azért nem lőnek, mert szinte mindig busira jön ki a lövés, másként kellene felállni, helyett csinálni, hogy Dembusz meg Raphina lőhessen.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2023.01.07. 08:29:59

Szerintem a támadóinkban nem csak a folytonosság a probléma.
Kellene egy vérbeli csatár Lewa mellé, az látszik.
Dembelé meg egy lábban gyors, fejben lassú játékos. Ő csak akkor tud gólt lőni, ha kontrázik a csapat, rávezetheti a kapusra nyugiban a labdát, és lövés előtt van 2-3 másodperce gondolkodni, hogy mit csináljon. Hiányzik belőle az a gyilkos ösztön, ami meg van Messiben, Suarezben, Henryben, stb.
És ez a gyilkos ösztön hiányzik a többiekből is.
Amit még nagyon, de nagyon nem értek: miért nem mernek messziről lőni? Néha-néha, egy-egy meccsen próbálkoznak, aztán a meccs végére szépen kikopik.

Ez az 1-0 után beállunk védekezni meg... ez még Valverde találmánya, volt, és teljesen beleivódott a játékosokba az öt év alatt. Nehéz lesz ezt kiölni belőlük.

Amúgy Kessiének mi az igazi posztja? Mert az nagyon látszik, hogy idegenül mozog a pályán.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.01.06. 22:09:51

Chino írta:
2023.01.02. 16:27:16
Lehet, hogy én látom rosszul, de a támadók teljesíítményében komoly szerepet játszik a folytonosság hiánya. Szinte minden meccsen más más az összetétel. Aki kezdett, a következő héten csereként kap majd 20 percet,, uttána lehet, hogy az egész meccset végigpadozza.Jó dolog a rotáció, de így egy kicsit túlzás. Kell az hogy 3-4 meccset egymás után végigjátsszon valaki vagy legalábbis 70-80 perceket. Fati szerintem részben ennek a levét issza, egy ilyen hosszú kihagyás után szüksége van a játékpercekre. Persze nincs könnyű helyzetben Xavi, mert egy Dembélé-Raphinha-Fati-Torres.Depay ötöst elosztani, hogy mindenkinek legyen elég helye nagyon nehéz. Nyilván más lett volna a helyzet, ha Depay hajlandó elmenni és Dembouz is terv szerint eligazol. Ha korábban tisztázzák a francia szándékát, gondolom a brazil sem érkezik.
Szép és jó hajtogatni, hogy egészséges a versenyhelyzet, mindig a legjobb játszik, mindenkinek kell pihenő, és a szokásos közhelyeket de ez kétélű fegyver.
Megnézném ha Fatinak ha lenne 3-4 meccse sorozatban 80 percekre, akkor is ilyen halovány teljesítményt hozna-e.
Amíg heti két meccset játszunk, nincs ezzel probléma. Úgy tudom, hogy pont Ansu Fatinak van az egyik legtöbb játékperce és az ide teljesítménye magához képest nagyon gyenge, meg amúgy is. Régen beállt rá 10-20 percre már gólt is szerzett, na most meccsenként van két-három jó megmozdulása. Ferran végig játszotta a tavaszt, a végén már vállalhatatlan volt a játéka. Depay kb nem is játszik, állítólag ugye sérült, Dembelé múltját is ismerjük fél éveket hagyott ki. Szóval, ha megmagyarázzuk még kevesen is vagyunk.

Szerintem gyenge a középpálya, azért nem jönnek úgy a gólok. Az utolsó két meccsen nem játszottunk rosszul, sima volt az Espanyol elleni meccs és a kupameccs is, attól hogy az eredmény nem ezt mutatja, játékban főlényben voltunk, főleg a mérkőzések bizonyos szakaszában. A körülményekhez képest jók vagyunk.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.06. 10:37:55

NovaProspekt írta:
2023.01.06. 10:25:25
A "legjobbakon" lehet akkor itt a hangsúly :mrgreen:

Bár Lahozt valamilyen érthetetlen okból jó bírónak láthatja az UEFA-FIFA, ha állandóan őt hívják a nagy rendezvényekre.
Spanyol viszonylatban szerintem igenis jó bíró Lahoz, én nem örülök a visszavonulásának.
Egy viccnek tartom a csávót, hihetetlen, hogy mennyire képtelen kézben tartani a meccseket.
DE, nem igazán szokott téves ítéleteket se hozni, se inkonzekvensen ítélkezni, és olyanra sem emlékszem, hogy az integritását meg lehetett kérdőjelezni.

Tényleg nagyon rossz bíró, de szerintem a spanyol viszonyok között igenis top kategória.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.01.06. 10:25:25

A "legjobbakon" lehet akkor itt a hangsúly :mrgreen:

Bár Lahozt valamilyen érthetetlen okból jó bírónak láthatja az UEFA-FIFA, ha állandóan őt hívják a nagy rendezvényekre.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7328
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.06. 09:42:37

visca el barca írta:
2023.01.06. 09:40:47
spanyolban a bírók 45 éves korukig vezethetnek meccset... "visszavonul"...
Erre nincs valami kivétel? Mintha valami válogatás szerint a legjobbak meghosszabbíthatnák a dolgot. Vagy ez olaszban van?
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.01.06. 09:40:47

spanyolban a bírók 45 éves korukig vezethetnek meccset... "visszavonul"...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7328
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.06. 08:16:35

bencoo32 írta:
2023.01.06. 07:01:08
soadroli írta:
2023.01.05. 16:48:50
Mateu Lahoz has decided to retire at the end of this season. [-o<
Ja persze “decided” 😀 szerintem szóltak neki fentről hogy ezt be kellene fejezni.
Egyetértek. :D Kb biztos voltam benne, hogy ez a meccs volt az utolsó szög a koporsójában. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bencoo32
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2022.08.21. 16:28:08

2023.01.06. 07:01:08

soadroli írta:
2023.01.05. 16:48:50
Mateu Lahoz has decided to retire at the end of this season. [-o<
Ja persze “decided” 😀 szerintem szóltak neki fentről hogy ezt be kellene fejezni.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5182
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.01.05. 16:48:50

Mateu Lahoz has decided to retire at the end of this season. [-o<
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3301
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.01.02. 17:16:07

Chino írta:
2023.01.02. 16:27:16
Lehet, hogy én látom rosszul, de a támadók teljesíítményében komoly szerepet játszik a folytonosság hiánya.
Ez is benne van/lehet, meg egy picit a középpályával való gyors, intenzív helyzetfelismerés hiánya.
Minden mindennel egy kicsit összefügg illetve itt egy kicsi hiányosság, ott egy másik kicsi hiányosság és pontok repülnek vagy ez bőven elég ahhoz, hogy kiessünk onnan, ahonnan nem kellene.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7428
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.02. 16:27:16

Lehet, hogy én látom rosszul, de a támadók teljesíítményében komoly szerepet játszik a folytonosság hiánya. Szinte minden meccsen más más az összetétel. Aki kezdett, a következő héten csereként kap majd 20 percet,, uttána lehet, hogy az egész meccset végigpadozza.Jó dolog a rotáció, de így egy kicsit túlzás. Kell az hogy 3-4 meccset egymás után végigjátsszon valaki vagy legalábbis 70-80 perceket. Fati szerintem részben ennek a levét issza, egy ilyen hosszú kihagyás után szüksége van a játékpercekre. Persze nincs könnyű helyzetben Xavi, mert egy Dembélé-Raphinha-Fati-Torres.Depay ötöst elosztani, hogy mindenkinek legyen elég helye nagyon nehéz. Nyilván más lett volna a helyzet, ha Depay hajlandó elmenni és Dembouz is terv szerint eligazol. Ha korábban tisztázzák a francia szándékát, gondolom a brazil sem érkezik.
Szép és jó hajtogatni, hogy egészséges a versenyhelyzet, mindig a legjobb játszik, mindenkinek kell pihenő, és a szokásos közhelyeket de ez kétélű fegyver.
Megnézném ha Fatinak ha lenne 3-4 meccse sorozatban 80 percekre, akkor is ilyen halovány teljesítményt hozna-e.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3301
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.01.02. 16:05:33

A helyzetkihasználás hiánya szerintem "csak" tünete annak, hogy hiányosságok vannak csapatépítés tekintetében.
A mentálisan rendben lévő illetve erős csapatok jellemzője a "gólra gól".....és teljesen mindegy, hogy első után második, vagy az ellenfél góljára gyorsan góllal válaszol.

Az is a "csapat" hiányát erősíti, amikor az egyéni értékelések után olyan eredmények születnek, hogy összességében szinte minden pályán lévő játékosról az volt elmondható, hogy nem rajta múlt.
Ez nonszensz, hiszen csak azokon múlt, akik pályán voltak, tehát az egész komplett csapaton....
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1803
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.02. 15:13:09

recrea írta:
2023.01.01. 23:27:34

Bekéretőzni néhány Arsenal, Nápoly vagy Argentína edzésre, hátha lehet tanulni olyan edzőtől, aki világklasszisok nélkül is tud nyerő csapatot összerakni.

De csak ötletelek…
Az általad említett csapatoknál - talán az argentint kivéve- van két tényező, amit érdemes figyelembe venni, az pedig a türelem és az idő. Na, nálunk ezek nincsenek meg.
Chinohoz hasonlóan a mentális gát mellett én is a helyzetkihasználást látom fő problémának. Ezek már évek és edzők óta meglévő problémák.(Most az hagyjuk, hogy nem olyan rég, volt olyan időszak, amikor még helyzetünk se volt.)
A statisztikák ismerői majd jól kikutatják, hogy mennyi helyzet kell a csapatnak a gólhoz és ebben a tekintetben hol a helyünk a világban.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7328
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.02. 15:02:52

Ez mondjuk mind igaz, de pl. Artetán 1 évvel a kinevezése után még mindig röhögött az egész világ, meg azon is, aki kinevezte. Aztán eltelt majdnem még egy év, és tavaly ősz közepe felé elkezdett beérni a csapata, idén meg ugye az egyik, ha nem a legjobbak egész európában, szemre talán a legtetszetősebbek.

És van az Arsenalban elég minőségi játékos, de fiatalok, és/vagy tapasztalatlanok voltak. Ebben is van párhuzam, jó lesz az a Pedri-Gavi páros például, most is rendben vannak, de kb 1-2 év múlva lehetnek összeszokott, Európai szinten meghatározó páros. A támadóink zöme fél vagy 1 éve érkezett, és nálunk sokkal nagyobb a nyomás, mint a romokban heverő ágyúsoknál volt, mikor épp kapartak a felsőházban maradásért. Csúcsigazolás Pepék haltak meg nála, mint nálunk a szélsők. Én felületesen követtem, Messideco adhatna egy jó folyamatábrát, ha nem is itt offolva. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.01.02. 15:13:11-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3301
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.01.02. 14:29:03

recrea írta:
2023.01.01. 23:27:34
aki világklasszisok nélkül is tud nyerő csapatot összerakni.
De csak ötletelek…
Csabára szavaztam tavaly, megérdemelte volna a címvédést, viszont ezzel a hozzászólással már most kijelölted a 23-as irányt... :lol:

Csapattá kell válni. A komfortzónából való kiesés esetére is fel lehet készülni a) b) c) opciókkal.
Mentális készségek fejleszthetők, az egyéni felelősségvállalás szintén erősíthető.
Fizikai állóképesség, egyéni technikai tudás, csoportos technikai tudás is javítható, fejleszthető.
Vannak dolgok, melyek rövidebb, melyek hosszabb időt vesznek igénybe, de mindenben nyomon lehet követni a progresszív fejlődést, ha van mögötte megfelelő munka.
Számtalan olyan esemény történik egy mérkőzés közben amire fel lehet előre készülni. Minél sokoldalúbban történik ez a felkészítés, annál nagyobb a valószínűség a sikeres kimenetelre.
A játékosok feladata a játékkal való foglalkozás, a csapatérdek kiszolgálása. A játékvezetésnek a pályán általában mindíg igaza van, ha tetszik, ha nem. Ezzel foglalkozni felesleges, energiákat, figyelmet, koncentrációt vesz el önmagától és saját csapatától is, aki ezzel szembe megy.
Tanulhatók és gyakorolhatók a rögzített helyzetek, pontrúgások által kínált lehetőségek is.
Általában az ellenfelek nem 11 Messivel állnak fel velünk szemben, tehát fel lehet készülni a dominancián belül arra is, hogy milyen út vezethet leghatásosabban a hálójukig. Természetesen a spontán helyzetfelismeréseken és az erre adott válaszokon túl.

Nem kellene semmiféle filozófiai, világmegváltó újítás ahhoz, hogy a jelenlegi háttérrel és kerettel ki lehessen vitelezni egy domináns, stabil, hatékony, "relatív" eredményes játékot, ami nemzetközi viszonyításban valahol a felső polcon lévő helyek valamelyikét jelenthetné.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7428
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.02. 13:55:01

recrea írta:
2023.01.01. 23:27:34
Andris írta:
2023.01.01. 18:07:35
Adott Xavi kerete, sokakat fel is emlegettél. Melyiküket hogy kéne használni, és hogy alakulna ezzel körülöttük a csapat szerinted? Mitől válnának ők hirtelen jóvá, és válna ezzel jobbá egyből a csapat is?
Meg kéne tanulni védekezni csapatszinten (az a legkönnyebben tanulható), hogy a tegnapihoz hasonló gólokat elkerüljük és a következő mondat miatt.
Be kellene gyakorolni néhány kontra formációt, szintén tanulható, hogy mikor és milyen szituációban hova kell futni annak a 4 embernek, egyúttal átadni az ellenfélnek a kezdeményezést (ezt kb 12 éve ugatom, LE-nél be is jött az első talán két szezonjában).
Ha valami nem működik sok meccs óta, akkor változtatni, mert ugye ugyanazt csinálva más eredményt várni a legnagyobb butaság. Pep után Xavinak is láthatóan ez a legnagyobb korlátja.
Aki jóllakott, elköszönni tőle, aki éhes, játszatni.
Még több saját nevelést beépíteni, nem teljesen mindegy, hogy kikkel esünk ki a BL csoportkörben.
Bekéretőzni néhány Arsenal, Nápoly vagy Argentína edzésre, hátha lehet tanulni olyan edzőtől, aki világklasszisok nélkül is tud nyerő csapatot összerakni.

De csak ötletelek…
A csapatszinbtű védekezéssel nem hiszem hogy gond lenne, tegnap sem azon múlt, támadásban momentumai sem voltak az Espanolnak, nem az egyéni/csapatvédekezésen múlt, hogy összejött az a tizenegyes. Egy szerencsétlen mozdulat volt, nem több.15/11 clean sheettel és 0,4/meccs átlaggal nem tudom hány csapat büszkélkedik a top bajnokságok között.

Ami a kontrákat illeti, talán LE alatt volt ennyi, talán még nála is több, viszont mondani könnyű, ez a rengeteg buszos csapat ellen, akik folyamatosan 10 emberrel védekeznek nehéz megvalósítani. Nagyon ritkán nyílnak ki annyira, hogy még a lehetőség is felvetődjön.
Az alapvető problémát én inkább a helyzetkihasználásban látom. A pontvesztéseink túlnyomó része ebből adódott. Ez az ami a legnagyobb gondot okozza. Szerencsére Lewy továbbra is hozza azt, amit éveken keresztül és Dembélé is sokat fejlődött Xavi alatt, de a góllövő cipőket meg kellene találni.

Ez a Martinez nyilatkozat viszont elég érthetetlen és bicskanyitogató néhol. Legalábbis ha pontos a fordítás, amit elműveltek azután így beszélni! "a klub DNS-ét és értékeit felmutatva versenyeztek"; " "Hűek voltak a játéktervhez"; Kevés volt a szabálytalanság (11-15)" ; "a mérkőzést a világ egyik legjobb játékvezetője vezette” stb. Ha olyan csapatot vezet olyanná tesz akinek az a terve, hogy aljas húzásokkal próbálkozzanak, ott rúgjanak, könyököljenek bele akibe tudnak, rúgjanak a földön fekvőbe akkor én inkább befognám a pofám pláne nem büszkélkednék ezzel nyíltan.

Az a baj az ilyen meccsekkel, hogy azt sem lehet mondani, horgy rosszul játszottunk, mert mezőnyben nem voltak sehol, a támadójátékukat nullára redukáltuk, rengeteg helyzetet dolgoztunk ki. Csak a pontossággal ástuk el megint magunkat.
Forca Barca!!!!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6729
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.01.01. 23:27:34

Andris írta:
2023.01.01. 18:07:35
Adott Xavi kerete, sokakat fel is emlegettél. Melyiküket hogy kéne használni, és hogy alakulna ezzel körülöttük a csapat szerinted? Mitől válnának ők hirtelen jóvá, és válna ezzel jobbá egyből a csapat is?
Meg kéne tanulni védekezni csapatszinten (az a legkönnyebben tanulható), hogy a tegnapihoz hasonló gólokat elkerüljük és a következő mondat miatt.
Be kellene gyakorolni néhány kontra formációt, szintén tanulható, hogy mikor és milyen szituációban hova kell futni annak a 4 embernek, egyúttal átadni az ellenfélnek a kezdeményezést (ezt kb 12 éve ugatom, LE-nél be is jött az első talán két szezonjában).
Ha valami nem működik sok meccs óta, akkor változtatni, mert ugye ugyanazt csinálva más eredményt várni a legnagyobb butaság. Pep után Xavinak is láthatóan ez a legnagyobb korlátja.
Aki jóllakott, elköszönni tőle, aki éhes, játszatni.
Még több saját nevelést beépíteni, nem teljesen mindegy, hogy kikkel esünk ki a BL csoportkörben.
Bekéretőzni néhány Arsenal, Nápoly vagy Argentína edzésre, hátha lehet tanulni olyan edzőtől, aki világklasszisok nélkül is tud nyerő csapatot összerakni.

De csak ötletelek…
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1085
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.01.01. 23:08:43

sempreculers írta:
2023.01.01. 22:44:25
Atonio Mateu Lahoz a legutóbbi 5 mérkőzésén 39(!) sárga mellett 3 piros lapot mutatott fel. Kevés ilyen játékvezető van, aki 10-15 perc (negatív)szereplésével és meccsenként 8 kiosztott lapjával hívja fel magára a figyelmet.
És egy-egy sárga kiosztásakor mindig van egy kis vita, meg könyvelni is kell, percek mennek el, mire folytatódhat a meccs. De ő egyébként is szereti megakasztani a játék menetét, amikor elmagyarázza a játékosoknak vagy a kispadnak az ítéleteit, ez pont ellentétes a folyamatos játékra való törekvéssel.
Avatar
sempreculers
Barça C
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2022.08.05. 09:25:55

2023.01.01. 22:44:25

Atonio Mateu Lahoz a legutóbbi 5 mérkőzésén 39(!) sárga mellett 3 piros lapot mutatott fel. Kevés ilyen játékvezető van, aki 10-15 perc (negatív)szereplésével és meccsenként 8 kiosztott lapjával hívja fel magára a figyelmet.
„Élvezetesen futballozni céltalan, ha nem kíséri siker. Ha sikeres vagy, de nem élvezetes a játékod, az meg unalmas.”
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.01. 18:07:35

visca el barca írta:
2023.01.01. 17:52:35
Andris, teljesen felesleges idekeverni a gazdasagi helyzetet. Raphinha, dembele, torres, fati nem azert jatszik cadiz szinvonalon mert a gonosz bartomeu csődbe vitte klubot. Coutino, griezmann se azert lett flop mert tebas tette azza őket. Itt az elmult evekben olyan brutalis sportszakmai hibák lettek elkovetve aminek a mai napig isszuk a levét.
A gazdasági helyzet valójában nem keveredett ide, te akadtál meg, jutottál ide egyáltalán: a mennyire is rossz valójában Xavi kiinduló pozíciója témához. Ennek viszont szerintem igenis része a gazdasági helyzet, és valóban nem az egyes játékosok teljesítménye miatt. Hanem mert emiatt arra kényszerült Xavi, hogy még új igazolásként is nyuggerekkel kelljen alakítania (több-kevesebb sikerrel: Alonso, Christensen, Lewa), hogy bizonyos hiánypozíciókra (jobb bekk, szélső támadó, vkp) vagy egyáltalán ne kapjon embert, vagy olcsó ide nem illőt (Kessié), vagy Dembis ijedtség miatt gyors kényszerigazolást (Raphi). Ez mind mind olyan dolog, amitől ez a keretünk igenis komoly hiányosságokkal küzd már papíron is, és amik mind azért vannak, mert a gazdasági bajok miatt nem tudtunk mindenkire pénzt szánni, nem tudtunk megfelelő fizukat se ajánlani, és nagyobb pénzeket meg dupla vagy semmire kellett tenni (vagy legalábbis Laportáék így döntöttek..).

De amúgy beszéljünk a játékosokról, mert az tartozik ebbe a topikba valójában. Dembelé szerintem pont hogy szárnyal Xavi kezei alatt, ahhoz képest, amit sok edzőn és sok időn keresztül láttunk tőle. Neki is vannak rossz meccsei, mindenki másnak is vannak, ő sem Messi. De ha a játékát nézem a teljes időre, ami Xavi munkássága, akkor kifejezetten húzóemberré vált.
Raphinha esetében én eleve szkeptikus voltam, ha visszanézed a nyári hozzászólásaim. Ő ugyan nem jó tartósan, de kb még így is jobb, mint amire számítottam.
Fatinál és Ferrannál alapvető önbizalomhiány van jelenleg, és ugyanez volt Coutinho és Griezmann esetén is. Ezt borzasztó nehéz kezelni, a világ legjobb edzőinek is számtalan besült játékos van a listáján.
Értem, hogy könnyű ezt Xavira kenni, biztos nem jól használja őket, különben azonnal megjönne az önbizalmuk. Szerintem nem jönne meg, ez is egy hosszú, rossz eséllyekkel rendelkező folyamat, de őszintén szólva a puffogás helyett szívesebben olvasnám már a megoldási ajánlatokat.

Adott Xavi kerete, sokakat fel is emlegettél. Melyiküket hogy kéne használni, és hogy alakulna ezzel körülöttük a csapat szerinted? Mitől válnának ők hirtelen jóvá, és válna ezzel jobbá egyből a csapat is?
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Válasz küldése