Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.04. 10:58:21

Észrevettétek, hogy mennyivel kevesebbszer tettük vissza haza a labdát?
Gondolom, hogy Pena miatt volt ez, de ez maradhatna szerintem TS mellett is, mert így sokkal gördülékenyebb és gyorsabb is volt a felhozatal, direktebb volt a játék előre!
enzonavas
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2019.03.14. 08:59:53

2023.12.04. 10:24:22

Az is meglepő hogy Gündoğan mennyivel jobb volt így Pedrivel és De Jonggal... Nem láttam még így játszani.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1033
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.04. 09:50:02

Két egymást követő meccset még nem lehet tendenciának venni, de mégis úgy néz ki, hogy sikerült kijönni a hullámvölgyből. De Jong és Pedri is elég gyorsan formába lendült a hosszú kihagyás után, jók voltak a labdakihozatalok, nem nagyon emlékszem elszórt labdákra, ziccereink voltak az általában elég jól védekező Atletico ellen, és amikor a vége felé nagyon nyomtak, akkor sem volt kapkodás hátul.
A bal oldal most is nagyon jól nézett ki, a jobb valamivel kevésbé, de az sem volt rossz.
Nagyon fontos volt ez a hét lélektani szempontból.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.04. 07:41:30

Egyik szemem sír, másik nevet.
10 fix gólhelyzet, és nincs meg 2 gól... Miért?
aztán Pena bemutatja azt, amit 100-ból csak 1x lehet. Ezzel menti a seggünket, amikor 5-1 a reális végeredmény minimum.
4-en visszük a labdát két védőre, és helyzetig nem jutunk el...Ziccerben, elvileg.
A játék felfelé ível, és ez örömteli, nyertünk és ez volt a lényeg.
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2023.12.04. 01:23:32

davi10 írta:
2023.12.03. 23:15:19
A gálakezdő alakul, a játék képe javult, télen mindenképp kéne valaki a kp-ra, mert szerintem ha a FDJ-Gündogan kp-t megbontjuk, akkor ugyanott leszünk, mint pár héttel ezelőtt.
Fermin brutal jol szallt be ma is, nalam o egy minosegi csereje ennek a gala sornak
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.12.04. 00:48:19

gránit írta:
2023.12.04. 00:10:12
Én már olyan szinten leadtam az igényeimet, hogy mindegy, hogy, csak nyerjünk. 15 éve még az volt a mércém, hogy nyerjünk három góllal, számomra most már tényleg mindegy, hogyan, csak húzzuk be.

Lewy megcsinálta a cselt, a lövés gyatra volt. Nem volt rosszabb megoldás, mint Raphinha elpuskázott helyzete az első percekben, de van, akinél ezt megjegyezzük, van, akinél kevésbé.

Pedri most aktívabb volt a szokásosnál, két gólpasszt érő átadást is adott Raphinhának. Ebből kellene még több, kapu előtti előkészítésekből. Ha a tizenhatos előterében képesek vagyunk egyérintőzni, arra az ellenfél nehezen tud reagálni.
Nem is lenne probléma, hogy azt a helyzetet kihagyta. Ráadásul szépen is csinálta előtte csak a befejezés nem sikerült.
A gond ott van, hogy legalább 3-4 hasonló helyzete volt, amiből egyet sem értékesített. Könnyen befejezhette volna a meccset egy mesterhármassal. És egy ilyen szintű csatártól el lehet várni, hogy ennyi lehetőségből egyet-kettőt eltegyen, mert ezzel nem csak saját magát hozza nehéz helyzetbe hanem a csapatot is. Könnyen megbosszulhatta volna magát és akkor egy már megnyert meccs miatt verhetnénk a fejünket a falba.
Ráadásul ez nem egyszeri eset, 1-2 rosszabb meccs mindenkinek becsúszhat, de neki már a sokadik.
Én viszont még bízok benne, nem kezdte rosszul a szezont, ha visszatalál a sérülése előtti formájához semmi gond nem lenne.

Azt hittem jobban ki fog fújni a csapat a végére, 3 napja ugyanez a tizenegy tolt végig egy hasonló iramú meccset és amúgy sem nagyon lehet rotálni, mert komoly minőségi romlás lenne a pályán. Ezért is nagyon nehéz belenyúlni a meccsekbe, frissíteni. Félek, hogy tavaszra már mindenki a seggén fogja venni a levegőt és a BL-re, komolyabb meccsekre ez nem vetít jót előre. Főleg ha jönnek még a további sérülések.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.04. 00:46:31

gránit írta:
2023.12.04. 00:10:12
Lewy megcsinálta a cselt, a lövés gyatra volt. Nem volt rosszabb megoldás, mint Raphinha elpuskázott helyzete az első percekben, de van, akinél ezt megjegyezzük, van, akinél kevésbé.
Kösz a dánnal kapcsolatos pontosítást!

Dehogynem meg lett jegyezve, annyiszor biztos, mint Lewy elsője (csak aztán Lewy még sok mást is elbaltázott ezért halmozódott). Raphinha elpuskázott egy helyzetet. Aztán rárakott Lewyre egy olyan labdát, amit a fórumozók fele befejelt volna, de legalább nem a saját kapunk felé. Kulcspasszot adott Koundénak, aki szintén rátett egy filléres labdát Lewyre. Ergo folyamatosan tett a csapatért, hasznos megmozdulásokkal. Ja, és nem mellesleg levezetett egy kontrát és adott egy gólpasszt. Nála a mérleg egyik fele a kihagyott helyzet, a másik meg a több hasznos megmozdulás, gólpontban, sok melóban kifejezhetően.

Lewynél a mérlegnek nincs pozitív fele, és nem 1 nagy helyzetet hagyott ki, hanem hármat. És nem csak a kihagyott helyzetei, konkrétan izgultam, hogy az 5 méteres passzt meg tudja csinálni. A második félidő elején többször nem sikerült már ez neki. A végén a csel valóban szép volt, de olyan szinten meglepődött tőle, hogy megállt, hezitált, rossz pozícióból lőtte el rossz megoldással (jobb belső onnan...). Ott látszott nagyon, mennyire nincs képben, vagy mennyire el van fáradva, nem tudom eldönteni. Egy gyilkos, kvázi aranylabdás, 40+-os center nem lepődhet meg, ha helyzetbe kerül.
Egyszer gyönyörűen szerelt a végén a saját tizenhatosunknál. Ez volt az egyetlen pozitív megoldása. Meg még 1 v 2 labdamegtartás a felívelésnél. De nem is ez a baj, hanem hogy ez már sokadik ilyen meccse egymás után, és mindegyiket végigtolta.

És nem mellesleg Raphinha lecserélhető, Lewy soha az életben nem. Lewy kétszer annyit keres, érinthetetlen, világsztár, a brazil meg egy lefitymált valaki akire sok jót még akkor sem szóltak, mikor a hátán vitte a csapatunkat tavaly támadásban, szóval nyilván az elvárások is mások. Ennek ellenére már egy éve jobb támadó a brazil, mint a lengyel, és ez nagyon nincs rendben, hiszen a lengyel eredendően nem kicsit jobb.

Amúgy ilyenkor nem Lewyt kritizálom, hanem Xavit. Ha nem Lewandowski lenne a neve, hanem mondjuk Pau Martin, akkor már nem lenne kb kerettag ennyi ilyen meccs után, nemhogy lecserélhetetlen kezdő. Sőt, nem került volna fel a B-ből ilyen teljesítménnyel.

Persze bármikor visszatalálhat a sérülése előtti formájához, akkor nagyon jól tolta. De ha közben 35 évesen kinyírjuk, akkor ezt is nehezebb elképzelni. Mint ahogy múlt tél-tavasszal is kinyírtuk, és alig lőtt 1-1 gólt közben.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.12.04. 00:51:45-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2438
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.04. 00:10:12

Christensen az előszezonban szedett össze egy achilles-sérülést. Hol kiújul nála, hol nem, hol bevethető, hol nem.

https://www.barcablaugranes.com/2023/11 ... ing-injury

Én már olyan szinten leadtam az igényeimet, hogy mindegy, hogy, csak nyerjünk. 15 éve még az volt a mércém, hogy nyerjünk három góllal, számomra most már tényleg mindegy, hogyan, csak húzzuk be.

Lewy megcsinálta a cselt, a lövés gyatra volt. Nem volt rosszabb megoldás, mint Raphinha elpuskázott helyzete az első percekben, de van, akinél ezt megjegyezzük, van, akinél kevésbé.

Pedri most aktívabb volt a szokásosnál, két gólpasszt érő átadást is adott Raphinhának. Ebből kellene még több, kapu előtti előkészítésekből. Ha a tizenhatos előterében képesek vagyunk egyérintőzni, arra az ellenfél nehezen tud reagálni.

Felix ma nagyon sokat dolgozott. A sok sérüléssel kapcsolatban megjegyezném, hogy most is elképesztően sok volt a szurka-piszka. Hol a sarkára tapostak rá, hogy a lábfejére, rengetegszer megtaposták. Sokkal gólerősebb, ha beljebb, közelebb játszik a kapuhoz. Nálam ő az MVP, nagyon aktív volt. Rákapcsolt most, érzi, hogy Roque érkezésével bizonytalanná váltak a szerepek a támadósorban, és be kell gyújtani a rakétákat.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.03. 23:43:47

recrea írta:
2023.12.03. 23:39:53
De vele mi a túró van? Nem olvastam semmi hivatalost.
Valami a bokájával van, mindenfelé ankle discomfortot írnak. Gondolom nem súlyos, de nem véletlenül nem kezd, ha van más.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.12.03. 23:39:53

bence0330 írta:
2023.12.03. 23:33:18
recrea írta:
2023.12.03. 23:24:48
Ordít a dán-uru belső páros után a kezdő.
Christensen finoman szólva sem 100%-os, sajnos. A mai meccsen is látszott rajta. A teljesítményén szerencsére nem.
De vele mi a túró van? Nem olvastam semmi hivatalost.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.03. 23:33:18

recrea írta:
2023.12.03. 23:24:48
Ordít a dán-uru belső páros után a kezdő.
Christensen finoman szólva sem 100%-os, sajnos. A mai meccsen is látszott rajta. A teljesítményén szerencsére nem.
Inigo remekül helyettesíti. Koundé nem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2517
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.12.03. 23:26:06

recrea írta:
2023.12.03. 23:24:48
Ordít a dán-uru belső páros után a kezdő.
hát ők ketten együtt más szint, mint a többiek
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.12.03. 23:24:48

Ordít a dán-uru belső páros után a kezdő.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2205
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.03. 23:22:09

PorSiempre írta:
2023.12.03. 23:11:38
Xavi azért visszavehetne a szájából, mert lassan több sárgát fog kapni a kispadról, mint focistaként kapott 10+ év alatt.
Számít az valamit? :lol:

Nagy pozitívum volt nekem a letámadás intenzitása és koordináltsága. Az elmúlt néhány meccsen rendre jobban visszazártunk és amolyan high-block-ba álltunk át, vagy talán még ott se, középpályán próbáltunk labdát szerezni. Ehhez képest ma főleg az első félidőben momentuma sem volt az ellenfélnek, teljesen fel lett mosva velük a pálya. És nem elég, hogy labdát szereztünk, elképesztő okosan játszottuk meg utána, szinte mindig megtalálva az ideális megoldást, legyen az gyors előre passz, forgatás, megnyugtatása a labdának, vagy egy tiszta visszaállás, hogy építkezzünk 0-ról. Ehhez az egész csapat kellett (nem lehet csak úgy előre vágni a labdát, ha nincs mozgás hozzá pl), de a középpálya érettségére erősen rávilágít. Már korábban is voltak ennek csírái, de ma volt igazán olajozott.

Ui: ha valamikor, akkor most ki lehetet hajtani az utolsó erőnket, a kövi meccs csak 1 hét múlva, így bár kellemetlen, hogy megint küzdöttünk a meccsért, legalább annyi szerencsénk van, hogy lesz idő kipihenni.

szerk:
davi10 írta:
2023.12.03. 23:15:19
A gálakezdő alakul, a játék képe javult, télen mindenképp kéne valaki a kp-ra, mert szerintem ha a FDJ-Gündogan kp-t megbontjuk, akkor ugyanott leszünk, mint pár héttel ezelőtt.
Fermin simán be tudna szállni ebbe, még akár komolyabb meccseken is, azt is el tudom képzelni, hogy FDJ-Gündogan kettősből az egyikkel játszunk csak és Raphinha is kp-t tol inkább. És végül, de nem utolsó sorban, Gavi bármelyik helyett játszhatott volna, ebben a mai játékrendszerben ő is lubickolt volna. Igaz, ezzel most nem vagyunk beljebb a szezonra nézve.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ElBartimaeus 2023.12.03. 23:26:37-kor.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6629
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.03. 23:15:19

Ez talán megint nehezebb volt, mint kellett volna. Ez a Gündogan - FDJ duó nagyon tetszik, mellettük Pedri is "semmi extra"-nak tűnik. Ha egészséges marad ez a 3 kp akkor még a végén egy jó szezonunk is lehet.

Lewy kiidegel, én nagyon tartok tőle, hogy hiába jön januárban Roque, a lengyel ugyanúgy lecserélhetetlen lesz. Nálam Ferran lenne a kezdő csatár, ennél szerintem bőven többet mutatna. Raphinha meg ma is nagyot melózott, de neki tényleg olyan poszt kéne, ahol nem mehet a 16-oson belülre. Kívül kifejezetten hasznos, de amint bejut a 16-oson belülre elizgulja, elbénázza.
A sokat szidott Kounde is jól tolta ma a szélen, de a hátsó alakzatból talán Pena-t lehet a leginkább kiemelni, szerintem senki nem gondolta, hogy ilyen jól fogja helyettesíteni TS-t.

A gálakezdő alakul, a játék képe javult, télen mindenképp kéne valaki a kp-ra, mert szerintem ha a FDJ-Gündogan kp-t megbontjuk, akkor ugyanott leszünk, mint pár héttel ezelőtt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2023.12.03. 23:11:38

Örülök a 3 pontnak , Felix , a kp teljesítményének. De amit ma Lewandowski csinált, azért a megyeiben a meccs után mindenkinek te fizetsz mindent is egy hónapig.
Kriminális , hogy egy ilyen Top csatár 3 ziccerből a kaput se találja el.
Kell neki a konkurencia, akkor talán észbe kap.
Lehetett volna 4-0-tól kezdve 2-2-ig bármi.

Xavi azért visszavehetne a szájából, mert lassan több sárgát fog kapni a kispadról, mint focistaként kapott 10+ év alatt.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3244
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.03. 23:04:26

Örülök hogy nyertünk.

Pozitívumok:
-első félidei játék
-kp dominanciája
-Felix gól
-Pena védése

Negatívumok:
-Lewa teljesítménye
-Nem tudjuk lezárni a meccset
- A bíró teljesítménye még a spanyol átlagszínvonalat sem ütötte meg

Remélem a brazil srác olyan jó, mint amilyennek mondják, mert ezzel a Lewával nehéz lesz a tavasz.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.03. 23:04:20

Jó kis meccs volt, lekellett volna zárni,ennyi hiányérzetem van. Majd jönnek,akik elmondják,hogy miért Athletinek kellett volna nyerni.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19532
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.12.03. 23:04:07

Borzasztó fontos 3 pont. Vége melegebb volt de összességében jobbak voltunk. Jöhet a következő rivális.

Ui: lehetett hallani hangokat,s tudjuk a körülményeket,én is voltam fent a Zsidó hegyen és tényleg szép túra,de idén ez is nagyon hátráltató tényező. Egy Atletico ellen sok az üres szék,fagyos az idő a hangulat.
Kép
Kép
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.03. 23:03:41

Nehéz volt....Pena kellemes meglepetés az első meccse után, ahol elég lomhának tűnt....szerencsére elég volt ma az első félidő, mert elkezdtünk ide oda szétcsúszkálni, de annyi pozitívuma ennek is volt, hogy mindíg volt valaki, aki a kellő pillanatban jókor volt jó helyen.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7094
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.03. 23:03:09

Lewy-Xavi kapcsolata eléggé felhúzott, de minden más elképesztően jó volt amíg el nem fáradtunk, és nem cseréltünk a széleken, ott feljött az ATMA.

Mindhárom középpálya tanári volt, a két szélsőnk és a védőink nagyon jók, TS-nek meg ha nem TS lenne a neve, lehet, hogy meg kéne küzdenie a visszakerülésért. Pena végre hozza a Galatás formáját. Sok-sok év után végre van cserekapusunk.. :) Egy nagyobb BL-meccsre komolyan megfontolnám a kezdőtagságát, helyén van a szíve szerintem jobban, mint a németnek, hiába a világ legjobb kapusa amúgy.

Élmény volt nézni a meccs 80-85%-át a kihagyott helyzetek kivételével. Le a kalappal a srácok és Xavi előtt, gyönyörűen megindultunk felfelé játékban, a helyzetkihasználást kell csak felhozni. Abban jelenleg mindenki mélyen maga alatt van.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2023.12.03. 23:01:50

en azt kerem karacsonyra, hogy egyszer ebben a szezonban vezessunk ket gollal
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4473
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.12.03. 23:01:38

Sok jó teljesítmény kifért a csövön, talán utóbbi idők egyik legjobb meccsét hoztuk, kár hogy nem jött még 1-2 gól, benne volt, de jól van ez így, 3 pont és mehetünk tovább, szép munka.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2023.12.03. 23:00:03

Lenyeg a gyozelem,de egy nyamvadt kontrat tudjunk mar vegigvinni!! Lewat surgosen pihentetni kene ,mert ez botrany.
Pena mit vedett :shock:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rdinho10 2023.12.03. 23:03:26-kor.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2205
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.03. 22:59:36

Hát ez nehezebb lett megint, mint kellett volna. Szerencsére megvan, nagyot mentek a srácok. Ha a nagy helyzeteink felét berúgjuk ez ma sima 3-0.

Gündogan MVP.
Válasz küldése