Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
TrogAir
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2010.12.01. 14:05:13
Tartózkodási hely: Budapest

2012.03.23. 21:40:55

MessiFan írta:Okés, holnap Mallorca idegenben.
Utánnanéztem, és a Mallorca utolsó 3 meccséből egyet idegenben nyert a Sporting ellen 3-2-re, előtte az Atletico Madridot verte 2-1-re és ezeleőtt x-elt a Valenciával. Ezek mind lókukit sem számítanak, csak érdekesség, hogy tudnak küzdeni, és a nagyobb csapatok ellen felszívják magukat mert megverték az A.Madridot, a Villarealt és megizzasztották a Realt.
Röviden egy nagyon nehéz meccsre számíthatunk, hiszen a Mallorca még odaérhet a 6. helyre, hazai pályán lesznek és nálunk 2 kezdő szélső védő hiányzik.
Ha a Barca úgy megy neki, hogy van még esély és rakjuk oda magunkat, és odafigyelnek és az elejétől a végéig koncentrálnak akkor meglehet, ha viszont már fejben a Milanra gondolnak akkor nagy bajok lesznek.

Azért reménykedjünk, hogy ilyen klasszisok tudnak a közeljövőbe is tekinteni, nem csak a távoliba. Szerintem azért egy kis eredménnyel, de behúzzuk a meccset és aztán jöhet a Milan!
Kép


"The other day I watched him make this goal. They say it was like Maradona. I think he is better. (Salvador Aparicio)
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.03.23. 20:10:25

Okés, holnap Mallorca idegenben.
Utánnanéztem, és a Mallorca utolsó 3 meccséből egyet idegenben nyert a Sporting ellen 3-2-re, előtte az Atletico Madridot verte 2-1-re és ezeleőtt x-elt a Valenciával. Ezek mind lókukit sem számítanak, csak érdekesség, hogy tudnak küzdeni, és a nagyobb csapatok ellen felszívják magukat mert megverték az A.Madridot, a Villarealt és megizzasztották a Realt.
Röviden egy nagyon nehéz meccsre számíthatunk, hiszen a Mallorca még odaérhet a 6. helyre, hazai pályán lesznek és nálunk 2 kezdő szélső védő hiányzik.
Ha a Barca úgy megy neki, hogy van még esély és rakjuk oda magunkat, és odafigyelnek és az elejétől a végéig koncentrálnak akkor meglehet, ha viszont már fejben a Milanra gondolnak akkor nagy bajok lesznek.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.03.22. 08:16:57

Keep the faith

Hiszem, érzem, hogy meg lesz a bajnoki cím. Meg kell lennie!
Visca el Barca!
"And my heart will leave you never."
Avatar
joekacsa
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2009.08.26. 18:08:46

2012.03.22. 06:54:56

Én mondtam, ők is gödörben vannak, csak még két-három meccsig tartson.
Utolérjük a Madridot, Bajnokok leszünk!!!
joekacsa írta:Úgy gondolom hogy ma a Villarreal segítségével megint faragunk 2 pontot a hátrányból!
Még utol érjük a Madridot!
Hajrá BARCA!!!
joekacsa
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.03.21. 18:39:15

Érdekes meccs volt a tegnapi az biztos. A 3 pont megvan, és kb. ugyanazt tudom leírni mint a Sevilla ellen. Amikor játszani akartunk nyilvánvaló volt hogy jó formában vagyunk és közelítünk az ellenállhatatlan felé. :) Ugyanakkor ismét megvoltak a szokásos hibák a védelemben, plusz ismét volt egy periódus amikor alibiztünk, könnyelműsködtünk de dicséret illeti a csapatot hogy sikerült javítani, és végül magabiztosan nyertünk. Ami a védelmet illeti: Ritkán kaptunk 3 gólt a Pep érában, kapásból vagy 3-4 alkalom ugrik be. Tegnap ráadásul a Nou Campban, akkor is ha büntetőből kettőt is beszedtünk. Iszonyatosan labilis a védelmünk, és ezen könnyen elmehet akár a Milan elleni párharc is. Ugyanis Ibráék könyörtelenebbül ki fogják használni a lehetőségeiket mint a Sevilla vagy a Granada.
Nem túl biztató a helyzet. :roll:

A győzelem vagyis a lényeg megvan, jó érzés látni hogy 5 pont a hátrány, remélhetőleg holnap is ilyen jó érzésekkel tekinthetek a tabellára! :)

Visca el Barca :!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2012.03.21. 17:08:16

Azért az nem kutya, hogy van összesen 2 bevethető, igazi védőnk + Mascherano. 2 sérült, 1 eltiltott, 1-et pedig eladtunk télen... :?

Szerintem a Mallorca ellen vagy 3 védővel állunk fel Piqué-Masch-Puyol szereplésével, vagy Montoya fog szerepelni jobboldalt és Puyol lesz a balhátvéd.

Érdekes lesz mindenesetre, főleg a Milan ellen. Busquets és Keita védőként szerepeltetése sem kizárt a közeljövőben...

szerk.: egyébként Muniesa tudomásom szerint nem balhátvéd, hanem ballábas középhátvéd, aki ily módon szerepelt párszor balhátvédként. Amikor először játszott a nagyoknál, akkor egyértelműen középhátvédként volt számontartva és ott is játszott.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.03.21. 17:02:29

messideco írta:Montoya - Masch - Puyol - Muniesa
Nem olyan rossz, mint amilyen lehetne :D
Szerintem Pep nem bízná a véletlenre, és valamelyik szélre kitolná Puyolt, középen Piqué-Masch tengely és valamelyik B-s szélső védő beáll kezdőként. Érdekes lesz.....
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.03.21. 16:59:56

Montoya - Masch - Puyol - Muniesa
Nem olyan rossz, mint amilyen lehetne :D
"And my heart will leave you never."
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.03.21. 16:56:59

Szerintem inkább Muniesa. Bartra belső védő, Muniesa balhátvéd, bár ő is tud középen játszani.
Meg azért Montoyára is szükség lesz ott a jobbszélen, Alves eltiltása miatt.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.03.21. 16:37:00

barcadome írta:
MessiFan írta:
Én szívesen kipróbálnám Fontást a Mallorca ellen a kezdőben.
Én is szivesen nézegetném Fontást, de ha jól tudom, ő sérült.
Fenébe, erről megfeledkeztem. Akkor Bartrát vagy Muniesat fel kell hozni. Akit jónak lát Pep.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.03.21. 16:31:39

Komiszka írta:Szóval akkor te jobban ismered a szabályokat, mint az év legjobb játékvezetőjének 4-szer megválasztott bíró? Ez esetben ne fojtsd el a tehetséged, már alig várom, hogy te dirigáld az EB döntőt, még büszke is lennék kis hazánk újabb nagy szülöttjére. :)
nem, nem ismerem jobban mint puhl, de nem igazán értem mit értetlenkedsz itt :D

arról folyik az eszmecsere, hogy miféle kezezésért és milyen esetben jár sárga. nem csak akkor (ahogy a MESTER mondja) ha a kéz keresi a labdát, hanem akkor is, amikor akaratlanul kezeznek, de előnyhöz jut ezzel a szabálytalankodó játékos/csapat.

ezt persze biro válogatja, mezőnyben, vétlen kezezésért általában nincs lap, de a 16oson belül a legtöbb egyből fújja a büntetőt mint a meszes, lappal együtt.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
barcadome
Jugador del Barça
Hozzászólások: 243
Csatlakozott: 2010.08.28. 23:33:53
Tartózkodási hely: Csorna, Győr, Nagyhalász

2012.03.21. 16:25:35

MessiFan írta:
Én szívesen kipróbálnám Fontást a Mallorca ellen a kezdőben.
Én is szivesen nézegetném Fontást, de ha jól tudom, ő sérült.
sjay <3
Komiszka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2007.11.29. 16:49:09
Tartózkodási hely: Győr

2012.03.21. 16:24:27

Szóval akkor te jobban ismered a szabályokat, mint az év legjobb játékvezetőjének 4-szer megválasztott bíró? Ez esetben ne fojtsd el a tehetséged, már alig várom, hogy te dirigáld az EB döntőt, még büszke is lennék kis hazánk újabb nagy szülöttjére. :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.03.21. 16:21:06

Komiszka írta:
visca el barca írta:ilyen nincs h a labda keresi a kezet.

ezt a puhl által elterjesztett hulyeseget ideje lenne elfelejteni :D

a kéz, kéz. tök mindegy h mi keres mit. ha egy csapatnak/játékosnak előnye származik a kezezésből, sárga, szabadrugás.

ennyi.
Azért Puhl Sanyi csak konyít valamit a bíráskodáshoz, nem tudom más hogy van vele, de ha a te véleményed kerül szembe Puhl Sándoréval én hajlamos vagyok az utóbbinak hinni.
sztem csak szimplán egyszerűbb lenne ha kezedbe vennél egy játékvezetői tankönyvet/szabálykönyvet :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.03.21. 16:20:25

visca el barca írta:ez a rábikázom a kezére, ugyanaz az eset, mintha futsz a védő után, és a 16oson belül véletlenül rálépsz a sarkára az meg összeesik. ugyanugy befujják a 11est (a madridnak, nem nekünk :D)
Nyertél.
De! Attól, hogy mondjuk befújja jogosan a tizit, már csak a sporin múlik, hogy ad-e érte lapot vagy sem.
Igazából meg sem lepődtem, hogy kiszórta Dani-t, én valahogy éreztem tegnap is, hogy minden alkalmat megragadott a tetű, hogy szórhassa a kártyákat. Pl. Keita esete, amiről nem sok szó esett eddig pedig...
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Komiszka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2007.11.29. 16:49:09
Tartózkodási hely: Győr

2012.03.21. 16:19:37

visca el barca írta:ilyen nincs h a labda keresi a kezet.

ezt a puhl által elterjesztett hulyeseget ideje lenne elfelejteni :D

a kéz, kéz. tök mindegy h mi keres mit. ha egy csapatnak/játékosnak előnye származik a kezezésből, sárga, szabadrugás.

ennyi.
Azért Puhl Sanyi csak konyít valamit a bíráskodáshoz, nem tudom más hogy van vele, de ha a te véleményed kerül szembe Puhl Sándoréval én hajlamos vagyok az utóbbinak hinni.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.03.21. 16:18:16

sjd írta:én emlékszem rosszul, h régebben a nem szándékos kezezést nem büntették sárgával (sőt, nem is büntették)?
Mert az utóbbi meccseken rendre 3-4 lap van abból, hogy rárúgják egy teljesen vétlen játékos kezére a labdát...
A nem szándékos kezezést nem nagyon büntették sárgával. Viszont a szándékost azonnal kiállítják. Egyébként a bíró kritikán aluli volt. 5 tiziből megadott 2-t és olyanokért adott sárgát ami egyáltalán nem volt durva és teljesen felesleges volt.
A tiziket nem vitatom, mind2 alves hibája mert az elsőnél bukdácsolt, a másodiknál meg belekapott a labdába kézzel. Sajnos jelen pillanatban Puyol és Mascherano a 2 legstabilabb védőnk.

Én szívesen kipróbálnám Fontást a Mallorca ellen a kezdőben. Idén 1 bajnokin lépett pályára összesen meg 6, szóval akármennyire is necces, be kéne vetni, mert Puyol-Piqué-Masch-Fontás egy Busquetssel kiegészítve nem hangzik rosszul, csak sajnos akkor szélen úgy megennének minket mint a nem is tudom mi.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.03.21. 16:02:57

lui1698 írta:
visca el barca írta:ezt a puhl által elterjesztett hulyeseget ideje lenne elfelejteni :D
Tényleg lehet, hogy az öreg mondta két fél deci vegykó után. :D
De olyannak meg még mondjuk értelme is lenne ha mondjuk 20 centiről bikázzák a csávó kezére a labdák, mert akkor gyakorlatilag esélye nincs neki haptákba vágni magát.
ez a rábikázom a kezére, ugyanaz az eset, mintha futsz a védő után, és a 16oson belül véletlenül rálépsz a sarkára az meg összeesik. ugyanugy befujják a 11est (a madridnak, nem nekünk :D)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.03.21. 15:58:50

visca el barca írta:ezt a puhl által elterjesztett hulyeseget ideje lenne elfelejteni :D
Tényleg lehet, hogy az öreg mondta két fél deci vegykó után. :D
De olyannak meg még mondjuk értelme is lenne ha mondjuk 20 centiről bikázzák a csávó kezére a labdák, mert akkor gyakorlatilag esélye nincs neki haptákba vágni magát.
Na mindegy, kicsit már off.

Te meg sasojjá' a filmesbe! :D
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Rivaldinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2071
Csatlakozott: 2005.05.21. 08:24:46
Tartózkodási hely: csúcson

2012.03.21. 15:55:22

lui1698 írta:
sjd írta:Ehhez tartozik még: én emlékszem rosszul, h régebben a nem szándékos kezezést nem büntették sárgával (sőt, nem is büntették)?
Én is emlékszek ilyesmire, hogy ha a labda keresi a kezet és nem fordítva, vagy vmi ilyesmi.
Mindketten jól emlékeztek.. Alves-nek jogos a szabálytalansága, viszont a sárga nem. Szándékos kezezést büntetnek csak sárgával a szabály szerint.... De a gyakorlatban sajnos bírója válogatja.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.03.21. 15:54:24

ilyen nincs h a labda keresi a kezet.

ezt a puhl által elterjesztett hulyeseget ideje lenne elfelejteni :D

a kéz, kéz. tök mindegy h mi keres mit. ha egy csapatnak/játékosnak előnye származik a kezezésből, sárga, szabadrugás.

ennyi.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.03.21. 15:50:50

sjd írta:Ehhez tartozik még: én emlékszem rosszul, h régebben a nem szándékos kezezést nem büntették sárgával (sőt, nem is büntették)?
Mert az utóbbi meccseken rendre 3-4 lap van abból, hogy rárúgják egy teljesen vétlen játékos kezére a labdát...
Én is emlékszek ilyesmire, hogy ha a labda keresi a kezet és nem fordítva, vagy vmi ilyesmi.
De mondtak már olyat is, hogy ha nem természetes testhelyzetben volt a karja a játékosnak akkor szabálytalan.
Nem tudom, de nálam egyértelmű mindkét eset Alves-nél.
Hülyegyerek, de szeressük. :lol:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.03.21. 15:47:09

lluisllach89 írta:Ja és nem rúgtunk lesgólt, Canal+ HD-n néztem, kikockázva, vonallal illusztrálva egyvonal sem volt Messi rekordgólja.
Csak a partjelzőnek nincs Canal+ HD-ja, szóval ezt inkább azért engedte tovább, mert tovább akarta engedni (főleg, hogy két ilyet gondolkodás nélkül beintett lesnek az első félidőben).
Viszont nagyon nincs is értelme vitatkozni ezen, mert annyiszor ítéltek tévesen lest, hogy még legalább 5 lesgólt kell rúgnunk, mire egálban leszünk
Egyébként Alves szabálytalanságánál nekem is úgy tűnt, hogy kívül kezdődött, de az akkora ökörség volt a braziltól, hogy nincs mit a bíróra fogni
Ehhez tartozik még: én emlékszem rosszul, h régebben a nem szándékos kezezést nem büntették sárgával (sőt, nem is büntették)?
Mert az utóbbi meccseken rendre 3-4 lap van abból, hogy rárúgják egy teljesen vétlen játékos kezére a labdát...
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.03.21. 15:22:46

De amúgy ez ellen nem lehetne tenni, pl. gyakorlással.
Úgy értem, mint ahogy egy játékos is tudja fejleszteni a gyengébbik lábát, fejjátékát stb. úgy egy játékvezető is képes lehetne szorgalommal és munkával jobbá lenni.
Meg némelyikre kajakra rossz még ránézni se.
Én se vagyok egy félisten alkat, de azért az szerintem elég gáz, hogy némelyik nagyonhülyéről 5 perc után az jön le mintha fél éve futna.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.03.21. 14:42:17

sajnos az egész spanyol játékvezetői kar gödörben van, nem csak a mi meccseinken, meg a margitén ennyire gyengék.

néha bele-bele nézek más spanyol bajnokiba, azokon is tragikusak. :roll:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése