Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2229
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.10. 23:12:36

Szóval ilyen érzés lehetett a többi csapatnak évekkel ezelőtt, amikor ellenünk játszottak. Vezetünk és hiába támadod le őket, úgyis megtartjuk a labdát. Már értem, miért utált minket a fél világ. Le a kalappal a Girona előtt, nagyon jól össze van téve az a csapat, és egyénileg is voltak olyan megoldások, amiből sugárzik, hogy magas az önbizalom.

Nálunk is megvoltak a helyzetek, eredmények.com xG-je alapján jobbak voltunk (3.5 vs 2.7 de úgy, hogy 1-3-nál 3.02 volt a Girona 1.57-jével szemben), de ennyi [auto_cenzúra] idiótát nem lehet sehogyan sem elfedni. Lewa melléfejelése, Gündogan folyamatos helyzetei 6-10 méterről, Raphinha nem létező labdaátvételei, Lewa elfejeli Araujo elől, stb stb. És az xG nem mutatja azt a retkes sok borzasztó utolsó passzt. Ez egyszerűen értékelhetetlen volt, amit a kapu előtt műveltünk.

Igazából bármelyik kapu előtt. Mert a Girona úgy csinált bohócot a miénk előtt a védőkből, ahogy csak akart. Futkorásztak, mint pók a falon, ha nem egy helyben várta az ellenfél a labdát. Fájdalmas volt nézni, ahogy agyatlanul ácsorognak, miközben zsebkendőnyi területen teszik-veszik a 16 előtt, amiből aztán tiszta lövőhelyzetet tudnak teremteni ahol még egy retkes blokk sem képes belépni.


A pozitívum a második félidő eleje, akkor valamit nagyon elkapott a csapat, agresszívan letámadott és futószalagon jöttek a veszélyes támadások. Ebből látszik, hogy nem töketlen ez a csapat, csak balfékek. Baldé szerepköre kifejezetten jó volt erre a meccsre, nagyon kellett abban a térben a védősorból kilépő ember, piros pont Xavinak miatta.

Végül, nem kifogásként, mert 1-2 sérült bármikor lehet és ez automatikusan benne van a játékban, de egy Gavival ez baromira máshogy nézett volna ki, a csávót az ilyen meccsekre találták ki, nagyon nagy balszerencse, hogy nem állt rendelkezésre.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.10. 23:11:48

Lehetett volna itt ma barmi, sajnos ennyi minosithetetlen egyeni hiba kozvetlen mindket kapu elott teljesen ellehetetlenitene barkit.

Mondanam en is, hogy nem volt kp vedekezes es ez nagy gond, de a Gironanak ugyanugy nem volt, nagyon sok mulik mindig az ellenfelen is. Ma egy szokatlanul nyitott meccs volt ilyen szempontbol, az o tamado szekciojuk sokkal jobban alkalmazkodott.
Igazabol sokkal tobb golt kellett es lehetett vna rugnunk, mint nekik, ma ebben lett volna a lehetosegunk. Meg akkor is sokkal tobbet, ha beleszamitom az utolso 10-15 percet mikor teljesen kinyiltunk mar, es nekik is jott a lehetoseg gazdagon.

Menni kell tovabb, mert ez a ponthatrany nem kicsi, de a megszerezhetokhoz kepest semmi.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.12.10. 23:11:17

Idén a dobogó is bravúr, BL-t felejtsük el, annak kell szurkolni, hogy ne legyen nagy a pofon, csak sima kiesés.

Pedig ez aztán a legextrább kezdő volt, kíváncsi vagyok, mi lesz a kifogás.

Rafinnya annyira ügyetelen, az agyam leég tőle, a divatdiktátor kundét meg az is megeszi hátul, aki nem akarja.

Botrány. S ebben Xavi is benne van.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Saviola 2023.12.10. 23:12:02-kor.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3762
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.12.10. 23:09:02

Egyértelműen a középpályás védekezésen, illetve annak hiányán ment el a meccs. Képtelenek voltunk ott feltartóztatni őket, simán átjátszották/átrúgták a középpályánkat, egy az egyben mehettek a tökig feltolt védősorunkra. Meg is lett az eredménye.

A sok kihagyott helyzet nem feltétlen, de ez viszont mindenképpen edzői hiba.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.10. 23:06:25

ocsike83 írta:
2023.12.10. 23:03:24
Télen igazoljuk át a teljes Girona-t....

Vicc, hányadék ez az egész. (Ki is tilthattok miatta).
De aki ebbe bármi pozitívat lát, hát gratulálok neki.
Jöhet itt akármilyen statisztika, pont nem érdekel. A focit gólra játszák. És pont.
Falusi kiscsapat lehúzott bennünket a wc-n....

Taps. Taps.

Xavi szólhatna az öregnek, hogy ő ehhez kevés.....
Nem érdemeltünk vereséget, ott a másik élő közvetítés topikban...
Most komolyan? Ennyire mellé nézni vlamit hogy lehet?
Nincsenek már szavak tényleg
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2023.12.10. 23:05:38

Na akkor en leirom ismet,hogy aki azt latja,h Messi nem ferne be az nem tudom mit nez..50evesen jarokerettel is barmelyik “tamadoink” helyere beferne.
Az idei szezon szepen bizonyitja,hogy egy vilagi makunk volt tavaly meg a gyengelkedo rivalisok.Akkora pofon jon meg nekunk a bl ben,hogy koszonom ,tobbet egy ideig nem vagyok erre kivancsi.Minden meccsen agyverzes kerulget.Full nulla,semmi a jatekunk!!most mar inkabb a dobogo legyen a cel,mert meg par ilyen fenyes teljesitmeny es az a csufsag is bekovetkezik…
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.12.10. 23:03:24

Télen igazoljuk át a teljes Girona-t....

Vicc, hányadék ez az egész. (Ki is tilthattok miatta).
De aki ebbe bármi pozitívat lát, hát gratulálok neki.
Jöhet itt akármilyen statisztika, pont nem érdekel. A focit gólra játszák. És pont.
Falusi kiscsapat lehúzott bennünket a wc-n....

Taps. Taps.

Xavi szólhatna az öregnek, hogy ő ehhez kevés.....
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.12.10. 23:02:06

Két rúgott góllal meccset kell nyerni,de nem így lett. Ennyi buta hiba hátul, nem szeretek egy embert kiemelni de Kounde ma nagyon durván nem tudta merre hány méter.

Vicc hogy egy magas színvonalú meccsen,jól játszva,sok helyzettel, lehetőséggel szép labdakihozatalokkal. Négy kapott gól....és úgymond sima vereség.

Egyszerűen a védelmünk idén nem az igazi. Ahogy Inigo-Araujo elkapta a fonalat,egyből a meccsek nagy részét uraltuk.

Nagyon szomorú eredmény,iksz meglehetett volna,s ha azt mondjuk Atletico-Girona négy pont,rabolint az ember. Így azért ez keserű.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.10. 20:23:38

A fociban barmi megtortenhet, de szeretek a valoszinusegeknek hinni.
A Gironan sztem jobb formaban van nalunk es a madridnal is, de sztem ez az Atleticora is igaz volt.
Kozben viszont volt egy hetunk keszulni, pihenni, es mar harmadjara lesz fenn ugyanaz a kezdo11 ha jol szamolom. Ezeknek latszani kellene sztem a palyan.
Hosszu ido ota eloszor gondolom azt, hogy minden valoszinuseg szerint nyernunk kene.
Az elmult ket meccsbol mindketton kozel voltunk ahhoz, hogy megszivjuk, es ennek kizarolag egy oka lett volna: a tamadok helyzetkihasznalasa es altalanos megmozdulasbeli minoseguk kritikan aluli volt.
Remeljuk hogy ez javul, bar ez szerintem csak szemely szerint a a harom emberunkon mulik, foleg mentalis ertelemben.

Nehezen tartom elkepzelhetonek, hogy jo lesz/lenne a helyzetkihasznalas, es megis pontot vesztunk.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7305
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.10. 20:17:54

Elég egyértelműen megvan a gálakezdő. Ilyenkor ez rendben is van, hogy nem rotál, volt lehetőség pihenésre. Reméljük olyan játék lesz, mint az elmúlt meccseken, csak jobb/szerencsésebb helyzetkihasználással. :) Akkor nem lehet gond.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5180
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.12.10. 19:42:43

mai kezdő: Iñaki Peña - Koundé, Araujo, Christensen, Cancelo - Gündogan, De Jong, Pedri - Raphinha, João Félix, Lewandowski
Kép
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.12.10. 17:41:45

LG írta:
2023.12.09. 13:36:37
Lehet, hogy egy kicsit off, de van rá értelmes magyarázat, hogy miért kell 80 százalékban vasárnap este játszanunk bajnokit? Lehető legrosszabb időpont szerintem. Mondjuk régebben voltak 22:00-ás, sőt, rémlik még 23:00 meccs évekkel ezelőtről, de ebben nem vagyok azért biztos, lehet csak 22:30 volt.

Szerintem az angolok ezt is okasabban csinálják, 17:30, 18:30 tökéletes időpontok a rangadókra.
ugyanez a liverpoolnal:

Konkrétan az elmúlt 3 évben (beleértve a most szombatot is) 15-ször játszik ebben az időpontban a Liverpool a második legtöbbet a Tottenham, 7-szer.
Ha ez nem tendeciózus szivatás akkor nem tudom mi.
Mondjuk akkor érteném, hogy ha elköltött volna a Liverrpool is 2 milliárdot játékosokra, lenne két teljes csapat egyforma képességű játékosokkal.... de az első helyekre pályázó csapatok közül gyakorlatilag a legszűkebb a 'Pool kerete.
Mondhatja valaki, hogy paranoiás vagyok - de ez nem jelenti hogy nincs üldözés.


13:30 szombaton sem jo

nem lehetne elfogadni, hogy van egy fordulo sorsolas es igy jon ki?
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3293
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.10. 17:26:55

Ide nekünk a gironai oroszlánt!

A csapatnak éreznie kell, hogy meleg vasat tart kézben és ezt tovább kell ütnie.
Teljesen mindegy, hogy a Girona hol van jelenleg a tabellán, győzni kell és másra nem szabad godolni.
Volt egy teljes hét meccs nélkül, ahogy Xavi is nyilatkozta, nincs miért változtatni, rá kell lépni a gázra és határozottan előzni.
Nem tudok elképzelni egyéb forgatókönyvet, mint magabiztos győzelmet.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1079
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.10. 17:18:01

Én meg pont a délutáni meccseket nem szeretem, a villanyfényeseknek más hangulatuk van.
Amúgy nyilván a klub reklámértéke miatt játszunk este, a tévécsatornáknál ez a csúcsidő. A BL- és más kupameccsek is ekkor kezdődnek.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.10. 16:33:59

LG írta:
2023.12.09. 13:36:37
van rá értelmes magyarázat, hogy miért kell 80 százalékban vasárnap este játszanunk bajnokit? Lehető legrosszabb időpont szerintem. Mondjuk régebben voltak 22:00-ás, sőt, rémlik még 23:00 meccs évekkel ezelőtről, de ebben nem vagyok azért biztos, lehet csak 22:30 volt.
Spanyolországban ősz elején meg tavasszal elég meleg van délután, ezért teszik általában esti időpontra a meccseket, amikor már hűvösebb az idő. Kora ősszel meg tavasszal indokoltak ezek az időpontok, de ilyenkor már valóban nem szerencsések ezek a 21 órás kezdések. A szombat esti időpontok akasztanak ki leginkább. Pont a legrosszabb időzítés, amikor a legtöbben mennek el szórakozni. Ilyen időtájban, 15 fokban már simán lehetne játszani egy kellemes vasárnap délutáni időpontban.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3293
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.09. 17:27:31

Sinya22 írta:
2023.12.09. 06:23:19
Ez van, hozzátartozik a focihoz, ettől függetlenül nem szabad erre fogni szerintem soha 1-1 kudarcot, be kell verni a helyzeteket, aztán kit érdekel, hogy nem nézett vissza valamit.
Ennyi. Se több, se kevesebb.

A labdarúgás ilyen sport. Tele van elkerülhetetlen kontaktokkal, érintkezésekkel, összeütközésekkel, test test elleni párharcokkal. Ezek közül elkerülhetetlen, hogy rengeteg ilyen-olyan kontakt a természetéből adódóan járhat szubjektív véleménnyel, ezáltal bírói döntéssel. Bőven elég csak a szögletek vagy a rögzített szituációk utáni eseményekre gondolni.

Ahogy a fenti kommentben írva van, ez van, hozzátartozik a focihoz, bíró nélkül nem kezdődhet el a meccs.

Szerencse, hogy sokmindent lehet a bírókra fogni, ilyen olyan elméleteket gyártani, bennük keresni és megtalálni a sikertelenség okát.
Másra fogni mindíg könnyebb.
Vajon hányszor téved a bíró egy meccsen és hányszor tévednek a játékosok?
Valamiért a győztesek részéről nem szokott jellemző lenni a bíróval való foglalkozás..... :oops:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21180
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.09. 13:36:37

Lehet, hogy egy kicsit off, de van rá értelmes magyarázat, hogy miért kell 80 százalékban vasárnap este játszanunk bajnokit? Lehető legrosszabb időpont szerintem. Mondjuk régebben voltak 22:00-ás, sőt, rémlik még 23:00 meccs évekkel ezelőtről, de ebben nem vagyok azért biztos, lehet csak 22:30 volt.

Szerintem az angolok ezt is okasabban csinálják, 17:30, 18:30 tökéletes időpontok a rangadókra.

Ami konkrétan a meccset illeti, nem sokat láttam idén a Gironát. Konkrétan egyszer, a Real ellen. Ott gyengék voltak. Persze lehet, hogy rossz meccset fogtam ki, hiszen az az egy vereségük van. Szóval egy meccsből nem akarok kiindulni, de amit hallok és olvasok róluk, amit játszanak, az a nagyok ellen nem tűnik nyerőnek. Aztán meglátjuk, lehet tanultak a Real elleniből, és megpróbálnak egy óvatosabb, taktikusabb játékot. Vagy lesz ami lesz alapon megpróbálnak lejátszani minket, ami talán még néhány hete még mehtett volna nekik, most már nem hiszem.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.12.09. 12:28:55

Nagybarcelona írta:
2023.12.09. 07:16:26
Bíró kèrdèsben mindenkivel egyetèrtek. Andris kiemelte a lènyeget, tegnap ezt megalapoztam.

Szerintem is belenyúlnak a mecsekbe, akár olyan èrdekből, hogy izgalmasabb legyen a bajnokság.

Szerintem is van valami a háttérben, vannak utasítások, ezèrt is írtam, hogy szerintem jók a spanyol bírók.
Nekem leglátványosabb, az a szezon, mikor alig kaptunk büntetőt, a Reál bebiztosította a bajnokságot, majd jött a statisztikai kozmetikai. Volt, hogy 2-t is kaptunk, pl. Amikor Alba felesett a saját lábában, sosem felejtem el az arckifejezésèt, ahogy csodálkozott, hogy befújták. :)

Ott van mèg Itturalde Gonzalez nyilatkozata, hogy a bírók 90%-a Reál szurkoló.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy csalnak, de ha nagy százalèkuk kasztíliai, valószínűleg kevèsbè kedvelik a katalán vagy baszk csapatokat, simán el tudom képzelni, hogy emiatt ha akaratlanul is, de mi jövünk rosszul ki a kètes szituációkból

Azután ott vannak a számomra èrtelmezhetetlen dolgok
Gil Manzano szètfújja az egèsz meccset, majd hiba nèlkül lehozza a Clasicot.
Hernandez Hernandez múltkori nyilatkozata.
Amit Laporta nyilatkozott, hogy èvtizedekig Reál Madridhoz közeli szemèly volt a szövetsèg elnöke.

Off: Negreira per. Szerintem sajnos szó szerint megállja a helyèt a vád. A semleges ítèleteket akartuk elèrni, ès ezèrt fizettünk, amiért büntetést fogunk kapni. Az ország szemlèletèt, törtènelmèt nem tudtják megváltoztatni.
Sajnos ez is a futball része. Ami jobban zavar, hogy a bírók engedik a durva játékot. Sokkal több lapot kellene felmutatni. .. Van amikor a negyedik olyan belépőért adnak csak sárgát, amikor egyenként mind megérdemelt volna egyet-egyet.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1079
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.09. 10:29:08

bence0330 írta:
2023.12.08. 23:13:29
legutóbb elnéztek egy lest pár hete egy Pool meccsen, de ugye ott már van hangfelvétel is, égett az egész banda...
A hangfelvétel meghallgatása a Ligában is csökkenthetné a VAR-bírók részrehajlásának a gyanúját, de csak akkor, ha a felvétel valódiságát és manipulálatlanságát mindenki elfogadná. Van rá esély, hogy ebben is ugyanúgy kételkednének, mint magában a VAR-ban vagy a mezei bírók pártatlanságában.
Nem tudom, hogy ma már egyértelműen ki lehet-e jelenteni, hogy a VAR kudarc lenne, talán helyesebb azt mondani, hogy egyelőre nem tökéletes. Maga az elképzelés nagyon jó, a technikai feltételek is megvannak hozzá, csak az emberi faktor rondít bele egy kicsit. De ez semmiképpen ne jelentse azt, hogy az AI-ra kellene bízni az egészet, akkor már maradjon inkább Hernandez sporttárs a szobában.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.09. 09:25:31

bence0330 írta:
2023.12.08. 23:13:29
Tavaly én egyedül a BM-Inter (ergo BL) meccseken éreztem úgy, hogy olyan szinten förtelmes volt minden, hogy az már csak csalás lehet. Aztán könnyen lehet, hogy csak pont összejött, és mivel ugye nagyon rosszkor történt, kb kiestünk miatt a BL-ből, felnagyítódott. Persze ettől még jó lett volna egy nyilvános bocsánatkérés, főleg, mikor Dumfries ütő mozdulattal kiütötte Fati feje elől a labdát, minden régi és új szabály szerint 100%-os tizivel, és miért nem nézték vissza sem. Ilyen hiba egyszerűen nem maradhat büntetlenül egy ennyire fontos szituban. Olyan sokat számított, hogy jó eséllyel továbbmehettünk volna, az Inter meg BL döntő helyett EL-ben játszhatott volna.
Általában nem szoktam foglalkozni a jatékvezetéssel, sok értelme nincs .
Az Inter ellen viszont egyértelműen csalás áldozatai lettünk, mint ahogyan az is érdekes volt, hogy a bayern ellen simán felvágták Dembelét, azt vissza sem nézték...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.09. 08:29:02

Bírói ítéletekhez egy megjegyzés: Azzal a példával tudnám szemléltetni, hogy az iskolában minden fórumon fellépnek a bulling ellen nálunk a gyerekeknél, az igazgató többször írt levelet, előadások vannak a gyerekeknek, stb.. MAjd jön a leépült tornatanár nő és nekimegy a gyereknek, hogy "húzd le a pólód, nem akarom a dagadt testedet bámulni". Ahelyett, hogy elmagyarázná neki, hogy mit tehet az elhízása ellen vagy neadj Isten, nem a netflixet kapcsolnák be nekik az iskolában, mert az egyszerűbb....

Visszatérve a focira: Nem kell mindent kimatricázni fair play szlogenekkel, nem kell megjátszani magát senkinek, s akkor majd eldöntöm, hogy kimegyek a grundra focimeccset nézni vagy nézem ezt a lezüllesztett semmit,amibe ömlik a pénz.
Kép
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.09. 07:16:26

Bíró kèrdèsben mindenkivel egyetèrtek. Andris kiemelte a lènyeget, tegnap ezt megalapoztam.

Szerintem is belenyúlnak a mecsekbe, akár olyan èrdekből, hogy izgalmasabb legyen a bajnokság.

Szerintem is van valami a háttérben, vannak utasítások, ezèrt is írtam, hogy szerintem jók a spanyol bírók.
Nekem leglátványosabb, az a szezon, mikor alig kaptunk büntetőt, a Reál bebiztosította a bajnokságot, majd jött a statisztikai kozmetikai. Volt, hogy 2-t is kaptunk, pl. Amikor Alba felesett a saját lábában, sosem felejtem el az arckifejezésèt, ahogy csodálkozott, hogy befújták. :)

Ott van mèg Itturalde Gonzalez nyilatkozata, hogy a bírók 90%-a Reál szurkoló.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy csalnak, de ha nagy százalèkuk kasztíliai, valószínűleg kevèsbè kedvelik a katalán vagy baszk csapatokat, simán el tudom képzelni, hogy emiatt ha akaratlanul is, de mi jövünk rosszul ki a kètes szituációkból

Azután ott vannak a számomra èrtelmezhetetlen dolgok
Gil Manzano szètfújja az egèsz meccset, majd hiba nèlkül lehozza a Clasicot.
Hernandez Hernandez múltkori nyilatkozata.
Amit Laporta nyilatkozott, hogy èvtizedekig Reál Madridhoz közeli szemèly volt a szövetsèg elnöke.

Off: Negreira per. Szerintem sajnos szó szerint megállja a helyèt a vád. A semleges ítèleteket akartuk elèrni, ès ezèrt fizettünk, amiért büntetést fogunk kapni. Az ország szemlèletèt, törtènelmèt nem tudtják megváltoztatni.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3327
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.12.09. 06:23:19

NovaProspekt írta:
2023.12.08. 22:28:39
Ha meg megkérdezzük a madridistákat, 100-ból 90 szerint a Barcának fújnak, és fújtak mindig is. Én nem tudom, mi lehet az igazság.
Az átlag madridistákat nem szabad megkérdezni, a másik oldalon már 2 nappal a meccs előtt szidják a bírót :D Szerintük mi amúgy sem nyerünk soha semmit, meg van nyeretve velünk minden. Nem tudom hogy, de a fejekben ez van, mondom ez az átlag, szerencsére van normális gondolkodású is, de nem ők a hangosak.

Amúgy Andrissal értek egyet, van 5 bíró a pálya mellett, meg 4-en vagy 5-en ülnek a Var szobában, utóbbi csapat tele monitorokkal, vissza tudnak mindent játszani több féle szögből stb. Amikor az ilyen 16-on belül taposások, és társai mehetnek tovább, az nem amatőrizmus, hanem szimplán belenyúlás a meccsbe. És nem csak Spanyolországban van ilyen, Angliában is gyakran előfordul. Még azt mondom, hogy egy 38 fordulós bajnokságban elmegy, mert ide is és oda is "tévedni" fognak, de egy 1 vagy 2 meccses párharcban, vagy egy 6 meccses csoportkörnél nagyon nem mindegy, ha 1 meccsbe már bele van nyúlva. Ez van, hozzátartozik a focihoz, ettől függetlenül nem szabad erre fogni szerintem soha 1-1 kudarcot, be kell verni a helyzeteket, aztán kit érdekel, hogy nem nézett vissza valamit.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7305
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.08. 23:13:29

Tavaly én egyedül a BM-Inter (ergo BL) meccseken éreztem úgy, hogy olyan szinten förtelmes volt minden, hogy az már csak csalás lehet. Aztán könnyen lehet, hogy csak pont összejött, és mivel ugye nagyon rosszkor történt, kb kiestünk miatt a BL-ből, felnagyítódott. Persze ettől még jó lett volna egy nyilvános bocsánatkérés, főleg, mikor Dumfries ütő mozdulattal kiütötte Fati feje elől a labdát, minden régi és új szabály szerint 100%-os tizivel, és miért nem nézték vissza sem. Ilyen hiba egyszerűen nem maradhat büntetlenül egy ennyire fontos szituban. Olyan sokat számított, hogy jó eséllyel továbbmehettünk volna, az Inter meg BL döntő helyett EL-ben játszhatott volna. Ennyit tud számítani egy hiba, hiába nincs esetleg mögötte szándék. Xavi meg össze-vissza volt szidva, hogy bírózik.

Utána egész évben nem éreztem így, emlékszem, mikor mindenki rettegett Gil Manzanotól és inkább fújt nekünk.

Amúgy általánosságban nem érzem, hogy bárkinek fújnának, inkább csak azt, hogy bénák, és ha rosszkor jön össze, akkor azon néha sajna sok múlhat, és csalásnak tűnhet, mint a fenti eset. Tavaly láttam az összes Reál meccset szinte a perdöntő klasszikóig. Ott is voltak olyan döntések a Reál ellen, hogy csak néztem.

Bár amúgy amikor 2-3 ilyen orbitális tévedés van egy meccsen, nem tudom, hogy nem cikibb-e úgy, ha nem csalnak. Akkor tényleg az van, hogy bármelyik kocsmából be lehetne oda tenni valakit, és megoldaná ezen a szinten.

Az angol bajnokság szerintem ezen a téren is előrébb van. Nem rettenetesen sokkal, de előrébb, pedig ott kezdték a leggyatrábban a videóbírózást. Ott legalább vannak tényleg nagyon jó bírók is (pl. Taylor szerintem már a pályán jobb százalékban hozza le a meccseket, mint a spanyolok a VAR-szobával együtt), szerintem kevesebb a VAR-tévedés, ha viszont van, akkor az aztán figyelmet kap, és minden sajtó harsogja, jóval nagyobb publicitással jár (legutóbb elnéztek egy lest pár hete egy Pool meccsen, de ugye ott már van hangfelvétel is, égett az egész banda...), aminek szerintem köszönhető a hosszabb távú javulás is. Persze ott meg mindig az a gyanú alapja, hogy esetleg nincs-e túl sok pénze egy arab sejknek... itt nálunk a ligában legalább ilyen nincs.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.12.08. 22:28:39

Ha meg megkérdezzük a madridistákat, 100-ból 90 szerint a Barcának fújnak, és fújtak mindig is. Én nem tudom, mi lehet az igazság.

Az is lehet, hogy szimplán mennek a fogadások a háttérben nagy tétekkel, és változó, hogy éppen melyik csapat győzelmét kell kihozniuk egy meccsen, hogy a fogadásban résztvevő haveri klientúra elvárásainak megfeleljenek.

Mint amikor a filmekben megmondják a bokszolónak, hogy akármekkora király is vagy, az ikszedik körben padlót kell fognod. Még ilyesmire tudok gondolni.
Válasz küldése