Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2015.10.04. 21:00:27

az biztos, hogy ez a szabadrúgás is benne lesz majd a wattsba.

hihetetlen, hogy semmi nem akart bemenni. Suarez sokszor rossz döntéseket hozott, nagyon görcsölt megint, szerintem. Én azt hittem, hogy felszabadul a két gólja után, de nem.

hihetetlen, hogy mennyire pontatlanok vagyunk elől, hogy ennyi helyzetből csak egy tiziből tudtunk betalálni, azt is majdnem kifogta a kapus.
Matyi ismét bebizonyította -legalábbis nekem-, hogy nem való a kezdőbe. Így hagyni, hogy elmenjenek mellette az első gólnál... én nem is értem.
Aztán meg a másodiknál ilyen rosszul helyezkedni.. nem kimozdulni, mikor a többiek kiléptek, és aztán még csak eszébe sem jut, hogy legalább a labda felé mozdult volna, vagy valami... mire eszébe jutott, hogy ki kell lépnie, és ki is lépett, már a kapuban volt a labda. Nem értem, hogy miért őt erölteti LE? Számomra ez a legnagyobb kérdőjel. Sokat ekézzük Alvest, joggal, de Matyi legalább annyira kilóg, mint ő. Ha nem jobban. Nem is emlékszem olyanra, hogy lett volna olyan meccs, amin Matyi hibájából ne kaptunk volna gólt.
Egyszerűen nem ebbe a csapatba való.
És erre nem magyarázat az, hogy a középpályánk béna.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.10.04. 12:23:57

TripleH írta:
visca el barca írta:azért a real is eldobott már 4 pontot két sörmeccsen,
Aha pajti, azért buktunk a Malaga ellen idén meg 1-0 lett mert sörmeccs. Legalább hülyeséget ne beszélj.
nem vagyok a pajtid, és igen, a realnak egy olyan csapat ellen játszani ahol van 30 kapuralövésük 90 perc alatt az sörmeccs.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7443
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.10.04. 11:42:35

Pont az egygólos meccseken kell a lefújásig izgulni, hogy vesztünk-e pontot vagy sem. Az egy veszélyes eredmény, bármelyik csapat képes egy gólt lőni, még akkor sem ha köze nincs a meccshez.

A tegnapi játékkal szerintem nem volt igazán baj. Aki azt mondja, hogy ötlettelen, fogalmatlan azzal távolról sem értek egyet. A helyzetkihasználás volt tragikus. Ha így, ilyen játékkal szerzünk pontot, a játékról is másképp vélekedett volna egy-két károgó ebben biztos vagyok.

Neymar-t én nem ekézném. Szerintem jól menedzselte az előrejátékot, szinte minden támadás vagy tőle indult vagy rajta ment keresztül, mindegyikben komoly szerepe volt. A befejezéseknél választott ő is többnyire rossz megoldást.
Az irányítást nem tudja úgy megoldani mint Messi, de ez sztem nem lehet elvárni senkitől.
Ezzel a játékkal nem is lenne igazán baj, főleg ilyen körülmények között, csak a kapu előtt kéne határozottnak lenni.
Szerintem Vermaelen visszatérésével, ami már elérhető közelségben van, a hátsó alakzat is feljavulhat, ez párosulva egy koncentráltabb helyzetkihasználással minden fronton komos esélyessé tehet minket.
Én bízom ebben.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.10.04. 11:06:01

Bob_Marley írta:@palesz77
Én meg úgy gondolom, hogy egy okosan lehozott 1:0 ugyanúgy lehet egy nagyon jó és taktikus meccs. Plusz ha nem számítana az eredmény, akkor pont nem égne állandóan a topik egy-egy gyengébb eredmény után. Ezt most nem konkrétan neked szól, hanem volt már rá példa.
Azt tudom, volt már erről szó régebben is emlékeim szerint. Számomra egy "lepörgetős" 1-0 nem olyan izgalmas, mert nem látom annyira, vagy nem értékelem annyira komolyan a taktikai részt, mint te. Ettől is szép a foci, mindenki mást imád.. :D

De pl a tavalyi Celta elleni 1-0-ás vereség nekem emlékeim szerint akkor sem volt akkora tragédia, még sokszor írtam is, hogy ha úgy játszana a támadósor, mint azon a meccsen, akkor meg lennék elégedve, mert ott igen pörgött az MSN, csak nem ment be semmi. De pl az idei Celta elleni vereségnél, és az olyan meccseken, ahol lefociznak minket, ott nyilván jönnek a negatív hangok, de ez nem feltétlenül csak az eredmény miatt van, hanem a mutatott játék képe miatt is.

Engem például az sem különösebben érdekel, hogy a Real nyert 10 Bl-t, és ők vezetik a Spanyol Bajnokság örök ranglistáját is, mert ez alatt a 10 év alatt én szerintem sokkal jobban szórakoztam, mint a Real drukkerek - még ha 11/12-ben pl nem is nyertünk, de onnan is sok szép emlékem van. Persze örülök, hogy sok kupa is lehullt a szép játék mellé, de ha a Real a 08/09-es szezonban rajtunk kívül mindenkit megvert volna 1-0-ákra, és így nem leszünk bajnokok, nekem akkor is az a csapat maradt volna az eddigi legnagyobb kedvencem, mert gyönyörű játékot játszottunk - javarészt -, és bezsongva ültem le minden meccs elé, mert tudtam, hogy igazi showt fogok kapni. Míg Tito csapatánál a szezon végére már ez nem volt meg, pedig ott valami rekord ponttal nyertünk bajnokságot talán. De még egyszer mondom, ettől szép a foci, neked lehet az a csapat pl jobban tetszett, mint a 08/09-es.. :)
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2015.10.04. 10:58:37

Nagyon akart a csapat, de most sajnos kipattanós időszakot élünk, így nem sikerült nyerni. 3 kapufa egy meccsen sorsdöntő, ha ebből a háromből kettő bemegy, nyerünk. Nem volt szerencsénk, emellett megint súlyos hibák vezettek a vereséghez, főleg az első sevillainál, Mathieu simán elengedte maga mellett Gameirót. Nincs mit tenni, tovább kell hajtani és egyszer csak véget ér ez a pechszéria.
Kép
Kép
Kép
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2015.10.04. 03:33:16

üdv. a mutatott játékkal nincs szerintem semmi gond, ahhoz képest h mennyi sérültünk van jól játszottunk az utóbbi meccseken csak a helyzetkihasználás nagyon gyenge, ha ma belőjük a ziccereink felét akkor kb. 5-6 góllal verjük őket, csak egyszerűen képtelenek gólt lőni. na meg ilyen eseteknél vezetnék be egy 5-10 perces büntető pados szabályt, mert ahogy undorító módon húzta ez a sevilla védő az időt az hihetetlen, oké eltalálta a kapus egy icipicit a fejét, erre fetreng fél órát hordágyon leviteti magát, majd alighogy leért felállt a hordágyról és jelentkezett h nincs semmi gond jönne vissza, csak ezzel a manőverével elhúzott legalább 4 percet és ez undorító.
mvik
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2015.10.03. 22:47:27

Ha máshogy is látjuk, egy oldalon állunk, nagyjából ugyanazt szeretnénk, be is fejezem a "vitát". :)

Annyit érts meg, hogy az elmúlt években azt éreztem, Tatánál, Titónál, Pep gyengébb évében, meg előtte is, hogy egy jó napunkon elkaphatunk bárkit. Ebben a szezonban a 10 tétmeccsen nem volt egyetlen jó napunk sem. Még akkor sem, amikor viszonylag kevés hiányzónk volt. LE feladata most, hogy fejben kapja össze a fiúkat, mert focizni nem felejtettek el. Szóval, hajrá, hajrá! :)
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.03. 22:34:42

Egyedül a Las Palmas ellen volt bennem némi izgulás, lődöztek párat, de ziccerük nem volt. A többin nem izgultam, de lehet nekem van halvérem. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2015.10.03. 22:23:43

OFF: Palesz, akartam írni p.ü.-t, de azt írja, hogy a felhasználó nem létezik. :D A levelezéssel van gond, vagy nálam van a hiba? Előzö beszélgetésünket is akartam folytatni, de ott is ezt írta, újat sem tudtam küldeni.

Szerk: megoldódott. :)

Bob: tényleg hagyjuk, mert ahogy te leírtad azt, hogy van hova fejlődni, én is leírtam azt, hogy még bármi lehet a szezonból.

Szerk 2, bocs Bob, mégis valami: amit te írsz, hogy lezárni a meccset, meg ilyesmik. Idei egyik győzelmünk sem volt biztos. A simának tűnőben is benne volt a 0-2 is. Én nem azt mondom, hogy hajtsuk szét magunkat egy 5-0-ért, főleg valóban nem a szezon elején, de borotvaélen sem kéne táncolni, mert akkor még nem egyszer annyi pontot fogunk szerezni mint ma, azaz nullát. És sajnos nem arról volt szó ezeken a meccseken, hogy kiadtuk amennyi kellett, hanem hogy pontosan annyi volt bennünk. Na ez az aggasztó, nem az, hogy nem 100 gólokkal nyerünk. Uraltuk a Chelsea, Inter elleni BL elődöntőket is, mégis kiestünk. És azokat jobban uraltuk, mint 1-2 idei simának tűnő bajnokit, vagy BL meccset.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.03. 22:16:01

mahitoo írta:Bob, nem is értünk egyet, meg kicsit el is beszélünk egymás mellett.

Amit felhoztál, az nem ide tartozik, de reagálok rá. Ha 1-0-ás, nyögvenyelős, borzalmas meccseket akarok látni, akkor nézem az olasz bajnokságot, és drukkolok bármelyik csapatnak. De ez a Barcelona, ami még nem is válságból, hanem triplázás után vágott neki ennek a szezonnak. Ha az túlzott nagy kérés, hogy minimális ötlet legyen a játékunkban, hogy a sztárjaink le tudjanak venni egy labdát, hogy kihasználjuk az üres kapus szitukat, hogy a védőink ne csak rohangáljanak, mint pók a falon, és hogy a kapusaink védjenek néhány bravúrosat, akkor persze én vagyok eltévedve.

Egyébként ebből, ha nem kerülünk túl nagy hátrányba januárig, még jól is jöhetünk ki. Csak ahhoz rohadtul fel kéne ébredni, felrázni, felpofozni mindenkit. Mert ha ez a csapat összeáll, és kiegészül Vidallal, Ardaval, esetleg valami januári igazolással, akkor még bármi lehet. De ha Barcelonában mindenki úgy áll hozzá, hogy "hejj, elég pontunk van, tök jók vagyunk, jók az 1 gólos kiszenvedett győzelmek", akkor rohadt nagy pofáraesés lesz.
Rád hagyom, mert tényleg elbeszélünk egymás mellett. Nem volt itt szó hú de nyögvenyelős győzelmekről. Leírtam már miért, a játék megvolt a pontok is jöttek. Én így láttam és ezzel megvagyok elégedve és nem érdekel, hogy 1:0-ra vagy 100:0-ra nyerünk, mert nálam nem az az értékmérő. Egy 0:0 meccsen is maximálisan tudok szórakozni ha olyan és egy 5:0 meccsen is tudom fogni a fejem, hogy milyen hibák vannak. És főleg annak tudatában, hogy mennyi gondunk van pláne tudok örülni a jó eredményeinknek. De lépjünk túl azon, hogy mi mennyi lett mi se dőlünk hátra és írjuk, írtuk a gondokat és Luchoék se fognak. Valamint örök szabály, hogy nem az elején kéne ellőni a puskaport. De rád hagyom, mert más az értékmérőnk. És nem hallgatsz meg másokat, mert a hibákat leírtuk, de tragikumról nem lehet beszélni, eredmények és statok is mutatják hogy nem olyan a helyzet mint most így leírtad. Én maradok középen, mert szerintem is van hova fejlődni, de nem is olyan rossz a helyzet és ami viszont a legfontosabb, hogy a pontok azért jönnek.

@palesz77
Én meg úgy gondolom, hogy egy okosan lehozott 1:0 ugyanúgy lehet egy nagyon jó és taktikus meccs. Plusz ha nem számítana az eredmény, akkor pont nem égne állandóan a topik egy-egy gyengébb eredmény után. Ezt most nem konkrétan neked szól, hanem volt már rá példa. És mikor megvan egy meccs és uralva van, akkor a legfontosabb hogy le legyen zárva, mert a szezon hosszú és csak akkor tudsz versenyképes maradni, ha beosztod az erőt. 1:0 vagy 2:0 onnantól kezdve le kell hozni a győzelmet és lehet folytatni a következő feladattal.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.10.03. 22:04:32

Bob_Marley írta:Én inkább nyerek 100-szor 1:0 mint 99-szer 5:0-ra és egyszer döntetlen.
Ez kicsit off itt, de én pl inkább választanék egy olyan szezont, ahol 99 5:0-ás gálázós meccset játszunk, minthogy 100 1:0-ás lepörgetőset, még ha így esetleg nem is nyernénk meg egy kupát. Persze a klub nem így gondolkozik tudom, de nekem inkább a szórakozás fontos, mint a kupák. A 11/12-es szezont is jobban szerettem pl, mint a 12/13-asat, pedig emlékeim szerint pont a másodikban nyertünk bajnokságot, Pep utolsó évében meg talán semmit sem - max kupa, de lehet azt se.

Ennek semmi köze nem volt semmihez, csak gondoltam leírom.. :D
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2015.10.03. 22:00:46

Bob, nem is értünk egyet, meg kicsit el is beszélünk egymás mellett.

Amit felhoztál, az nem ide tartozik, de reagálok rá. Ha 1-0-ás, nyögvenyelős, borzalmas meccseket akarok látni, akkor nézem az olasz bajnokságot, és drukkolok bármelyik csapatnak. De ez a Barcelona, ami még nem is válságból, hanem triplázás után vágott neki ennek a szezonnak. Ha az túlzott nagy kérés, hogy minimális ötlet legyen a játékunkban, hogy a sztárjaink le tudjanak venni egy labdát, hogy kihasználjuk az üres kapus szitukat, hogy a védőink ne csak rohangáljanak, mint pók a falon, és hogy a kapusaink védjenek néhány bravúrosat, akkor persze én vagyok eltévedve.

Egyébként ebből, ha nem kerülünk túl nagy hátrányba januárig, még jól is jöhetünk ki. Csak ahhoz rohadtul fel kéne ébredni, felrázni, felpofozni mindenkit. Mert ha ez a csapat összeáll, és kiegészül Vidallal, Ardaval, esetleg valami januári igazolással, akkor még bármi lehet. De ha Barcelonában mindenki úgy áll hozzá, hogy "hejj, elég pontunk van, tök jók vagyunk, jók az 1 gólos kiszenvedett győzelmek", akkor rohadt nagy pofáraesés lesz.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7443
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.10.03. 21:56:58

Yokozuna írta:A nagy baj az, hogy látjuk a gyenge játékot, de még azt sem mondhatjuk, hogy ki helyett kinek kéne játszani. A vezetés hibája, hogy ilyen szerencsétlen csere játékosokat sikerült a csapatnál tartani és favorizálni. Az várható volt, hogy jön egyszer egy sérülés hullám, de ez teljesen felkészületlenül találta a csapatot. Most itt vagyunk egy irányító nélküli középpályával, egy valójában két csatáros támadó hármassal, és egy állandóan változtatott, átjáróház védelemmel, amely mögött megzavarodott kapusok múlják alul egymást. Azt kell mondanom, hogy LE-nek az elmúlt szezonban szerencséje volt, hogy ezek a gyengeségek nem jöttek elő, de most eljött a kijózanodás.
1. Igazolhattunk volna akárkit, sz..rt se érünk vele.

2. A kp-ra volt Rakitic-Iniesta-Rafinha (+még Robi) trió egy őszi szezonra, ami elégnek is tűnt, amúgy is ez volt a max. Januárra kibővül legalább eggyel. Akkor 4 minőségi ember két posztra. Ennél nem kell több. Ha itt tartjuk mondjuk Halilovicot és nincs ilyen korán ekkora sérüléshullám szerencsétlen végiglelátózza a szezont és mindenki fröcsögne, hogy miért nem adtuk szegényt kölcsön.
Hátul pedig tavasszal tökéletesen működött a rendszer. Most még Vermaelen is felépült. Szerencsétlen kifogástalan teljesítményt nyújt aztán sérülés. Ha visszatér valószínűleg ő fogja tolni Matyi helyett.

3. Én nem hallottam megzavarodott kapusokról, de akkor rosszul figyeltem idáig Bravot. A németnek voltak potyái, de nem azon ment el meccs. Amellett kit hoztál volna melléjük/mögéjük.

Fogd fel, hogy ez egy klubcsapat és nem egy világválogatott. És létezik rosszabb forma.
Ma még speciel a játékra sem lehet nagyon panasz. Ha ugyanezzel a játékkal ma két helyetet a rengetegből berúgtunk volna, akkora hurráhangulat lenne, hogy észvesztő és minden játékos agyba főbe dícsérve
Forca Barca!!!!
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2015.10.03. 21:42:01

A nagy baj az, hogy látjuk a gyenge játékot, de még azt sem mondhatjuk, hogy ki helyett kinek kéne játszani. A vezetés hibája, hogy ilyen szerencsétlen csere játékosokat sikerült a csapatnál tartani és favorizálni. Az várható volt, hogy jön egyszer egy sérülés hullám, de ez teljesen felkészületlenül találta a csapatot. Most itt vagyunk egy irányító nélküli középpályával, egy valójában két csatáros támadó hármassal, és egy állandóan változtatott, átjáróház védelemmel, amely mögött megzavarodott kapusok múlják alul egymást. Azt kell mondanom, hogy LE-nek az elmúlt szezonban szerencséje volt, hogy ezek a gyengeségek nem jöttek elő, de most eljött a kijózanodás.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.03. 21:32:44

mahitoo írta:Nem a legkevesebb pontunk, hanem a leggyengébb játékunk. 10 meccsen keresztül. Voltak jó 10-20-30 perceink, amik hozták a pontokat. Ez nekem nem elég, és a csapatnak sem lesz az a végelszámolásnál.

Amit írtam, miért kellett? Mert megint abból indult a vita, hogy az első írásom felét ignoráltad, és csak a rosszra reagáltál.
Arra reagálok, amivel nem értek egyet, ha meg egyetértek akkor nem is reagálok. Elolvastam újra, leírtam már mit gondolok a játékunkról, az meg hogy nem volt nyugodt meccsünk? Én nem izgultam a Malaga ellen vagy a Levante ellen sem, s az Atletico ellen sem. És attól még hogy nem nyertünk sok góllal meccset a pontok jöttek. Én inkább nyerek 100-szor 1:0 mint 99-szer 5:0-ra és egyszer döntetlen. Vigo-ban tényleg kilátástalan és buta volt a játék, de az eredmények a statok is mutatják, hogy a játék nem kilátástalan.
Kép
Kép
Kép
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2015.10.03. 21:23:45

Nem a legkevesebb pontunk, hanem a leggyengébb játékunk. 10 meccsen keresztül. Voltak jó 10-20-30 perceink, amik hozták a pontokat. Ez nekem nem elég, és a csapatnak sem lesz az a végelszámolásnál.

Amit írtam, miért kellett? Mert megint abból indult a vita, hogy az első írásom felét ignoráltad, és csak a rosszra reagáltál.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.03. 21:07:32

Balinho írta:
Bob_Marley írta: Helyzetkihasználás nem gondolom, hogy drasztikusan rosszabb lenne, Andris jól megfogalmazta egy másik topikban, azért hú de ziccerekről nem lehet beszélni. Az hogy lövünk x-et kapura az még nem igazi helyzet.
Ezzel nem értek egyet, egyfelől nem csak a mai meccsre vonatkozott, amit írtam, márpedig elég a visszagondolni a keddi meccsre, vagy hogy átlagosan hány helyzetet hagyunk ki egy meccsen. Ez egyébként összhangban van azzal, amit írtam, miszerint nincs egy nyugis meccsünk, pedig helyzetek alapján bőven lehetnének korábban eldöntött meccseink

De akkor vegyük sorra a mai meccset, ezek nálam ziccerek:1) 14.p Neymar passza után Suarez szemben a kapuval senkitől sem zavartatva bevárta a védőt, aki blokkolt. 2) 22. p. Labdaszerzés után 2-2-ben mehetünk Suarez teljesen üresen, de Neymar inkább cselez, minthogy időben passzolna, utána Suarez lesre is szalad, ebből lesz a szabadrúgás, ami ugyan önmagában nem ziccer, de az, hogy Pique nem ér oda a gólvonalon csorgó labdára, nálam igenis az, ráadásul Suarez ahelyett, hogy nullszögből a bepasszt keresné, inkább lő... 3) 26. p 3-3 elleni lerohanás -> Rakitic löbbölése után Suarez 5m-es körzetében senki, de átveszi, ütemet veszít, majd lukat rúg. 4) 63.p Neymar szépen kicselez mindenkit és végül tisztán lőhet, amit Rico bravúrral tol ki. 5) 64. p. Neymar a szöglet utáni kavarodásnál pöcsöl a labdaátvétellel, pedig 5-6 méteres környezetében senki, Rico kirobbanva bravúrral takarja be a kaput. 6) 79.p Suarez szélről bejövő beadásnál Sandro berobbanva megelőzi a védőjét, de a félig üres kapu helyett a kapufát találja el.


Kisebb helyzetek:1) 4.p SEV eladott labda, Suarez hosszan teszi 2-1ben Neymarnak, aki kisodródik, de takarásból azért szépen lő, Rico véd. 2) 9.p a szépen lefejelt labdát 10-ről nem tudja leszorítani Munir. 3) 38. p Suarez a tizenhatos bal sarkáról kapufára emel. (Oké erre elismerem, hogy nem kifejezett gólhelyzet, de pont a helyzetfelismerés miatt a kisebb helyzetekhez odafér) 4) 46. p becsúsztatott szöglet után Pique tisztán fejelhet az ötösről, de nem tud elég erőt bele vinni és Rico kezébe fejel (nálam ez határeset, hogy ziccernek számít-e). 5) 66.p Neymar szépen lő takarásból, Rico résen van és kitolja a lövést a hosszúból. 6) 71. p. Pique robban be a szögletre, fejelhet az ötösről, de a hosszú mellé megy. 7) 85. p a bal oldali középreadást követően Sandro 8 méterről szemben a kapuval eltöri a labdát, amit így egy védő blokkol, a kavarodás után S. Roberto lövését is blokkolják (nálam Sandro helyzete akár a ziccerek közé is kerülhetne).

És akkor ezen felül jött ugye még a gól a tiziből. Szóval azért azt mondani, hogy nem voltak nagy helyzeteink, az erős túlzás, egyszerűen borzasztó gyatrán oldottuk meg őket.
Ez megint akkor fogalomzavar lehet, mert ezek közül ziccernek (én is hibásan igazi helyzetnek írtam, ziccer helyet) csak Suarez első helyzetét mondanám, ami lepattant a melléről az egy nehéz szitu volt, nem öt méteres körzetben nem volt senki. Az elsőt meg ahogy csababarca is írta egyből kellett volna talán. Ja és Sandro kapufája az ziccer volt. Helyzetek megvoltak, ennyi megvolt tavaly is meg máskor is. És pont ezek a lehetőségek mutatják, hogy odaérünk a kapuhoz és megvan hozzá a játék.

@mahitoo ha ez meg az meg emez és amaz, meg lehetne nyolc, akkor egyezzünk meg abban, hogy van 15. :D
Itt tényleg senkit, és semmit nem lehet kritizálni. Se Neymart, se Suarezt, se LE-t, se a csapatot. Minden jó, ahogy van. Lobbizni meg végképp ne lobbizzon az ember pl Bartra mellett, mert hülye.
Ezt meg miért kell? :D Miért ne lehetne kritizálni? Nem éppen megbeszéljük a dolgokat? Látsz olyat, hogy valaki azt írja minden oké? Én is leírtam hogy nem oké, s írtam mi nem oké, de az nálam pl engem totál nem érdekel, hogy 2:0-ra nyerünk vagy 12:0-ra. Játék legyen meg, meg a három pont. Én az előbbit úgy láttam ezeken a meccseken megvolt, elírtam miért. Utóbbit meg ezekhez mérten gyűjtöttük is, s főleg úgy hogy nagyon sűrű a program és vannak sérültek, még inkább pozitívan tudom ezt felfogni.

Biztos vagyok benne, hogy az utóbbi tíz évben nem ez a legrosszabb pontunk hét forduló után, ha mégis így van javítsatok ki. Viszont voltunk már 4 kemény pályán és ezt sem szabad elfelejteni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2015.10.03. 20:51:46

visca el barca írta:azért a real is eldobott már 4 pontot két sörmeccsen,
Aha pajti, azért buktunk a Malaga ellen idén meg 1-0 lett mert sörmeccs. Legalább hülyeséget ne beszélj.
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2015.10.03. 20:51:06

Tartom a véleményem. Mert igen, ha ez van, meg az, akkor 100%-osak lennénk. Ha viszont emez, meg amaz, akkor lenne kb 8 pontunk. Ha azt mondod, nekem, hogy az elmúlt években volt reális sansz arra, hogy kis balszerencsével a Barca 8 ponttal állna 7 forduló után, akkor meghajlok előtted. Mert most megvolt rá az esély, és igen, egy 5-0-ás győzelem garancia arra, hogy az utolsó percben nem buksz pontokat, a játékosok, nézők is kicsit lenyugszanak. Így meg megy a görcsölés.

Itt tényleg senkit, és semmit nem lehet kritizálni. Se Neymart, se Suarezt, se LE-t, se a csapatot. Minden jó, ahogy van. Lobbizni meg végképp ne lobbizzon az ember pl Bartra mellett, mert hülye.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.10.03. 20:44:37

én azért bízom az atleticoban :D torres elrak nekik kettőt az elején, aztán indulhat a favágás. azért a real is eldobott már 4 pontot két sörmeccsen, sztem lesz még nekik is bőven pontvesztés, főleg ha cuncus továbbra is olyan homályban fog kolbászolni mint az idény eddigi legtöbb meccsén. 2 hét múlva celta idegenben, rá két hétre sevilla idegenben, nekik sem lesz könnyű menet.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.03. 20:42:32

Bob_Marley írta:
mahitoo írta: Ha régi motoros vagy akkor pláne nem értem amit írtál, mert a pontokat minden esetben meg kell becsülni. És az meg hogy nem nyertünk még sok góllal meccset? Az baj? Ne vicceljünk már, nem az az értékmérő. Megint a RM-t tudom felhozni példának, akár a tavalyit mikor sorra nyertek 4-5 góllal az elején és itt valami egészen elképesztő siralom hangulat volt, hogy jaj Istenem mi lesz...Plusz most is rúgott Ronaldo ötöt egy meccsen meg a Betis megverték aztán kevesebb pontjuk volt a forduló előtt mint nekünk.

Oké, hogy nem klappol minden, s ezt a csapatvédekezésnek tudom be, de temetni meg nem tudom a dolgokat, mert 7 meccsből csak a Celta ellen volt birka játék. Hadd ne fogjam már fel csalódásnak a Las Palmas ellen, mert "csak" kettőt rúgtunk. Annyit kell rúgni, amennyi elég. Kézben volt a meccs, a vége izgulós lett ezt aláírom (voltak lövőhelyzeteik), de ha nincs a szépítés sima 2:0 és ennyi. Minden meccset nyerjünk meg 1:0-ra azt csókolom.
Bob, én bírlak, de te is olyan lettél, mint aki lekaksizza egy hozzászólás lényegét, kiemel 1-2 dolgot, aztán beleköt. A végét gondolom nem olvastad, vagy nem értelmezted.
A JÁTÉKUNK 10 éve nem volt ennyire gyenge 10!!!! egymást követő meccsen. A Sevilla elleni első kb 50 perc, és az Atleti elleni utolsó 30 volt Barca szintű. Las Palmas sima??? 2-szer egyenlíthettek volna 2-1 után. LAS PALMAS! Újonc csapat! HAZAI MECCSEN! Nem a pontok a baj, mert az rendben van, de EZT LE IS ÍRTAM, hanem a totálisan siralom játékunk, Messivel is, nélküle is. Értem, hogy sokaknak itt a lényeg, hogy nyerjünk 175 kupát szezononként, de ez nem a Chelsea. Itt játék is kell, szép játék. Nem hiába fütyült a fél Camp Nou a Leverkusen meccsen. De ha így folytatjuk, akkor se játék, se pontok nem lesznek.
Megértettem elsőre is, de én meg pont arra utaltam, hogy az nem elvárás, hogy több góllal kell nyerni. És maga a játék meg nem gondolom, hogy 10 éve a legrosszabb lenne. Attól hogy Las Palmas újonc meg hazai meccs? Helyzetek voltak, lőttünk kettőt kézben tartottuk a meccset és igen a végén voltak lehetőségeik az egyenlítésre. Ez baj,ezt írtam már máskor is, s bizony a fegyelemmel gondok vannak, de nehogy már gond legyen, hogy 2:0-ra nyerünk. Nem Barca szintű??Bocs, de már mikor játékosra írja valaki is megmosolyogtató, de most már játék is? :D Bilbao-ban kutya nehéz, s sikerült jól teljesíteni és kézben volt a meccs, főleg azok után hogy előtte nem sokkal négyet kaptunk ott. Teljesen rendben volt a felkészítés és a játék is. Malaga? Megvoltak a helyzetek, végén jött a gól és? Egyáltalán nem éreztem, hogy gond lett volna a csapattal. Atletico? Egyik legnehezebb pálya és uraltuk a meccset és az iram is nagyon erős volt. Levante otthon? Második félidőben elrendeztük hamar a dolgokat. Vigo? Birka játék, meg is lett a "jutalma". Las Palmas? Sima 2:0 meccs volt, végén szerencsétlen bekapott góllal és lankadó figyelemmel. Ma? Egy ikszes meccsnek éreztem, remek irammal, frissebbnek tűnő lábakkal és mégis ma kaptunk ki.
Én sem mondom, hogy minden oké, mert egy erőtől duzzadó csapat a mait behúzza és elég lett volna ehhez a Neymar tizenegyes, de összességében nagy gondokat nem érzek. A meccseket sikerül uralni, helyzetek vannak és gyűjtjük a pontokat. Az hogy sok gólt kapunk inkább aggasztó mintsem az, hogy mennyit rúgunk. Minden meccsen rúgtunk gólt, innentől kezdve ha működik hátul minden, akkor nyerhettünk is volna minden meccset, de nem működik hátul és 9 gólt kapni nagyon sok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2015.10.03. 20:47:11-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2015.10.03. 20:40:13

Bob_Marley írta: Helyzetkihasználás nem gondolom, hogy drasztikusan rosszabb lenne, Andris jól megfogalmazta egy másik topikban, azért hú de ziccerekről nem lehet beszélni. Az hogy lövünk x-et kapura az még nem igazi helyzet.
Ezzel nem értek egyet, egyfelől nem csak a mai meccsre vonatkozott, amit írtam, márpedig elég visszagondolni a keddire, vagy hogy átlagosan hány helyzetet hagyunk ki egy meccsen. Ez egyébként összhangban van azzal, amit írtam, miszerint nincs egy nyugis meccsünk, pedig helyzetek alapján jópárat korábban lezárhattunk volna.

De akkor vegyük sorra a mai meccset, ezek nálam ziccerek:1) 14.p Neymar passza után Suarez szemben a kapuval senkitől sem zavartatva bevárta a védőt, aki blokkolt. 2) 22. p. Labdaszerzés után 2-2-ben mehetünk Suarez teljesen üresen, de Neymar inkább cselez, minthogy időben passzolna, utána Suarez lesre is szalad, ebből lesz a szabadrúgás, ami ugyan önmagában nem ziccer, de az, hogy Pique nem ér oda a gólvonalon csorgó labdára, nálam igenis az, ráadásul Suarez ahelyett, hogy nullszögből a bepasszt keresné, inkább lő... 3) 26. p 3-3 elleni lerohanás -> Rakitic löbbölése után Suarez 5m-es körzetében senki, de átveszi, ütemet veszít, majd lukat rúg. 4) 63.p Neymar szépen kicselez mindenkit és végül tisztán lőhet, amit Rico bravúrral tol ki. 5) 64. p. Neymar a szöglet utáni kavarodásnál pöcsöl a labdaátvétellel, pedig 5-6 méteres környezetében senki, Rico kirobbanva bravúrral takarja be a kaput. 6) 79.p Suarez szélről bejövő beadásnál Sandro berobbanva megelőzi a védőjét, de a félig üres kapu helyett a kapufát találja el.


Kisebb helyzetek:1) 4.p SEV eladott labda, Suarez hosszan teszi 2-1ben Neymarnak, aki kisodródik, de takarásból azért szépen lő, Rico véd. 2) 9.p a szépen lefejelt labdát 10-ről nem tudja leszorítani Munir. 3) 38. p Suarez a tizenhatos bal sarkáról kapufára emel. (Oké erre elismerem, hogy nem kifejezett gólhelyzet, de pont a helyzetfelismerés miatt a kisebb helyzetekhez odafér) 4) 46. p becsúsztatott szöglet után Pique tisztán fejelhet az ötösről, de nem tud elég erőt bele vinni és Rico kezébe fejel (nálam ez határeset, hogy ziccernek számít-e). 5) 66.p Neymar szépen lő takarásból, Rico résen van és kitolja a lövést a hosszúból. 6) 71. p. Pique robban be a szögletre, fejelhet az ötösről, de a hosszú mellé megy. 7) 85. p a bal oldali középreadást követően Sandro 8 méterről szemben a kapuval eltöri a labdát, amit így egy védő blokkol, a kavarodás után S. Roberto lövését is blokkolják (nálam Sandro helyzete akár a ziccerek közé is kerülhetne).

És akkor ezen felül jött ugye még a gól a tiziből. Szóval azért azt mondani, hogy nem voltak nagy helyzeteink, az erős túlzás, egyszerűen borzasztó gyatrán oldottuk meg őket.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Balinho 2015.10.03. 20:55:55-kor.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.10.03. 20:36:36

Nem Ede72 írta:Az egész onnan lett elba...va, hogy elengedték Xavit, meg Pedrót.
Nem tudom nézted-e most a Chelsea meccset, de Pedroval sem lennénk előrébb.. Xavi még csak-csak, de a fene se gondolta, hogy októberre Rafinha 6 hónapra dől ki, és Messi és Ini is 6 heteket hagy ki legalább. Normális esetben semmi gond nem lenne a keretünkkel, a tavalyinál nem gyengébb lényegesen, csak akkor nem kellett a perememberekre támaszkodni, mert nem voltak sérülések.

Neymart meg én nem szidnám most - vagyis hát őt legkevésbé -, nélküle olyan szintű semmi lett volna a játék ma, hogy azt nagyobb fájdalom lett volna nézni, mint most. Ő legalább néha megindult, és próbált helyzeteket kialakítani.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.10.03. 20:34:20

Szerintem a 2007es szezonkezdet volt ehhez hasonló, emlékszem akkor is egy Eto'o-Dinho sérüléssel inditottunk. Holnap valószínűleg már-2be leszünk ami annyira nem baj, viszont szerintem fogunk mi még kiscsapatok ellen is hullajtani pontokat. Nagyon dekoncentráltak lettünk.
A BL viszont meglehet, még így fáradtan, tele sérülésekkel is lefociztuk az Atleticot meg a Sevillát.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.10.03. 20:30:51

tavaly ezrével lőtte a gólokat (év végén leírtam, hogy soha életben nem lesz neki még 1 gólerős szezonja), ennek ellenére borzalmasan gyenge befejező játékos. amióta itt van szemmel láthatóan ez az egyik gyengesége, de látszólag semmit nem fejlődik e téren. a kapuig legtöbbször eljut és ennyi. ráadásul ma nagyon durva volt (majd palesz hoz pár printscreent :mrgreen: ), de volt legalább 5-6 olyan szituáció mikor legalább 5en voltak a nyakán. amugy is olyan érzésem volt egész meccsen mintha emberhátrányban lennénk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése