Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.10.01. 14:09:29

BarcafanTomee írta:
kanty írta:Kb. egyetértek azzal, amit mondasz, de azért meglepne, ha 12 játékossal kezdenénk. :D
Ott vagy Sandro meg Munir között egy -o- az azt jelenti, hogy vagy, tehát vagy Sandro vagy Munir :D
Azt sikerült nem észrevennem, én kérek elnézést. :)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.10.01. 14:08:41

Neymaron sok múlik. Ideje lenne mutatnia is valamit, mert a Leverkusen ellen mind Sandro, mind Munir jobbak voltak nála. A támadásaink nagy része nem véletlenül Sandro oldalán folyt. Lehet nem ártana neki egy kis cserepad sem. Inkább játsszon Sandro, aki viszonylag hasznos, mint h Neymar. A Leverkusen ellen a 15 percben meg kellett nézzem újra a kezdőt h ott van-e Neymar, mert addig a nevét se hallottam. #-o

A Sevilla láthatóan nem bírj a kettős terhelést, ezt ki kell használni. A Juve meccs rengeteget kiszedhetett belőlük. Nyerni kell.
A Fifa egy szégyen
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2015.10.01. 13:59:28

kanty írta:Kb. egyetértek azzal, amit mondasz, de azért meglepne, ha 12 játékossal kezdenénk. :D
Ott vagy Sandro meg Munir között egy -o- az azt jelenti, hogy vagy, tehát vagy Sandro vagy Munir :D
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.10.01. 13:41:23

Kb. egyetértek azzal, amit mondasz, de azért meglepne, ha 12 játékossal kezdenénk. :D
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2015.10.01. 13:27:03

Szerintem inkább reálisan látom, mint pesszimistán, az előző meccsek tükrében mindenképp. Én is úgy gondolom, hogy meg lehetne fogni ezt a Sevillát, még ilyen körülmények között is. De ahhoz a Calderónban látott koncentrációra, csapategységre lenne szükség. Talán ide vehetném még a Bilbao elleni bajnokit is, nem brillíroztunk, de volt egy stabil csapat, kontroll alatti meccs és hoztuk is. Ez kellene most is. Erre az útra kéne visszatérni, de hetek óta nem sikerül a csapatnak. Ehhez jöttek a sérülések, stb, ezért gondolom, hogy most nem nekünk áll a zászló. A fogadóirodák is 2-es körüli szorzót adnak nekünk.

Nem azt mondom, hogy tuti veszítünk, de inkább lesz ez egy hasonló meccs mint a Balaidos-ban vagy a 'Kusen elleni, - ahol lerágjuk a kezünket a védelmi hibák és a kihagyott helyzetek sokaságán,- mint egy Calderónban látott stabil, koncentrált játék. Az adok-kapokból meg bármi lehet.

Ez a két féle formáció meg nagyon adja majd magát, szerintem majd az elsővel kezdünk és aztán váltunk a másodikra.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.30. 21:20:26

BarcafanTomee írta:Szombatok akkor irány Sevilla.

Gyakorlatilag minden ellenünk szól. Egyébként is nagyon nehéz terep, de mi 13-4 első kerethez tartozó mezőnyjátékossal utazunk. Nincs cserénk, nincs Messi, nincs védelem, nincs középpálya, nincs helyzetkihasználás, és még a meccs is 4-kor lesz...Ha most nyerünk én nem tudom mit csinálok. :D
Aranyat érne itt egy esetleges győzelem.

Ami mellettünk szól, az, hogy minden ellenünk szól.
Egy picit azért optimistábban látom a dolgokat, mert azért a Sevilla nem brillírozik a bajnokságban. Örök közhely, de igaz, hogy egy rangadón viszont nincsen favorit és bármilyen előző meccset is kilehet dobni a kukába éppen a meccsen mutatott forma a döntő. Sevilla ellen mindig kutya nehéz a Pizjuan komoly terep és bárhogy is áll a Sevilla. Nagyon sokat jelentene itt egy gőzelem, s nyilván, hogy sok szól ellenünk a sérülések, fáradtság, de ki kell menni és megpróbálni. Szerintem pontot tudunk szerezni és ez a Leverkusen elleni végső fordítás tud akkora lelki többletet adni, hogy a három pont is meglehet akár. Úgy érzem a második félidő a németek ellen egy pörgős, nagyot hajtó jó félidő volt és erre lehet alapozni és ebből kiindulva meglehet verni a Sevilla-t még idegenben is.
Kép
Kép
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2015.09.30. 21:13:35

Szombatok akkor irány Sevilla.

Gyakorlatilag minden ellenünk szól. Egyébként is nagyon nehéz terep, de mi 13-4 első kerethez tartozó mezőnyjátékossal utazunk. Nincs cserénk, nincs Messi, nincs védelem, nincs középpálya, nincs helyzetkihasználás, és még a meccs is 4-kor lesz...Ha most nyerünk én nem tudom mit csinálok. :D
Aranyat érne itt egy esetleges győzelem.

Ami mellettünk szól, az, hogy minden ellenünk szól.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2015.09.30. 11:52:49

Robert Costa, Gumbau, Aitor, Samper, Cámara és Babunski is a nagyokkal edzett ma, utóbbi három közül egy játékos elvileg a nagyokkal utazik majd Sevillába a hétvégén (Gumbau mellett természetesen), gondolom, a héten egyszer-kétszer még felhívja őket Lucho, aztán teszi le a voksát egyikük mellett. Meglepődnék, ha nem Cámarát választaná...

Eközben Grimaldo még mindig sehol, bár ez érthető, hiszen Adriano sosem sérült, Mathieu pedig mindig remekel balhátvédként.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7439
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.09.28. 18:00:41

mess2009 írta:.....Sandró és Munír ? szent igaz nincs könnyű dolguk egy ilyen csapatban csere emberként....ennek ellenére én eddig(!) nem láttam hogy jól cseleznének, nem láttam hogy különösen gyorsak lennének, nem láttam szép lövéseket, magyarán nem láttam semmit az állítólagos potenciálból csak a spanyol átlagnak megfelelő két fiatal focistát.
az viszont tény, hogy most ha LE. is úgy akarja " elválhat a tüdő a májtól .." csurkapistától szabadon..
Egy kicsit más azért beállni Messi és Neymar mellé, akkor lövéseket elvállalni vagy belemenni a cselekbe.
Az előszezonban Sandro például kifejezetten jó volt és agilis, Munir is etette a védőket a B-ben, de nem ugyanaz a két csapat. Ott ha nem jött be egy-egy csel, passz vagy lövés nem azt jelenti, mint Messiék mellett. Főleg, hogy úgy kell mutatni valamit, hogy négy meccsen játszol. Rendben a Levante ellen végig fent volt, de a többin 5-6 perceket, az is inkább időhúzó csere.

A mostani Barca-ban nem lehet annyit próbálgatni, mert nagy az eredménykényszer, aztán meglátjuk, hogy most sikerül-e alkotni. Bár itt is az a gond, hogy két fiatal van, egymás elől veszik el a perceket, ha az egyik mellett letette volna LE a voksát, annak tényleg adott lenne a lehetőség.
Forca Barca!!!!
Avatar
FCB-Mate-FCB
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2011.01.23. 19:03:22
Tartózkodási hely: Budapest

2015.09.28. 16:30:59

mess2009 írta:nem láttam szép lövéseket.
https://www.youtube.com/watch?v=LYFUP7dVx4g" target="_blank :oops:
Tudom, hogy egy gólból nem lehet semmit levonni de a B csapatban sok hasonlót csinált és szerintem van olyan gyors, mint Pedro. Inkább az a probléma, hogy "idefent" nem mutatja meg, hogy a lövőkéje és sok más képessége igenis rendben van. Munir pedig hiába emelkedik ki a korosztályából, ide egyszerűen kevés, pár év kölcsön után talán...
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.09.28. 14:20:13

.....Sandró és Munír ? szent igaz nincs könnyű dolguk egy ilyen csapatban csere emberként....ennek ellenére én eddig(!) nem láttam hogy jól cseleznének, nem láttam hogy különösen gyorsak lennének, nem láttam szép lövéseket, magyarán nem láttam semmit az állítólagos potenciálból csak a spanyol átlagnak megfelelő két fiatal focistát.
az viszont tény, hogy most ha LE. is úgy akarja " elválhat a tüdő a májtól .." csurkapistától szabadon..
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2015.09.28. 08:38:44

Chino írta: Itt fejben nincs valami rendben, ezt a dekoncentráltságot kellene valahogy feloldani LE-nek, mert így Messi hiányában ha nem tekerjük fel a százalékokat nem sok jót várok.
Bizonyos szempontból jókor jött ez a sérülés. Messi jelenlétében nem lehet gyakorolni a Messi nélküli játékot, mert ugye nem lehet kihagyni, akárcsak Busquetst. Most kényszerűségből LE-nek ki kell találni valami játékot, ami hatékony lehet erre az átmeneti időre. Többen kapnak lehetőséget, és kiderül ki alkalmas a pótlására és ki nem. Mindez az idény elején, nem a legnehezebb és leginkább sorsdöntő meccsek idején, amelyek után még bőven lesz mód javítani.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7439
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.09.27. 16:31:27

mess2009 írta:ami engem illet nem vagyok elkeseredve csak látok néhány olyan fogyatékosságot, ami visszavet bennünket.
elől: túl sok az improvizáció, vagy egyszerű és átlátható a szándék, vagy túljátszott és azért akad el az akció.
pl.: Messi gyorsít és küld egy előre passzot a mellette futónak....sokszor már itt elakad, mert látható a szándék (ki ismert figura) és bele lépnek..., Neymar megindul és nem a kapura tör, hanem keresi Messit....ki ismert figura, számítanak rá...Suarez a rálőtt labdákkal egy (ösztönös? beidegzett?) mozdulatot erőltet egy lefordulást de 30/1 a siker + borzasztóan elpattannak tőle a passzok....
ehhez jön még amit lejjebb már megjegyeztek, hogy pl. sem Munir, sem Sandró, de még Sergi R. sincs összeszokva jóformán senkivel...
azt nem tudom, hogy mi az oka hogy sok a rossz passz de ez is feltűnő...pl. Busi ha kikerül a neki komfortos 5 m es passzokból és próbál dinamikusabban előre játszani,máris pontatlanabb...
azután ott van a feltolt védelem...megfigyeltem a hétvégén pl. a Villarealt, hogy szépen tartják a labdát barca módra de nem átengedve a térfelüket, hanem a saját 16 és a felező között és innen már lehet kontrázni is.
már írtam a meccsünk után: most is minden ?!(az a három?) hatékony támadásunk az volt amiben volt sebesség és lendület. ezt kéne (talán) fokozni..
Lehet csűrni-csavarni, de mindennek ellenére van bőven gólhelyzetünk. Tavaly sem volt nagyon más a játék támadásban csak nem volt olyan feltűnő, mert nagy százalékban értékesítettük azokat. Neymar tavaly is leginkább Messit kereste, de még így is rakosgatta a gólokat, Suarez pedig gyakorlatilag ezekből a mozdulatokból élt világ életében csak most vagy a labdaátvételeket szúrja el vagy a kapust teszi naggyá.
Itt fejben nincs valami rendben, ezt a dekoncentráltságot kellene valahogy feloldani LE-nek, mert így Messi hiányában ha nem tekerjük fel a százalékokat nem sok jót várok.
Forca Barca!!!!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.09.27. 10:54:01

ami engem illet nem vagyok elkeseredve csak látok néhány olyan fogyatékosságot, ami visszavet bennünket.
elől: túl sok az improvizáció, vagy egyszerű és átlátható a szándék, vagy túljátszott és azért akad el az akció.
pl.: Messi gyorsít és küld egy előre passzot a mellette futónak....sokszor már itt elakad, mert látható a szándék (ki ismert figura) és bele lépnek..., Neymar megindul és nem a kapura tör, hanem keresi Messit....ki ismert figura, számítanak rá...Suarez a rálőtt labdákkal egy (ösztönös? beidegzett?) mozdulatot erőltet egy lefordulást de 30/1 a siker + borzasztóan elpattannak tőle a passzok....
ehhez jön még amit lejjebb már megjegyeztek, hogy pl. sem Munir, sem Sandró, de még Sergi R. sincs összeszokva jóformán senkivel...
azt nem tudom, hogy mi az oka hogy sok a rossz passz de ez is feltűnő...pl. Busi ha kikerül a neki komfortos 5 m es passzokból és próbál dinamikusabban előre játszani,máris pontatlanabb...
azután ott van a feltolt védelem...megfigyeltem a hétvégén pl. a Villarealt, hogy szépen tartják a labdát barca módra de nem átengedve a térfelüket, hanem a saját 16 és a felező között és innen már lehet kontrázni is.
már írtam a meccsünk után: most is minden ?!(az a három?) hatékony támadásunk az volt amiben volt sebesség és lendület. ezt kéne (talán) fokozni..
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.09.27. 10:43:36

barcuka355 írta:Bocs a hirdetésért! de ezt ne hagyjátopk ki mindenap több új friss BARCA hír meg még egyébmás is nézzétek meg: http://www.barcaman.gportal.hu" target="_blank
Menj már!!!!!!
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Barca+
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2009.06.06. 12:33:59

2015.09.27. 10:28:37

Sziasztok! Valaki legyen kedves nekem megmondani, hogy a Classico most nov.21 vagy nov22.-én lesz! Azért nem mindegy mert szombat este általában dolgozom csak a vasárnap szabad tehát szabadnapot kell kérnem!!! :D 8)
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.09.27. 08:34:12

Messias2 írta:Azért durva, mennyi sérültünk van így a szezon elején. Ráadásul nem is igazolhattunk a nyáron, játékosok is mentek el. Mondjuk egy ilyen szezon után, aminek a nagy részét végigjátszotta 11-13 ember (főleg tavasszal). Illetve többeknek ott volt a Copa is, majd már augusztus közepén szuperkupák. Törvényszerü volt, h emiatt lesz jó pár sérültünk. De ez azért tényleg sok. Ehhez képest nagyon jól kezdtük a szezont. Őszt kellene valahogy kihúzni. Aztán januárban jönnek Ardaék, valamint én várok még igazolást.
Nem tartom felelősnek a Copát. Ezekért a sérülésekért nem. A túlterheltség általában izomsérüléseket okozhat, de most nézd a listát.

Vermalen ennyi meccset, mint most egymás után kb 3 éve nem játszott. Várható volt az izomsérülés.
Rafinha sérülése színtiszta pech.
Messi a labdáért küzdött, szerencsétlenül ütközött.
Neymar szezon elején mumpsz.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2015.09.27. 07:40:43

Messi sérülése rányomta a bélyeget a meccsre, megfogta a többieket, Suárez jól átvette a szerepet a támadások kialakításánál, Rakitic és Sergi Roberto is nagyon jók voltak. Szerintem Robertót nem szabad visszaengedni a középpályára, szeret futni, a szélre való. Csak akkor lesz szívás, ha lesz Vidal és Alvés is formába kerül. A kapott gól szerencsétlen volt, sajnos most Mascherano nem volt a topon, de ilyen erőfordulhat.
Kép
Kép
Kép
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2015.09.27. 00:00:22

Nem kell eret vágnom. :D
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.09.26. 23:51:09

Azért durva, mennyi sérültünk van így a szezon elején. Ráadásul nem is igazolhattunk a nyáron, játékosok is mentek el. Mondjuk egy ilyen szezon után, aminek a nagy részét végigjátszotta 11-13 ember (főleg tavasszal). Illetve többeknek ott volt a Copa is, majd már augusztus közepén szuperkupák. Törvényszerü volt, h emiatt lesz jó pár sérültünk. De ez azért tényleg sok. Ehhez képest nagyon jól kezdtük a szezont. Őszt kellene valahogy kihúzni. Aztán januárban jönnek Ardaék, valamint én várok még igazolást.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10107
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.09.26. 23:18:20

Rinku írta:Most akkor kik is sérültek és meddig is még? Az utóbbi időben nem tudtam igazán követni a csapatot. :? Köszi :) Messi+Rafinha megvan.
Bravo, aki ha minden igaz 1-2 meccsen belül visszatér

Vermaelen 2 hete, és ha jól tudom kb 3 hetet írtak neki

Jordi Alba, aki nyaki/gerinc fájdalmakat érzett, ezért a Celta ellen és most nem játszott.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.09.26. 23:16:50

Rinku írta:Most akkor kik is sérültek és meddig is még? Az utóbbi időben nem tudtam igazán követni a csapatot. :? Köszi :) Messi+Rafinha megvan.
Itt meg tudod nézni. :) De ha nem akarod, akkor mondom, hogy Bravo elvileg október 5-ig, Alba 28-áig, és Verma határozatlan ideig sérült.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2555
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2015.09.26. 23:09:25

Most akkor kik is sérültek és meddig is még? Az utóbbi időben nem tudtam igazán követni a csapatot. :? Köszi :) Messi+Rafinha megvan.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.09.26. 23:08:21

MessiNeymarSuarez írta:
Pavel írta:Skacok!
Az Eibar veri a Celtát, ha így marad eret vágok magamon.
Szerintem az életüket kifocizták ellenünk :lol:
Nem úgy volt, hogy mindenki a Real ellen játssza élete meccsét? :-k
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.09.26. 22:48:46

Pavel írta:Skacok!
Az Eibar veri a Celtát, ha így marad eret vágok magamon.
Aszondom', inkább örüljünk, mert ha minden így marad, vezetjük a tabellát. :)

szerk.: Ja nem, a Villarreal vezeti. :lol:
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Válasz küldése