Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.08.23. 17:29:51

Talán Bartra elvágta magát Luchonál egy időre :(

Minőségi cserepad 8)
Ter Stegen, Bartra, Gumbau, Sergi Roberto, Camara, Munir, Sandro
"And my heart will leave you never."
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.08.23. 17:29:12

Barcelona line-up (official): Bravo - Alves Mascherano Vermaelen Alba - Rakitic Busquets Iniesta - Messi Suarez Rafinha

Szoros meccset várok, természetesen katalán győzelemmel. Jó a kezdő, a belga srácot talán lehetett volna cserélni Bartrára, de most már csak belelendül majd.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.08.23. 17:26:11

Bartra, Rafinha, ez a ti napotok lesz!

Visca el Barca!

Kezdő: Bravo - Alves Mascherano Vermaelen Alba - Rakitic Busquets Iniesta - Messi Suarez Rafinha
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára messideco 2015.08.23. 17:29:18-kor.
"And my heart will leave you never."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.08.23. 08:25:23

így a szezon elejére:
- előszezon ? a foci nem tudja magát függetleníteni a klubtól, pénzes meccseknek lenni kell, voltak is lesznek is
- favoritok lennénk? is. a Madridok is, és még befuthat egy kettő...
-a csapat: ahogy LE. mondta(bevallotta?!) Pedro távozása még a tilalom ellenére is megoldható feladatnak tűnik, Xavi nálam már történelem. Vermalen semmiről nem győzött meg egyelőre, játszani fog ez újdonság, hogy hogyan ? majd elválik. Adriano ? állítólag megy a pótlása cca. Pedróéval azonos. van még ugye Douglas ? ő még nagyobb talány, nála az sem biztos, hogy játszani fog...
összességében a védelmünk alig változott, lehet azt mondani, hogy az utóbbi háorm meccs tragédiát sejtet de az alig változott és a tragikus ugyancsak üti egymást(tavalyi kevés kapott gól!!) kitekintve, akár a Ligára akár Európára azt mondanám, hogy a kapusokat kivéve a hátsó alakzatunk középszerű
- középen nekem igazán fejfájást csak Iniesta gyengülő játéka okoz. tavaly úgy gondoltam, hogy a megváltoztatott felfogás (hátrébb tették és hátrébb is játszik) az oka de az előszezonban időnként elkeserítően pontatlanul, él nélkül , hatástalanul játszott, remélem ennél csak jobb lehet. új elemet itt majd csak a török belépése hoz, én azt gondolom pozitív irányba. S.R. és Rafinha beépítése tipikus edzői feladat gondolom LE. elboldogul vele.
- elől: én hiszek az MSN.-ben még akkor is, ha lehet azért gyenge pont itt is. mire gondolok?: elsősorban ha ki esik egy betű! a másik, hogy a Messi függőség visszahúzó sallangjait jó lenne lassan lecsiszolni! elsősorban Suareznél látom, hogy a" Messikeresés" rontja a hatékonyságát, mert a tizenhatos és az ötös között már neki csak a kaput kellene támadni (inkább) mint Messi-passzot erőltetni.
tudom, nem olyan egyértelmű ez különösen akkor, ha Messi az aki a legnagyobb biztonsággal bevágja. a baj akkor van, ha őt kikapcsolják! lennie kell második, harmadik embernek aki gólerős marad Messi nélkül is de inkább azt mondanám, hogy Messi mellett is. ( igen így működik normálisan az MSN! :twisted: )
összességében a csapatjátékunkról:
LE. már láthatóvá vált (stílusban) ezzel nincs baj. baj a meg nem oldott gondokkal van ami szerintem nagyjából: a szélső hátvédek viszonylagos gyengesége miatt sok a veszélyes beadás. középen Masch. -20 centijére sajna jó hatásfokkal rá lehet játszani, a pontrúgások hárításában nincs áttörés, a szögleteink és a 16-18 m es átlövéseink hatástalanok, vagy ez utóbbinál kevesek.
a támadásvezetésünk még mindég túl bonyolított, alkalmasint lassú és kiismerhetővé vált,
ez az oka annak is , hogy egyre védtelenebbek leszünk a szoros(erőszakos) emberfogás és az előretolt letámadás ellen.
ez azonban természetesen nem egy állandó másra képtelen állapot,(akkor nem itt tartanánk!) és akkor meg említem természetesen a hatékony fegyverünket is: a gyors kontra, a villámgyors kényszerítőzés, az erős középpályás védekezés, a (még ma is ) utólérhetetlen labdabirtoklás.
ami engem illet nehéz de jó szezont várok.
BFC
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2014.07.15. 17:55:16

2015.08.22. 20:57:44

danianevem írta: Hogy ne csak off legyen:
2008-ban regeltem, akkoriban voltam a aktívabb --> triplázás. 2014 nyarán megint aktivizáltam magam --> triplázás. Szóval mindenki nyugodjon le, fogok írni idén is és jön a tripla. :lol:
Úgy legyen. Várom már nagyon, hogy kezdődjön el a szezon, remélem mostmár elverjük az Atletic-et.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.08.22. 20:13:13

Gareth Tello írta:A meccsrutin harmadosztályban való növelésénél szerintem jobb opció lenne, ha a legtehetségesebbek (Adama távozásával most csak Samperre és Grimaldóra gondolok) felkerülnének a nagyokhoz, és még ha nem is jutnának olyan sok lehetőséghez, mint a harmadosztályban, legalább a legjobbaktól tanulhatnának az edzéseken és elkezdhetnék megszokni a La Liga színvonalát.
A padozásnál szerintem mindenképpen jobb, ha játékban maradnak. Még ha a színvonal jóval alacsonyabb is az első osztályénál. Bár legjobb egy jó kölcsön lenne, de ezeket úgy tűnik, nem igazán akarták számításba venni.

Hogy ne csak off legyen:
2008-ban regeltem, akkoriban voltam a aktívabb --> triplázás. 2014 nyarán megint aktivizáltam magam --> triplázás. Szóval mindenki nyugodjon le, fogok írni idén is és jön a tripla. :lol:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.08.22. 13:08:28

LG írta:Igaz, hogy lesznek hiányzók nálunk, + szezon eleji formában vagyunk, de Bilbao sem lesz könnyű helyzeben, a héten a harmadik meccsük lesz, 10 napon belül megy a negyedik :!: . Kike Sola személyében náluk is lesz eltiltott, azt nem tudom, rajta kivül lesz-e fontosabb hiányzójuk.
a szlovákok ellen csütörtökön mondjuk elég tartalékosak voltak (ki is kaptak 3-2-re), szóval a kulcsemberek toppon lesznek vasárnapra
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21253
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.08.22. 12:56:17

Igaz, hogy lesznek hiányzók nálunk, + szezon eleji formában vagyunk, de Bilbao sem lesz könnyű helyzeben, a héten a harmadik meccsük lesz, 10 napon belül megy a negyedik :!: . Kike Sola személyében náluk is lesz eltiltott, azt nem tudom, rajta kivül lesz-e fontosabb hiányzójuk.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2015.08.22. 11:59:58

danianevem írta:Pedig teljesen jó ez a keret. A tehetségesebbek így tovább növelhetik a meccsrutinjukat. Azok meg padozzanak, akik már vannak annyira érettek, hogy 15-20 percekre beugorjanak, de nincs bennük akkora potenciál, hogy meghatározó emberei legyenek a csapatnak a jövőben.
A meccsrutin harmadosztályban való növelésénél szerintem jobb opció lenne, ha a legtehetségesebbek (Adama távozásával most csak Samperre és Grimaldóra gondolok) felkerülnének a nagyokhoz, és még ha nem is jutnának olyan sok lehetőséghez, mint a harmadosztályban, legalább a legjobbaktól tanulhatnának az edzéseken és elkezdhetnék megszokni a La Liga színvonalát.

Cámaráékban meg valóban nincs akkora potenciál, hogy meghatározó emberek legyenek, viszont emellé szerintem egyáltalán nem is elég érettek (és tehetségesek) ahhoz, hogy akár csak csereként is számoljon velük Lucho.
mvik írta:üdv. Neymarról tud valaki valamit h mikor épül fel? mert ő nagyon hiányszik a csapatból.
Mintha Lucho sem igazán tudná: "Neymar? We'll see how things go, how his recovery goes, he could be back in one, two, or three weeks."

szerk.:
palesz77 írta:Official: Sandro will from now on wear shirt number "19" (instead of 16), B players Gumbau and Camara will wear "28" and "27"

Nem is értettem eddig miért 16-osban volt.
Talán nem túl valószínű, de most valamiért bevillant, hogy mi van, ha Gumbau számára készítik elő azt a bizonyos 16-os mezt... (Ugye ő tavaly 16-osban játszott a B-ben.)
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.08.22. 11:53:09

Nekem olyan érzésem van mint amiket itthon lehet talpasztalni, hogy az játszik aki valakinek a valakije, meg nem olyanok kerülnek fel akik tényleg megérdemelnék. Főleg, amiket olvasok a fiatalokról. Bár nem kell csodálkozni ilyen vezetés mellett, amilyen van.
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2015.08.22. 11:50:24

üdv. Neymarról tud valaki valamit h mikor épül fel? mert ő nagyon hiányszik a csapatból.
mvik
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.08.22. 11:37:47

Pedig teljesen jó ez a keret. A tehetségesebbek így tovább növelhetik a meccsrutinjukat. Azok meg padozzanak, akik már vannak annyira érettek, hogy 15-20 percekre beugorjanak, de nincs bennük akkora potenciál, hogy meghatározó emberei legyenek a csapatnak a jövőben.

Éppen emiatt Sergi Robinak is teljesen rendben van a szerepköre. Csak akkor beugró ha már minden kötél szakad, vagy már eldőlt a meccs, egyébként meg elüldögél a padon.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2015.08.22. 11:37:12

palesz77 írta:Gumbau és Cámara remélem csak azért jöttek fel, hogy meglegyen a létszám.
Én csak azt nem értem, hogy ha több szélsőhátvéd is hiányzik bizonyos okok miatt, akkor miért két középpályást kell felhívni, ráadásul miért két ilyen középpályást? :D Ráadásul maga Lucho nyilatkozza is, hogy Albának sok még a 90 perc... Minden adott lenne ahhoz, hogy Grimaldót felhívjuk, tényleg fogalmam sincs már, mik történhetnek a háttérben...
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.22. 11:29:10

Squad (vs Athletic): Ter Stegen, Bravo, Alves, Bartra, Mascherano, Vermaelen, Alba, Busquets, Rakitic, Iniesta, Sergi Roberto, Gumbau, Camara, Rafinha, Munir, Messi, Suarez, Sandro

Alba bekerült, remélem a kezdőbe is be tud, nagyon kéne. Gumbau és Cámara remélem csak azért jöttek fel, hogy meglegyen a létszám.. A Masiával foglalkozó twitter oldalak értetlenül állnak mindenesetre az eset előtt, hogy miért pont ők jönnek fel, akik semmi olyat nem mutattak eddig, ami alapján készen állnának az első csapatra. De Lucho csak tudja mit csinál, mindenesetre engem kicsit bosszant, de az meg senkit nem érdekel ugye.. :D

szerk.: Luis Enrique: "Alba? 90 minutes could be too much, but I don't have a lot of choice either, we'll see."

Official: Sandro will from now on wear shirt number "19" (instead of 16), B players Gumbau and Camara will wear "28" and "27"


Nem is értettem eddig miért 16-osban volt.
BFC
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2014.07.15. 17:55:16

2015.08.22. 10:50:32

Training with all available players. @jordialba trains with the squad & @neymarjr trains as he continues his recovery. 3 perce lett tweetelve :D
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2015.08.22. 07:58:53

Fura lesz megint Bilbaóban kirándulni annak tudatában, hogy nemrég két meccsen is megszívattak minket. Tanulság az edzőnek, hogy ne rotáljon agy nélkül, amibe tavaly is belebukott, tanulság a játékosoknak is, hogy összeszedettebben kell játszani és ne annyi hibával, mint tették azt, főleg a védőink. Várom a meccset és azt, hogy melyik arcát mutatja majd a csapat.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7448
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.08.22. 03:05:06

Gareth Tello írta:
Lehet, hogy ez így túlzónak tűnik, de szerintem aki nézte tavaly a Barça B-t, az nagyjából egyetért velem. :D Ha Luchót mindezek a negatívumok nem érdeklik, és ennyire fontos számára Gumbau magassága, akkor legyen, én ezt elég nehezen tudom megérteni, hogy őszinte legyek, pláne, hogy ott várakozik a B-ben Samper, akiben jóval nagyobb a potenciál, mint Gumbauban, és jelenleg is sokkal jobb játékos, mint Gerard. Ráadásul hiába alacsonyabb Gumbaunál, ő is viszonylag sok fejpárbajt nyer, illetve fizikailag sem elveszett.
Mondjuk ami azt illeti a B-ben nem sokat játszott vkp-t. Azt volt hogy megkapta Samper, de a bajnokság kb. 2/3-ától Patric vette át. Védőként pedig akkora katasztrófa, hogy fájdalmas volt nézni. Többek között ennek tulajdonítom a siralmas szereplést. Hiába van elől Munir-Sandro-Adama kell nekik valamennyi támogatás középpályáról, amihez egy Gumbau-Patric-Camara trió impotens volt. Nem akarom bántani, de a magasságán kívül semmi nincs benne. Technikailag nulla, lassú fejben és fizikailag, a passzoknál pedig ha 5 méterrel távolabb kell már bajban van. Fizikailag sem valami kiemelkedő, de úgy látszik LE valamiért szereti, de kb. akkora a különbség közte és Samper között, mint mondjuk Alves és Oleguer közt.

Amúgy Adrianot én nem bántanám. Igaz volt egy katasztrofális meccse, de az alapján a fél csapatot ki lehetni rakni. Alapvetően nincs vele baj, még támadásban is tud segíteni, ami Neymar hiányában fontos lenne. Ráadásul az az eredeti posztja. Grimaldot én is szívesebben látnám, de valamiért nem szereti LE.
[/quote]
Forca Barca!!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2015.08.21. 21:00:55

ZBarca írta:Valaki írta még régebben, hogy LE-nek erős, magas emberekre van szüksége a vkp posztra, ezért favorizálja őt ennyire.
Szerintem nem kifejezetten erős játékos Gumbau amúgy. A magasságával nem lehet vitába szállni, viszont emellé igencsak lassú, a passzjátéka közel sincs azon a szinten, ahol egy Barça nagycsapatában játszó középpályásnak jó esetben lennie kéne, előrejátékban gyakorlatilag nulla, kis területen történő gyorspasszos játékhoz nem elég jó, fejben lassú, helyezkedni nem tud, ha felmegy a támadóharmadba, akkor elég nagy arányban hoz rossz döntéseket (példának okáért előszeretettel ereszt meg erőtlen és pontatlan lövéseket 30-35 méterről), és védekezésben is gyenge, mert lassúságát nem tudja ellensúlyozni intelligens helyezkedéssel (így igen sokszor az egyetlen megoldás számára a szabálytalankodás).

Lehet, hogy ez így túlzónak tűnik, de szerintem aki nézte tavaly a Barça B-t, az nagyjából egyetért velem. :D Ha Luchót mindezek a negatívumok nem érdeklik, és ennyire fontos számára Gumbau magassága, akkor legyen, én ezt elég nehezen tudom megérteni, hogy őszinte legyek, pláne, hogy ott várakozik a B-ben Samper, akiben jóval nagyobb a potenciál, mint Gumbauban, és jelenleg is sokkal jobb játékos, mint Gerard. Ráadásul hiába alacsonyabb Gumbaunál, ő is viszonylag sok fejpárbajt nyer, illetve fizikailag sem elveszett.

Ami az első bajnokit illeti, elég szoros meccset várok, pláne így, hogy Piqué sem lesz. :? A balhátvéd pozíciója miatt nem aggódnék, ha Lucho számítana Grimaldóra, de mivel nem ez a helyzet, így nagyon remélem, hogy Alba fel fog épülni, ugyanis sem Adrianót, sem Vermaelent nem szeretném látni azon a poszton. Erre a kezdőre számítok: Ter Stegen/Bravo - Alves Bartra Mascherano Alba - Rakitic Busquets Iniesta - Messi Suárez Rafinha. Bár azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy Rafinha visszalép a középpályára, Iniesta pihen, előre meg jön Messiék mellé Munir vagy Sandro.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.08.21. 19:29:20

Erxy írta:
ZBarca írta:LE-nek erős, magas emberekre van szüksége a vkp posztra, ezért favorizálja őt ennyire.
ezert jatszik ott Busquets, Mascherano es Sergi Roberto, ugye.
együtt kitesznek egyet :D busi magas, masch erős, robi meg az ész :P
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.08.21. 19:03:41

ZBarca írta:LE-nek erős, magas emberekre van szüksége a vkp posztra, ezért favorizálja őt ennyire.
ezert jatszik ott Busquets, Mascherano es Sergi Roberto, ugye.
Kép
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.08.21. 18:50:07

Messias2 írta:Az a legfőbb probléma, h B-ben illetve a felkészülési időszakban sem volt meggyőző, ellentétben Samperrel.
palesz77 írta:Nekem az a bajom vele, hogy nagyon könnyen zavarba hozható, a méretei ellenére nem kiemelkedő a védekezése, és az előre játéka olyan szintű, hogy a Fiorentina ellen 1 labdája ment előre, azt is rontotta. Amúgy semmi más.. :D Ő a vkp-k Sergi Robija, miközben itt van a B-ben a vkp-k Thiagoja, mégse játszik miatta. Csak hogy a közelmúlt embereivel példálózzak.
Értem srácok, hogy mi a gondotok vele. Én is szívesebben nézném Sampert a kvk poszton, mint Gumbaut, de szerintem nem véletlen játszatja őt Lucho. Valaki írta még régebben, hogy LE-nek erős, magas emberekre van szüksége a vkp posztra, ezért favorizálja őt ennyire.
Messias2 írta:
ZBarca írta: Azon a Klasszikuson már 3 perc elteltével vezettünk és 30 percig mi irányítottunk. Persze megvoltak az RM lehetőségei is, de lőhettünk volna akár 2-őt is. Persze a futballban nincs ha, ki is kaptunk sajnos. De ott még épült a csapat, a Madrid pedig akkor volt a csúcson. Az a vereség inkább a szerencse számlájára volt írható részünkről.
Szerintem az nem szerencse kérdése, h bhv-ként az ezen a poszton teljesen fogalmatlan Matyit nyomatta, tavalyi KP-ánk leghasznosabb tagja helyett a védekezésben szinte nullátt hozó kiöregedő Xavit játszatta, illetve h Suarezt szélen játszatta, amikor a világ legjobb középcsatára (?). Én ezekre a hibákra gondoltam, de abban igazad van, h megvolt a lehetőség a győzelemre.
Pff, igazad van. Nem emlékeztem már az őszi Klasszikus kezdőjére, azt hittem, hogy Rakiticet nyomatta Xavi helyén LE. Ebben tényleg hibázott, viszont Suareznek az volt az első tétmeccse Barca színekben, nem lehetett tudni, hogy beválik-e szélsőként.
palesz77 írta:
ZBarca írta:Plusz egy kicsit magamra emlékeztet
Hát, nem szívesen lennék veled egy csapatban akkor.. :mrgreen:
De csak annyiban, hogy magas. :D Meg Ő kvk, én pedig inkább támadó felfogású vagyok. És több előre passzt adok, mint Ő. Ugye...? Vagy rosszul emlékszem? Mikor is lőttem kapura utoljára...? Vagy adtam én már egyáltalán kulcspasszt...?! Óóó...
Kép
:mrgreen:
palesz77 írta:
ZBarca írta:Azon a Klasszikuson már 3 perc elteltével vezettünk és 30 percig mi irányítottunk. Persze megvoltak az RM lehetőségei is, de lőhettünk volna akár 2-őt is. Persze a futballban nincs ha, ki is kaptunk sajnos. De ott még épült a csapat, a Madrid pedig akkor volt a csúcson. Az a vereség inkább a szerencse számlájára volt írható részünkről.
Most akkor ez elmondható a második klasszikusról is, hogy minimum 45 percen keresztül - 15-től 60, de lehet 15 előtt is - a Real irányított, és ott eldönthették volna a meccset is akár. Utána Suárez villant, Modric kipukkadt, megtört a Real, és gáláztunk egyet a végére, de közel sem volt az sima meccs. Úgyhogy ha a vereségnél is felhozzuk ezt, akkor a győzelemnél is fel kell..
Hú, hát ebben van valami. :D Egyezzünk meg abban, hogy amit a sors elvett ősszel, azt visszaadta tavasszal.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.21. 16:07:30

ZBarca írta:Amúgy mi a gond Gumbauval? Tudom, hogy miatta nem játszik annyit Samper és hogy még a B-ben sem tudott kimagasló teljesítményt nyújtani, de ha LE-nek rá van szüksége, akkor bízzunk benne.
Nekem az a bajom vele, hogy nagyon könnyen zavarba hozható, a méretei ellenére nem kiemelkedő a védekezése, és az előre játéka olyan szintű, hogy a Fiorentina ellen 1 labdája ment előre, azt is rontotta. Amúgy semmi más.. :D Ő a vkp-k Sergi Robija, miközben itt van a B-ben a vkp-k Thiagoja, mégse játszik miatta. Csak hogy a közelmúlt embereivel példálózzak.
ZBarca írta:Plusz egy kicsit magamra emlékeztet
Hát, nem szívesen lennék veled egy csapatban akkor.. :mrgreen:
ZBarca írta:Azon a Klasszikuson már 3 perc elteltével vezettünk és 30 percig mi irányítottunk. Persze megvoltak az RM lehetőségei is, de lőhettünk volna akár 2-őt is. Persze a futballban nincs ha, ki is kaptunk sajnos. De ott még épült a csapat, a Madrid pedig akkor volt a csúcson. Az a vereség inkább a szerencse számlájára volt írható részünkről.
Most akkor ez elmondható a második klasszikusról is, hogy minimum 45 percen keresztül - 15-től 60, de lehet 15 előtt is - a Real irányított, és ott eldönthették volna a meccset is akár. Utána Suárez villant, Modric kipukkadt, megtört a Real, és gáláztunk egyet a végére, de közel sem volt az sima meccs. Úgyhogy ha a vereségnél is felhozzuk ezt, akkor a győzelemnél is fel kell..

szerk.: LG meg a Lucho topicban leírta a véleményem a "kipukkadásról", egy az egyben adom azt.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.08.21. 15:41:20

ZBarca írta:Amúgy mi a gond Gumbauval? Tudom, hogy miatta nem játszik annyit Samper és hogy még a B-ben sem tudott kimagasló teljesítményt nyújtani, de ha LE-nek rá van szüksége, akkor bízzunk benne. Plusz egy kicsit magamra emlékeztet, de csak annyiban, hogy magas. :mrgreen:
Az a legfőbb probléma, h B-ben illetve a felkészülési időszakban sem volt meggyőző, ellentétben Samperrel.
ZBarca írta: Azon a Klasszikuson már 3 perc elteltével vezettünk és 30 percig mi irányítottunk. Persze megvoltak az RM lehetőségei is, de lőhettünk volna akár 2-őt is. Persze a futballban nincs ha, ki is kaptunk sajnos. De ott még épült a csapat, a Madrid pedig akkor volt a csúcson. Az a vereség inkább a szerencse számlájára volt írható részünkről.
Szerintem az nem szerencse kérdése, h bhv-ként az ezen a poszton teljesen fogalmatlan Matyit nyomatta, tavalyi KP-ánk leghasznosabb tagja helyett a védekezésben szinte nullátt hozó kiöregedő Xavit játszatta, illetve h Suarezt szélen játszatta, amikor a világ legjobb középcsatára (?). Én ezekre a hibákra gondoltam, de abban igazad van, h megvolt a lehetőség a győzelemre.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.08.21. 15:31:40

Amúgy mi a gond Gumbauval? Tudom, hogy miatta nem játszik annyit Samper és hogy még a B-ben sem tudott kimagasló teljesítményt nyújtani, de ha LE-nek rá van szüksége, akkor bízzunk benne. Plusz egy kicsit magamra emlékeztet, de csak annyiban, hogy magas. :mrgreen:

Suarez meg szerintem szimplán csak nincs formában. Gondolom Ő is fáradt a sok utazástól. Ha meg Messi és Neymar mellette vannak, akkor jóval kevesebb védő jut rá. De mint írtam valszeg csak fáradt, a válogatott szünetben kipihenheti magát. Apropó válogatott. Letelt már a 10 meccses eltiltása?
palesz77 írta:Nem csinál ő azért mindent olyan tökéletesen, hogy minden döntésével zokszó nélkül egyetértsek - csak hogy ne menjek messze, Bilbao első meccs. Ügyes Lucho, csinált szép dolgokat, de van aki túl sokra tartja szerintem, ahogy a mostani Barcát is, lesznek itt még csúnya pofára esések.. Top csapat vagyunk, de van több másik csapat is, akik jobbak lehetnek, ha úgy jön ki nekik a lépés, mint nekünk tavaly. De még "egyenlő esélyek mellett" sem mondanám magunkat biztos továbbjutónak pár csapat ellen - bár így szezon elején nem lehet még komoly jóslatokba bocsátkozni.
Tényleg nem csinál minden tökéletesen, de Pepnek és más nagyszerű edzőknek is vannak hibái.
A kijelölt résszel meg egyetértek, de csak azért, mert nincs címvédés a BL-ben, így törvényszerű, hogy az idei kiírásban minden ellenünk lesz és még csak szerencsénk sem lesz. :mrgreen: De amúgy értem, hogy mire gondoltál.
Messias2 írta:Illetve rajta buktunk 1 Klasszikust is.
Azon a Klasszikuson már 3 perc elteltével vezettünk és 30 percig mi irányítottunk. Persze megvoltak az RM lehetőségei is, de lőhettünk volna akár 2-őt is. Persze a futballban nincs ha, ki is kaptunk sajnos. De ott még épült a csapat, a Madrid pedig akkor volt a csúcson. Az a vereség inkább a szerencse számlájára volt írható részünkről.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.08.21. 15:31:03

defender3 írta:Nekem nagyon olyan érzésem van, hogy idén ki fog pukkanni az LE lufi.
ha ki nem is pukkad, ereszteni biztos fog. mondjuk még egy leeresztett lufival is be lehet húzni a bajnokságot. én legalább is bízok bennük, na meg a pincérben odaát :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése