Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.02.22. 08:12:59

KÉP
Ez nem busz volt, hanem valami más...
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.02.22. 07:48:21

Ez a vereség egyértelműen LE sara. Előre hencegett az ellenfél, hogy mindent kielemeztek. És nyilván jól, mert a tömeges indiszponált játéknak csak ez lehet a magyarázata. De hogy egy ilyen meccsre a hazai edző ne gondoskodjon ellenméregről?! Sem eleve, sem meccs közben? Jó, lehet, hogy egy játékfelfogás váltás meccs közben nem jön be. De legalább megpróbálták volna!
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.02.22. 03:17:13

Nem voltam otthon, így nem tudtam nézni a meccset, de fel lett véve! Hazaértem, na mondom látok egy jó kis gálát, az eredményt direkt nem nézem meg előtte... :D Aztán kavargattam a telefonnal, néztem német bajnoki, angol bajnoki eredményeket, azt véletlen nem rányomtam?! :D De jól tettem, micsoda véletlenek. 8) Juanmi gólját még meglestem, aztán töröltem a .csába.

De komolyan, egy kb. ifijátékosokkal felálló Malaga ellen hogy lehet meghasalni egy Neymar-Messi-Suárez támadósorral? Ha nincs ez a szerencsétlen Alves, még lehet akkor is kikapunk.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2015.02.22. 01:32:38

aynas írta:már korábban is megírtam 0 góllal égetjük magunkat. hazai pályán celta és malaga gondot okoz. ez már a reikard korszak végét idézi.
ha messit és neymart kiveszik nekünk végünk. ez már az idén 5. meccs volt a bajnokságban, amikor
nem tudtunk gólt rúgni.24. forduló után. ÉGÉS ÉS SZÉGYEN.
a középpályásaink hány gólt is lőttek idén? jah hogy 5-6-an rúgtak annyit mint odaát james. mit akarunk? msn támadósorral egyenlőre beégtünk.
Én is ebben látom a problémát.
Pont az jutott ma eszembe, ami a 2007/08-as szezonban probléma volt, az a gond most is: az edző. Nem létezik, hogy egy olyan csapat, amiben elől 4 zseni (Iniesta is az, azért még nem is matuzsálem) játszik ne tudjon csak eshetőlegesen hatékony támadásokat vezetni.
Az előző meccseken sem a taktikánk volt olyan hú de hatékony, hanem az elől lévő hármas egyéni villanásai döntöttek, hozták a gólokat. Az erősebb csapatoktól nem 1, hanem inkább 2 gólt szívtunk meccsenként, csak épp Messiék megrúgtak 3+ találatot.

Ennek a csapatnak borzasztó nagy szüksége lenne egy tapasztalt edzőre, aki tudja kezelni a játékosokat és a taktikához sem hülye. Olyan tapasztalatlan edzőkkel, mint Martino volt tavaly vagy most Lucho nem lehet győzni. Oké, Pep(+Tito) bejött, Rijkaard bejött, de ez nem jelenti azt, hogy minden klubhoz kötődő ember akit odaraknak beválik majd. Ennyi erővel Puyol-t is odarakhatták volna az idény végén... Nekünk egy olyan edző kellene, mint amilyen Robson volt a Cruyff-féle Dream-team után. Aki össze tudja szedni a csapatot. Az utóbbi időben Ancelotti és Heynckes is képes volt jó csapatot összerakni pedig Mou és van Gaal után kellett rendbe tegyék a csapatukat. Remélhetőleg egy új elnök meglépi egy újabb sikertelen év után ezt a lépést....

Edzőt igazolhat a klub?
P.G.D.
Barça B
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2014.05.17. 17:31:54

2015.02.21. 22:18:37

roby122 írta: A szezonban nem is tudom mikor volt utoljára szombat esti meccsünk. Mindig vagy szombat délután vagy vasárnap este. Nem erre akarom fogni , de fényes nappal nekünk sosem szokott úgy menni. +
Igen ez volt a gond, ezért nem lőttek távolról sem mert a nap elvakította őket :oops: :mrgreen: .
Az a gond, hogy lassan hozzászokhatunk az ilyenekhez... Nekem az a véleményem, hogy alapból nem vagyunk rosszak, de kéne pár dolog ahhoz hogy a jó taktikai újítások és a győzelmek meg sorozatok ne csak átmenetiek legyenek.
1.Klasszis edző. Nem rossz LE, vannak jó ötletei és húzásai, ráadásul szerintem ez nem is rajta ment el. De azért egy Mourinhonak vagy egy Ancelottinak kis túlzással csak a cipőjét kötheti be...[anno pepnél is ezt mondtuk :mrgreen:
2. Minőségibb keret. Nem rossz a keret, én még a 08/09-től sem látom sokkal gyengébbnek, de azért az elég gáz hogy Matyi többet játszik mint Bartra és hogy ha kimarad a Rakitic Mascherano kettős kis túlzással a harci kedv veszik ki a csapatból :?
3. Suárez.
4. egy kis nyugi a klub körül. Attól még zűrzavar van ott, hogy leigazoltuk a nyugdíjas klubbot zubiék helyére... és nyáron választások... És akkor még nem tudjuk, hogy az LE és a játékosok közti csata tényleg a múlté-e.
Magamat nyugodt embernek tartom, félénk típus vagyok - Luis Suárez. :)
No Bajner,No Party!
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.02.21. 22:16:40

Luis Enrique következő nyilatkozata: "Liga vagy BL? Egyik sem! :mrgreen:
Csak viccelek. A meccs alatt nagyon ideges voltam, a csapatra is, a bíróra is...MIndenre és mindenkire. Nem akarom bántani Enrique-t, hiszen a csapat az előző meccsein kifogástalanul játszott, nem hiszem, hogy ez Enrique sara. A meccs után hideg fejjel végiggondolva mindent; Nem kell a bírót hibáztatni. 2 helyzetünk volt csak, az egyik tévesen behúzott lesből talán, ha nem húzza be, három, de az sem fix, hogy bemegy. Ez van, minden meccsünkre jut pár bírói baki, de általában behúzzuk őket, főleg az ilyen Malag elleni meccseket. A támadó sorral nincs probléma a nevek alapján, a középpályával már annál inkább. Iniesta nem most éli fénykorát, eléggé visszaesett a teljesítménye, Busquets-nek védekezni kellene, Rakitic meg ha kioszt egy jó labdát, az tényleg nagyon jó, de ha nem, akkor az meg nagyon rossz. Az utolsó percekben, mikor a félpályáról akart ívelni, és kirúgta a pályáról a labdát...Fú :lol:
Nem kapnak a csatáraink elöl elég labdát, ezért vissza kell nekik lépni, ezért cselez Neymar kifelé, és nem a kapu felé, és ezért ad Messi mostanában több assistot, mint bármely másik játékosunk, mert ha nem tudnám, hogy csatár, azthinném, hogy középpályás. Suarez meg folyton lesre fut, ha meg nem, akkor is :mrgreen:
Meg kell ütnünk a Madridot majd, ha nem sikerül, kampeca.
Kép
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2015.02.21. 22:13:56

már korábban is megírtam 0 góllal égetjük magunkat. hazai pályán celta és malaga gondot okoz. ez már a reikard korszak végét idézi.
ha messit és neymart kiveszik nekünk végünk. ez már az idén 5. meccs volt a bajnokságban, amikor
nem tudtunk gólt rúgni.24. forduló után. ÉGÉS ÉS SZÉGYEN.
a középpályásaink hány gólt is lőttek idén? jah hogy 5-6-an rúgtak annyit mint odaát james. mit akarunk? msn támadósorral egyenlőre beégtünk.
Avatar
Szuszimester
Jugador del Barça
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2007.06.25. 19:55:16
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2015.02.21. 21:27:06

krosz31 írta:A mai meccsen ismét megmutatkozott, hogy milyen szintű edző Luis Enrique... A korai gól után egyértelmű volt, hogy a malaga kivédekezi de ő nem volt képes időben váltani,illetve egy épkézláb taktikát kitalálni betömörülő csapatok ellen. Persze a játékosok is gyatrák voltak de ha nincs megfelelő taktika akkor nehéz. A rossz meccsekből kell tanulni szerintem, a védelem nagyon sebezhető a középpálya pedig ötlettelen.. Friss emberek kellenek akik nincsenek "jól lakva". Kövezettek meg ha nincs igazam de szeptember óta ez megy... Vagy inkább 2-3 éve
A védelem sebezhető és a középpálya ötlettelen ÍGY. Megláttam a kezdőt, meg hogy azt írták: milyen erős kezdő, nincs tartalékolás.

Erre L.E. kihagyja a MOTOR Mascheranot, meg Rakiticet. Soha nem tudom megérteni, főleg hazai pályán, miért nem küldi ki tényleg a legerősebb kezdőt, és szépen lehozza a pihentetni valókat, amikor már jó az eredmény... Főleg, hogy nagyon kellett volna ez a 3 pont!

Most megint óriási sanszot szalasztottunk el, és ahogy a Realt ismerem, meg is fogják ragadni ezt az esélyt. Majd nézzük csak meg, BL ide-oda, hogy fognak menni holnap.
Szuszimester
Avatar
CsocseX
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2014.04.17. 00:04:53
Tartózkodási hely: Braunschweig (Németország)

2015.02.21. 20:44:31

Yokozuna írta:Valaki a múlt héten video elemzést készített a támadójáték új elemeiről. Na erről csináljon most videot. A középpálya teljesen hatástalan, és a két szélső hátvédünk képtelen egy pontos beadásra. Alba még undorító rugdosódással is rontotta egyébként is szánalmas produkcióját.
Egy újabb mumus a bajnokságban a Sociedad után. Két meccsen nulla rúgott gól egy Malaga ellen. Újra bebizonyosodott, hogy Messin kívül nincs meghatározó, mérkőzést eldönteni tudó játékos a csapatban. Hacsak nem negatív irányban, mint most Alves.
Jól van azért... Nem kell mindjárt teljesen a pokolba húzni mindent. Nem bizonyosodott itt be semmi még. Egyértelműen a Cityn járt az esze már mindenkinek. Ez most nagyon megbosszúlta magát. Az elmúlt másfél hónapban már a triplázásról kezdett mindenki beszélni. Már Luchonak is kellett minden. Jól mondta Pellegrini... Ahogy az Anoeta után egy szempillantás alatt fellendült a Barça, ugyanolyan gyorsan le is zuhanhatnak. Talán öröm az ürömben, hogy ez nem kedden történt meg velünk. Még sokmindent helyre tudunk hozni innen. Megpakolhatjuk a Realt is még nagyon könnyen, akár csak mások is. Ez a pofon nagyon fájt, de talán kellett is most. Nem körülöttünk forog a világ. Át kell gondolni sokmindent.
Força Barça!
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2015.02.21. 20:24:34

Valaki a múlt héten video elemzést készített a támadójáték új elemeiről. Na erről csináljon most videot. A középpálya teljesen hatástalan, és a két szélső hátvédünk képtelen egy pontos beadásra. Alba még undorító rugdosódással is rontotta egyébként is szánalmas produkcióját.
Egy újabb mumus a bajnokságban a Sociedad után. Két meccsen nulla rúgott gól egy Malaga ellen. Újra bebizonyosodott, hogy Messin kívül nincs meghatározó, mérkőzést eldönteni tudó játékos a csapatban. Hacsak nem negatív irányban, mint most Alves.
gamerpapa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2007.09.05. 14:44:16

2015.02.21. 19:18:18

Szerencséd van, én tuti nagyon szomorú lennék :D
Én áprilisban tervezem a Barcelona Almeriát meglátogatni, oda emberiek a jegyárak :'D

Fujj de fos egy meccs volt....
MateLona
Barça B
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2015.01.01. 18:48:53
Tartózkodási hely: A Nap alatt.

2015.02.21. 19:03:16

Gyerekek, én rég nem láttam ilyen gyenge meccset a részünkről! (szerencsére)
Viszont van egy dolog, ami miatt kevésbé vagyok ideges! :D
Pár hónapja még úgy volt, hogy ez a meccs holnap kerül megrendezésre, de gondolom a BL miatt módosítottak és én spec. ma hajnalban indulok Barcelonába, eredetileg azzal a céllal, hogy megnézem életem első élő Barca meccsét... de mi lett volna, ha a szemem láttára kapnak ki... megúsztam. :D
Remélem nem voltam túlontúl off!
"A Barça egy kultúra, egy vallás, valami más. " - Thierry Henry
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.02.21. 18:58:38

Az egyik eset a négyből:
Kép
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.02.21. 18:38:22

Feast4 írta:
visca el barca írta:
Normandia írta:Remélem szerdáig összekapjuk magunkat.
én jobban szeretném ha keddig kapnánk össze magunkat :mrgreen:[/

ok, nem látok a pipátol, keddig.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.02.21. 18:36:30

visca el barca írta:suarez minden meccsen legalább 38.5x lesre fut. észre vette rajtam kívül valaki? minden második támadás így hal meg. ma is ez történt.
Mondjuk ma ezeknek a fele tök jó ütemű kiugrás volt, csak a partjelző ma ismerkedett a játékszabályokkal..
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.02.21. 18:35:40

visca el barca írta:
Normandia írta:Remélem szerdáig összekapjuk magunkat.
én jobban szeretném ha keddig kapnánk össze magunkat :mrgreen:
Igen ha szerdán kapjuk össze magumakt már régen rossz! :mrgreen:
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3548
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.02.21. 18:34:03

krosz31 írta:A mai meccsen ismét megmutatkozott, hogy milyen szintű edző Luis Enrique... A korai gól után egyértelmű volt, hogy a malaga kivédekezi de ő nem volt képes időben váltani,illetve egy épkézláb taktikát kitalálni betömörülő csapatok ellen. Persze a játékosok is gyatrák voltak de ha nincs megfelelő taktika akkor nehéz. A rossz meccsekből kell tanulni szerintem, a védelem nagyon sebezhető a középpálya pedig ötlettelen.. Friss emberek kellenek akik nincsenek "jól lakva". Kövezettek meg ha nincs igazam de szeptember óta ez megy... Vagy inkább 2-3 éve
Én nagyon nagy bírálója vagyok LE. dolgainak, de ez a mai nem az övé volt. Behozta Maschot, Rakiticet, Pedrot ez a három lehetséges cseréje volt. Mindet meglépte. A malaganak az X is jó lett volna szóval ha Alves nem olyan bárgyú idióta akkor is úgyanezt a játékot játszák volna. Nem volt bennünk erő lendület. És most itt szidhatjuk a játévezetést szidhatjuk Alvest de az egész csapat alapjaiban volt rossz. Fáradtak is voltak és ahogy az élő közvetítések topicnban is mondtam, ezen a meccsen mindenki túlgondolt. Már jövő héten jártak és ez úgy elsikkadt. Remélem ez csak egy pillanatnyi zárlat mert ezzel a játékkal bajban leszünk. És nem tudom láttátok e ahogy múlt az idő egyre idegesebbek lette. Messi a földet ütötte, egymással ordibáltak.Minden adta a buktát.

Itt most LE-n a világ szeme, mennyire tudja rendbe rakni fejben őket, mert tudti most bent balhéznak.

Azon meg ne akadjon sneki ki, hogy a malaga ezt játszotta, mindenki tudta, hogy ezt lesz a taktika és be is jött. Ők csak azt csinálták amit kellett, és bejött. Többet tettek a győzelemért mint mi. Teljesen megédemelten jött a három pont. Kioltottak minket tökéletesen.

És ami a kedvencem! (Alves okossága mellett) Alba. Egyre unszinpatikusabb mind a játéka, mind a viselkedése a pályán.
Kép
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2015.02.21. 18:30:01

Néhány játékos (Alves, Alba, Messi, Iniesta) már Manchesterben járt, ennyi az egész. Neymaron és talán Rafinhán kívül nem volt értékelhető teljesítmény.
Pedronak meg ilyenkor kéne jól beszállnia, és akkor talán szóba kerülhetne a neve...
Játékvezetés egy vicc, Alvesre nincsenek szavak...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.21. 18:28:22

Normandia írta:Remélem szerdáig összekapjuk magunkat.
én jobban szeretném ha keddig kapnánk össze magunkat :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.02.21. 18:27:30

visca el barca írta:suarez minden meccsen legalább 38.5x lesre fut. észre vette rajtam kívül valaki? minden második támadás így hal meg. ma is ez történt.
Azt hiszem, Inzaghi a vérszerinti apja.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.21. 18:26:39

suarez minden meccsen legalább 38.5x lesre fut. észre vette rajtam kívül valaki? minden második támadás így hal meg. ma is ez történt.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2015.02.21. 18:25:21

Lehet itt bírozni, talán jogosan is, de botrány volt ma mindenki. Ha végre helyzetbe kerülhettünk volna, toltunk mégegyet a labdán. Na ilyen kb 2szer volt, mert totális nulla volt a támadójátékunk. A bíróval foglalkoztunk, és Neymar is mikor vihette volna, hozzá sem értek, és inkább dobta magát. Suarez semmi, Messi és Neymar talán méggyengébb. Iniesta kb mintha már nem is a Barca játékosa lenne. Alves... Nem is érdemes sorolni. Ha lenne egy kis önkritikájuk, az ilyen meccsek után visszautalnák a heti fizetésüket a játékosok.

A hátralévő meccsek miatt (Barca ill. Real) nem sok reményünk maradt a bajnoki címre.

A bíróhoz annyit fűznék hozzá, hogy nyugodtan hosszabbíthatott volna 10 percet is. Partner volt az időhúzásban.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mahitoo 2015.02.21. 18:27:51-kor.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.02.21. 18:23:43

Motaro írta:Valszeg ha Rafinha bombája beakad közvetlenül a gól után, akkor lemossuk őket. Ehelyett ez a szenvedés...
Ez mondjuk sajnos igaz. Ilyen kis dolgokon is elmehetnek meccsek...
Ettől függetlenül győzelmet ebben a formában nem érdemeltünk.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.02.21. 18:23:01

Nem kell fikázni a Malagát, mert azt játszották, amit vártunk. Ezt tudta az edző a játékos, meg marinéni a sarki kisboltbòl. Ne tegyünk úgy mintha megleptek volna. Alves fogalmatlan balettja meg meg is ágyazott a Malaga taktikájának. De, a csapat úgy anblock volt ma tompa és elképzelés nélküli. Alba beadásai sem értek egy petákot sem. Messi nagyon rosszul játszott, Suarez a raplijain és egy lövésen kìvül szintén 0 volt.Ney pròbálkozott, de nem sok sikerrel. A többiek sem brillìroztak. Remélem szerdáig összekapjuk magunkat.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2015.02.21. 18:22:00

Valszeg ha Rafinha bombája beakad közvetlenül a gól után, akkor lemossuk őket. Ehelyett ez a szenvedés...
Válasz küldése