Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2014.05.12. 17:44:11

Sokan elemeztétek a tegnapi meccset, váltakozó konklúzióval.Mindenkivel egyetértek, aki azt mondja: így nem mehet tovább!
Emberek! Új edző -talán-lesz,lesz csapat megújulás is( olvastam, hogy Laporte a Bilbaóból talán már a mienk?!) és felejthetjük ezt a kínlódó évet!!(Laporte 19 éves francia válogatott belső védő,190 magas stb stb)Felejthetjük ezt a középszer által lelassított, statikus elavult játékot!Tata elévülhetetlen bűne, hogy sokan még Messit is megkérdőjelezték a hívőink közül is!!
És biztos lesz új vezetőség is, mert ezt nekik köszönhetjük!!Tatát is!A méltatlan helyzetet is!!

Pálcát nem török senki felett,Új edző , megújult csapat és stílus,ezek a maradó értékeinkkel együtt garanciát nyújtanak a megújuláshoz!!
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.05.12. 17:30:24

na, a végét nem is lehetett volna kiélezettebbre gyártani, nem tudom, ki rendezte így, de nagyon összejött neki. :D
attól függetlenül, h tény, a közelmúlt barcájának max az árnyéka mostanság a csapat minden szinten, tény, h nem az öreg világa ez az egész és a legjobbat teszi azzal, h visszaúszik dél-amerikába, tény, h annyi minden rossz jött össze idén, h eszméletlen és tény, h mindezek ellenére a ordenáré nagy mákunknak köszönhetően legalább 50% esélyünk van a bajnoki címre, ami egyébként az év vicce, szal ezeket - hugh granttel mondva - vastagon leszrom, ha leesik a bajnoki cím, annak nagyon fogok örülni! nem érdekel, h ki érdemli meg, meg ilyesmi, ha behúzzuk, a plafonig fogok ugrálni!

és utána majd annak szurkolok, h nyáron radikális változások legyenek, mert ez így nem mehet tovább.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
CsocseX
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2014.04.17. 00:04:53
Tartózkodási hely: Braunschweig (Németország)

2014.05.12. 17:30:11

visca el barca írta:én már kb két éve hajtom h el kell felejteni ezt a két szélső csatáros baromságot. az egyiknek nem fekszik, a másik meg sík hülye hozzá :D

neyt meg messit be kellene tenni előre, mögéjük egy bika kp-t és kész is. tök feleslegesen bohóckodunk a volnal szélsőkkel.
Szivemből szóltál... :)
Força Barça!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.05.12. 17:28:20

én már kb két éve hajtom h el kell felejteni ezt a két szélső csatáros baromságot. az egyiknek nem fekszik, a másik meg sík hülye hozzá :D

neyt meg messit be kellene tenni előre, mögéjük egy bika kp-t és kész is. tök feleslegesen bohóckodunk a volnal szélsőkkel.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
CsocseX
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2014.04.17. 00:04:53
Tartózkodási hely: Braunschweig (Németország)

2014.05.12. 17:10:40

visca el barca írta:elég nagy a valószinusege h az év meccsén, majd teljesen uj felállásban jatszunk :D
:)

Biztos vagyok benne, hogy az Elche elleni felállításhoz hasonló fog kimenni a Camp Nou gyepére... Én csak fantáziálok, és megosztom veletek. :)

szerk.: Ennyi eredménytelen iksz után mit várnak? Majd most? Ugyan már, dehogy... Volt lehetősége Martinonak bizonyítani. Sokadszor találkozunk velük idén.

Bár bement volna az a három kapufa...
Força Barça!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.05.12. 17:06:06

elég nagy a valószinusege h az év meccsén, majd teljesen uj felállásban jatszunk :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
CsocseX
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2014.04.17. 00:04:53
Tartózkodási hely: Braunschweig (Németország)

2014.05.12. 16:55:03

FC Barcelona vs. Atlético de Madrid
4-1-3-2

Kép

Egy újabb felállás... Ha már a labdatartás a jelenlegi legjobb előnyünk, vegyünk vissza egy "támadót", és hozzunk be egy plussz közepest. Alexis csak azért ott, mert Neymar nincs, de ha lenne, Alexis biztosan padozna. A keret a körülméyeknek megfelelően alakulhat meccs közben: pl. Iniesta fel tud futni bal szélre, illetve Messi is kihúzódhat néha, olyankor pedig Cesc indulna be középre. Lényegében jobb szélső nélkül lehetne indulni, megerősítve ezzel a jobb oldal védelmét. (Dani nélkül kezdéskor) Ha jönnek gólok, Xavi helyére jönne Song, erősítve ezzel a védelmet középen, ha nem, Alexis helyére "hátha" alapon Tello vagy Pedro (maradna ezzel a két csatáros rendszer), illetve Montoya helyett jöhet majd Dani, és mehet a pánik szerű végső ívelgetés.

A jelenlegi felállásunkat álmukban is megvernék, úgyhogy én meglepetésszerű formációval állnék fel, ami talán kicsit belezavarna Simeone gondolkodásmenetébe. Ha nem akarunk a Bayern München sorsára jutni, akkor hirtelen taktikai változtatásokra lenne szükség, a többit meg tudják már a fiúk is.
Força Barça!
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2014.05.12. 16:34:30

A csapat mélyrepülésének egyik oka, hogy nincs aki megbontsa az ellenfél védelmét. Korábban egy játszani akaró Messi, ezt simán megtette öt-tíz percenként, kénytelenek voltak többen kiváltani rá, aztán jött a gólpassz a társnak, vagy a visszakapott labdát lendületből bevágta. Ez mostanra eltűnt, tegnap Ini is gyenge volt, a két szélső meg igazából soha nem támadja a kaput, főleg ha már felállt a védelem. Az átlövés meg tiltott dolog nálunk.
Bosszantó az a tehetetlen körbe passzolgatás, igazi ötlet, gyors kényszerítők, megindulások nélkül. Tegnap is többször előfordult, hogy akkor is lassítottunk, amikor 2-3 húzásból egy rendezetlen védelem mellett, simán felérhettünk volna.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.12. 16:07:08

gránit írta:
Dave87 írta: a jelenlegi Barcelona legnagyobb problémàja: ez az elavult, végletekig kiismert és màra egyértelmüen lelassult jàtékrendszer a jàtékosok fejére nött és bekebelezte öket.

Nemes egyszerüséggel fogalmuk nem volt, mit kéne jàtszani, miutàn az "A" verzio (mint idén màr sokadszor) csödöt mondott. Ezt mi sem példàzza jobban, mint hogy a 70. percben ivelgettünk Messire vagy Iniestàra.
Itt egy apró ellentmondást érzek. Ami egyben feltárja a legnagyobb problémát. Valóban nem tudják, hogy mit kellene játszani, mert identitászavaros a játékunk. A tiki-taka már a múlté. Legalábbis messze nem abban a formában játszunk, mint 4 vagy 5 éve. Jönnek ehelyett az ívelgetések, és olyan kétségbeesett "megoldások", amikhez nincsenek hozzászokva, és amit nem is igazán tudnak. Ívelgetünk Messire...? C'mon... Feladtuk a tiki-takát - éppen ezért nem mondanám, hogy a régi beidegződések kötik őket gúsba -, viszont nem látni az alternatívát. Olyan alternatív kísérleti elemeket látunk, ami nem az ő asztaluk. Hozzáteszem, a régi tiki-takát ezzel a játékosállománnyal már nem is lehetne játszani. Meg kellene újulni, de senki nem tudja az alternatív irányt. Ez a gond.

Igazából tök logikus a baj. Játszunk de nem támadunk csak járatjuk a labdát. Védekezni meg nem tudunk. Ha tényleg ki akaják ölni át kell alakítani a keretet, mert nézétek meg pl. teganp is. Mi látszott a tanácstalanság. Hogy lőjünk gólt ha nem tudjuk bevinni 16 passzal a 16oson belülre.
Kép
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2558
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.05.12. 15:11:07

Dave87 írta: a jelenlegi Barcelona legnagyobb problémàja: ez az elavult, végletekig kiismert és màra egyértelmüen lelassult jàtékrendszer a jàtékosok fejére nött és bekebelezte öket.

Nemes egyszerüséggel fogalmuk nem volt, mit kéne jàtszani, miutàn az "A" verzio (mint idén màr sokadszor) csödöt mondott. Ezt mi sem példàzza jobban, mint hogy a 70. percben ivelgettünk Messire vagy Iniestàra.
Itt egy apró ellentmondást érzek. Ami egyben feltárja a legnagyobb problémát. Valóban nem tudják, hogy mit kellene játszani, mert identitászavaros a játékunk. A tiki-taka már a múlté. Legalábbis messze nem abban a formában játszunk, mint 4 vagy 5 éve. Jönnek ehelyett az ívelgetések, és olyan kétségbeesett "megoldások", amikhez nincsenek hozzászokva, és amit nem is igazán tudnak. Ívelgetünk Messire...? C'mon... Feladtuk a tiki-takát - éppen ezért nem mondanám, hogy a régi beidegződések kötik őket gúsba -, viszont nem látni az alternatívát. Olyan alternatív kísérleti elemeket látunk, ami nem az ő asztaluk. Hozzáteszem, a régi tiki-takát ezzel a játékosállománnyal már nem is lehetne játszani. Meg kellene újulni, de senki nem tudja az alternatív irányt. Ez a gond.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.05.12. 14:18:26

Feast4 írta:
Dave87 írta: Itt a fö probléma, és csak azutàn kéne azt vitatni, hogy hova meg kit kéne elzavarni. Olyan erös, berögzött döntésmechanizmusok alakultak ki a jàtékosoknàl, amiket szemmel làthatoan nem tudnak leküzdeni. A többi ebböl következik.
Ezért számít szerintem nagyon ki lesz az edző. Ha tényleg ki akarjuk ölni a tiki-takát amit már gennyesre nézett mindenki és mostanra az átütőerő amit régen adott kiveszett belőle akkor sokmindennek változnia kell. Játékosok gondolkodásának, játékosok típusának, felállásnak, mindennek tulajdonképp.
Vegyétek figyelembe, hogy most egy "átmeneti" elnökség dönt, akihez neves edző nem szerződik. Ezért lesz LE. Ha mégis sikerül az átalakítás, akkor maradhatnak.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.12. 13:31:43

Dave87 írta: Itt a fö probléma, és csak azutàn kéne azt vitatni, hogy hova meg kit kéne elzavarni. Olyan erös, berögzött döntésmechanizmusok alakultak ki a jàtékosoknàl, amiket szemmel làthatoan nem tudnak leküzdeni. A többi ebböl következik.
Ezért számít szerintem nagyon ki lesz az edző. Ha tényleg ki akarjuk ölni a tiki-takát amit már gennyesre nézett mindenki és mostanra az átütőerő amit régen adott kiveszett belőle akkor sokmindennek változnia kell. Játékosok gondolkodásának, játékosok típusának, felállásnak, mindennek tulajdonképp.
Kép
Avatar
Dave87
Capitá del Barça
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2007.12.06. 20:42:02
Tartózkodási hely: Magamon kívül

2014.05.12. 13:26:47

A tegnapi meccs egyszerüen siralmas volt. Egyben ràmutatott arra, ami a jelenlegi Barcelona legnagyobb problémàja: ez az elavult, végletekig kiismert és màra egyértelmüen lelassult jàtékrendszer a jàtékosok fejére nött és bekebelezte öket.

Az, hogy a bajnoki hajràban egy kiesés elöl menekülö (de a sorsolàst figyelembe véve, azt gyakorlatilag màr elkerülö) csapat otthonàban egy ilyen vérszegény produkcioval rukkolunk elö, elszomorito. Pedig tegnap akart a csapat, azzal nem volt gond.
Nemes egyszerüséggel fogalmuk nem volt, mit kéne jàtszani, miutàn az "A" verzio (mint idén màr sokadszor) csödöt mondott. Ezt mi sem példàzza jobban, mint hogy a 70. percben ivelgettünk Messire vagy Iniestàra.

Itt a fö probléma, és csak azutàn kéne azt vitatni, hogy hova meg kit kéne elzavarni. Olyan erös, berögzött döntésmechanizmusok alakultak ki a jàtékosoknàl, amiket szemmel làthatoan nem tudnak leküzdeni. A többi ebböl következik.
"A pénzem 90%-át italra és nőkre költöttem. A többit elherdáltam." - George Best
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.05.12. 11:25:27

Leon írta:Barta pedig egyre nagyobb király!1-2 szezon és szerintem egy csúcsformában lévő Puyol szintjére is emelkedhet! 8)
Ha Piqué felépül, akkor én Bartrat tenném be mellé. Egész biztató volt a játéka tegnap is.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2591
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.05.12. 11:15:32

Nagyon sajnálom,hogy Alexis ennyire hasznavehetetlen a kapu előtt,mert sokszor amennyit hajt az emberfeletti!Nem bánom ha viszi a Juve 30 millióért mert mint csatár nem kell ide.De ha már úgy is annyi fut meg ott van kb az egész pályán én egyszer azért megnézném Alves helyén vagy kp pozíción,ezt komolyan mondom,bármekkora marhaságnak is hangzik! :)
Pedro pár meccset (Getafe-Barca- 2-5) leszámítva sajnos egy nagy nulla!Örülök neki,hogy végre Tata is észrevette tegnap és lecserélte!Remélem a vezetőség el zavarja a fenébe akár ingyen is! :twisted:
Ezen okok miatt nem csodálkozom,hogy Messinek e mellett a 2 kütyaütő mellet elmegy a kedve az egésztől,bár hozzáteszem,hogy a tavalyi szezonban egy még töketlenebb és gólszegényebb Pedro-Alexis duó mellet termelte össze az 50 bajnoki gólt,akkor még volt kedve játszani... :roll:
Jó lenne ha jövő hétre legalább egy félidőre összeraknák Neymart! [-o<
Örülök neki,hogy kivételesen tegnap a védelem megoldotta kapott gól nélkül bár Pintonak és Mascheranonak is volt 1-2 hajmeresztő húzása!
Barta pedig egyre nagyobb király!1-2 szezon és szerintem egy csúcsformában lévő Puyol szintjére is emelkedhet! 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.12. 10:41:06

gránit írta: Szerintem a támadósorba kell leginkább a vérfrissítés, mert egyszerűen nem tudunk a védelmek háta mögé kerülni. Körülményesek, határozatlanok és ötlettelenek vagyunk elől, nincs gól, és ezért nem bírja el a csapat a mezőnyjáték apró-cseprő hibáit, amiket korábban elbírt.

Ebbe igazad van. Kellene egy vérbeli technikás csatár aki be tud fejezni, egy gyors erőszakos jól passzoló szélső és szerintem hátra minimum kettő, de inkább három ember. Ez az öt igazolás alap, de a középpályán is lehetne épp tákolni ha már nagyon ott vagyunk. A másik meg az lehet jövő nyáron nem tudunk igazolni ami ha most elszúrják az átigazolási időszakot marha hosszú idő, úgyhogy én a több igazolás elvét vallom perpill.
Kép
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2558
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.05.12. 10:32:02

Mindenkit viszont nem lehet elzavarni, akivel nem vagyunk elégedettek. Minden megújuláshoz kell a folytonosság, nem tudunk 8-10 alap kezdőt egy nyáron igazolni. A Rijkaard-féle megújulás sem átmenetek nélkül ment végbe, ott volt néhány régi erő, Kluivert, Cocu, Luis Enrique, Reiziger stb. Az sem teljesen reális, hogy a gyenge játék miatt szinte mindenkit előveszünk, holott teljesen más szájízzel látnánk a dolgokat, ha egyszerűen képesek lennénk elől gólt lőni. A gyenge játék ellenére ha tegnap berámolunk kettőt-hármat - a játék képétől függetlenül -, azért ennyi ember nem lógna pellengéren. Szerintem a támadósorba kell leginkább a vérfrissítés, mert egyszerűen nem tudunk a védelmek háta mögé kerülni. Körülményesek, határozatlanok és ötlettelenek vagyunk elől, nincs gól, és ezért nem bírja el a csapat a mezőnyjáték apró-cseprő hibáit, amiket korábban elbírt.
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.05.12. 10:23:27

Hogy Pedronak mennie kéne, az nem vitás. A tegnapi játék annyira siralmas volt, hogy annak alapján Messi, Busi és Ini megtartása se tűnt magától értetődő kiindulópontnak. Pedig az. De régi törvény, hogy ha változást akarunk, akkor változtatni kell. Könnyen el tudom képzelni, hogy máshol Masche, Fabre és Sanchez, sőt talán még Tello is nagyot fog alakítani és szurkolok nekik, hogy így is legyen. De itt nem tudnak megújulni.D. Alves, Xavi és Pedro további sikerén azonban meglepődnék új csapatukban. Adrianoból máshol is alighanem csak kiegészítő ember válhat.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2558
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.05.12. 09:56:10

Feast4 írta: Nem is mondtam, hogy csak ő benne a hibás, de van hozzá köze. a drága Pedrotól is meg kéne szabadulni vagy letenni padozni pl.
Kérdés, hogy rá tudjuk-e sózni valamelyik csapatra. Száncsezt szerencsére valószínűleg viszi a Juventus 30 millióért - egymilliószor annyiért, mint amennyit Jézusért adtak!!!!! -, nem tudom, Pedro fog-e kelleni valamelyik csapatnak.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.12. 09:51:28

gránit írta:
Feast4 írta:
gránit írta:A Porto ellen a 2011-es szuperkupa döntőjében igen jól játszott a 10 perce alatt, mondhatni, "döntött". De lehetne említeni a 2012-es Sevilla elleni őszi meccset, ahol konkrétan ő döntött. Egy héten belül meg a Benfica ellen kaparta ki nekünk a győzelmet. Csak amik így hirtelen bevillannak. Vele is úgy vagyok, mint Messivel, nem hozzák az elvárható szintet, de még így is sokadikok a sorban ezen a téren.

Jó de az is tény, hogy egy Portó megy egy Sevilla, nem egy Real, vagy egy akkori MU.

Miért, játszottunk egyáltalán a Manchester United ellen, amióta ő itt van? A 2011-es decemberi klasszikuson is jól játszott emlékeim szerint. Aláírom, hogy nem hozza ki magából a legtöbbet, és a szezon második felére mindig leereszt. De vele kapcsolatban is azt látom, hogy vannak szent tehenek és céltáblák; azért valljuk be, hogy nem rajta múlnak az x-eink és a gólképtelenségünk.
Nem is mondtam, hogy csak ő benne a hibás, de van hozzá köze. a drága Pedrotól is meg kéne szabadulni vagy letenni padozni pl.
Kép
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2558
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.05.12. 09:35:39

Barcaman1993 írta: Messi (ugyanaz, mint Alexis)?
Én tegnap is Messiben láttam egyedül a védelem mögé kerülés pislákoló reményét. Pedro ismét kerékkötője volt a csapatnak - ezért nincs értelme kardoskodni mindenáron a háromcsatáros felállás mellett, Pedróval elől néha úgy érzem, emberhátrányban vagyunk -, Alexis meg berosál, ha meglát maga előtt egy védőt. Ezért is furcsállom, amikor Fabregasék kerülnek elő, mert nem miattuk vagyunk elől teljesen tehetetlenek. A labdatartás megvan, a passzok eljutnak a támadókig, csak ott a tizenhatosnál fogy el a tudomány. Csak találgatni lehet, de szerintem Messi flegmaságának is ez az egyik oka, sajnos tegnap is teljesen reménytelenek voltunk elől. Még Fabregas-szal összejátszva tud leginkább a védelem mögé kerülni - lásd Villareal -, de látszik rajta, hogy érzi a reménytelenséget. Támadót KELL szereznünk a nyáron.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.05.12. 09:21:17

egyet aludva...: az látszik a hsz.-eken is hogy nem nagyon tudunk mit kezdeni ezzel a szezonnal, ezzel a csapattal, nem nagyon tudjuk eldönteni, hogy ki a jó és ki a rossz, ki kell ide és ki nem....az eddigieken kívül, vagy azokat erősítve néhány gondolat:
-szögezzük már le, hogy a Barca mint csapat LASSÚ ! lassan szövi a támadásait, azt a támadást amit tud!!! a sokpasszosat. ha képes felgyorsulni igenis veszélyes és eredményes. a góljaink zöme (leszámítva a durva védelmi kihagyásokat) gyors támadásokból született.
- én (tegnap is) úgy láttam, hogy a csapat erőnlétileg is rosszul edzett, de lehet hogy ez csak a piknikes hét erdménye?!
- a játékosokat sokan nem a posztjaikon elvárható teljesítmény alapján minősítik. Alves hiába vezet sok szélső elfutást, ha mint védő becsődöl(a saját posztján), Sanchez hiába rohangál és szerez sok labdát és mutat be meddő cseleket, ha csatárként bizonytalan, nem elég gólerős, Fabregas hiába ad néhány(!!) jó passzt, gyenge, lassú, a posztján, Busquets hiába egy passzoló(lepattanó fal) ha egy gyors kissé kreativ középpályás sor áll vele szemben, csak elvétve képes (pozícióban) hatékony maradni, lassan fordul a kezdő sebessége gyenge, az akciók árnyéka, Messi valójában abban gyengült, hogy képtelen eldönteni fontos(vesztésre álló) meccseket - az ő posztja ugyanis ez lenne....
- egy nagyon ellentétes vélemény(az átlaghoz) Mascherano! szerintem a jelenlegi Barca védelem legjobbja hosszú ideje, annak ellenére hogy van (1-1 ?!) hibája meccsenként! hányszor maradt le pl. Bartra tegnap egy gyenge támadó játékot mutató ellenfélről, hányszor futott mellé a megelőző szereléseivel?, hányszor nem volt ott a helyén szokás szerint Alves?
stb....
-az utolsó meccsről: bármi lehet de: mit is csináltunk Titóért(???!!) otthon? pedig az igazán illő motiváció lett volna...szerintem az Atma. ma jobb csapat mint a Barca, ezt igazolja tárgyszerűen a szezonbéli egymás elleni eredmény is. nekik ezen túl ott van hogy az x is jó, nekünk maradna, hogy otthon játszunk és hogy nekik bizony figyelni kell a BL.-re is.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2558
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.05.12. 09:18:46

Feast4 írta:
gránit írta:A Porto ellen a 2011-es szuperkupa döntőjében igen jól játszott a 10 perce alatt, mondhatni, "döntött". De lehetne említeni a 2012-es Sevilla elleni őszi meccset, ahol konkrétan ő döntött. Egy héten belül meg a Benfica ellen kaparta ki nekünk a győzelmet. Csak amik így hirtelen bevillannak. Vele is úgy vagyok, mint Messivel, nem hozzák az elvárható szintet, de még így is sokadikok a sorban ezen a téren.

Jó de az is tény, hogy egy Portó megy egy Sevilla, nem egy Real, vagy egy akkori MU.

Miért, játszottunk egyáltalán a Manchester United ellen, amióta ő itt van? A 2011-es decemberi klasszikuson is jól játszott emlékeim szerint. Aláírom, hogy nem hozza ki magából a legtöbbet, és a szezon második felére mindig leereszt. De vele kapcsolatban is azt látom, hogy vannak szent tehenek és céltáblák; azért valljuk be, hogy nem rajta múlnak az x-eink és a gólképtelenségünk.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.05.12. 09:17:24

Feast4 írta:Jó de az is tény, hogy egy Portó megy egy Sevilla, nem egy Real, vagy egy akkori MU.
A Real ellen két fontos meccsen is jól játszott és gólt is lőtt. :wink:

Nem unjuk már Fabregas szidását? Tegnap gyenge volt a 2 félidőben, igen. Arról senki nem beszél, hogy az összes meccset amit behúztunk a szezon végén, azokat mind a beállása után húztuk be, vagy hogy ősszel az egyik legjobbunk volt.

Pedroról miért nem beszél senki? Mascherano? Alexis (mondjuk ő egész jól játszott, de gólt is kéne lőni)? Messi (ugyanaz, mint Alexis)?
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.05.12. 09:09:29

gránit írta:A Porto ellen a 2011-es szuperkupa döntőjében igen jól játszott a 10 perce alatt, mondhatni, "döntött". De lehetne említeni a 2012-es Sevilla elleni őszi meccset, ahol konkrétan ő döntött. Egy héten belül meg a Benfica ellen kaparta ki nekünk a győzelmet. Csak amik így hirtelen bevillannak. Vele is úgy vagyok, mint Messivel, nem hozzák az elvárható szintet, de még így is sokadikok a sorban ezen a téren.

Jó de az is tény, hogy egy Portó megy egy Sevilla, nem egy Real, vagy egy akkori MU.
Kép
Válasz küldése