Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.02.02. 17:18:44

Az is baj, hogy az elmúlt években tényleg kétcsapatos lett a bajnokság.
Most végre lett egy harmadik befutó is, amire talán még jobban oda kell figyelni.
balintbarca
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2013.12.22. 16:21:59

2014.02.02. 17:10:23

Nem hiszem el, hogy valakik itt Fabregast szidják, nálam ő eddig a szezon legjobbja, fantasztikus passzok, gólok, és önzetlen. Szintén nem értem Pedro szidását, ő sztem mindig fut, hajt. Messi tényleg halovány volt. Valdes eddig káprázatos, tegnap béna. Alvesről annyit, hogy nem egy nagy játékos, de montoyánál klasszisokkal jobb, montoyát úgy zavarnám el! Az edzőnkről meg... Hát, ősz óta nem igazán bírom, nem mer cseréket bevállalni, semmi. Ilyen csapattal meg én is nyernék meccseket.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2014.02.02. 16:27:16

Igazából persze lehetne szidni ezt azt,de tegnap ismét nagy nulla volt a komplett gárda...Alexisben láttam még némi akarást,de rajta kívül mindenki csak kóvájgott a pályán...Ez a csapat belefáradt...Ha először látnám ezt azt mondom jó hát van ez így,de Pep utsó éve óta ez látható minden év elején rendre...Halálra nyerték magukat,és nincs meg az a tűz az emberekben ami kellene...És ez jön ki a pályán...Ez nem taktika,nem felállás kérdése,és nem is a játékosok minőségével van a gond...Jó példák tegnap:

-Az elős gól előtt amilyen enerváltan majd lesz vmi alapon csúszott oda a középpályán nem is tudom ki,mind1 is,simán el kellett volna hozni a labdát,ha egy pici lelkesedés van benne elhozza,nem is értettem hogy nem sikerült...Utánna a védelem már kb tehetetlen volt,lendületből akkora üres terület volt,az már nem az ő saruk...
-Alves a második gólnál,sztem nem kell ragozni...
-A harmadik gólnál meg kb 3 ember ott állt ímmel ámmal próbáltak beleérni,de semmi lendület,pont ezért pattant szerencsésen vissza a valenciai elé,középen Pique meg aludt egyet gondolta úgyse jut el oda a labda,azt amikor meg átment 2 emberen a szélső már hiába mozdult...

Ez kérem szépen hozzáállás beli probléma,nem kvalitásbeli,nem taktikai probléma,hozzáállással van itt baj...Halomra nyerte magát az egész gárda,a végtelenségig sztárolták őket,legendák már...És ha akarnak ha nem, nem tudnak úgy hajtani,mint 2009ben...És ez jön ki a meccseken...Ha van kedvük játszanak, ha nem akkor lötyögnek egyet azt vhogy úgys nyerünk gondolják,mert a csapatok 99%ánál annyival erősebb a Barca,hogy általában így is szokott lenni...

Eddig Messi volt a megoldás erre,ő mindíg akart focizni,de egyre inkább úgy érzem,hogy a sok rúgás,meg szemét undormány védekezés az ő kedvét is elvette...Megoldás,új emberek a csapatba...És hát igen,azért Alexis aki még szeretne nyerni dolgokat pörög is,Alba sem épp a lustálkodós,illetve Neymar amikor játszott azért ő mindíg ment előre bizonyítani akar nyílván...Ezért is hiányzik ennyire...Ha van meccsenként egykét ember aki elől mennie akar gólt akar rúgni,akkor zsugázik velük a csapat,különben elalszik meccse közben a társaság zöme...

Megjegyzem azért a szerencsét is nélkülözzük újabban,szal ez is,hogy a 3 gólból 2 legalább mázli volt,a Valencia elől nem tudott hibázni,ami tekintve ezt a gárdát kb lehetetlen esemény, de most pont megtörtént...A kapusuk naná hogy most volt e a legjobb...A bíró rendre fújt amint Valencia játékos megbotlott...Okés kaptunk egy kérdőjeles 11est,de az a kiállítás is mi volt már...Ha a madrid van a pályán laza 3-0 az fix,náluk a fűcsomó tuti a kapu mellé terelte volna a 3 kapura lövést,nem lett volna kiállítás,és Cica rendre teliberúgta volna Benzemat akinek a hátáról bepattant volna 3...Kb...Továbbra is vicc hogy sokkal rosszabb teljesítménnyel lazán nyertek meccseket,bezzeg mi naná hogy benyaljuk ha rossz napunk van,azonnal...Fogom a fejemet mekkora máker a Real,de nem csak idén,úgy 10éve...No mind1...Ettől még lehet előttünk lesznek,ha megérdemlik ha nem...Csak így extra bosszantó...De csak magunknak köszönhetjük...

Hogy ezzel mit lehet kezdeni ami szitu van,jó kérdés...Nyáron ki kell rakni egy-két játékost...Az nyílván nem opció hogy kirakjuk a legendáinkat,akármennyire is megérdemelné egykettő...Soha a büdös életben nem fogjuk eldani Xavit,Init,de Cesct sem...Nem is biztos hogy el kell...A frissítést úgy oldanám meg,hogy Alves pl a hóhérnak nem hiányozna,sőt...Mascheranonak viszlát...Középpályán közölném Xavival hogy Cesc Ini alap,kiegészítő embernek marad ő...Továbbá Busi a jó kérdés,sztem az egyik legfőbb baj az ő hanyagsága,pláne hogy a legfontosabb pozíción van...Én továbbadnék Songon,nem ide való,és hoznék egy pengés erős fiatalt hogy tessék Sergio őt szorítsdd ki...Valdes helyett meg úgyis jön Ter Stegen,bár idén nem VVvel van a baj,de legalább vérfrissítés...Kb így lehetne a realitásokon belül újra igazán ütéképes csapatot létrehozni...Egész egyszerűen több mitovált ember kell a keretbe,akkor a meglévő emberek is másképp mozognának...Pl Ini,Pique,Busi,de akár Messit is mondhatnám sajnos újabban...nem a minőséggel vagy a csapatjáték nem ismeretével van gond azért ez elég egyértelmű...

Idén továbbiakban mit lehetne...Hát Tata felismerhetné hogy Mascherano ha argentín ha nem nem való fix kezdőnek...Barthra kell a helyére aki tehetséges és legalább magas,hátul 2 törpével még megoldjuk 3mal már nem fog menni...Elől ha visszatér Neymar sztem a lendület is vissza fog térni a támadásokba,mert ő akarni fog, menni fog kapura...Az ő szenvedélye át fog ragadni a többiekre is...A középpálya jó kérdés,nagyon belenyúlni nehéz,én továbbra sem tartom jó ötletnek Xavi mellőzését Cesc szerepeltetését...Cesc remek,Ini helyén,hátrébb túl fegyelmezetlen...Inkább legyen ott Xavi aki meg túlfenyelmezett,de leglább nem kontráznak meg minket olyan könnyen,mint amikor Cesc elszórja a labdákat...Előrébb Ini posztájn Cesc lazasága erény,hátrébb hátrány...Hogy aztán Cesc vagy Ini játszon e meg, hogy jó kérdés...Egyszerre ne,előlre kell a 3 mozgékony támadó,meghogy ténylegesen legyen aki rá is lövi...Cesc veszélyesebb előre tény,ugyanakkor Ini azért jobb egy fokkal a letámadásban,labdatartásban,és nem mindíg a direktebb játék a jobb,pláne ha lesz elől egy Neymar is aki tuti több labdát fog veszteni,pont azért meg megpórbál dirketebb lenni,kapura törni...Mellé inkább Ini kell...Amúgy sztem azt kellene,hogy cserélgetni a Xavi-Ini-Cesc hármast,a meccs képétől, formától függően rotálni...Azt hogy mi lesz ebből azt egészből jó kérdés...Lehet hogyha leszorulunk az első helyről jelenleg,jót is fog tenni,talán felébrednek hogy hohó nem úgy van az...Sztem jobbat tenne,mintha mázlival ott maradnánk,vhogy azt érezhetnék,hogy mindent megúszunk úgyis...Hát hajrá,Visca el Barca!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.02.02. 15:13:59

„Néha úgy érzem, mintha idegenben játszanánk – nyilatkozta Dani Alves a Valencia elleni vereség után. – A csapat és a közönség közötti kapcsolatnak pozitívnak kellene lennie.”

Ehhez nem lehet már mit hozzáfűzni....

De az egyszer biztos, hogy a Barca stadiont nem rengetik meg a szurkolók kiabálásai, skandálásai, szurkolásai.
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2014.02.02. 15:07:49

A Facen is rengetteg kommentet olvas az ember és a többség is úgylátja, hogy a csapat fordulóponthoz érkezett.Elképesztő hogy mégiscsak beigazolódott a gyanúm és ez a védelem Maschal az élen ismét megmutatta hol tartunk, az ember reménykedett de mostmár nincs kétség hogy ez a védelem D.Alvéssel és a két kh-val az élen 0. #-o Martinó személyével nincs bajom, de mostmár félek tőle hogy hamarabb megbukik mint Titó annó. persze hogyha így haladunk továbbra is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára JOseppe 2014.02.02. 15:23:15-kor.
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.02.02. 15:03:25

pep71 írta:
Initom írta:Valszeg' akkor mégsem Pep volt a hülye mikor ki akarta rúgni Fabregast Piquet és még pár embert.
Elszállt kicsit a srácokkal a ló,mostanra nagy lett a mellény úgymond ,kiskirályok lettek... :roll:
Ez a Fabregas szidás, már régóta sláger, holott, mióta itt van szerintem több gólt és több gólpasszt jegyez mint Xavi vagy Iniesta...Az egész csapat van szét esve szvsz, nem játékosokra kéne lebontani ezt a sz.r játékot, egyszerűen nincsen meg a tűz a csapatban. Fabregast se lehet összehasonlítani az Arsenalos korszakával, mert ott megszakadt a pályán minden labdáért, de mióta a barcába jött, teljesen lelassult és elkényelmesedett, ahogy Song is, de ez az egész csapatra elmondható.
Hogy Song hogy játszott, nem tudom, sosem láttam őt.
De az biztos, hogy még a fiatalok sem tudnak lendíteni a játékon, rajtuk sem látszik a teperés.
Nem tudom mit lehetne csinálni.
Az biztos, hogy Tatának radikális eszközökhöz kellene nyúlnia.
Én biztos felhoznék pár fiatalt a B-ből, és pár embert padoztatnék.
Talán akkor észhez térnének. Rá kell ébreszteni őket, hogy nem körülöttük forog a világ. Teljesen természetesnek veszik, hogy ők itt játszanak, ők a sztárok, az állandó kezdők, stb.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2014.02.02. 14:09:04

Initom írta:Valszeg' akkor mégsem Pep volt a hülye mikor ki akarta rúgni Fabregast Piquet és még pár embert.
Elszállt kicsit a srácokkal a ló,mostanra nagy lett a mellény úgymond ,kiskirályok lettek... :roll:
Ez a Fabregas szidás, már régóta sláger, holott, mióta itt van szerintem több gólt és több gólpasszt jegyez mint Xavi vagy Iniesta...Az egész csapat van szét esve szvsz, nem játékosokra kéne lebontani ezt a sz.r játékot, egyszerűen nincsen meg a tűz a csapatban. Fabregast se lehet összehasonlítani az Arsenalos korszakával, mert ott megszakadt a pályán minden labdáért, de mióta a barcába jött, teljesen lelassult és elkényelmesedett, ahogy Song is, de ez az egész csapatra elmondható.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.02.02. 13:38:21

Rivaldo11 írta:Megint csak leírom: Messit ki kell venni középről. Levédekezik, betömörülnek, nincs hely ott már. Szélről meg...láthattuk hogy bontotta meg a végén Inivel, és Alvessel az egész védelmet.
Nálam Alexis menne középre, Ney és Leo meg a két szélről húzna befelé, arról nem is beszélve, hogy az Alves-Messi, és Alba Neymar párosok már alapból is elég sok veszélyt rejthetnének magukban.
Védekezzék le, ha tudják.
Ha jól emlékszem, igy álltunk fel a Classicón nem?
Szerintem is hatékonyabb lenne igy a felállás. Alves is jobban érezte magát korábban mikor Messivel kényszeritőzgetett a 16-oson belül oda-vissza :D
Középen Alexis, mögötte meg Cesc és a két szélen a már emlitett két páros.

Azt azért megjegyezném ha úgy küzdene egy emberként az egész csapat mint mikor még nem nyertek semmit, akkor mindegy lenne ki hol játszik. Nem egyszer mosódtak el a posztok korábban és egymást segitették ki. Adriano és Alves is volt csatár, még Classicón is, váratlan húzásnak be is vált.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.02. 13:19:50

Megint csak leírom: Messit ki kell venni középről. Levédekezik, betömörülnek, nincs hely ott már. Szélről meg...láthattuk hogy bontotta meg a végén Inivel, és Alvessel az egész védelmet.
Nálam Alexis menne középre, Ney és Leo meg a két szélről húzna befelé, arról nem is beszélve, hogy az Alves-Messi, és Alba Neymar párosok már alapból is elég sok veszélyt rejthetnének magukban.
Védekezzék le, ha tudják.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.02.02. 13:10:52

Valszeg' akkor mégsem Pep volt a hülye mikor ki akarta rúgni Fabregast Piquet és még pár embert.
Elszállt kicsit a srácokkal a ló,mostanra nagy lett a mellény úgymond ,kiskirályok lettek... :roll:
Abi & Tito
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.02.02. 12:39:53

westerngom írta:
Vakmacska írta:
Én személy szerint azért nehezen tudnám megemészteni, hogy váltsunk egy homlok egyenest más stílusra, már csak azért is, mert én ezért a stílusért vagyok többek között BARCA drukker.


Nem lőnék mindenkit az űrbe mert nem fut a szekér döccenő mentesen.
NEm is lehetne teljesen más stílusra váltani, hiszen ezekbe a játékosokba ezt kódolták bele.
Én a gondot ott látom, hogy ezek a játékosok csak erre képesek. Annyira ezt verték beléjük, hogy hiába próbálnak mást tenni, egy idő után mindig erre térnek vissza.
Kiveszett a kreativitás, az ötletesség a csapatból, és ha nem megy a játék, akkor jön elő ez a stílus, és reménykednek, hogy majd Messi megoldja.
Ezért kellene kicserélni a fél csapatot, sajnos. Xavi már amúgy is öreg.
Thiago eladásában ezért látom a nagy hibát, mert ő lett volna Xavi utóda, ő gyors volt, előre játszott, és igyekezett minél egyszerűbben felvinni a labdát. Ő igazi gólra törő játékos volt.

És igen, kellene egy csatár.
A kérdés az, hogy Tata mit fog csinálni: kiáll, és azt mondja, hogy itt az ideje változtatni, és -mivel már hozni nem tudunk új játékost- fogja, és bedobja Traorét és Dongout a mélyvízbe.

Nagyon nehéz döntés előtt áll Tata, nem kívánom ezt senkinek. Mit tegyen: menjen minden a régiben, és úgy bukjunk, és év végén elzavarják, vagy pálfordulás, új taktika, új elemek, és így bukjuk el a címeket? Mert el fogjuk bukni, az biztos, hiszen új elemeket kell tanulni a játékosoknak. Sajnos viszont XAvi-Ini nem fog már újat tanulni, a fiatalok meg nem elég tapasztaltak, viszont formálhatók.
Véleményem szerint az utóbbi lenne jó megoldás. Még akkor is, ha elbukjuk a kupákat, be kell vállalni a változást.

Az utánpótlásból Traorét és Dongout mindenképpen felhoznám. Bizonyították (még ha egy sokadosztályú csapat ellen is), hogy tökös legények, nem voltak megilletődve. Az eredménytől függetlenül becserélném őket minden meccsen 20 percekre.

A játékosokkal pedig meg kell értetni, hogy itt az ideje a változásnak.
Egyszerűen képtelenek változtatni. Látni sokszor, hogy tanácstalanok, és ilyenkor mindig visszatérnek a kályhához.
Pep utolsó évében még tudta őket azért motiválni, futottak, cseleztek, de látszódott, hogy ez már kevés lesz.
Tito is mondta, hogy visszahoz régi elemeket.
Sok változás volt a játékunkban. Tegnap is láthattuk, hogy gyors kontrát is képesek vagyunk vezetni, amit sajnos Messi elbaltázott. 4 a 3 ellen.
Most már egyre többet próbálkoznak távoli lövésekkel is, sajnos a legtöbb viszont elakad.
Az elmúlt meccseken több ilyen próbálkozás volt, mint előző évben. De igen, próbálkozni kell, mert azzal is lehet védelmet bontani.
Ha Alves marad, akkor napi 2-3 órát gyakorolja a beadást. Bár sok értelmét nem látom, mert a 170 centis játékosainkat röhögve lefejelik. Szóval megint visszatérve: kell egy jól fejelő csatár (hogy Traoré v Dongou az-e ezt nem tudhatjuk).
Messit úgy látom frusztrálja az, hogy nem lő gólokat. És valószínűleg az is, hogy visszavontabban játszik.
Azért vannak pozitívumok is: Alexis és Pedro is sokkal gólérzékenyebb lett. És ne mondjátok, hogy azok a kétlépésrőlbepasszolós gólok miatt. Arra is érkezni kell tudni. Régen még ez sem ment. Kint voltak a szélen, és Messit próbálták labdával tömni. Sajnos igen, cselezés az nem nagyon megy.

Nagyon lelassult a játékunk.
Régebben ment a gyors, egyérintős játék, érezték a játékosok ösztönösen a másikat, ki hova megy, mozdul be majd. Most mindenki leáll, gondolkodik, tutujgatja a labdát. Nagy ritkán van az, hogy egyérintőznek.

Nagyon összetett probléma ez az egész, számomra összefoglalva ezek a legfontosabb kérdések:
1. A vezetőség hajlandó lesz-e megtenni azt, hogy megváljon játékosoktól?
2. Elég tökös lesz-e Tito ahhoz, hogy radikálisan változtasson?
3. A játékosok képesek lesznek-e megváltozni?

Én a drasztikus változást abban látnám pl. hogy Xavi már csak csereember lenne.
Visszahozzuk a csatáros játékot, Messi pedig mögötte játszhatna, szabadon.
Meg kell erősíteni a védelmet (ez az alap). Ha D. Luis eljönne, akkor jöjjön. Bár nevekkel nem dobálóznék.
Akitől megválnék játékos? Hát szerintem Fabregas az, aki nem tudott beilleszkedni, nem találták meg az ő helyét igazán. És ahogy láttam, sokszor nagyon bizonytalan, a kapu előtt leginkább.
De ha stílust váltunk, meg taktikát, akkor ki tudja? Lehet, hogy meg lesz az ő posztja is.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2014.02.02. 11:58:50

Vakmacska írta:Sajnos szerintem ebben a válságban a vezetőség a legnagyobb hibás. Anno mertek hozni egy olyan embert, aki kivágta Ronaldinhot, Decot is a csapatból. És a vezetőség rábólintott!!! Itt ez is lényeges. Lehet, hogy Tata benyújtott egy kívánságlistát, csak ép a Neymar ügy miatt üres a kassza.
Az is komoly gond, hogy ez a garnitúra már újat nem fog mutatni, tanulni. Ezek a fiúk ezt tanulták tizenévig, másra nem képesek.

Ide olyan vezetőség kell, aki mer újítani. Akik ki mernek állni, és azt mondani, hogy lehet, hogy nem nyerünk semmit, de elindulunk egy új úton, fejlődnünk kell.
Kellenek új játékosok, egy új szemlélet, és egy olyan edző, akinek szabad kezet mernek adni, és hoznak olyan játékoskat, akik kellenek is a csapatnak.

Az elmúlt években nagyon Messifüggő lett a csapat. És sajnos Messivel is elszaladt a ló.
Az elmúlt két hónapban, míg nem vot a pályán, sokkal kiegyensúlyozottabnak tűnt a játékunk. Mikor meg pályán van, pavlovi reflexszel mindenki neki passzol.
Tito is volt, hogy padoztatta, ha jól emlékszem a BM ellen is. Az okát nem tudom, de szerintem ez lehetett, hogy ő is látta már ezt. Mert bizony volt, hogy sérülten játszatta.

Fabregast istenként ünnepelték, mikor hazatért. Sikerült, itt van, hurrá. És mit tett le az asztalra? Szinte semmit. Látszik, hogy nem találja a helyét, és a képességei sem kiemelkedőek. Egyszerűen szerintem fél a kapu előtt. Hányszor fordult elő az, hogy tizin belül lövőhelyzetben inkább passzolt?

Sajnos a fiatalok között nem látni kiemelkedő tehetségeket. Ennek oka az is lehet, hogy a barca taktikát már kiismerték, és egy fiatalnak még tapasztalata sincsen.
Nagyon remélem, hogy Delofeut is azért küldték el, hogy tanuljon valami újat.

Szerintem taktikailag el kell felejteni ezt a 4-3-3-at. A szélső hátvédek mellett simán átjönnek. Főleg, hogy szerintem nem is igazán védők. Álandóan fent ragadnak támadásnál. Ki kell találni valami újat, merészet, és ez fájni fog. Meg kell válni játékosoktól. A kérdés, hogy Tata van-e olyan tökös, hogy ezt bevállalja, no és persze a vezetőség rábólint-e.
Anno Pepnek megengedték. Akkor minden mindegy alapon. Most csökönyösen nyomatják ezt, mert Pep taktikája lehengerelte egész Európát. De ez akkor volt.

Útelágazáshoz érkeztünk. Kérdés, hogy merre megy a csapat tovább. Ha a megszokott úton, akkor könnyen lehet, hogy jövőre a dobogóra sem fogunk felférni.



Vannak még gondolataim, de ez a lényeg, és már így is sokat írtam.
Én személy szerint azért nehezen tudnám megemészteni, hogy váltsunk egy homlok egyenest más stílusra, már csak azért is, mert én ezért a stílusért vagyok többek között BARCA drukker.
Azért mert jelen pillanat nem fut a szekér (na bumm) nem feltétlen hibás az egész koncepció.
Igen, változtatni kell, méghozzá új elemekkel egészíteni a meglévőt, de ezt hagyjuk talán az edzőre, akinek mint alább olvasom már páran a fejét akarják. (Röhej!)
Egyébként nem értem mi lenne a megfelelő stílus amire váltanánk és szemet gyönyörködtetően technikás is lenne, az eredményesség mellett.
A motiváció sem egyszerű, mozgatni egy már mindenkit agyonvert és agyon nyert csapatot évről évre és most nem egy piáló/ bulizó, R10-et kellene kirakni az alibiző Decoval együtt.
Megszabadultunk Samuel Eto'o tól Pep "tökössége" által és most vergődünk, hogy nincs gólerős befejező csatárunk, bármennyire is mindenki arról beszél, hogy a játék stílusunk és taktikánk oka fogyottá teszi. Pedig épp ez lenne a lényeg, hogy új stílus elemekkel kombinálnánk ellenféltől és helyzettől függően, akár a betömörülő védelmek ellen.
Az utolsó években már Pep is ebbe az irányba kacsintgatott mikor idehozta Ibrát, mert rájött, hogy a stílust kiismerték és új elemek kellenek.

Nem lőnék mindenkit az űrbe mert nem fut a szekér döccenő mentesen.
jethrotull
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2009.05.09. 13:43:17
Tartózkodási hely: Bonyhád

2014.02.02. 11:55:30

Véleményem szerint, már nagyon régiek a védelemmel kapcsolatos fenntartások! Hasonlítsuk csak össze pl. a Bayern, vagy akár a MC. védelmi munkáját a miénkkel!
Nagyon megnéznék a City ellen egy olyan felállást, amikor a jobbhátvéd Adriano, előtte négy középpályás, Alvessel a jobbszélen, elöl meg kezdésként Messi és Neymar. Valamennyire erősítést jelentene a védelemnek, és a négyes falból bármelyikük be tudna lépni a közvetlen támadásokba! Úgy emlékszem, hogy ezt a szisztémát Guardiola alkalmazta egyszer a Real ellen!
Fontos fokmérő lesz a Sevilla elleni meccs, mert ha ott sem tudunk jobb játékkal előrukkolni, akkor bizony tényleg baj van!...
A Barca a Fradi!
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.02. 11:39:49

A tegnapi hibáink már korábban is jelen voltak. Nyilvánvaló, hogy ezeket ki kell küszöbölni, bár optimális esetben úgy kéne fordulni a szezon második felére, hogy minden téren rendbe van szedve a csapat. De csak részben vesztettünk ezek miatt nyert állásból. Egy ilyen első fél óra után, amikor végig nyomtunk és még 2-3 góllal simán lezárhattuk a meccset, csak egy olyan csapat képes kikapni, akik arra a meccsre fejben nem álltak készen. Tegnap sajnos ez történt. Ezzel kapcsolatban viszont nem lehet általánosítani szerintem, mert bőven bizonyította már idén is a csapat a mentális erejét. Ez tegnap nem sikerült valamiért, teljesen szétszórtan képviseltettük magunkat a pályán és ez megbosszulta magát. Fájó vereség ez, de az egyáltalán nem helytálló, ahogy itt sokan már másnap leírják a brigádot és az egész szezont a kukába dobják. :roll:

Ez a meccs pedig nem csak a védelmünkön ment, el hanem egészében véve az egész csapat úgy ahogy van szétesett. Piquével kapcsolatban már úgy tűnt megnyugodhatunk erre ismét lehoz egy kritikán aluli 90 percet. Az is sokatmondó, hogy ez eddig szinte élete formájában játszó Valdés is bizonytalan volt. A középpályánk átjáróház volt és az első gólt pl. részben Xaviéknak is köszönhetjük. Visszanézve gyakorlatilag 5-en vezették 4 emberre, a kérdés, hogy hol kószáltak a többiek? :roll: A támadósorunk pedig ugyanúgy ludas, mert elszórakozgattak elől, ahelyett, hogy eldöntötték volna a meccset.
Ilyen szinten szétesni a csapatot ritkán látni, de nem amatőrök, ahogy Tata sem. Ki fogunk jönni ebből is. Azon sem lennék meglepve, ha jövőhéten a Sevillát már simán lerendeznénk, mert szerintem legalábbis a régóta meglévő gondok mellett persze, a tegnapi vereség és botrányos szétesés fejben csak egy kisiklás volt és semmi több. Hosszú távú következtetéseket majd akkor vonjunk le, ha ez meccsről meccsre vagy huzamosabb ideig így zajlik, de egyelőre erre idén még nem volt példa. Formahanyatlás pedig minden évben utol éri a csapatot, ilyenkor az a feladat, hogy megpróbáljuk ehhez képest a legtöbbet kihozni a helyzetből.

Ma pedig bízzunk a baszkokban! :)
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2014.02.02. 11:34:31

Vakmacska írta: Szerintem taktikailag el kell felejteni ezt a 4-3-3-at. A szélső hátvédek mellett simán átjönnek. Főleg, hogy szerintem nem is igazán védők. Álandóan fent ragadnak támadásnál. Ki kell találni valami újat, merészet, és ez fájni fog. Meg kell válni játékosoktól. A kérdés, hogy Tata van-e olyan tökös, hogy ezt bevállalja, no és persze a vezetőség rábólint-e.
Nagyrészt egyetértek veled, de szerintem nem kell megválni a 4-3-3-tól, és Tata nem megfelelő edző a Barcelona számára.
A 4-3-3-as rendszert annyiféle képen lehet játszani, hogy nem szükséges kilépni ebből a rendszerből az újabb sikerekhez. Szerintem például bőven elég lenne, ha hoznánk egy klasszikus középcsatárt, Messit pedig visszatennénk a jobb oldalra. A legnagyobb baj a területszűkítéssel, két sáncos védekezéssel és kontrákkal operáló ellenfelekkel (márpedig szinte az összes ellenfél ezt játssza), hogy a játékosaink egymás nyakán lógnak, elveszik a területet egymás elöl. Messi Iniesta és Xavi elöl legfőképp. Ha Messi kikerülne a szélre és középen egy olyan csatár lenne, aki nem jön vissza az ellenfél 2. védősora elé is, akkor a tkp sokkal nagyobb területtel rendelkezne, sokkal több variációs lehetőséggel. Tegnap is, ahogy a Levante ellen is és korábban is szembetűnő volt, hogy Messi visszajön a 2 sor védő elé, megkapja 1m-ről a labdát Xavi-tól és nekimegy 3-4 védőnek. Ez annyira távol van a 4-3-3-tól, mint Justin Bieber a férfiasságtól. Ez nem összjáték, ez hülyeség. És sajnos ez nem egyszer fordul elő egy meccsen, hanem sokszor. Xavi-éknak szinte nincs más választásuk, mint odaadni Messinek, ha az nem megy vissza legalább a 2. sor védő mögé. Kitehetnék legfeljebb szélre egy beadásra, de akkor meg nem lesz aki középen várja a labdát. Messi a jobb szélről állandó lövőveszélyt jelentene már a 16oson kívülről is a "halálos" bal lába miatt és nem venné el a területet a kp-sok elöl. A beadásaira pedig érkezhetne egy olyan középcsatár, aki eséllyel venné fel a harcot az ellenfél középhátvédjeivel. Neymar a bal szélről ugyanez.
De ez csak egy variációs lehetőség a 4-3-3 újragondolására. a 3 kp. is variálható lenne. Ehhez hasonló változásokra lenne szükség, nem az egész eddig felépített háttérmunka felborítására- persze annak is lehetnek előnyei, de szerintem akkor több hátrány lenne. Az újítások mellett pedig elengedhetetlen lenne a keretfrissítés. Nem 100%-ban, nem is 80%-ban, de legalább 50%-ban. Ha megnézzük a 2011-es BL döntő csapatát, akkor ahhoz képest az alapcsapatunk legfeljebb 4 poszton változott Neymar és Alba személyében, illetve ha nagyon akarjuk akkor Sánchez kicserélhető Pedro-val vagy Fabregás Xavi-val, de a két "régebbi" motoros ha az utóbbi 2 szezon egészét nézzük még mindig előnyben van a BL döntő után érkezettekkel szemben. Idén talán ez már inkább kiegyenlítettebb, kezd átbillenni, de ez még így is kevés. 3-4 ember "kicserélésére még így is szükség lenne. Hátul legalább egy középhátvéd, középen egy támadó-szervező középpályás, elöl egy középcsatár és egy kapus. Ez sok. Nyilván belekerülne 100+ millióba. De ha azt nézzük, hogy egyes játékosokból, mint Mascherano, Pedro/Sánchez, Tello vagy esetleg Afellay valamennyi pénzt össze lehetne hozni (főleg az első kettőből), akkor ennyinek bele kellene férjen. Ugyanis a bővített stadion csak akkor fog valamit is érni, ha meg lesz töltve a meccsek legalább negyedén. Ez pedig csak akkor lesz így, ha a nézőknek érdemes lesz kimenni... :roll:
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.02.02. 09:51:55

Sajnos szerintem ebben a válságban a vezetőség a legnagyobb hibás. Anno mertek hozni egy olyan embert, aki kivágta Ronaldinhot, Decot is a csapatból. És a vezetőség rábólintott!!! Itt ez is lényeges. Lehet, hogy Tata benyújtott egy kívánságlistát, csak ép a Neymar ügy miatt üres a kassza.
Az is komoly gond, hogy ez a garnitúra már újat nem fog mutatni, tanulni. Ezek a fiúk ezt tanulták tizenévig, másra nem képesek.

Ide olyan vezetőség kell, aki mer újítani. Akik ki mernek állni, és azt mondani, hogy lehet, hogy nem nyerünk semmit, de elindulunk egy új úton, fejlődnünk kell.
Kellenek új játékosok, egy új szemlélet, és egy olyan edző, akinek szabad kezet mernek adni, és hoznak olyan játékoskat, akik kellenek is a csapatnak.

Az elmúlt években nagyon Messifüggő lett a csapat. És sajnos Messivel is elszaladt a ló.
Az elmúlt két hónapban, míg nem vot a pályán, sokkal kiegyensúlyozottabnak tűnt a játékunk. Mikor meg pályán van, pavlovi reflexszel mindenki neki passzol.
Tito is volt, hogy padoztatta, ha jól emlékszem a BM ellen is. Az okát nem tudom, de szerintem ez lehetett, hogy ő is látta már ezt. Mert bizony volt, hogy sérülten játszatta.

Fabregast istenként ünnepelték, mikor hazatért. Sikerült, itt van, hurrá. És mit tett le az asztalra? Szinte semmit. Látszik, hogy nem találja a helyét, és a képességei sem kiemelkedőek. Egyszerűen szerintem fél a kapu előtt. Hányszor fordult elő az, hogy tizin belül lövőhelyzetben inkább passzolt?

Sajnos a fiatalok között nem látni kiemelkedő tehetségeket. Ennek oka az is lehet, hogy a barca taktikát már kiismerték, és egy fiatalnak még tapasztalata sincsen.
Nagyon remélem, hogy Delofeut is azért küldték el, hogy tanuljon valami újat.

Szerintem taktikailag el kell felejteni ezt a 4-3-3-at. A szélső hátvédek mellett simán átjönnek. Főleg, hogy szerintem nem is igazán védők. Álandóan fent ragadnak támadásnál. Ki kell találni valami újat, merészet, és ez fájni fog. Meg kell válni játékosoktól. A kérdés, hogy Tata van-e olyan tökös, hogy ezt bevállalja, no és persze a vezetőség rábólint-e.
Anno Pepnek megengedték. Akkor minden mindegy alapon. Most csökönyösen nyomatják ezt, mert Pep taktikája lehengerelte egész Európát. De ez akkor volt.

Útelágazáshoz érkeztünk. Kérdés, hogy merre megy a csapat tovább. Ha a megszokott úton, akkor könnyen lehet, hogy jövőre a dobogóra sem fogunk felférni.



Vannak még gondolataim, de ez a lényeg, és már így is sokat írtam.
Avatar
Szuszimester
Jugador del Barça
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2007.06.25. 19:55:16
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2014.02.02. 09:36:35

connor írta:Azért elég érdekesen állnak itt hozzá egyesek. Általában a két véglet: vagy minden oké, happy, rózsaszín, vagy pedig 20-ból 20 játékos takarodjon. Kár, hogy kevesen látjuk jól, objektíven a helyzetet.
Az utóbbi időben sajnos túl sok a rossz meccs, túl sok a rossz periódus. Persze, 100%-ban nem lehet nyerni, de a folyamatos botladozás, rossz játék már nem elfogadható, amennyiben sikeres akar maradni a csapat.
Én igenis úgy vagyok vele, ha valakiben nem látom, hogy hosszabb távon (nem egy meccs alapján) nincs hasznára a csapatnak és valószínűleg nem is lesz, akkor azt igenis szeretném minél hamarabb távol látni a csapattól. Nyilván nem elfelejtve, hogy ki-ki mit tett a csapatért, de én a Barcelona-nak szurkolok és nem Ronaldinho-nak, Messi-nek, Xavi-nak, vagy XY-nak. Tehát örültem R10, Rijkaard, Deco és Vilanova távozásának is. Tito esetében annak nagyon nem ahogy távozott (amiért). És igenis akit bírálni kell azt bírálom és nem értem azokat az embereket, akik játsszák a bólogatós kutyát és a "ráérünk arra még" vonalat képviselik. Ugyanez volt a játék 2006/07-ben és tavaly a BL kapcsán is. "Nincs probléma", "egy vereség belefér", stb. Az élet pedig mégis azokat igazolta, akik kritikusan álltak a csapathoz. Tavaly hányan bizonygatták, hogy BL-t nyerünk, csak év eleji visszaesés, stb. Aztán a PSG-t alig tudtuk kiejteni.

Én idén (is) láttam az összes meccsünket és bizony még olyan színvonalon sem játszunk, mint tavaly. Voltak nyilván jó meccseink, szép megmozdulásaink, de a csapat ugyanazt játssza szinte lépésről lépésre és ugyanazokkal, mint az elmúlt években. Ezen mindenképp változtatni kell, ha emlékszünk rá, akkor a sikerekhez mindig is keretfrissítés kellett, ahogy meglépte ezt Rijkaard a 2. évében Deco-val,Eto'o-val, Giuly-vel, stb. és meglépte Pep is Alves-sel, Busquets-cel, Iniesta-val (aki addig Deco mögött volt a rangsorban), Piqué-vel,stb. Ennek most is hasonlóképp kellett volna történnie, azonban az utóbbi két nyáron csupán három játékos érkezett a csapathoz, akik közül Song csak kiegészítőember. Ez nem elég. És nem is lesz elég az újabb sikerekhez, pláne, hogy Tata már a 2. edző Pep után, aki ugyanarra a taktikára játszik, amivel 4 éve BL-t nyertünk. A váltás kötelező lenne a sikerhez.
A fentebbi okok miatt szeretném a csapattol távol látni Tello-t, Pedro/Sánchez duó egyikét, Puyol-t és Mascherano-t mindenképp, Xavi-t esetleg (bár mivel nekem ő volt mindig is a személyes kedvencem mióta futballkövető és Barca szurkoló vagyok, így nagyon nehéz ezt kimondani). Iniesta-nak pedig egyértelműen jót tenne egy kis versenyhelyzet, padozás. Alves-t csak azért nem sorolom a távozók közé, mert jelenleg nem látok olyan játékost, aki megfelelően tudná őt pótolni.
A személyes cseréken kívül pedig szükség van valamilyen szintű változtatásra a taktikai felállásban is. Erre pedig úgy tűnik Tata sem hajlandó, ahogy Tito sem volt. És itt nem forradalmi változásra van szükség, hisz Pep sem váltott Rijkaard-hoz képest taktikát, maradt a 4-3-3, maradt a két szervező kp, a két felfutó hátvéd, stb. Amin viszont változtatott azok olyan apró, de mégis fontos dolgok, mint a labdatartás passzpontosság előtérbe helyezése az egyéni cselekkel szemben, a csapatrészek tolódása, stb. Alkalmazkodtunk ahhoz, hogy az ellenfelek inkább készültek a Barca-ból, úgy, mint cselgépekből, szoros emberfogást előnyben részesítve a területvédekezéssel szemben - a pontos és gyors passzjátékunk az egyéni képzettséggel párosulva lekövethetetlen lett, a védők nem bírták fogni a csatárokat, mert mindig volt hátulról érkező és a passzok is gyorsak voltak. Kiszámíthatatlan volt, hogy 2-3 rövid passz között mikor gondolja Iniesta,Xavi vagy Alves, hogy kiugratnak valakit elölről. A csatársorunk gyorsasága pedig lehetővé tette a kiugratások sikerességét. Azonban az ellenfelek rájöttek, hogy ha területet védenek és nem embert fognak első sorban, leszűkítik a játékteret, hagynak minket akár a saját térfelükön gurigázni és behúzódnak két sorban a kapu elé, nem fogunk tudni kiugratni, nem fogunk tudni összejátszani a kis terület miatt. Erre kellene Martino-nak megfelelően reagálnia, amit nem tett és nem is fog megtenni. :roll:

Én egy tapasztalt, de mindenképp merész edzőt szeretnék látni a kispadon, aki igeni megmondja Messinek, hogy b+, kimész a szélre és széthajtod a beled, ha a legjobb akarsz maradni, lehet, hogy nem leszel 50+ gólos, de amíg hajtasz és teszel is érte, így is te maradsz a legjobb, mert a csapatod javát szolgálod és további címeket fogsz nyerni. Aki mer változtatni Guardiola taktikáján, vagy épp leporolni a korábbi jegyzeteket. A 4-3-3-as taktikát klasszikus középcsatárral és két vkp-sal játszani, illetve ha szükséges szándékosan területet adni az ellenfélnek, hogy kevésbé legyen kiismerhető a játékunk.
Ennek az edzőnek pedig azt is látnia kellene, hogy bizony egy "jóllakott" keret nem fog sikereket elérni, meg kell mozdítani akikre addig sziklaként néztek és ki kell venni őket a csapatból/pozíciójukból, versenyt kell teremteni. És ha ez bekövetkezik, akkor az olyanok, mint Piqué is hajtani fognak a helyükért, ha pedig nem teszik, akkor feleslegesen vannak itt. Nálam jövőre mindenképp új kapus, új középhátvéd(ek), új tkp. és új csatár fog kelleni. Lehet, hogy soknak tűnik elsőre, de ha belegondolunk, hogy a mai kezdőhöz képest ez legfeljebb 5 helyen jelentene változást, amiből a kapus és egy középhátvéd még a visszafogottak szerint is szükséges lenne akkor pláne nem sok. Én továbbra is Barcelona szurkoló maradok, ha nem nyerünk semmit akkor is, de a teljesítményt illetően objektív próbálok maradni, nem elvakult.
Mélységesen egyetértek, teljesen így gondolom én is. Ehhez nincs mit hozzáfűzni: Visca el Barca!
Szuszimester
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.02. 09:11:56

trey88 írta:Volt balszerencsem kint lenni a meccen. Elnondom mit lattam. Lelektelen nemtorodom lopikula. Messi futott vagy 1 kilometert. Amugy par hijan 67k nezo volt de full kussban ucsorogtek vegig hallottam mit beszelnek a jatekosok. Ez a 16 oras kezdes vicc, nagyon [auto_cenzúra] a hangulat. Szerdai meccsen szetaztam de 100 szor jobb volt. Vusca el Barca!
A Nou Campban kb. mindig ilyen a hangulat, van persze némi különbség, de én tavaly voltam PSG ellen ami azért egy BL negyeddöntő volt, bent ült 90e ember, de semmiféle szurkolás nem volt ott sem gyakorlatilag, a hangulatot inkább a pár ezer PSG drukker csinálta. Ez van. Ettől függetlenül a Nou Campba eljutni hatalmas élmény.
Hangulatért menjen mindenki egy Fenerbahce - Besiktasra ( vagy Galata ). Ott lesz hangulat, én voltam:-)
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.02. 09:06:00

mess2009 írta:azért azt mondjuk ki, tény hogy a vereségek hozzák ki a kritikákat, de nem alaptalanul. a bajok összetettek és már jó ideje láthatóak.
ha pillanatfelvételt csinálunk per ma:
1./ a Barcelona mint klub egy elnöki szintű válságot él át (még nincs vége!)
2./ Tata Martíno nem egy kiemelkedően jó edző - tehát nem is képes!! kiemelkedően jó eredményekre.
3./ a játékos állomány több sebből vérzik: kiöregedés, motivációs válság, képesség-hiány , "féloldalasság"...stb
4./ az "istenített" barca-taktika mára kifulladt, egy spanyol középcsapat is képes hatástalanítani
5./ nincs tudatos a bajokat átlátó és küszöböni képes menedzsment

ha ezeket nagyjából jól látom, akkor bizony ez a Barca nem lesz bajnok és nem lesz ott a BL fináléban sem. szomorú, mint amilyen szomorú én (is) vagyok....
Jól összefoglaltad teljesen szerintem, röviden de jól. Itt most sokan azt hiszik valószínűleg, hogy volt egy kisiklás, nincs vége a világnak, majd visszajön Neymar, a következő három bajnoki meccset mondjuk megnyerjük és minden rendben is van.
Nincs rendben minden. Pont azért mert nem egyszeri kisiklásról van szó hanem egy összetett, régóta gyűrűző problémáról amit eddig elfedtek az így vagy úgy de valahogy megszerzett győzelmek ( többnyire súlytalan ellenfelek ellen ).
Nagy változások lesznek valószínűleg a következő egy-másfél év során a csapat körül és fájdalmas lesz.
De az is biztos, hogy egy nagyon izgalmas időszak is jön egyben aminek a végén akár vissza is kerülhetünk a csúcsra majd.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.02.02. 08:57:39

Kár is tagadni, innentől most már óriási szerencsével érhetünk oda a bajnoki első helyre. A sorsolásunk sokkal rosszabb, mint a madridi csapatoknak, jön a Sevilla, Real, Villareal, Espanyol, Sociedad meccsek, amiket mind idegenben tolunk, ahol simán benne van a vereség, vagy a döntetlen. 5 pontos előny után ezt mondani -ráadásul a bukott meccsek nagy részén sokkal jobban játszva az ellenfélnél- nagyon fájó ezt mondani.

A társaság technikailag toronymagasan a világ legképzettebb bandája, de fejben édeskevés, amit a meccsek sorozatos elszórakozása tökéletesen jellemez.. Ezt a tegnapi meccs is csodálatosan megmutatta. Elképesztően sok egyéni hibát vétettünk mindkét kapu előtt, aminek ez a csodálatos eredmény lett a vége... Mérhetetlenül nagy csalódás. A 2. kapott gólunk után már komolyan gondolkodtam rajta, hogy elkapcsolom a TV-t, mert szinte biztos voltam a pontvesztésben. Előre és a középpályára jobb embereket nem tudnánk találni, maximum csak a védelembe. A társaság teljesen elvesztette a szervezettségét mind támadásban, mind védekezésben. Az egyéni villanások döntik el a meccseinket már egy jó ideje. Korábban is lógott a fejünk felett Damoklész kardja, de innentől azt hiszem a BL-ről is le lehet mondani. A City ellen még továbbmehetünk, de mikor egy jól képzett és szervezett csapattal fogunk találkozni (ami akár lehet a City is, de a Chelsea-re és a Bayernre gondolok), akkor véget fog érni a kaland. Innentől már csak abban reménykedek, hogy a kupát behúzzuk, és talán az Atletico befut az élre.

Aztán ne úgy történjen ahogy én gondolom, de én erre jóval nagyobb sanszot látok.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.02.02. 08:37:10

azért azt mondjuk ki, tény hogy a vereségek hozzák ki a kritikákat, de nem alaptalanul. a bajok összetettek és már jó ideje láthatóak.
ha pillanatfelvételt csinálunk per ma:
1./ a Barcelona mint klub egy elnöki szintű válságot él át (még nincs vége!)
2./ Tata Martíno nem egy kiemelkedően jó edző - tehát nem is képes!! kiemelkedően jó eredményekre.
3./ a játékos állomány több sebből vérzik: kiöregedés, motivációs válság, képesség-hiány , "féloldalasság"...stb
4./ az "istenített" barca-taktika mára kifulladt, egy spanyol középcsapat is képes hatástalanítani
5./ nincs tudatos a bajokat átlátó és küszöböni képes menedzsment

ha ezeket nagyjából jól látom, akkor bizony ez a Barca nem lesz bajnok és nem lesz ott a BL fináléban sem. szomorú, mint amilyen szomorú én (is) vagyok....
Avatar
trey88
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2009.09.24. 00:11:19
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/Budapest
Kapcsolat:

2014.02.02. 03:29:59

Volt balszerencsem kint lenni a meccen. Elnondom mit lattam. Lelektelen nemtorodom lopikula. Messi futott vagy 1 kilometert. Amugy par hijan 67k nezo volt de full kussban ucsorogtek vegig hallottam mit beszelnek a jatekosok. Ez a 16 oras kezdes vicc, nagyon [auto_cenzúra] a hangulat. Szerdai meccsen szetaztam de 100 szor jobb volt. Vusca el Barca!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19612
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.02.02. 03:16:50

Halálhörgés, siralom...Nyilván nagyon fájó a vereség, de fel kell állni. Több volt ebben a meccsben, nagyon buta hibákat követtünk el, sajnos az ilyen meccseken tényleg elmehet a bajnokság. Hullámvölgyben vagyunk, nem úgy jönnek a pontok, sérülések stb, ki kell mászni a gödörből, mert azért veszve viszont koránt sincs a bajnokság.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.02.02. 01:05:21

Utálok ilyet írni de úgy gondolom,hogy így nem sok babér fog teremni a csapatnak idén. Akkora a g"ané csapattól otthon kikapni úgy hogy 3 gólt is kapunk. Srácok,ez gáz,nagyon gáz és vérciki.
Abi & Tito
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.01. 23:17:32

nemtom99 írta:Atya Úr Isten.... Mekkorát tud változni pár nap/hét alatt az emberek véleménye...borzasztó..Már az egész csapatot elküldenétek... meg hogy Messi sem a régi,mert már 27!!! éves...és akkor mivan?!Nem nyerhetünk meg minden meccset,kupát állandóan.Ez már várható volt.Idény előtt még mondtam haveromnak hogy azon se lepődnék meg ha idén semmit se nyernék..új csapatot kell építeni ez tény,de nem megy 1-ről a 2-re főleg ha az egész csapatot küldenétek már,pedig pár hete mekkora "királyok" voltunk... Lehet itt osztani Tata-t is de úgy gondolom Pep el sem lennénk előbbre amíg a védekezés 0 meg ilyen holmi 27 éves kiöregedett :lol: Messik rohangálnak a csapatban..
Szépen építeni kell egy új csapatot ami egy új kapussal és védő(védőkkel)kell kezdeni,ami égetően fontos.A többi poszt meg még "ráér" ott nincsenek akkora problémák.
Persze, hogy várható volt, ez egy folyamat amit látunk, és sajnos aligha a mai nap volt a folyamat vége még :-(
Egyszerűen ahogy te is írod, nem lehet valaki örökké a csúcson, sőt az is példa nélküli manapság ameddig ez a csapat ott volt. Kezdenek látszani, ha még nem is nagyon, de aki figyel már látja, játékosok közti, csapaton belüli problémák is, elég figyelni csak Messi gesztusait néha, szemvillanásokat, odaintéseket egymás között a pályán. Nagyon komoly motivációs problémák is láthatóak voltak ma már ( bár eddig is csak kisebb mértékben ), enyhén szólva nem harapott a csapat.
A csapat az elmúlt hónapokban sem volt meggyőző, messze nem, de akkor még valahogy többnyire sikerült győzni így nem volt nagy gond.
Peppel nem tudom hol lennénk, de azt tudom hogy Pep pontosan tudta mit csinál, senkinek ne legyenek kétségei, ő tudta mikor elment hogy itt valaminek vége van. Hiszen pont ezért ment el, elég elolvasni a könyvet róla. Nem volt képes már motiválni a játékosokat úgy ahogy azt ő saját magától elvárta volna, tudta hogy itt nagyon keményen hozzá kellene már nyúlni a kerethez, játékosokhoz, privilégiumokhoz stb. ha folytatni akarja a sikersorozatot. És ezt már nem tudta, nem akarta vállalni. Az élet persze majd kikényszeríti ezeket a fájdalmas döntéseket nyílván végül.
Szerintem alapjában véve nincs semmi baj, annyi történik csak ami minden csapat életében időnként lejátszódik, vagyis átmeneti időszak, lehet ez 2 év is akár amíg valószínűleg nem lesz majd BL döntő meg lehet bajnokságot sem nyerünk, hacsak a Real nem teszi meg azt a szívességet hogy nem használja ki ezt a nyílvánvaló ziccert amit most kap.
Válasz küldése