Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.09.04. 14:12:34

Szerintem voltak szép dolgok a meccsen csak nagyon kevés, ha elosztjuk őket 90 perce.
Ennél sokkal jobban is játszhatnánk. Gündi és de Jong nagyon kenik. Lényeg a három pont, szerintem Lewi dobta magát, de előtte meg lehet, hogy bent volt a helyzete.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.04. 13:05:33

Szerintem a címlapon az értékelő rész Xavi alatti része most egészen konkrét, lényegre törő és ami a legfontosabb teljesen valós.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.04. 12:57:09

bunga írta:
2023.09.04. 12:15:14
Azon lehet vitatkozni, hogy a csapatnak inkább az eredményes, vagy inkább a szép fociban kellene fejlődnie.
Az elvárások szerint minden is kéne. Nem lesz, erre látjuk, hogy nincs esély, se a játékosok, se a szakvezetés nem tudja hogy kéne egyszerre szépen és eredményesen játszani.

Szétszedném a dolgot és így igazítanám az elvárást:

Idegenben, vagy rangadókon akár elég lehet az eredményes játék, de akkor tényleg legyen eredményes.

DE
Akkor otthon a többi meccsen igenis kell mindkettő, nincs apelláta.

Ilyen szempontból 3 pont Pamplonából, pipa. Ennyi, jöhet a következő meccs.
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1622
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2023.09.04. 12:42:33

A pozíciós játéról átállni másra nem csak egy csettintés. Itt egy remek video amely elmagyarázza, miért gyengélkedünk még a pozíciós játékban is mostanában:

https://www.youtube.com/watch?v=bRpUp4pLZcI

Érdekes felfogásbeli különbség, hogy szerintem mindenki a 4-3-3-at tartja kapura veszélyesebbnek, a 4-4-2-t pedig biztonságosabbnak. Xavi úgy van vele, hogy kezdjünk biztonságosan, ha nem megy, váltunk. A szurkolók nagy része meg úgy van vele, hogy vállaljunk kockázatot, legyen meg a vezetés, aztán álljunk át 4-4-2re akár.

Ami miatt nem tetszik a 4-3-3 Xavinak szerintem:
- nincs két klasszis szélsőnk
- Romeu nagyon lassú, lehet lassabb mint Busquets, szóval egyedül vkp-ként hagyni nagy rizikó
- egyértelmű, hogy FDJ a box középpályán nyújtja a legjobb teljesítményt, 4-3-3 -ban vkp-nak nem megfelelő, támadó középpályásként meg nem a maximum tudása jön ki
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.04. 12:19:04

Messa írta:
2023.09.04. 11:43:32
Tegnap a szélsőjáték volt nagyon gyenge. Én azt éreztem hogy középen nagyon jól megvoltunk, ott fullba domináltuk a pályát, középen köze nem volt az Osasunának a meccshez, viszont onnantól felfelé már jöttek a gondok.

Yamalra viszont egyrészt nagyon figyeltek, szinte meg sem tudott mozdulni, semmi területe nem volt, azonnal kiváltott rá plusz egy ember ahogy labdát kapott, másrészt meg nem igazán fogott ki jó napot most. Balon meg csak Baldé van ugye egyedül, na most csórónak 50-60 métereket kell le fel sprintelgetnie minden egyes támadással, és a környékén sincs senki, azért valljuk be ezt egy félnormális csapat simán levédekezi, akármennyire is lendületes. Lewy meg csak szenved, bár a büntető kiharcolását vérprofin csinálta, arra szerintem más nem lett volna képes a keretből.

Romeu pl a meccs nagyobb hányadában teljesen felesleges volt az agyonbiztosított középpályán. Valamilyen szinten viszont megértem Xavit, úgy van vele hogy ha a középpályát megszálljuk akkor már nagy gond nem lehet, főleg idegenben védhető ez a hozzáállás. Viszont hazai pályán szeretnék a +1 középpályás helyett +1 támadót látni a csapatban majd.

Én úgy láttam javult a tempónk az elmúlt meccsekhez képest, én most nem láttam komótosnak a csapatot.

Cancelo szerintem sokat fog tudni adni, remélem hamar beépül. Félixet majd meglátjuk, nekem ő mindig a se nem bab se nem hús játékos volt. Se nem csatár, se nem szélső, bárhova be lehet rakni de sehol nem hoz extra teljesítményt. Majd meglátjuk. Remélem nem bánjuk meg hogy a 2 balszélsőből hirtelen lett 0 a csapatban.

Chimy Aviláról meg csak annyit, hogy anélkül hogy valaha is néztem volna külön Osasuna meccseket, évek óta tudom, hogy egy igazi skillje van, ahogy megkapja a labdát, lő mint a bolond jobbal meg ballal is. Ha jól emlékszem az előző szezonban is kaptunk tőle, de minden egymás ellenin durrogtat. Ehhez képest gyönyörűen végignéztük ahogy 18 méterig becipeli majd ráfordul, nem akartam elhinni. #-o
Hát igen, a szélsőjáték nem ment. Most Yamalnak is gyengébb meccse volt, rá figyelni fognak eztán. Baloson továbbra is a futás a semmiért van. Mivel a középpályát uraltuk, de előre nem játszottunk sem Lewy felé, sem szélek felé, ezért olyan volt az egész, mintha csak passzolgatnánk össze vissza, előre, hátra. Azt szeretném megkérdezni, hogy így miképp akarunk gólokat lőni? A labdabirtoklási VB-t biztosan megnyernénk, meg a legjobban passzolgatásba bevont kapus díjat is elvinnénk, de hol a gól, a dinamika, a kiugratás, kényszerítő? Én ezt nem igazán látom. Nem tudom, hogy mit akar játszatni Xavi. Szerintem erre a játékra egyre kevesebbet fognak jegyet venni, bár a turizmus fennmarad :)
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.09.04. 12:15:14

Azon lehet vitatkozni, hogy a csapatnak inkább az eredményes, vagy inkább a szép fociban kellene fejlődnie. Most azonban a szurkolók a fantáziátlan, túlbiztosított középpályát kifogásolják Xavinál - és ebben vitathatatlanul 100%-ban igazuk van. Jobb ezt győzelem után elismerni és változtatni rajta, mint kivárni egy látványos vereséget. És ha ez megvalósul, a gyorsaságtól és a felépített támadó játéktól automatikusan szebb is lesz a csapatjáték.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.09.04. 11:43:32

Tegnap a szélsőjáték volt nagyon gyenge. Én azt éreztem hogy középen nagyon jól megvoltunk, ott fullba domináltuk a pályát, középen köze nem volt az Osasunának a meccshez, viszont onnantól felfelé már jöttek a gondok.

Yamalra viszont egyrészt nagyon figyeltek, szinte meg sem tudott mozdulni, semmi területe nem volt, azonnal kiváltott rá plusz egy ember ahogy labdát kapott, másrészt meg nem igazán fogott ki jó napot most. Balon meg csak Baldé van ugye egyedül, na most csórónak 50-60 métereket kell le fel sprintelgetnie minden egyes támadással, és a környékén sincs senki, azért valljuk be ezt egy félnormális csapat simán levédekezi, akármennyire is lendületes. Lewy meg csak szenved, bár a büntető kiharcolását vérprofin csinálta, arra szerintem más nem lett volna képes a keretből.

Romeu pl a meccs nagyobb hányadában teljesen felesleges volt az agyonbiztosított középpályán. Valamilyen szinten viszont megértem Xavit, úgy van vele hogy ha a középpályát megszálljuk akkor már nagy gond nem lehet, főleg idegenben védhető ez a hozzáállás. Viszont hazai pályán szeretnék a +1 középpályás helyett +1 támadót látni a csapatban majd.

Én úgy láttam javult a tempónk az elmúlt meccsekhez képest, én most nem láttam komótosnak a csapatot.

Cancelo szerintem sokat fog tudni adni, remélem hamar beépül. Félixet majd meglátjuk, nekem ő mindig a se nem bab se nem hús játékos volt. Se nem csatár, se nem szélső, bárhova be lehet rakni de sehol nem hoz extra teljesítményt. Majd meglátjuk. Remélem nem bánjuk meg hogy a 2 balszélsőből hirtelen lett 0 a csapatban.

Chimy Aviláról meg csak annyit, hogy anélkül hogy valaha is néztem volna külön Osasuna meccseket, évek óta tudom, hogy egy igazi skillje van, ahogy megkapja a labdát, lő mint a bolond jobbal meg ballal is. Ha jól emlékszem az előző szezonban is kaptunk tőle, de minden egymás ellenin durrogtat. Ehhez képest gyönyörűen végignéztük ahogy 18 méterig becipeli majd ráfordul, nem akartam elhinni. #-o
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.04. 11:10:57

Akárki is lesz a pályán, ha nem játszunk sokkal direktebben előre középpályás vonalon, amihez ott vannak az emberek FDJ, Gündogan, akkor semmit sem hozunk össze támadásban. (Pedri itt úgy néz ki nagyon hiányzik ), lehet Lewy, vagy Ferran, Roque elöl tökmindegy. Helyzet nélkül nincs gól. Ennyi. El kellene végre felejteni ezt az ezer passzos játékot. Állandóan oldalra, meg hátra játszunk. Sokszor nevetséges módon kerül hátra MATS-hoz a labda.0 dinamika.
Getafe ,Cadiz, Osasuna,Villareal
Ez minden csak nem mérvadó a jövőre nézve. Nagyon nem brillíroztunk egyik csapat ellen sem. Villareal ellen voltak pillanataink, de az a meccs is fordítva is elsülhetett volna, de ott legalább volt hajtás.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.09.04. 10:56:12

en a 40. percben konkretan lefekudtem aludni, annyira erdektelen volt az egesz. ahogy neztem az osszefogalot, tul sok mindenrol nem maradtam le. a bajnoksagot az a csapat fogja nyerni, aki kevesebb pontot szór el a hokimeccseken, itt még szerencsenk is lehet, lattuk tavaly is eleg volt ez a nulla, otlettelen, rem lassu jatek az aranyhoz. a blben viszont sztem már a porto ellen is keves lesz ez a lotyoges, de a csoportkor utan tuti h kicsap minket az elso, kicsit is komolyabb csapat...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2480
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.04. 10:44:24

Feast4 írta:
2023.09.04. 10:10:01
Egyszerűen lassú és túl terjengős a passzjáték, még mindig sok kis vacak passzot csinálunk ami semmivel nem visz közelebb a kapuhoz. Nem játszuk meg jól a széleket, rosszak a beadások, az egy szem csatár kedvetlenül izmozik elől, támogaás nélkül, ez így nagyon nem lesz jó. Itt most hiába várjuk Vitor Roque-t mint a megváltót, ha berakjuk Lewy helyére Ő is egyedül marad, max úgy lenne értelme ha Ő lenne 4-4-2-ben az éktársa. De szerintem a rosszabb esetben balsélsőt csináluk belőle és őt is galyra tesszük.
Ez így van. Elképesztően körülményes a labdajáratásunk. Én csak pislogok de Jong agyondicséretét látva. Őt csak azért nem szapulom, mert volt egy értelmes megmozdulása, amivel Lewandowski végre tudott valamit kezdeni. A többiek még ennyit sem csináltak. Lassú, komótos, ötlettelen a labdajáratásunk, nem nagyon tudnak egy védelmet feltörni. Hiányoznak a ritmusváltások, hiányoznak a csiki-csukik, meddő passzolgatás folyik.

Aztán persze mindent egy játékoson próbálunk elverni, amit pár hete a perememberekkel kapcsolatban is kifejtettem. Mindig egy-egy emberen verjük el a port, miközben Balde egy nagy semmi volt, Gavi egy nagy semmi volt, de Jong rengeteget volt játékban, de olyan lassú és körülményes, hogy a nemzetközi porondon soha nem mentünk vele semmire. De neki legalább volt egy normális beívelése, a többieknek még annyi sem.

Roque-ról annyit, hogy őt tényleg Lewandowski mellé kell berakni, nem helyette, különben egyedül bent szenvedni fog ő is. Talán annyi különbség lenne, hogy fiatalabb, energikusabb, fizikailag is erősebb. Ha háttal áll a kapunak és megjátsszák, izomból befordulna és beverné, de két-három védő azért őt is le tudja venni a pályáról. Lewandowskinál lehet, hogy hatékonyabb lenne, de ketten hatékonyabbak lennének, mint megint egyetlen embert a sűrűben hagyni.
Mascherano14 írta:
2023.09.04. 10:16:42
Gündogan nagyon kilóg felfelé eddig, ahogy jól látja meg a helyzeteket, de aztán a következő ember már vagy lassú vagy nem tud hasonlóan éles passzt adni.

amikor három gyors passz kéne, akkor semmi, tizenhatos környékén végképp nincsenek gyors passzok és befelé meg szinte semmi sem sikerül. Sok beadás, de semmi veszélyeztetés. Továbbra sem látszanak, a begyakorolt támadási helyzetek, még kontrában sem. Így aztán Lewa kihasználatlan, néha a kaputól 30 méterre kér labdát meg beadást készít elő.
Teljesen egyetértek.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2023.09.04. 10:42:52

drobika írta:
2023.09.04. 10:32:21
De ezzel az 1000 passzos, lassú, ötlettelen játékkal nem megyünk semmire. Sosem.
Nekem is ez a legnagyobb bajom. Passzoltunk 5-öt a labda még nem ment 10 métert de legelább 5 méterrel hátrább kerültünk a kaputól. Egyszerűen nem veszi be az agyam, hogy etekke a középpályásokkal miért nem előre játszunk, mér köröüztetjük a labdát minrha kéziznénk.

Nem kell komoly csapat ahhoz, hogy ezzel a játékkal bajba kerüljünk. Egy gyors rakkolós csapat már feladja a leckét.

Másrészt akciógól? Az hova lett?
Kép
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.04. 10:32:21

Nagybarcelona írta:
2023.09.04. 09:49:30
Nekem teljesen elment a kedvem a meccseinktől. Erre ma azt olvasom, milyen jó meccs volt. Azt tudjátok, hogy Gündogan lesen volt Frenkie kapufájánál ès Cancelo a beadásánál Lewanak? Mutatták is visszajátszásban. Volt egy Lewa ès Kounde lövèsecske 16-20 mèterről, Kounde fejesgólja ès a büntető. Lemaradtam a sok ziccerünkről? Felhívnám ismètelten a figyelmet Lewa nyilatkozatára, hogy semmi labdát nem kap, nem játszunk elèggè támadó játèkot, hiányzik sokszor egy támadó a kezdőből. Nem is èrtem hogy lehet Lewat hibáztatni, 0 helyzetből mièrt nem rúg gólt. Amúgy megtette. Persze szerintem is rossz formában, ès nagyon frusztrált is, de meg van az oka. Èrdemes lenne feltárni az okokat, ès úgy kritizálni a játèkosokat, mert számomra a Getafèn kívül a Cadiz, Villareal, Osasuna mutatott valami játèkra emlèkeztetőt, ès nem a 800+ milliós keretű Barcelona.
Itt a pont.
Kiemelnek egy embert hibásnak, holott az egész brigád előre impotens. Mondja már meg nekem valaki, hogy Balde mit keres ott ahol? Tényleg tőle várjuk ott a helyzetek kialakítását? Egy balhátvédtől? Ferran és Lewy simán tolhatná együtt Raphi / Yamal mellett és egy előre játszó nem hátra passzolgatós középpályával. Ez nem hogy nem BL, de EL szint sem. Nagyon megtévesztő ez a 10 pont...Nem értem, ezek nem néznek nemzetközi meccseket? Mit akarnak ezzel a játékkal? De most komolyan! Cancelo ok. lesz, komoly erősítés ezer éve hiány poszton. De ezzel az 1000 passzos, lassú, ötlettelen játékkal nem megyünk semmire. Sosem.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 667
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2023.09.04. 10:16:42

Gündogan nagyon kilóg felfelé eddig, ahogy jól látja meg a helyzeteket, de aztán a következő ember már vagy lassú vagy nem tud hasonlóan éles passzt adni. Pedig egyéniben jók vagyunk, legalábbis amikor vki "egyedül" játszik, egész jó. De amikor három gyors passz kéne, akkor semmi, tizenhatos környékén végképp nincsenek gyors passzok és befelé meg szinte semmi sem sikerül. Sok beadás, de semmi veszélyeztetés. Továbbra sem látszanak, a begyakorolt támadási helyzetek, még kontrában sem. Így aztán Lewa kihasználatlan, néha a kaputól 30 méterre kér labdát meg beadást készít elő.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2023.09.04. 10:10:01

Tegnap a Pool meccs után néztem meg a mi meccsünk. Fuu gyerekek olyan messze vagyunk a modern támadó focitól, hogy hihetelen. Egyszerűen lassú és túl terjengős a passzjáték, még mindig sok kis vacak passzot csinálunk ami semmivel nem visz közelebb a kapuhoz. Nem játszuk meg jól a széleket, rosszak a beadások, az egy szem csatár kedvetlenül izmozik elől, támogaás nélkül, ez így nagyon nem lesz jó. Itt most hiába várjuk Vitor Roque-t mint a megváltót, ha berakjuk Lewy helyére Ő is egyedül marad, max úgy lenne értelme ha Ő lenne 4-4-2-ben az éktársa. De szerintem a rosszabb esetben balsélsőt csináluk belőle és őt is galyra tesszük.

Egyre jobban azt érzem, hogy ez a rohadt Barca DNS erőltetés, meg az hogy ragaszkodunk a régi hagyományokhoz az tart minket vissza attól, hogy megint legyünk valakik. Egyszerűen nem veszi be az agyam, hogy a sok passos labdajáratós játékot miért nem vagyunk képesek gyorsasággal és drirektséggel ötvözni. Egyszeráen nézhetetlenek a meccsek...

Egy top 5 pl. csapat jelen állás szerint, én úgy látom, hogy szerte szét cseszne minket. De lehet, hogy csak én látom így.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Feast4 2023.09.04. 10:29:13-kor.
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2480
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.04. 10:08:42

bence0330 írta:
2023.09.04. 09:24:03


Nem, de már két különböző módon írtam le. Azt írtam, hogy egy két támadós rendszerben kevesebb játéklehetőséget fognak kapni ezen játékosok, többet fognak padozni (Torres, Raphinha)
Nem, te azt írtad, hogy Lewandowski helyett miért padoznak ők. Nem mellette, hanem helyette.
drobika írta:
2023.09.04. 09:38:32
Azért nem játszik Ferran Lewy helyett, mert egy olyan befordulást és helyzetbe hozást mint tegnap Lewy hozott nem csinálna soha meg. Ferrannak Lewy mellett kellene játszania középen, hogy ne egymaga hadakozzon5 védő között. Vagy megoldani a balszélső játékot, mert Balde nem csatár, hiába rohangál fel alá, haszon nélkül.
Teljesen egyetértek.

Hozzáteszem, hogy Balde eddig szerintem egyáltalán nem egy akkora valami, mint amekkorának be van állítva, és ezzel nincs egyedül a csapatban. A Ligában amúgy nagyon jól állunk, 4 meccs, három győzelem egy döntetlen. Engem a mutatott játék aggaszt, ami a BL-t illeti. A Ligát még így is behúzhatjuk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7328
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.04. 09:51:47

drobika írta:
2023.09.04. 09:38:32
Azért nem játszik Ferran Lewy helyett, mert egy olyan befordulást és helyzetbe hozást mint tegnap Lewy hozott nem csinálna soha meg. Ferrannak Lewy mellett kellene játszania középen, hogy ne egymaga hadakozzon5 védő között. Vagy megoldani a balszélső játékot, mert Balde nem csatár, hiába rohangál fel alá, haszon nélkül.
Ferran Lewy Raphinha/Yamal. Mögöttük a középpályások, akik tömik őket labdával a millió oldal, meg hátrapassz nélkül. Lassú, és körülményes és eredménytelen is a játék.
Volt egy szögletgólunk meg egy befordulás. Ez édeskevés lesz a továbbiakban.
Ferrán meg 8 olyan beindulást csinált volna meg, amiből Lewy egyet sem... amikből az előző fordulókban gólokat is lőtt.
Amúgy igen, nekem ez is remek lenne, erről is írtam, hogy 3 támadónak kéne játszania, többet is kapnának szerepet, több embert is kötnének le. De ettől még szerintem Lewynek mindenképp padoznia kéne végre, és messze Ferrán a legjobb helyettese középen.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.09.04. 09:49:30

Nekem teljesen elment a kedvem a meccseinktől. Erre ma azt olvasom, milyen jó meccs volt. Azt tudjátok, hogy Gündogan lesen volt Frenkie kapufájánál ès Cancelo a beadásánál Lewanak? Mutatták is visszajátszásban. Volt egy Lewa ès Kounde lövèsecske 16-20 mèterről, Kounde fejesgólja ès a büntető. Lemaradtam a sok ziccerünkről? Felhívnám ismètelten a figyelmet Lewa nyilatkozatára, hogy semmi labdát nem kap, nem játszunk elèggè támadó játèkot, hiányzik sokszor egy támadó a kezdőből. Nem is èrtem hogy lehet Lewat hibáztatni, 0 helyzetből mièrt nem rúg gólt. Amúgy megtette. Persze szerintem is rossz formában, ès nagyon frusztrált is, de meg van az oka. Èrdemes lenne feltárni az okokat, ès úgy kritizálni a játèkosokat, mert számomra a Getafèn kívül a Cadiz, Villareal, Osasuna mutatott valami játèkra emlèkeztetőt, ès nem a 800+ milliós keretű Barcelona.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.04. 09:38:32

bence0330 írta:
2023.09.04. 09:24:03
gránit írta:
2023.09.04. 03:07:54
Azt nehezményezted, hogy miért játszik Lewandowski Raphinha HELYETT.
Nem, de már két különböző módon írtam le. Azt írtam, hogy egy két támadós rendszerben kevesebb játéklehetőséget fognak kapni ezen játékosok, többet fognak padozni (Torres, Raphinha), mint ha három lenne, egyszerűen mert kevesebb posztra jut ugyanannyi ember. Lewy csak annyiban került a képbe, hogy mivel ő teljesítménytől függetlenül fix kezdő, ezért kvázi egy hely kiadó mellette, és a játékosoknak ezt kell nézni a padról. Ha már valami, akkor azt nehezményezem, miért nem Ferrán játszik Lewy helyett konktétan.

A többi persze, Roquét nagyon várom, bár kétlem, hogy túl sűrűn lennének Lewyvel egyszerre a pályán. Inkább azt remélem, hogy úgy a lengyel végre nem lesz kötelezően ott 90 percekre.
Azért nem játszik Ferran Lewy helyett, mert egy olyan befordulást és helyzetbe hozást mint tegnap Lewy hozott nem csinálna soha meg. Ferrannak Lewy mellett kellene játszania középen, hogy ne egymaga hadakozzon5 védő között. Vagy megoldani a balszélső játékot, mert Balde nem csatár, hiába rohangál fel alá, haszon nélkül.
Ferran Lewy Raphinha/Yamal. Mögöttük a középpályások, akik tömik őket labdával a millió oldal, meg hátrapassz nélkül. Lassú, és körülményes és eredménytelen is a játék.
Volt egy szögletgólunk meg egy befordulás. Ez édeskevés lesz a továbbiakban.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7328
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.04. 09:24:03

gránit írta:
2023.09.04. 03:07:54
Azt nehezményezted, hogy miért játszik Lewandowski Raphinha HELYETT.
Nem, de már két különböző módon írtam le. Azt írtam, hogy egy két támadós rendszerben kevesebb játéklehetőséget fognak kapni ezen játékosok, többet fognak padozni (Torres, Raphinha), mint ha három lenne, egyszerűen mert kevesebb posztra jut ugyanannyi ember. Lewy csak annyiban került a képbe, hogy mivel ő teljesítménytől függetlenül fix kezdő, ezért kvázi egy hely kiadó mellette, és a játékosoknak ezt kell nézni a padról. Ha már valami, akkor azt nehezményezem, miért nem Ferrán játszik Lewy helyett konktétan.

A többi persze, Roquét nagyon várom, bár kétlem, hogy túl sűrűn lennének Lewyvel egyszerre a pályán. Inkább azt remélem, hogy úgy a lengyel végre nem lesz kötelezően ott 90 percekre.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Andrsika
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2023.01.01. 15:27:06

2023.09.04. 08:59:00

gránit írta:
2023.09.04. 03:07:54
Azt nehezményezted, hogy miért játszik Lewandowski Raphinha HELYETT.

Szerintem Raphinha meg Felix pont a padra valók. Azt meg szerintem teljesen jól látja Xavi, hogy nem kell itt 4-3-3-at erőltetni, ha kétoldalt van egy 7 gólos Raphinha meg egy 7 gólos Felix. Semmi értelme nem lenne így. Padra jók, mélységnek, cserének, meg ha mindenki lesérül, legyen, aki beállhat. Lewandowski meg ennél jobban nem nagyon tud helyet csinálni, minthogy leköt legalább két embert. Ha a többiek be tudnának mozogni, megtehetnék. Csak nem tudnak. Az elmozgásokat, elzárásokat hiányolom, csak ahhoz kellenének még támadó társak. Az meg nincs. Ezért áll középen egyedül, mert ő az egyetlen, akitől várjuk a gólt. Amúgy Lewandowski számára ez a szezon lehet a durrdefekt, mint tavaly Benzemának, de benne látom még a legkevesebb hibát. Most is volt egy értelmes beívelés felé, megtette, amit kellett. Olyan impotens volt a támadójátékunk, hogy oda nem adtam volna a tizenegyest senki másnak. Ezt ő is így gondolta, amikor befújták, azonnal magára mutatott, a fejében meg kb az volt, hogy "nem engedem át ezeknek a szerencsétleneknek, 90 perc alatt kapok egy értelmes bepasszt, dehogy fogják még ezt is elszórakozni".

Az lendíthet majd a csapaton, ha jön Roque. Ha jól használjuk, bajban lesznek a védelmek, ha nem egyetlen embert kell csak kikapcsolniuk.
Azèrt én Félixet nem venném mèg ide, hiszen nálunk ez volt első pár perce.. és, ha nálunk több gólra hivatott? Vagy könyveljük el 7 gólosnak ès jó lesz cserènek?! Sztem sokkal többet tudna ő hozzáadni a csapat jàtèkàhoz mint itt sokan mondjàk.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2643
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.09.04. 08:51:28

Egyrészt szerintem jól játszott az Osasuna, védekeztek amikor az kellett, de simán vezettek 4-5 olyan támadást, ami megsüvegelendő.

Nálunk kb ugyanaz folytatódik, mint eddig, FdJ és Kounde viszont tényleg jól játszik nem először a szezonban. Mindenki másra maximum a közepes jelző használható.

Lewyt esetén azért kisebb LL csapatok ellen simán lehetne lecserélni, ha gyengébb. Látszik, hogy fejben nem bírja, 20-30 percekre pihentetni kéne és nagyobb meccsekre tartalékolni.

Yamalt azért be lehet tenni még pár meccsre, kár Fatihoz hasonlítani, olyan belépő és sérülés bárki pályafutását veszélyeztetné, mindegy, hogy 16, vagy 33 éves. Inkább Pedri az elkerülendő példa az esetében, de azért még 5 meccsnél járunk, nem 75-nél.

Raphinhát nem írnám le rögtön, holott szerintem nem idevaló, mert az idegei nem elég erősek ide. Azért eddig 30 percet játszott és oké, ökör volt a piros lapjakor, de azért más is csinál marhaságot, nem kéne ennyire hamar leírni. (Ld Xavi piros lapját)

Ferran meg szép és jó volt pár meccsen, de tegnap ugyanolyan semmilyen volt, mint a többiek, ez nem győzne meg Xavi helyében, hogy ő legyen a fix kezdő. Annyi, hogy használhatná többet.

Nekem középpályán hiányzik a variálás igazán. Tényleg minden létező meccsre kell Romeu? Minden meccsen azután jönnek a góljaink, amikor lecseréli Xavi, mert akkor váltunk felállást, de amíg pályán van, addig kapjuk a gólokat, szóval simán hanyagolnám. Fermin akár adhatna lendületet, mert eléggé körülményes a középpályánk, ő meg egész agilis volt a felkészülési meccseken.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.09.04. 06:50:52

fcjoc írta:
2023.09.04. 06:15:24
Teljesen egyet értek azokkal, akik Lewyt pihentetnék, mert borzasztó volt nézni a tegnapi meccsen. Azért pedig hagy’ ne menjen már a buksi simi, hogy beindult jókor egy 35 éves tapasztalt top csatár.

Egyetlen jó megoldására nem emlékszem eddig az idén, egyszerűen csapágyasra van járatva.

Kell elől a rotáció, és nem ezek a 85. percben történő cserék..
Nem csak Lewy-t volt ,, borzasztó ,, nézni. Mit vártok tőle? Kérdezném, hogy milyen szélső-játékunk van/volt tegnap is? Yamalnak nem volt jó meccse, Balde pedig konkrétan semmit sem hozott balszélen, ezen nem is csodálkozom, hisz balhátvéd. Csak nálunk valamiért, amit meg nem tudok mondani, bal oldali csatár is egyben. Középről pedig Pedri kreatív játéka nagyon hiányzik, Gavi és Gündogan, bár utóbbi igéretesebb volt Lewy semmilyen jó labdát nem kapott. Ott van a sűrűjében. Ahelyett, hogy Ferrannal együtt harcolnának elöl, ehelyett jön hátra labdákért. Azért ne feledjük azt sem, hogy a győztes gólban elengedhetetlen érdemei vannak. Az előre játékban nagyon nagyok a gondjaink. FDJ most középpályán talán az egyetlen, aki most jó labdákat ad. Az állandó 4200 passz/meccs, mindenki a legközelebb állóhoz passzolva semmi dinamikát nem ad a támadójátéknak. Ezzel aligha leszünk a BL csoportban 15+ csapat, mert az Osasuna nem épp BL szintű csapat, és bizony kialakított gólhelyzetünk egy kezemen számlálom. Ha valaki a Pool meccsét nézte délután, akkor láthatja, hogy kb. hol is tart a támadó foci. Sokkal direktebb , és gyorsabb játék. Perssze PL, meg stb. de nem látom, hogy miért ne lehetne legalább lefelezni ezt az állandó oldal, meg hátra pasz-rendszert, mert ebben konkrétan semmi nincs. Van 10 pontunk ,, gyengébb,, ellenfelek ellen, de a megmérettetés még később jön hála istennek, mert még nincs kész ez a játék.
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2174
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2023.09.04. 06:15:24

Teljesen egyet értek azokkal, akik Lewyt pihentetnék, mert borzasztó volt nézni a tegnapi meccsen. Azért pedig hagy’ ne menjen már a buksi simi, hogy beindult jókor egy 35 éves tapasztalt top csatár.

Egyetlen jó megoldására nem emlékszem eddig az idén, egyszerűen csapágyasra van járatva.

Kell elől a rotáció, és nem ezek a 85. percben történő cserék..
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.09.04. 04:51:47

Jobb meccs volt sztem, mint az eddigiek, de játékban tényleg kell még fejlődnünk. Az Osasuna jól játszott, több ilyen csapat kellene a ligába valóban, és akkor nem haldokolna a bajnokság. Koundé, De Jong, TS vitték a prímet, sztem Gavi is a jobb arcát mutatta most. Yamal meg megmondom őszintén, érettebben játszik az eddig látottak alapján, mint Dembélé játszott. Amellett, hogy ugyanazt a szerepkört tök jól betölti.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2480
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.09.04. 03:07:54

Azt nehezményezted, hogy miért játszik Lewandowski Raphinha HELYETT.

Szerintem Raphinha meg Felix pont a padra valók. Azt meg szerintem teljesen jól látja Xavi, hogy nem kell itt 4-3-3-at erőltetni, ha kétoldalt van egy 7 gólos Raphinha meg egy 7 gólos Felix. Semmi értelme nem lenne így. Padra jók, mélységnek, cserének, meg ha mindenki lesérül, legyen, aki beállhat. Lewandowski meg ennél jobban nem nagyon tud helyet csinálni, minthogy leköt legalább két embert. Ha a többiek be tudnának mozogni, megtehetnék. Csak nem tudnak. Az elmozgásokat, elzárásokat hiányolom, csak ahhoz kellenének még támadó társak. Az meg nincs. Ezért áll középen egyedül, mert ő az egyetlen, akitől várjuk a gólt. Amúgy Lewandowski számára ez a szezon lehet a durrdefekt, mint tavaly Benzemának, de benne látom még a legkevesebb hibát. Most is volt egy értelmes beívelés felé, megtette, amit kellett. Olyan impotens volt a támadójátékunk, hogy oda nem adtam volna a tizenegyest senki másnak. Ezt ő is így gondolta, amikor befújták, azonnal magára mutatott, a fejében meg kb az volt, hogy "nem engedem át ezeknek a szerencsétleneknek, 90 perc alatt kapok egy értelmes bepasszt, dehogy fogják még ezt is elszórakozni".

Az lendíthet majd a csapaton, ha jön Roque. Ha jól használjuk, bajban lesznek a védelmek, ha nem egyetlen embert kell csak kikapcsolniuk.
Válasz küldése