Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.09. 00:55:31

Araujo félelmetes, Christensen szokás szerint sallangmentes, elegáns. Labdakihozataloknál volt 1-1 bakija, de hát 0 játékperccel ez nem csoda.
Gavi csodálatos, ahogy ekkora mérettel 18 évesen teljesen leamortizálja és fejben kivégzi a rettegett Koke-féle vadállatokat, és közben még focizik is... Pedrinek szerintem ez az első jó meccse volt már egy ideje. A végére elfáradt, de az elején megint varázsolt végre.

A Lewy nélküli játék a gólig nagyon tetszett, nagyon szép labda nélküli mozgások voltak elöl, jó második hullámok, minden rendben volt, aztán beálltunk védekezni.

1-1 meccs kivételével a Ligában megtanultunk nyerni idén. Elképesztő, mennyi nehéz meccset húztunk be. Remélem a Reál még kitart a jelenlegi formája mellett legalább pár hétig, mi meg szépen kihasználjuk majd. :)

Ha Kessiét komolyan nem akarjuk a posztján játszatni a világ minden kincséért sem (ott már nagyon röhögtem, mikor egy double pivot rendszerben is előre állt be :D ), akkor el kell gyorsan adni, amíg nem amortizáljuk le teljesen a játékát és az értékét. És akkor mondhatjuk, hogy egy jó üzletet kötöttünk.

TS szerencsére hozza tovább az idei formáját, még ha a kijöveteleinél world classból hirtelen megye 2--es lepkevadásszá is válik néha. Az a védés nagyon komoly volt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.01.08. 23:28:50

Barcaforever írta:
2023.01.08. 23:10:55
Vki le tudná vezetni, hogy Kessiének mi a célja v a küldetése a pályán? Egy profi focista és 3 jó passzt, szerelést nem tud összehozni. A kis Gavi több fejpárbajt nyer mint Ő. Egyszerűen rettegek, ha nála a labda.
Ráadásul mindezt megspékelve iszonyatos lomhasággal és nemtörődömséggel. Pfú, én azt hittem hogy ő majd egy ilyen jobb kiadású Seydou Keita lesz, már ami az itt betöltött szerepét illeti, dehát... Inkább hagyjuk is. Engem ma nagyon kiakasztott, és nem csak azért mert nem üti meg a szintet, hanem mert látszólag az alázattal is nagyon komoly gondok vannak nála. Pedig a hiányosságait a minimum hogy ezzel kellene megpróbálnia palástolni. Kiakasztó volt ma, én remélem hogy minél előbb megpróbáljuk pénzzé tenni valahogy.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.08. 23:11:43

Na, először is ez hihetetlen értékes 3 pont, és elvileg most ez az Atletico elég jó formában van. Szeritnem ezt láthattuk is.
Nem tiltakozhattunk volna az 1-1 miatt sem, de abszolút megdolgoztak a fiúk a 3 pontért, különösen így idegenben. Amennyi szerencsénk volt hátul, annyi szerencséje volt az Atletinek is néhány Dembelé elfutásnál, de látom erről mindenki megfeledkezik.

Xavi szerintem megmondta szünetben, hogy mit vár, de nem akart bejönni (vagyis a játékosok legalábbis nem hozták), viszont utána nem várt 15 percet se, és kettős csere. Onnantol igenis éreztem, hogy visszajöttünk, kiegyenlítettebbé vált jóval a mezőny. A végére persze megint nem így volt, de ott már az Atleti közel dupla vagy semmit tolt, ez törvényszerű.
Szerintem ez összességében nem is kicsit eljesítmény (mármint, hogy második félidőben vissza tudtunk jönni a mezőnyben), figyelembe véve, hogy mi lényegesen kevésbé vagyunk fizikális csapat. Kevésbé is építünk rá, kevésbé is vannak adottságaink hozzá.

Gavi abszolút megérdemelten meccs embere, leírtam az élőben meccs közben, de mostmár hivatalosan is az. Idén kb minden második meccsen ez van, gólban is nyakig benne volt, mezőnyben meg végképp legjobb volt. Aranyat ér a gyerek, mert tudja simogatni is a labdát, lát a pályán, közben meg szerintem ilyen Vidalos, Puyolos magasságokban van amit kihajt magából.
Araujot tudnám még kiemelni eléggé.

Leírtam 10 perc után (leírtam volna előre is), hogy szerintem nagyon jó Xavi elképzelése. Lewa hiányában inkább dupla szűrő, és így Baldé (Jordi hiányában) csinálhatja azt szabadabban, amihez amúgy is jobban ért.
A baj az, hogy ehhez ma egyáltalán nem volt meg se Baldé fejben, se Frenkie. Mindketten mélyen alulmúlták saját magukat, meg amit ezekben a pozikban szoktak csinálni. Ha csak átlagost hoznak, lehet hogy fél óra alatt eltettünk volna 2-3 gólt is.

Kessié, bár ma volt legalább 1-2 értékelhető mozdulata, továbbra sem üti meg a szintet. Busiról aligha tudunk már újat írni, azok a bizonyos hiányosságai már nem lesznek jobbak a koránál fogva, de még mindig hatszor jobb, hogy ha ő van fent, mint Kessié.
Pedri nyilván nem bírja a 90 percet, legalábbis ilyen erőbeosztással nem.
Koundé is baromi lomhának tűnt ma fejben és lábbal is.
Fati, Torres... áh hagyjuk is. Játsszanak, hiszen ki más, de kár bármire is számítani. Inkább csalódjunk pozitívan adott esetben.

Összegezve: Szerintem érdemes úgy nézni, hogy mi most épp nem vagyunk relatív jó formában, az Atleti igen. Ők otthon voltak, mi nem. Nekik ott volt elől Griez, aki szállítja a jó támadásokat, nekünk hiányzott Lewa (akinek szállítani kéne..). Az sem mellékes, hogy sokat szenvedtünk, sztem összesen kb 50 percet is, de mégsem párosult hozzá a szokásos teljes helyzet nélküliség.
Nem volt ragyogó, sőt, de szerintem abszolút megérdemelt 3 pont, akkor is, ha x is lehetett volna.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2023.01.08. 23:10:55

Vki le tudná vezetni, hogy Kessiének mi a célja v a küldetése a pályán? Egy profi focista és 3 jó passzt, szerelést nem tud összehozni. A kis Gavi több fejpárbajt nyer mint Ő. Egyszerűen rettegek, ha nála a labda.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6665
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.08. 23:04:16

Ez a 0-1 sokkal inkább az Atletico szégyene, mint a Barca érdeme. Nem is emlékszem mikor volt ennyire közünk a meccshez (na jó 1,5 félidőhöz).

A 3 pont nagyon jól jött, de a játék képét illetően nem lettem nyugodtabb.

Araujo-t és Christensen-t emelném ki, Gavi meg amilyen hasznos volt védekezésben, ugyanolyan béna volt Ő is támadásban, mint a többiek.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
jarvis
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2019.02.16. 12:24:53
Tartózkodási hely: Budapest/Csíkszereda

2023.01.08. 23:03:23

Látszik a játékosok nagy részén szvsz, hogy a vb óta fogalmuk sincs merre van az előre, egy-két játékos pedig addig se tudta sajnos. Szerintem nem csak a Barca van rossz formában most, össze vissza a naptár, decemberi vb, szilveszterkor meccs, utána kupa, utána bajnokság, utána szuperkupa a világ másik felén, utána megint kupa, utána bajnokság majd jön az EL is, én úgy látom ez a túlzsúfolt naptár egyszerűen kiheréli úgy általában a foci minőséget.

Ennek ellenére persze pl. egy Kessie igazán odatehetné magát...

Nálam ma Gavi, Christensen és TS a meccs emberei, Dembi is csak győztes gólt lőtt, ez a mai brusztolós meccs a végén nagyon sokat fog érni.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.01.08. 23:02:17

Remélem Torrest is eltijták 4 meccsre :mrgreen:
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2023.01.08. 22:58:19

Szuper értékes 3 pont, ja és Messi világbajnok. 8) :twisted:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.01.08. 22:56:47

Értékes három pont, és más semmi. Amit elvett a sors az espanyol ellen, azt most bőségesen visszaadta, nagyon nagy mákunk volt ma.
Játék iszonytató, középszer emberek mindenhol.

Christensen tetszett, nálam a meccs embere. Többi nagy homály, illetve Pedrinek volt egy két focira emlékeztető megmozdulása.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2023.01.08. 22:49:09

Fati-Raphinha-Ferran hármast egy csomagban nem lehetne elzavarni? Nevetséges amit hoznak már hosszú ideje. Halkan megjegyzem Dembele se sokkal lóg ki felfelé, de mégis bevert egy gólt, bár most néztem még pályán van ez meglepő

Ferrannak is a keméynkedés megy, de hogy 2 értelmes labdaérintése nem volt fél éve...Raphinha ugyancsak. (120 milla ugye? :mrgreen: )
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.01.08. 20:29:41

visca el barca írta:
2023.01.08. 20:00:51
gavi busi helyett + raphinha, és teljesen jó lett volna.
nekem is ez a verzió jobban tetszett volna,
ez olyan 4-4-2-re hajaz nálam (ami önmagában nem lenne rossz csak az sem busival), de majd meccs közben kiderül
Cseri írta:
2023.01.08. 20:04:41
Busit 120 perc kiváló játék után sem lehet kihagyni a kezdőből? Így legalább biztosítva lesz a szükséges dinamika is középen...
Robi lehet majd a nyerő csere és friss erő szükség esetére
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.08. 20:25:03

Elég fura kezdő, erősen védekezőnek tűnik elsőre.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.08. 20:04:41

davi10 írta:
2023.01.08. 19:39:44
TS - Kounde, Araujo, Christensen, Balde - Busi, FDJ, Pedri - Gavi, Fati, Dembele
Ezt így hogy? Tele vagyunk szélsővel, hogy milyen formában vannak azt hagyjuk, de Gavi lesz szélen? Vagy 442 lesz? Busit 120 perc kiváló játék után sem lehet kihagyni a kezdőből? Így legalább biztosítva lesz a szükséges dinamika is középen...
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.01.08. 20:00:51

davi10 írta:
2023.01.08. 19:39:44
TS - Kounde, Araujo, Christensen, Balde - Busi, FDJ, Pedri - Gavi, Fati, Dembele
gavi busi helyett + raphinha, és teljesen jó lett volna. nagy majd meglatjuk a "nagy mágus" ( :lol: ) mit akar ezzel a hülye kezdővel. remelem nem gavi lesz a baltámadó...

nyerjünk, a játék másodlagos.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6665
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.08. 19:39:44

TS - Kounde, Araujo, Christensen, Balde - Busi, FDJ, Pedri - Gavi, Fati, Dembele
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.01.07. 12:18:45

Kovbal88 írta:
2023.01.06. 22:09:51
Amíg heti két meccset játszunk, nincs ezzel probléma. Úgy tudom, hogy pont Ansu Fatinak van az egyik legtöbb játékperce és az ide teljesítménye magához képest nagyon gyenge, meg amúgy is. Régen beállt rá 10-20 percre már gólt is szerzett, na most meccsenként van két-három jó megmozdulása. Ferran végig játszotta a tavaszt, a végén már vállalhatatlan volt a játéka. Depay kb nem is játszik, állítólag ugye sérült, Dembelé múltját is ismerjük fél éveket hagyott ki. Szóval, ha megmagyarázzuk még kevesen is vagyunk.

Szerintem gyenge a középpálya, azért nem jönnek úgy a gólok. Az utolsó két meccsen nem játszottunk rosszul, sima volt az Espanyol elleni meccs és a kupameccs is, attól hogy az eredmény nem ezt mutatja, játékban főlényben voltunk, főleg a mérkőzések bizonyos szakaszában. A körülményekhez képest jók vagyunk.
De ha ennyi meccset játszunk pont, hogy lehetneazt, hogy két három meccsen keresztül kezdjen egy-egy játékos, ne össze-vissza. De nem is feltétlenül a szélsőkkel van gond mert ott tényleg nagy a konkurencia relatíve hasonló minőségű játékosokkal. Amúgy a szélsőink közül Dembélének és Raphinának bőven több perce van, Torresnél is alig játszott többet. Depay az eddigi meccseink felén sérült volt, az Espanol ellen volt először újra "egészséges", szerintem tavasszal Lewyt fogja rotálni vele Xavi.

Nemhiszem, hogy a kp az oka, hogy nem jönnek a gólok, mert rengeteg helyzetünk van. Nem azzal van a gond, hogy nem dolgozunk ki lehetőségeket. Az utóbbi két meccsen is kabaré volt, de úgy en bloc elmondható. A bajnokság első felében még aránylag ment a góllövés, de azóta mindig szorosra jönnek ki. Az azért nem normális, hogy Lewy egymaga lő annyi gólt, mint a többi 5 csatár összesen.

Szerintem sincs alapvetően gond ezekkel a meccsekkel, de úgy en bloc sem teljesít rosszul a csapat, főleg ami a védekezést illeti. A csapatvédekezést nagyon jól összerakta, ráadásul a top védőink egyszerre még nem tudtak játszani, jobbhátvédünk pedig gyakorlatilag nincs. '15 meccsen 6 gól szerintem magasan a legjobb a top5 bajnokságban. Ebből pedig 11 clean sheet.
Persze ehhez kell MAtS idei formája is, de nem lehet elvitatni, hogy ez hatalmasat változott a korábbi évekhez képest.
Forca Barca!!!!
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.07. 11:20:44

Mascherano14 írta:
2023.01.07. 09:57:32
Azért nem lőnek, mert szinte mindig busira jön ki a lövés, másként kellene felállni, helyett csinálni, hogy Dembusz meg Raphina lőhessen.
A távoli kapura lővések számának drasztikus visszaesése a korábbi vb-khez viszonyítva, már a katari vb meccsein is szembetűnő volt. Kis túlzással nekünk meg eleve nem is volt honnan visszaesni :) Több elemző szerint - a már ezen a fórumon is többízben citált- statisztikai mutatóknak pl. xG is köszönhető. Egyszerűen "nem éri meg" távolról (16oson kivűlről próbálkozni), mert jelentősen kisebb az esélye (kevesebb, mint 4%) a gólnak, mintha a 16oson belülről próbálkoznak (kb. 15%) meg a gólszerzéssel. Gondoljuk arra, hogy jól alátámasztott tudományos okai vannak annak, hogy nem lővünk távolról kapura, nem pedig a képességek hiányából fakadó. :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2023.01.07. 09:57:32

Azért nem lőnek, mert szinte mindig busira jön ki a lövés, másként kellene felállni, helyett csinálni, hogy Dembusz meg Raphina lőhessen.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2023.01.07. 08:29:59

Szerintem a támadóinkban nem csak a folytonosság a probléma.
Kellene egy vérbeli csatár Lewa mellé, az látszik.
Dembelé meg egy lábban gyors, fejben lassú játékos. Ő csak akkor tud gólt lőni, ha kontrázik a csapat, rávezetheti a kapusra nyugiban a labdát, és lövés előtt van 2-3 másodperce gondolkodni, hogy mit csináljon. Hiányzik belőle az a gyilkos ösztön, ami meg van Messiben, Suarezben, Henryben, stb.
És ez a gyilkos ösztön hiányzik a többiekből is.
Amit még nagyon, de nagyon nem értek: miért nem mernek messziről lőni? Néha-néha, egy-egy meccsen próbálkoznak, aztán a meccs végére szépen kikopik.

Ez az 1-0 után beállunk védekezni meg... ez még Valverde találmánya, volt, és teljesen beleivódott a játékosokba az öt év alatt. Nehéz lesz ezt kiölni belőlük.

Amúgy Kessiének mi az igazi posztja? Mert az nagyon látszik, hogy idegenül mozog a pályán.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.01.06. 22:09:51

Chino írta:
2023.01.02. 16:27:16
Lehet, hogy én látom rosszul, de a támadók teljesíítményében komoly szerepet játszik a folytonosság hiánya. Szinte minden meccsen más más az összetétel. Aki kezdett, a következő héten csereként kap majd 20 percet,, uttána lehet, hogy az egész meccset végigpadozza.Jó dolog a rotáció, de így egy kicsit túlzás. Kell az hogy 3-4 meccset egymás után végigjátsszon valaki vagy legalábbis 70-80 perceket. Fati szerintem részben ennek a levét issza, egy ilyen hosszú kihagyás után szüksége van a játékpercekre. Persze nincs könnyű helyzetben Xavi, mert egy Dembélé-Raphinha-Fati-Torres.Depay ötöst elosztani, hogy mindenkinek legyen elég helye nagyon nehéz. Nyilván más lett volna a helyzet, ha Depay hajlandó elmenni és Dembouz is terv szerint eligazol. Ha korábban tisztázzák a francia szándékát, gondolom a brazil sem érkezik.
Szép és jó hajtogatni, hogy egészséges a versenyhelyzet, mindig a legjobb játszik, mindenkinek kell pihenő, és a szokásos közhelyeket de ez kétélű fegyver.
Megnézném ha Fatinak ha lenne 3-4 meccse sorozatban 80 percekre, akkor is ilyen halovány teljesítményt hozna-e.
Amíg heti két meccset játszunk, nincs ezzel probléma. Úgy tudom, hogy pont Ansu Fatinak van az egyik legtöbb játékperce és az ide teljesítménye magához képest nagyon gyenge, meg amúgy is. Régen beállt rá 10-20 percre már gólt is szerzett, na most meccsenként van két-három jó megmozdulása. Ferran végig játszotta a tavaszt, a végén már vállalhatatlan volt a játéka. Depay kb nem is játszik, állítólag ugye sérült, Dembelé múltját is ismerjük fél éveket hagyott ki. Szóval, ha megmagyarázzuk még kevesen is vagyunk.

Szerintem gyenge a középpálya, azért nem jönnek úgy a gólok. Az utolsó két meccsen nem játszottunk rosszul, sima volt az Espanyol elleni meccs és a kupameccs is, attól hogy az eredmény nem ezt mutatja, játékban főlényben voltunk, főleg a mérkőzések bizonyos szakaszában. A körülményekhez képest jók vagyunk.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.06. 10:37:55

NovaProspekt írta:
2023.01.06. 10:25:25
A "legjobbakon" lehet akkor itt a hangsúly :mrgreen:

Bár Lahozt valamilyen érthetetlen okból jó bírónak láthatja az UEFA-FIFA, ha állandóan őt hívják a nagy rendezvényekre.
Spanyol viszonylatban szerintem igenis jó bíró Lahoz, én nem örülök a visszavonulásának.
Egy viccnek tartom a csávót, hihetetlen, hogy mennyire képtelen kézben tartani a meccseket.
DE, nem igazán szokott téves ítéleteket se hozni, se inkonzekvensen ítélkezni, és olyanra sem emlékszem, hogy az integritását meg lehetett kérdőjelezni.

Tényleg nagyon rossz bíró, de szerintem a spanyol viszonyok között igenis top kategória.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.01.06. 10:25:25

A "legjobbakon" lehet akkor itt a hangsúly :mrgreen:

Bár Lahozt valamilyen érthetetlen okból jó bírónak láthatja az UEFA-FIFA, ha állandóan őt hívják a nagy rendezvényekre.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.06. 09:42:37

visca el barca írta:
2023.01.06. 09:40:47
spanyolban a bírók 45 éves korukig vezethetnek meccset... "visszavonul"...
Erre nincs valami kivétel? Mintha valami válogatás szerint a legjobbak meghosszabbíthatnák a dolgot. Vagy ez olaszban van?
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.01.06. 09:40:47

spanyolban a bírók 45 éves korukig vezethetnek meccset... "visszavonul"...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.06. 08:16:35

bencoo32 írta:
2023.01.06. 07:01:08
soadroli írta:
2023.01.05. 16:48:50
Mateu Lahoz has decided to retire at the end of this season. [-o<
Ja persze “decided” 😀 szerintem szóltak neki fentről hogy ezt be kellene fejezni.
Egyetértek. :D Kb biztos voltam benne, hogy ez a meccs volt az utolsó szög a koporsójában. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése