Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.22. 12:31:22

Guille írta:
2022.08.22. 11:03:35
Andris írta:
2022.08.22. 10:33:35
Sok igazság van a mondandódban, de azt nem értem, miért kezeled a fórumot egy egységes masszának, ahol mindenki csak fikázza a "kedvenc" csapatát. Rengeteg pozitív, elismerő kritikát is kapott a csapat, szerintem az összhangulat jóval optimistább így a meccs után.

Az jogos, hogy meccs közben többek elüldöznék a fél keretet és 1-1 játékos a pokolba kívánnak, de ezt felfoghatjuk stresszlevezetésnek, bár tény, hogy néha tényleg el tudja érzni a gyomorforgató szintet is.

A Soci gólt nézd meg újra: a lövés tényleg mákos volt, hogy így bepattant, de Garcia az indításkor hibázott, beragadt. De arra mi a meglátásod, hogy Araujo miért kellett ennyire jobb oldalra a meccsen? Ez szerintem abszolút korrekt kritka Xavi felé.

FT felé én is tulzásnak érzem az utálatcunamit, szerintem ez főleg annak köszönhető, hogy tavaly rongyosra játszatta őt Xavi. Meg természetesen a helyzetkihasználásának is, főleg így Fati bejövetelei tükrében. De szerintem is van helye a csapatban, talán fejlődik is, bár a vételára azért lehet, hogy túlzás volt, de ez nem az ő sara.

FDJ szerintem is jól tolta, én szívesen látnám őt gyakrabban is, kár a hibájáért a gól előtt. De látványosan gyorsabban játszottunk, mentünk át védekezésből támadásba, mint Busival, aki szerintem már robotpilóta módban is lassítja a játékot, mert neki ez a komfortos.

Gavinak szerintem szintén nem a személyét kritizálja a többség, mert nagyon tehetséges, de egy kicsit tényleg túl van játszatva, most meg többen a szerepét nem értették, nem őt magát dobálták sárral. Amúgy az átlépős "passza" nagyon szép volt Pedri labdája után, de amúgy elég gyenge meccse volt szerintem is.

A végével nagyon egyetértek, tényleg jó lenne egy nyugodt bizalmi közeg a csapatnak és Xavinak is, nem 1-1 meccs alapján ítélni, de ja, elég sok frusztráció gyűlhetett össze bennünk az elmúlt években, mégiscsak elég sok időnket "öljük" a csapatba és rossz volt nézni ezt a vergődést. Remélhetőleg, ez most már felfelé fog ívelni.
De ja, néha kicsit túl nagy és túl hirtelen az indulat és a sz*rdobálás egyesek részéről, csak ne vegyük már ide a többieket is, akik meg ugyanúgy meglátják a pozitívumokat is.
Így gondolom én is! A kritika szubjektív, normális, ha sokan sokféleképpen állítanák be a kezdőt! Ezért van egy kapitány és nem 5! :) Abszolut pozitív kritika pl. ha azt mondjuk hogy még nem álltak össze a pozíciók, de a potenciál benne van a csapatban. Ez előre visz. Negatív kritika, de igaz, és ezt nehéz nem észre venni, és realitása sincs annak, hogy miért ARAUJO a jobb bekk. De ha van, akkor magyarázzák el, hogy miért! Mert jelenleg csak azt látni, hogy a szélen elveszik a tudása, ami középen meg hiányzik, de nagyon! Mi van Desttel és mi van SR.-el. Ha meg egyiket sem akarja játszatni, miért nem maradt Alves 0 Ft-ért, meg egy csomag szotyiért !
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.08.22. 11:22:41

(Amúgy értem, mindannyiunkban sok sok ... gyűlt össze az elmúlt pár évben, de attól még meg lehet próbálni kicsit megemberelni magunkat, szvsz.)
[/quote]


Hàt Andris ilyen még nálam nem volt, de minden szavaddal egyetértek!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.22. 11:18:25

Guille írta:
2022.08.22. 11:03:35
Gavinak szerintem szintén nem a személyét kritizálja a többség, mert nagyon tehetséges, de egy kicsit tényleg túl van játszatva, most meg többen a szerepét nem értették, nem őt magát dobálták sárral. Amúgy az átlépős "passza" nagyon szép volt Pedri labdája után, de amúgy elég gyenge meccse volt szerintem is.

A végével nagyon egyetértek, tényleg jó lenne egy nyugodt bizalmi közeg a csapatnak és Xavinak is, nem 1-1 meccs alapján ítélni, de ja, elég sok frusztráció gyűlhetett össze bennünk az elmúlt években, mégiscsak elég sok időnket "öljük" a csapatba és rossz volt nézni ezt a vergődést. Remélhetőleg, ez most már felfelé fog ívelni.
De ja, néha kicsit túl nagy és túl hirtelen az indulat és a sz*rdobálás egyesek részéről, csak ne vegyük már ide a többieket is, akik meg ugyanúgy meglátják a pozitívumokat is.
Gavit imádom, de az előszezon óta árnyéka önmagának, ami azért szomorú, mert aki látta, hogy mit művelt nem is túl régen, júniusban a válogatottban, az kb nem tudta felvenni az állát a földről, 3-4-5 játékosok között szlalomzott át, egyedül vezetett kontrákat, döntött el meccseket góllal... de ott látványosan az volt a dolga, ami itt inkább Pedrira van bízva, meg sokkal kötetlenebb volt a posztja. 18 évesen ő nem tud kétfelé koncentrálni, vagy a tüdejét kiköpve dolgozik és letámad, vagy kreatív. A kettő együtt nem megy, ha előbbi a fő dolga, akkor nem marad ereje másra, nekem ez jön le.

Ez amúgy mindig is érdekelt, hogy csapódik le magánál a csapatnál a média és a helyi szurkolók által. Ez a fórum itt atomtoxikus, de nyilván semmi ráhatása nincs a csapatra. Kíváncsi vagyok, mennyire gyűrűzik ez be hozzájuk úgy összességében. Mert ha valamennyire igen, akkor az tényleg borzasztóan undorító, hogy ezt tesszük a "saját csapatunkkal".
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.08.22. 11:16:26

zknym írta:
2022.08.22. 10:14:18
Nehéz már már komolyan venni egyes hsz-eket és a megírójukat. Amikor veszítünk > [auto_cenzúra] a csapat, amikor xe-lünk > fo$ a csapat, amikor nyerni tudunk akkor [auto_cenzúra]$ a csapat.
Nekem tetszett a meccs, szerintem ha minden mérkőzésen 3-mal több gólt lövöünk, vagy találunk (tök mindegy) akkor rendben leszünk. A Sociedad elég keményen letámadott már az első percben szorult a babszem....

Kicsit próbáljon meg a közösség sajnos gyakran fröcsögő része pozitívabb lenni. Nyertünk, kész, nem sérült le senki, nem volt piros lap. Akármilyen is a győzelem az motivál és erőt ad nem pedig visszaesést.

Nyílván nekem is lenne nem pozitív észrevételem, de mi értelme? Károgjak? Évek óta szenved(ett) a csapat, tavaly Xavi volt mindenki megváltója, elég gyorsan a "fogalmatlan" státuszba került. De lehet, hogy Madrid fórumon vagyok és beütött a reggeli kávém? :lol:

Grat a győzelemhez a csapatnak és hétvégén Lewa duplát várok ismét :)
Én veled értek egyet kb mindenben! Tudom ne olvassam a fórumot stb…de nekem már hányingerem van a sok ön jelölt edzőtől és szakértőtől! Mindig a kàrrogás mindig!
Talàn sokan elfelejtik, hogy 5-6 évig nullák voltunk amit 9 hónap alatt senki nem fog tudni helyrehozni! Nézzétek meg az Arsenalt Artetának is csak idő kellett és normális játékosok, h összejöjjön az amit akar!( sztem idén nagyot fognak menni) adjatok időt még, ha ez sokatoknak nehéz is, mert egyből közel hibátlant akartok a csapattól minden téren!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.08.22. 11:15:42

Guille írta:
2022.08.22. 10:23:19
Varatrix írta:
2022.08.22. 07:42:14
Én is ezt érzem...ráadásul a fórum nagy része azon pörög, hogy Piqué a csapat közelébe ne kerüljön, aminek gyakorlatilag az az ára, hogy most amíg nincs Kondé, addig Garcia játszik.

Mondjuk én évek óta meg vagyok hasonulva azon, hogy nem tudjuk feldolgozni, hogy nem a teljes keret világklasszis és amikor egy sokadik számú tartalék játszik, nem tudjuk a helyén kezelni a dolgot. Eric egy tisztességes meccset hozott, én örülök, hogy 4-5 opciónak itt van.

Torres is segítség lehet abban, hogy Fati ne sérüljön meg folyton. Látszik hogy Fati egy game changer játékos, viszont elég neki egy félidő is erre. Amúgy is nagyon kell vigyázni rá.
A Piqué résszel egyetértek, ha nem fix kezdő, néha jó lehet ő meccsekre

Erichez: Én is örülök, hogy itt van 4-5. opciónak, csak egyelőre 2 meccsen is kezdett. Értem, hogy Koundé egyelőre off, de könyörgöm, egy ilyen meccsen, ahol Isak kb. az egyetlen gólveszély előre és nem egy lassú, ügyetlen gyerek, hogy lehet nem Araujot tenni rá, mikor a bal oldalukon kb. alig ment érdemi támadás?

Összegezve, nincs akkora nagy gond Erickel, csak túl sokat játszik (fontos meccseken).
Igazából nagyon nem értem a fórumozók túlnyomó többségét, nem volt egy rossz meccs, de kb mintha 4góllal aláztak volna le minket. Ilyenkor persze szerencsések vagyunk, hogy a Soci kihagyott 2 nagy helyzetet, a Rayo ellen meg bénák vagyunk, hogy 10 ziccerből egy gólra sem futotta.

Olyan szinten tipikus pesszimizmus van, hogy érthetetlen, és persze Xavi sem tud jót csinálni. Ha tegnap Piqué játszik EG helyett 43-3-ban, az a baj, ha végre mindenkinek megnyugodna a kis lelke, hogy Balde kezd, az természetes. De Jongért sírva rimánkodik mindenki hogy 4-3-3-ban, 3-4-3-ban ő játszon Busquets helyén, most az a baj, hogy nem Pedri mellett van. Egyszer az a baj, hogy Dembélé a jobboson játszik, most ott kezdett és miért nem a másikon?
A meccs előtt érdekes nem érte ennyi felháborodás a kezdőt, hogy FT kezd.

Az biztos, ha játszunk egy egy szokásos 4-3-3-at SR-rel, az verné ki a biztosítékot.
És mindezt egy 4:1-es győzelem után.
Még formálódik a csapat, Xavi is probálgat új dolgokat, új emberekkel, hogy mi lenne a szezon érdemi részére a leghatékonyabb és hogyan tudnák ezt megvalósítani. A három védős rendszert is próbálta már több formációban. Azért tegnap egy Christensen - Araujo - Koundé sor máshogy nézett volna ki. Ezt pedig valahogy meg kell oldani, mert jh nélkül, Araujo/koundé és SR van.
Azpilicueta lett volna elvileg az első és legegyszerűbb igazolásunk, nem is gondolkodtak másban, még hozható, minőségre megfelelő játékost baromi nehéz szerezni.
Forca Barca!!!!
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.08.22. 11:08:41

drobika írta:
2022.08.22. 09:30:49
A tegnapi meccset elvileg nem kellene magyarázni, hiszen nyertünk.
De gyerekek, annyira látszott, hogy itt még mekkora a káosz. Gyakorlatilag Pedri, Lewa, és Dembele volt az, akinél úgy éreztem, hogy gyakorlatilag készen vannak, tudják a helyüket. Írónikusan még TS ... :)
Amikor láttam, hogy ARAUJO megint jobb bekk, komolyan gondolkodtam, ezt én nem nézem, és továbbra is azt mondom, ez védhetetlen Xavi részéről.
Hátul nagyon nem vagyunk meg, sem középen, sem jobbon. EG. és Chris minden, de nem életbiztosítás, Arát említettem. Az egyenlítő gól után, ami szerintem netto szabálytalanság után született, és kétszer is nagyon szerencsésen pattant a labda nekik. Persze nem kellett volna ott FDJ-nek mutatványozni, de ettől még szabálytalan volt, de a szabálytalan az, amit a bíró lefúj. Axióma. Pont.
Szóval az egyenlítő gól után, ha TS legszebb formáját meghazudtoló módon nem véd, akkor 3-mat kapunk sorban. Persze az is igaz, hogy egy RSOC bárhol tud helyzetet kialakítani, de bármely csapatra igaz ez. Elnézve a Rayo játékát, nincs sokkal messzebb a Sociedadnál. Tömörül a mezőny!
A védelem egyáltalán nincs kész! A középpálya alakulna, de jön majd vissza Busi, és akkor minden a régi lesz.
Elöl Lewa egy zseni, ne szépítsük, kegyetlen gyilkos. Ha még 30-at így eltesz, akkor rendben van, ő biztos pont. Akar is, hajt is, nem színészkedik, ha lerúgják.
Dembi is tetszett, igaz nála két verzió van lövésnél. Ha felemeli, akkor a jegenyefák veszélyben, ha laposan lő, az mindig veszélyes a kapura és a beadásai is nagyon ülnek.
A győzelem a zsákban, de hosszú még az út...
Azért a Dán gyereket ne tedd Garcia mellè. Ő elég jó volt tegnap is többszőr ganézott Garcia hibài miatt..
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.08.22. 11:03:35

Andris írta:
2022.08.22. 10:33:35
Sok igazság van a mondandódban, de azt nem értem, miért kezeled a fórumot egy egységes masszának, ahol mindenki csak fikázza a "kedvenc" csapatát. Rengeteg pozitív, elismerő kritikát is kapott a csapat, szerintem az összhangulat jóval optimistább így a meccs után.

Az jogos, hogy meccs közben többek elüldöznék a fél keretet és 1-1 játékos a pokolba kívánnak, de ezt felfoghatjuk stresszlevezetésnek, bár tény, hogy néha tényleg el tudja érzni a gyomorforgató szintet is.

A Soci gólt nézd meg újra: a lövés tényleg mákos volt, hogy így bepattant, de Garcia az indításkor hibázott, beragadt. De arra mi a meglátásod, hogy Araujo miért kellett ennyire jobb oldalra a meccsen? Ez szerintem abszolút korrekt kritka Xavi felé.

FT felé én is tulzásnak érzem az utálatcunamit, szerintem ez főleg annak köszönhető, hogy tavaly rongyosra játszatta őt Xavi. Meg természetesen a helyzetkihasználásának is, főleg így Fati bejövetelei tükrében. De szerintem is van helye a csapatban, talán fejlődik is, bár a vételára azért lehet, hogy túlzás volt, de ez nem az ő sara.

FDJ szerintem is jól tolta, én szívesen látnám őt gyakrabban is, kár a hibájáért a gól előtt. De látványosan gyorsabban játszottunk, mentünk át védekezésből támadásba, mint Busival, aki szerintem már robotpilóta módban is lassítja a játékot, mert neki ez a komfortos.

Gavinak szerintem szintén nem a személyét kritizálja a többség, mert nagyon tehetséges, de egy kicsit tényleg túl van játszatva, most meg többen a szerepét nem értették, nem őt magát dobálták sárral. Amúgy az átlépős "passza" nagyon szép volt Pedri labdája után, de amúgy elég gyenge meccse volt szerintem is.

A végével nagyon egyetértek, tényleg jó lenne egy nyugodt bizalmi közeg a csapatnak és Xavinak is, nem 1-1 meccs alapján ítélni, de ja, elég sok frusztráció gyűlhetett össze bennünk az elmúlt években, mégiscsak elég sok időnket "öljük" a csapatba és rossz volt nézni ezt a vergődést. Remélhetőleg, ez most már felfelé fog ívelni.
De ja, néha kicsit túl nagy és túl hirtelen az indulat és a sz*rdobálás egyesek részéről, csak ne vegyük már ide a többieket is, akik meg ugyanúgy meglátják a pozitívumokat is.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.08.22. 10:54:29

Andris írta:
2022.08.22. 10:33:35

Gavi a meccsek többségén kezdő lesz, akár el is könyvelhetitek. De amúgy jól is fog játszani, nem úgy, mint az első másfél meccsén.
Amúgy nekem semmi bajom azzal, hogy kezd én nagyon bírom őt, csak tegnap konkrétan nem láttam, hogy mi lenne a szerepe. Vagy a felállás nem feküdt, vagy valami olyat kért tőle Xavi amit még nem igazán tudott, így nem maradt más csak a kulancskodás az ellenfélen, viszont nem elég nagy és erős ahhoz, hogy ez mindenki ellen működjön.
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.22. 10:33:35

Én biztos Eric Garciával, Gavival és Ferran Torressel kezdenék a következő meccsen, már csak azért is hogy a sok fórumedzőt bosszantsam.

Tegnap a gól abszolút mák volt, és bár vannak hibái EG-nek, szerintem egyáltalán nem lesz rossz, tudni kell hogy milyen rendszerben és milyen ellenfelekkel lehet felküldeni, illetve milyen játékhelyzetekben. Araujo szerintem rosszabb volt tegnap ebben a három középső védős rendszerben, pedig az ő oldala kevésbé is volt nyitott, és kevésbé is volt erős. (Baldé, Isak a másikon..)

Gavi egy egészen csodálatos játékos a 18,00001 éves korához képest. Mindenki nem lehet Pedri, és azt se mondom, hogy nem lehet őt néha padoztatni, de Xavi fogja is, ahogy tavaly is. Mindent figyelembe véve szerintem bőven Gavi, Pedri és FdJ a három legjobb középpályásunk, és ráadásul tudnak egyszerre pályán lenni.
Első félidőben amúgy nem volt jó, gondolom puffogtatok is eleget a kanapén, aztán lement a rózsaszín köd, és már minden mindegy volt, az is hogy a második félidőben gyakorlatilag felszánotta a pályát, eltűntek a labdavesztései, és kombinatívabb támadásokban is részt vett.

FT pedig attól még igen is ügyes srác, hogy a sok kihagyott helyzete miatt elátkoztátok tavaly. Nem biztos hogy ő lesz a kezdő, amíg van Fati és Dembelé, de ők amúgy ilyen világ top10 támadók szerintem, nem lehet mindenki ez a szint. A Barcában sem. Majd játszik néhány meccset rendesen a baloson (tegnap, ahogy írtam, Baldé miatt inkább árnyék-ék volt, meg sokszor támadó kp... ), ahonnan direkteben lehet a 16 felé törni, és meglátjuk, mennyire készítette ki a sok kétbites szurkoló.
Mégegyszer mondom, én se vagyok kibékülve a tegnapi produkciójával, és azzal se, hogy tavaly mennyi helyzetet kihagyott (és aztán mennyire megroggyant mentálisan), de ettől még a képességei megvannak. Bár ti nyilván nem gondoljátok így, de én viszont úgy gondolom, hogy bőven teljes jogú tagja a keretnek, időnként a kezdőnek is, és jobban érzem magam akkor, ha Xavival meg Peppel értek egyet ezt illetően, mint ha veletek.

FdJ kritikáját meg végképp nem értem, szerintem soha senkit nem láttam ilyen jól játszani Busquets helyén, persze ehhez attól az egy meccs eleji labdavesztős töketlenkedéstől el kell vonatkoztatni. De mindenki hibázhat, pláne Augusztusban, a bajnokságban. Ettől még nagyon tetszett, ahogy zárt, ahogy osztogatott, ahogy labdákat szerzett (nem egy, nem két kritikus labdát), és az is ahogy azonnal kihasználta a lehetőséget 1-1 tempóelőnyre felfele.

Nyilván arra való a fórum, hogy ne értsünk egyet, különben uncsi lenne, meg itt mindenki úgy érezheti, hogy ő bizony szakértő, ha a Barcáról van szó. Részemről oké, én is úgy érzem. De egyrészt bántónak gondolom azt, hogy még egy jobb fajta meccs és parádés végeredmény után is mennyire negatív sok hozzászólás, és mennyire muszájnak érzik egyesek, hogy minden egyes negatívumot ezerszeresére nagyítva lekörmöljenek ide. Másrészt úgy érzem, azt se veszi senki figyelembe, hogy mennyire szezon eleje van, mennyire nem volt normális nyári felkészülés, és hogy egyébként mennyire nem könnyű ellenfél elvileg egy Real Sociedad idegenben. Tök mindegy nektek, hogy milyen állapotban vagyunk/lehetünk, az is, hogy épp európai szintű vagy másodosztályú az ellenfél, meg az is, hogy egyik játékossal szemben egy relatíve extra ellenfél, másikkal szemben meg egy liga szinten is töltelék ember áll szemben... ha lehet rosszat mondani arról, akit épp utáltok, vagy akit épp el szeretnétek adni, vagy aki épp szerintetek más helyét foglalja, akkor ami a csövön kifér.

Gavi a meccsek többségén kezdő lesz, akár el is könyvelhetitek. De amúgy jól is fog játszani, nem úgy, mint az első másfél meccsén.
FdJ marad majd, és ő is rengetegszer lesz kezdő, sőt, a szezonban kulcsember lehet majd.
EG és FT pedig jó gyakran fognak lehetőséget kapni itt az elején, és nincs ezzel semmi gond. Nekik még bőven volna mit fejlődni és bizonyítani is a koruknál fogva, sajnos szerintem ahogy a fórumon, úgy katalóniában is kifejezetten túl toxikus ehhez a szurkolói hozzáállás. Isten ments, hogy 21-22 éves srácok nyugodt körülmények közt dolgozhassanak, vagy hogy néhány világszégyene év és 1,5milliárdos adósság után ne galaktikus keretet és hatkupás szezont várjunk minden újabb évben, hanem egy fokozatosan épülgető csapatot, türelemmel és némi pozitivitással. Miért is segítenék a kedvenc csapatukat, ha lehet követelőzni meg károgni is.

(Amúgy értem, mindannyiunkban sok sok ... gyűlt össze az elmúlt pár évben, de attól még meg lehet próbálni kicsit megemberelni magunkat, szvsz.)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.08.22. 10:23:19

Varatrix írta:
2022.08.22. 07:42:14
Én is ezt érzem...ráadásul a fórum nagy része azon pörög, hogy Piqué a csapat közelébe ne kerüljön, aminek gyakorlatilag az az ára, hogy most amíg nincs Kondé, addig Garcia játszik.

Mondjuk én évek óta meg vagyok hasonulva azon, hogy nem tudjuk feldolgozni, hogy nem a teljes keret világklasszis és amikor egy sokadik számú tartalék játszik, nem tudjuk a helyén kezelni a dolgot. Eric egy tisztességes meccset hozott, én örülök, hogy 4-5 opciónak itt van.

Torres is segítség lehet abban, hogy Fati ne sérüljön meg folyton. Látszik hogy Fati egy game changer játékos, viszont elég neki egy félidő is erre. Amúgy is nagyon kell vigyázni rá.
A Piqué résszel egyetértek, ha nem fix kezdő, néha jó lehet ő meccsekre

Erichez: Én is örülök, hogy itt van 4-5. opciónak, csak egyelőre 2 meccsen is kezdett. Értem, hogy Koundé egyelőre off, de könyörgöm, egy ilyen meccsen, ahol Isak kb. az egyetlen gólveszély előre és nem egy lassú, ügyetlen gyerek, hogy lehet nem Araujot tenni rá, mikor a bal oldalukon kb. alig ment érdemi támadás?
Persze ez nem EG hibája, de ezért kapja a savat, mert túl nagy kabátokat pakolunk rá. Olyan meccseken, ahol nincs ilyen veszély középen és fontosabb a passzjátéka a védőnek, vagy rotálni kell, nyomja nyugodtan. Szerintem még azzal is jobban jártunk volna, ha ő kezd jobb szélen, vagy SR, vagy bárki, de Araujot nem lehet kitenni ilyen meccseken jobbra.

A tisztességes meccshez amúgy annyit, hogy ok, hogy Isaknak bitang nagy mázlija volt a gólnál, de az indítás pillanatában Eric megint nem tudta, milyen rendezvényen van, forgolódott, ezért is került méteres hátrányba, ahonnan már tényleg bravúr volt a jó becsúszás, de egyszerűen nem éles a srác, mindig meglepődik, ha hirtelen támad az ellenfél, szóval részemről benne volt a gólban erősen.

Összegezve, nincs akkora nagy gond Erickel, csak túl sokat játszik (fontos meccseken).
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.22. 10:21:23

Troym írta:
2022.08.22. 09:30:23
FT-nek nagyon kéne önbizalom és 30-40 meccsen játszani 90 percet, itt nem fog ennyi lehetőséget kapni. Én kölcsönadnám egy Valencia, Sociedadnak, erre a 6.számú támadó szerepkörre inkább B-ből használnék valakit. Vagy tartsuk itt pl Depayt és jövőre úgyis lejár a szerződése, addigra hátha FT összeszedi magát.
Az a baj hogy a fél tavasz erről szólt hogy "Na adjunk neki önbizalmat", aztán mindent IS kihagyott, elbénázott most ugyanott folytatja.
Fati 19 évesen, kórházból X műtét után visszatérve is betette a 22 éves Ferrannak az oktatókazettát. Griezmannal ugyanezt játszottuk aztán lúzerből mégnagyobb lúzer lett.
Látszik hogy meglenne benne a döntőfaktor és akkor jó lenne mert jól tud helyzetbe kerülni, de annyira rástresszel mintha 17 évesen egy VB döntő 119-edik percében az egyenlítésért rúgna tizit.

Gavi nagy tehetség, de tegnap is megmutatta hogy azért miért kéne elé még pár évig egy Bernardo Silva.
zknym
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2017.06.13. 15:56:37

2022.08.22. 10:14:18

Nehéz már már komolyan venni egyes hsz-eket és a megírójukat. Amikor veszítünk > [auto_cenzúra] a csapat, amikor xe-lünk > fo$ a csapat, amikor nyerni tudunk akkor [auto_cenzúra]-fo$ a csapat.
Nekem tetszett a meccs, szerintem ha minden mérkőzésen 3-mal több gólt lövöünk, vagy találunk (tök mindegy) akkor rendben leszünk. A Sociedad elég keményen letámadott már az első percben szorult a babszem....

Kicsit próbáljon meg a közösség sajnos gyakran fröcsögő része pozitívabb lenni. Nyertünk, kész, nem sérült le senki, nem volt piros lap. Akármilyen is a győzelem az motivál és erőt ad nem pedig visszaesést.

Nyílván nekem is lenne nem pozitív észrevételem, de mi értelme? Károgjak? Évek óta szenved(ett) a csapat, tavaly Xavi volt mindenki megváltója, elég gyorsan a "fogalmatlan" státuszba került. De lehet, hogy Madrid fórumon vagyok és beütött a reggeli kávém? :lol:

Grat a győzelemhez a csapatnak és hétvégén Lewa duplát várok ismét :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.22. 10:09:13

Feast4 írta:
2022.08.22. 09:53:47
Azzal se jöjjön senki, hogy sérült volt, mert a sérülése előtt is ez ment. Ha Fati nem tud végigjátszani egy meccset akkor játszon Depay.

de Jongon marhára látszik, hogy van ez a kavarás körülötte, ideges, kapkod.
Utóbbit én is így láttam rajta. Eleve a duplaszűrős rendszerek után neki ez sokkal nagyobb stressz, és még görcsösen bizonyítani is akart közben. Régen is látszott rajta, top formájában is, hogy az a gyengéje, ha stresszhelyzet alakul ki, az meg egyedül 6-os poszton gázos. Lehet, hogy Xavi annyira vele kapcsolatban amúgy nem volt hülye, mint amennyire hittük.

Ha Fati nem tud kezdeni (és Depay kifelé áll), akkor szerintem simán feltehetjük megint a két jobbszélsőnket, Dembélénél meg el kell felejteni, hogy csak jobboson jó, sőőőt. Alig 1-2-szert teszik oda át, azért talán tényleg egy picit gyengébben mozog, de ez 1-2 meccs után változna, és azért tényleg az 1 év alatt lőtt onnan 2 gólt alig 1-2 meccsen, jobboson meg kereken 0-át vagy 20-30-on. Kis minta, de azt mindenképp megmutatja, hogy nem az van, hogy a jobboson parádézik, balon meg meghal.
Tegnap sem csinált kb semmit a jobboson, totál halott volt a csávó, aztán áttették és villant. Részemről nyugodtan kezdhet ott, és akkor ha Fatit féltjük, Depay meg... passsz, akkor ez lenne a legerősebb felállás.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.08.22. 09:53:47

Nekem nagyon vegyesek az érzelmeim.

Egyrészt nagyon örülök a tegnapi meccsnek, Fati és Lewa elképesztő, mit csináltak.

Igazi game changer mind a kettő. Raphinha mozgása nekem nagyon tetszett, szerintem ha talál tétmeccsen egy gólt nagyon hamar kezdő lehet. Christensen nagyon meggyőző volt, stabil, rideg igazi profi, Balde pedig remélem elfeledtette ezt a Marcos Alonso agyérgörcsöt. Pedri szerintem nagyon éli a középpályát bármi a taktika, TS-ről nem beszélünk, de nagyon kellett amit csinlát, hogy 1-1en tartsa a meccset és sajnos itt megálltunk.

A legnagyobb baj az, hogy Xavi szerintem kicsit olyan volt tegnap mint az őrült professzor, aki egymáshoz varja a hulla darabokat.

FT-t egyszerűen nem lehet pályára küldeni. Ne jöjjön itt nekem senki azzal, de hát veszélyes és helyzetbe kerül, mert a srácon az összes támadás lepadkázott. Azzal se jöjjön senki, hogy sérült volt, mert a sérülése előtt is ez ment. Ha Fati nem tud végigjátszani egy meccset akkor játszon Depay.

de Jongon marhára látszik, hogy van ez a kavarás körülötte, ideges, kapkod.

Gavinak nem tudom mi lett volna a dolga, de nagyon gáz volt.

EG-t meg felejtsük már el... Komolyan beszállok az adósságba ha többet nem játszik! :mrgreen:

Ezt a 3-5-2-be oltott 3-4-3-at szerintem sokszor a játékosok se értették szerintem. Azt sem mondhatnám, hogy Xavi olyan jól cserélt, mert nem lehetett rosszul annyira zavar volt a pályán. Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz majd Kessié szerepe, mert ha időhúzó cserének szánjuk az azért szomorú.

Összességében voltak nagyon jó dolgok, de Xavinak nagyon rendbe kell tenni a felállást a fejében mert jön az első komoly csapat és úgy megüt, hogy megdöglünk. Tegnap is kellett a szerencse, hogy ebből gála legyen.
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.22. 09:33:12

Azt hiszem sokan nem veszik figyelembe, milyen energikus, hajtós, nehéz ellenfél volt a Sociedad, ezen a pályán nem lesz könnyű senkinek. Nyilván a cserékkel szintet léptünk, ki tudja, lehet ez volt a cél, a kissé fáradó védelemre ráengeni Fatiékat. Ferrannak tényleg nem volt jó meccse, de fog ő még fontos gólokat szerezni, ebben biztos vagyok. Mindenesetre az tuti, hogy brutál minőség van előre, ez pontosan ki is jött tegnap. A soci gólja amúgy iszonyat mákkal jött össze, már ahhoz is szerencse kellett, hogy Isak elé kerüljön a labda, az meg, ahogy bepattant, megintcsak mázli, Ericet nem érzem ezért felelősnek. Akit még ki kell emelni az Stéga, Silva lövését földöntúli bravúrral szedte ki, ezzel meccsben tartott minket, nagy szerepe volt a győzelemben.
Rivaldo-A Legnagyobb.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.22. 09:30:49

A tegnapi meccset elvileg nem kellene magyarázni, hiszen nyertünk.
De gyerekek, annyira látszott, hogy itt még mekkora a káosz. Gyakorlatilag Pedri, Lewa, és Dembele volt az, akinél úgy éreztem, hogy gyakorlatilag készen vannak, tudják a helyüket. Írónikusan még TS ... :)
Amikor láttam, hogy ARAUJO megint jobb bekk, komolyan gondolkodtam, ezt én nem nézem, és továbbra is azt mondom, ez védhetetlen Xavi részéről.
Hátul nagyon nem vagyunk meg, sem középen, sem jobbon. EG. és Chris minden, de nem életbiztosítás, Arát említettem. Az egyenlítő gól után, ami szerintem netto szabálytalanság után született, és kétszer is nagyon szerencsésen pattant a labda nekik. Persze nem kellett volna ott FDJ-nek mutatványozni, de ettől még szabálytalan volt, de a szabálytalan az, amit a bíró lefúj. Axióma. Pont.
Szóval az egyenlítő gól után, ha TS legszebb formáját meghazudtoló módon nem véd, akkor 3-mat kapunk sorban. Persze az is igaz, hogy egy RSOC bárhol tud helyzetet kialakítani, de bármely csapatra igaz ez. Elnézve a Rayo játékát, nincs sokkal messzebb a Sociedadnál. Tömörül a mezőny!
A védelem egyáltalán nincs kész! A középpálya alakulna, de jön majd vissza Busi, és akkor minden a régi lesz.
Elöl Lewa egy zseni, ne szépítsük, kegyetlen gyilkos. Ha még 30-at így eltesz, akkor rendben van, ő biztos pont. Akar is, hajt is, nem színészkedik, ha lerúgják.
Dembi is tetszett, igaz nála két verzió van lövésnél. Ha felemeli, akkor a jegenyefák veszélyben, ha laposan lő, az mindig veszélyes a kapura és a beadásai is nagyon ülnek.
A győzelem a zsákban, de hosszú még az út...
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.08.22. 09:30:23

FT-nek nagyon kéne önbizalom és 30-40 meccsen játszani 90 percet, itt nem fog ennyi lehetőséget kapni. Én kölcsönadnám egy Valencia, Sociedadnak, erre a 6.számú támadó szerepkörre inkább B-ből használnék valakit. Vagy tartsuk itt pl Depayt és jövőre úgyis lejár a szerződése, addigra hátha FT összeszedi magát.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.08.22. 09:24:25

Sansz nagy tag vagy eskü esetleg szakértő vagy? Vagy esetleg edző? Kukackodás nélkül kérdezem!
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.22. 09:18:27

Lewa és Ansu lopta el a showt, de azért Dembélé gólja is kellett ahhoz, hogy eldőljön a meccs. Nem volt könnyű lövés, és végre nem hibázott. (ok, a gólpassz is szép volt)
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.08.22. 08:18:01

fcjoc írta:
2022.08.22. 05:47:24
Kicsit úgy érzem divat lett Ericbe beleállni. Szvsz rendben volt, sőt. Kell Ő ide, bőven elfér a jelenlegi rendszerben.
Talán tényleg többet kapott,mint megérdemelte volna, szerintem Xavi volt az igazi gyenge láncszem tegnap, de Ericet könnyebb szidni, speciel nekem is. De ettőlmég gyenge volt Eric, több hibája is volt, megint látszott,hogy az ellenfél direkt őt keresi.

Persze Christensen meg ajnározva van, de annyira nem volt jobb Ő sem. Én két esetre emlékszem,amikor nagyon elkésett, egyikért sem kapott lapot és szabad se lett, pedig tisztán rúgta fel, lépett a sarkára. Egy beszédeskedvű VAR kollégával ezek sárgák lettek volna, ha picit bentebb történik,akkor ott meg mindenképp szólt volna a VAR és büntető. Mázlink volt.
Szerintem nagyon le fog izzadni a fürge spanyol támadók ellen, de majd belejön remélhetőleg.
Eric viszont nem jött bele, úgyhogy nálam csak csere lenne.
Avatar
dorian01
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2020.06.16. 15:06:16

2022.08.22. 08:04:38

Én a cserékig nagyon szenvedtem :D

FDJ: szerintem ő nem jó egyedüli 6-osnak. Az ajaxban és a válogatottban is duplaszűrőben játszott, ami nem ugyanaz, hiszen ott alkalmanként fel tud lépni és akár kapuig is el tud menni.
FT: szerintem most nem kéne fölötte pálcát törni! 10-es szerű pozícióban játszott, nem szélsőként, de így is volt néhány jó megmozdulása. Az igaz, hogy Fati sokkal jobb nála, de szerintem nála egy kicsit félnek, hogy ne sérüljön meg újra.
EG: olyan szinten nem tudom hova tenni... a gól se feltétlenül az ő hibája volt (ott balszerencséje volt talán azzal, hogy bepattant épp), de néha tényleg életveszély is tud lenni...

Taktika: 3-5-2? 3-4-3? Fogalmam sincs mi lehetett ez, de látszott, hogy nem volt begyakorolva. Végig azt vártam, hogy Xavi félúton taktikát cserél és nem tette meg (bár őt igazolta, de inkább a cserék, nem a felállás feltétlenül). Én bízok az edzőnkben, de ez most nem volt feltétlenül egy jó taktikai ötlet, s mintha olyan lett volna, hogy vagy nem látja, vagy tényleg nem volt opciója a védelem variálásában? Ha a variációs lehetőségek hiánya, akkor az sokat elmond arról, hogy kikben bízik (vagy épp kikben nem).
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2022.08.22. 07:42:14

fcjoc írta:
2022.08.22. 05:47:24
Kicsit úgy érzem divat lett Ericbe beleállni. Szvsz rendben volt, sőt. Kell Ő ide, bőven elfér a jelenlegi rendszerben.

Ami a csapatot illeti az a legmegnyugtatóbb, hogy nagyon hosszú a pad és tudunk váltani minőségre. Így tovább!
Én is ezt érzem...ráadásul a fórum nagy része azon pörög, hogy Piqué a csapat közelébe ne kerüljön, aminek gyakorlatilag az az ára, hogy most amíg nincs Kondé, addig Garcia játszik.

Mondjuk én évek óta meg vagyok hasonulva azon, hogy nem tudjuk feldolgozni, hogy nem a teljes keret világklasszis és amikor egy sokadik számú tartalék játszik, nem tudjuk a helyén kezelni a dolgot. Eric egy tisztességes meccset hozott, én örülök, hogy 4-5 opciónak itt van.

Torres is segítség lehet abban, hogy Fati ne sérüljön meg folyton. Látszik hogy Fati egy game changer játékos, viszont elég neki egy félidő is erre. Amúgy is nagyon kell vigyázni rá.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.08.22. 07:37:49

fcjoc írta:
2022.08.22. 05:47:24
Kicsit úgy érzem divat lett Ericbe beleállni. Szvsz rendben volt, sőt. Kell Ő ide, bőven elfér a jelenlegi rendszerben.

Ami a csapatot illeti az a legmegnyugtatóbb, hogy nagyon hosszú a pad és tudunk váltani minőségre. Így tovább!
Ezt én sem nagyon értem a tegnapi meccs után, ha nem befelé hanem kifelé pattan Isakról a labda akkor szerintem senki nem vette volna elő. Hatalmas mentés lett volna, nem varrom a nyakába a gólt, óriási mákja volt a svédnek. Igen, tudom, nem a posztján játszott, de szerintem Araujo volt nagyon gyenge tegnap. Előre ő ott abszolút 0, hatul pedig bizonytalan volt.

Torres kritika jogos, bár nála is hozzátenném, hogy a baloson Balde volt, vmi féle árnyékék volt a meccs 80%-ában. Szélre is csak minden 3. meccsen, de középre abszolút nincs meg a skillje. Neki a szélről induló befelé helyezkedes fekszik. Érkezni jól tud, de sajnos ennyi a srác.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fernando 2022.08.22. 07:42:20-kor.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2022.08.22. 06:52:44

A tavalyi csapat legalább felét kiszórjuk,
Valahogy mégis itt maradt Piqué, Busi, SR, Alba, Garcia, Torres..
Hmmm..
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.08.22. 06:27:28

70 percig kozunk nem volt a meccshez, ez a 352 féle katyvasz semmilyen szinten nem mukodott. Addig kb értelmes megmozdulasunk nem volt elol, a kapuig alig jutottunk el. A cserek szerencsere nagyon ultek, ők gyorsan eldontottek a 3 pont sorsát. Xavinak szokas szerint ma sem volt sok koze a meccshez, kb annyi a szerencseje, hogy van jelenleg elol kb 3 game winner tipusu ember, akik most (is) megmentették.

+: balde, lewa, fati, dembele, christensen, pedri, ts
-: gavi, torres, garcia

Utobbi ketto fogalmam sincs mit keres itt, egyik sem szint, nem veletlenul engedte el őket pep.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése