Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.04.24. 23:07:20

Meccsek ota ua. vergodes megy mint koeman alatt...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2022.04.24. 23:08:10-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2022.04.24. 23:05:44

104 percig tart a meccs , mert annyira húzzák az időt, ezen el kell gondolkozni sztem, mert már nagyon feltűnő és pofátlan.
Ettől függetlenül Xavi-nak nagyon el kell gondolkoznia , mert ezekben a vereségekben nyakig benne van ő is.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.04.24. 23:01:13

sokszor írtuk EV-nél, Koemannál, hogy ennél lejjebb nincs.
a srácok mindig rácáfolnak, mostmár a camp nou-ba is nyerni járnak a csapatok.

lehet itt mosdatni, hogy gyenge a keret, elfáradtunk stb...szánalmas.
egy rayo, cadiz kerete nem gyenge?

szép volt az a január-márciusi periódus, de ez az április történelmi mélypont környékén mozog.
mindkettőben benne van Xavi.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
SzaSa13
Barça B
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2017.08.11. 19:15:28

2022.04.24. 22:35:29

Tud valaki valamit Puig-ról?
Hetek óta kiszámítható a játékunk, mindenki pontosan tudja, hogy mit kell ellenünk játszani. Nincs rotáció, pont itt lenne az ideje valami váratlant húzni. Az Ő játékában régebben benne voltak a váratlan húzások, tökös, bevállalós támadófocit játszott. Nyilván a hibák is velejárói voltak ennek a stílusnak, de nekem akkor is hiányzik a kis pitbull játéka. A promó videókban, fotókon, edzésvideókon aránytalanul sokat szerepel a meccseken tapasztalható szerepvállalásához képest. Tud valaki legalább valami épkézláb pletykát, amiből kiderülhet a mellőzésének a valódi oka? Nagyon kellene egy új impulzus a csapatnak...
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.04.24. 20:42:38

visca el barca írta:
2022.04.24. 20:24:39
a keret másik fele azért kap csak perceket, mert egyik sem üti meg a színvonalat. láthatjuk h mi van ha puig/nico/luuk/lenglet a pályán van. semmi, szétesik az a minimális játékunk is ami van.
Azért szerintem erős Luuk-ot meg Nico-t Lenglet-val együtt emlegetni.
Szerintem bőven elférne a kezdőben néha LDJ, Nico, Adama, stb.
Lenglet nyilván felejtős, ahogy Mingueza-t sem érdemes nyomatni. De vannak használható játékosaink a gálakezdőn kívül.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2022.04.24. 20:36:57

visca el barca írta:
2022.04.24. 20:24:39
westerngom írta:
2022.04.24. 20:15:51
lassan csapágyasra hajtjuk a keret egyik felét, a másik fele perceket kap legfeljebb, ha egyáltalán kap.
a keret másik fele azért kap csak perceket, mert egyik sem üti meg a színvonalat. láthatjuk h mi van ha puig/nico/luuk/lenglet a pályán van. semmi, szétesik az a minimális játékunk is ami van.
veb, Te is jól tudod, hogy nem arra gondoltam, hogy a teljes második sorral álljunk fel, de, hogy nem lehet egy-egy cserét a gálakezdőben megejteni, az már gáz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára westerngom 2022.04.24. 20:45:53-kor.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.04.24. 20:24:39

westerngom írta:
2022.04.24. 20:15:51
lassan csapágyasra hajtjuk a keret egyik felét, a másik fele perceket kap legfeljebb, ha egyáltalán kap.
a keret másik fele azért kap csak perceket, mert egyik sem üti meg a színvonalat. láthatjuk h mi van ha puig/nico/luuk/lenglet a pályán van. semmi, szétesik az a minimális játékunk is ami van.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2022.04.24. 20:15:51

soadroli írta:
2022.04.24. 19:47:37
Ter Stegen - Dest, Araujo, Eric Garcia, Jordi Alba - Frenkie de Jong, Busquets, Gavi - Dembélé, Aubameyang, Ferran Torres
rotálást mint olyat, teljesen elfelejtette Xavi is. :roll:
Értem, hogy kell az a második hely, csak lassan csapágyasra hajtjuk a keret egyik felét, a másik fele perceket kap legfeljebb, ha egyáltalán kap.
Alba lassan már lépni nem tud, Araujo reméljük nem sérül rá a múlt hetire, Frenkie zombiként lézeng a pályán hetek óta a fáradtságtól, Gavi 17 éves... miért kell Pedri 2-őt csinálni vele is, Dembi - Auba teljesen elszürkült/ Traore - Lüke time, Torres egy vicc / Depay time. Aztán még mindig tudnánk cserélni, ha valami nem faxa, de így megint csak a tili/toli - lézengés lesz a pályán.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.04.24. 19:47:37

Ter Stegen - Dest, Araujo, Eric Garcia, Jordi Alba - Frenkie de Jong, Busquets, Gavi - Dembélé, Aubameyang, Ferran Torres
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.04.23. 17:19:17

davi10 írta:
2022.04.23. 15:15:53
Mindenki ott van a holnapi keretben, akkor ezek szerint senkinek nem esett nagy baja csütörtökön.

Mondjuk Fati még mindig nincs, tényleg kicsit idegesítő minden héten azt olvasni, hogy jövő hétre már bevethető lesz.
Fatit tok felesleges jatszatni a maradek par tetnelkuli hoki meccsen. Csinalja vegig a nyari alapozast es osszel 1000%osan alljon rendelkezesunkre.

Max lelkileg tenne jot neki ha jatszana. Esetleg az utolso hazai meccs 95. perceben kuldenem palyara, hogy megtapsoljak meg eltessek 1 kicsit.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.23. 15:24:38

davi10 írta:
2022.04.23. 15:15:53
Mindenki ott van a holnapi keretben, akkor ezek szerint senkinek nem esett nagy baja csütörtökön.

Mondjuk Fati még mindig nincs, tényleg kicsit idegesítő minden héten azt olvasni, hogy jövő hétre már bevethető lesz.
Az elmúlt két hétben mondjuk már arról volt szó, hogy alighanem Mallorca, és valami nagy szerencsével Rayo. De azzal egyetértek, hogy itt a kommunikációval is vannak bajok, mert előre is tudták, hogy a széltől is óvni fogják, és inkább csúsztatják az időpontot a biztonsága érdekében, de akkor nem kéne márciusban április 10-15-ét mondani, hanem azt, hogy bizonytalan, és majd meglátjuk. Szerintem Subinho-ék már látni fogják 5-10 percig. :) Csak ne az legyen az utolsó 5-10 perce egy műtét előtt.
Ja, és most Xavi is azt nyilatkozta, hogy ugye Ansun múlik, de szerinte a Mallorca ellen ott lesz. Az eddigi időpontok azért inkább voltak pletykák szerintem.

Amit meg Araujo tapogatott, az nem nézett ki jól, nem is értem a dolgot. De idén eddig nagy szerencsénk van vele (vagy neki is jót tett, hogy van normális edzés), tavaly állandóan kidőlt, idén meg csak egyszer volt sérült pár hétre, plusz egy meccs a kéztörése miatt. Pedig néha akkora talpalásokat is kapott hátulról, hogy normális ember belesérült volna.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.04.23. 15:15:53

Mindenki ott van a holnapi keretben, akkor ezek szerint senkinek nem esett nagy baja csütörtökön.

Mondjuk Fati még mindig nincs, tényleg kicsit idegesítő minden héten azt olvasni, hogy jövő hétre már bevethető lesz.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.04.23. 12:53:49

Amig nincs meg matematikailag a bl hely, nem lesz itt semmifele pihentetes. Lattuk, ha kikerul a kezdobol 2-3 ember, egy cadiz, frankfurt is megver minket. A padon ulo emberek, lenglet, nico, puig, adama, semmifele szinvonalat nem kepviselnek.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.04.23. 08:51:27

Kovbal88 írta:
2022.04.22. 21:42:05
Tegnap borzalmasan játszottunk, máskor simán ment a labdatartás, na még az se sikerült. Mondjuk a pálya megint túl volt locsolva, vagy esett az eső előtte nem tudom, de látszott több alkalommal is, hogy lelassul a labda. Illetve, a játékvezetés kritikán aluli volt. 10 perc hosszabbítást én még szerintem nem is láttam, annyit nem állt a játék, hogy indokolt lett volna. És nagyon sok szabálytalanságot tovább engedett a bíró. Viszont az ilyen győzelmeket szeretem. Ebből lehet tanulni és erőt meríteni.

Hétvégén, pihentetést várok Ferran és a középpályán Gavi illetve Busquets személyében elsősorban.

valami ilyen felállásra számítok
Stegen
Dest, Eric. Langlet Mingueza
De jong, Nico Puig
Adama Auba, Depay

persze az igazi az lenne első félidőt meghajtani aztán utána cserélni és adni játéklehetőséget, azoknak akik kevesebbet játszottak.
Ezért is írtam már a Levante meccs előtt, hogy jó lenne pihentetni az alapembereket, mert látszik a fáradság rajtuk, de ez nem történt meg eddig. Fáradtan nehéz dominálni, mellette még szét is rúghat az ellenfél.

A bírói ténykedésről nem is írnék sokat, mert magáért beszél. Az elmúlt 4-5 meccsen látványosan ellenünk fújnak, hagyják az ellenfélt rúgdosni, taposni. Ilyen ellenszélben nehéz jól játszani. Azon csodálkozom, eddig még nem pukkant el az agya egy- két játékosnak a Barcából.

Én ebből a meccsből sok tanulságot nem tudnék levonni. Max annyit, hogy megint beigazolódott, hogy pihentetni kell a legtöbbet játszó játékosokat, különben lesérül a fél csapat a hajrára.
Mingu helyett Baldét is megnézném Alba helyett, plusz Auba helyett LdJ- al kezdenék. Ő sincs túlterhelve. Főleg annak fényében, hogy tavaszra már nem annyira acélos a Rayo.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.22. 21:56:25

Kovbal88 írta:
2022.04.22. 21:42:05
Hétvégén, pihentetést várok Ferran és a középpályán Gavi illetve Busquets személyében elsősorban.

valami ilyen felállásra számítok
Stegen
Dest, Eric. Langlet Mingueza
De jong, Nico Puig
Adama Auba, Depay

persze az igazi az lenne első félidőt meghajtani aztán utána cserélni és adni játéklehetőséget, azoknak akik kevesebbet játszottak.
Én is megnézném ezt, és mondjuk félidőben már jöhetne Luuk. Braith-el nem tudom, mi van, tavaly szerintem tök jól játszott, mikor center volt, és a válogatottban is jól nyomja. Nem mondom, hogy szorítsa ki Aubát, csak hogy tényleg semmit nem láttunk belőle a sérülése óta, pihentetésre szerintem bőven elégséges szint.

De szerintem nem ez lesz, A Rayo elleni meccs az elmaradt, ha behúzzuk, akkot tényleg kijelenthető végleg, hogy megvagyunk. Meg utána van egy hetünk, szerintem Xavi így fog gondolkodni. Habár az interjúra iszonyatosan egyenes volt:

Egyre inkább megérezzük a fáradtságot a sorozatos terhelés hatására. Kemény a versenynaptár, de a játékosok elkötelezetten akarják, hogy a Bajnokok Ligájában legyünk. Próbálunk nyomni 90 percen keresztül, és emiatt is szenvedtünk. Ez a valóság, változik a játékrendszerünk, és ilyet már nem csináltunk hosszú ideje, ez pedig fizikális módon is látható, különösen védekezésben.

Kb ugyanazt mondja, amit itt szajkózunk, hirtelen jött a stílusváltás, alapozás nélkül, tötymörgés után, és nem bírjuk. Ha ezt veszem alapul, lehet, hogy tényleg jön egy rendesebb rotálás.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.04.22. 21:42:05

Sonoma írta:
2022.04.22. 14:37:30
davi10 írta:
2022.04.22. 08:36:18
Nem tudtam tegnap nézni a meccset (az élőt se tudtam kinyitni, sorry), de akkor nem maradtam le sokról.
Lassan ideje lenne jegelni egy kicsit a Ferran-Dembele-Auba hármast, egyre pontatlanabbak. A védelem meg olyan, amilyen, Araujo-ra 1-2 hetet írnak, ez még nagyon hiányzott.

Szerintem maradunk a 2. helyen ilyen szenvedős meccsekkel, úgyhigy részemről lefújhatják az egész szezont :D A mostani meccseink csak arra jók, hogy szenvedjünk meg kidőljön pár játékos.
Az első félidőben még úgy ahogy felépített támadásokat lehetett látni, de a második félidőre teljesen szétcsúszott a játékunk.
A támadósor meg kitett magáért tegnap. Hajtottak, presszingeltek végig a második félidőben. Miattuk nem (vagy alig) tudtak a Socik gyors kontrákat indítani.
Tegnap nekem a középpálya volt a leggyengébb. Támadáskor nem futottak fel a támadósort segíteni, védekezéskor meg átjáróház volt.
Kicsit olyan Koemanosak voltak a támadásaink a 2. félidőre. A szélekről sokszor nem volt kinek berúgni középre a labdát. A középen egyedül hagyott Aubanak esélye se volt labdához érni, amikor 2-3 védő volt a nyakán.
A védelem se jeleskedett, de legalább küzdöttek becsülettel. Mondjuk fogtam a fejem, amikor Alves olykor a baloldalon ragadt és Dembelének kellett jobbhátvédet játszania helyette.

Pár embert pihentetni kellene legalább a hétvégén, hogy a véghajrára összeszedjék (újra) magukat.
Tegnap borzalmasan játszottunk, máskor simán ment a labdatartás, na még az se sikerült. Mondjuk a pálya megint túl volt locsolva, vagy esett az eső előtte nem tudom, de látszott több alkalommal is, hogy lelassul a labda. Illetve, a játékvezetés kritikán aluli volt. 10 perc hosszabbítást én még szerintem nem is láttam, annyit nem állt a játék, hogy indokolt lett volna. És nagyon sok szabálytalanságot tovább engedett a bíró. Viszont az ilyen győzelmeket szeretem. Ebből lehet tanulni és erőt meríteni.

Hétvégén, pihentetést várok Ferran és a középpályán Gavi illetve Busquets személyében elsősorban.

valami ilyen felállásra számítok
Stegen
Dest, Eric. Langlet Mingueza
De jong, Nico Puig
Adama Auba, Depay

persze az igazi az lenne első félidőt meghajtani aztán utána cserélni és adni játéklehetőséget, azoknak akik kevesebbet játszottak.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.04.22. 14:37:30

davi10 írta:
2022.04.22. 08:36:18
Nem tudtam tegnap nézni a meccset (az élőt se tudtam kinyitni, sorry), de akkor nem maradtam le sokról.
Lassan ideje lenne jegelni egy kicsit a Ferran-Dembele-Auba hármast, egyre pontatlanabbak. A védelem meg olyan, amilyen, Araujo-ra 1-2 hetet írnak, ez még nagyon hiányzott.

Szerintem maradunk a 2. helyen ilyen szenvedős meccsekkel, úgyhigy részemről lefújhatják az egész szezont :D A mostani meccseink csak arra jók, hogy szenvedjünk meg kidőljön pár játékos.
Az első félidőben még úgy ahogy felépített támadásokat lehetett látni, de a második félidőre teljesen szétcsúszott a játékunk.
A támadósor meg kitett magáért tegnap. Hajtottak, presszingeltek végig a második félidőben. Miattuk nem (vagy alig) tudtak a Socik gyors kontrákat indítani.
Tegnap nekem a középpálya volt a leggyengébb. Támadáskor nem futottak fel a támadósort segíteni, védekezéskor meg átjáróház volt.
Kicsit olyan Koemanosak voltak a támadásaink a 2. félidőre. A szélekről sokszor nem volt kinek berúgni középre a labdát. A középen egyedül hagyott Aubanak esélye se volt labdához érni, amikor 2-3 védő volt a nyakán.
A védelem se jeleskedett, de legalább küzdöttek becsülettel. Mondjuk fogtam a fejem, amikor Alves olykor a baloldalon ragadt és Dembelének kellett jobbhátvédet játszania helyette.

Pár embert pihentetni kellene legalább a hétvégén, hogy a véghajrára összeszedjék (újra) magukat.
Pepp
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2021.08.11. 15:35:40

2022.04.22. 12:42:03

bence0330 írta:
2022.04.22. 12:33:02
Pepp írta:
2022.04.22. 12:21:33
Hát Auba azért pihent kicsit mostanában, de ő valóban kicsit elfáradt, így "csak" 9 gólja van 11 meccs alatt (amúgy 8x volt kezdő). Azért így is már holtversenyben van Depay-jal, fele annyi játszott perccel.
Hát azért ne hasonlítsuk össze a két játékos eredményességét. Aubának "csak" befejeznie kell jobbnál jobb akciókból, Depay meg egyedül kóválygott elöl hónapokig társak, játék, energia, egyebek nélkül.
Plusz ő lehet, hogy nem ragadna meg Xavinál, de eddig nem is volt rá lehetősége, mert szinte végig sérült volt, vagy épp sérülésből lábadozgatott.
Ez teljesen így van, ezért is írtam, hogy Memphis Xavi rendszerében nem találja a formáját.
A jelenlegi játékunk egyértelműen az olyan csatároknak kedvez, mint Auba és Luuk, akik a kapu előtt erősek.
Memphis erőssége viszont az, hogy mélybbről indul, de most a terét elveszi a Pedri/Ferran/Alba vagy Gavi/Ferran/Alba trió, így olyan pozícióba kényszerül, ahol nem tudja kifutni magát.

Én a magam részéről Memphis-t egyébként a szezon hősének tartom, mert az első 3 hónapban kb. egyedül tartotta életben a Barcát és ha nem is marad, örökre hálásak lehetünk neki.
Január óta szinte minden meccsen az egész csapat küzd, így tényleg más a helyzet. Mondjuk ez meg Xavi érdeme.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.22. 12:33:02

Pepp írta:
2022.04.22. 12:21:33
Hát Auba azért pihent kicsit mostanában, de ő valóban kicsit elfáradt, így "csak" 9 gólja van 11 meccs alatt (amúgy 8x volt kezdő). Azért így is már holtversenyben van Depay-jal, fele annyi játszott perccel.
Hát azért ne hasonlítsuk össze a két játékos eredményességét. Aubának "csak" befejeznie kell jobbnál jobb akciókból, Depay meg egyedül kóválygott elöl hónapokig társak, játék, energia, egyebek nélkül.
Plusz ő lehet, hogy nem ragadna meg Xavinál, de eddig nem is volt rá lehetősége, mert szinte végig sérült volt, vagy épp sérülésből lábadozgatott.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Pepp
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2021.08.11. 15:35:40

2022.04.22. 12:21:33

davi10 írta:
2022.04.22. 11:44:33
Nyilván nekik köszönhetjük a góljainkat, ha ők azok a támadók, akik játszanak :D
Arra céloztam, hogy simán rájuk férne egy kis pihenő, és szerintem egy Depay-LDJ-Adama trió se olyan tragikus, hogy ne kezdhetnének egyszer. De nem kell átmenni ész nélküli rotálgatásba, viszont a Ferran-Auba-Dembele trióból egyszer-egyszer azért kimaradhatna valaki a kezdőből. Főleg az első 2.
Hát Auba azért pihent kicsit mostanában, de ő valóban kicsit elfáradt, így "csak" 9 gólja van 11 meccs alatt (amúgy 8x volt kezdő). Azért így is már holtversenyben van Depay-jal, fele annyi játszott perccel.
Ferran viszont pont az, akit jelenleg nem igazán lehet kiváltani, amíg Fati vissza nem tér, hiába már az összes testnyílásán veszi a levegőt.
Csak tegnap volt 3 kulcspassza, kialakított 2 helyzetet és adott egy gólpasszt. 19 meccsen 13 gólban volt benne és még kb. 2x ennyi helyzetet alakított ki.
Egyszerűen az egyik legalulértékeltebb játékosunk. Értem én, hogy mindenki gólokat vár, de amit ő nyújt a csapatnak, azt kb. senki, nem véletlenül játszik megállás nélkül.
És pont abból lehet észrevenni a kvalitását, hogy mennyire megérzi a csapat, ha gyengébben játszik.
Ilyen szempontból pont olyan, mint Pedri, Gavi és De Jong. A meccs nagy részében nem látványosak, mert a melójuk 2/3-a a labda nélküli mozgás, de nélkülük megáll az élet.
Az biztos, hogy Dembelé hosszabbítása mellett kell még egy szélső, aki mindkét oldalon tud játszani, hogy lehessen rotálni Ferrant és Dembelét.

Sajnos Memphis nagyon kevéssé illeszkedik Xavi játékrendszeréhez, nem is igen találja benne a régi formáját, szerintem nyáron eladjuk.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.04.22. 12:20:05

Ebben a szezonban már nem lesz ez másként. Xavi beletett már annyit, hogy olykor a szerencse is kisegítse.
Minden ki lett maxolva amit ebből a keretből tartósan ki lehetett hozni. Kijött a szép és eredményes játék, kijött a küzdeni tudás, a tartás is, de azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a szilárdsági próbánk nem kifejezetten csúcsnyomások ellen vizsgázott. Kijöttek a gyengeségek is, a sebezhető felületek. Összetett szezon volt, remek tanuló szezon.
Ma már az is tisztán látszik, hogy ennek a csapatnak, ebben a formájában az EL folytatása is sok lett volna.
Elfogytunk. Erőben, minőségben és minőségi létszámban is.
BL hely létérdek a bevételek miatt ugyanakkor ennél is nagyobb létérdek lesz az, amit mi itt kisebbségben csapágyasra járva írogatunk, hogy komoly változások kellenek nyáron.
Minden csapatrész sírva visít, sőt mi több könyörög azokon a posztokon, ahol változtatni kell.
Változtatni és keretet is bővíteni.....érdekes, izgalmas nyár vár ránk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2022.04.22. 12:24:19-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.22. 11:47:39

daffy írta:
2022.04.22. 11:39:29
bence0330 írta:
2022.04.22. 11:02:08
Xavi érkezése óta továbbra is az élen állunk, ne feletsük ezt el.
Pedig kellene,mert nem igaz.
Amúgy 40 meccs Xavi alatt,25 győzelem 9 döntetlen 6 vereség. 2,1 pont/meccs mindent figyelembe véve.
Jogos, bocsi, szezon második felére gondoltam. :) De ha elévesszük azt a pár ifimeccset, akkor sem vagyunk nagyon lemaradva, és versenyben lennénk a Reállal. A bajnokságban meg sokkal jobbak az arányok, 14 győzelem, 4 döntetlen, 2 vereség, 2,3 pont meccs.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.04.22. 11:44:33

Pepp írta:
2022.04.22. 10:20:33
Tényleg nem nézted, ha jegelni akarod őket... Végülis csak a gólunkat köszönhetjük nekik.
Amíg vissza nem álltunk bekkelni, addig Dembelé nagyon jó volt és Ferran is megtette a magáét.
A gólnál is Gavin kívül Ferran szokásos jó üresbe futására és Auba okos belépésére volt szükség.
Amúgy érdekelne kit tennél a helyükre? Abde-Memphis-Adamá?
Nyilván nekik köszönhetjük a góljainkat, ha ők azok a támadók, akik játszanak :D
Arra céloztam, hogy simán rájuk férne egy kis pihenő, és szerintem egy Depay-LDJ-Adama trió se olyan tragikus, hogy ne kezdhetnének egyszer. De nem kell átmenni ész nélküli rotálgatásba, viszont a Ferran-Auba-Dembele trióból egyszer-egyszer azért kimaradhatna valaki a kezdőből. Főleg az első 2.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.04.22. 11:39:29

bence0330 írta:
2022.04.22. 11:02:08
Xavi érkezése óta továbbra is az élen állunk, ne feletsük ezt el.
Pedig kellene,mert nem igaz.
Amúgy 40 meccs Xavi alatt,25 győzelem 9 döntetlen 6 vereség. 2,1 pont/meccs mindent figyelembe véve.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.22. 11:02:08

Kovbal88 írta:
2022.04.22. 10:18:23
A BL mitől lenne meg? Majd ha sikerül megverni a Betist. Addig korai elkiabálni. Viszont a sorsunk legalább a saját kezünkben van és jobban állunk, mint a többiek. De itt még nincs semmi se lefutva. Még a Sociedad is odaérthet egy BL helyre.

A tegnapi meccsen nagyon gyengén játszottunk sajnos. Még a labdatartás se ment. Az amikor négy védőből három sántikált, vagy fogta a lábát az nagyon durva volt. És a negyedik embert Alvest cserélték le. Nem hittem volna, hogy a tegnapi meccs meglesz. Viszont a csapat nagyon elfogyott így év végére, szóval lehetnek még itt komoly gondok.
6 meccsünk van vissza, az 18 pont (a többieknek csak 5, 15 pont). Ahhoz, hogy a Sociedad előzzön, 12(!) pontot kellene leadnunk, ha ezt megtesszük, meg is érdemeljük. :D Ezt még Jutgláékkal is lehoznánk, vagy ha 1-2 helyre innen a fórumról állnánk be, főleg, hogy ők sem fognak minden meccset megnyerni.
A Betis ellen ugyanígy 6 pontot kellene leadnunk abban a rossz esetben, ha megvernének minket. Én nem látok erre esélyt, fogunk hullatni pontokat most, de a Betis is. No meg meg is kellene verniük minket.
Ha most behúzzuk valahogy az elmaradt Rayo-meccset, akkor végleg vége, mert akkor már nem vesztett pontokkal kell számolni, hanem valósakkal, és 5 meccsen 9 pontot nem fognak tudni ledolgozni.

Xavi érkezése óta továbbra is az élen állunk, ne feletsük ezt el. Rossz játékkal is tudunk meccseket nyerni. Sevilla, Levante, Sociedad. Még Akcho-Jugtláékkal is behúzogattuk a meccseket 1-2 x-el körítve. A mostaninál meg azért lesz jobb meccsünk még, akármilyen hadirokkantak vagyunk. Hátul mondjuk Piqué játéka kulcskérdés lesz, ha Araujo kidőlt 1-2 hétre.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése