Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2022.04.04. 22:39:26

Volt szerencsém tegnap élőben megnézni a meccset, hát, hihetetlen élmény volt.

Pedri egy zseni, élőben egészen elképesztő volt az a technikai képzettség, amivel rendelkezik. Kb. háromszor zúgott a Peeeedri a stadionban, és csak egyszer a góljánál. :D

A meccs pedig elképesztő volt, egészen hihetetlen, mennyire más élmény, mint tv-n keresztül (jó, persze, tudom, nyilván, de na... :D megtapasztalni teljesen más).

Ami még szép volt, hogy Rakiticet rendesen megtapsolta a stadion, a bemelegítésnél is, de ha épp kiment szögletet rúgni, az ottani karéjban ülők is megtapsolták.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.04.04. 12:56:27

Én sem èrtek veled egyet sem a Xavis résznél és a Pedrisnél sem. Xavival kb mindegyik közvetlen riválist lefociztuk taktikailag erőnlétben és mindenhogy! Pedri pedig számomra arany labda esélyes! Amit művel hihetetlen egy ász a kis srác. És bocsánat, hogy ezt megemlítem, de nem értek azzal sem, hogy Pedri passzolni akart azért tologatta… éppen ellenkezőleg a lövési lehetőséget kereste!
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.04.04. 12:00:22

sansz írta:
2022.04.04. 11:44:02
Sokmindennel egyet tudok érteni, amiket írsz, de azért Pedrit elmarasztalni, amikor hónapok óta sokkal veszélyesebb a játéka és ez lövésekben, cselekben, gólokban is megmutatkozik, szerintem bőven túlzás. Az ominózus esetet nézve szerintem is igazad van, de sok hasonló szitut ki lehetne emelni másnál is akár.
Igen, a alapvető Barca-betegség, ez a "passzoljuk le mindig" mentalitás, de Pedrinél pont azt emelném ki, hogy látványosan megindult ebben a fejlődés nála az elmúlt időkben, szóval én nem félek, hogy bent ragad ebben az oldalpassz szerepben, mert már most is látványos a változás.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.04.04. 11:44:02

Cseri írta:
2022.04.04. 08:35:51


Érdekes,hogy a hollandot mindenhol véded. Xavit meg kritizàlod,ahol lehet. Az összes közvetlen riválist elvertük,ja,nem a Betistöl kikaptunk. Nem tudom mit kellene csinálnia...
Az elvtelen, buta, minden körülményt figyelmen kívül hagyó mocskolódástól szoktam "védeni" Koemant és ezt Xavival is ugyanúgy megtenném. Amikor Koeman csapat kicsit kiheverte a tőle független szétesést kb fél év alatt, akkor elég jól jöttek a meccsek is. Ellenben mikor szétverték újra a csapatot, akkor ment a zuhanás... Ez sokkal kevésbé edző kérdése volt. Akkor is, ha emberileg szimpatikus, vagy unszimpatikus az adott edző. Bízom benne, hogy Xavit nem fogják olyan helyzetbe hozni, hogy kiveszik alóla a legváratlanabb módon a csapat gerincét. Most azért elég jó, hogy azon vitatkozunk, hogy az Adama-Dembele perceket hogyan kell megosztani és nem azon, hogy támadó nélkül hogyan lőjünk gólt.

Viszont a kritikának, véleménynek helye van a világban, egy fórumon pláne. Xavi bizonyította, hogy jó helyen van, és sosem mocskoltam, de igenis vannak hibái, amik néha pontokba is kerülhetnek akár. Szerintem az, hogy egyesek mellett látványosabban kiáll, kitart, az egy ilyen dolog és semmi durvát nem mondtam, csak annyit, hogy azért a tegnapi meccsen nem Xavi remekelt.
Ha Busi nem sérül meg, akkor nagyon kíváncsi leszek Kessié kinek a helyére jön pl, de azért ez is egy kellemes aggodalom.

1994barca: Most komolyan lemaradtam valamiről? A kritika az valami rossz dolog? Sokat elmond ez a hozzáállás. Pedrit első pillanattól kezdve imádom és mikor sokan fikázták én már akkor Xavi és Iniesta stílusjegyeit véltem felfedezni benne. Most is épp Messihez hasonlítottam.
De óriási gát nála a kezdetek óta, hogy túl jógyerek. 10 alkalomból 8 esetben inkább oldalpasszol, mikor előtte a kapu. Mikor itt volt Messi, akkor Messi tekintélyére fogtam a dolgot, de Messi nélkül sem vetkőzte ezt le, pedig ha megtenné, akkor Messi és CR aggódhatna az aranylabda rekordjaik miatt... Az, hogy mi mit írunk le, nyilván tök mindegy, azt viszont remélem, hogy Pedri, Xavi és a többiek környezetében nem kis érzékenylelkű puszlimuszlik vannak, akik nem mernek kritizálni. Mert kritika nélkül ők sem tudnának fejlődni.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.04. 08:35:51

sansz írta:
2022.04.04. 01:15:27
Jó meccs lett végül belőle, de Xavit pont nem dicsérném most meg. Az elejét eltaktikáztuk, Alves 90 percével nem tudok kibékülni,ahogy Busiéval sem. Adamat sem értem,mikor megjött,akkor sokat lendített a játékunkon. Igen, vannak limitációi, de rendre jól bontotta meg a védelmet és ez ma is kellett volna. Amilyen fogalmatlan tud lenni Ferran, Depay is jöhetett volna előbb.
Szóval szerintem ez nem az ő meccse volt, azt meg sajnálnám,ha Depayt és Adamat leépítenénk.

Pedrinek egy nagy buksisimi a gólja miatt, de valamit csinálni kéne vele, elrabolni a macskáját, vagy meccs előtt bedrogozni, hogy veszítse el jófiú stílusát. Levágott egy már Messit, Iniestat idéző szólót, erre kapuval szemben oldalra elpasszol..
Szerintem a gólnál is csak passzsávokat keresett, ezért fektette el az embereket és annyira nem talált senkit,hogy megijedt és lőtt.
Érdekes,hogy a hollandot mindenhol véded. Xavit meg kritizàlod,ahol lehet. Az összes közvetlen riválist elvertük,ja,nem a Betistöl kikaptunk. Nem tudom mit kellene csinálnia...
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.04.04. 01:30:57

Nahát ez egy ilyen meccs volt és szerintem kellenek is az brusztolós mérkőzések! Pedrit kritizálni már ne haragudj, de baromság meccsek óta wk módban tolja a kis srác! Hiba nélkül nem tud egyik sztár sem focizni fogad el, hogy ő sem tud! Adamat én is hoztam volna a 70.- perc körül. Xavi taktikailag egy zseni és nekem ezt ma is bizonyította. Attól, hogy nem úgy cserélt ahogy mi akartuk az nem edzői hiba! Nico becserélése nekem tetszett, mert a kp-n kellett a plusz ember. Én nem tudok hibát írni. Gratula a csapatnak és végre ott tartunk ahol tartanunk kellene
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.04.04. 01:15:27

Jó meccs lett végül belőle, de Xavit pont nem dicsérném most meg. Az elejét eltaktikáztuk, Alves 90 percével nem tudok kibékülni,ahogy Busiéval sem. Adamat sem értem,mikor megjött,akkor sokat lendített a játékunkon. Igen, vannak limitációi, de rendre jól bontotta meg a védelmet és ez ma is kellett volna. Amilyen fogalmatlan tud lenni Ferran, Depay is jöhetett volna előbb.
Szóval szerintem ez nem az ő meccse volt, azt meg sajnálnám,ha Depayt és Adamat leépítenénk.

Pedrinek egy nagy buksisimi a gólja miatt, de valamit csinálni kéne vele, elrabolni a macskáját, vagy meccs előtt bedrogozni, hogy veszítse el jófiú stílusát. Levágott egy már Messit, Iniestat idéző szólót, erre kapuval szemben oldalra elpasszol..
Szerintem a gólnál is csak passzsávokat keresett, ezért fektette el az embereket és annyira nem talált senkit,hogy megijedt és lőtt.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.04.03. 23:40:36

Xavi nagyon jó úton halad.
Remek erőfelmérő és taktikai csata volt ez a Sevilla elleni meccs.
Okosan játszó Sevillát győztünk le, akik döntetlenért jöttek.
Nagyon jó és hasznos iránymutatás ez a meccs a jövőre nézve.
Magasabb szint eléréséhez szükséges irányt és lépéseket jól látja Xavi.

Araujonak maradnia kell, Rüdiger nagyon nem ártana, egy igazi harapós 9-es.....
Kessié és Christensen reméljük hozzák ami a szintlépéshez kell és komoly célokat lehet majd kitűzni.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.04.03. 22:59:26

Küzdelmes meccs volt ez, de megérdemelt győzelem a végén.
A srácok küzdöttek minden egyes labdért, a Sevilla pedig kőkemény ellenfél volt, nagyon szervezett védekezéssel. Az ilyen egy gólos győzelmek néha többet érnek a 4 gólos gáláknál. Szép volt fiúk!

A bajnokság szempontjából is hatalmas eredmény, hiszen ezzel 3as holtverseny lett a 2. helyen és mi egyel kevesebb meccset játszottunk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.03. 20:36:29

Sok meccs, és főleg sok rangadó óta várom, mikor "csalódom" egyet, hogy kapjak egy realitychecket. Mert egyszerűen azt várom, hogy csapunk egy mészárlást, és azért lövünk csak 4-et és nem 8-at, mert Ferran és Dembélé kihagy 8 helyzetet együtt, meg mert mondjuk az utolsó 20 percet átpihenjük labdával. A Real ellen is ezt vártam, de annyira hülyének éreztem magam, hogy lebeszéltem magam róla, és csak kicsit tartottam a csapatunkat esélyesebbnek.

Kiváncsi vagyok, hogy meddig tudjuk ezt folytatni ilyen szinten hibátlanul. Nem is az eredményt, mert ha becsúszik egy mesés játékkal is a döntetlen, vagy egy iszonyú peches 0-1, az sem gáz, hanem ezt a reálisan 5-6 gól kölünbségű feltartóztathatatlan durungolást, amit folyamatosan rámérünk egy jobb ellenfélre. A Sevilla érdekes teszt lehet, mert stabilak hátul, és elég jók is. Ha őket is fel tudjuk törni, akkor már nem látom azt a stílust, ami igazán ellehetetlenítené a játékunkat.

Ráadásul több meccsen éreztem azt, hogy Xavi meg tudja lépni azt a bizonyos változtatást stílusban, kezdőben, ami az adott csapathoz kell.

A kezdő a legerősebb, ha nem kontracsapattal játszunk, ezek szerint akkor hétköznap lesz a rotáció.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.04.03. 20:28:52

Nekem úgy rémlik, hogy Dembinek cserekén jobban megy. Nem a végén, hanem félidőben.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.04.03. 20:20:29

soadroli írta:
2022.04.03. 19:41:54
Ter Stegen; Alves, Araujo, Piqué, Jordi Alba; Busquets, De Jong, Pedri; Dembélé, Aubameyang, Ferrán Torres
Teltház lesz!
Alves taktikai szerepét leszámítva gyakorlatilag a legerősebb kezdőnk.
Ez az Atleti elleni felfogásra hajazó elképzelést feltételez.
LG írta:
2022.03.29. 08:57:37
Annyira utálom, hogy a rangadóinkat vasárnap estére teszik. :evil: Miért? :roll:
Más bioritmus szerint élnek.... :lol:
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.03. 20:05:34

soadroli írta:
2022.04.03. 19:41:54
Ter Stegen; Alves, Araujo, Piqué, Jordi Alba; Busquets, De Jong, Pedri; Dembélé, Aubameyang, Ferrán Torres
Teltház lesz!
Talán ez most a legjobb kezdő.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.04.03. 19:41:54

Ter Stegen; Alves, Araujo, Piqué, Jordi Alba; Busquets, De Jong, Pedri; Dembélé, Aubameyang, Ferrán Torres
Teltház lesz!
Kép
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.03.29. 12:15:33

https://prnt.sc/DpA8zmUvD8l-

azert van, hogy fentmaradj az utolso meccsig es ha kozben unod magad, nezd meg a tobbit is

valojaban szet van osztva, hogy gyakran ne legyen 2 vagy tobb meccs egyidoben, igy ha kivancsi vagy rajuk, sorozatban nezheted egesz hetvegen...
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.03.29. 11:39:35

LG írta:
2022.03.29. 08:57:37
Annyira utálom, hogy a rangadóinkat vasárnap estére teszik. :evil: Miért? :roll:
Hogy mindenképp fennmaradj a választás eredményhirdetéséig :D

De igen, a vasárnap esti bajnoki meg a hétköznap 10 órai kupameccsek mögött én se látom a logikát.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.03.29. 08:57:37

Annyira utálom, hogy a rangadóinkat vasárnap estére teszik. :evil: Miért? :roll:
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.03.22. 06:14:20

Messiről vagy a saját topicjában, vagy az átigazolások topicban írjatok! :)
"And my heart will leave you never."
Janos
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2022.03.22. 04:59:58

2022.03.22. 05:37:11

Az összes Messit fikázónak csak egyetlen tény: A lötyögő, sétálgató Lionel Andres Messi, a történelem legnagyobb futballistája az utolsó Barcelonában töltött idényében az öt top liga valamennyi csapatának összes támadója közül a második legtöbb labdát szerezte vissza letámadás után az ellenfél térfelén. Méghogy nem illene Xavi játékrendszerébe! Ez egyszerre két zseni súlyos lenézése, méltatlan egy Barca -szurkolóhoz. Messi lubickolna Xavi játékrendszerében.

Én is írnék egy tényt: ne kezd az itteni pályafutásodat ebben a stílusban. Alcantara
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2022.03.22. 02:23:24

csababarca írta:
2022.03.21. 21:44:51
Lötyögő alak.. :lol:

Megverjük a toronymagasan vezető realt 4-0ra és valakik késztetést éreznek belerúgni egy játékosba, aki már itt sincs.
színvonal megvan megint, meg a rózsaszín szemüveg most ezzel a győzelemmel.
ugyanezek majd ha lezakózunk véletlen egy alsóházi csapat ellen elsőként hőzöngenek.

komolyan nem értem ezt a mentalitást, de lehet már nem is akarom.

Ha kikaptunk volna is ugyanez lenne a véleményem. Értem én ha te szeretsz nosztalgiázni. Ami szép és jó, csak élsportban nem jó irány.
Le is írtam, hogy miért nem kell Messi már.
Xavi egy pörgős focit kér, komoly , agyig feltolt letamadassal. Szerinted ebbe belefér Messi sétalgatasa ? Szerintem nem.

Nincs ebben semmi olyan. Egy csúcs Messi elférne, de ő már jópár éve nem az. Illetve Xavi alatt nem egy emberre van kihegyezve a csapat támadójátéka. Lőtt gólt Auba, Dembele, Ferran, Pedri, Frenkie, Alba , Araujo...
Látványos, felszabadult, tempós focit játszunk. Mint anno Pep idején. Igen a csúcs Messivel.

El kellene már fogadni, hogy az ő ideje lejárt ebben a csapatban. Biztos lőne 10-15 gólt... De újabb kérdés merül fel. Adna annyit, mint amit elvenne ?

Ergo a lötyögő alak címke bőven fedi a valóságot.

Szép volt, jó volt, de sportszakmai haszon már nem lenne belőle. Egy teljes rendszer döglene meg.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.03.21. 21:44:51

Lötyögő alak.. :lol:

Megverjük a toronymagasan vezető realt 4-0ra és valakik késztetést éreznek belerúgni egy játékosba, aki már itt sincs.
színvonal megvan megint, meg a rózsaszín szemüveg most ezzel a győzelemmel.
ugyanezek majd ha lezakózunk véletlen egy alsóházi csapat ellen elsőként hőzöngenek.

komolyan nem értem ezt a mentalitást, de lehet már nem is akarom.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2022.03.21. 21:25:44

Két dolgot sajnálok:
1.: Puig nem játszott a végén, szerintem vele meg lett volna az ötödik is, vagy akár a hatodik is.
2.: pont ez, hogy nem lett nagyobb verés.
Remélem, hogy a Real ellenfelei vérszemet kapnak ezután, a mi ellenfeleinknek tele lesz a gatya. Néztem a Sevilla meccs összefoglalóját, közük nem volt a meccshez, nagy mázlijuk volt, hogy nem kaptak ki 4-5 góllal. És ha minden igaz, folyamatosan zuhannak össze.
Remélem a három sallangtól (UMTITI, Brait, SR) meg tudunk szabadulni nyáron, jöhet Haaland- és akkor akár LDJ is mehet,- felépül Fati, és jöjjön egy KHV. Elvileg BHV jönni fog nyáron.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.03.21. 15:13:26

Én meg azt mondom, még az is benne lenne a pakliban, hogy Xavi alatt még 1-2 brutális szezonra meg tudna újulni. Nyilván ez csak feltevés, de a történelem legjobb jatekosáról beszélünk.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2022.03.21. 13:23:03

Álommeccs volt.
Én picit sajnálom, hogy 4-nél megálltunk.
Ez az eredmény azért demoralizáló is lehet az ellenfelekre nézve. Remélem legalábbis.
Félek Messi visszatérésétől, de szerintem Xavi a helyén kezelné őt is.
Avatar
jangamen
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2013.06.23. 18:11:42

2022.03.21. 12:33:03

Persze, nem is így értettem.
Sokkal inkább úgy, hogy jelképes összegért jönne, cserének, 20-30 percekre, nem lötyögni, hanem abban az időben maxon pörgetni.

Így bőven hasznos lenne, de kétlem hogy ennek akár a gondolatát is bevallalna.
Válasz küldése