Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.06. 08:53:28

Sinya22 írta:
2022.03.06. 08:07:55
Lehet csak forgatni akarja a csapatot. Kp-n így se jut mindenkinek hely, Busi játszik mindig, De Jong is, Pedri is. Gavi-t se nagyon éri meg padoztatni és akkor ott van Nico aki azért kevesebb lehetőséget is kap alapból. Ehhez ha hozzávesszük azt, hogy jön még 1 ember a nyáron, akkor nem tudom hogy lesz megoldva, hogy senki ne lássa kárát, még akkor sem ha Busi játékpercei jövőre nagyon visszacsökkennek. Na de ez más téma :D
Persze, nekem ez szimpatikus lépés, csak nem olvastam róla és meglepett. :)
És valóban, ez most is nehéz ügy, bár szerencsére még Nico is kap annyit, hogy ne panaszkodhatjon igazán. De ha hihetünk Xavinak, hogy még Puignál is sz@rul érzi magát, hogy nem játszathatja, mert vannak előtte 5-en, akkor én sem tudom, mi lesz Kessié/más érkezésével. :) Lehet hogy tényleg valami olyan lesz, mint amit Pep csinál a támadókkal manapság, mindenki lehetőséget kap, csak lesznek, akik %-os arányban többet, és így frissen tartja majd egész évben őket a dupla-tripleterhelésben. Végülis mióta Pedri felépült, nagyjából mindenki ugyannyit marad ki a kezdőből Nico kivételével. Gavi tán egy hangyányit többet, de a kora miatt ez jól is van így.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2022.03.06. 08:47:56

Chino írta:
2022.03.05. 22:15:19
Lehet álmodozni és délibábokat kergetni, de nem realitás, hogy befoghatjuk a Reált. Azért bosszantó, mert egy kisujjnyival sem jobbak nálunk, sőt. A pechünk, hogy jött a rengeteg sérülés, de leginkább, hogy Xavi későn érkezett.
Ha a Sevillát el tudjuk kapni, ami reális célkitűzés lehet, kisebb csodát viszünk véghez élen Xavival és én Alemanyt is hasonló érdemekkel illetném.
Viszont ehhez először az Elchén kell túljutni, nem szabad lebecsülni, hazai pályán sem hiányzott sok a pontvesztéshez.
az első mondat ok. a másodikból a bosszantó is elmegy de a ..."egy kisujjnyival sem jobbak nálunk sőt.".. tegyük el a Clássico-utánra. tegnap úgy focizták le a Sociedad-ot hogy azok a végére egy MB III ra zsugorodtak. csak azt remélem, hogy Messiék majd ki igazítják a mellényt.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.03.06. 08:07:55

bence0330 írta:
2022.03.06. 00:16:39
A főoldali cikkben a kezdő latolgatásánál azt olvasom, hogy Gavi lehet a harmadik támadó Auba és Dembélé mellett, ha Ferran pihenőt kapna. Adamával van valami eszerint? Pihenőt kap? Mert ő eddig azért elé stabil kezdő volt, és szerintem Dembélével sem ütik egymást a francia kétlábúsága miatt.
Lehet csak forgatni akarja a csapatot. Kp-n így se jut mindenkinek hely, Busi játszik mindig, De Jong is, Pedri is. Gavi-t se nagyon éri meg padoztatni és akkor ott van Nico aki azért kevesebb lehetőséget is kap alapból. Ehhez ha hozzávesszük azt, hogy jön még 1 ember a nyáron, akkor nem tudom hogy lesz megoldva, hogy senki ne lássa kárát, még akkor sem ha Busi játékpercei jövőre nagyon visszacsökkennek. Na de ez más téma :D
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.06. 00:16:39

A főoldali cikkben a kezdő latolgatásánál azt olvasom, hogy Gavi lehet a harmadik támadó Auba és Dembélé mellett, ha Ferran pihenőt kapna. Adamával van valami eszerint? Pihenőt kap? Mert ő eddig azért elé stabil kezdő volt, és szerintem Dembélével sem ütik egymást a francia kétlábúsága miatt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.03.05. 22:33:38

A gól után összeszedte magát a Real, teljesen jogosan fordítottak, sőt, már mehetnének többel is.
De még csak 1 gól az előnyük, hátha talál még egy gólt a RC. Bár nehezen tudom elképzelni, a tizi óta sok közük nincs meccshez.

Nekünk meg be kell húzni a holnapit, nehogy tényleg a győztes rangadók után rajtuk meg elcsússzunk. Bár az aktuális forma alapján nehezen tudom elképzelni. Végre van a csapaton belül is egészséges rivalizálás több poszton, így a játékosok extra motiváltak. Ez hiányzott nagyon az elmúlt időszakban.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.03.05. 22:15:19

Lehet álmodozni és délibábokat kergetni, de nem realitás, hogy befoghatjuk a Reált. Azért bosszantó, mert egy kisujjnyival sem jobbak nálunk, sőt. A pechünk, hogy jött a rengeteg sérülés, de leginkább, hogy Xavi későn érkezett.
Ha a Sevillát el tudjuk kapni, ami reális célkitűzés lehet, kisebb csodát viszünk véghez élen Xavival és én Alemanyt is hasonló érdemekkel illetném.
Viszont ehhez először az Elchén kell túljutni, nem szabad lebecsülni, hazai pályán sem hiányzott sok a pontvesztéshez.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.05. 21:49:18

LG írta:
2022.03.05. 21:15:39
Vezet a Sociedad a Real ellen. Sok a 12 pont, de ha nézzük a meccseiket, mostanában mindig rezeg a léc. Ha a Klasszikusig buknak pontokat, és ott is csapni tudjuk őket, akkor komoly nyomás lesz rajtuk, akár össze is rogyhatnak alatta.
Kiugrottam inni egyet és mire visszaértem, 3 gól esett 2-3 perc alatt, még ha csak kettő is maradt meg. :D Azért egy csodagyerekük nekik is van, még ha nem is játszik olyan sokat, mint a mieink.
Én csak a Sevillát tartanám egyáltalán lehetséges célnak. Félek, hogy ha elhisszük, hogy a Reállal versengünk, akkor ha becsúszik egy ilyen Elche elleni 1-1, már sápítozunk. Persze ha Xavi a helyén tudja kezelni a dolgot, akkor megcélozhatják a csillagokat.
Tény, hogy Xavi óta a Reállal versengünk, de sajna túl sok volt az az első pár hónap.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.03.05. 21:15:39

Vezet a Sociedad a Real ellen. Sok a 12 pont, de ha nézzük a meccseiket, mostanában mindig rezeg a léc. Ha a Klasszikusig buknak pontokat, és ott is csapni tudjuk őket, akkor komoly nyomás lesz rajtuk, akár össze is rogyhatnak alatta.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.03.05. 14:52:41

Olcha írta:
2022.03.05. 00:26:15
...
Szerintem pont ez a lista mutatja, hogy nem kellene álmodozni pár jól sikerült meccs miatt.
Mindkét csapatnak hasonló nehézségű meccsei vannak hátra, mindkét csapat áll még a nemzetközi porondon. Ellenben a Reálnak meg van 12 pont előnye akkor is, ha mi behúzzuk az elhalasztott meccsünket. Jól megy most a csapatnak, de azért itt jelenleg inkább csak matematikai esélyünk van, nem több.

Sevillát sajnálom, hogy nem bírják a szezont. Egy Sevilla-Real-Barca dobogó szép lett volna a szezon végén pedig.

Elche ellen kíváncsi leszek milyen kezdőt rak össze Xavi. Araújot pihentetném most mindenképp. Ferran Torresnek is kellen egy meccs padoztatás, hátha jót tesz neki ha nincs rajta a konstans nyomás kezdőként. Plusz Depay és Braithwaite visszatérése mellett elöl is belefér a bátrabb rotálás.
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2022.03.05. 00:26:15

bence0330 írta:
2022.03.04. 23:49:20
A Sevilla botlott, vesztett pontokban már csak 4 egységgel mennek előttünk, ráadásul ugye még egymással is játszunk. Még mindig a BL a cél persze, viszont ez már nem egy lehetetlen feladat. És ha azt vesszük, mennyi kínkeserves utolsó perces 1-0-val állnak ott, ahol, azt tuti nem tudják így fenntartani.
Egy nagyon erős tavasszal egy jó ízű meglepetés is kisülhet. Lehet egy picit optimista vagyok, de a Reál még játszik:
H - Sociedad
H - Mi
V - Celta
V - Sevilla
V - Atletico
H - Betis

Mi pedig:
V - Reál
H - Sevilla
V - Sociedad
V - Betis
H - Celta
H - Villarreal

6-6 keményebb mérkőzés, 3-3 egyaránt otthon/vendégként. Szerintem a Clásico lesz a döntő. De ami igazán gyönyörű az az, hogy a max. TOP4-es elváráshoz képest már merek felfelé számolgatni. Egy szavam sem lenne ha csak negyedikek lennénk, viszont minden helyezés a negyedik hely felett szerintem bravúrnak mondható. Egy bajnoki cím pedig...
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.04. 23:49:20

A Sevilla botlott, vesztett pontokban már csak 4 egységgel mennek előttünk, ráadásul ugye még egymással is játszunk. Még mindig a BL a cél persze, viszont ez már nem egy lehetetlen feladat a 2. hely. És ha azt vesszük, mennyi kínkeserves utolsó perces 1-0-val állnak ott, ahol, azt tuti nem tudják így fenntartani.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.03.05. 15:04:13-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2022.03.04. 13:31:18

Barcaforever írta:
2022.03.03. 07:48:54
Tegnap nézegettem a tabellát és elkezdtem agyalni, hogyha Xavi a szezont nálunk kezdi és a téli átigazolások viszont ugyanakkor érkeznének, akkor hol állnánk.

Sztem reálisan +9 ponttal. A vigoi 3-0-t nem hiszem, h leadtuk volna, de a vallecanoi vereség se hiszem, h becsúszott volna. Persze nehéz ezt így megitélni, mert teljesen más a csapat morálja, taktikája. Sztem a 2. helyen lennénk, de most a reális elvárás a Bl indulás és a 3. hely.
Ezen en is szoktam agyalni, kb 3-4 meccs volt amit az utolsó percekben adtunk le, ha azok jönnek meg a bajnoki címért is versenyben lennénk teljesen reálisan. Igazából el kell engedni, következő szezonban már versenyben leszünk végig.
Rohamcsiga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2010.04.28. 23:11:52
Tartózkodási hely: Percenként változó

2022.03.04. 12:38:58

Megerősített időpont,az elmaradt meccsről.
🆚 Rayo Vallecano
🏟 Camp Nou
⚽️21. meccsnap (elhalasztva)
🗓 Április 24. vasárnap
⏰ 21:00 CET
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.03.03. 07:48:54

Tegnap nézegettem a tabellát és elkezdtem agyalni, hogyha Xavi a szezont nálunk kezdi és a téli átigazolások viszont ugyanakkor érkeznének, akkor hol állnánk.

Sztem reálisan +9 ponttal. A vigoi 3-0-t nem hiszem, h leadtuk volna, de a vallecanoi vereség se hiszem, h becsúszott volna. Persze nehéz ezt így megitélni, mert teljesen más a csapat morálja, taktikája. Sztem a 2. helyen lennénk, de most a reális elvárás a Bl indulás és a 3. hely.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.01. 22:40:19

Chino írta:
2022.03.01. 22:21:24
Lekopogom, de mióta az orvosi stáb kicserélődött a sérülések is kezdenek elkerülni minket.
Valamelyik nap ütött belém is a felismerés, hogy majdnem senki nem sérült meg, mióta Xavi idekerült, ha a visszaeséseket nem veszem (Depay, Fati). Talán csak Garcia.
És amióta feljavultunk erőnlétben, nem kifulladni járunk fel 50 perc után azóta konkrétan senki. Ezért gondolnám, hogy talán nem is az orvosi stábé a fő dicséret, hanem az erőnléti edzéseké, egész más fizikumban vagyunk. Persze lehet, hogy a kettő együtt.
Lehet érezni, hogy nem sérülünk bele egy lövésbe, egy sprintbe, kompaktabb mindenki mozgása, erőteljesebb. Pedrinél pl. látványos nálam az, hogy amikor tavaly lőni próbált, nagyon erőtlen volt, most meg 1-1 bombája is van, még képernyőn keresztül is érezhetően erősebb a lába.
Végre mi is kezdünk olyan profik lenni, mint mondjuk egy Pool, ahol nem véletlenül úszták meg kb 2 lényegi sérüléssel az elmúlt 3 évet, elöl és a kp-n meg kb egy sem volt.
Öröm látni ezt is, már vagy 5 éve ilyen amatőr, zsenikből megélni próbáló csapat voltunk.

A többire nem reagálok, egyetértek + jövőre szerintem az lesz a kérdés, hogy beérkezünk-e a jelenlegi 4 igazi nagy BL esélyes közé 5.-nek, vagy a közvetlen mögöttük lévő, enyhén outsiderek közé tartotunk majd, mondjuk ilyen Chelsea szinten. A nyártól is függ nyilván.
Párhuzamként a CFC semmivel nem javult nagyobbat, és semmivel nem játszott jobban, mint mi 1 hónapja. Sőt. Nyilván volt egy kis szerencséjük is álomsorsolásokkal, meg egy kis szerencse amúgy is kell egy egyenes kieséses rendszerben, de ők ha Lampard jó felkészítőmunkáját is beleveszem, 1+fél év alatt felértek az éppen BL-helyekért hajtó megroggyant csapatból a BL-győzelemig, emiatt gondolom, hogy nem lehetetlen, még ha nem is valószínű.
Ami biztos, hogy izgalmas lesz az egész, és nem reszkető pofozógépek leszünk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.03.01. 22:21:24

LG írta:
2022.03.01. 18:08:55
15-ben épp Carloval adtak le komoly előnyt, ha nem is ekkorát. De az olasz most is elköveti ugyanazokat a hibákat, már februárban látszott a túlterheltség a kulcsjátékosain.

Azt én sem hiszem, hogy sikerülne előzni, inkább reálisabb, hogy megközelítjük őket, és jó szájízzel várhatjuk majd az új szezont.
A középpálya egyre fáradtabb, csapágyasra vannak járatva, csatársorba Jovic és hasonlók. Én elsősorban Sevillara gondoltam, nem ránk. Van nekik idegenben Atma, Sevilla plusz mi és a Betis is.
De ez már nagyon off ebben a topicban.

Ha még egy kicsit kitart ez a forma, ne adj' isten simán meglehet a 3. hely, teoretikusan már ott vagyunk. A Sevillát nem hiszem, hogy beérjük, de már ez is nagy eredmény, a második vagy harmadik hely szinte mindegy ahonnan indultunk hatalmas bravúr, de aami legalább ilyen fontos, hogy hosszú idő óta tényleg élvezet leülni a TV elé és nem csak a kiszenvedett egy gólos pontszerzéseknek "örülni".
Remélem Xavi nem csak közhelyeket puffogtatott, amikor azt mondta, hogy tud és fog fejlődni a csapat. Nem vagyok telhetetem is ilyen javulásra nem számítottam, maximum a következő szezonban.
Nyári erősekkel pedig simán benne lehet a 22/23-as bajnokság.

Nyilván lesznek hullámvölgyek, csak reméljük nem túl mélyek.

Lekopogom, de mióta az orvosi stáb kicserélődött a sérülések is kezdenek elkerülni minket.
Forca Barca!!!!
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.03.01. 20:09:19

tavaly ugyanez volt az Atletival, hatalmas elonyt leadott a vegere, csak mi nem tudtuk kihasznalni, amikor mar CSAK a MI kezunkben volt a sorsunk, nem eltunk vele, egy csomo pontot elhullattunk a vegen
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.03.01. 18:08:55

15-ben épp Carloval adtak le komoly előnyt, ha nem is ekkorát. De az olasz most is elköveti ugyanazokat a hibákat, már februárban látszott a túlterheltség a kulcsjátékosain.

Azt én sem hiszem, hogy sikerülne előzni, inkább reálisabb, hogy megközelítjük őket, és jó szájízzel várhatjuk majd az új szezont.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.01. 16:50:53

Chino írta:
2022.03.01. 16:26:29
A Reallal tényleg igaz, viszont érdekes megnézni, hogy ezidő alatt akkor vesztettek pontot, amikor nem játszott Benzema.
Egy komolyabb sérüléssel szerintem gondban lennének még a bajnoksággal is.
Én ezt már talán nem érzem, túl kevésnek érzem hozzá a hátralévő meccsek számát még akkor is, ha kiesne hosszabb időre a francia. Van minőségesés, de vannak, akik előrelépnek azért, mint mostanság Asensio.
De akkor valami halovány esély tényleg megcsillanhatna, ha mi meg állandosítanánk ezt a játékot.
Nyilván ha a mi kezünkben lenne a sorsunk teljesen, akkor csak 9 pont lenne a hátrány, hiszen ebbe akkor az elmaradt meccs és a klasszikó 3 pontját is belevennénk.
De még akkor is túl rutinosnak érzem a Reált ahhoz, hogy legalább tényleges verseny alakuljon ki a végére. Nekem egyelőre elégtétel, hogy Xavi óta egálban vagyunk, az igazolások óta pedig tisztán mi vagyunk a legjobb spanyol csapat játékban és eredményben is, és fél Európa rólunk beszél, de már nem viccek alanyaként, mint fél éve. Ez nem sok jót sejtet a Reálnak a jövő évi szezonra nézve, talán még Mbappéval sem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.03.01. 16:26:29

bence0330 írta:
2022.03.01. 13:33:50
vidra írta:
2022.02.28. 16:10:10
Xavi-nak az a varázslata, legalábbis így érzésre nekem, hogy sokkal aktívabb a helyezkedés, így nem csak oldal passzok vannak, hanem hosszanti labdákkal el lehet érni a játékosokat (főleg belül). Ha ez nem lehetséges, akkor megy a mélységi indítás, vagy a centerezés. Mintha megtanította volna a játékosokat a jó döntések meghozatalára.
Igen, ezt láttam már az araboknál is nála. Van egy alapvető A terv, van egy B egy C és egy D terv arra az esetben ha az A terv nem működik. És mindegyikben fejlődünk. A meccsek különböző szakaszain tudunk váltani, pl az elmúlt meccseken nagyon szembetűnő volt, amikor előnyben elkezdtünk elöl gyorspasszozni labdatartásként, és még gólt is rúgtunk belőle. De ha ez ne megy, jön a szél, Alba, Traoré, beadás, gól, vagy átlövések, vagy Pedri/Gavi/DJ féle mélyebb indítások, sőt, még kontrák is. Tényleg sokoldalúak vagyunk.
De minden tervben látok egy közös pontot: nincs öncélúság, l'art pour l'art passzolgatás pl, sosem táborozunk le a 16-os előtt, akkor hátramegyünk, és építkezünk újra. Sosem ívelgetünk ötlettelenül előre, vagy adunk be szélről, mindig vannak megfelelően érkező játékosok. Kontránál sem egy ember indul meg, hanem többen. Mindenhol józanul, logikusan mozgunk.

Más: Lehet, hogy tévedtem a számolgatásban, de nekem az jött ki, hogy mióta Xavi megérkezett, pontazonossággal állunk a Reállal. Ami úgy különösen durva, hogy egy jó hónappal ezelőttig neki is Abdékkal kellett eredményeket elérni, egy félig hadirokkant csapattal.
Én inkább azt vettem észre, főleg hétvégén, hogy meccs elején nagyon sok beadással próbálkozunk, elsősorban Alves felől.

A Reallal tényleg igaz, viszont érdekes megnézni, hogy ezidő alatt akkor vesztettek pontot, amikor nem játszott Benzema.
Egy komolyabb sérüléssel szerintem gondban lennének még a bajnoksággal is.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.01. 13:33:50

vidra írta:
2022.02.28. 16:10:10
Xavi-nak az a varázslata, legalábbis így érzésre nekem, hogy sokkal aktívabb a helyezkedés, így nem csak oldal passzok vannak, hanem hosszanti labdákkal el lehet érni a játékosokat (főleg belül). Ha ez nem lehetséges, akkor megy a mélységi indítás, vagy a centerezés. Mintha megtanította volna a játékosokat a jó döntések meghozatalára.
Igen, ezt láttam már az araboknál is nála. Van egy alapvető A terv, van egy B egy C és egy D terv arra az esetben ha az A terv nem működik. És mindegyikben fejlődünk. A meccsek különböző szakaszain tudunk váltani, pl az elmúlt meccseken nagyon szembetűnő volt, amikor előnyben elkezdtünk elöl gyorspasszozni labdatartásként, és még gólt is rúgtunk belőle. De ha ez ne megy, jön a szél, Alba, Traoré, beadás, gól, vagy átlövések, vagy Pedri/Gavi/DJ féle mélyebb indítások, sőt, még kontrák is. Tényleg sokoldalúak vagyunk.
De minden tervben látok egy közös pontot: nincs öncélúság, l'art pour l'art passzolgatás pl, sosem táborozunk le a 16-os előtt, akkor hátramegyünk, és építkezünk újra. Sosem ívelgetünk ötlettelenül előre, vagy adunk be szélről, mindig vannak megfelelően érkező játékosok. Kontránál sem egy ember indul meg, hanem többen. Mindenhol józanul, logikusan mozgunk.

Más: Lehet, hogy tévedtem a számolgatásban, de nekem az jött ki, hogy mióta Xavi megérkezett, pontazonossággal állunk a Reállal. Ami úgy különösen durva, hogy egy jó hónappal ezelőttig neki is Abdékkal kellett eredményeket elérni, egy félig hadirokkant csapattal.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.02.28. 16:10:10

Xavi-nak az a varázslata, legalábbis így érzésre nekem, hogy sokkal aktívabb a helyezkedés, így nem csak oldal passzok vannak, hanem hosszanti labdákkal el lehet érni a játékosokat (főleg belül). Ha ez nem lehetséges, akkor megy a mélységi indítás, vagy a centerezés. Mintha megtanította volna a játékosokat a jó döntések meghozatalára.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.28. 12:49:18

vinszentvega írta:
2022.02.28. 12:24:57
Emlékem szerint Adamai mindenhol és indig jobbszélső volt. De lehet, hogy tévedek
A Wolves nagy szezonjában szinte csak ott tolta, max 1-2-szer bement középre. Az elmúlt két évben viszont elég sokat tették ki balra és amolyan hamiskilences csatárnak is, amikor nagyjából az volt a dolga inkább, amiből itt is villant meccsenként 1-2-t, át kellett viharzania a pálya közepén kontrák alatt.
Gólt egyik poziból se lőtt sokat, bár ugye ez szerintem nem téma a Wolvesnál, mindig is elszigetelt volt abban a csapatban, egyedül kellett megoldania sokmindent, kivéve, mikor Jimenez minden beadását befejelte. (Nem véletlen ugye, hogy itt szórja a gólpasszokat, és az idei szezonban egyet sem adott a farkasoknál. Itt van partner.) A lövései jellemzően úgy jöttek, hogy átnyargalt 35 km/h-val 40 méteren egy kontra után, és lőtt 20-ról, mert egyedül volt. Nem csoda, hogy tök sikertelen volt. Esélye nem volt kb 3 év alatt, hogy kiderüljön, mit tud, ha a jobbik lábára cselezhet befelé, és ő nem kétlábas, mint Dembélé.
Tudtommal ő maga is jobboson érzi magát jobban, valami nyilatkozata is rémlik erről, de érdekességképp én remélem, hogy legalább 1-2 alkalommal átkeveredik próbának, tényleg megnézném tükörszélsőként, hogy mit tud, ha lőhet is. Lövőereje van, az fix, és hogy ki tudja alakítani magának a lövés lehetőségét, az is fix.
De nem bánom azt sem, ha marad az állandóság jegyében örökre a mostani helyén. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.28. 12:41:24

Barcaforever írta:
2022.02.28. 10:04:38
hogy Traore átmegy a balosra sokszor jobb lenne neki, ha a jobb lábára tudná cselezni a baloson.
Az alap közhely, hogy profiként ott és azt kell játszania amit az edző mond. Azt viszont Traoré tudja, érzi (és Xavi is láthatja edzésen), hogy neki mi a jobb. Vannak szélső támadók akik lubickolnak helycserével, de van olyan is, aki egyszerűen nem érzi jól magát a másik oldalon. Ezzel véletlenül sem arra utalnék, hogy nem lenne jó helycserével, inkább arra, hogy ez nem autómatikus.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.28. 12:35:38

A tegnapi meccs megint fantasztikus volt. Hihetetlen hova fejlődött a csapat! Rengeteg mozgás, gólra törő játék, látványos élvezhető, de ami a legjobb, a több fajta játékelem. Ha kell megy a rövid passzos, ha kell a hosszú átívelés, vagy a szélről becenterezés. A játékosok tele vannak önbizalommal, Frenkie De Jongra és Pedrire szavakat sem nagyon lehet találni! De ami a legjobb, Xavi mindenkit a helyén játszat, Depay nem 9-es, amikor bejött, kíváncsi voltam, hova és örömmel láttam, hogy a balszélre. Luuk De Jongot is tudja használni, tudja, mit tud játszani. Ő nem fog visszalépni, mint Aube, nem próbálja végig cselezni a védelmet, mint Depay. Ahogy Xavi mondta, ő egy más stílusú csatár, akit tudni kell használni, tudja is, ha bejön, akkor gól.
Nagyon jó volt tegnap (is) mindenki! Aube nagy fogás volt, Adama is és ami a legjobb Dest is jól nyomta. Egyedül Ferran Torres lóg ki lefelé meccsek óta, de hagyni kell neki időt. A válogatottban jól játszott, itt is jól fog, türelem. Addig is tolni kell neki a játék perceket. Láthatóan frusztrálja, hogy nem lő gólt, pedig sokszor helyzetbe kerül. Összehasonlításként a másik oldalon Adama inkább egy szélső kp munkáját teszi le, tőle valahogy nem várom a gólokat. Lehet Torresnek sem a góllövésre kellene rágörcsölnie.
És ugye itt van még Dembelé... tegnap jól állt be, lőtt egy hatalmas nagy gólt, most mindenki azt fogja mondani hetekig, hogy mekkora fogás lenne ha maradna... de... sokszor volt már szó erről: van 1-2 meccse, amikor elkapja a fonalat, elsül a lába, óriási nagy gólt lő, de kb ennyi. Erre a szezonra meg is van ez a gólja. Nem csodálkoznék, ha ezzel az egy góllal fejezné be a szezont (a kupában alsóbb osztályú csapatnak lőtt potyáját hagyjuk). Benne ennyi van. Szezononként pár jó meccs, 1-2 nagy gól. Ezt most kilőtte magából.
És végül meg kell még említeni a lassan 40 éves Alvest, aki megint jó meccset hozott le és az alig 17 éves Gavit, aki ennyi idősen sem lógott ki a csapatból, sőt!
Ahogy Xavi elmondta, ez még nem az a Barca, akit látni akar, de már jó úton halad...
Remélem Koeman látja ezeket a meccseket és rájött arra, mekkora egy kutyaütő volt!!!!!
Válasz küldése