Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.02.27. 22:54:31

es nyertunk :)

ma is meglett a 4 lott gol, clean sheet is ezuttal :)
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2022.02.27. 21:55:40

Sevilla- Betis 2-1
Ha ma nyerunk, akkor 1 pontra a harmadik hely, 1-el kevesebb meccsel. Ki gondolta volna ezt osszel?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.27. 21:01:00

vargazoli írta:
2022.02.27. 20:47:12
Ezt a Xavi nyilatkozatot, ha jó a fordítás, nem tudom hová tenni.
"és aki a legjobban meglepett, az Ferran, aki fantasztikus, más szinten van, mint a többiek. Látványos a munkája, nagyon szorgalmas és segítőkész. Csodálatos.”
“The work he provides and how he works for the team, how he associates with his teammates,” Xavi said. “We are talking about a player of top level, perhaps he’s the one who has surprised me the most. I liked him before, he’s a fantastic signing. Of course, we want goals from him. But I can tell you he’s a marvelous football player.”

Ezt az angol átiratot találtam, ez alighanem pontosabb, meg megemlíti azt is, hogy a gólokat persze várjuk tőle. Így kerek szerintem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
vargazoli
Jugador del Barça
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2010.09.28. 13:57:02

2022.02.27. 20:47:12

Ezt a Xavi nyilatkozatot, ha jó a fordítás, nem tudom hová tenni.
"és aki a legjobban meglepett, az Ferran, aki fantasztikus, más szinten van, mint a többiek. Látványos a munkája, nagyon szorgalmas és segítőkész. Csodálatos.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.27. 20:34:54

Titinho írta:
2022.02.27. 20:22:09
Igazak lettek az elmúlt 2 nap hírei, Marcelino tartalékol a hétközi Valencia elleni kupa visszavágóra.

A ma esti meccsen nincs a kezdőben Inigo Martínez, Yuri, Muniain és a Williams testvérek sem. Ez nagyon fontos 5 játékos idén a Bilbao csapatából, viszont helyettük is vannak azért olyanok akikre oda kell majd figyelni.
Ez azért nagyon jó hír. Mindenesetre érdekes lesz, Xavi eddig elég sokszinűnek tűnik az adott feladattal kapcsolatos megoldások terén, de érdekes lesz a váltás egy feltoltabb védelmű, kicsit lazább felfogású Napoli és egy teljesen visszaálló, oroszlánmentalitású Bilbaó közt.

De azok után, hogy mostanában lövöldözzük a gólokat annyi féle módon, kontrából, átlövésekből, beadásokból, kijátszott helyzetekből, kis beindulásokból, szerintem meg kell, hogy legyen az áttörés, pláne, hogy Alves is be fog szállni Busi mellé osztogatni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2022.02.27. 20:22:09

Igazak lettek az elmúlt 2 nap hírei, Marcelino tartalékol a hétközi Valencia elleni kupa visszavágóra.

A ma esti meccsen nincs a kezdőben Inigo Martínez, Yuri, Muniain és a Williams testvérek sem. Ez nagyon fontos 5 játékos idén a Bilbao csapatából, viszont helyettük is vannak azért olyanok akikre oda kell majd figyelni.

Legutóbb 21 éve nyert a Camp Nouban a Bilbao egyébként, 20 győzelem és 5 döntetlen a mérlegünk azóta.

Bízok a csapatban és Xaviban, így ezt a Bilbaot ma ütni kéne. Zsinórban 3 győzelemnél járna ezzel a csapat, ami idén még nem fordult elő, először nyernénk 3 meccset. Ez kemény azért...

Màr csak azért is jó lenne nyerni, mert újfent nyert a Tico, Sevilla, Soci, Villarreal négyes, a Betis pont a Sevillától kapott ki, így elérhető közelségbe lenne a 3. hely is.

Tippem egy kemény meccsen, 2-0.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.02.27. 19:47:56

Ter Stegen; Alves, Araujo, Piqué, Dest; Busquets, Gavi, Pedri; Adama Traoré, Aubameyang, Ferran Torres
Kép
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.02.25. 10:15:44

Troym írta:
2022.02.25. 08:59:12
A jelenlegi formáját nézve nem tudom, hogyan lehet majd Albát pótolni a hétvégén. Végre lesz Alves, úgyhogy gondolom Dest megy balra, de ez óriási érvágás, hogy eltiltott Alba.
Jogos, viszont a többiek jelenlegi formáját nézve legalább nem végre nem lesz gond a góllövéssel, nem kell azon izgulni, hogy a fixen bekapott gól után vajon sikerül-e nekünk is bemákolni egyet a Bilbaonak. Szerintem ezzel az önbizalommal hazai pályán nem lesz gond, bármennyire is össze vannak rakva a baszkok.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.25. 08:59:12

A jelenlegi formáját nézve nem tudom, hogyan lehet majd Albát pótolni a hétvégén. Végre lesz Alves, úgyhogy gondolom Dest megy balra, de ez óriási érvágás, hogy eltiltott Alba.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.21. 13:51:38

Kis érdekesség:

Tegnap 4 gólunkból 3 Dest bedobása után keletkezett:

https://www.youtube.com/watch?v=NLO1sHfkA2o


Na nem arról van szó hogy Dest aranykezű, hanem lehet hogy tudatos lépés ez Xaviéktól és a bedobásokat mostantól rámenősebben fogjuk indítani.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2022.02.21. 09:51:39

Rohamcsiga írta:
2022.02.21. 09:34:00
33km/ó volt
Az Alba-é volt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.21. 09:49:12

Chino írta:
2022.02.21. 09:00:49
Plusz az sem mindegy, hogy mennyire voltak súlyosak ezek. Ehhez a Valenciához képest a Bilbao megszeppent ministránsfiúk gyülekezete. Hugo Duronak szinte a 2. félidőre nem is szabadott volna kijönnie, Diakaby szintén zenész. Ahogy nekiment Albanak az is narancssárga, a bíró meg lazán továbbengedte.
A legnagyobb patkányság viszont az volt amikor Mingueza(?) kirúgta volna a labdát ápolás miatt azok a gyökerek meg rástartoltak és visszatámadtak.

Azért Gavira visszatérve lehet, hogy ő is a kelleténél agresszívabb volt néha, de ő ellene szabálytalankodtak legtöbbet. Azt hiszem nyolcszor.
Nekem abban a baromira sportszerűtlen jelenetben az volt az igazán furcsa, hogy mi volt az elképzelés meccs végén 1-4-nél? Hogy ha a ha ügyesen szemétkednek, akkor 2-4- lesz? :D Megéri? :D

Majdnem minden meccsen Gavi kapja a legtöbbet. Jellemzően nem ordítóan nagy talpalásokat, hanem tőle nagyon félnek, és nagyon közelről fogják, sokszor ebből adódóan kap, sokszor meg a lefordulásaiból.

Szerintem több narancssárga is volt, Albáén kícül (amire azért nem érte, miért nem kapott minimum sárgát az ipse, mert eleve több méterőrl érkezett nyújtott lábbal...) nekem a leshelyzet miatt végül nem megadott 11-esnél nem tetszett, hogy nem is volt red card check, pedig a szándékos és durva belépést lefújás után is lehet büntetni, és talpalás volt hátulról bok/boka felett kicsivel. (ESPN-nél is nagyon hiányolták akkor legalább a vizsgálatot...)

Ez tényleg nagyon durva volt, ilyet nem vártam azért. A Bilbaot lazán hazavágtuk agresszivitásban, de még az Espanollal is így tettünk emlékeim szerint. Ezek állatok, főleg, hogy ebből tényleg sok volt, ami nem csípés-harapás-taktikai fault volt. Ezekre sokkal jobban kéne figyelnie a játékvezetésnek...

Busquets-nél most nem figyeltem, de jellemzően 27-8 körül szokták kiírni neki.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.02.21. 09:40:06

Rohamcsiga írta:
2022.02.21. 09:34:00
33km/ó volt
Én 27,1-re emlékszem nála.
Chino írta:
2022.02.21. 09:00:49
Plusz az sem mindegy, hogy mennyire voltak súlyosak ezek. Ehhez a Valenciához képest a Bilbao megszeppent ministránsfiúk gyülekezete. Hugo Duronak szinte a 2. félidőre nem is szabadott volna kijönnie, Diakaby szintén zenész. Ahogy nekiment Albanak az is narancssárga, a bíró meg lazán továbbengedte.
A legnagyobb patkányság viszont az volt amikor Mingueza(?) kirúgta volna a labdát ápolás miatt azok a gyökerek meg rástartoltak és visszatámadtak.

Azért Gavira visszatérve lehet, hogy ő is a kelleténél agresszívabb volt néha, de ő ellene szabálytalankodtak legtöbbet. Azt hiszem nyolcszor.
Hú ezek engem is nagyon felb*sztak, és még ők reklamáltak végig kb, a bíró meg hagyta. Nálunk meg minden hülyeségre repült a sárga.
Minguhoz mondjuk annyi (ha tényleg ó volt a tettes), hogy az is elég amatőr, hogy ilyenkor nem rúgja ki rendesen a labdát. Azért ő is láthatott már gyökereket, nem csak a szomszéd kertjében, nem lehet bohóckodni, mert ez lesz belőle.
Összességében mindig hihetetlen számomra, hogy a spanyol bírók ennyire nem a durvaságot büntetik, viszont, a reklamlásra nagy részük azonnal szórja a sárgákat, mert a nem létező tekintélyüket persze nem érheti támadás...
Rohamcsiga
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2010.04.28. 23:11:52
Tartózkodási hely: Percenként változó

2022.02.21. 09:34:00

33km/ó volt
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2022.02.21. 09:30:36

Ha valaki látta tegnap a meccs utáni Busquets interjút az erősítsen meg , hogy a top speed-nél Businak 22 v 23 km/h óra volt kiírva.
Amúgy imádom a pali jatékát, fejben abszolút mindenki előtt jár a pályán , de sokszor szokás mondani nála , hogy őt még én is lefutnám 😂 ha igaz a tegnapi kiiras akkor ez igaz is, mivel én mindenféle edzés(ami a direkt futógyorsaság és focit illeti) 29 évesen , a 27 km/h még nekem is megy. Azért az a 22-23 rém gyenge , ha igaz.
Viszont a meccs nagyon élvezhető volt , Auba még mindig rettentő dinamikus, Gavi egy állat , Araujo egyre jobban hajaz Van Dijk-ra, Pedri meg tényleg össze sem hasonlítható a Koeman alatti alibijéhez, durva , hogy le volt fojtva. Jó az út, így tovább , nagyon kell minden egyes W, mivel nagyon szoros lesz a verseny a 4-be kerülésért.
Amúgy van olyan oldal, ahol ezeket a top speed értékeket meg lehet találni és igazak is? Köszi
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.02.21. 09:00:49

Deluigi írta:
2022.02.21. 08:06:22
kapuera írta:
2022.02.21. 05:35:45
Valaki említette meccs elején, hogy nagyban fogadna, hogy több szabálytalanságunk lesz, mint a Valencianak! Bejött! :D 14-21 nyertünk! 21/7 Gavi intézett! 18 évesen egy tank! :D Feleségem is leült meccset nézni velem, meg is jegyezte milyen picike, aztán csak döntögeti a nagyobb darab ellenfeleket. Cukinak nevezte :D
https://prnt.sc/fzoW-n_teR0l

nem jol emlekszel, a masodik felidoben visszavettek a vezetest

egy darabig tenyleg mi vezettunk
Plusz az sem mindegy, hogy mennyire voltak súlyosak ezek. Ehhez a Valenciához képest a Bilbao megszeppent ministránsfiúk gyülekezete. Hugo Duronak szinte a 2. félidőre nem is szabadott volna kijönnie, Diakaby szintén zenész. Ahogy nekiment Albanak az is narancssárga, a bíró meg lazán továbbengedte.
A legnagyobb patkányság viszont az volt amikor Mingueza(?) kirúgta volna a labdát ápolás miatt azok a gyökerek meg rástartoltak és visszatámadtak.

Azért Gavira visszatérve lehet, hogy ő is a kelleténél agresszívabb volt néha, de ő ellene szabálytalankodtak legtöbbet. Azt hiszem nyolcszor.
Forca Barca!!!!
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.02.21. 08:06:22

kapuera írta:
2022.02.21. 05:35:45
Valaki említette meccs elején, hogy nagyban fogadna, hogy több szabálytalanságunk lesz, mint a Valencianak! Bejött! :D 14-21 nyertünk! 21/7 Gavi intézett! 18 évesen egy tank! :D Feleségem is leült meccset nézni velem, meg is jegyezte milyen picike, aztán csak döntögeti a nagyobb darab ellenfeleket. Cukinak nevezte :D
https://prnt.sc/fzoW-n_teR0l

nem jol emlekszel, a masodik felidoben visszavettek a vezetest

egy darabig tenyleg mi vezettunk
kapuera
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2021.07.08. 17:20:07

2022.02.21. 05:35:45

Valaki említette meccs elején, hogy nagyban fogadna, hogy több szabálytalanságunk lesz, mint a Valencianak! Bejött! :D 14-21 nyertünk! 21/7 Gavi intézett! 18 évesen egy tank! :D Feleségem is leült meccset nézni velem, meg is jegyezte milyen picike, aztán csak döntögeti a nagyobb darab ellenfeleket. Cukinak nevezte :D
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2022.02.20. 21:29:29

Jó kis délutáni meccs volt, bár én ugye a két csapat miatt próbáltam mindkét együttesnek drukkolni. De azt kaptam amire számítottam is.

Xavival egyetértek, a Napoli ellen sokkal jobban játszottunk mint ma, kellett ma egy ilyen sokadik alkalommal ízetlen, sótlan, semmilyen Vale. A második félidő azért megint gyengére sikeredett. Tudtam, hogy a két szélen fognak támadni, ott is főképp Gil oldalán, Gayával azért párszor okoztak galibát a baloson. Ez a 6/6-os kapura lövés és ebből 4 gól is mutatja, ilyen se lesz mindig, ahogy nem is volt eddig se.

Egyre nehezebb egyébként ennek a Valénak is szurkolni, idén konkrétan már a hányinger kerülget Bordásfal taktikájától és játék felfogásától. A szezon végén szinte biztos vagyok benne, hogy Ő is megy, ismerve a szingapúriakkal a balhéit, ahogy Gayá, Soler, Guedes is.

Kemény hét áll megint előttünk, Napoli és Bilbao, jót tenne mindkét meccset húzni. Hétről hétre egyre több játékelemet sikerül Xavinak átadnia, megértetnie a kerettel, de jó látni, hogy a keret is ezáltal egyre jobban fejlődik.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.02.20. 21:28:45

Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.20. 21:18:58

Őszintén szólva lehet, hogy vannak előítéleteim Desttel kapcsolatban, és így értékelem a teljesítményét. Mármint, elfogadom, hogy van ennek lehetősége, és ezentúl jobban figyelem majd őt, hogy ne legyek bizonytalan a meccset követő véleményemet illetően.
Ez csak azért lehet esetleg, mert viszonylag erős meggyőződésem, hogy buta mint a tök, és ezért egy szinten meg fog rekedni (ha még nem történt meg). Ez a játékinteligenciájára értendő, és sajnos ez volt a benyomásom róla már azelőtt is, hogy pletykálni kezdték volna Xavi vele kapcsolatos problémáit.
Mert amúgy semmi személyes gondom nincs vele, abszolút szimpatikus srácnak tűnik, ráadásul vannak tök jó képességei (is).

Nekem egyáltalán nem tűnt sokkal jobbnak a mai meccsen, mint eddig, talán max egy kicsivel.

Azt viszont kategórikusan visszautasítom, hogy Alves nyomába érhetett volna, vagy hogy jelen állás szerint bármi indokolná, hogy ő legyen a kezdő innentől. :D Ehhez sokkal, de sokkal többet kell letenni az asztalra.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.20. 21:15:57

Andris írta:
2022.02.20. 18:28:54
Akkor most a próféta szólt? :D
Igen, a próféta szólt nagybetűkkel! :D

Jó volt a csapat, amíg bírtuk kellő erővel és koncentrációval addig összejött a megnyugtató előny, majd Pedri gólja a legjobbkor jött.

Nápolytól mindentől függetlenül tartok, vagy inkább óvatos vagyok de legyél ismét próféta.... :lol:
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2022.02.20. 20:58:36

a Dest dologhoz csak annyit, hogy Bryan bárkit megver 1 az 1 ben amíg el nem fárad, ennek ellenére azt is nyugodtan lehetne számolni hányszor mentett hátul a srác elől meg gyakorlatilag lefocizta a ma is gyenge Adamát.
Mingu szintén jól állt be most éppen Garcia helyére annak ellenére, hogy "nembarcaszint". Pedrinek én is nagyon örülök, az első pillanattól élvezem a játékát, bár tartottam attól, hogy be darálják a passz-művekbe (volt is ilyen jele néha) de mostanában újra a régi.
még az tűnt fel ma hogy végre a cseréink nem kifejezetten gyengítik a csapatot, győzni kellett és győztünk ez jól esett.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.20. 20:35:24

Ma nagyon ügyes volt mindenki. Jó kis meccs volt.
Gáz lesz Alba nélkül a Bilbao meccs, de legalább lesz Alves. Gondolom a 4 sárga miatt is cserélte le EG-t Xavi.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.02.20. 20:33:35

Andris írta:
2022.02.20. 18:49:16
Érdekes, én két kezemen nem tudtam összeszámolni emlékeim szerint, hányszor verték meg hátul Destet. Ahogy azt se tudtam megszámolni, hogy előrefele hány kulcsmozdulata volt, mert szerintem nulla. De azért nem őt figyeltem megállás nélkül, lehet hogy nem teljes a kép.
Az egyetlen, amit igazán jól csinált, az a labdás tempónyerés letámadókkal szemben, de ezt többször is hibátlanul.

Jobb lett, de még mindig nagyon gyenge. Szerintem annál is gyengébb, mint amit Géza csinált a Napoli ellen, pedig ott azért talán erősebb ellenfelek és kevésbé kényelmes eredmény volt végig.
Alvest meg aztán meg se közelítettte.
Mingu védekezésben jó, támadásban nulla. Dest meg hátul gyenge, elöl viszont bátrabb, van sebessége, tud cselezni. Meg Dest fejben is kevés egyelőre sajnos.
Sztem kb. ennyi.
Válasz küldése