Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.02.06. 20:17:29

mess2009 írta:
2022.02.06. 19:52:21
az, hogy mellé lőttem az eredményt illetően ok. lehetne előzményekre hivatkozni de minek? aki tippel annak ez benne van. tetszett is a meccs, izgultam is megfogadom, hogy most nem illik kritizálni de! egy valami ben azért másként látom az összegzést, nevezetesen az ellenfél gyenge játékának a megítélésében. ez az Atlético bizony gyengén játszott, különösen az első félidőben és ha az ellenfél ennyi előnyt ad annak örülni kell és lehet is de relatíve - ennek függvényében illik a saját teljesítményünket is kezelni.
ezért aztán én várok, elsősorban néhány meccset, hogy az itt látott játék mennyire tud stabilizálódni, mi történik , ha négy lövésből nem megy be három, ha egy gyorsabb, jól kontrázó - egyáltalán egy intenzívebben támadó - csapat jön.
az újak: Traoré azt játszotta ami az előzetes videójában is látható, Xavin (is) múlik majd, hogy hogyan használja. Torres jól mozog a támadó szekcióban, a kondija rendben, ami hiányzik, az a gólveszély. Abu be állt majd meglátjuk.
Dest-Alves: előzetesen azt mondtam, hogy hátul kevés, elől lehetnek jó megoldásai nos ebben jobban teljesített a büntetőt én nem ide raknám az nem teljesítmény hanem pech, előfordul. Dest viszont szerintem igen is jól szállt be a védőmunkája korrekt, de Niko is jól segítette. (Carrascót megfogni nem akármilyen teljesítmény bármelyik védőnek)
Xavi: határozottan tetszik, hogy nő a passzok hossza, direktebb a támadás és ezáltal gyorsabbak is lettünk még kontrák nélkül is. egy stabilan gólerős ember viszont továbbra is kerestetik.

Jól írtad a győzelmet nem kell megmagyarázni. A kis Madrid azért játszott gyengén, mert mi nem engedtük őket a mérkőzés nagy részében kibontakozni! Aubameyang, ha összeszedi magát egy gólerős játékos lehet! Az első félidő az elmúlt évek után számomra nagy boldogság ma vidáman alszom
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2022.02.06. 19:52:21

az, hogy mellé lőttem az eredményt illetően ok. lehetne előzményekre hivatkozni de minek? aki tippel annak ez benne van. tetszett is a meccs, izgultam is megfogadom, hogy most nem illik kritizálni de! egy valami ben azért másként látom az összegzést, nevezetesen az ellenfél gyenge játékának a megítélésében. ez az Atlético bizony gyengén játszott, különösen az első félidőben és ha az ellenfél ennyi előnyt ad annak örülni kell és lehet is de relatíve - ennek függvényében illik a saját teljesítményünket is kezelni.
ezért aztán én várok, elsősorban néhány meccset, hogy az itt látott játék mennyire tud stabilizálódni, mi történik , ha négy lövésből nem megy be három, ha egy gyorsabb, jól kontrázó - egyáltalán egy intenzívebben támadó - csapat jön.
az újak: Traoré azt játszotta ami az előzetes videójában is látható, Xavin (is) múlik majd, hogy hogyan használja. Torres jól mozog a támadó szekcióban, a kondija rendben, ami hiányzik, az a gólveszély. Abu be állt majd meglátjuk.
Dest-Alves: előzetesen azt mondtam, hogy hátul kevés, elől lehetnek jó megoldásai nos ebben jobban teljesített a büntetőt én nem ide raknám az nem teljesítmény hanem pech, előfordul. Dest viszont szerintem igen is jól szállt be a védőmunkája korrekt, de Niko is jól segítette. (Carrascót megfogni nem akármilyen teljesítmény bármelyik védőnek)
Xavi: határozottan tetszik, hogy nő a passzok hossza, direktebb a támadás és ezáltal gyorsabbak is lettünk még kontrák nélkül is. egy stabilan gólerős ember viszont továbbra is kerestetik.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19532
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2022.02.06. 19:32:51

Én is azt emelném ki,hogy kivedekeztuk a végét,ez nagyon fontos 3 pont volt és mentális lökés kell legyen.
Kép
Kép
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.06. 19:31:56

Alcantara írta:
2022.02.06. 18:22:23
Ez ma teljesen rendben volt, hiányzott mindenkinek egy ilyen meccs, ilyen győzelem. Szerintem nem sokan számítottunk erre.
Kihoztuk ebből a meccsből a maximumot. Le a kalappal a csapat előtt!
Ma lehet örülni, carpe diem..... :lol:
Ugyanakkor a látható és érzékelhető jelenségeket megemlíteni, vagy ezekről írni, az nem hiszem, hogy negatív klisé.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.02.06. 19:08:42

Jo volt latni ezt a meccset. Ezek szerint van még élet a lesajnalt spanyol fociban meg a barcaban. Szokas szerint 60 percig birtuk, utana latvanyosan elfogytunk amire még jott az a buta kiallitas is, de szepen kibekkeltuk a 2 golos elonyt. Ilyen meccs utan negativumot nem illik kiemelni, en sem teszem, pacsi mindenkinek, csak igy tovabb. Jo lenne kicsit allandositani vmi jobb format, mert erosen hullamzunk.

(Na, csak nem birom megallni :D Egy verbeli 9esert nagyon kiallt a csapat, nagyon szurkolok a gaboninak, hatha ő betölti az űrt, mert torres, meg a tobbiek kevesek oda.)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.02.06. 18:52:36

visca el barca írta:
2022.02.06. 13:23:07
Kalapos írta:
2022.02.06. 12:55:55
Én nagyon izgatott vagyok.
Van dráma, érzelmezek, tűz, mozgolódás. Biztos hogy emiatt is érdekes meccs lesz.
Ezt kb minden nagyobb meccs elott leirjuk, aztan jon a pofaraeses :D
Real elleni meccs se volt rossz, és ez se.

A Bilbao elleni 3-2 nagyon fájt, de az is jó meccs volt. A Sevilla 1-1 se volt unalmas.

A mairól annyit hogy örülök, és hozzá kell szokni, hogy mi leszünk a harapós, fiatalos, gyors kis csapat. :D

Alvés hátra kevés de előre isteni volt. Azokat a pengeélen táncoló kis passzait úgy imádom, úgy csinálta mint régen. Mindig úgy tűnt kicsit túl sokat várt és túlságosan magára húzta az ellenfelet, de aztán elpasszolta a bokája mellett és ezzel a társ aki kapja területet nyert az ellenfél játékosaitól.

Mást nem, csak Gavit emelném ki. Nem tudom mivel, leginkább mindennel.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1854
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.02.06. 18:51:06

a vege fele meg volt egy erdekesseg: Suarez hazaadta TS-nek, ha az gol, akkor meg jobban megszenvedtunk volna

igy is adott egy golpasszot es lott egy golt

koszonjuk, sportember, hogy azt legalabb nem rugtad be
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2022.02.06. 18:46:40

Nagyon nagy volt ez a mérkőzés, volt benne élet és rég nem látott dominancia egyes időszakokban egy nagyon nem gyenge ellenféllel szemben.
Hihetetlen fontos volt, hogy az "öregek" nagyon gyorsan összehozták az egyenlítést, ideje sem volt még az ellenfélnek átértékelni a helyzetét.

Öregek - persze egyes embereknek, akiknek szerintem fogalmuk sincs arról, hogy egy szurkoló miképp is viselkedik (ugye szent tehén megfogalmazók), mert ahhoz mondjuk pár száz mérkőzést ki kellene járnia egy csapat mérkőzéseire egy stadionban függetlenül attól, hogy milyen az adott csapat karmája, helyzete, sikeressége (javaslok egy NB I/II-es csapatot lokálpatrióta szemszögből) - szépen helyt álltak, sőt ..

Dani Alves pirosa abból következett, hogy 38 évesen dominálva a mérkőzésen egy nagyon komoly ellenfél ellen, egyszerűen elfogy a szufla egy idő után és könnyen jöhetnek a rossz döntések, akaratlan mozdulatok.
Mondjuk ezen a mérkőzésen bőven többet tett hozzá, mint hogy emiatt negatívan lehessen megítélni.
A szalag sérülés után, műtét nélkül ilyen szinten visszajönni 35 évesen, ahogy azt Piqué az elmúlt hónapokban tette, szerintem az egyik legnagyobb teljesítmény volt a közel múltban és látjuk, hogy ha nem így történt volna nagy bajban lennénk, mert szintem mindenki kidőlt abból a csapatrészből.
Alba ma a nyerő emberek között volt.
Busi nagyon hullámzó volt, Nicot hoztam volna a helyére korábban, de aztán a végén, ember hátrányban nagyon kellett a helyezkedése és rutinja.
ter Stégen kora miatt lassan ide sorolható, de benne még jó pár év van, már csak a posztja miatt is. A védéseken kívül is nagyon fontos eleme ennek a csapatnak, a "söprögető" mivolta sokszor plusz egy embert jelent hátul a mezőnyben.

Ami a fiatalokat illeti, Gavi továbbra is lenyűgöz, 17 évesen ilyen szinten nyomni, hihetetlen pali, egy bűvész a srác, mert fizikálisan elementáris, amit senki sem nézne ki belőle és érti a focit, pedig szemtelenül fiatal még.
Araújo továbbra is a jövő pillér, nagyon remélem, hogy hosszabbítani tudunk vele.
Pedri ma kevésbé csillogott, de nagyon is lehet ráépíteni a jövő csapatát.
Ferrán nagyon jó igazolásnak tűnik, remélem egyre csak jobb lesz. Voltak kevésbé jó periódusai, de úgy tűnik nála valahogy mindig számíthat az ember valami pluszra, ami akár sorsdöntő lehet egy-egy mérkőzésen.

Frenkie lassan beleérik a középkorba, de ma nálam a mérkőzés embere is lehetett volna, mert nagyon kellett ehhez a sikerhez.
A végén a nagy munka miatt már néha megbicsaklott, de ez érhető volt az előtte letett teljesítmény miatt.
Adama is ezt a korosztályt képviseli, nagyon jól mutatkozott be, de a második félidőre eltűnt, pedig a mérkőzés szituáció miatt akár lubickolhatott is volna. Nagyon jó, hogy van egy ilyen kaliberű játékos a keretben.

Aubameyang szerintem nagyon jól mozgott és hasznosan játszott, nagy bűvészet volt a srácot ilyen üres pénztárcával elhozni.
Ami a cseréket illeti Destre sem lehetett panasz és Nico is nagyon jól lépett be a mérkőzésbe, rá is lehet építeni.
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2022.02.06. 18:42:01

GYÖNYÖRŰ VOLT. Traoré egy bestia, de az egész csapat nagyszerű volt. Vannak még itt-ott hiányosságok persze, de ez akkor is egy ATMA volt és egy olyan támadó Focival húztuk be a mérkőzést, hogy ihaj. Én nagyon örülök és csak így tovább.
Andras Inieszta
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2021.07.26. 13:09:45

2022.02.06. 18:39:57

Ez az ATMA elleni mérkőzés egy baromi jó első félidőt hozott. Előttem már mások kiemelték a jobbakat, de azért csak leírom én is: Daniel Alves. Végig nagyon jól játszott, irányított. Az volt érdekes, hogy amikor feljebb lépett, akkor közép irányba mozgott, nem akarta ő beívelgetni jobbról a labdákat. Arra ott volt az IzomTraoré. Alves piroslapja nem értem, miért történt, semmi szándékosság nem volt benne, illetve nem lehetett akkor semmi. De megtörtént, jogosan megkapta a pirosat és mehetett zuhanyozni. A helyére beálló Dest részéről semmit nem láttam, szokásos beleszürkülése volt.
Alba gyönyörű gólt lőtt, de nálam ettől még nem ő lenne a meccs embere.

Xavi szépen összerakta a mai csapatot. Megérdemelten győztünk, ha nincs a kiállítás, akkor még simább ez a meccs.

Ami már egyből feltűnt, hogy hatalmas futóteljesítményt tettek a pályára a srácok. A szokásos rövidpasszos játék dominált, de végre olyan tempóval, amivel van is értelme, mert így meg lehet bontani a védelmet és lehet hosszú passzokkal kombinálni.

Ebből a stílusú Barca-játékból akarok még többet. Szép volt!
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.06. 18:39:04

Végre rangadót nyertünk, bánat tudja, mikor volt az utolsó ilyen. Az első félidőben parádé, a másodikban inkább brusztolás. A második góljuk után tartottam tőle, hogy nagyon nyomnak majd, de bírta a csapat. Jó volt na! Remélem nem lesznek már komoly sérülések a szezonban, és lassan, de biztosan épül a csapat tovább! Visca!
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1929
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.02.06. 18:36:50

a szezon legjobb meccse volt simán. sztem az első komoly skalp, amit a csapat ilyen összetételben begyűjtött, még ha az Atlético Granada szintjén is játszott. nagy lökés lehet ez a srácoknak. ha az előre hozott arcok beválnak, az ígéretes kp-val egész jó lehet ez a csapat, a védelembe kellene priorizálni 1-2 értelmes igazolást most.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10090
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.06. 18:24:23

Azt hiszem ez nemvárt meglepetés nekünk és a Camp Nou-nak is. Alvesért kár, de ügyesen kibekkelték a srácok
Végre lendületes, izgalmas játékot láthattunk, sok bemozgással. =D> Rég láttunk már ilyen kompetens játékot, főleg nagycsapat ellen

Ha így folytatjuk, simán lehet keresnivalónk az Európa Ligában is az idén.Lesajnált kupa, de én nagyon tudnék örülni neki
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3905
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2022.02.06. 18:22:23

Szerintem ez a győzelem óriási lökést fog adni a csapatnak. Nagy győzelem volt, Alves a meccs embere nálam.
Csak így tovább, 2-3. hely simán meglehet.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.06. 18:19:24

Első félidő zseniális volt, de itt a végén is elég okosan játszottunk emberhátrányban.
Egy 20 percnyi rövidzár volt a másodikban, érdekes módon Alves kiállítása előtt és után 10-10 percig.

Alves meccs embere lehetett volna. :( nem értem, semmi nem indokolta a mozdulatot. Nem volt törlesztés, nem volt idegbaj, nem volt játékban a labda... nem tudom megindokolni, hogy miért akarta volna lemészárolni a másikat. Csak azt tudom elképzelni, hogy ennyire együtt álltak a csillagok, hogy ilyen hülyén lépett ahogy sodorta a lendület, és közben még teljesen úgy is tűnt, mintha le akarná rúgni. Nem vagyok képes megmagyarázni, hogy ha ez szándékos volt, úgyhogy egyelőre nem hiszem el.

Egyébként meg Adama, Alves, Gavi, Alba kiemelkedtek az első félidőben, nagyon jót tett a túltöltött középpálya. Tényleg felszabadultabb tudott lenni a szélső játék, és kevésbé leterhelt minden középpályás. Szerintem megfontolandó ez az út a továbbiakban is.

Másodikban az egész csapat jól védekezett szerintem, összességében. De különösen Frenkie és Gavi rakott bele emberfeletti melót, előbbi még a kiállitás után is 2-2,5 embernyit hajtott szerintem, és hatékonyan is.

Azt is jó volt nézni, hogy FTorresre és Aubára is nem hiába mentek a felívelgetések. Ez persze nem volt produktív, csak úgy értem, hogy szorult helyzetből mikor kirúgta a kapus, szerintem minimum 50-50ben meg is tudtuk tartani.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.06. 18:17:54

Jó meccs volt. Kemény , hajtós végre.
Hátul még van mit javítani bőven valljuk meg.
Alvest nagyon sajnálom , mennybe mehetett volna!
Remelem 1 meccses lesz csak az eltiltása .
Ilyen meccsekre van szükség !
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3244
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.02.06. 18:17:11

Ez derék munka volt, az első félidőben már már gála, a kiállítás után pedig jó védekezés, amikor kellett szabálytalankodni megtettük, amikor időt kellett húzni, szintén. Sok jó teljesítmény volt, Alves volt nálam a legjobb a butasága ellenére, 38 évesen gyakorlatilag nem csak jhv volt hanem támadásnál ő irányított, gól, gólpassz.
Nyilván nem fogunk ennyire dominálni innentől kezdve minden meccsen, de az utóbbi másfél év után jó volt ilyet is látni, egy nagy csapat ellen, és még nyertünk is.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.06. 18:16:48

Egy nem várt gála és nem várt eredmény. A bíró mondjuk a végén csak felvitte a vérnyomásomat.

Nagyon pozitív volt ma nagyon sokminden, remélem ebből megjön az önbizalom.

Sociedad, Sevilla 1 pontot szerzett az Atletico 0-t a riválisok közül. A Betis, Real még nem játszott, még ott is lehet 1-2 lepattanó pont.

Alba szerintem élete gólját lőtte, de lehet, hogy ez még év gólja is lesz.

A lényeg, ott vagyunk az első 4-ben végre!
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2022.02.06. 18:16:12

Szerintem a lényeg, hogy végre jó volt nézni a csapatot! Gratulálok mindenkinek! Most már a tabellára is érdemes nézni hosszú ínséges hónapok után!
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.02.06. 18:13:31

Nagy taps a csapatnak és Xavinak.
Rangadóhoz méltóan játszott a csapat. Kezd Xavi munkája beérni, na meg erősödtünk is az új játékosokkal.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.06. 18:13:13

Az utóbbi évek legparádésabb 50 percével megérdemelten nyertünk. Régen nem szórakoztam ilyen jól a meccseinken, várom a folytatást.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4948
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2022.02.06. 18:12:50

Ferran a 2. gólnál nagyot hibázott, de utána brutális melót letett a gyepre.

Lényeg, hogy behúztuk!

Visca! ❤
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.02.06. 18:12:05

Nagyon sima meccs volt, a piros lap csak feszültté tette kissé de ennyi.

Ahogy megfordítottuk magabiztosak is lettünk, tényleg hozzá se tudott szagolni az atma a meccshez.

Így tovább, nem emelnék ki most segít se pozitív se negatív irányba, ez így volt rendben most.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2022.02.06. 16:15:09

visca el barca írta:
2022.02.06. 15:55:46
En pl azt sem ertem, hogy ez a nem tudom hanyadik meccse xavinak, de elol allitom nem alltunk még fel 2x ugyanugy. Mas csapatok 3 posztra max 4 embert forgatnak, mi meg 10et...
16. meccse 15. támadóhármas. Persze kezdőről beszélünk. 1x volt ugyanaz elől a trió.

Ezt várom majd én is, hogy állna be a Ferran-Auba-Adama hármas fixre és max cserének majd a többiek. Csak lenne már 10 ilyen meccs, mindjárt máshogy néznénk ki támadásban.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10090
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.06. 16:09:20

https://twitter.com/Polyccio8/status/14 ... 2678257668

Dembele kapott egy "nagyon enyhe" füttyszót :lol:

Sebaj a feladat adott, verjen egy hatalmas gólt a 89-edik percben és győzzünk úgy, hamarabb megbocsátana a stadion :D
Válasz küldése